» »

Malo boljša "otroška" radijska postaja?

Malo boljša "otroška" radijska postaja?

prowb ::

Prebral sem par ten na forumu, pa še vedno si nisem prišel na jasno kaj bi bilo dejansko smiselno kupiti...

Kaj bi želel:

4 majhne enostavne ročne postaje.
Ki jim lahko tudi menjam kanale (vsaj 2-3)
Tipka za klicanje (nevem kak točno se temu reče - pač da ko ptitisneš, drugim zapiska).
Zaželjeno je da je akumulatorska zadeva, ampak tudi če je na baterije ni večjega problema.
Uporaba brez kakšnih licenc.
Domet zunaj par kilometrov (realna potreba do 1km).
Ugodna cena.
Lahko nakup pri nas, ali iz tujine

Zakaj se bo uporabljalo?
Za igro v naravi z mularijo: skrivanje, sprehodi po gozdu ipd...

Bi bilo mogoče tole že vredu:
https://www.decathlon.si/radijska-posta...
Ali raje tole
https://www.decathlon.si/radijska-posta...
Načeloma motoroli le malo bolj zaupam, pa še naglavni mikrofon dobim zraven in lepo torbico za spakirat...

Aja seveda najpomembnejše: če vzamem dva enaka kompleta - se bomo lahko pogovarjali vsi med sabo?

dreta ::

Isces PMR personal mobile radio, ki ga v EU lahko uporabljas brez licence. Morajo biti v tem frekvencnem spektru:

http://www.s57rd.si/index.php/repetitor...

Tudi ce ne vzames dva enaka kompleta in ce so na tem frekvencnem podrocju se boste lahko pogovarjali med sabo.

prowb ::

Pogledal sem specifikacijo onih motorolic z drugega linka in če prav vidim, bi ustrezale temu?

borisk ::

ja, že tisti komplet za 25€ je več kot dovolj dober.

b4d ::

Isces PMR446 PMR446 @ Wikipedia

Dobre izkusnje imam s kitajskim Retevis proizvajalcem:

https://www.retevis.com/rt68-rt668-lice... aliexpress 25eur za 2 kos
https://www.retevis.com/retevis-rt47-rt... aliexpress 50 eur za 2 kos, tale je IP67.


Sicer pa oba linka na Decathlonu sta ok, PMR446 standard, ceprav to ni navedeno, sicer nebi mogli prodajat.

Za zacetek cim bolj poceni, ker otrokom postaja malo pade, malo leti okrog, ceprav se trudijo pazit, manj boli :D
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

starfotr ::

Lahko pa kupiš baofenga in si ga nastaviš na PMR.

prowb ::

Zakaj zako navijam za deckathlon? Dvojne cevlje ze imam v kosarici, in bi se to zraven podtaknil... :)
Razmisljam, da bi najprej res kar en par tapoceni vzel.
A ce kasneje vzamem kaj drugega, boljsega, recimo oni motoroli, ali jih lahko naprogramiram, da bi delali na istih kanalih kot tamali?

b4d ::

starfotr je izjavil:

Lahko pa kupiš baofenga in si ga nastaviš na PMR.


Dejmo se izogibat taksnim akcijam, potem pa se otrok vsede na PTT pa iz Krima sprica cez pol Slovenije, s 10x previsoko mocjo za PMR446 in po moznosti na neki nakljucni frekvenci? Ce ves kaj delas mogoce ja, sicer raje ne. Pustimo to da ni legalno.

prowb je izjavil:

Zakaj zako navijam za deckathlon? Dvojne cevlje ze imam v kosarici, in bi se to zraven podtaknil... :)
Razmisljam, da bi najprej res kar en par tapoceni vzel.
A ce kasneje vzamem kaj drugega, boljsega, recimo oni motoroli, ali jih lahko naprogramiram, da bi delali na istih kanalih kot tamali?


Naceloma so vse PMR446 postaje sprogramirane na istih 16 kanalov. Te cenejse na Decathlonu imajo se po starih ureditvah samo 8 kanalov, ampak so isti kot prvih 8 pri novih 16 kanalnih. Tako da bo delalo skupaj.

Pa pomembno je da jim pokazes kako delat s postajo, kako govorit, da jih ne odreze, pa da jo navpicno drzijo in podobno.
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

prowb ::

b4d je izjavil:

starfotr je izjavil:

Lahko pa kupiš baofenga in si ga nastaviš na PMR.


Dejmo se izogibat taksnim akcijam, potem pa se otrok vsede na PTT pa iz Krima sprica cez pol Slovenije, s 10x previsoko mocjo za PMR446 in po moznosti na neki nakljucni frekvenci? Ce ves kaj delas mogoce ja, sicer raje ne. Pustimo to da ni legalno.

prowb je izjavil:

Zakaj zako navijam za deckathlon? Dvojne cevlje ze imam v kosarici, in bi se to zraven podtaknil... :)
Razmisljam, da bi najprej res kar en par tapoceni vzel.
A ce kasneje vzamem kaj drugega, boljsega, recimo oni motoroli, ali jih lahko naprogramiram, da bi delali na istih kanalih kot tamali?


Naceloma so vse PMR446 postaje sprogramirane na istih 16 kanalov. Te cenejse na Decathlonu imajo se po starih ureditvah samo 8 kanalov, ampak so isti kot prvih 8 pri novih 16 kanalnih. Tako da bo delalo skupaj.

Pa pomembno je da jim pokazes kako delat s postajo, kako govorit, da jih ne odreze, pa da jo navpicno drzijo in podobno.


Ravno zaradi otrok, bi najraje vzel najbolj enostavne zadeve - da ne morejo delat neumnosti.

Ko sm bil js mali je fotr imel cb postajo in vem da sem imal kar obsiren "trening" preden so me pustili samega zraven mešinerij ;)

Med drugim sem kar precej časa rabil, da sem se naučil stisni majk, počakaj sekundo, govori, počakaj sekundo, spusti majk :D

Bom verjetno vzel to iz dekatlona, pa naknadno mogoče še one motorole - en otrok je še prenosni in bi za mene prav prišel headset :)

Assass1n ::

Če pa koga od otrok prime pa le pojdite do lokalnega radiokluba in se vsi skupaj lotite radioamaterstva ;) lep hobi poln vsega.

Lp, B
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

prowb ::

Postaje v decathlon so razprodane (razen za osebni prevzem v par trgovinah) :(
Bo očitno potrebno za božička kaj drugega nabavit :)

prowb ::

Novo leto, novo upanje. Postaje so na zalogi, narocene in predane v dostavo dpd - kmalu javim kako se obnesejo :)

Kvinta ::

Sem pri Konektu gledal vse je vedno na zalogi bazne ,ročne ,mobilne itd
A.C.A.B


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup PMR walkie-talkija? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16723769 (673) hipertija
»

Walkie talkie ('dovoljenje') (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5420768 (826) Nesho
»

Rtl-sdr - Tetra/DMR/ZARE - težave/problemi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12922983 (10355) hipertija
»

Programiranje Baofeng BF-V9

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
183919 (2435) hipertija
»

BaoFeng UV-5RE Plus 2M/70cm

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172810 (2259) VolkD

Več podobnih tem