» »

Kateri firewall?

Kateri firewall?

Tilen ::

Ok, sem zagovarjal ZA dolgo casa. Konec dozivel pred kratkim. Zdaj lahko recem samo:

Sygate !
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ATI ::

jst bi pa prosu če mi kdo pove kje u Zone alarm naštimat da mi ne bo blokeru dostopa do interneta z druzga racunalčnika.se prav mam 2 racunalnika ki pa nista povezana na net prek ruterja ampak prek 2 mrežnih kartic, in problem je da na sekundarnem računalniku ne dela internet ko imam vklopljen zonealarm.

Tilen ::

Daj ga v trusted zone.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

egomez ::

Jaz sem tudi zadovoljen z Sygate.

Tudi jaz sem imel Zone Alarm, sam se ne bi vrnil nanj.

Na enem računalniku pa sem si inštaliral McAfee Firewall, pa ga še ne uporabljam bolgo, tako da nalko povem, da je prvi utis povprečen.

Fukomuko ::

Ja dej mal povej kaj ti je boljše/slabše na sygate kot na ZaPro.

plavko61 ::

Agnitum firewall Pro, ostalo so samo špilike:D
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Daedalus ::

Iptables>:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

64202 ::

Baje se na netu dobi fw za winse, ki se ga konfigurira skoraj enako kot z iptables. Koliko funcionalnosti pa ohrani, pa ne vem :). Zna biti idealno, ce ves kaj delas, in se noces drk*t z wizardi.

urkoman ::

Ojla

JEst sem zvesti uporabnik ZoneAlarma Pro, mam pa tudi vprasanje, ce sem pa spregledal odgovor v tem forumu se vnaprej opravicujem.

Dogaja se, da mi kuri veliko procesorske moci : vsmon.exe oz. true vector internet monitor od ZoneAlarma.

Operacijski sistem je: Win2000 AdvancedServer

Ce se je kdo srecal s tem problemom in ga odpravil in se vedno uporablja ZA, naj mi prosim sporoci.

Hvala

Lp URko
Urko Žurko

mx440 ::

kaj pravte na norton personal firewall ali je dober pa če se mi splača inštalerat
lol?

Microsoft ::

Kle sm nekje zasledil, da je en firewall tud Outpost.

Zdele sm si dal gor verzijo 2.5, in se obesa, kot za stavo. Vsakic, ampak res vsakic, ko hocem dodati kak program (Add), se program obesi. Mal ćesko je to. Al je to kak znan bug mogoce?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

plavko61 ::

Outpost 2.1 je zaenkrat najboklje deloval.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Mavr0 ::

Jaz osebno bi predlagal Norton Internet Security 2005, v malem home omrezju sem zelo zadovoljen...
klik:8)

Tilen ::

Samo Nortona ne ...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

tzupan ::

no, da se jaz povem svoje mnenje. jaz sem na XPjih uporabljam mcafee personal firewall. sedaj sem saltal na win 2003 server enterprise, ki so glede programov (antivirusnih ter firewallov) zelo pedantni in ga spet uporabljam.
meni se zdi enostavno povedano SUPER! sicer pa kot vsak pravi 100 ljudi 100 cudi.

je enostaven za uporabo, uporabljat ga bo znala tut vasa stara mama, ce le ve kaj lahko pride na vas racunalnik in kaj ne.

ssicer mi pa prosim povejte, ce kdo na win 2003 server uporablja kaksnega drugega, ter kateri poleg tukaj nastetih ter mcafeeja dela.

---------------
warez nima kaj iskat na forumu - P
pozdrav, tomaz
-------------------------------------------------------------------------
gsm 040 719 917

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

MasterMiG ::

Se strinjam, da je Sygate najbolši firewall ta hip.
Ampak sm da ne slišm za Symantecova skorpucala pa sm hepi.:D
Ker te nortoni sam opozorijo, ampak da bi kej odstranl, to pa ne.;(
There is nothing to fear but the fear itself.

Ziga Dolhar ::

Uporabljam Symanteca. Dela. Do sedaj še nisem imel nobenega virusa. (Hmmm, je to dober ali slab znak? :-))
https://dolhar.si/

MasterMiG ::

Ziggga: to je sigurn dobr znak. Ker Nortoni vedno pokažejo virus, sam odstrant ga ne znajo. Vsaj večinoma ne.
There is nothing to fear but the fear itself.

Ziga Dolhar ::

No ja -- bolje kot Panda. Ta mi je nekoč "uspešno odstranila" vse pojave nekega virusa na računalniku.

(In pol sistema z njim vred.) :)
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Pantera ::

Zivjo. A je mogoce kdo od vas uporablja Kerio Pesonal Firewall v4.0.8. Jst uporabljam se vodno staro verzijo 2.1 ker mi je nekako bol pr srcu:)

Jernej L ::

Sygate požarni zid, definitivno!

ke ekvivalenten starem Tiny Personal Firewal-u ko je bil free za
win98, nove verzije TPF so čisto skozlane..

Sygate rulz!!

telepilot ::

15 dni že imam Kerio 4.1.2 trialno verzijo in nimam nobenih negativnih pripomb.

forsmark ::

Že kakšno leto imam Sygate Pro in dela kot švicarska ura. Sygate in Nod32 sta zakon. Brez pripomb, res!
Airbus Industrie

hacker13 ::

:D :D :D
Zone alarm je zakon samo moraš ga znat uporabljat sej je itak preprost!!!

Tilen ::

Tudi tukaj glas za sygate, super je.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Good Guy ::

Sygate je super sm meu outpost pa mi ni delal tko kt bi mogu meu sm tut norton firewall in vam rečem ludje izogibite se sploh nortonovih izdelkov ker so za en ku**c.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Pwneror ::

Moje izkušnje z firewalli:

ZoneAlarm: noobie
Sygate PF PRO: dokaj napredna zadeva, popolnoma zadošča za vsakega home userja, vendar požre popolnoma vse CPU resource, kar jih vidi (če so vse varnostne opcije vklopljene)
Agnitum Outpost PRO: zelo nestabilna zadeva. Sicer podoben Sygate, ampak veliko bolj tečen. Outlook-like interface za pravila.
Tiny Firewall 2k5 PRO: dokaj rigid firewall, ampak IMO še najbolj napreden. Minus je to, da ti ne dopušča dodajati porte z vejicami ali kako drugače (21, 80, 139, ...) ampak samo single in range - to ali pa sem slep. Drugače je to super firewall za serverje. Ko je enkrat nastavljen dela in ti da mir.




in vam rečem ludje izogibite se sploh nortonovih izdelkov ker so za en ku**c.

Hehe, samo tu se pa prov strinjam. Včasih sem še uporabljal njihov speed disk, ki ga je hvala bogu nadomestil O&O Defrag - IMO best there is. Njihov antivirus še niti ni tako slab... Ampak nadležen do onemoglosti... Tudi z ghostom sem imel same slabe izkušnje in sem kar hitro šel na Acronis TrueImage.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pwneror ()

ginekolog ::

a je kaj še boljšega od outpost pro 2.5? Zadeva je odlična, le meritev skupnega ul/dl prometa pogrešam... (tisti promet plugin ni natančen)

Sygate je super, samo po par dnevih mi je začel kurit CPU pri p2p.
Divers do it deeper.

ZveeZ ::

jz bi rabu firewall ki ne pozre prevec sistemskih resourceou, rabu bi pa takega da lahko sam izbiram kire porte imet odprte in pa da bi mi logiraw traffic (naprimer ddos napade in podobno)
kerega mi priporocate?

Apple ::

ISA server >:D >:D >:D >:D
LP, Apple

Daedalus ::

Linux škatlo in iptables>:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ginekolog ::

iptables ni tolk dober, ker ne moreš določit točno kateri dll/exe file lahko dostopa in kateri ne sme. Če torej dobim trojanca in imam za ven odprt port 80, bo ta lahko priešel online.
Divers do it deeper.

Daedalus ::

Pri dobro nastavljenem firewallu je bol malo možosti, da se ti bo kak trojanc kam namestil. Če seveda ne odpiraš na veliko neznanih mailov in hodiš z IE po raznih straneh, ki ponujajo zastonj pr0n in cracke. Pa če uporabljaš AV program, pol itak ni problema. Grejo trojanci adijo, prej ko si utegnejo vzet čas za namestitev. Pa iptables mogoče res nima nastavljanja po programih, zmore pa precej več kot kak osebni firewall. Heh, pol bi lahko trdil tud, da je boljši firewall tud Zone Alarm, ker omogoča blokiranje izhodnih povezav po programih... Pa ga ne boš našel na kakih routerjih za corporate omrežja.

Sicer pa ob kombinaciji linux router + firewall in AV program na računalu ter firefox nisem mel na računalu v zadnjega pol leta niti enega samega trojanca, virusa al pa spywara. Zgleda, da tud iptables lepo opravljajo svoje delo0:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

OmegaM ::

Kak pa je kaj kaspersky anti hecker?
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

InDiGo ::

Na win2003 se je za moje pojme se najbolje obnesel Kerio ServerFirewall. Zelo prakticna zadevca, policy based fw, katerega generalno upravljas preko vsecnega in easy-to-use webinterface -a ( tako je dostopen tudi izven lokalnega omrezja ). Pri instalaciji ti omogoci filtriran nacin ali nefiltriran nacin, pac, kakor zelis, da je server dostopen. Ram -a je po 40 - dnevih uptimea rabil konstantno 10 - 12 Mb rama, proc skoraj ni mignil. Ni gnjavaz z pop -upi, preko web -interfacea spremljas vse ... loge, promet ... skratka super zadevca za win2003 sisteme, za ostale win verzije pa dam nedvomno glas Sygateu.

Lp.

64202 ::

Berem malo po webu razne komentarje in je nekako splosno prepricanje, da je vgrajen fw v winxp qurac. Me zanima od tistih, ki tako mislijo, zakaj? Jaz preprosto ne vidim nekih resnih problemov...? Sicer mene aplikacijsko filtriranje ne zanima, a je se kaj drugega?

karafeka ::

ginekolog
iptables ni tolk dober, ker ne moreš določit točno kateri dll/exe file lahko dostopa in kateri ne sme. Če torej dobim trojanca in imam za ven odprt port 80, bo ta lahko priešel online.


Ahja, a si sploh prebral man stran za iptables???

namig: modul owner

Ziga Dolhar ::

64202:

> Berem malo po webu razne komentarje in je nekako splosno prepricanje, da je vgrajen fw v winxp qurac.

Ni dovolj zapleten. Nastavljaš lahko samo osnovne parametre, ne pa tako podrobno kot pri "pravih" FWjih. In marsikomu se zdi kar pod častjo, da bi imel tako preprost program, ko pa ima lahko zapletenejšega, pa čeprav recimo tistega "boljšega" ne nastavi kaj prida drugače kot tega. (Podobna je reakcija pri ZoneAlarmu: komentarji o uporabniškem vmesniku, ki je en cukrček in lep in že zaradi tega si celoten program zasluži diskvalifikacijo.)

Po drugi strani, če bi Windows firewall nastavljal neposredno iz ukazne vrstice ... >:D

--

Resno: obstaja prepričanje mnogih naprednih uporabnikov, da so njihove zahteve po eni strani posplošljive na celotno populacijo uporabnikov računalnikov, in po drugi strani, da je folk "zabit in neumen", ker se ne ukvarjajo z naprednimi nastavitvami (oz. ne čutijo potrebe po tem).

Jaz na dveh mašinah gonim Windows Firewall. (Oz. po novem ne več, saj ga imam na ruterju.)
https://dolhar.si/

64202 ::

Hehe, jaz sem napreden uporabnik :). Pa nekako ne zaupam tistim fw firmicam, da bodo nardile fw kot se sika (BlackICE exploit!). To mora narest proizvajalc network stacka pa pika. IMHO :).

Tear_DR0P ::

rabu bi en free firewall za uporabo v podjetju. Enmu s.p.ju rihtam računalnik, pa ma win98 in ne vem kater firewall nej dam gor.

Pa ne ponujajte mi Personal firewall verzij, ker te mora podjetje plačat.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Daedalus ::

En računalnik ma? Al več mašin? Kak dostop?

Evo enega seznama OSS/GPL firewallov. Malo poglej, pa boš videl, če ker odgovarja.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Fukomuko ::

Danes sem ugotovil, da mi zaradi ZoneAlarm pro ne dela bittorent in emule, zato sem ga deinštaliral. Nato sem šel gledat teste firewallov, da bi našel kakšne dobre alternative. Inštaliral sem si sygate personal firewall pro. Ugotovil sem, da se v njem ne da skoraj nič nastavit (če primerjam z zonealarm pro), pa še veliko CPU-ja je porabil, ko sem imel zagnan kakšen p2p program. Nato sem sprobal še agnitum outpost pro. Na prvi pogled je zgledal kar dobro, vendar sem kmalu ugotovil, da preprosto nič ne dela. Kot da ga ne bi bilo. Ko sem zagnal kakšen program, me nič ni vprašal za dovoljenja, nisem dobil nobenih upozoril itd. Verjetno ni delal pravilno zato, ker se na internet povezujem preko linux routerja in mi je avtomatsko dodelil local network. Tako sem ostal praznih rok.:8)

Ali obstaja še kakšen dober firewall?

No, pa še nekaj povezav, kjer so testi firewallov:
http://www.adwarereport.com/mt/archives/000151.html
http://personal-firewall-software-review.toptenreviews.com/
http://www.agnitum.com/php_scripts/compare2.php

Ziga Dolhar ::

Glavna posledica firewalla je,

da stvari kr nehajo delat.

Vzrok: by design.

Rešitev: navodila za uporabo.

Kupil sem avto z neprebojnimi stekli, zdej me pa kr ne uspejo ustrelit. Zato sem avto prodal.
https://dolhar.si/

Tear_DR0P ::

Zigga: Kupil sem avto z neprebojnimi stekli, zdej me pa kr ne uspejo ustrelit. Zato sem avto prodal.

S tem da ga ne morejo kr ustrelit je zadovoljen. Težava je ker ne more prestrelit zadnjega okna ali sprednjega vn brcnad da bi lahko sam streljal.

Bulek če hočeš strelja iz blindiranega vozila, moraš odpret vrata. Na firewallu pa tudi.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Ziga Dolhar ::

Tear DROP:

> Bulek če hočeš strelja iz blindiranega vozila, moraš odpret vrata.

Al pa okna spustit! ;)
https://dolhar.si/

Fukomuko ::

No, no, da se ne boš vžgal od pameti:\ . Problem ZoneAlarma (samo verzije 5.x) s p2p programi je splošno znana. Tudi če ga izključiš, ima še vseeno vklopljene filtre, ki se jih da onesposobit samo z uninstallom.

Povezave: klik1, klik2, klik3, klik4, klik5, klik6

The Zone Labs firewall products Zone Alarm 5.0, Zone Alarm Pro 5.0, and Zone Alarm Security Suite 5.0 are not compatible with Azureus due to an issue with their TCP filter, TrueVector (vsmon.exe) Usual symptoms of this issue include but are not limited to 100% CPU usage, slow transfer speeds, corrupted files, trouble establishing incoming and outgoing transfers, complete network outages, complete system freezes, random reboots, and blue screens of death. Disabling Zone Alarm's firewall protection will not solve the problem as its filter will still be running in the background. A complete uninstallation is required. This issue is not limited to Azureus, and has been confirmed by users of many other filesharing clients including BitTornado, ABC, Shad0w's Experimental, EMule/Gnutella, and Shareaza.

Fukomuko ::

Ups še nekej sem pozabu:8)
Glavna posledica firewalla je, da stvari kr nehajo delat.
Vzrok: by design.
Rešitev: navodila za uporabo.

Men so vsi programi vredu delali (dc++ na active mode, kazaa, dcc, winvnc itd.) in sploh nisem mel nobenih portov zaprtih (security na normal, včasih tudi na off, da sem se prepričal).
...in še en klik:P

mare87 ::

Eno kratko vprašanje: Je možno nastavit v Sygate-u 5.5 PRO, da se ti po zagonu minimira v tray? Ker zdaj se naredi v tray pa še glavno okno se odpre.

luckeyluk ::

seveda je general mas 1 okencek mal poglej preden sprasujes!!!

mare87 ::

Sem tudi User Manual pogledal btw, tisto pod general je pa za izklopit/vklopit Tray ikono. Preberi si še enkrat kaj sem napisal. Jaz nočem da se mi še zraven odpre glavno okno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Symantec bo ukinil brezplačni Sygate požarni zid

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
333940 (2960) Urus
»

kateri firewall v sožitju z P2P??

Oddelek: Programska oprema
292071 (1539) Jst
»

kateri firewall?

Oddelek: Programska oprema
231585 (1302) freserovski
»

Najboljši firewall

Oddelek: Omrežja in internet
111983 (1846) romario
»

Kateri Firewall priporocate in zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
272448 (1919) ferjan

Več podobnih tem