» »

od Ljubljane do Frankfurta

od Ljubljane do Frankfurta

izbrisiracun ::

Gremo po avto v Frankfurt, torej rabimo nek prevoz do tam.
Vlak pride tukaj 150 ojrov, a je še kakšna cenejša varjanta, ker tole zgleda dražje kot z avtom.

Za letalo je pa zgleda malo prenahitro, ker bi morali biti tam ta ponedeljek, ali torek(easyjet iz benetk recimo ravno v ponedeljek ne leti, ko bi ga rabil, torek pa leti zvečer-prepozno)

noraguta ::

do frankfurta in nazaj misliš z avtom priti za manj kot 150€? prej zgolj v eno smer.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Yohan del Sud ::

Uh, kolikor vem vsaj ena firma zbirno s kombijem vozi folk tja na letališče vsakodnevno za pol tega gnarja. Poguglej.
www.strancar.com

izbrisiracun ::

Z avtom bi blo ceneje,kot če bi šla dva z vlakom. Potem bi nazaj vsak vozil pol poti, pa še za družbo,pomoč in tako naprej.
Gledam pa tele kombije in so zgleda res nekaj ceneje, če bo le termin pravi, se bom pozanimal.

ZaLoMaT ::

Morda pogledaš še na prevoz.org ---> mednarodni prevozi @ https://prevoz.org/intl/

izbrisiracun ::

Saj je tudi avtobus pol ceneje od vlaka, kot kaže...

Mi je pa vlak neprimerno bolj udoben in bi ga predvsem zato rad.

Zgodovina sprememb…

The Player ::

Letalo ni cenej, jaz sem dobil karto iz brnika do frankfurta za 200€ oz. 155€ ker sem dobil študentski popust. A je komu drgač ratal dobit letalsko za manj kot 150€?

lahko greš s kombijem go opti, AMPAK, moraš pazit, ker je isto kot z letalskimi kartami,...kasnej k naročiš dražje je oz. manj k je folka več stane. Men je enkrat dal predračun za do frankfurta 600€ 8-O,...Ne hvala!

Rippy ::

Približno 4 leta nazaj sma šla s kolegom v Karlsruhe (nekje 80km od Frankfurta) po avto z avtobusom od Ljubljane. Koliko je bila karta se ne spomnem več, ampak avtobus je bil praktično poln. Moraš vedeti, da to ni tako, kot šolski izlet, da se imate lepo in fajn med vožnjo. Po približno osmih urah boš najverjetneje želel polovico potnikov na roke zadavit :). Raje plačaj malo več za vlak ali letalo, da imaš več prostora, zasebnosti ali, da si hitreje tam.

izbrisiracun ::

Ah saj avtobuse sovražim. Bomo kar z avtom šli in gremo še sproti enim na obisk.

Če bo kdo kdaj rabil lahko povem, da imajo slovenske železnice tudi neke poceni karte do letališč, ampak nam termini ne ustrezajo.

izbrisiracun ::

"Just one more thing", kot bi rekel Kolumbo...
Kaj naj prinesem domov iz delikatese? Rad imam tiste njihove bele klobase(no homo) in božični kruh(rozine, marcipan in posipano s sladkorjem). Še kakšna ideja? Rad kaj novega preizkusim.

Kaj od IT tehnike se splača kupit v Nemčiji? Rabil bi tudi nove tekaške smuči(so kaj ceneje?) in manjši traktor:)).

Pixy222 ::

Škoda, ker nisi prej povedal, sem šel ravno v soboto in imel še 3 zice frej :) IT je pa kolikor vem približno isto kot pri nas ali pa vsaj tako poceni kot v kakšnem saturnu v avstriji.

blindb ::

@noraguta: za 150€ pridem z BMW 318D do Köln-a tja in nazaj brez problemov ;)

kalko ::

blindb je izjavil:

@noraguta: za 150EUR pridem z BMW 318D do Köln-a tja in nazaj brez problemov ;)


Sanja svinja kukuruz.

LJ - Köln je točno jurja km. Gremo računat pri predpostavki, da imaš nežno nogo in porabo 6 l/100km

- 1 tank goriva v SLO: (60l x 1,419EUR) 85,14EUR
- Avstrijska vinjeta: 8 EUR
- Cestnina Karavanke: 6,5EUR x 2 = 13EUR
- Cestnina Katschberg: 10EUR x 2 = 20EUR
- 1 tank goriva v DE: (60l x 1,65EUR) 99EUR

Skupaj torej vsaj 225EUR v obe smeri, ob predpostavki, da voziš zelo varčno in neupoštevaje hrano, pijačo, plačila za sekret, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kalko ()

izbrisiracun ::

moji izračuni so tudi nanesli okoli 200€ za porabe 6 litrov dizla

PecenkA ::

harmony ::

kalko je izjavil:

blindb je izjavil:

@noraguta: za 150EUR pridem z BMW 318D do Köln-a tja in nazaj brez problemov ;)


Sanja svinja kukuruz.

LJ - Köln je točno jurja km. Gremo računat pri predpostavki, da imaš nežno nogo in porabo 6 l/100km

- 1 tank goriva v SLO: (60l x 1,419EUR) 85,14EUR
- Avstrijska vinjeta: 8 EUR
- Cestnina Karavanke: 6,5EUR x 2 = 13EUR
- Cestnina Katschberg: 10EUR x 2 = 20EUR
- 1 tank goriva v DE: (60l x 1,65EUR) 99EUR

Skupaj torej vsaj 225EUR v obe smeri, ob predpostavki, da voziš zelo varčno in neupoštevaje hrano, pijačo, plačila za sekret, itd.


Čez Karavanke mu ni treba it pravtako mu ni treba čez Katschberg torej tukaj je že takoj v štartu prišparal 33€.

S polnim tankom lahko začne v LJ in ga ob meji z Avstrijo ponovno natanka. Poleg tega je v Avstriji na nekaterih delih cenejši bencin kot pri nas.

Invictus ::

www.viamichelin.com

pa boš vedel vse stroške na poti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

izbrisiracun ::

Evo sem že nazaj:D

Kilometrov nazaj je bilo skoraj 930, prevozil v kosu(cca 9h) s približno 5 postanki(najdaljši 20 min za hamburger). Porabe kaže 5.7(zadnjih 80 km zelo varčnih zaradi teme in utrujenosti).

blindb ::

@kalko: šel sem že 2x in točno vem kolk sm dau za dizel. Vinjet nisem štel v tej ceni ker imam itak letno za Slo in Au, v Nemčiji je pa pač ni. Kot ti je tudi harmony odgovoru, se ni potrebno voziti čez vse najdražje tunele itd. Če ne verjameš - tvoj problem.

p.s. ko sem šel z 320d (150km, limo) sem imel porabo 4,8 l/100 km pa sem po Nemčiji vozil povprečno 180km/h, drugje pa po omejitvah (in ne neke eko vožnje npr. 100km/h). Ko sem šel z 318D (118km, karavan) sem imel porabo 5,8.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blindb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36353933 (4610) hojnikb
»

Poraba na 1.9 tdi, škoda, seat (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
748676 (6913) m0LN4r
»

Vinjete naj ostanejo, ostala načini cestninjenja niso fer (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21949564 (42139) jalovec09
»

Vinjete: od Ljubljane do Vrhnike 11 EUR!? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
55637205 (23113) moowy123

Več podobnih tem