» »

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co.

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co.

««
4 / 72
»»

Gandalfar ::

ubcutek imam da je ze novejsa verzija zunaj: Tarod.5b
http://tarod.sytes.net/eMule0.22c-Tarod...

[Changes 19/11]:
1. Removed Queue column in transfer window. We think is helpful and is causing CPU trouble.

[Changes 19/11]:
1. Fixed -or at least relaxed- CPU usage bug.

[Changes 19/11]:
1. Added patch that makes emule only save clients to credit file, that don't have 0/0 Upload Download. [sulamidor]
2. Added patch that removes clients that ask "?" filename from queue. [InterCeptor]
3. Added an option that permits use of LoneStar upload throttle and modified to add a new slot when using LoneStar throttle upload just to 5 minutes.
4. Fixed chat buttons -finally.

globoko grlo ::

matr, prejle sm gledao, pa je bil link za mod 5, grem gledat na zgornji naslov, pa vidm da je že 5a, ok, si dol potegnem in mislm: "evo zdej bo pa mi", jok, že 5b uzun

in kako nej pol človk kj dolpotegne če more skoz reštartat mulo

sicer pa zaenkrat mi dela 5a čist kul, tko da bom še mal počakal

Gandalfar ::

sej ql.. sam da je nekdo opozoril, ker drugace sploh neb sel pogledat. Sicer pa ni panike z resetiranjem, ker se ti itaq sourci shranjo pa ti potem takoj nadaljuje.

jos69 ::

bodom : mogoče ti lahko kaj pomagam glede direct connecta dc++,vprašaj konkretno

samsung ::

kako nastaviš download in upload pri emule in zakaj me vdno vrže s serverja. Kako nastavit nortona, da ne piše LOWID?

bigk ::

Xplicit, ali še rabiš Tarod-a po mailu?
l.p.

//bigk K

Xplicit ::

ne hvala.

sm pol unga ta novejsga dl-ju, sam pol k dam da se poveze na ksn server mi pise sam SE POVEZUJEM - pol pa nc...

kje je fora?

globoko grlo ::

mal morte počakat, sm tut že ene 60s čakal da se je skonektala, ampak se pa vedno

nortona ne uporabljam, načeloma morš met porte ki jih mula uporablja odprte 4661, 4662 če se ne motim

Xplicit ::

zdej sm si pac instaleru to tanovo emulo, pol pa skoz kokr dam conect a se mi noce povezat (se povezuje u neskoncnost) al pa napise streznik je nedosegljiv.

pol sm pa su na http://www.thedonkeynetwork.com/connect... pac na conection test in sm ugotovu da je sam port 4662 uredu oz dam mi sam na temu jav succes, ostali majo pa vsi en error - kje je fora???

Putimir ::

A je možno nekako spet usposobit .part etc... fajle skupaj, potem ko se Mula skrešira in ji sploh ni več jasno da ja zdownloudala že 650 od 700 Mb velikega zip fajla družinskih slik;)

Putimir

(sic) ::

Jaz (eMule) ne morem skoraj ničesar dol potegnit... recimo Doom 3 alpha nikakor ne gre. vse kar piše je waiting...

jamiroq ::

Zunaj je nova verzija eMule Tarod.6.

Novosti:

1. Tweaked number of connections again.
2. Now "adresses.dat" -I know that is misspelled- is re-readed every time you push Update.
3. Fixed duped clients in download queue -we keep first occurrence, probably second one comes from another client sending to as more sources.
4. Fixed ourself as a clients in download queue.
5. New option to start a paused file after finishing downloading another file automatically.
6. New option to add a new file to download list paused.

BlackHole ::

Kaj lahko nekdo malo bolj po domače razloži, kako se odpre porte. Jaz bi rad to storil na mojem računalniku, ki pa je v mreži z drugimi, tako da si delimo internet preko routerja. Tako nekako. To verjetno pomeni, da bi moral spremeniti nastavitve routerja, ali ne? Sistem na strežniku je WIN XP in zdaj bi prosil za postopek, kako odprem port 4662,
da bo meni Donkey delal boljše.

aliado ::

Živijo!

Ali mi lahko kdo pove, kako naj usposobim eMulo: Imam adsl in sem za routerjem kateri ima NAT in firewall. Če izklopim firewall mi dela ok ampak jaz ne bi izklapljal firewalla, ker je gor več uporabnikov. Ima pa router nastavitve za posebne aplikacije in sicer se nastavi za kateri "triger" odpre ustrezen port. Ali mi zna kdo povedati kaj naj vpišem pod triger in kaj pod port. Porte 4661, 4662 in 4665 sem že vpisal in mi ni delalo. Router pa je "Broadband Router DN-11001"

LP

Tr0n ::

Tale Tarod je tudi kewl :). Fajn ker lahko mas vec server.met urljev, ki ti jih ob startu presname.

bigk ::

Na firewallu moraš porta 4661 in 4662 forwardat na svojo mašino. Če imaš firewall ni dovolj, da porte odpreš, jih moraš poslati naprej na mašino, ki ma eMule. Jaz ne vem kako se dela to v pravem firewallu, ker sem preizkusil samo na Linux mašini, kjer je firewall skripta za IPtables. Tam imaš vrstico, kjer vpišeš porte za forward in jaz sem vpisal tole:

4661-4662:4661-4662>192.168.0.3

Kar pomeni, da porta od 4661 pa do 4662 forwarda na porte 4661 do 4662 na mašini 192.168.0.3:\
l.p.

//bigk K

ferjan ::

s standardnim ADSL paketom (1024/128) dosegam v Muli teoretično nedosegljive prenose 158,9KB ?!?8-) 8-O

Za več informacij in screen shot poglejte temo "Router SMC 7004ABR je pokleknil";(

Wolverine ::

Meni je tudi 1x letelo z 160KB samo to za kratek cas.

Eno vprasanje: kako se uporablja program avi prewiev, ker meni noce delati?
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

mortal ::

Meni tudi eMule vleče včasih po 150 do 200 KB/s (na 1024). Ugotovil sem da eMule v tem primeru laže, ker uporabljam DUMeter kateri kaže da je prenos okrog 125 KB.

(sic) ::

Wolverine:
AVIpreview - odpreš *.dat file in gledaš... (deluje samo z avi datotekami)..

krneki ::

Emule aktivno uporablja kompresijo pri prenašanju, zato dostikrat pokaže vešjo hitrost kot DU meter ar karkol že uporblate za merjenje. Najbolš se to vid ko emule konča s prenosom, skoraj nikoli ne prenešena količina enaka velikosti fileta oz. bo zmerjaj manjša. Pri divxih zerlo malo "pršpara", kšne 5-10MB na 700MB.

Xplicit ::

mam en problem s kazaa (no sej kdo pa nima:\ ) - pac k dl-jam ksn fajl ga naenkrat dl-ja najvec od dveh uporabnikov - zgori sm prebral da je omejitev na 8, sam je fora tud ce najde 20 al pa 30 sourcov za dl-jat bo se vedno sam od dveh dl-ju. a je to kej povetan s participation levelom, ker ga nikakor ne norm spravt cez 15 (pa se to je bl redko, ker ponavad je ene 7 al pa mogoce celo 8)?

BaRtMaN ::

Tudi DU Meter mi laže! z IRCa trenutno downloadam z okol 37 kB/s, DU Meter pa mi kaže hitrost 85 kB/s. ;(

robinzon ::

v cem je finta tega taroda pri emule?

je to kao kot kazaa lite, al kaj hitreje dol vlece?


sem kao newbie:)

Gandalfar ::

to je mod (modifikacija) uradne razlicice. Kakor je znano je eMule opensource projekt in si lahko vsak potegne izvorno kodo dol in priredi zadevo. Nasli so se avtorji, ki implementirajo nove stvari, ki pridejo v stable build sele cez kaksno verzijo, dve ali pa nikoli ker se izkazejo za ne prevec dobre ideje.

Zaradi takih malenkosti dajejo ti buildi boljse rezultate za ceno vcasih manjse nestablinosti.

mirage ::

Ve kdo mogoče kako konfiguriraš router SMC 7004BR,
da dela emula?
Vklopljen imam DMZ na moj pc, ampak kljub temu na tistem testu za porte javi eror.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirage ()

Gandalfar ::

tist port test IMHO ne deluje .. vprasanje je edino ce imas high ali low id .. ce imas high bi mogl bit vse ql.

BendeR ::

Jaz mam pa problem z eMule.In sicer ko se konektam še dela pol ko se pa konekta pa se začnejo nemarno zatikat celotni winsi(xp) .Tudi če uspem izklopit eMule morem pol winse restartat ker zatikanje ne poneha (to je mišleno npr. da mi start meni zaganja skoraj minuto in podobno).
Mam pa 256Mb rama.
:=)

Gandalfar ::


URL (binaries): http://indigo.retemail.es/eMule0.22c-Ta...

URL (sources): http://indigo.retemail.es/eMule0.22c-Ta...



Mirror (thanks Ceasar):

URL (binaries): http://home.tiscalinet.ch/tarod.ceasar/...

URL (sources): http://home.tiscalinet.ch/tarod.ceasar/...



eMule v0.22c [Tarod.6d]:
1. Finally fixed bug in CPU usage... yeah, it is true!

eMule v0.22c [Tarod.6c]:
1. Allow commented out files in "adresses.dat" files. [Thanks Insh_Allah]
2. Fixed Connect button update. [Thanks Genz]
3. Fixed edonkey protocol -some confusion with 0x4F packet. Thank you Champ for pin point it out.
4. Lot of minor fixes.
5. Added posibility to change max. number of concurrents connections in periods of 5 secs.

No more versions today.

eMule v0.22c [Tarod.6b]:
1. Modified Insh_Allah Heap Sort method and subtituted for a Quick Sort method. Seems more stable.
2. Now [Loaded Source]s and [Exchanged Source]s are not exchanged -helps fixing some client errors.

eMule v0.22c [Tarod.6a]:
1. Fixed bug comparing users in queues introduced in Tarod.6 -I am sorry. Thank you for point it out that Loaded Sources do not have Hash Amdribant. Now LS is working again.
2. Added a lot of optimizations in LS code. [Thank you very much indeed Insh_Allah]
3. Some bug fixes in LS code while I was implementing Insh_Allah code.
4. Now sources are trimmed on every 10 min. saving to keep tight CPU usage sorting.

Note: Remember to delete .stsrc files in your temp folder

samsung ::

kako povečaš hitrost downlodiranja?
Ponavadi gre okoli 70 kB/s, na Emuli pa gre tako počasi, da ti je lahk kar
slabo.

BaRtMaN ::

Samsung: max. connections, max. sources si nastavi višje.

Tarodov mod: komu se pa še da sleedit vsem tem spremembam?! 8-O

MaX ::

Note: Remember to delete .stsrc files in your temp folder


A kdo ve zakaj je to potrebno in kakšne so posledice?

ferjan ::

posledice so take, da ob prvi uporabi ne boš mogel naložiti shranjenih virov.

bodom ::

jos69: en par dni nazaj sm vidu tvoj post...d mi lohk pomagas glede DC++.
a se mi lohk javis na mail...al pa se kdo drug ve, kako ga upravljat, ker ne morm skor na noben server pridt. pa tud ko pridm gor al me vrze dol, ob prekinitvi povezave pa ne vem kje nastimat d bi prsu tkoj nazaj gor.
hvala, LP

cyber ::

Dc++ kako se uporablja.. ma rabiš vsaj ene 15 do 20 giga za sharing, če hočeš seveda bit vsaj na kakšnih dobrih serverjih, zadeva je dokaj hitra.Jaz ga najraje uporabljam, sam treba je poiskat in mislim res mal si časa vzet na tako kot na emule, ko pustiš da dela samo od sebe tu je treba poiskat userja z veliko hitrostjo, in to tako da se skonektaš vsaj na različne serverje vse dokler ne dobiš najmanj vsaj ene 60 kb/s od userja včasih traja tud do pol ure da boš našel primernega sam ko ga imaš zadeva steče in je končana dost prej kot na emule preverjeno. Sicer jaz vedno dol vlačim po dva fajla tak da je linija do konca obremenjena včasih tud tri.Gre pa na Dc++ tud po 200 kb/s od userja tak da ni sam emule tisti, kjer bi lahko imeli takšno hitrost in še razlika je v tem da pri emule preveč niha hitrost dl , pri DC++ je dokaj konstantna če imaš dober vir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cyber ()

bodom ::

ja...vse lepo in prav...sej ko dobim enga dobrga userja, pol gre tud do recimo 40kb/s...sam problem nastane, ko mi zamenjajo IP na siolu. pol nikakor ne pridem vec na isti hub in ne najdm tega userja...da bi druge source okol iskal pa spet lohk traja prevec.
a obstaja kaka fora kot npr. pri direct connect ko nastavs naj se ti tkoj konekta na server ki ga vpises v "start in hub..." kadar se povezava prekine oz. ko zazenes program.
LP

cyber ::

Imaš nastavljeno v dc++ pod advanced ; automaticaly search for alternative download locations , če imaš tole obkljukano potem ti dc++ sam resuma, in išče userje sam na serverje se moreš konektat, sam klikaš na serverje pa je dc++ dela sam. Pa nekatere serverje si daj pod favorites katere najpogosteje uporabljaš pa bo.

Tiger ::

Če ima morda še kdo težave z nastavitvijo routerja SMC Barricade 70004BR, da bi imel HighID v emule/edonkey naj si ogleda tole stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tiger ()

jamiroq ::

torej, zunaj je že Tarod.7a mod... se meni samo zdi ali so ti tipi res malo hiperaktivni?:D v enem tednu odkar uporabljam eMule sem zamenjal že mali miljon verzij:D

Gandalfar ::

jzt se zmeri uporabljam verzijo 7 in me je strah zapret, ker je zadeva imela grd bug in je crashnila in ni shranila sourcev.. :/

bom pocakal na downloade - sicer mi pa sedaj leti 100kb/s Source sharing rula.

jamiroq ::

kolikor sem prebral na eMule forumu verzija 7a popravi tiste buge; čeprav save sources in pa izhod iz programa sta dve funkciji, ki ju bolj malo uporabljam :P :D :D

BaRtMaN ::

Source sharing rula

Ain't that the truth! Tud pr redkih fajlih mam vse modro! >:D

Prjatu ::

Torej zunaj je spet nova verzija eMule0.22c-Tarod.8-binaries,
tukaj so pa še spremembe:
eMule v0.22c [Tarod.8]:
1. Added fixes in CStoredSources. [Thanks MD5Chap]
2. Added "Ask for files" right click options in download, upload and waiting queues.

eMule v0.22c [Tarod.7a]:
1. Another addition to edonkey protocolo -hope it is complet right now.
2. Bug fixes.

eMule v0.22c [Tarod.7]:
1. New optimized algorithm to sort sources -OMG works great and fast!
2. Added another piece of edonkey protocol that was missing.
2. And finally Vorlost ultra-mega-hyper-rare chunk first patch is in my mod. [Thanks Vorlost]


P.S.: Tisti link ki ga je dal pa JamiroQ je pa stara verzija 0.21a3
Something else is controlling me!

RedOS ::

Zunaj je veliko verzij, se splaca vedno nalozit zadnjo verzijo?? Katera je najboljša? Mam ADSL standart paket pa XP, zanima me kako imate nastavljene nastavitev pri emule da vam vlece povprecno vse skupaj 100kB/s in se vec >:D ??? Sem prebral vs FAQ glede optimalnih nastavitem in komaj dosegam 40kB/s;( .
http://redos.d2g.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedOS ()

Kaboom ::

hehehe, mater ej... včasih sem tak počasen pri preverjanju Taroda da preskočim par verzij >:D

mah, saj se ne pritožujem, dečki so prijetno hitri... :))
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

jos69 ::

Mene pa zanima kako to ,da pri Muli najde za kakšen file tudi 300-400 sourcov pa nič ne dl ??

TheD ::

Eto, zdej pa še jamranje ubogega mene, ki nimam pojma o tehle routerjih in vsem ostalem. Mam ruter Allied Telesyn AT-AR220E ampak ga ne znam skonfigurirat tko, da bi mi mula oz. osel vleku spodobno dol reči. Na connection testu mi vseskoz javlja error, povezan pa sm z 1mbit ADSLjem.

A kje obstaja kkšn zgoščen how-to in mal razjasnjeni pojmi ... mogoče bi blo dobr, če posrčam po slo-techu :)
TheD or not TheD?

TheD ::

Iskanje obrodilo sadove, še en soborec ima isti problem in ga obravnavava na temle postu!

;(((
TheD or not TheD?

RedOS ::

Mi lahk kater odgovori na prejsno vprasanje glede nastavitev pri emule-u. :)
http://redos.d2g.com

MI_KO ::

RedOs:
Vse je odvisno od fajla in njegove dosegljivosti. Probaj kakih 5-10 ful znanih stvari naenkrat dol potegnit. Odklukaj, nastavi povazavo na 900, virov na 4000 (in ustrezno hitrost), pol pa počakaj kako uro, da se stvar zažene. Pa še večkrat vmes probaj zagnat "load all saved sources".
««
4 / 72
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eMule FAQ

Oddelek: Omrežja in internet
267100 (5526) Spc
»

težave z mulo in routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
101911 (1693) Goldee
»

eDonkey kralj P2P omrežij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
559422 (7892) Eru
»

ADSL visoka hitrost??

Oddelek: Omrežja in internet
251750 (1116) BaRtMaN
»

Kateri je poleg Kazaa 2.0 najboljsi?

Oddelek: Programska oprema
342486 (1760) cybermedo

Več podobnih tem