» »

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co.

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co.

««
3 / 72
»»

XsenO ::

Upajmo da se bodo stvari na shareractorju šle na bolj, ker če ne bi to bil hud udarec na donkey omrežje:'(
1 + 1 = 1

icek ::

Kaj dela sploh ta tarod mod?
Rider of Theli
www.air-tv.net

vasquez ::

Je še kdo opazil, da search na Kazi ne deluje najbolje? Ne prikaže fajlov za katere sem prepričan, da obstajajo. Poleg tega vsakič vrne drugačen relutat (ponavadi je fajlov vedno manj).
Imam verzijo Lite 2.0.

Tr0n ::

saj pa obstajajo alternative srju :). recimo fn.

OldSkul ::

Mene nekaj zanima:
men pri Kazaa vleče ZMERAJ samo od 8 userjev, pa tudi če ma ta fajl 150 ljudi!
Zakaj?
Imam najnovejši kazaalite!

Gandalfar ::

k mas v options nastavljeno max downloads oz. nekaj podobnega

nintakiu ::

Mene pa nonstop vrže dol iz servera,po približno 15 min.Pol pa se ne morem ponovno povezat ker piše da port 4662 ni dosegljiv in morem resetirat računalnik,da spet dela.To mi dela na vseh verzijah emule.

globoko grlo ::

nintakiu, verjetn zarad firewalla

men se isto dogaja

nintakiu ::

Misliš,če bi zone alarma deinštaliro bi delalo?

matej97 ::

A ve kdo kako se USEPŠNO shrani ta participation level na kazi? Ker vsakič ko znova zaženem ta cheater in dam restore level, se mi loada da mam level 100, čeprav sem shranil na veliko večjem levelu.

Tiger ::

Kazaa je narejena tako da lahko en file istočasno vlečeš samo od 8 uporabnikov.

bodom ::

evo tule moj 'print screen' Emule....
zadnjic je blo govora o nastavitvah Emule...koliko nastavt max connections...jst sm jih nastavu zdej na 4000, ker ce se komu da pogledt...tam kjer je "minority report" mi je dobilo pr obeh ogromno virov. in s tem je pogojen tudi DL. torej vec kot jih je, vecja moznost je d dobis vecji DL speed.
pa seveda tud server mora bit tarpav...najvecje hitrosti se mi dogajajo na AdaNet.

LP

Gandalfar ::

Ja sam ti imas cel kup datotek z veliko sourcev. Ze to ti zagotavlja velik download speed. Vecji problem je dobit 100kb/s z eno samo datoteko.

bodom ::

ja ja, to ze...sam hotu sm rect da ce bi mel recimo en fajl in omejen 'max sources' na recimo 100, pa bi jih ta fajl sprejel lohk tud 2000, pol bi ti zlo tezko DL-jalo z veliko hitrostjo. edin, da mas tako sreco, da naletis na ravno en par 'tapravih' med tistimi stotimi.

Vecji problem je dobit 100kb/s z eno samo datoteko.

kaj pa pravs na tole?8-)...se s starim prjatlom edonkey-em.

PS: uzivam shranjevat screenshote:D

LP

AjdA ::

Jz bi prosila če mi en lahko nahitr odgovori na moj vprašanje:

A je v končni fazi res tako velika razlika med recimo Kazaa in pa iMesh, eDonkey, eMule ... oz karkoli že so...? Za downloadanje muzke in na vsake tolk cajta tud kšnga filma imam jz Kazaa, in mi čist zadostuje. Mam ADSL, na kazzi mi ponavad vleče tm med 20 in 50, včas tud čez 100 Kb/s. Ker so mi začel govorit da brezzveze cajt zapravljam k se mi filmi vlečejo dol pol dneva, sm si za začetek inštalirala še iMesh, sam nimam občutka da bi stvar funkcionirala kaj hitreje...8-) nimam pa volje da bi si inštalirala še tret oz. četrt program. Kokr berem vaše poste ste me kr mal prestrašl s temi nastavitvami ;) mam feeling da z mojo žensko inteligenco ne bom sposobna prpravt računalnik do te mere da bi mi film dol povleku v dveh ali treh urah... 0:)

Ne bit hudi če bom neumno sprašvala :8) sam res bi rabla en nasvet, kaj nej po vašmu mnenju uporabljam, pa vem da je to odvisno od tega kaj vlečeš, sam tko, kaj bi vi priporočili eni amaterki k si na vsake par dni zaželi kšnga filma in tm okol 20 novih mp3-jev na dan? :D

tnx, zlati ste ;)

Ziga Dolhar ::

ajda, očitno si nova tukej :-)

Pravila so takšna, da je povpraševanje po nelegalnih vsebinah prepovedano -- da, tudi na Slo-Techu.

Vsak dan sveže mp3je lahko dobiš v trgovini -- na Cdjih je ponavadi nekje toliko komadov :-). Pa še v višji kvaliteti so, podobno velja za filme.

Sicer se pa največ avtorsko zaščitenih vsebin glasbenega značaja najde na Kazaa, slikovja pa na eDonkeyu/eMule/Overnet, vsaj po mojih izkušnjah. Seveda moraš doma imeti licenčne verzije tistega, kar downloadaš...

Elemen_T ::

Zigga:

AjdA govori o share programčičih.
Ne o nelegalni opremi :\

bigk ::

Mene pa zanima naslednje. In sicer, se že nekaj časa trudim, da bi se povezal na kakšen večji strežnik, kot je recimo AdaNet, Test TWN, oz. strežniki ze veliko uporabniki in datotekami, a mi ne uspe. Zato me zanima kako to uspe drugim? Ali ves čas klikate na iste strežnike ali se vam enostavno skonekta na večje strežnike? Kje je trik?

P.S.:
Imam eMule v0.22c[Tarod.4]
l.p.

//bigk K

Ziga Dolhar ::

Element: da -- zanimiv je pa zadnji odstavek :)))

k si na vsake par dni zaželi kšnga filma in tm okol 20 novih mp3-jev na dan?


0:)

AjdA ::

ja Ziggga, res sm nova tukaj (kar je razvidno od datuma pod mojmu nickom)...

in hvala da si me postavil na realna tla...

čeprav nism mela občutka da bi glede povpraševanja po nelegalnih vsebinah kej izstopala od mnogih določenih postov v tej temi....
sem pač sam konkretno vprašala... očitno bo treba po ovinkih... pa na kšnmu drugmu forumu da ne bom tukaj deležna še kakšnih negativnih opomb...

no, hvala vseen, pa ne zamert, sm pač ženska... še enkat se je pokazal da tukaj nimamo kaj iskat...

:\

AjdA ::

ok, vzamem zadnji odstavek pri mojem prvem postu nazaj...

a zdej lahko dobim kakšen odgovor?

Ziga Dolhar ::

Ajda: točno tako, po ovinkih :), pa se da dobit odgovor na praktično vse...

Ziga Dolhar ::

Hmmm, saj sem ti odgovoril. Kazaa za glasbo, eMule (/Overnet/eDonkey) za filme.

AjdA ::

Aha, točno, sem spregledala tvoj zadnji ! odstavek.... ;)

Hvala zaenkrat, če bom mela pa kakšne probleme se pa spet na vas obrnem (takrat po ovinkih seveda) ...

||_^_|| ::

ajda: mah pusti ti naše admine, so vredni svojga dnarja>:D
tkole iz prve roke: za MP3 downloadat (katerih originalne CDje maš seveda doma:D) je najbolj primerna Kazaa, za filme (katerih originalne DVDje maš doma:D) je pa eMule.

pa obilo pretočenih bitkov ti želim:)

lp

||_^_|| ::

uff, sm mal prepozn>:D

BaRtMaN ::

Jah, pr edonkeyu/emuli je downloadanje ponavad še počasneje, tko da kr ostan pr KaZzI. Sej če dobiš film v nekaj urah je to čist kul. Je pa res, da je na ed2k omrežju več redkih stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

borchi ::

da se vam bo eMule konektal na tavlke serverje:

v addresses.dat si dejte en link do server liste, npr. en od linkov na tejle strani: http://www.file-infos.com/urlsLite.txt (js uporabljam zadnjo server listo na tem seznamu. POZOR!!! vsake tolk cajta se spremeni url (ponavadi v eni ali dveh črkah) tk da je treba vsake tolk pogledat, če je še ista)

preferences - server: omogočit auto-update server list at startup, ne met omogočene "update server list when connecting to server" in " when a client connects"

v server listi sortiraj serverje po številu uporabnikov (pritisni users)

npr. označiš vse serverje z nad 7000 userjev in desno klikneš - priority - high, serverje med 3000 - 7000 userjev na norma, ostale low.

js si pol vključim connect autoconnect on startup in počakam, da se konekta. v večini primerov se konekta na enega večjih serverjev.

pazi da maš odprt firewall za port na katerega gleda eMule, js mam za eMule incoming TCP odprt samo za 2999 (ker mam na 4662 mldonkeya ;-), ougoing TCP odprt za vse in UDP incoming/outgoing odprt za vse porte.

danes sem že trikrat restartal mulo in sem vsakokrat prišu na AdaNET.
l'jga

bodom ::

zio.
zdej mal testiram Direct Connect...
a mi lohk kdo pove kako to deluje? ker mi recimo fajl vlece od enga userja...in je pol to odvisno kolk ma on linijo.
kako nardit da bo DL-jalo na max?

a bi se dalo komu obrazlozit mal ta program?

hvala, LP

MI_KO ::

Borchi jaz ne vem kaj si ti delal.
Sem probal one .met, naredil vse opisano (razen firewalla, kr 1. to ne znam, 2. sploh nimam firewalla al pa jaz zanj ne vem ),pa se mi nikol ne uspe povezat na katerega od večjih serverjev. Še več, ponavadi se connectam na enega slabega pa še to z ID par tisoč!
Drgač pa ona stara .met kar vredu dela, samo je samo 1 do 4 serverji z več kot 7000 userjev!

There must be another secret!

bodom ::

MI_KO: ce mas winXP naredi sledece:
start-->control panel-->network connections-->(desna tipka na) my ISP-->advanced-->pol pa odstrani kljukico pri "internet connection firewall".
to mora delat pol, meni je to pomagalo.
LP

MI_KO ::

Nikol ni blo odklukano.:D

borchi ::

MI_KO: na vlke serverje se ne moreš konektat, ker ne sprejmejo low ID userjev!

ti maš zarad nekega razloga (če praviš, da nimaš nobenga firewalla) low ID.

požen emule in stestiraj zadevajoči port na:

http://www.thedonkeynetwork.com/connect...
l'jga

MI_KO ::

Na malih serverjih je moj id čist ok. (tud do 4 miljarde) Na vlkih pa al gor ne pridem al pa mam mali id.

Test pa pokaže
port 4662 ni rezultata (kr sem prej v muli port na 61 prestavo)
port 4661 je id 1,8 miljarde (isto kot na emuli, server Hardware&software&hilfe zum esel)

Sicer pa sem z prenosi v muli zadovoljen. Včasih dosežem 70 (navadni Adsl). Samo sekiram se kr vsi pridete na vlke serverje, mene pa nekaj j...
Mimogrede z donky-jem sem parkrat bil na Ada-net.

Pa še enkrat ponovim zgornje vprašanje:
KAj je to tarod mod?

globoko grlo ::

zakaj si port na 61 prestavu, če nimaš FWja

nintakiu ::

Zaženi mulo,zbriši vse servere,pod nastavitve idi na strežnik in poskrbi,da nimaš odklukanih 2,3 in 4 vrstice,se pravi tiste z osveževanjem strežnikov,pol vpiši ime enega priljubljenega servera in imej shranjenega samo tega,pol klikni connect in to je to;v roku 15 sec. boš gori.

Gandalfar ::

Se cist tko prakticen predlog za Ajdo in morda se vse ostale.. ce ze sprasujete stvari po ovinkih, dajte si vklopit email v profilu. Da se bo morda lahko dejansko nasla kaksna dobra dusca in vam 'ne' povedala odgovora ;-)

Gandalfar ::

btw: uporabljajte nove eMule, ker saved sources rula. Kaj to pomeni? To pomeni, da recimo laufte eMule par ur in se vam nabere recimo 1000 sourcev. Nakar morate iz kakrsnegakoli razloga ugasnit eMule. Zdej naslednjic, ko ga pozenete se vam sploh ni potrebno ponovno povezat na server, ker si zapomni vse povezave (po enih posebnih algoritmih) ampak naceoma vam ji se recimo 800 ostane in vam zacne takoj naprej dljat!

blue96 ::

a mi lahko nekdo pove, koliko imate fajlov za download v listi, da vam vleče čez 100kb/s?
.

Payk ::

Kaj potemtakem naj bi bla .22c boljša izbira kot Tarod.3a?
In še nekaj. Od včeraj pa do malo prej sem bil povezan na AdaNET in vse je lepo laufalo. Sedaj pa mi javi da moj port 4662 ni dosegljiv in da imam lowID. Zakaj to kar naenkrat? Zdej se tudi ne morem več konektat na Ado in zadeva tudi ne šiba kot je malo prej.

samsung ::

0:) Ali se lahko pri Emuli vbriše "tempory files", ker zasedejo veliko
prostora in ne kažejo prave velikosti fila, saj le-ta ni downlodiran še do konca ?

Gandalfar ::

Payk: Tarod modi temeljijo na zadnjih razlicicah eMule torej dobis zadnji eMule + nekaj vec

samsung: temp datotek NE smes zbrisati, ker si tja notri program shranjuje prenesene podatke. Na koncu uredi to datoeko in jo premakne v incoming.

Xplicit ::

ok en ?

sm sprobu OVERNET

sm snel en .met fajl iz neta, k ga je BORCHI prej gor objavu, pol sm dau pa z foro dl-jat en film (sam tolk da vidm kolk hitr dela, z nobenim namenom krsit zakona :\ ), no film je bil LOTR - two towers, al kaj je ze...
no in sours-ov je blo FUL, sam vlekl je pa sam iz enga pa se to s hitrostjo 3 KB/s max - mam pa kabl.

Postu sm zadevo ene dve uri da vidm ce se bo kej spremenil pa nc!?!

kje je fora, k u nastavitvah nism nc tazga najdu da bi zadevo pohitril, pa nevem kje je fora.

Edonkey al pa Emule se mi pa sploh noce na noben server povezat :\

torej ostajam pr kazaa, ce nau noben napisu tutoriala kak uporablat emule :\

Ziga Dolhar ::

Overnet je serverless network. www.overnet.com pa BERI. :D

Zgodovina sprememb…

bodom ::

a mi lohk kdo pove kako upravljat z 'direct connect' in DC++?

hvala, LP

BlackHole ::

Mene pa zanima, če je kje opisano ali pa če lahko kdo napiše kako na računalniku, na katerega je priklopljen router, nastaviti da bi bil port 4662 odprt in koliko je to nevarno, glede na to, da je na ta router priklopljenih še kakih 8 računalnikov, ki so v mreži in dostopajo tudi do interneta. S katerim programom, ali se da kar v Windowsih (XP) to nastavit?

bigk ::

Jaz imam streznik (Red Hat 7.3) in za njim 2 masine na XP-jih. Do vceraj nisem vedel kako naj usposobim port 4662. Ves cas sem imel lowID in se nisem mogel nikamor povezati. No potem pa sem uporabil skripto MonMotha, ki omogoča konfiguracijo IP tables. Najprej sem omogočil port 4662, potem pa sem ga forwardov naprej na mojo masino (4662:4662>192.168.0.23). Sedaj zadeva dela, kot ne vem kaj... :D
l.p.

//bigk K

Tr0n ::

Hmm, tale eMule se mi kr dopade. Global search je kewl, ker isce po vseh serverjih. Kaj pomenijo QR: tocke?

bigk ::

Samo mimogrede: zunaj je že nova verzija eMulev0.22c[Tarod.5]. Dobite jo tukaj
l.p.

//bigk K

Xplicit ::

ej BIGK, zakaj men zasteka na 32% k dl-jam tanov emule.

Pa ce je slucajno komu uspel to dl-jat a bi mi lahka poslal na mail, k je sam 600KB
««
3 / 72
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eMule FAQ

Oddelek: Omrežja in internet
267114 (5540) Spc
»

težave z mulo in routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
101926 (1708) Goldee
»

eDonkey kralj P2P omrežij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
559502 (7972) Eru
»

ADSL visoka hitrost??

Oddelek: Omrežja in internet
251764 (1130) BaRtMaN
»

Kateri je poleg Kazaa 2.0 najboljsi?

Oddelek: Programska oprema
342518 (1792) cybermedo

Več podobnih tem