» »

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co.

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co.

««
71 / 72
»»

UrosTT ::

Že nekaj dni se ubadam s sledečo, meni nerešljivo težavo:
- tehnikalije: PC preko kabla na WRT54GL (Hyperwrt 2.1b1 + Thibor15c firmware), Notebook preko WLAN... oba XP PRO, povezava je Siol 20/20, modem od Siola je brez PPPoE bridga in DHCP izklopljen... torej, če prav razumem deluje le kot modem.

Problem:
Na notebooku konstantno Low ID v emuli in no incoming connections v uTorrentu. Porti so na ruterju odprti.
Na PC zadeva dela brez problemov, ko šus.
Seveda imam za vsak računalnik svoje določene svoje porte v programih... takisto v ruterju. Ruter deluje z static DHCP, kar pomeni, da imam dodeljevanje IP vezano na MAC adreso... se pravi neke vrste statični IP.

Da zadevo še bolj zakompliciram... preden sem dobil optiko se imel navadni Siol Trio z modemom, ki je služil kot router (imel je tudi wireless antenco)... in je na obeh računalnikih delalo brez problema. Sedaj, ko imam WRT54GL pa dela samo na PC, na notebooku pa ne več... iste nastavitve, isti porti.

Mogoče ima kdo idejo kje tiči zajec?

LP Uroš

k4vz0024 ::

Pri eMule mi javi, da ni dostopa do UDP. Izključil sem vse Firewalle in programe, ki skrbijo za varnost pa še vedno nisem povezan z Kadmilo? V čem je problem?

lp

k4vz0024 ::

KAD pravi da ne more odpreti porta. Firewa:'(ll je izklopljen, prav tako ostalo. Kako odpreti port da bo KAD delal?

k4vz0024 ::

Če testiram Connection Test dobim tole sporočilo:

TCP test failed! UDP test will not be performed.

Firwall je izklopljen. Kako je možno da ni dostopa???

PINki ::

Varnost paketa tvojega interneta mora biti NIZKA.

OmegaBlue ::

in če imaš router seveda forwardani porti
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

k4vz0024 ::

Varnost paketa tvojega interneta mora biti NIZKA.


Hm, men se je to zgodilo, po uporabi antivirusnega programa...

Kje se pa pogleda Varnost paketa interneta?

lp

PINki ::

Na pogodbi od ponudnika interneta.

k4vz0024 ::

Vseeno se čudim, da se mi je to zgodilo šele po uporabi antivirusnega programa...

Pa še to kako veš da so prav nastavljena vrata oz. kako jih pravilno nastavit (TCP in UDP)?

LP

k4vz0024 ::

Kako je z razširjanjem virusov preko eMule? Se je možno neposredno okužiti s samim downloadanjem (ne z odpiranjem datotek)?:'(

Tilen ::

Ne. V kolikor nimaš kakih blesavih nastavitev, da ti zlowdane recimo kar zažene ipd.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Slovencelj ::

Pozdravljeni!
Dolga leta že uporabljam E-mulo in mi je boljša kot karkoli drugega, saj premore ogromno stvari, ki jih drugje sploh ni moč dobiti. Zadnje čase pa se soočam s problemom glede serverjev. Ponavadi sem serverje dobival tukaj. Sedaj pa, ko si te serverje inportam, imam polno serverjev katerih večina izhaja podbnih IP-jev, kar je dokaz, da gre za fake serverje - poleg tega mi tudi downloadati noče več.
Na katere serverje se vi povezujete in kje jih najdete??

Najlepša hvala za pomoč in lep pozdrav!

gruntfürmich ::

če ti brejka, je najboljše da si ogledaš listo kul serverjev; menda so na uradni strani e-mula, in se na njih ročno povežeš.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BCSman ::

živjo
mam ruter linksys, tomato firmware, forwardane porte, v emule test ports deluje kot je treba, windows firewall izklopljen vendar... sploh ne konekta na server. in tudi limewire noče. kaj je narobe?
pa na pc-ju ki je žično povezan na ruter deluje, na prenosniku pa ne. (btw ne poganjam istočasno programov na dveh pc-jih)

mailer ::

Imam nov modem Vigor 2700 (prej Ganimed ki ga je uničila strela). In pri povezavi na strežnike mi vedno napiše low id, pa tudi test TCP oz UDP ne uspe. Zdaj me pa zanima če je mogoče Vigor tist, ki mi dela težave ker sem preizkusil že različne porte pa še vedno ne deluje. Je treba namestit program za upravljenje modema in potem odprt določene porte. Potrebujem samo za emule, noben požarni zid pa trenutno ni vključen.

madmitch ::

Če je modem samo kot modem in si upr ime in geslo vnesel v router, potem bo verjetno tam problem. Za štos probaj vklopiti uPnP.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

mailer ::

Sem na tušu (prej Volja) in se modem sam poveže, ne rabim vnašat nobenih gesel za povezavo. Tudi uPnP je vklopljen. Spreminjal nisem ničesar razen da je bil Modem Ganimed zamenjan z Vigor. Vse ostalo je nespremenjeno.

mailer ::

Tole je izpis povezave na strežnik zanimivo je predvsem odebeljen teks glede na to das nimam vključenega nobenege požarnega zidu. Mogoče je pa res Vigor kriv.

eD2K Omrežje
Stanje: Povezan
IP:Vrata: Neznano
ID: 4521610
Nizek ID

eD2K Strežnik
Ime: !! Saugstube !!
Opis: www.usenet.1a.to
IP:Vrata: 38.107.164.10:4661
Različica: 17.10
Uporabnikov: 676,291
Datoteke: 43,958,915
Povezava: Normalna

Kademlia Omrežje
Stanje: Za požarnim zidom
UDP Stanje: Za požarnim zidom

IP:Vrata: 87.119.132.89:53311
ID: 1467450457
Extern UDP Port: 37361
Kolega: Povezan

Spletni vmesnik
Stanje: Izključeno

Rotaidal ::

Wtf? Gledam povezave na prvi strani in mi na edonokey napiše to... 8-O

The eDonkey2000 Network is no longer available.

If you steal music or movies, you are breaking the law.

Courts around the world -- including the United States Supreme Court --
have ruled that businesses and individuals can be prosecuted for illegal
downloading.

You are not anonymous when you illegally download copyrighted material.

Your IP address is **.**.**.*** and has been logged.

Respect the music, download legally.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

Stoyc ::

Jaz uporabljam eMule 047c verzijo. Najnovejša je že 049 b. Saj bi jo posodobil, a bi izgubil ves bonus. Nekje sem prebral, da je treba bonus shranit- ne vem na kakšen način in ga prenesti v novejšo verzijo, če se nočem pomakniti spet nazaj v čakalni vrsti. Kako se to naredi? Glede strežnikov, me tudi zanima nekaj. Ko odprem program, mi napiše vedno: Nobenega strežnika ni vpisanega v strežniški listi. Kliknem v redu in odpre se strežniška lista. Program se samodejno poveže na naključni strežnik. Ponavadi se preklopim na Razorback ali Big Bang- po priporočilu prijatelja in mula laufa zelo v redu. Zanima me, če bi moral ročno vpisati ime strežnika, da mi ne bi bilo treba vsakič izvajati isti postopek pri vključitvi programa, ali naj nadaljujem kot dosedaj ter kateri strežnik priporočate? Če ima kdo kakšen nasvet, hvala.

Yossarian ::

Že nekaj časa opažam, da imam samo po en ali dva strežnika. Kaj se dogaza z mulo?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

AgiZ ::

Da malo posodobim debato in pomagam ljudem ki imajo probleme z eMule.
Uradna stran, in stran kjer dobis program naj bo edino http://www.emule-project.net (drugje lahko dobis neke cudne placljive, okuzene, in dostikrat nezazeljene verzije).

Za listo streznikov uporabi naslednje nastavitve (angleska verzija, za slovensko prevedi sam):
Pod options/server obkljukaj "auto-update server list at startup", klikni "List..." in dodaj streznika v listo (in shrani). Predhodno izbrisi vse streznike z liste pod zavihkom "Servers", da ne bos imel kaksnih "slabih" streznikov v listi.
Lista streznikov:
http://www.gruk.org/server.met.gz
http://www.peerates.net/servers.php

Se par splosnih napotkov:
- uporabi nek random port tako za tcp kot udp povezavo (da te ne bodo kdo blokiral ze zaradi default portov)
- spusti skozi firewall/router omenjena porta, tako da imas high-id na streznikih in je kad... zeleno obarvan
- upload nastavi na maximalno 80% tvoje skupne hitrosti posiljanja podatkov (ce je moznost, odpri cim bolj, saj bos na dolgi rok tudi ti delezen hitrejsih downloadov)
- ne skodi ce uporabis ip filter (http://emulepawcio.sourceforge.net/ipfi...
- cim dalj casa imej prizgan eMule za optimalno delovanje (pri vecini ljudi prides na vrsto nekje po 5+ urah cakanja, tako da ti sele po takem casu zacne emule hitreje downloadati - to ni pravilo, ampak bolj tendenca)
- osebno najdem vecino iskanih datotek preko Kad networka (tu mislim "Search" funkcijo), tako da predlagam da isces preko tega nacina
- zmotno prepricanje je da sta Kad network in ed2k strezniki bistvena za hiter prenos datotek. Ta dva omrezja sta samo omrezja preko katerih najdes druge uporabnike, ki prenasajo isto datoteko kot ti. Torej, ce najdes enega uporabnika, ki ima "normalen" klient, ti bo ta uporabnik (scasoma) posredoval vse uporabnike, ki jih on pozna (za doticno datoteko). Naprej je odvisno samo od tvojega uploada in cakanja v vrsti pri ljudeh s katerimi je tvoj klient stopil v kontakt.
- ... se veliko napotkov, pa se trenutno bistvenih ne spomnim vec.

@ Stoyc
Ce zelis obdrzati svojo identiteto, torej kredite pri drugih uporabnikih ne potrebujes drugega kot da presnames cez staro namestitev novo verzijo emule-a (zip verzija recimo). Pred tem za vsak slucaj naredi backup direktorija. Druga moznost je da v direktorij kamor si dal eMule skopiras iz starega direktorija cryptkey.dat, preferences.dat (te dve datoteki sta takoreceno tvoja identiteta in krediti pri drugih).
Vsekakor pa ti predlagam nadgradnjo na novo verzijo, saj tako strezniki kot Kad network zelo slabo podpirata tako stare verzije, in me cudi da ti sploh se kaj deluje ;)

Ce ima kdo kaksno vprasanje, pa kar vprasajte.

Lp, AgiZ

P.S.: Na http://forum.emule-project.net znajo dosti dobro pomagati pri problemih z mulo.

Yossarian ::

Hvala.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

AgiZ ::

Aja, pozabil sem povedat da pod Servers odstrani obe drugi moznosti pridobivanja streznikov.

ferguson ::

pozdravljeni

Emule me neče povezati že kak mesec.Nikakor neče kaj naj storim imam router, požarne zidove sem izklopil. Kaj bi lahko bilo

Hvala za odgovore in pomoč.

gruntfürmich ::

če ne znaš portov zrihtat se daj v DMZ
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

UPRAŠANJE!
mislim da se mi je zdaj pojavilo da mi v glavnem oknu za videt prenose, ki ga imam dvodelnega, CPU-ja nažigava ful na veliko, in slika je kr slaba. to sem šel pred kratkim opazil. ve kdo mogoče čemu?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ne_kdo ::

zdravo

jaz imam en problem ko hočem kaj dol vlečt mi ne vleče čeprav kaže da je kr nekaj user-jev. od 10 pa vse do 400 in še več. a ma kdo kakšno idejo kaj je tukaj narobe ali kaj moram naredit. namreč nikdar še nisem uporabljal emule sedaj pa sem si dal to gor zato sem še dokaj nov v tem.

hvala za odogovore

lp

Bellzmet ::

Počakaj 6 ur pa potem poglej, če kaj vleče. Mulo je treba laufat 24/7, to ni dirkalni konj, ki ti bo dol potegnil v pol ure.

ne_kdo ::

kje pa se ti t.i. bonus kaže oz kje ga pogledaš?

hvala
lp

pa še to me zanima kateri server je najboljši?

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ne_kdo ()

Sandi1987 ::



Zakaj ne shrani nastavitev?

Ko formatiram moram vse ponovno nastaviti. Tudi zastavic se ne vidi.

r3Qui3m ::

Sem star uporabnik eMule, zato si bom dovolil nekaj dodat na to temo. Azil je napisal nekaj dobrih in uporabnih stvari, jaz bi samo malo dopolnil vse skupaj.
Zakaj bi se trudili z angleško verzijo, ko pa je emule prevedena v Slovenščino!!!
Nastavitve --> jezik --> v zavihku poiščeš Slovenščina (klik) Potrdi z klikom na Uporabi
Vsakemu uporabniku bo sedaj mnogo lažje nastavljati in upravljati eMule

Glede portov(vrat) sledeče: v verziji v0.49b je fiksirano delovanje UPnP nastavljanja portov
V požarnem zidu in routerju samo preveri če imaš omogočeno UPnP nastavljanje vrat (po restartu sistema zadeva dejansko funkcionira)
V primeru da nastaviš svoje porte preveri da si izklopil UPnP in za TCP in UDP izberi cifre do 60 000 (v nekaterih požarnih zidovih in nekaterih routerjih višje izjeme niso mogoče)

Kako se v vašem požarnem zidu in/ali routerju nastavi izjema boš našel na teh straneh ;)

Glede URL naslovov za osvežitev serverliste in povezave na kad omrežje
Na eMuli imate IRC kanale za pomoč (če je vaša eMule nastavljena v Slovenščino vas bo povezalo na Slovenski kanal #eMule-Slovenian), kjer ekipa operaterjev (prostovoljcev) v povezavi z ostalim svetom redno posodablja URL naslove - torej preprost klik do najnovejših informacij.
Obvezno, Obvezno, OBVEZNO ----> IPFILTER
Tudi te naslove dobite najnovejše na IRC kanalu. Bilo kateri filter uporabljate - osvežuj vsaj 1X tedensko
(možnost fake-serverjev in tudi uporabnikov, ki preko kademlija omrežja delijo nevarne vsebine je tako zmanjšana na minimum)
Kademlija - prihodnost P2P omrežja - dodaj si seznam znanih Uporabnikov (nodes.dat) Povezava je zagotovljena.
Vse ostale informacije so vam preprosto na dosegu roke ---> klik na IRC v vaši eMuli, v Slovenskem jeziku na #eMule-Slovenian

pevecm ::

sem nov na tem forumu
sem inštaliral emule, vse lepo in prav le ko testiram porte mi napiše ''TCP test failed! UDP test will not be performed.'' Ko pa hočem v emulu obkljukati možnost ''Open these ports on internal WinXP firewall'' pa imam to onemogočeno, glej sliko:

prosim če mi kdo lahko pomaga
hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pevecm ()

r3Qui3m ::

Na sliki vidim da imaš inštalirano staro verzijo eMule. Zadnja verzija je eMule v0.49c. Na sliki tudi vidim da imaš ogromno fake serverjev. Konektaj se na IRC v večernih urah in dobil boš vso pomoč za optimalno nastavitev. Tam dobiš tudi link za slikovno pomoč pri nastavitvah.

Pesimist ::

emule is so oldskull.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

axxxe ::

Zdravo! Nimam routerja, firewall je pa klasični WinXP SP2. Tudi če ga izklopim, imam še zmeraj low ID... Če preverim porte mi javi, da niso vredu... Nekje sem najdel to stran http://www.iana.org/assignments/port-nu... baje je kle ful portov, ker ni dobro imeti standradne...pozabil sem od kere št. do kere so v redu...

Če ima kdo kakšno idejo kaj narediti prosim povejte... ne vem več kje naj odprem te porte oz. dobim nove...

hvala!

noben nč al kaj???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: axxxe ()

r3Qui3m ::

dolečene podatke najdeš tukaj http://sites.google.com/site/emuleslove...
nekateri slovenski operaterji blokirajo določene porte :P
preveri različico eMule

Bellzmet ::

nekateri slovenski operaterji blokirajo določene porte :P


Kateri blokirajo katere porte?

r3Qui3m ::

Nebi delal ne dobre in ne slabe reklame - s prijatelji smo prišli do sklepa da kjer je večja gostota uporabnikov in majhna centrala blokirajo odhodne :P
Vklopi ko imaš odprt program -> www.thedonkeynetwork.com/connection_test ali tukaj ---> www.pcflank.com/scanner1.htm

gruntfürmich ::

za emule je edina rešitev da se povežeš z pravimi serverji, ki so na strani: http://www.gruk.org/list.php.
use stare pobrišeš, in onemogočiš da se updejtajo. potem pa zaženeš link s te strani na emule, pa bodo samo ti kul servelji gor.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

urkov ::

gruntfürmich ::

http://www.gruk.org/list.php brez pike

ja, hehe, pika je bla za konec stavka pa se je kr u link uštulila:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

r3Qui3m ::

Ni glih najbolj pomembno s katerim naslovom osvežuješ strežnike - bolj je pomembno da nastaviš IPFILTER, in ga redno posodabljaš!!! Vsaj enkrat tedensko osvežiš - zelo priporočljivo :)

Bakunin ::

peerguardian2 - ipfilter za VSE p2p programe, ki jih imas na sistemu...

gruntfürmich ::

no, meni je lista strežnikov, ki so pravi, ogromno pripomorala k iskanju pravih datotek.

bom pa se še pozabaval z ip filtrom. dj napiši kratek postopek r3Qui3m pls
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

r3Qui3m ::

za IPfilter si oglejte navodila na zadnji sliki ( VARNOST )
http://sites.google.com/site/emuleslove...

krentam ::

LP
Imam vprašanje glede DC++..
vglavnem v souporabi imam okoli 16 gb ...pa me zanima zakaj se mi na noben tist serer noče povezat..ko kliknem iskanje ter vtipkam karkoli mi stvari ne najde..
probal sem številne ameriške, britanske, slovenske,srbske itd. serverje...
Če bi mi kdo povedov kaj recimo bi mogu naredit da bi stvar lepo delovala, kajti Emule je prepočasen , zato sem se odločil za DC++.
LP in hvala
E8500, 4850 1 GB, WD Caviar Green 1Tb, GIGABYTE EG41MF-US2H

urkov ::

Kaj ti pa napiše?
Vzpostavitev povezave ni uspela, ker se povezana stranka ni pravilno odzvala v navedenem času, ali pa je bila vzpostavljena povezava prekinjena, ker se povezani gostitelj ni uspel odzvati. Si pasiven ali aktiven kako je s požarnim zidom...
Kater dc klient imaš točno, pošlji mi pm ti bom tam pomagal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urkov ()

Primzl ::

Živjo,

z emule imam problem (tega rešim, potem pa emule takoj zbrišem, ker sem našel www.listentoyoutube.com:)

Torej, na download listi sem imel 55 musk (z večino od teh se ni dogajal nič - ni jih vlekl, in sm se odloču, da jih bom raje dobil prek youtuba)

Enkrat pa prižgem emule in vidim, da na download listi ni niti ene same muske več. Enostavno je bilo prazno.

V mapi Emule/Temp pa so naslednji fajli: 055.part, 055.part.met.bak in 055.part.met

Obstaja kakšna možnost, da bi izgubljene downloade dobil s pomočjo teh treh datotek nazaj (sam tolko, da dobim naslove musk)

lepa hvala za pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primzl ()

r3Qui3m ::

"V mapi Emule/Temp pa so naslednji fajli: 055.part, 055.part.met.bak in 055.part.met"
V tej mapi so samo delne datoteke. eMule prenaša datoteke po delih (do 10MB)in večje datoteke razdeli na manjše. Prenesi do konca in boš imel v Incoming mapi cele fajle.
Preveri če ti je ostale preneslo v to mapo. Nisem še zasledil da bi eMule samodejno brisala dodane prenose :8)
««
71 / 72
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eMule FAQ

Oddelek: Omrežja in internet
267114 (5540) Spc
»

težave z mulo in routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
101925 (1707) Goldee
»

eDonkey kralj P2P omrežij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
559492 (7962) Eru
»

ADSL visoka hitrost??

Oddelek: Omrežja in internet
251762 (1128) BaRtMaN
»

Kateri je poleg Kazaa 2.0 najboljsi?

Oddelek: Programska oprema
342516 (1790) cybermedo

Več podobnih tem