» »

Poraba avtomobila VW GOLF IV Turbo GTI

Poraba avtomobila VW GOLF IV Turbo GTI

«
1
2

kriko07 ::

Lep pozdrav
Mene pa zanima koliko ima kej ta zverina porabe?
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=654...

Janac ::

okoli 10-13l/km

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: M-XXXX ()

M-XXXX ::

Cca 9L (odvisno od vožnje). http://www.spritmonitor.de/en/overview/...

Lool, če bi mel 150KM avto 10-13L? Ahahah

-valvoline- ::

Rajš kšnega 1.9tdi gti 3 rdeče črke z 150km,cipas ga na 180-200 konjev pil bo vsaj 3-5l manj k tole. leon sport z enakim motorjem je tudi zanimiv,en kolega ga ma cipanega,res potegne ku zmesan.

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

http://www.spritmonitor.de/en/overview/...

Tle imajo povprečje 9.1L.

Porabi tudi manj, ampak ljudje dovolj da vidijo napis "gti" in že vozijo bolj agresivno. Pa športni sedeži pa športno podvozje tudi vpliva na vožnjo, ljudje vozijo hitreje.

Tisti 3 rdeči se ne čipajo nič več kot tale tle. S tem da pri tistih 3 rdečih je zvok... najgrši. Pa tut stanejo nekaj k€ več
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Janac ::

M-XXXX je izjavil:

Cca 9L (odvisno od vožnje). http://www.spritmonitor.de/en/overview/...

Lool, če bi mel 150KM avto 10-13L? Ahahah


In z avtom ki ima 150KM boš pazil na porabo? Tole če mal bol pritisneš gre takoj na 13l. Nevem zakaj se pri takem avtu ozirate na porabo?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Blinder ()

mihec87 ::

Janac je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Cca 9L (odvisno od vožnje). http://www.spritmonitor.de/en/overview/...

Lool, če bi mel 150KM avto 10-13L? Ahahah


In z avtom ki ima 150KM boš pazil na porabo? Tole če mal bol pritisneš gre takoj na 13l. Nevem zakaj se pri takem avtu ozirate na porabo?


To maš izkušnje?

Ma 150KM se mi zdi da že ni več kaj ekstra sploh sedaj go bašejo turbine itd na mašine..

M-XXXX ::

In z avtom ki ima 150KM boš pazil na porabo? Tole če mal bol pritisneš gre takoj na 13l. Nevem zakaj se pri takem avtu ozirate na porabo?

Še ene 3x preberi, kaj sem napisal, pa ti bo jasno... Za 13L mal bolj pritisnit imaš 300-500KM avto ne pa bogih 150km...

Blinder ::

če z avtom za 4k€ ne paziš porabo zakaj pol ljudje dajo 15k za novega cliota diesel in ful pazijo na porabo?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

-valvoline- ::

Blinder je izjavil:

http://www.spritmonitor.de/en/overview/...

Tle imajo povprečje 9.1L.

Porabi tudi manj, ampak ljudje dovolj da vidijo napis "gti" in že vozijo bolj agresivno. Pa športni sedeži pa športno podvozje tudi vpliva na vožnjo, ljudje vozijo hitreje.

Tisti 3 rdeči se ne čipajo nič več kot tale tle. S tem da pri tistih 3 rdečih je zvok... najgrši. Pa tut stanejo nekaj kEUR več

To so vsi pumpe duse,cipajo se safe na 180 konjev (bolj da se še dodatno dvigne navor pri nizjih obratih),z zamenjavo odmične in drocnike lahko cipaš na 230 konjev,lahko pa kombiniras z turbino iz 2.5 tdi pa čipaš tudi do 250 konjev. En ma enga hudega rdečega predelanega v biturbo z 300 konjev tip je iz velenja je ce se ne motim. Hudo.
Tist motor z 3 rdeče ma ojačan blok,bate in motorno gred.

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Tole je še oldschool turbo bencinar. Kuri kolikor ga tičšiš od pazljivo varčnih 7 do energičnih 15l/100km. Samo na 15-tki ga boš težko dolgo vozil v normalnem prometu, razen če ga boš nateraval od semaforja do semaforja po mestu, drugače moraš iskati kakšne gorske etape. Realno povprečje za umirjeno vožnjo bolj kot ne po predpisih, cca 8-9 l/km.

-valvoline- ::

M-XXXX je izjavil:

In z avtom ki ima 150KM boš pazil na porabo? Tole če mal bol pritisneš gre takoj na 13l. Nevem zakaj se pri takem avtu ozirate na porabo?

Še ene 3x preberi, kaj sem napisal, pa ti bo jasno... Za 13L mal bolj pritisnit imaš 300-500KM avto ne pa bogih 150km...

Hehe,pa ne bo golf GTI. Kultni avto,ostalo je vse kopija.
:)

kriko07 ::

Čez pou leta dobim izpit,pa bi nekaj takega kupu...sam zdaj me samo poraba malo skrbi...

Vikking ::

V povprečju bo pil med 9-10 litri (dinamična vožnja). Pa na vsakih 1000km preverit nivo olja.

-valvoline- ::

M-XXXX ::

-valvoline- je izjavil:

Me likez this:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=660...

Se moram strinjati, če že hočeš kaj takega... Tole ma ene 6.5L porabe, tako tako da ravno pol manj (cenovno).

kriko07 ::

je pa res,da se zdej s setrinim vozm okol tut z vw iv ampak karavanom 1.9,pa je res odlično se vozit,in tut pospeške ima dobre..

GrimReaper ::

Samo da sem videl tepihe pri Golfu, sem videl vse.
Zadnje luči ga pa tut zmagajo, ne vem kaj folku ni jasn, od večine aftermarket luči so stock še najlepše, lepše so edino kakšne malo bolj zatemnjene.
Se takoj vidi da je to avto nekega 18-22 letnika, ki mu je fotr dal za avto.
17" feltne, znižaš in konec.

Kar se porabe tiče, če te skrbi poraba, nimaš kej s takim avtom. Sam osebno bi imel lahko komot tak avto če gledam samo porabo, sploh ker zdej tankam samo 1x na mesec, potem bi šel pa pač pred plačo še enkrat mal dolit. Ampak je jeba tut zavarovanje, sam imam že 5 let avto pa sem komaj pri -10%.

9l drgač takle nima, če ima moj 1.6 105KM 8l, in je imel prejšnji 1.2 60KM 7-8l, 10-12l je pomoje realna poraba.

Pa če smo pri prvem avtu, zarad mene lahko takega, ampak to ne bo za dolgo, do "prvega ovinka". Vsi vemo da tak avto ne bo za počasno vožnjo za ostalimi udeleženci, ampak se bo na veliko prehitevalo, to pa zahteva veliko znanja, ki pa ga en začetnik nima.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Blinder ::

9l drgač takle nima, če ima moj 1.6 105KM 8l, in je imel prejšnji 1.2 60KM 7-8l

1L več kot tvoj 1.6 105 se sliši smiselno in realno. Energije oba2 enako porabijo. Sam da tale tvoj bolj švoh uspe delat z boljšim povprečnim izkoristkom.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Vikking ::

GrimReaper je izjavil:


9l drgač takle nima, če ima moj 1.6 105KM 8l, in je imel prejšnji 1.2 60KM 7-8l, 10-12l je pomoje realna poraba.

Pa če smo pri prvem avtu, zarad mene lahko takega, ampak to ne bo za dolgo, do "prvega ovinka". Vsi vemo da tak avto ne bo za počasno vožnjo za ostalimi udeleženci, ampak se bo na veliko prehitevalo, to pa zahteva veliko znanja, ki pa ga en začetnik nima.


Med 9-10 litrov dinamična vožnja. Povezava med prostornino/konji in porabo ni linearna.

V bistvu 150km ni niti veliko. Avto ni glih med najlažjimi da bi ti konji strašno prišli do izraza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

GrimReaper ::

Vseeno je boljše od 90% avtomobilov na cesti (vsaj tukaj na Gorenjskem), sploh če ga voziš kot se zagre.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

amigo_no1 ::

Za prvi avto ne priporočam Golfa 4 1.8T, prej SDI/TDI varianto (brez heca).Za vožnjo po cpp povsem zadošča.

Potem boš mogoče preživel nekaj prvih brez izletov v jarke in prehitevanj na blef (ali spomenika na Žalah).

trololo2 ::

-valvoline- je izjavil:

Rajš kšnega 1.9tdi gti 3 rdeče črke z 150km,cipas ga na 180-200 konjev pil bo vsaj 3-5l manj k tole. leon sport z enakim motorjem je tudi zanimiv,en kolega ga ma cipanega,res potegne ku zmesan.


Pa zraven še rezervno sklopko in vztrajnik. Zanimivo tudi jaz imam kolega z leonom, ki je nedolgo nazaj menjal komplet mašino (fuč sklopka, vztrajnik, turbina, pa še kup malenkosti). Toliko o čipanju.

edit: offtopic vem, ampak saj OP je že dobil odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

amigo_no1 ::

Original VW sklopka prenese max 320-330 Nm momenta, tako da čipanje nad to številko ni pametno.

kriko07 ::

Mogoče bi dobil od Brata Bmwja 320d 2006 ,214 KM,sam nevem kaj bi raje...

Blinder ::

lol en večja truga za mulca kot drugi :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Vikking ::

Že razlika v opremi med golfom 2001 in bmw letnik 2006 je tako ogromna, da se ne bi čudil če trolaš.

spirit ::

LOL za pru avto bi kupu GTi? in tebe skrbi poraba? Fantje res je pri novih avtih je 150 KM in 15 L nekaj nenormalno neumnega pri starih pa niti ne, moja CRX-a je pri 170KM pila okoli 11 mešane vožnje, je pa res da po obvoznci nism vozu nad 90km/h kr je za BV in 0 užitka dvignilo porabo v višave, po cestah in ovinkih je pa kr šlo, pa ko je lbo treba potegnt in je bla maišna ogreta se je nelaokrat zvrtelo skoraj do blokade, ampak z mešano vpžnjo je pod 10 nism spravu, je pa res da tut k sm reku tale tank pa čist lepo na izi brez tiščanja se je še prkmal zgodil da sm se spozabu in je šla noga do podna. Pač mam rd oččutk ko avto pospešuje... ampak ja če te skrbi poraba dej ali več za avto ali pa kupi manj močnega... :D

zlobcek ::

Iz prve roke:

golf V GTI Stage2 z 2,5" DP tudi z remapanim intakom, VF engineering stage 1 intercooler in še nekaj prčkarij, podvozje in ostalo stock;

380nm, 265hp na valarjih - zdele ma 150k km (100k odkar je moj je stage 2), povprečna 10,5, tankana vedno 100tka (ali 98);

Vožen dost normalno po omejitvah, pospeševanje primerno avtomobilu in zvoku ampak tolk zmerno, da mam oba kompleta gum tam 4 sezone. Se pravi brez radiranja. Open roads jasno včasih tudi malo igranja...

Zakon kupček tehnike. Če maš denar za redno vzdrževanje in tankat je to ena najboljših mašin, dokler je ne prerasteš.

Priporočam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

huelz ::

Meni je pil povprecno 10. 8 z zelo umirjeno voznjo, drugac pa 13 in vec.

Buggy ::

hehe...to me vedno je fasciniralo kako pavsalno natolcevanje okoli porabe turbobencinarjev lahko to slisis od svakojakih znalcev :))

imam 2.0 turbobencinarja, karavana tezkega 1.6 tone, optimiziranega na 205KM pa imam zadnjih 100.000km povprecje 8.9l/100km. Mesana voznja 30% mesto in kolone ter ostalo regionalka, veliko hribovitih ovinkov na 225/45/17 gumah. Zadnje par tankov sem se malce igral ter vozil po omejitvah vecinoma na tempomat....poraba 7.5 l/100km

Sem pa sedaj dobil nadomestno vozilo, ker je moj avto na servisu in imam na isti relaciji zadnih 1000km porabo 7.3 l/100km...gre pa za nadomestno Opel Corso 1.4 atmosferca letnik 2011.

Razlika jev tem, da moram to Corso drzat v obratih nad 3K, da se kam sploh premaknem...pri mojem pa vozim do 3k, ker razen prehitevanja ni potrebe, saj imam polni navor ze malo nad 2k obrati.

torej sodoben turbobencinar ni ob normalni relacijski voznji nic blizu vasih stevilk 13-15l...kar ga zjebe pa je mestno jajcanje, kjer pa res lahko prides do te cifre, ce si prvi iz krizisca >:D

pa se nekaj...bolj kot bencin je problem pri takem avtu guma, vsaj meni recimo nekako tezko rata obdrzati letni komplet vec kot eno-dve sezone...letno delam cca 35Kkm. Letos so mi pogonske Good Year Asimetric 2 ze prisle na nekje 4mm (do kontrolne crtice)

-valvoline- ::

trololo2 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Rajš kšnega 1.9tdi gti 3 rdeče črke z 150km,cipas ga na 180-200 konjev pil bo vsaj 3-5l manj k tole. leon sport z enakim motorjem je tudi zanimiv,en kolega ga ma cipanega,res potegne ku zmesan.


Pa zraven še rezervno sklopko in vztrajnik. Zanimivo tudi jaz imam kolega z leonom, ki je nedolgo nazaj menjal komplet mašino (fuč sklopka, vztrajnik, turbina, pa še kup malenkosti). Toliko o čipanju.

edit: offtopic vem, ampak saj OP je že dobil odgovor.

Torej motor ni bil pokvarjen. :D
150km 1.9tdi nikoli ne bo spustil dušo,edino odmične se kvarijo(povsem normalno po 200.000km in vec prevoženih,to je standardna hiba PD motorjev).Turbo itak da lahko crkne pri vsakem avtu,pravtako tudi dvomasni vztrajnik. Kolega ti je verjetno kupu nekega zjahanega klumpa.

Buggy je izjavil:

hehe...to me vedno je fasciniralo kako pavsalno natolcevanje okoli porabe turbobencinarjev lahko to slisis od svakojakih znalcev :))

imam 2.0 turbobencinarja, karavana tezkega 1.6 tone, optimiziranega na 205KM pa imam zadnjih 100.000km povprecje 8.9l/100km. Mesana voznja 30% mesto in kolone ter ostalo regionalka, veliko hribovitih ovinkov na 225/45/17 gumah. Zadnje par tankov sem se malce igral ter vozil po omejitvah vecinoma na tempomat....poraba 7.5 l/100km

Sem pa sedaj dobil nadomestno vozilo, ker je moj avto na servisu in imam na isti relaciji zadnih 1000km porabo 7.3 l/100km...gre pa za nadomestno Opel Corso 1.4 atmosferca letnik 2011.

Razlika jev tem, da moram to Corso drzat v obratih nad 3K, da se kam sploh premaknem...pri mojem pa vozim do 3k, ker razen prehitevanja ni potrebe, saj imam polni navor ze malo nad 2k obrati.

torej sodoben turbobencinar ni ob normalni relacijski voznji nic blizu vasih stevilk 13-15l...kar ga zjebe pa je mestno jajcanje, kjer pa res lahko prides do te cifre, ce si prvi iz krizisca >:D

pa se nekaj...bolj kot bencin je problem pri takem avtu guma, vsaj meni recimo nekako tezko rata obdrzati letni komplet vec kot eno-dve sezone...letno delam cca 35Kkm. Letos so mi pogonske Good Year Asimetric 2 ze prisle na nekje 4mm (do kontrolne crtice)

Dokler je 4 cilinderc ne bo pil ogromno,turbo seveda zniža porabo.Kolk vem 1.8T pije v povprečju 15-20% manj kot navadni 1.8 brez turbine. Verjetno mas novejsega modela motorja z CR GDI tehnologijo,ampak ta je neprimerno manj zanesljiv ku je partizanski turbak kot 1.8T.

Zgodovina sprememb…

Brias ::

1.8T pri lepi voznji ze pije 15-20% manj od atmosferca, ampak pije VSAJ *2 vec pri agresivni voznji ...

SuperVeloce ::

kako 2x vec? Kako si pa to izracunal? Ne pije nic kaj vec kot 2 litrski 150hp benciner, ce je motor ok.

Blinder ::

Kolk vem 1.8T pije v povpreĨju 15-20% manj kot navadni 1.8 brez turbine.

ja no tale izjava Ĺže pokaĹže kolko se spoznaĹĄ na te zadeve. Razlika po tov. podatkih je 3% v prid turbota. VeĹĄ kok ogromno je 15-20%, haloo



imam 2.0 turbobencinarja, karavana tezkega 1.6 tone, optimiziranega na 205KM pa imam zadnjih 100.000km povprecje 8.9l/100km.
Ja no morať vedet, da po logiki janacov in podobnih Ĩe je avto laŞji ter manjťi porabi .... veĨ goriva zato, ker bolj leti :) Polo s tem tvojim motorjem bi Şrl 14 litrov. Vw lupo s takim motorjemm bi Şrl 17 litrov itd.

Golf gti 1.8t 150 porabi 13. Audi a3 1.8t 150(isti avto kot golf) porabi Ĺže ene 3-4 litre manj, sam zato ker nima napisa gti :) Ne-adrenalinski passat wagon 1.8t pa ĹĄe liter manj od a3-ja... tko oni razmiĹĄljajo
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

kriko07 ::

Sej nebi imel avto za dirkanje?
A ni lep avto?poglejte kako lepo izgleda...
Nism zasledil tako prerihtanega golfa npr TDI...
zato bi vzel GTI-ja

Klemzz ::

1.8T 20V od AG-ja je nepremičnina, mašina za čičune, je pa res da je neuničliva če redno gledaš olje, poraba od 8 pa do 12 je bla pr men, nahajala se je pa v passatu '98, trenutno ga fort okol gon predelanga na plin, avto ma že preko 300.000 prevoženih. Drgač pa če se odločaš za to mašino, kup kakšno octavio, je najcenej od vseh.

Stewie G ::

kriko07 je izjavil:

Sej nebi imel avto za dirkanje?
A ni lep avto?poglejte kako lepo izgleda...
Nism zasledil tako prerihtanega golfa npr TDI...
zato bi vzel GTI-ja


Resno? Sicer je to stvar okusa ampak sam ne bi za nobeno ceno kupil tako neokusno predelanega avtomobila. No če pustim tole :) Zadeva ti bo pila okoli 10L/100km. Raje kupi kakega TDI-ja, ali pa majhnega bencinarja. Če kupiš tole mislim, da se boš čez pol leta tolkel po glavi, ko boš razmišljal, da bi imel z drugim avtom 4-5L manjšo porabo.
Name changed.

zlobcek ::

No moj turbak ma porabo pozim in polet nad 10 in tud long term povprečna je nad 10. Ce ga res lepo peljem trip poraba pade na 8,5. Manj se pa ne spomnim, da bi kdaj vidu. Se na avtocesti pri 150 je poraba lepo 9,5.

Pa kaj boš mel 1,8T in 2,0T za sparat benz. Pol kupis traktor pa je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

Klemzz ::

Jst nevem kako mate tako porabo, sam sm meu legacya 2.0T, sm meu porabo 9.5L, volvo V70 t-5 je bla poraba 9.2L.

Buggy ::

Klemzz je izjavil:

Jst nevem kako mate tako porabo, sam sm meu legacya 2.0T, sm meu porabo 9.5L, volvo V70 t-5 je bla poraba 9.2L.


tako je...pa subi je se 4x4 skozi fural tako da lahko se temu kaksen liter pripises :D

turbaka se cisto komot lahko pelje zelo hitro in istocasno sparavno, ce le ne drmas desne noge po nepotrebnem in predvidevas promet pred sabo. S tem sparas tako na bencinu kot pri bremzah in gumah :D

skratka noben bavbav ni turbak, ce je v glavi vse postimano...pa se zabavno je istocasno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

kixs ::

Klemzz je izjavil:

Jst nevem kako mate tako porabo, sam sm meu legacya 2.0T, sm meu porabo 9.5L, volvo V70 t-5 je bla poraba 9.2L.


To je zato, ker mislis, da vsi vozijo tako kot ti in na enakih relacijah 8-O

Ze, ce bi nekdo imel vse enako kot ti in bi imel samo gume napumpane za 0,5bar vec, bi se ze cudil od kje razlika. V realnosti pa je spremenljivk prevec.

Zato pa je primerjanje povprecne porabe samo za okras. Ti cisto nic ne pomeni, ker niti dva voznika nimata enakega stila voznje (hitrost pospesevanja, predvidevanje in uporaba zavor, prestavljanje), potem pa so tu se relacije (kratke, dolge, mestne, avtocesta...) in avto sam (brezhibnost, oprema - gume (model, velikost, teza, tlak), platisca in teza...).

Cudis se lahko samo sebi, ko primerjas svoje avte med sabo, ki si jih vozil po svoje, na svojih relacijah. Vse ostalo je "od oka".

Tole so povprecne mojih (bivsih) avtov v celotnem casu mojega lastnistva (vecinoma prevozeno nad 30kkm): Bencin: 7.73, 8.88, 5.93, 5.98, 7.75, 6.02. Diesel: 4.61, 5.67, 4.99. Vecinoma so to tudi najnizje porabe (ali pa zelo blizu) teh avtov po raznih spletnih bazah (poraba.com, spritmonitor.de) in se potem tudi sam cudim kako ima kdo lahko se manjso kot jaz - ampak relacij nimam ravno idealnih, morda jih kdo ima.

Glede na topic... ce kupis avto zaradi sminke, ga bos moral tako tudi vzdrzevati in hraniti, se pravi vecino svojega denarja gre v pleh. Nic narobe, le ne smes se s tem obremenjevati. ;)

Blinder ::

golf gti pije ljudem več kot penzionistični subaru in volvo station wagon ker ljudje vozijo gti-ja bolj agresivno. pa tut povpračne starost voznika gtija je kake 30 let manjša od voznikov station wagonov
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Steinkauz ::

Ma kolega a3 enak motor, čipiran na 180 konjev. 9-10 l/100km

XS!D3 ::

Seveda ni nujno, da avto kot je Golf GTI voziš na nož, še posebaj ne ves čas, vendar pa je ponavadi tako, da tist, ki kupi GTIja že ve, zakaj ga ma. Nekako ni avto pri katerem potem gledaš na vsak deci goriva in ga imaš samo za to, da te pripelje od točke A do B, ampak ga vrjetno kupiš bolj za lastno veselje, če ti zvok (turbo) bencinarja in boljše performance rišejo nasmešek na obrazu, v nasprotnem primeru je veliko bolj smiselen nakup bullet proof smrduha (1.9 TDI :P), pri katerem bo poraba bistveno manjša.

1.8T vrjetno za svoje konje (in starost) ni nevem kako požrešen, vseeno pa gre za 11let staro zadevo, ki se težko primerja z modernimi turbaki z direktnim vzbrizgom goriva in kupom drugih inovacij, zato poraba 12/100km ni nič nenavadnega, sploh če se pelje malo bolj dinamično. Je pa težko primerjat, ker so razponi lahko zelo veliki.

Že modernega 2 litrskega Common Rail dizla v tono pa pou težki limuzini se da po eni strani spravit na relaciji z lepo vožno pod 5l/100km BP, pa tudi 6-7 gre brez težav pri malo hitrejši vožnji (140-180 z občasnimi izleti do končne na nemškem autobahnu), po drugi strani pa zna popit tud 14l/100km, če ga priganjaš kolikor pač da (1 krog po Nordschleifu od tega pou kroga nekoliko z rezervo). Nasploh pa ubija mestna vožnja, jst svojga 170 konjskega 2.2 R6 bencinarja spravim tud na 6l/100km, če se res potrudm (ok to je že skor mučenje :) ), recimo na relacijo se da pridet z 8l/100km skos, med tem ko ga po Ljubljani v rush hour ne spravim pod 12, če pa sem "malo" manj nežen z gasom pa tud povprečna celga tanka pride na 15.

Nekdo je omenjal, da je treba za 13l malo bolj pritisnit že 500KM, kar se mi pa vseeno zdi pretiravanje. Z modernimi mašinami prideš mogoče skoz s 13, ampak če 500KM pritisneš, pa lahko o taki porabi samo sanjaš, ker tista moč ne pride zastonj, sploh če govorimo o 10 let starih avtih.

Golfa iz prvega linka raje ne bi komentiral, ker za moj okus tale predelava ni ravno pojem lepote.

Aston_11 ::

10 let stara zverina s 112 tisoč km. Praktično kot novo, nerabljeno, niti ni jasno, zakaj so ga imeli, ali za voziti ali za lepo videti. Stroj bo služil še najmanj 300 kkm bp, saj je skoraj nov, nerabljen in odlično vzdrževan. Pa lastnika je zamenjal samo 2.

Blinder ::

tako malo kilometrov ker jih je blo sram se vozit s tisto grdobo okoli

zato je tut garažiran verjetno - da ga ne kdo vidi
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

Buggy ::

Blinder je izjavil:

tako malo kilometrov ker jih je blo sram se vozit s tisto grdobo okoli

zato je tut garažiran verjetno - da ga ne kdo vidi


ok...sam tole me je pa res nasmejal. Tudi meni izbira OP-ja ni ravno pogodu ce se tako izrazim :))

Aston_11 ::

On bi rad pussy wagon, pusohvat.

sumoborac ::

kriko07 je izjavil:

Čez pou leta dobim izpit,pa bi nekaj takega kupu...sam zdaj me samo poraba malo skrbi...


kriko07 je izjavil:

je pa res,da se zdej s setrinim vozm okol tut z vw iv ampak karavanom 1.9,pa je res odlično se vozit,in tut pospeške ima dobre..

Upam da kot sovoznik in ne voznik brez izpita?

amigo_no1 je izjavil:

Za prvi avto ne priporočam Golfa 4 1.8T, prej SDI/TDI varianto (brez heca).Za vožnjo po cpp povsem zadošča.

Potem boš mogoče preživel nekaj prvih brez izletov v jarke in prehitevanj na blef (ali spomenika na Žalah).

+1

kriko07 je izjavil:

Mogoče bi dobil od Brata Bmwja 320d 2006 ,214 KM,sam nevem kaj bi raje...

Tole je pa ticket na Žale.
Prid sm al pa tm ostan...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36354834 (5511) hojnikb
»

Bencin ali diesel? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
446102957 (61839) Berserker
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14526226 (22028) krneki0001

TSI oz. TFSI motorji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12842725 (38433) Mavrik
»

Bencinerji: Audi A4 vs. BMW 3 vs. Mercedes C vs. VW Passat

Oddelek: Loža
227056 (6637) IvoJan

Več podobnih tem