» »

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co.

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co.

««
70 / 72
»»

Bakunin ::

pozabi ed2k uporabi KAD.

Paramedic ::

Jaz sem dal long proven servers in vse dela super: eMule support.
End transmission.

sk7744 ::

Kolikor sem sam sledil dogajanju na forumu od eMule, so vsi serverji v Nemčiji in na Nizozemskem (DonkeyServer, ByteDevils, ...) bili zaprti, ker naj bi sprejeli nek nov zakon, s katerim lahko lastnike teh strežnikov sodno preganjajo in tožijo in kaznujejo z okoli 20.000€ kazni. Za ta nov pregon naj bi bila (ponovno) odgovorna predvsem glasbena industrija.
Zdaj naj bi se iskale tudi nove (predvsem zakonsko bolj odprte) države, kjer bi se na novo postavili glavni strežniki (nekaj se že govori o novih strežnikih v Rusiji - TVU Donkey Servers).
Je pa res, da se je zdaj zelo povečala uporaba KADemlie in da lahko dobiš vse novejše stvari enako hitro (res pa je, da šepa pri starejših zadevah (stari filmi, serije, ...), pri katerih pa je bil eMule v bistvu car za ostale).
Se mi je pa najbolj dopadla izjava na uradnem forumu, kjer je avtor izjavil, da bodo za vsak zaprt strežnik na novo postavili tri druge. ;)

Border ::

mene zanima... kje bi lahko dobil IP od serverjev za emule?

gruntfürmich ::

border: tako kot je paramedik zapisal, al pa daj možnost da ti osveži serverje ob vsakem vklopu, pa pol zaženi ponovno emule
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

daj paramedik natančen postopek, ker meni noče zagnat teh server.met, pls

!!!!!!!!!!!! sem že zrihtal, sem kopiral link do datoteke tja not pa je šlo, sam sem komaj do linka prišel^^
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Paramedic ::

Za ostale bom za vsak slučaj vseeno napisal:
Tole:
http://ed2kmet.x24hr.com/pl/slist.pl?do...
vpišite v emule v zavihku Strežniki v polje na desni, kamor se vpiše pot do .met datoteke. Zatem klikneš Osveži.
End transmission.

gruntfürmich ::

nice 1 para:), ke se mi zdi da je ful pomembno da si na pravih serverjih
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

sk7744 ::

Tole so navodila, kako si nastaviti server.met in IP-filter
http://forum.emule-project.net/index.ph...

Tole pa je seznam varnih strežnikov (dnevno se osvežuje)
http://www.gruk.org/list.php

Klemenn ::

a je tut kakšen delujoč proxy za emule?

todman74 ::

....to tud mene zanima...

BlackHole ::

V čem je keč? Emule se poveže bliskovito z visokim ID-jem (ADSL 4mb). V požarnem zidz je emula vklopljen pod izjemami. Tudi če ga izklopim, nič ne koristi. Problem je, nimam virov (0 sources). Kaj sem pozabil?
LP Marko

gruntfürmich ::

downloadat datoteke z viri!!!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BlackHole ::

Datoteke imajo vire, ravno v tem je problem. Ko pa jih dam v download listo, pa ni nobenega vira. Tudi, če z Emule testiram porte, je test uspešen. Emule že dolgo uporabljam, zato nisem novinec, ampak doma pa sem se zdaj prvič priklopil na ADSL. Torrent del normalno, emule se tudi poveže hitro, le viri so pri vseh datotekah na nuli. Zakaj?
LP Marko

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

hmmm, če nisi novinec, potem si verjetno okoli id pa vrat porihtal. ne vem, morda ti server (fake server) blokira al kaj. al pa internet ponudnik. za ta problem pa res nimam pojma.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BlackHole ::

Joj, dajte nekaj pogruntat, jaz nimam več idej. Sem tudi klical na Amis, sva šla s tehnikom skozi nastavitve odpiranja portov (sicer sem sam že prej enako preizkusil) pa brez uspeha. Modem je SpeedTouch 706i.
LP Marko

CaqKa ::

nekje zgoraj je bila omenjena trusted lista serverjev.. tisto sprobaj.. ker serverji ful neki serjejo zadnje čase...
predvsem pa počakaj. ponavadi traja da se lista source izenači z ono ob iskanju.

Apple ::

Damn...

Men ga je eMule tud začel srati... Vedno LowID, pa še nie najde več kot en source... Kaj so se ISPji usrali?
LP, Apple

gruntfürmich ::

kaki modem? sj ti menda ja ne brejka kaj?
probaj še: drug modem (sam uprašanje če je kaj na tem), sveži windowsi brez vsega (anitvirus, zid), stare mule, dobra lista serverjev.
kaj pa drugi? lahko vlečejo kaj dol?
morš še vedet da morda nimaš točk, al pa si na črni listi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

BlackHole ::

Zdaj sem tak že porihtal. Emule sem vrgel dol in ga še enkrat naložil. Dela brez težav, ne vem pa kje je bila napaka. Čeprav sem pred tem naložil to isto verzijo kar prek ene starejše.
LP Marko

Shady15 ::

Nekaj se mi zdi čudno, kako je mogoče, da so na tej varni listi(gruk) eDonkey serverji ce pa so jih zaprli. Najbrz so na tej listi fake ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Shady15 ()

Fiveer ::

Mislm, kaj je zdej a je emule down?
K men se s siola, noče povezat na noben strežnik, napiše mi to; Kritična napaka med povezovanjem. Internetna povezava je mogoče prekinjena. Toda imam vse zrihtano, edino pri preverjanju mi udp test ne zdrži, sam mam občutek da je to nekak povezan. A se ostali lahko povežete na ed2k pa kad?

gruntfürmich ::

da
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

urkov ::

vsi ki se niste, priklopite se na KAD omrežje !! potegnite tole server listo http://tvunderground.org.ru/index.php
se je menda zdruzila z DS in sedaj ponuja 3 TVU DonkeyServerje, linki so na strani. Meni dela brez problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urkov ()

mailer ::

V katero kategorijo programov spada DC++, pod torent ali ed2k? Kako vnesem datoteke ki jih želim prenesti v program in iz katere strani?

urkov ::

@mailer kar sprašuješ ni podobno ničemur!!
DC ne spada nikamor. Ne razumem te najbolje sprašuješ kako vnesti svoje datoteke da deliš z ostalimi; pa o kakšnih straneh govoriš ??8-O
podzavihek je sharing
datoteke daš razpolago da drugi dol vlečejo od tebe (!!!!dajanje samo vredu faile in ne kakšnih fajk ali virusov in podobnega). Različni hub zahtevo različno količino podatkov, giblje se od 1GB do 60GB, zato čim več sharaj da prideš na vse hub-e.
V tem zavihku imaš spodaj še dve možnosti za vnos številk v prvo vpišieš 0!!!! v drugo pa število slotov (to je število uporabnikov, ki lahko maksimalno vleče od vas; priporočeno je najmanj 10 .

mailer ::

Kolikor vem je eMule "ed2k" program utorrent pa "torrent" program. Na katerem pricipu deluje DC++ me zanima. Obstajajo strani na internetu kjer klikneš na link in ti ga avtomatsko prenese v download listo v emule (bivši sharereactor ipd.) podobno je za utorrent recimo partis. Kater je pa za DC++???

Sam sharing datotek mi je popolnoma jasen zanima me le kako iščem datoteke, ker tisti search pri DC-ju deluje bolj tako tako. Tud sami hubi so mi jasni in nima problemov z njimi ker sharam okoli 50-100GB dobre robe.

V tem zavihku imaš spodaj še dve možnosti za vnos številk v prvo vpišieš 0!!!! v drugo pa število slotov (to je število uporabnikov, ki lahko maksimalno vleče od vas; priporočeno je najmanj 10 .
To moram pa še preverit kako je s tem.

urkov ::

http://bitzi.com/ tukaj daš search pa ti najde in klikneš na Application Links
Magnet (Gnutella, Kazaa, Direct Connect, and others).
Dc++ in ostali modi ne delujejo na nobenem principu ampak na direktni povezavi. Ni posebne datoteke...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urkov ()

mailer ::

Torej je stari dobri eMule še vedno zakon. Razen tega da je treba včasih malo počakati.

gruntfürmich ::

jst isključno in samo emule uporabljam, razen v res zelo zelo redkih primerih, ko mal prebrskam po netu za torenti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Yossarian ::

Emule pride v poštev takrat, ko nikjer ne najdeš torrenta. Ker če na emuli ni kakšne datoteke, jo boš težko našel kje drugje.

Sicer pa bi vprašal, če kdo ve, kaj se dogaja s slobytes. Že dva dni je down.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

gruntfürmich ::

...........Emule pride v poštev takrat, ko nikjer ne najdeš torrenta.

to pa jst dostikrat.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Bellzmet ::

Yup...Mula ima še vedno največ materiala.

Manyana ::

Imam naslednjo težavico: Siol 1mega adsl, sagem modem, router Linksys WRT54G...

Zadnji teden (prej je cca 1 leto delalo ok) se mi pojavlja težava pri P2P (emule, utorrent), ker mi privatni trackerji ne zaznajo odprtih portov, prav tako v obeh programih port checking pokaže porte zaprte + mula ima "low id" in "firewalled" (edonkey, KAD), pri torrentih pa se kaže tisti trikotnik s klicajem... da porti niso v resnici zaprti kaže to, da oba programa za silo delata (tako upload kot download), samo navzven se očitno kažejo kot zaprti.... v Bitdefenderju imam omogočen prehod, v Linksysu porte forwardirane... tako kot prej... ne pomaga restart, reset naprav, rekonfiguriranje portov... nada...

...hec pa je, da zadeva normalno deluje, če se priklopim direktno na modem (brez ruterja)... takoj je vse "zeleno"... tudi navzven so porti videti odprti... tako mula kot utorrent krasno delata...

... ima kdo kakšno idejo, zakaj se preko ruterja porti obnašajo kot da so zaprti oz zablokirani s fw? opazil sem, da ni razlike, če je v Sagemu firewall odklopljen ali priklopljen (kakšne naj bi bile nasploh nastavitve tega FW v Sygate-u (če sploh kakšne...ali je bolje, če je kar na off), če imaš pc priklopljen s kablom na ruter in imaš softwerski firewall (BitDefender)?...

thx

gruntfürmich ::

jst sem imel isto težavo, z istim routerjem. pa nisem mogel odpret portov pa da se jebeš. pol pa sem se dal v dmz, pa je vse ok.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Manyana ::

sem pravkar pogruntal v katerem tiču grmi zajec:D ...dejanski IP je 192.168.1.101 in ne 192.168.1.100, kot sem imel jaz prej nastavljeno... sedaj spet dela vse ok... še vedno pa ne razumem od kod ta sprememba, saj je prej vedno dobro delalo na xxx.xxx.1.100... mi lahko razloži od kod ta sprememba?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Manyana ()

gruntfürmich ::

mogoče je imel router nastavljeno za ip-je od 100 naprej, in je bil 100 rezerviran za prehod... ne vem...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Manyana ::

baje je bil kriv DHCP server:

"Zato, ker imaš v routerju vklopljen DHCP server, kar pomeni, da router sam določa IP je računalnikom v mreži. Ker imaš v routerju port forwarding nastavljen, izklopi DHCP server, da ti ne bo občasno dal druge IP številke.
Na računalniku pa si tudi določi to IP številko, saj z izklopljenim DHCP serverjem ne boš imel povezave do routerja, če ne nastaviš IP številke na računalniku."

gruntfürmich ::

torej če imam nastavljeno ip na mrežni v računalniku, je bolje da nimam vklopljenega dhcp serverja?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PINki ::

A se da na DC++ omejit upload?

Trenutna verzija: 0.699

;-) ::

Ker program za p2p pa priporočate za linux. Potreboval pa bi za glasbo -kot je limewire.

runkl ::

Priporočam amule!

Gapi ::

Priporočam amule!




Ja da ga laufaš kot deamon se pravi daš gor amuled +amule gui in poženeš amuled & in poženeš amule gui in se konektaš na amulin localhost.
Ker ta amula se rada sesuje,textovna verzija se ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jvolk ()

rikta33 ::

hallo....prosim za nasvet...uporaba e-mule, paket prenosa 4/1, imam Low ID, v wizardu sprobal vse nastavitve i se vedno isto...koliko naj napisem pod curent?
hvala in lp

sammy12 ::

Tudi jaz imam problem z povezovanjem z mulo oz. z nizkim ID-jem.
V muli v nastavitvah sem določil port (v mojem primeru TCP 4664 in UDP 4674), ter jih forvardiral v ruterju, ter tudi na virtual server sem odprl porte za ip, ki sem ga vpisal pod nastavitvami za mrežno kartico ( v mojem primeru 192.168.2.101).
Požarni zid sem imel izklopljen.
Povezava je od T-2 prenos 4/1, ruter je od Jahta, verzija emula pa 0.48a.
Sem ga poskušal že na novo inštalirati pa brez uspeha.
Pri testiranju vrat mule je napisal TCP fail.
Operacijski sistem je win XP sp2, posodobljen je tudi.

Imel sem inštalirano tudi že novejšo različico emula pa prav tako ni bilo uspeha.

Hvala za pomoč že v naprej.
LP

PINki ::

Moraš met nizko_varnost:)

sammy12 ::

Ja pri sklepanju pogodbe sem izbral nizko varnosti in statični IP-naslov.

Silvano ::

Imam problem,....

Na kabelski internet sem priklopljen preko brezzicnega ruterja. eMule mi dela vredu. DC++ pa se mi na izbrani server poveze brez problemoa, ko pa zacnem z iskanjem, pa nic ne najde,... ???!!?@#@?
Tudei ce poskusim dobiti File List od dolocenega uporabnika, se nic ne zgodi,...

V cem bi lahko bil problem????

karafeka ::

Vedet moraš zunani ip routerja in ga vpisat v dc++ v nastavitve.

Silvano ::

zunanji ip routerje?
mislis IP modema?
««
70 / 72
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eMule FAQ

Oddelek: Omrežja in internet
267108 (5534) Spc
»

težave z mulo in routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
101922 (1704) Goldee
»

eDonkey kralj P2P omrežij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
559476 (7946) Eru
»

ADSL visoka hitrost??

Oddelek: Omrežja in internet
251756 (1122) BaRtMaN
»

Kateri je poleg Kazaa 2.0 najboljsi?

Oddelek: Programska oprema
342504 (1778) cybermedo

Več podobnih tem