» »

Kako narediti mrežo

Kako narediti mrežo

bbobst ::

Mrežne zadeve so zame kar en velik bav bav, zato upam, da mi kdo razloži naslednje.
Sedaj imam t-2 modem povezan na mikrotik brezžični ruter. Iz ruterja je žična povezava na pc, wifi pa mam za telefon.
3 metre stran imam prvo verzijo xtreamer-ja, na katerega preko usb-ja prenašam multimedijske vsebine.
Rad bi se znebil žične povezave med pc-jem in xtreamerjem in sicer tako,
da bi se pc in xtreamer med sabo videla in da bi bil na xtreamerju še internet. Kako?
  • polepsal: Mavrik ()

Invictus ::

Priklopi Xtreamer na router preko kabla ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bbobst ::

Sem napisaj, da bi se rad znebil kabla.

mcgeek ::

Xtreamer omogoča brezžično povezavo, če zanj dokupiš wifi anteno. Starejše verzije predvajalnikov prav tako niso kaj preveč hitre preko wifi (HD filmi in podobno ti bodo prekinjali).

bbobst ::

Saj mam Antenco. sem jo priklopu zadaj na USB pa se ne poveže , kako naj zadevo usposobim?
?

mcgeek ::

Router moraš imeti pravilno skonfiguriran (nevem če imaš vklopljen DHCP; kakšen security imaš za wifi;?).
Na Xtreamerju boš v primeru, da imaš vklopljen DHCP, samodejno dobil IP; v drugem primeru pa ga boš moral ročno vpisati. V obeh primerih pa ne bo šlo brez prvotnega nastavljanja. Preberi si navodila, sam se ne spomnim, ker je Xtreamer prestar.
http://www.xtreamer.net/downloads/xtrea...

Kar sam od sebe se ne bo povezal, ko boš vanj vtaknil anteno.

telexdell ::

Ko vstaviš antenco v USB vrata Xtreamerja moraš iz menija nastaviti, da se poveže preko brezžične (WiFi) mreže. Na vse potrditve lahko odgovoriš z da, le geslo boš moral vpisati, če ga imaš nastavljenega tudi na usmerjevalniku.

PS-drugače pa sem Xtreamer dobil med prvimi in mi še vedno izpolnjuje vse moje želje glede prevajanja multimedijski vsebin.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

bbobst ::

Mije uspelo usposobit zadevo. Imam še neki problemov s šeranjem diskov iz računalnika ,ampak bo že. Edino kar me zanima je , zakaj na računalniku ne vidim diska iz xtreamerja in zakaj mi noče naložit Xtreamering 1.3 ki ga potegna iz neta. Glavni menu Xtreamering nato se odpre eno rumeno okno kjer je samo možnost za download. V ozadju piše JukeBox , xVOD , Xtreamer Live ....
Program zlouda ,a ga ne inštalira.

telexdell ::

Na xtreamerju poglej IP nato pa v Start menu računalnika vpiši \\xxx.xxx.xxx.xxx (namesto X vpiši IPXtreamer). odprl se ti bo raziskovalec s diskom xtreamrja. Z desno tipko na miški klikni na ime diska in izberi "vpni disk". Nato boš lahko do diska na Xtreamrju dostopa enako kot do diska na C a D ali...


Glede xtremeringa pa ne bi vedel. Sam uporabljam XLive od Hijackerja. Navodila najdeš na temi o xtreamerji v rubriki Video na tem forumu.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

bbobst ::

Kje vidim trenutno hitrost WiFi povezave ?
Sem en film kopiral(6 Gb) pa je kar en lep cajt trajal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer - media player (strani: 1 2 3 4102 103 104 105 )

Oddelek: Zvok in slika
5204753893 (29585) bbobst
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019233208 (100880) telexdell
»

Xtreamer Prodigy (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
539117547 (63499) vozlov225
»

Router za uporabo Xtremerja z žično povezavo

Oddelek: Zvok in slika
193515 (2059) libreus
»

iXtreamer

Oddelek: Zvok in slika
304899 (3656) umexteacher

Več podobnih tem