» »

velikosti pice in cena

velikosti pice in cena

«
1
2

vir ::

Naneslo je da sem se z eno kolegico iz tujine pogovarjal o picah. Rekla je da je v piceriji jedla malo pico (20 cm) in da je točno pol cenejša kot velika (30 cm).
Zdelo se mi je čudno in šel iz firbca pogledat kako je s tem pri nas.
Odprl stran znane ljubljanske picerije:

Pica margarita
Mala pica (33cm) 7,6 EUR
Velika pica (40cm) 8 EUR
Družinska (50cm) 20 EUR

Izračunal sem koliko stane kvadratni centimeter pice in rezultati so zanimivi:
Mala 855 cm2 ---> Cena 1 cm = 0.008888 EUR
Velika 1256 cm2 ---> Cena 1cm = 0.006369 EUR
Družinska 1962 cm2 ---> Cena 1cm = 0.0102 EUR

Z drugimi besedami:
Mala pica je po površini 39,6 % dražja od velike
Družinska pica je po površini 58,6 % dražja od velike
  • spremenil: vir ()

steev ::

Ko sem organiziral neke dogodke, sem naročeval pice za množico. Sem isto računal (samo da sem za m^2), pa je bila velika pica najcenejša. Tiste družinske in mega nevem kaj so bile dražje. Mala tudi, kar je logično.

Tudi tukaj bi morale biti cene tako kot v trgovinah, kjer imaš poleg cene še ceno na enoto (kom., kg, l). Ta ti veliko več pove.
:|

Okapi ::

V resnici bi moral računati na težo oziroma volumen, ne površino.

O.

stock ::

Točno tako, zračun pri masi bi bil povsem drugačen, samo še zmeraj pa tiste "da te kap" niso da bi rekel ugodne, še to zračunaj :)

darkolord ::

Tudi tukaj bi morale biti cene tako kot v trgovinah, kjer imaš poleg cene še ceno na enoto (kom., kg, l). Ta ti veliko več pove.
Če greš v gostilno jest da boš prišparal, potem si itak že zgrešil...

freesty ::

Pri tako mali razliki v ceni med malo in veliko mislim, da je no brainer katero narocit.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Good Guy ::

Testa je pri vseh picah enako(mala,srednja,velika)

lohk pa zračunate če je 1 pest sira in 2 kosa šunke več upravičeno.

darkolord ::

Zdej sm ratu lačn tko da se pejte solit.

T0RN4D0 ::

freesty je izjavil:

Pri tako mali razliki v ceni med malo in veliko mislim, da je no brainer katero narocit.


Malo. Ker se je ravno tako preveč najem.

Lahko pa veliko in jo četrt pustiš, glavno da se špara!
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

freesty ::

Pri hrani se ne spara:)

Good Guy, dvomim, da je isto testa. Zakaj se potem vecje veliko bolj napokam kot male?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

stock ::

Sej je že od pice do pice različno, tistih da te kap sploh nebi skup spacali če bi bla tanka kot u boccaccu naprimer. Tavelike majo najmanj x3-4 testa, kot so ble učasih v pečjaku na kos, so pa tudi tiste bile pečene na cel pleh.

Lion29 ::

racunaj se to, da poleg tega, da je druzinska pica tolko drazja, je tudi precej manj oblozena na neko enoto
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

stock ::

Ja js sm šu kr jest :) kekec pa pol beli hehe.

Ja na enoto gledano bi lahko rekel da je debelejša/večja manj naložena, samo so tiste ponavadi bolj naložene, maš pa tud manj krajčkov in na osebo pride lih isto testa kot filla :)

Okapi ::

maš pa tud manj krajčkov
Dejansko je poleg same teže pomembno še razmerje med površino in obodom.;)
Večja kot je pica, manjši delež odpade na rob.


O.

innerspace ::

Good Guy je izjavil:

Testa je pri vseh picah enako(mala,srednja,velika)


Nope, v pizzeriji smo imeli za vsako velikost pice svoj standard za maso testa.
Poleg tega se razlikujejo po kolicini sira, glede na ostale sestavine.
In seveda vsak pizzaiolo ima svoje muhe in tako nastajajo odstopanja, ki se spreminjajo glede na trenutno razpolozenje:)

In se dodatek k Okapijevem komentarju...rob imajo nekateri celo raje kot filo. Svasta.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Moja ima zelo rada rob in ce ne more vec pizze, potem poje vsaj rob - ampak mora biti dobro testo - ni prav pogosto.

Sicer pa midva vedno narociva eno veliko in jo dava na pol oz. ze recemo in prinesejo na dveh kroznikih. Vedno se najem, navadno se malo od druge polovice dobim. Celo veliko bi tudi pojedel, vendar bi se potem dejansko nazrl, kar pa ni moj cilj.

Ziga Dolhar ::

Zanemarjate tudi, da ne plačate le "pice" (futra), ampak tudi storitev - postrežbo. Del cene pice torej predstavlja fiksne stroške, le del pa tudi sam "material".

Pri "malih" picah so stroški materiala res manjši od kot pri "navadnih" picah, vendar so fiksni večalimanj enaki (krožnik in pribor, plača picopeka in natakarja, pomivanja ...), medtem ko so pri družinskih picah večji tudi materialni stroški (dodaten pribor ...).
https://dolhar.si/

francek1 ::

Če že hočete prihranit, potem kupujte pice na portalih polceneje, bigdeal, enanadan in podobno. Tam so pogosto velike pice po 1,99 €...Za to ceno jo še doma težko spacaš. Seveda pa jo moraš pojest tam, ker računajo na to, da boš še kaj spil in potem zaslužijo na pijači.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

medenko ::

Realna cena pice je max 1/5 tisto kar plačaš, 4/5 je marže. Postrežba my ass. Tudi drugje si postrežen, pa niso tako oderuške marže.

francek1 ::

medenko je izjavil:

Realna cena pice je max 1/5 tisto kar plačaš, 4/5 je marže. Postrežba my ass. Tudi drugje si postrežen, pa niso tako oderuške marže.

Se strinjam s tem. Samo pomislite, s kakšnimi avti se vozijo lastniki picerij in vam bo jasno. Pa če se jim splača pice prodajati s popustom za dva evra vam mora biti tudi marsikaj jasno. Koliko so bile že pice v časih tolarjev?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

medenko ::

tisoč tolarjev je bila že orenk...povprečje 850-900sit.
sem še sam pize nekaj časa razvažal in so lastniki skoz morili peku "manj sira manj šunke"...na oko je bilo stroškov 200/250 sit max.
pazite to, prometa dnevno tako 200.000 sit....ko je bila pa plača 15ega tistih 150.000 sit pa je bil vedno problem "če lahko jutri"....5-6 mio prometa, potem pa stokanje.
pa kje je še promet od pijače, pohanega sira itd....pohlepnost ne pozna meja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

RejZoR ::

Cene so KREPKO navite odkar smo šli na evre (sej kaj pa niso navil, razen plač seveda?). Včasih je bila velika pica okol jurja. Danes so velike po 7,5 EUR in navzgor če ne vzameš margerito, kjer je itaq samo sir in paradajz. Praktično 2x cena kot včasih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

medenko ::

pa saj je vse šlo sky high x2/x3.
31.12.2004 kava s smetano 120-160 sit
1.1.2005 1,2€-1,4€...danes še dražji nekje 1,6€-2€...
frizer 1000 sit, danes pod 6€ ga že težko najdeš.
itd itd....plače?
novembrska/decembrska recimo 200.000 sit....januarska 750-800€....ne vidim neke hude razlike....da ne omenjam bencina, hrane, pijače itd....
edino kar je šlo dol je bela tehnika, pc tehnika, obleke, obutve.

Blinder ::

itak da računajo storitev. kolko pa stane material za pizzo? 1€?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Vitez ::

V Ljubljani so pice precej precenjene, v MB so cenejše.

francek1 ::

Vitez je izjavil:

V Ljubljani so pice precej precenjene, v MB so cenejše.

Ja, med LJ in MB so velike razlike v kupni moči. Ampak folk je glup in ne bojkotira nategunskih cen. Bo treba FB stran odpret, da take naučimo reda in gredo cene na realno raven.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Tear_DR0P ::

RejZoR je izjavil:

sej kaj pa niso navil, razen plač seveda?


Plače so se zvišale.

potni stroški so se podvojili v zadnjih 10 letih

kdo so oni, ki so dvignili stroške?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

medenko ::

pustimo minimalca...prej sem dobil cca 200.000 sit ven...pa dobil tok in tok za ta denar. danes za 800/900EUR ne dobiš tok kot prej.
No fucking way, dobiš za denar veliko manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

judoka ::

francek1 je izjavil:

Vitez je izjavil:

V Ljubljani so pice precej precenjene, v MB so cenejše.

Ja, med LJ in MB so velike razlike v kupni moči. Ampak folk je glup in ne bojkotira nategunskih cen. Bo treba FB stran odpret, da take naučimo reda in gredo cene na realno raven.



Tudi stroški so višji v Lj. Ni vse (samo) nateg.

Tear_DR0P ::

medenko je izjavil:

pustimo minimalca...prej sem dobil cca 200.000 sit ven...pa dobil tok in tok za ta denar. danes za 800/900EUR ne dobiš tok kot prej.
No fucking way, dobiš za denar veliko manj.


saj ti lahko pokažem tudi povprečno plačo. dvignili so se stroški. dvignili so se standardi, posledično so zrasle tudi cene nekaterih reči, ker je potrebno vkalkulirati stroške transporta in stroške prodajalca. all in all pa danes za isto ur dela dobimo več. mogoče se za starega jurja ali današnje 4 EUR ne da več pojesti pice, ampak na uro tudi nisi več plačan 400 SIT/~1.8 EUR ampak dvakrat toliko.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

medenko ::

jaz ti govorim za moj primer...

Gladi ::

francek1 je izjavil:

Vitez je izjavil:

V Ljubljani so pice precej precenjene, v MB so cenejše.

Ja, med LJ in MB so velike razlike v kupni moči. Ampak folk je glup in ne bojkotira nategunskih cen. Bo treba FB stran odpret, da take naučimo reda in gredo cene na realno raven.

Kaj spet trosiš budalizme. In kaj je zate nenategunska cena? In če bi saj malo razmislil, ni take stvari, kot je realna cena. Ceno določa trg. Glede tega zakaj je na kupon cena pice toliko cenejša:1. Kot je bilo že omenjejo pričakujejo naročilo pijače
2. Promocija

Gladi ::

Vitez je izjavil:

V Ljubljani so pice precej precenjene, v MB so cenejše.

Ljubljani je precej večja cena nepremičnin
Plače so načeloma višje kot v Mariboru

Je pa tako kot pri vsaki stvari, nobena picerija ne obratuje, zato da bi imela izgubo ali pa pozitivno ničlo. Pač gleda se na profi, kakor v celem gospodarstvu. Sej ne da bi si želel najdražjega macbooka po proizvodnji ceni, ampak stvarje pač taka da se ne, ker ge drugače sploh nebi proizvajal.

Če je pa ker pripravljen nudit storitev ali izdelek po nabavni ceni oz. proizvodnji pa kar veselo na dan, bi z veseljem kaj kupil( če bi me interesiralo, seveda).

In če se vam zdi izdelek, storitev ali kakšna sorodna zadeva predraga, pač ne kupujte. Če boste imeli več somišljenikov, ni šment, da boste dosegli znižanje cen... ali pa ukinitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

[D]emon ::

Tu blizu mene je picerija & restavracija Rozna Hisa, se malce naprej pa je picerija Za Pumpo. Pri obeh dobis veliko pico za okrog 6-7 eur, kar se meni ne zdi pretirano, se posebno upostevajoc dejstvo, da so pice zelo okusne.

Niti pod razno pa ne bi placal skoraj 9 eur pri Papino, ker so se njihove pice v zadnjih letih po mojem mnenju zelo poslabsale.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Aston_11 ::

Cena materiala spet ni tolik nezanemarljiva - kilo moke 1, pol kile sira 3, pol kile šunke 3 , paradajz omaka pol litra 0,5, kvas kocka 0,2 - od oka zaokroženo na 10 EUR za štiri velike pice (velike pladnje pic), ki so verjetno primerljive z veliko pico, če gre vanjo 250 g moke + 1kwh ura elektrike + pomivalni stroj 1 runda. Torej od oka cca 2,5 EUR na pico ni napačna ocena za material.

[D]emon ::

Se zmeri ne pomeni, da je 400% mark-up logicen.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Lion29 ::

@aston: ja, ce kupujes v kolicinah 1x
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Pithlit ::

medenko je izjavil:

Realna cena pice je max 1/5 tisto kar plačaš, 4/5 je marže. Postrežba my ass. Tudi drugje si postrežen, pa niso tako oderuške marže.

Ah dej no... 3-4 EUR za 2 šefli župe pa ni huda marža al kako? V bilo katero oštarijo greš so marže najmanj 100% na nabavno ceno. Najmanj.

RejZoR je izjavil:

sej kaj pa niso navil, razen plač seveda?

Hmmm res? Ne da sem posebej motivirana delodajalce branit ampak... Včasih 80kSIT, zdaj pa ~1000EUR. Nope, čisto nič se mi ni navila plača.

medenko je izjavil:

jaz ti govorim za moj primer...

Jaz pa zase. Kaj pa zdaj? Se greva kregat kdo ima bolj prav ali gremo gledat statistiko (kar ti Tear_DR0P hoče dopovedat).

Je pa res da se to, o čemer govorite, dogaja v zadnjih ~3h letih. Pa tud to se počasi popravlja.
Life is as complicated as we make it...

mihec87 ::

V gostilni ne plačaš samo jedi pač pa celoten komplet(hrana,postrežba itd.).Glede na to da gostilne še ostajajo zadeve grejo tako kot so, saj gostilna ni nujen mus in ni potrebe iti tja jest.

Aston_11 ::

Lion29 je izjavil:

@aston: ja, ce kupujes v kolicinah 1x


Res. Picerije imajo verjetno pol te cene za material (ali še manj) + cena picopeka in natakarja in še kaj verjetno.

Vendar me pri lokalni piceriji moti, da ne dajejo kvalitetne sestavine na pico. Šunko, ki ni dobra, pršut z nekim čudnim vonjem, generične gobice itd. Pri drugi lokalni piceriji je podobno. Pri ceni pice bi lahko dali boljši material, ki bi jih koštal malenkost več.

Pri okusu pice pa so vse te stvari jako pomembne - od testa dalje vse.

[D]emon ::

Aston_11 je izjavil:

Vendar me pri lokalni piceriji moti, da ne dajejo kvalitetne sestavine na pico. Šunko, ki ni dobra, pršut z nekim čudnim vonjem, generične gobice itd. Pri drugi lokalni piceriji je podobno. Pri ceni pice bi lahko dali boljši material, ki bi jih koštal malenkost več.

Pri okusu pice pa so vse te stvari jako pomembne - od testa dalje vse.



Se podpisem pod tole.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Tear_DR0P ::

Aston_11 je izjavil:

Vendar me pri lokalni piceriji moti,


najboljša stvar pri gostinskih obratih je to, da ti vanje ni treba, če nočeš - iz takšnih in drugačnih razlogov. Pico po lastnem okusu in precej nižji ceni si lahko spečeš sam. Če pa si se odločil živeti v dovolj velikem mestu, se najverjetneje lahko potrudiš in obiščeš kakšno picerijo ali celo trgovino, ki zadovolji tvojim zahtevam.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Aston_11 ::

Tear_DR0P je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Vendar me pri lokalni piceriji moti,


najboljša stvar pri gostinskih obratih je to, da ti vanje ni treba, če nočeš - iz takšnih in drugačnih razlogov. Pico po lastnem okusu in precej nižji ceni si lahko spečeš sam. Če pa si se odločil živeti v dovolj velikem mestu, se najverjetneje lahko potrudiš in obiščeš kakšno picerijo ali celo trgovino, ki zadovolji tvojim zahtevam.



Res je. Zato si jo vedno spečem sam in le zelo redko zaidem v picerije.

amigo_no1 ::

Nimamo vsi krušne peči.

Aston_11 ::

amigo_no1 je izjavil:

Nimamo vsi krušne peči.


Jaz tudi ne. Sem si pa eno na hitro poleti naredil in jo je čez čas podrl dež. Jaz gonim pečico na max 270 stopinj in je še vedno ok.

[D]emon ::

Jaz imam ze nekaj casa doma tisto kamnito zadevscino (pizza stone--samo sklepam, da je keramika) za pecenje pice v pecici--rata skorjica taka, kot iz krusne peci. Sicer zadnje case bolj redko karkoli ustvarjam v domaci kuhinji, ampak vsake toliko pa se naredi kaksna pica. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

cordoba ::

Picerije nategujejo na polno. En primer je npr picerija novak. Sem bil zvesta stranka dokler nisem v razmaku 2 mesecev doživel 3 kratno podražitev pice. Enkrat sem mi je celo zgodilo, da so mi pripeljal pico, na spletu cena 7.50, un mi pa prbije 7.90€. Seveda je bil to moj zadnji nakup! Aja pred 2 mescema je bila ista pica 6.30.

Brezveze...

korenje3 ::

pice ki jih peljejo na dom niso iz krušnih peči, namreč ne morejo zadostiti potrebe. zato grejo po tekočem traku skozi grelno komoro.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

innerspace ::

V bistvu se vecino pic pece pri 380-400°C, v dobrih treh minutah so pecene. Govorim za elektricne peci.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

korenje3 ::

ne. sem bil v salomon piceriji. pečico imajo nastavljeno na več kot 500°C se mi zdi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peka pizze (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Loža
1227205019 (4469) Eduardo

Domača pica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22451866 (31739) bluefish
»

Picerije z najboljšimi picami pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25490309 (73399) korenje3
»

Zamrznjene pice s krušne peči

Oddelek: Loža
279246 (7567) Aston_11

Več podobnih tem