» »

Router za uporabo Xtremerja z žično povezavo

Router za uporabo Xtremerja z žično povezavo

easyrider3 ::

Kopujem router in uporabljal ga bi za svoj prenosnik in drugače najbolj pa za Xtremer in povezanega bi imel žično edino za prenosnik bi imel brezžično povezano. Zaenkrat imam se vedno Siol paket in to samo 1Mb prenosa zraven pa tudi Siol tv. V mislih sem imel že Router z N standardom in switch z 1.gigabit portom http://www.domex.si/netgear/brezzicni-u..., mislim,da ne rabim kaj takega in da je že čist kakšen za 40-50 eur router dober zame. Predlagajte prosim kaj bi bilo dobrega zame,če bi bil res za tako povezavo,ko imam jaz 1.Mb prenos boljši tisti z Gigabitom switchom potem bi ga tudi kupil,drugače pa ne.

telexdell ::

Če imaš SIOL TV in boš povezal Xtreamer žično in imaš na modemu še prost en port za priklop kabla potem ti predlagam, da preveriš ali tvoj modem mogoče že podpira WiFi povezavo ali ima mogoče USB priključek ali priklop za kartico (Sagem modem)in boš lahko dokupil le ključek ali kartico za WiFi (lahko pa malo zatežiš za motnje, pa ti bodo modem zamenjali. Če boš dovolj siten mogoče celo za takega z WiFi>:D)
Če boš modem uporabljal le za IPTV, žično povezavo z Xtreamerjem in WiFi za laptop in ne boš predvajal vedeovsebin visoke ločljivosti direktno z laptopa na Xtreamerju potem ti je to najcenejša in najbolj enostavna varianta. Pri vseh ostali pa rastejo EUR pa tudi morebitne težave pri delovanju. Za n standard WiFi ti mora to podpirati tudi kartica v laptopu in Xtreamer ne podpira G tipa žičnih omrežij!

PS- Hitrost internetne povezave nima prav nobene zveze s prenosom podatkov med laptopom in Xtreamerjem ali gledanju IPTV.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

zee ::

Za n standard WiFi ti mora to podpirati tudi kartica v laptopu in Xtreamer ne podpira G tipa žičnih omrežij!


Zamešal si žična in brezžična omrežja. Brezžična mrežna kartica od Xtreamerja ne podpira G standarda, kar pomeni, da je navečja hitrost 54 Mbps (v idealnih pogojih). Novejši standard je N, ki podpira hitrosti do 600 Mbps (v idealnih pogojih). Več o tem.

Cene routerjev tudi niso tako blazne, kot ti predstavljaš. Tale pride 46 EUR. Tale je že dražji. Zagotovo se da najti še nižje cene.

Sagemov modem je kilav modem in še bolj kilav router. Ena od zgornjih rešitev je dosti boljša.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

servo ::

Xtreamerjev wlan podpira N in seveda tudi G standard, vendar ne 600 ampak do 150mbps. V vsakem primeru ti priporočam N router z gigabitnim stikalom - kaj v rangu http://www.mimovrste.com/artikel/247002...

telexdell ::

Človek želi Xtreamer povezati žično in laptop brezžično! Za G-tip žične povezave je bilo mišljeno gigabitno omrežje, katerega Xtreamer ne podpira. Brezžična povezava Xtreamerja povzroča težave precej uporabnikom in jo odsvetujem. Če pa želi z n-tipom brezžične povezave povezati laptop pa mu mora kartica v njem to omogočati, drugače je nakup N-routerja stran vržen denar.

Sam imam VDSL modem od SIOL-a in stikalo. Priklopljene imam 2 telefona, 3 IPTV, 2 računalnika, NMT (na katerem tudi lahko gledam IPTV) in NAS disk. Občasno je preko WiFi priklopljen še laptop in GSM. Vse naprave mi delujejo brez problema. In predvajanje video vsebin je brez zatikanja ali kockanja.
Kaj bi pridobil z nakupom routerja za 40-50EUR (razen več prostora v denarnici)?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

clancy ::

Naj malo izkoristim to temo.
Imam modem Prospero 632 (Siol optika). Zanima me, ali je možno brezžično povezati Xtreamerja preko WiFi Usb Dongle, prilklopljenega v USB na modemu? Ali pač vseeno moram kupiti router?

telexdell ::

Naj malo izkoristim to temo.
Imam modem Prospero 632 (Siol optika). Zanima me, ali je možno brezžično povezati Xtreamerja preko WiFi Usb Dongle, prilklopljenega v USB na modemu? Ali pač vseeno moram kupiti router?

če se nanj lahko priključiš z drugo WiFi napravo se boš lahko tudi z Xtreamerjem.Težave ti lahko povzroča le kakšna močnejša zaščita. WEP ti bo sigurno delal. Drugače pa je najbolj enostavno, da daš antenco v Xtreamer, v nastavitvah izbereš brezžično povezavo, vpišeš ključ za zaščito (če jo uporabljaš) in vidiš rezultat.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

clancy ::

Saj ga še nimam.
Rad bi Xtreamerja brezžično povezal z računalnikom in se mi je posvetilo, da bi morda lahko to šlo z modemom preko Dongla, pa še praktično in poceni bi prišel skoz.
Zato sprašjem, če bi to sploh delovalo. Nisem pa kak zahteven uporabnik, da bi pričakoval nevem kako hitre prenose.

telexdell ::

Internet, pa prenos slik, glasbe in Xvid video vsebin ti bo sigurno delal. Nekaterim delajo cel HD filmi do 720p. Prikrajšan pa boš za IPTV in fime s popolno HD ločljivostjo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

easyrider3 ::

Kaj pa,če bi hotel imeti vse povezano žično tako router kot laptop,ker mi je vseeno in me nič ne moti,edino važno,da bi mi vse funkcioniralo kot je treba a ja pa imel bi rad tudi priklopljen zunajni disk,če bi bilo možno. KATERI ROUTER bi pa potem bil idealen zame,ker si ga moram nabavit in potem še Xstremer,ker imam zadosti teh običnih dvd predvajalnikov,ki imajo podnapise zanič Philips dvp 3380 in ne vem kaj bom s tem jajcem-vrgel 80Eur stran.

easyrider3 ::

Verjetno bi ze čisto obični Router zadostoval za moje potrebe,kaj vi menite? Vse bi imel ŽIČNO povezano in je verjetno tudi najboljši prenos,ker bi rad da vse dela brez zatikanja. Hvala vsem za mnenja in nasvete

clancy ::

Internet, pa prenos slik, glasbe in Xvid video vsebin ti bo sigurno delal. Nekaterim delajo cel HD filmi do 720p. Prikrajšan pa boš za IPTV in fime s popolno HD ločljivostjo.


No, danes sem usposobil Dongle in uspešno vzpostavil povezavo. Anteno od Xtreamerja sem moral priklopiti na podaljšek in jo z "zvečilko" prilepil na zid :D Drugače ni šlo.
Kot si napisal, predvajanje glasbe, slik, DivX in DVD filmov, dela bp. 720p pa se rahlo zatika. Dongle ima pač svoje omejitve (G standard). Velika razdalja in vsaj tri stene vmes, pa tudi naredijo svoje.

Edina težava je da se mi Xtreamer ne poveže v internet. Ne dela Internetni radio, Youtube in te fore.
V nastavitvah modema sem že vse gor obrnu, vendar nič ne najdem.
Any idea?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

TylerDurden ::

Če si nastavil statični ip nastavi še gateway, jaz sem to pozabil in je bilo vse ok, samo internet ni deloval.
Let\'s make some soap ...

malix ::

Pozdravljeni.
Imam Xtreamer in Boffalo WHR-300N router.
Z extemerjem mi ga nikakor ne uspe povezati v >>N<< načinu.
Računalnik imam z routerjem povezan preko giga povezave.

Ko film uplowdam ali downlowdam na notranji disk v Xtremerju imam prenos preko kabla 8 M, brezžično pa 1.5M
www.malix.si

ABX ::

Xtreamer je omejen na 50Mbps povezavo, baje zaradi butastega chipseta.

Tako da bilo kaj kupiš bo overkill.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

malix ::

Žal tega ne razumem.

Ali lahko preko w lana dobim večjo hitrost kot jo imam sedaj 1.5 MB/s?
www.malix.si

ABX ::

Da, do ~5MB/s.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

malix ::

Torej je kabel na routerju 10/100 še vedno hitrejši kot N standard?
www.malix.si

ABX ::

Da.
Kabel > Wireless, od vedno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

libreus ::

Kateri Wi-fi bi bil primeren za iMaca (preko AirPort-a) za predvajanje HD vsebine?

Hvala za nasvete.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer - media player (strani: 1 2 3 4102 103 104 105 )

Oddelek: Zvok in slika
5204744672 (20364) bbobst
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019227480 (95152) telexdell
»

Kako narediti mrežo

Oddelek: Omrežja in internet
91237 (953) bbobst
»

iXtreamer

Oddelek: Zvok in slika
304802 (3559) umexteacher
»

Mede8er MED500X Full HD Network Media Player (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6512160 (9758) upgrade

Več podobnih tem