» »

Problemi s šumniki v DOS-u (resno mislim!)

Problemi s šumniki v DOS-u (resno mislim!)

MI_KO ::

Imam težavo in ne vem kako dalje!

S starega računala s firme sem na "novega" prenesel (copy-paste) dosovski knjigovodski program RSP. Hkrati pa so se pojavile težave s šumniki.

Simptomi:
Kadar teče v celozaslonskem načinu so že vpisani šumniki o.k., ne morem pa vnašat novih!(Piše neke kvake!!)

Če zaženem program le v oknu, se pa zadeva OBRNE! Lahko vnašam šumnike, vendar mi ne prepozna starih!??
--------
Prosil bi vas za pomoč, saj je v programu še ogromno starih strank, njih faktur in podatkov, tako da programa ne morem izbrisati!!

Aja na frišno inštalacijo Windowsov 98 sem naložil samo Office 97 in Winzip. (kaj čem, je pač star računalnik, p2 350!)

Najlepša hvala!
MI_KO

Baja ::

probaj v config.sys vpisati ti dve vrstici:

device=C:\WIN98\COMMAND\display.sys con=(ega,,1)
Country=386,852,C:\WIN98\COMMAND\country.sys

in v autoexec.bat te tri:

mode con codepage prepare=((852) C:\WIN98\COMMAND\ega.cpi)
mode con codepage select=852
keyb yu,,C:\WIN98\COMMAND\keybrd2.sys

Upam, da bo pomagalo.

MI_KO ::

Hvala, bom probal!

MI_KO ::

Probal in žal ni spremembe, saj so te vrstice že vpisane! (Z izjemo /win98 = /windows)

Probal sem tud com zagnat samo v dosu z win98 zagonsko disketo in tud ne pomaga!

SasoS ::

po vsej verjetnosti program dela na yu437 codepagu. Dobit boš moral yuvga ali kaj podobnega...

MI_KO ::

Kje bi pa dobil ta ... patch (al karkoli je to?)?

V Googlu sem pod yu437 našel samo To!

Aja, pozabil sem dodat, da je prej w win 3.11 program delal čisto normalno!

Han ::

Win 3.11 je zgolj grafična nadgradnja DOS-a, zato delujejo tisti šumniki, ki so pač nameščeni.

Imam nekaj "YU" programčkov, a ne garantiram, da bo zadeva delovala. Če rabiš, povej kam pošljem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

MI_KO ::

Han lepo prosim. mail: mihael.korosec@uni-mb.si

Pa lahko poveš za kake programčke gre?

Oče nujno rabi zadevo na firmi. (Saj veste kak je to, eno leto nič pol pa naenkrat do jutri.;( Zdaj pa sem tu, pozno ponoči, ko bi se moral za kolokvij učit)

Al pa bom kmalu edini ki bo winse 3.11 na p2 350 laufal! (in to leta 2003 - shame on me!!)

Han ::

Ko še DOS ni podpiral šumnikov, so bili razširjeni programčki, ki si jih vpisal v Autoexec.bat, da so se ob zagonu naložili v spomin in prikazovali naše znake... Samo, da zbrskam, pa dobiš (za cca. 5 minut),

servo ::

mislim da bi bilo najbolje če preneseš autoexec.bat in config.sys s starega sistema na nov - poglej tudi nkatere programčke kliče iz teh dveh datotek in jih skopiraj na nov sistem - mora delat!

MI_KO ::

Han zaenkrat hvala lepa za programčke! (Sem to že včeraj napisal, pa mi je ADSL mrkno ko sem pošiljal!);((

Sem jih sprobal par, pa ni blo efekta. Bom probal oni "mod" v Autoexec.bat, (Dans sem comp nazaj na firmo nesel, tak da nekaj časa nebo nič s preizkusi) če bp pomagal!

Aja, pa še en zanimiv podatek:

V dosu šumniki normalno delajo, dokler ne zaženem RSP-ja! Pol pa ne več! In to z in brez zagnanih programčkov.

Servo, hvala za nasvet. Samo jaz sem bil že tak pameten, da sem stari sitem nadgradil že nekaj časa nazaj z win95 (al 98, se ne spomnim), ker je bil upgrade nujen in se mi niti sanjalo ni kake težave bojo. In od takrat ne dela več pravilno!:(

Han ::

Ja, ADSL je malo po polnoči totalka odpovedal. Zgleda, da grejo takrat admini spat. :(

Nekateri programčki omogočajo vklapljanje šumnikov preko kombinacije tipk, a sem že pozabil zaporedje - v stilu Ctrl+Alt+F1/F2... Tako da ni nujno, da RSP povsem povozi "gonilnik" za šumnike.

Baja ::

Mislim, da sem enkrat en mel neki ugankarski slovarček za DOS, ki pravtako ni nikakor hotel pisati šumnikov. Lahko si mu tudi s šibrovko grozil, pa je še stalno bil čist "cool":D

alf__ ::

zihr si mel u autoexec.bat napisan ksn keybyu bla bla
pa ksn programcic like vgayu.com..sej ga na googlu dobis..
link:
http://www.sz-metal.si/inet12/software/...

nevone ::

Kaj pa če bi vprašal tistega, ki je pisal ta program?

:)

o+ nevone


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenske nastavitve v MS Dosu

Oddelek: Pomoč in nasveti
302673 (1814) boogie_xlr
»

windows xp sovraži dos

Oddelek: Pomoč in nasveti
193185 (2821) SasoS
»

WIN 95 in šumniki

Oddelek: Operacijski sistemi
7949 (870) pagat34
»

UNICODE in C

Oddelek: Programiranje
8913 (808) GaPe
»

direktno v windows

Oddelek: Programiranje
71296 (1137) jure1873

Več podobnih tem