» »

firewall

firewall

mutavi ::

kako naj ugotovim kateri program ima stealth firewall, ker mi upočasnuje dawnload iz interneta. na računalniku nimam nobenega firewall programa. hvala

nojus ::

če imaš win_xp imaš že v deafult-u.
poglej v services.
sovražim Gargamela.

BaRtMaN ::

Ja, XPji imajo nek trapast integriran firewall, ki se ga izklopi v nastavitvah klicne povezave.

mutavi ::

ne nimam xp-jev mam milleniume in kabelski internet, problem pa je samo pri dawnloudu, ki je zelo počasen upload pa je zelo hiter

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mutavi ()

StratOS ::

ugotovim kateri program ima stealth firewall ???

O čemo ti to ????
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

mutavi ::

ne vem kaj ne razumeš? Neki program mi izvaja firewall na računalniku tako da je pretok podatkov na moj računalnik zelo počasen (naprimer edonkey mi downlovda največ z hitrostjo 4.7kb/s, kar je zeeeelo počasi ker sem imel včasih tudi do 50kb/s) pretok iz mojega računalnika ven pa je normalen - hiter

Baja ::

A si mogoče pomislo, da mogoče vlečeš z ene mašine ki ti ne more več kot 4.7kb/s pošilat

rakusj ::

močno dvomim da ti firewall blokira promet, razen če dela packet inspection in s tem zasede procesorski čas. Vendar taki firewall-i so bolj resna stvar in bi vedel, da ga imaš, če pa si slučajno na Telesmehu (aka. Amis aka. Sistel...) pa ti tvoj ISP omejuje promet, kar pa se imenuje traffic shaping. To delajo po vsej verjetnosti s CISCO PIX firewallom. Močno dvomim, da ti kakšen proggy bremza promet, lahko imaš tudi previsoko nastavljeno mulo (št. max connectionov pa take stvari), saj sama mrežna kartica zaradi narave TCP protokola lahko povzroča "koližne" paketkov.

Razmisli malo v tej smeri...

LP,
J

mutavi ::

priklopljen sem na kks-kamnik, sej prej mi je v redu snemal sam pol sem pa formatiral računalnik in dodal še ful programov ki jih pač rabim zaradi službe in sedaj je vse narobe. ne vem če so nastavitve narobe ker sem že probal marsikaj, pa je vedno enako.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1896470227 (20363) Rias Gremory
»

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co. (strani: 1 2 3 469 70 71 72 )

Oddelek: Omrežja in internet
3558422616 (5900) Freakylion
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130114 (19601) Qushaak
»

kateri firewall v sožitju z P2P??

Oddelek: Programska oprema
292076 (1544) Jst
»

Hude težave pri ADSL-u in FTPjih

Oddelek: Omrežja in internet
321386 (1003) koyotee

Več podobnih tem