» »

Kateri firewall?

Kateri firewall?

Microsoft ::

Dej pol prosm napiš en primer za Subnet mask; recimo, da je IP 192.168.0.1.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Matri[X] ::

Jah, to je odvisno kako velik IP range hočeš. Da je filter aktiven za od 192.168.0.0 do 192.168.0.255 je subnet maska 255.255.255.0, če pa hočeš da je aktiven za določen IP, recimo 192.168.0.1, je pa subnet maska 255.255.255.255 .

Microsoft ::

Kaj pa rečete na to, da bi si kot firewall omislil kar router?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

Pa zanima me še, kako to, da je tist Kerio firewall zastonj? Men se zdi, da tam piše, da ma 30 dni vse funkcije, potem pa jih nekaj odstrani (razen, če ga kupiš).

Kak je pol s tem? Kr išem nek firewall za Win2kAdvSer, pa bi rad, da mi ne bi pol po 30 dneh vse nehal delat...

Pa še enkrat. Se splača kup router kot firewall za zaščito ali ne?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Matri[X] ::

Router ti ne nudi nobene zaščite. Zaščito pred dohodnimi povezami ti nudi NAT, ki si ponavadi lasti ohišje z routerjem in switchom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matri[X] ()

Microsoft ::

Dele sm probal namestit eTrust EZ Armor firewall, pa pri sami inštalaciji nekaj zajamra. Napiše mi:
Please go to the Control Panel to install and configure system components.

Ka bi nej zdej to pomenlo? Ka morm naredit? Mogoče to zato napiše, ker ta firewall ne bi bil kompatibilen z Win2k AdvSer?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

monaco ::

ZoneAlarm je zelo požrešen s sistemskimi sredstvi. Skoraj tako kot Symantec internet security.

Pravo nasprotje temu je pa Agnitum Outpost firewall, ki pa mi ga žal ni uspelo usposobit da bi ICS deloval tako kot je treba.

Zdaj bom preizkusil SPF, če pa mi ne bo ok, bom pa šel še na Kerio

smile- ::

ste ze slisali za AtGuard - prastara zadeva, izvira iz konec devetdesetih...kasneje je pravice za ta program mislim da kupil symantec (ali norton) in zadevo ukinil...
zadnja verzija je 3.2 iz leta 1999 - staro ni kaj - ampak opravi svoje delo 100% pa se lepo mi izgleda (ni kicasto), porabi mi prakticno nic cpu-ja...

uporablja rocno ali interaktivno dodajanje pravil - filtrira vhodni in izhodni promet...
nastavis programe, izklopis interactive learning mode in sploh ne ves da obstaja tam...

se link na eno od strani kjer lahko dl-jas (uradne strani ni) klik

lp, m.

matrix2 ::

vse poste sem po vrsti prebral, ker se tudi sam odločam za firewall. Vendar navkljub vsem tem silnim zidovom, nobeden ne omenja kako vplivajo na lowd ali in nasploh zaradi česar imamo vsi širokopasovne povezave, na P2P?? Meni z namestitvijo firewall-a P2P mrkne:(

Ziga Dolhar ::

V muli pritisneš F1 in pogledaš sekcijo "Firewalls", kjer je celo s capsi zapisana podveja za WinXP Firewall.
https://dolhar.si/

Poldi112 ::

matrix, jaz imam Kerio, prej sem imel AtGuard, nobenih problemov z p2p. Imam highid v emule, brez tezav dela bit torrent, drugega pa ne uporabljam vec. Verjetno si enkrat prevec pritisnil deny. Vsak firewall (vsaj ce dela to kar naj bi) bo blokiral dohodno povezavo, in te vprasal kaj naj naredi. Tam moras pac spustiti cez svoje programe.

pivmik ::

Ziggga in Poldi112:
napisal je lowd, s tem misli downlload (res je bedasto, ja!)
Vidva pa ste kar prebrala LowID.

matrix2:
V Firewall programu moraš odpreti ustrezne porte in omogočiti p2p programu da ima prost dostop do interneta, to je vse. Meni osebno ni niti eden firewall na tržišču všeč(poskusil sem jih veliko), nekako dober pa je Sygate Personal Firewall.


Zakaj nima eden firewall program enostavne tabele s programi/porti pol pa ti določaš v tej tabeli kateri program lahko uporablja kateri port itd itd.. tako kot je to enostvano narejeno v hardverskih firewallih/routerjih preko spletnega vmesnika(browserja)???
A obstaja kak tak program? A mi lahko kdo priporoči tak program?
LP, Gregor GRE^

urosh ::

halo.

lastim si sygate personal firewall in mam probleme z njim... In sicer če ga zalaufam na serverski mašini, ki deli internet, mi komplet internet mrkne... Pa sem šel skozi proces allow/deny... nekaj še bolj čudnega pa se mi dogaja, če ga zaženem na svoji mašini in sicer dela 3min vse ok, nakar prekine internet povezavo... kar tako... zakaj? kako lahko zadevo popravim?

Lp

frudi ::

urosh, probaj si prebrat tole. meni je koristilo, ko sem imel podobne probleme kot ti :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

ginekolog ::

Ma zadnje čase sem malo razočaran nad SPF. Če laufam azuers in overnert recimo 1 dan, mi začne spf nabijat cpu na 30-50%. Pomaga samo restart. Če proces restartam, spet isto. Precej bedno, imam pa najnovejšo verzijo pro. Tudi 5.5 starejša razčičica mi isto dela...

kaka ideja? Kaki drug močen FW ki ne papa cpuja?
Divers do it deeper.

jype ::

Linux netfilter.

Kami ::

Jaz vsem priporočam Kerio Firewall, saj ne rabi dosti CPU-ja in ne 'lagga' interneta...Sem nekaj časa nazaj imel Sygate, ki pa mi je net zelo 'laggal (opočasnjeval)...Zelo se je tudi poznalo pri online igrah...

ginekolog ::

linux firewall ni ok, ker mi ne naredi md5 hasha za vsako datoteko in pol mi lahko trojanc preko odprtih portov krade podatke...

No sedaj sem dal gor Outpost 2.1, super roba. Sicer je imel sygate malo boljši vmesnik, a ima ta tudi prav vse opcije in za1x ne papa nix cpuja. Tudi log fili se hiteje naložijo... poročam čez par dni spet.

Kerio pa ima malo premalo opcij zame(advanced rules..)... je pa tudi 1a.
Divers do it deeper.

nightman ::

Jaz bi pa priporočil Tiny personal Firewall, ta mi porabi malo rama in skori nč procesorja. Sploh me nč ne opozarja o kkšnih vdorih razn ob odprtju programa me zmeri praša kaj nej nardim. Pobirm po cele dneve pa prov nč ne moti. V nasprotju z zone alarmom, ki me je toliko "zajebaval", da nejsm mogu brskt prek mozille.

mohha53 ::

A je kdo kje postal, kako nastaviti porte? Vsi niso sposobni tega sami naredit!

Myk

N-E-O ::

No tule se že očitno dolgo ni kaj pisalo... namreč sistem sem ravno postavil na frišno, pa sem si inštaliral Norton Personal firewall, pri katerem me moti, da ko mi poskuša kdo vdreti v računalnik javi varnostno opozorilo in za vsako je treba stisn clear security alert...

pozna kdo kakšen boljši Firewall?? Oziroma kateri program trenutno najbolj priporočate??
Follow the white rabbit.

urosh ::

halo.

Jau še kar vztrajam na sygate personal firewall 5.5, ki mi zaenkrat služi zelo dobro. Pa še na oni mašini, ki deli povezavo med ostale lepo dela... Tak da ti kar priporočam tega. Mi pa zabeleži kakoh 300-500 napadov na dan... Oz vseh nepravilnosti skupaj mislim... Sem kar zadovoljen z njim


Lp

SkIDiver ::

In kateri se na koncu koncov splača namestit na PC, ki ne požira dost procesorskega časa in ramov?

Fukomuko ::

dobro vprašanje:D
js še vedno prisegam na Zone Alarm Pro 5.1 in kolikor sem gledal teste in forume je na samem vrhu8-)
zavzame mi pa 3.500 K, kar je skoraj nič:))

simcek009 ::

dober firewall je sigurno ZoneAlarm !

maticm ::

-ali rabim dodatem firewall če ga imam že na routerju - Clarkconnect?
-poleg antivirusa Kaspersky rabim še kaj?

Matri[X] ::

dojaja: ne, razen ce si paranoik glede varnosti (velja za obe tocki).

Fukomuko ::

no, še en zelo zanimiv link, ki potrjuje, da je ZoneAlarm PRO najboljši;)
http://www.personal-firewall-software-review.toptenreviews.com/

TomT ::

Ampak je najboljši samo zato, ker niso testirali BitDefender-ja.

ginekolog ::

po večmesečnem delu z outpost pro poročam, da je eden najboljših. Ima vse napredne zmožnosti, ob hudem vlačenju iz neta požere 8 mb rama in 0-1% cpu, se ne obeša nikol. Zone je mogoče dober za čiste začetnike... za napredne pa outpost. Tudi po zgoraj omenjem testu je na vrhu (za zoneom.

Tudi sygate je super, vednar začne nabijat do 70%cpuja ko vlačim dol več dni zapored.
Divers do it deeper.

Corpse ::

ce mi lahko nekdo ki ima Kerio Personal Firewall samo pomaga pri eni zadevici.

dal sem ga gor določil nekaterim programom dostop do interneta toda ko grem recimo na eno stran ne widim bannerjev. intrnet explorer ma dostop tudi network adapter, sedaj me zanima kako določiš oz keremu programu da mi pokaze tudi banerje na internetnih straneh.

LP

Corpse ::

opa...sm ze našel :) se opravicujem za post.

Fukomuko ::

TomT: bitdefenderja kot firewall še nisem zasledil na nobenem testu - verjetno zato ker je predober da bi ga testirali:D. Je pa testiran pod antivirusi.
ginekolog: še vedno je pa ZoneAlarm Pro na vseh testih 1.;)

64202 ::

A se dajo winsi (recimo XP) tako nastavit, da firewalla ne rabis. Torej, da netstat ne vrne nobenega listen porta. Predpostavimo, da si dovolj vesc, da si trojancev ne bos nasral gor.

A ni to absurdno, da "moras" imeti firewall na kisti?

Dr_M ::

firewall je tako, kot vetrobransko steklo pri avtomobilu :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

64202 ::

Pa kdo laufa od vas winse tko brez service-ov odprtih na ven in brez firewalla? Si kdo upa? :)

Dr_M ::

jest tko laufam zdej :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

64202 ::

Testni P133 v kotu ne velja. Tvoja glavna kista :D

Dr_M ::

ja moja primarna masina je tako. direkt na netu, brez firewala :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

64202 ::

Zdajle sem na eni winxp kisti, pa ma 20 portov odprtih, TCP & UDP. netstat -a -n -o & tasklist /svc... uf. Any other hints, kako skenslat to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

Tear_DR0P ::

A bi mi kdo ki uporablja sygate firewall povedu kako ma konfiguriranga? Sm bolj neznalec v firewallih. Vedno je tko da nekdo trdi kaj je fajn, in kaj ni. Tko da sm že našu ljudi ki trdijo da je kernel fino blokirat in ljudi ki trdijo da ne. Pa me mal zanima kok mate kej tle to urejen.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

pivmik ::

64202:
Kazst tudi laufam WinXP SP2 brez kakršnega koli firewalla ali routerja.
LP, Gregor GRE^

64202 ::

Lepo to. Malo me je razpizdilo, da po "cenjenih" slovenskih revijah pisejo pametnjakovici, in tezijo, kaki zabitezi so uporabniki, ki nimajo firewalla. In potem primerjava z menjavo olja na avtu, kar naj bi bilo isto kot updatei antivirusa in vsega ostalega. Qurac pa to, krivit uporabnike za (po moje) ocitne napake proizvajalca softvera.

N-E-O ::

ej Tear_DROP a mi lahk prosm poveš kaj to kernel??

namreč sygate mi skoz teži o tem kernelu tole:
An application named NT Kernel & System (file name ntoskrnl.exe) has been blocked from accessing the network.

do not show this window again - to potem obkljukam, a mi okno zopet prikaže čez določen čas..

TK DA BOM ZNOREL, ČE TEGA NE ODPRAVIM.. sam zarad tega bom najbrz naložu drug firewall. V zvezi s tem sem že odprl novo temo na slo-tech, pa noben nič ne vem kaj bi lahk blo...
Follow the white rabbit.

freserovski ::

jaz imam ntoskrnl na block v sygatu, pravtako je na block alg.exe, lsass.exe in inetinfo.exe (ko nimam postavljenega serverja), svchost.exe je pa na dovoljen... ob takih nastavitvah nimam nobenih problemov...
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

bili_39 ::

@neo: verjetno imaš odkljukano anti-aplication hijacking (pod security) in ti javlja vedno kadar kakšna druga aplikacija preko sistema dostopa do mreže.
Lahko daš na allow ali block in ti bo dal mir (verjetno)

Ima pa Sygate lepo porihtan forum, kjer boš z iskalnikom hitro našel problem.
lp

Tear_DR0P ::

Ja jst sm mal po sygate forumu bral, pa tam pišejo da je en bug v sygate firewallu, in da tist oknček skos gor skače, tud če odkljukaš da ga nočeš. Morš vse oknčke dat na disable. Tools --> Options in obkljukaš hide notification messages. Ne vem pa v čem je hec tega kernela, je del OS-a. Je pa tko da če ga blokiraš ni nobenih težav.
Jst sm delno upoštevu reči ki jih je tale tip opisal HowTo configure SPF.

Bom pa še mal po sygate forumih pogledu, in pol kej povedu. Tle očitno profiji nočejo delit svojega znanja, al pa ne vidijo da jih prosimo, ker sem ziher da zna kdo tle nastavljat advanced rule in povedat ker service pustiš skozi in kateri ne.

težava pri generic host processes je naslednja. Obvezno jim morš onemogočit da se obnašajo kot server, pod advanced. Še bolš je če jih blokiraš, sam pol ti windows update ne dela.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

N-E-O ::

a se splača sygate firewall nadgradit na pro varianto?? kakšne so izboljšave??:\
Follow the white rabbit.

bili_39 ::

He, na prvi strani te teme imaš link, ki opisuje razliko.
Po moje se ne splača, če nisi profi. Glede na to, da ti delajo skrbi osnovne nastavitve, raje zategni pas okoli personal verzije in kasneje, če ti bo ta premalo nadgradi.

Tear_DR0P ::

Jst bi reku da je free verzija za doma povsem dovolj.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Symantec bo ukinil brezplačni Sygate požarni zid

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
333946 (2966) Urus
»

kateri firewall v sožitju z P2P??

Oddelek: Programska oprema
292075 (1543) Jst
»

kateri firewall?

Oddelek: Programska oprema
231589 (1306) freserovski
»

Najboljši firewall

Oddelek: Omrežja in internet
111985 (1848) romario
»

Kateri Firewall priporocate in zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
272453 (1924) ferjan

Več podobnih tem