» »

Kaj se zgodi, ko umreš?

Kaj se zgodi, ko umreš?

Temo vidijo: vsi
««
11 / 15
»»

einstein :P ::

Noben ne pozna resnice, dokler ne umre.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Double_J ::

Noben ne pozna resnice, dokler ne umre.


Ko umre... takrat pozna še dosti manj resnice, kot jo sedaj.
Dve šivanki...

judoka ::

jype je izjavil:



Sofizmi so v tej temi nepotrebni. Resnico poznamo vsi tisti, ki razumemo, kako deluje ECoG.



Če gledamo in registriramo človeka izključno iz vidika bio-kemične mašine in raziskujemo vprašanja tipa "kaj se zgodi po smrti" z elektrodami pripopanimi
na možgane je jasno da smo omejeni v temu do kam lahko pridemo. Nekaterih stvari se pač ne da raziskovati z instrumenti. Jbg, Wrong tool.

jest10 ::

Hja, saj človek je samo bio-kemična mašina.

Vajenc ::

Ko umremo se recikliramo. Teoretično smo 100% reciklabilni. Atomi naših prednikov so v zraku, zemlji, vodi... Entiteta posameznika pa je žal po smrti izgubljena, razen v spominih živih ljudi. Pa še ta se iz leta v leto manjša. To bi danes lahko bilo jasno vsakemu odraslemu.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

nurmaln ::

"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Cervantes ::

BaToCarx je izjavil:

Hehe Cervantes to si po temu Duncan MacDougall (doctor) @ Wikipedia malo navdih dobil ne? :D

Je res,:) je bilo pa to že jako, jako davno, tako da mi je očitno v spominu ostal le podatek o zadevni masi.

mikena ::

Vsak človek ima energijo, ki se ji reče duša. Ta preživi človeško smrt in gre dalje.

Na fizikalne lastnosti bomo vsi umrli... vendar energije ni možno kar tako uničit, ta gre dalje in v drugih dimenzijah obstaja naprej.

einstein :P ::

Double_J je izjavil:

Noben ne pozna resnice, dokler ne umre.


Ko umre... takrat pozna še dosti manj resnice, kot jo sedaj.


In ti tega ne veš.

Kako lahko rečeš, če še nisi mrtev? Noben ne ve, kaj je potem, so le še ugibanja.

Še o človeškem telesu ne vemo marsičesa in delovanju možganov, ne pa, da bi vedli, kaj je po smrti - če se ti to zdi "lahko" in "logično" vprašanje, se vprašaj, ali se vesolje kje konča in, kaj je potem za vesoljem - enako, če se ne konča, si ne moreš predstavljati, da je neskončno - razumeš? Nekaj mora biti na tem - če ne moreš odgovoriti na to vprašanje o vesolju, tudi ne moreš odgovoriti na naslov te teme.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

mikena je izjavil:

Vsak človek ima energijo, ki se ji reče duša. Ta preživi človeško smrt in gre dalje.

Na fizikalne lastnosti bomo vsi umrli... vendar energije ni možno kar tako uničit, ta gre dalje in v drugih dimenzijah obstaja naprej.


Čisto odvisno. Noben ne ve.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jype ::

mikena> Vsak človek ima energijo, ki se ji reče duša. Ta preživi človeško smrt in gre dalje.

Ne, nobeno živo bitje nima nobene "energije", ki bi preživela smrt.

mikena> Na fizikalne lastnosti bomo vsi umrli... vendar energije ni možno kar tako uničit, ta gre dalje in v drugih dimenzijah obstaja naprej.

Ta poved je nesmiselna. V fiziki je pojem energija definiran natančno, prav tako so natančno definirane dimenzije.

einstein :P> Noben ne ve, kaj je potem, so le še ugibanja.

Vsakdo, ki je že pod mikroskopom kdaj opazoval celično smrt, zelo dobro ve, kaj se zgodi po smrti. Nič, vse stoji pri miru, dokler ne zgnije in/ali razpade.

einstein :P ::

@jype

Vsakdo, ki je že pod mikroskopom kdaj opazoval celično smrt, zelo dobro ve, kaj se zgodi po smrti. Nič, vse stoji pri miru, dokler ne zgnije in/ali razpade.


To je res.

Ampak nisem mislil na ta način - ampak, kaj se zgodi z zavestjo - namreč, ali je zavest samo kup elektrokemičnih reakcij, ali je to nekaj, kar dejansko obstaja in, kar se lahko loči od telesa.

To je to, česar noben ne ve in, česar noben ne more z zagotovostjo trditi, ne bom pa rekel, da ne more noben vztrajati na svojem mnenju, ki ga ponavadi tudi poskuša vbiti drugim v glavo - ampak to ni nekaj produktivnega, tako da bi se temu raje izognili.

(izognili z namenom preprečevanja prepira in trolanja v tej temi, seveda)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Pro_moted ::

jype je izjavil:

mikena> Vsak človek ima energijo, ki se ji reče duša. Ta preživi človeško smrt in gre dalje.

Ne, nobeno živo bitje nima nobene "energije", ki bi preživela smrt.

mikena> Na fizikalne lastnosti bomo vsi umrli... vendar energije ni možno kar tako uničit, ta gre dalje in v drugih dimenzijah obstaja naprej.

Ta poved je nesmiselna. V fiziki je pojem energija definiran natančno, prav tako so natančno definirane dimenzije.

einstein :P> Noben ne ve, kaj je potem, so le še ugibanja.

Vsakdo, ki je že pod mikroskopom kdaj opazoval celično smrt, zelo dobro ve, kaj se zgodi po smrti. Nič, vse stoji pri miru, dokler ne zgnije in/ali razpade.


Seveda so.... tiste , ki jih poznamo ( no pa še te ne vse). Preveč znanja omejuje domišljijo. Enkrat je en kar brihten človek dejal " Vem da nič ne vem, eni pa še tega ne vedo ".
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

jype ::

einstein :P> kar se lahko loči od telesa.

Ne, trenutno se ne more. Ne obstajajo še naprave, ki bi zavest v znatni meri lahko prenesle v drugo funkcionalno shrambo. Ko bodo računalniki dovolj zmogljivi, kar še nekaj časa ne bodo, bo zavest mogoče shraniti tudi po prenehanju bioloških funkcij.

Pro_moted> Seveda so.... tiste , ki jih poznamo ( no pa še te ne vse). Preveč znanja omejuje domišljijo. Enkrat je en kar brihten človek dejal " Vem da nič ne vem, eni pa še tega ne vedo ".

Vse to ne pomeni ničesar in na noben način ne spreminja dejstva, da o vesolju vemo dovolj, da prostora za duše in podobne pravljice že dolgo ni več.

einstein :P ::

Vem da nič ne vem, eni pa še tega ne vedo


Zelo pameten govor, le da je "nič" bolj v prispodobi.

Ne, trenutno se ne more. Ne obstajajo še naprave, ki bi zavest v znatni meri lahko prenesle v drugo funkcionalno shrambo. Ko bodo računalniki dovolj zmogljivi, kar še nekaj časa ne bodo, bo zavest mogoče shraniti tudi po prenehanju bioloških funkcij.


Bom kar citiral doc-a Emmet-a Brown-a iz filma back to the future:

Ne razmišljaš v štirih dimenzijah.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Starodavni ::

Zgodi se isto, kot se zgodi vašemu računalniku.

Nepovratno je konec vsega.

Umreš in to je to. GG, nobenega reloada, no insert coin, nobene druge šanse.

In to je največja resnica vsega bistva.

Eno samo priložnost imaš in jo lahko koristiš kolikor moreš. Milijoni, milijarde te možnosti niso uspešno izkoristile. Da o ne vem kolikšni cifri neuspehov ne govorim, ko so razapdli že v štartu kot spermiji ali kot jajčeca.

Celotna narava deluje po takem principu, rodi se, živi se in umre. Ničesar ni prej in ne potem. Jaz sem se že sprijaznil s tem, da če zajebeš svoje življenje ne dobiš nekega reloada ali druge možnosti, živeti moraš s tem naprej.

stvar se bo lahko izboljšala ali poslabšala, odvisno od tega, koliko sreče in znanja imaš.

einstein :P ::

Eno samo priložnost imaš


Priložnost za?

Pa preostali tvoj post je tudi samo tvoje mnenje - namreč noben ne ve, kaj je potem.

Preseneča me, kako ste nekateri tukaj 100% prepričani v svoje mnenje, medtem ko niti najbolj priznani znanstveniki ne morejo zagotovo reči, kaj je potem - in to je čisto logično, da ne morejo, ker še nismo na takem nivoju in morda tudi ne bomo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

jype ::

einstein :P> namreč noben ne ve, kaj je potem.

Seveda vemo. Za mrtvega ni več ničesar.

einstein :P> medtem ko niti najbolj priznani znanstveniki ne morejo zagotovo reči, kaj je potem

Seveda lahko rečejo, saj sem enega prilepil sem:



Ob 2:40, če je predolgo.

Pro_moted ::

jype je izjavil:

einstein :P> kar se lahko loči od telesa.

Ne, trenutno se ne more. Ne obstajajo še naprave, ki bi zavest v znatni meri lahko prenesle v drugo funkcionalno shrambo. Ko bodo računalniki dovolj zmogljivi, kar še nekaj časa ne bodo, bo zavest mogoče shraniti tudi po prenehanju bioloških funkcij.

Pro_moted> Seveda so.... tiste , ki jih poznamo ( no pa še te ne vse). Preveč znanja omejuje domišljijo. Enkrat je en kar brihten človek dejal " Vem da nič ne vem, eni pa še tega ne vedo ".

Vse to ne pomeni ničesar in na noben način ne spreminja dejstva, da o vesolju vemo dovolj, da prostora za duše in podobne pravljice že dolgo ni več.


Mogoče si pa zavest wirelles že uploadamo nekam tekom življenja, pa se ne zavedamo ?
Saj ta cerkveni crap tudi meni ne diši, vseeno pa rad dopuščam odprte misli za vse.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

jype ::

Pro_moted> Mogoče si pa zavest wirelles že uploadamo nekam tekom življenja, pa se ne zavedamo ?

Ne, si je ne.

Pro_moted> Saj ta cerkveni crap tudi meni ne diši, vseeno pa rad dopuščam odprte misli za vse.

Fino, ampak če pri tem ignoriraš znano fiziko, ne da bi najprej pokazal, da je z njo nekaj narobe, se motiš.

Pro_moted ::

jype je izjavil:

Pro_moted> Mogoče si pa zavest wirelles že uploadamo nekam tekom življenja, pa se ne zavedamo ?

Ne, si je ne.

Pro_moted> Saj ta cerkveni crap tudi meni ne diši, vseeno pa rad dopuščam odprte misli za vse.

Fino, ampak če pri tem ignoriraš znano fiziko, ne da bi najprej pokazal, da je z njo nekaj narobe, se motiš.


Ne ignoriram znane fizike. Bolj me zanima koliko fizike še ne znamo in če je ta, ki jo poznamo, res 100% natančna.

Jype> Ne, si je ne.

Lahko dokažeš ? Ne. Lahko pa seveda predpostavljaš.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

jype ::

Pro_moted> Ne ignoriram znane fizike.

Seveda jo.

Pro_moted> Bolj me zanima koliko fizike še ne znamo in če je ta, ki jo poznamo, res 100% natančna.

Ne, ni. Je pa dovolj natančna, da je zelo jasno, da mehanizmi, o katerih radi fantazirate, ne obstajajo.

Pro_moted> Lahko dokažeš ? Ne. Lahko pa seveda predpostavljaš.

Terjati dokaz za neobstoj nečesa je logična napaka. Če bi me rad prepričal v obstoj nečesa, boš moral ta obstoj dokazati - najlažje bo kar z eksperimentom, ki bo jasno pokazal, da duša obstaja (oziroma da po smrti organizma karkoli ostane od zavesti). Če takega eksperimenta ne moreš izvesti, potem duše ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nejcek74 ::

Tezko se je sprijaznist z nicevostjo svojeg obstoja, a ne. Zato pridejo prav se tako sibka opravicevanja v slogu, saj ne vemo vsega. To je sicer res, da ne vemo vsega, vemo pa da dovolj, da lahko vidimo da clovesko zivljenje v bioloskem smislu ni toliko razlicno, da bi opravicevalo neko posebnost, ki bi se ji reklo nesmrtna dusa.

[D]emon ::

Sposobnost zavedanja samega sebe na nivoju cloveka je, ce karkoli, evolucijska anomalija. And I'm fine with it.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

harmony ::

jype je izjavil:


Terjati dokaz za neobstoj nečesa je logična napaka. Če bi me rad prepričal v obstoj nečesa, boš moral ta obstoj dokazati - najlažje bo kar z eksperimentom, ki bo jasno pokazal, da duša obstaja (oziroma da po smrti organizma karkoli ostane od zavesti). Če takega eksperimenta ne moreš izvesti, potem duše ni.

Ti moras dokazati nasprotno.

jest10 ::

harmony je izjavil:

jype je izjavil:


Terjati dokaz za neobstoj nečesa je logična napaka. Če bi me rad prepričal v obstoj nečesa, boš moral ta obstoj dokazati - najlažje bo kar z eksperimentom, ki bo jasno pokazal, da duša obstaja (oziroma da po smrti organizma karkoli ostane od zavesti). Če takega eksperimenta ne moreš izvesti, potem duše ni.

Ti moras dokazati nasprotno.

Neobstoja se v večini primerov ne da dokazat. Obstoj se komot-če je, potem je. Če trdiš, da obstaja duša/energija/karkoli, je na tebi, da to dokažeš

Vajenc ::

Zagotovo obstaja nekaj večjega kot je naše trenutno dojemanje sveta. S potenčnim razvojem tehnologije, skoraj vsako leto odkrijejo ali raziščejo kaj takega, kar daje material za nove ZF ideje, ki sčasoma postanejo samo znanstvene. Ampak preko tega, da so delci, ki sestavljajo človeka enaki tistim v kamnih ali drugih živih bitjih, ki so bili tukaj že davno pred prvim človekom, pa ne moremo. Vse plastike, kamni in življenje je sestavljeno iz delcev, ki so na voljo od nastanka vesolja naprej. Reciklirani atomi vedno znova sestavljajo nove oblike, ki se sčasoma razgradijo in ponovno uporabijo, cikel za ciklom. Ker se duše ne da stehtati, domnevam, da ni sestavljena iz delcev ampak je rezultat človeških izkušenj. Če bi bila sestavljena iz delcev, pa bi se ob razkroju žive entitete tudi ta razkrojila, tako kot vse ostalo v živem telesu.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

energetik ::

Vajenc je izjavil:

Zagotovo obstaja nekaj večjega kot je naše trenutno dojemanje sveta.
Zakaj že? Ker si si tako zamislil? Z veliko verjetnostjo je zavest samo ožičenje naših možganov. Ker ti po smrti prenehajo delovati in razpadejo na molekule, izgine tudi zavest.

Enostavno nekateri nočete ali ne morete razumeti, kako deluje znanost, pa tako enostavno je. Že večkrat razloženo v tej temi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

harmony ::

@energetik
A je zate zalitev, ce ti npr. recem, da si opica?

Vajenc ::

energetik je izjavil:

Zakaj že? Ker si si tako zamislil? Z veliko verjetnostjo je zavest samo ožičenje naših možganov. Ker ti po smrti prenehajo delovati in razpadejo na molekule, izgine tudi zavest.

Z verjetnostjo, ki si jo napisal se jaz strinjam. Zakaj se trenutno dojemanje sveta spreminja, pa vprašaj znanstvenike, ki bezajo v tvoje trenutno dojemanje sveta.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

energetik ::

harmony je izjavil:

@energetik
A je zate zalitev, ce ti npr. recem, da si opica?
Odvisno v kakšnem kontekstu to rečeš. Oziroma ne vem, kaj si hotel s tem povedat.

Vajenc je izjavil:

energetik je izjavil:

Zakaj že? Ker si si tako zamislil? Z veliko verjetnostjo je zavest samo ožičenje naših možganov. Ker ti po smrti prenehajo delovati in razpadejo na molekule, izgine tudi zavest.

Z verjetnostjo, ki si jo napisal se jaz strinjam. Zakaj se trenutno dojemanje sveta spreminja, pa vprašaj znanstvenike, ki bezajo v tvoje trenutno dojemanje sveta.
Zelo malo se spreminja moje dojemanje sveta, če pa se, je to zaradi novih dokazov ali eksperimentov. Ampak kaj ima to veze z zavestjo? Nobenega dokaza še nisem videl, ki bi kazal na to, da je zavest karkoli drugega kot ožičenje možganov. Oziroma se z novimi in novimi eksperimenti ta verjetnost vedno bolj veča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Vajenc ::

energetik je izjavil:

Zelo malo se spreminja moje dojemanje sveta, če pa se, je to zaradi novih dokazov ali eksperimentov. Ampak kaj ima to veze z zavestjo? Nobenega dokaza še nisem videl, ki bi kazal na to, da je zavest karkoli drugega kot ožičenje možganov. Oziroma se z novimi in novimi eksperimenti ta verjetnost vedno bolj veča.

Tvoja zavest, sploh, če si zvest svoji teoriji, je kriva za dojemanje sveta. Ta se spreminja zaradi novih dokazov ali eksperimentov, če zaupaš znanosti. Jaz ji kar zaupam. Priporočam, da prebereš več kot prvi stavek odgovora.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

energetik ::

Očitno znanosti ne zaupaš, če praviš da zagotovo obstaja "nekaj večjega".
Kakšni moji teoriji? Zaupam samo dokazom, torej tistemu kar se da videti, slišati, otipati ali izmeriti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Fritz ::

energetik je izjavil:

Očitno znanosti ne zaupaš, če praviš da zagotovo obstaja "nekaj večjega".
Kakšni moji teoriji? Zaupam samo dokazom, torej tistemu kar se da videti, slišati, otipati ali izmeriti.

Ne gre za nezaupanje znanosti temveč za zavedanje, da znanost marsičesa ne zna/zmore pojasniti. Znanost pač ni vsemogoča in še zdaleč nimamo odgovorov na vsa vprašanja.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

jest10 ::

Fritz je izjavil:

energetik je izjavil:

Očitno znanosti ne zaupaš, če praviš da zagotovo obstaja "nekaj večjega".
Kakšni moji teoriji? Zaupam samo dokazom, torej tistemu kar se da videti, slišati, otipati ali izmeriti.

Ne gre za nezaupanje znanosti temveč za zavedanje, da znanost marsičesa ne zna/zmore pojasniti. Znanost pač ni vsemogoča in še zdaleč nimamo odgovorov na vsa vprašanja.

V tem primeru se gre bolj za prazno upanje>:D

Smurf ::

Kar pa se ne pomeni, da je lastno izmisljevanje teh odgovorov boljsa alternativa.

Postevanka je se zmeri pravilna, ceprav ne vem kaj je najmanjsi delec vesolja.

Znanost pravi, da se mozgani po smrti ne uploadajo nikamor, ce ima kdo drug drugacno dokaze, prav, prosim objavi clanek in dobi nobelovo.

Da pa se nekomu zdi, da je to zelo mozno na podlagi tega, da znanost ne ve se vsega (kar nikoli ne bo) je pa en tak velik logical fallacy. Z isto logiko lahko privlecem notri Bozicka, Zobno Vilo, Spaghetti Monster oz. katerokoli drugo neumnost.

Fritz ::

Če se ozreš na področji filozofije in metafizike, ugotoviš, da se človek že nekaj tisoč let, kolikor o tem obstajajo zapisi, sprašuje od kod prihajamo, kdo smo in kam gremo...čeprav je vmes znanost napredovala od lesenega kolesa do jedrske tehnologije in zametkov umetne inteligence. Postavljati vse izključno na tehnicistične domneve se mi zdi podobno verskemu dogmtizmu...predvsem pa vse skupaj potem tendira k utilitarizmu, kar ni niti najmanj zdravo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Vajenc ::

Smurf je izjavil:

Znanost pravi, da se mozgani po smrti ne uploadajo nikamor, ce ima kdo drug drugacno dokaze, prav, prosim objavi clanek in dobi nobelovo.
Da pa se nekomu zdi, da je to zelo mozno na podlagi tega, da znanost ne ve se vsega (kar nikoli ne bo) je pa en tak velik logical fallacy. Z isto logiko lahko privlecem notri Bozicka, Zobno Vilo, Spaghetti Monster oz. katerokoli drugo neumnost.

Samo za boljši redosled povdarjam še 1x, da jaz verjamem, da se človeška entiteta po smrti ohrani le v spominih živih ljudi. Hkrati pa sem prepričan, da obstaja še kaj neraziskanega, kar nas bo vrglo na rit oz. spremenilo naše dojemanje sveta. En primer na slepo: nekje v vesolju obstajajo naši dvojniki.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Smurf ::

Vajenc je izjavil:


Samo za boljši redosled povdarjam še 1x, da jaz verjamem, da se človeška entiteta po smrti ohrani le v spominih živih ljudi. Hkrati pa sem prepričan, da obstaja še kaj neraziskanega, kar nas bo vrglo na rit oz. spremenilo naše dojemanje sveta. En primer na slepo: nekje v vesolju obstajajo naši dvojniki.

Prav samo ta tvoja vera, da nekje obstajajo nasi dvojniki ima enako mocne temelje kot bozicek in zobna vila.

Sicer pa v osnovi vemo kako svet deluje, bistveno drugace stvari ne bodo. Tudi Einsteinova modernostna teorija ni obrnila na glavo Newtonove fizike.
Odkrili bomo se kaksen manjsi delec, se priblizali se nekoliko bolj zacetku nastanka vesolja, morda (mokre sanje vseh fizikov) bomo odkrili enotno enacbo. Take revolucije bodo, ne pa paralelna vesolja/planeti z nasimi dvojniki :>.

Vajenc ::

Smurf je izjavil:

Prav samo ta tvoja vera, da nekje obstajajo nasi dvojniki ima enako mocne temelje kot bozicek in zobna vila.

To ni moja vera! Je pa takšna domneva precej bolj verjetna kot sta božiček in zobna vila, če govorimo o božičku in zobni vili iz pravljic, ker je obstoj še ene zemlje po sprejetih znanstvenih teorijah mogoč (z zelo majhno verjetnostjo), božiček in zobna vila pač ne.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Smurf ::

Kaj pa je drugega ce ne vera. Da lahko uporabis izraz domneva potrebujes vsaj neke indice za nekaj, oz. po domace, trenutno vse kaze, da je tako ni pa se cisto dokazano (no obstajajo tudi domneve, ki so ze celo dokazane, npr. Poincarova domneva je bila aktualna v zadnjih leti in je sedaj dokazana).

Obstoj se ene Zemlje, ki je identicna nasi (popolnoma enaki pogoji, enak evolucijski razvoj itd. skozi celotno vesoljsko dobo) je zelo zelo zelo zelo majhen. Ne bomo naredili cisto nic narobe, ce recemo nicen.

V tej rangu so tudi verjetnosti, da se pred tabo iz nakljucnih atomov materializira bozicek. Ali pa, da so marsovci, ki se ze ves cas skrivajo pod povrsjem v resnici Bozicek.
Skratka filozofirati o dogodkih s tako verjetnostjo je... brezveze.

Vajenc ::

Smurf je izjavil:

V tej rangu so tudi verjetnosti, da se pred tabo iz nakljucnih atomov materializira bozicek. Ali pa, da so marsovci, ki se ze ves cas skrivajo pod povrsjem v resnici Bozicek.
Skratka filozofirati o dogodkih s tako verjetnostjo je... brezveze.

Ja filozofiraš v tem odgovoru ti. Možno je, da v vesolju obstaja še ena zemlja, morda tudi kak božiček. Na zemlji pa božička in zobne vile iz pravljic ni. Če trdiš, da sta, moraš menda ti dokazati obstoj, za še eno zemljo zadostuje kot dokaz že teorija velikega poka in nastanek našega planeta.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> To ni moja vera! Je pa takšna domneva precej bolj verjetna kot sta božiček in zobna vila, če govorimo o božičku in zobni vili iz pravljic, ker je obstoj še ene zemlje po sprejetih znanstvenih teorijah mogoč (z zelo majhno verjetnostjo), božiček in zobna vila pač ne.

Ne. Znanost pravi, da sta božiček in zobna vila mogoča (z zelo majhno verjetnostjo). Ne more biti drugače. Lahko sicer naključen nastanek zobne vile v povprečju traja znatno več kot je življenska doba vesolja, ampak _nemogoče_ ni.

Je pa dovolj malo verjetno, da lahko v praksi zlahka zanemariš, to pa. Ravno zato pravimo, da zavest po smrti izgine in za njo ne ostane nič.

Vajenc ::

jype je izjavil:

Ne. Znanost pravi, da sta božiček in zobna vila mogoča (z zelo majhno verjetnostjo). Ne more biti drugače. Lahko sicer naključen nastanek zobne vile v povprečju traja znatno več kot je življenska doba vesolja, ampak _nemogoče_ ni.

Boš razložil po domače ali s formulami kako lahko jeleni iz slikanic letijo, kako se debel starček stlači skozi dimnik in kako zavraga še niso našli božičkove tovarne igrač?! Lahko , da v kakšnem drugem osončju, galaksiji jeleni letijo. Pri nas ne.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

jype ::

Vajenc> za še eno zemljo zadostuje kot dokaz že teorija velikega poka in nastanek našega planeta.

Žal mi je, ampak ne, niti približno ne zadostuje. Z daleč premalo podatki razpolagamo, da bi lahko vedeli, kako verjeten oziroma neverjeten je nastanek prvih replikatorskih molekul, zato moramo sklepati, da _ne moremo vedeti_, ali lahko obstaja še ena zemlja, podobna naši. Dokler ne moremo vedeti, je predvidevanje obstoja popolnoma enako za lase privlečeno kot zanikanje obstoja.

Za zavest in osebnost vemo, na čemu temeljita. Vemo, kaj se zgodi ob možganskih poškodbah, ki zavest in osebnostne lastnosti znatno spremenijo in kaj takrat, ko so prehude, da bi zavest in osebnost lahko preživela.

Vajenc> Boš razložil po domače ali s formulami kako lahko jeleni iz slikanic letijo, kako se debel starček stlači skozi dimnik in kako zavraga še našli božičkove tovarne igrač?! Lahko pa, da v kakšnem drugem osončju, galaksiji jeleni letijo. Pri nas ne.

Ne razumeš. Znanost ne izključuje obstoja ničesar takšnega, ker ne more, sicer ne bi bila znanost. Znanost ti zgolj pove, da boš v povprečju med dvema naključnima pojavitvama Božička z Rudolfom čakal približno 10^912 življenskih dob vesolja (to je moja ocena - lahko je napačna, ampak meni se zdi zelo natančna).

driver_x ::

Fritz je izjavil:

energetik je izjavil:

Očitno znanosti ne zaupaš, če praviš da zagotovo obstaja "nekaj večjega".
Kakšni moji teoriji? Zaupam samo dokazom, torej tistemu kar se da videti, slišati, otipati ali izmeriti.

Ne gre za nezaupanje znanosti temveč za zavedanje, da znanost marsičesa ne zna/zmore pojasniti. Znanost pač ni vsemogoča in še zdaleč nimamo odgovorov na vsa vprašanja.


Na konkretno vprašanje te teme imamo zelo konkreten odgovor. Problem je le v tem, da nekateri preveč resno jemljete zgodbe, ki vam jih pripovedujejo v ustanovah, ki so z znanostjo skregane.

Vajenc ::

jype je izjavil:

Žal mi je, ampak ne, niti približno ne zadostuje. Z daleč premalo podatki razpolagamo, da bi lahko vedeli, kako verjeten oziroma neverjeten je nastanek prvih replikatorskih molekul, zato moramo sklepati, da _ne moremo vedeti_, ali lahko obstaja še ena zemlja, podobna naši. Dokler ne moremo vedeti, je predvidevanje obstoja popolnoma enako za lase privlečeno kot zanikanje obstoja.

Za zavest in osebnost vemo, na čemu temeljita. Vemo, kaj se zgodi ob možganskih poškodbah, ki zavest in osebnostne lastnosti znatno spremenijo in kaj takrat, ko so prehude, da bi zavest in osebnost lahko preživela.

Vajenc> Boš razložil po domače ali s formulami kako lahko jeleni iz slikanic letijo, kako se debel starček stlači skozi dimnik in kako zavraga še našli božičkove tovarne igrač?! Lahko pa, da v kakšnem drugem osončju, galaksiji jeleni letijo. Pri nas ne.

Ne razumeš. Znanost ne izključuje obstoja ničesar takšnega, ker ne more, sicer ne bi bila znanost. Znanost ti zgolj pove, da boš v povprečju med dvema naključnima pojavitvama Božička z Rudolfom čakal približno 10^912 življenskih dob vesolja (to je moja ocena - lahko je napačna, ampak meni se zdi zelo natančna).

Vemo, da obstaja planet Zemlja. Po teoriji velikega poka lahko domnevamo kako je planet nastal. Torej zemlja se v vesolju lahko razvije po teoriji kot jo poznamo. Božiček in leteči jeleni po nam znanih zakonitostih na zemlji ne morejo leteti tako, kot je prikazano na slikanicah. Morda v kakšnih drugačnih pogojih kje drugje v vesolju, na zemlji pač ne. Zobna miška bi morda lahko obstajala tudi na zemlji, ampak dokler mišini možgani ne razvijejo potenciala za to, bo ostala le izmišljen lik iz pravljice.

Po teorijah biologije, kemije in fizike ljudje nimajo magične duše, ampak možganske povezave, ki v temu pomenu besede odmrejo skupaj z ostalim telesom. Torej ljudje smo biokemične mašine. Obstaja možnost, da nekje drugje v vesolju življenje ne obstaja po enakih zakonitostih kot na zemlji. Ampak to je trenutno približno toliko verjetno kot obstoj letečih jelenov in božičkov nekje daleč stran v vesolju, če popravim Smurfovo domnevo.

Ostala podtikanja prosim zadržte zase.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> Božiček in leteči jeleni po nam znanih zakonitostih na zemlji ne morejo leteti tako, kot je prikazano na slikanicah.

Ne, to ni res. Po nam znanih zakonitostih _LAHKO_ letijo točno tako, kot je prikazano na slikanicah, le da je to skrajno neverjetno.

Vajenc ::

jype je izjavil:

Vajenc> Božiček in leteči jeleni po nam znanih zakonitostih na zemlji ne morejo leteti tako, kot je prikazano na slikanicah.

Ne, to ni res. Po nam znanih zakonitostih _LAHKO_ letijo točno tako, kot je prikazano na slikanicah, le da je to skrajno neverjetno.

Ne, v taki obliki in teži v naši atmosferi ne morejo leteti tako kot na slikanicah.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> Ne, v taki obliki in teži v naši atmosferi ne morejo leteti tako kot na slikanicah.

Ja, lahko.



(Nikakor ne pravim, da smo tehnično sposobni naredit ekvivalent božička - pravim le, da teorija ne prepoveduje njegovega obstoja.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()
««
11 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O smrti in življenju po njej (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
678124 (5901) c3p0
»

Primeri Reinkarnacij, regresija, hologramska zavest? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8212879 (10242) Aston_11

Življenje po življenju (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9021470 (20106) bluefish
»

2045: Avatar project (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16027587 (24857) guest #44
»

Duša (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25016819 (13090) DarwiN

Več podobnih tem