» »

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P

««
36 / 38
»»

Bellzmet ::

Aha - hvala sedaj mi je malo bolj jasno.

Fora je v tem, da bi se te datoteke delile med cca. 10 kolegi, tako da DVD žal odpade (FTP tudi ni nobenega navdušenja po začetnih problemih...). Tudi če se "ubije poanta torrenta" ni problema, samo da se prenese datoteka - tudi če traja 1 teden!

Opazil pa sem, da tudi če v torrent ne vpišem nobenega trackerja (pustim prazen prostor) in ga pošljem po mailu, se računalnika vseeno "povežeta". Kakor razumem ima µTorrent že vgrajen nekakšen tracker (če je to to?).

Ali v tem primeru kje obstaja javen zapis o torrentu (kot je to v primeru, ko se vnese tracker) ali je torrent dostopen samo tistim, ki jim ga pošljem po mailu?

Upam da ne težin preveč s tem "če se kje vidi", samo bi se rad prepričal kdo lahko potem te torrente vse presnemava. Pač če se izkaže, da se zadeve preko torrenta res NE da speljati tako, da bi bila vidna samo "izbranim" bo treba najdit eno drugo stvar oz. pač rečt je** ga če bo kdo vidu pa bo!

lp

Novinec3 ::

Zivijo! Imam problem z dolvleko datotek. Ko zelim zagnat dolvleko v BitCometu( in v drugih) mi net takoj totalno zablokira. Probal sem se v muli ampak tam nimam nobenih problemov. Upam da mi lahko pomagate!

ffka ::

nehej piratizerat pa bo bolš vrejm:)

Bakunin ::

prebrskaj starejsa sporocila v tej temi in bos nasel odgovor.

Novinec3 ::

lazje bi bilo da bi nekdo ki ve mi odgovoril kot pa bi jaz iskal 36 strani nazaj :D

Bakunin ::

glej... TI nekaj rabis in se bos moral pac TI potruditi. ne bodi len.

Bakunin ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

OmegaBlue ::

Dejte malo brat predno napišete. Tukaj se ne prosi za invajte niti ne podaja celotnih povezav do trackerjev.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

ArmyShark ::

Hoy,

mene pa zanima ali se da več semen zasejat ker glih neki uploadam na partis...pa že rabjo semena mam pa samo eno sem uploadu

pumaxx ::

Jaz sem semena delil ko sem bil mlajši, zdaj pa že malo manj. Drugače pa bi ti z veseljem pomagal.

Prospekt ::

(upam da sem vsaj približno zadel topic)

Ali mi zna kdo povedati kaj pomenita označeni črti (sem že gledal po utorrent FAQ pa nisem našel nič pametnega)
http://shrani.si/?35/sN/47ykBd3J/asdf.p...

PINki ::

Živjo,

imam 8/1 paket in če npr. downloadam 5 torrentov se z omejenim uploadom 50kb/s datoteke hitreje prenašajo kot če postavim neomejeno (moj max upload je 120kb/s). Zakaj je temu tako?:\

jan01 ::

PINki ::

Bla bla misliš da sem kaj razumel?;( A je težko napisat pač zato in zato... mislim:\

Tody ::

zato ker je tak protokol :)

Evo kratke verzije ? A zakaj je tak protoko vprašaš ? :D

PINki ::

Vprašam zakaj hitreje DL-ja če omejim UL na 50kb/s (max UL je 120kb/s). Nemorem izkoristiti cele linije:\ Paket mam 8/1

jan01 ::

V utorrentu, če imaš 1mb upload daj na max upload(obklukaš hitrost, ko ne dowloadaš) na 110 do 115. To je nek maximum. Če hočeš normalno uporabljati net zmanjšaj za kakih 10, 20. Za global maximum upload daj pa na kakih 50-60...

/*Ne vem kako ti naj v enem stavku povem zakaj. Če si tip človeka, da je važno, da le dela, potem nastavi, kot sem napisal. Če pa hočeš vedeti zakaj in kako pa uporabi google in se začni učiti... na wiki je dosti napisano+povezave */

PINki ::

Ma jst sam hočem da čimbolj izkoris linijo za DL:)

El Jefe ::

Zdravo, tudi jaz mam en problem. Ko odprem torrent preko μTorrent-a mi napiše Ne morem pognati /ime_fajla/;Invalid torrent file!

Poskusil sem že z Mozillo, pa ni šlo; zbrisal sem temporary file-e in še ene par drugih tipov, ki sem jih najdel na netu - pa nič. Na μTorrent FAQ strani tega ni, pa me zanima, če mogoče kdo od vas ve kaj o tem?


tenks;)

dare78 ::

a kdo ve zakaj se mi rač. resetira ko downloadam preko utorrenta????
prosim pomagajte

BaRtMaN ::

Če navijaš, daj frekvence na tovarniške vrednosti in poglej, če je bolje.
Preglej disk, npr. z v Windows vgrajenim chkdsk.

Po tem pa napiši, če se simptomi še pojavljajo. :D

clancy ::

Živijo!

Kako naj nastavim uTorrent, da bo moj upload npr. pri enem torrentu, kjer je dosti sejalcev in odjemalcev čim hitrejši, in bi odjemlici kot prednostno bolj dol vlekli od mene?
Imam namreč zelo hitro linijo.

Hvala!

sss ::

Dvomim, da lahko narediš kaj takega

neres ::

clancy: lahko daš višjo prioriteto enemu torrentu (desni klik, bandwidth allocation...) ampak prioreteto bo imel glede na ostale TVOJE torrente, ne pa glede na torrente ostalih uporabnikov.

vice boy ::

Imam Instan Internet preko Mobitela z USB modemom OPTION in pri utorrentom mi piše da nimam odprta vrata. Trenutno imam 46808 port.

Kaj moram narediti?
Imam pa NOD32 in XP+SP2

LP
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

OmegaBlue ::

Pozabi, preko mobitela ne gre.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

vice boy ::

NE, saj jaz imam to na računačniku...a tudi tako ne gre?

Mobitel je samo ponudnik storitve...

Zakaj pa ne?
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

Tody ::

Ker ma mobitel zaprte porte ?

vice boy ::

Hvala
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

frajer1 ::

Utorrent 1.7.7. mi neki serje.

Spodaj na sredi mi izpisuje "Disk je prenasičen 100%" in DL se skoraj ustavi. To napiše levo od DHT-ja.

Mam zunanji usb disk, ki ima več kot 70% place še (200 MB) in mi ni jasno. DL gre preko T2 10 simetrično, do pred kratkim ko bog skoz 1,2 MB/s, UL 800kb/s, kot pač on sam predlaga...

Sam ko se pa vmes tist izpisuje, se pa vse ustavi, ni ne DL ne UL.

Kaj je problem, sem že probal diskeeper, pa isti kurac?

OmegaBlue ::

To pomeni da stvar ne dohaja pisanja ne da je polhna. Daj sprehodi se v device manager z desno klikni na prenosni disk, in pod policies izberi "optimize for performance".
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

frajer1 ::

TNX!

bom probal še mal performance dvignit. Ravno to me je zanimal, al me jebe disk al je kaj z Utorrentom fora. Ker vmes neha srat in je DL in UL skoz pol 1,x MB/s.

Bellzmet ::

Hhehe, jaz bi imel tudi takšno povezavo, da disk več ne sfolga pisat:)))

OmegaBlue ::

Disk folga, samo zaradi torrent zapisovanja datoteke se včasih windows cacheingu malo obrne.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

iration ::

Imam isti problem, ko začne download z več kot 4mb/s dobi "disc overload", samo se po kaki minuti potem unese in vleče potem na ful brez errorjev. Je pa res da seedam več kot 300 torrentov in da je kar obremenitev za disk. Treba dat v raid al pa velociraptorja nabavt :)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

clancy ::

Zakaj je v uTorrentu na seznamu soležnikov Siolovih uporabnikov pred IP-jem Ameriška zastava?

Sumo ::

Zato, ker je pred vsemi .net domenami :)

jerneju ::

Obstaja kje kak torrent tracker za privatne zadeve?

Sam bi izdelal torrent, s katerim bi lahko h kolegom prenesel slike :).

Ob tej priliki bi še vprašal kako je z varnostjo, če RAR arhiv zaščitim z geslom.

iration ::

Kaj pa npr tole? http://www.rejetto.com/hfs/
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Veron ::

jerneju uporabi embedded tracer v utorrentu.

µTorrent contains an "embedded tracker" intended for people wishing to share with a small group for a short period. This should not be used for sharing torrent over public or private sites, but only for private stuff and over short periods of time (along the lines of family movies shared with friends and such).

- The embedded tracker URL is: http://your_ip_address:port/announce (where your ip is your computer's ip address and port is µTorrent's listening port)
- The embedded tracker must be enabled in: µTorrent menu > options > preferences > Advanced > bt.enable_tracker: set to "true".

Warning: Using the embedded tracker requires you to have the same IP address and the same port as long as the torrent is active. This means if you use a dynamic IP and randomized port and get disconnected from the internet, your IP and port will get reset, and the torrent will die.

Pesimist ::

Super seed oz inital seeding vprasanje.
Vem kak ta zadeva dela in kaj pomeni. Poskusa razsirit torent z cim majn prenesenimi podatki kaj je mozno.
In bilo je receno da je samo uporabno kadar si edini seed. Ali je to res?

Mislim a ni fora v tem da ti peeru sendas podatke in od tega peera pricakujes da dalje razsiri ali iste podatke ali pa enako kolicino prejetih podatkov. Da bi pac bilo bol fer. Kiri vec uploada tudi prejema.
Deluje to tak?

Ker vem da se je meni skoraj vedno 1:1 drzalo razmerje uploada in downloada na open trejkerih kot tudi na zaprtih v kolikor seveda seeder ni mel ogromno hitrost, te je pac skoclo visje.

Cim vklopim inital seeding pri treh seedih se vsi peeri reloadajo in zacne posiljat spet, vendar z majnso hitrostjo. Do dolocene mere pa se ustavi vec ali majn. Zaj pa nevem al se ustavi zato ker peeri ne uploadajo nic al v cem je fora.
Vem tudi da obstajajo talenti ki downloadajo po 10 torentov na 1Mbit liniji ali pa majo kar 300 komadov odprith v clientu kot je en talent tukaj visje izjavo. To so bebci in taki nebi smeli dobivati vec ko sami uploadajo ne glede kak mocni je uploader. Dvomim pa tudi da je takih bebcev ogromno zato se malo cudim nad trenutno situacijo v inital seeding modu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

OmegaBlue ::

Initial seed vsakemu peeru pošlje drugačen chunk (kos) celotnega torrenta v upanju da ga bo potem on razširil po swarmu naprej. Initial seed načeloma doseže tvoj maksimalni upload, praktično pa je odvisno od klienta na obeh straneh in seveda linije.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Pesimist ::

Sej pravim da vem kak je v osnovi ampak ce to deluje tudi tak je vprasanje. In kaj se zgodi ko sta dva seeda. Sevedno dela svoje? Jaz bi zelel samo da peer ki nic ne uploada nedobi novega uploada od mene tudi ne vec. To za iste chunke mi ni tolko pomembno sicer.

Drugace pa kak je odvisno od obeh straneh. Uploader ma upload odprt dokonca pa negre ven niti polovica pri odprtih portih. Pravtako ne razumem zakaj eni peeri pocasi downloadajo.
Recimo pri 20Mbit mas 15 peerov ne zapolnijo maximalnega uploada. Medtem ko se vcasih en obesi ki mu tudi cez 10Mbit leti. Kaj majo polni download ostali? Kar pri slovenskih ponudnikih tesko verjamem ko majo taka silna razmerja med uploadom in downloadom da me cudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

MarkoMan ::

Mene pa zanima koliko imate nastimano:

global maximum nubers of connections js 1000
maximun n. of connected peers per torrent js 150

js imam ruter levelone ki naj nebi najbolj prenasal prevec connectov...
Ali si jaz to prov razlagam...
vsak zacetek in zacetnik je tezek

simnov ::

http://btguard.com/ a je to resnično , da te lahko skrije celo pred tvojim ispjem.

r5r ::

global enih 50
peer pa 30
And it makes me wonder.

Rotaidal ::

Imam en problem z Utorrentom. Ta mi namreč v visti vedno "zašteka". Vedno, ko zaprem program, se ta navidezno zapre, vendar program še vedno laufa v ozadju. Problem je v tem, da ko ga hočem ponovno odpret, ta ne gre, saj mi javi napako, da se je pogram še vedno odpret in se morda ne odziva. V task managerju pa ga tudi nea gre zapret. Kliknem zaključi proces... in nič.
Imam pa 1.8 verzijo.
V čem bi bil problem?

nikicc ::

Ker po dolgem iskanju odgovora nisem našel sem napisal tole vprašanje:

Na novem računalniku imam nameščeno Eset smart security poskusno verzijo, ki pa mi blokira ves promet od torrentov in enko tudi lime wire-ja. Utorrent sicer odpre torrent, najde semena in soležnike vendar se z njimi ne more povezat(kaže razpoložljivost 0 in posledično tudi nič ne downloada). Enako ne funkcionira niti Lime wire. Predvidevam, da je potrebno spremeniti nastavitve v Eset smart security-ju, vendar mi to ni uspelo.

Sem poskušaval neki nastavlat pravila (rules), vendar nikakor ne morem uspešno nastaviti.
Klical sem tudi že na Ess vendar imajo podporo le za licenčno verzijo, ki jo sicer nameravam kupit čez kak mesec ko mi preizkusna verzija poteče, vendar downloadal bi pa rad že prej:D.

Hvala za odgovore in lep pozdrav,

Niko:)
nikicc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nikicc ()

rudmajstr ::

utorrent ga owna :P

matejkor ::

js mam en problem
mam uTorrent 1.8
prej na 1Mb liniji je lepo loudal 110-120 kb/s
danes smo dobili optiko 20/20 in mi louda tko da gre do 1600kb/s za 2s pol pa pade skoraj na 0kb/s za okol 60s pol pa spet gre do 1600kb/s v 2-3s in spet pade na skoraj na 0kb/s za 60s
mam pa tut več aktivnih torrentov (trenutno 5 s skupaj 50 seedou in 6 odjemalcev) dadoteke so v skupni velikosti 20GB

hvala za pomoč
««
36 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

µTorrent znatno hitrejši kot Vuze

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4719624 (17553) roli
»

BitTorrent pohrustal μTorrent (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
9115115 (12245) simnov
»

Bitcomet "ubija" internet povezavo?

Oddelek: Omrežja in internet
354605 (3213) jan01
»

eXeem odprl vrata množicam (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13714315 (9066) mgliha
»

Azureus 2.2.0.0 zunaj

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
294442 (4442) zile

Več podobnih tem