» »

Youtube

Youtube

yoco ::

A še komu YT kadar odpreš video, namesto da takoj kaže max kvaliteto, kaže 360p?

yoco ::

Se to da izklopit?

bambam20 ::

yoco je izjavil:

Se to da izklopit?



Seveda se da. Desno zraven okenčka CC imaš vklopljen autoplay. Tega izklopi.

yoco ::

Hvala! Sploh nisem dojel da je bilo vklopljeno!

bambam20 ::

yoco je izjavil:

Hvala! Sploh nisem dojel da je bilo vklopljeno!


Ne skrbi. Tudi meni se je enako pojavilo včeraj. Sem samo začudeno pogledal, kaj se sedaj dogaja. nato sem pa videl, da je vklopljen autoplay. Sumim, da so mi ga pri googlu vklopili, ker sem ga imel v sredo še izklopljenega.

z3ro ::

Ima še kdo probleme z Youtube na Chromu (Windows 10)? Vsake toliko mi ne delajo komande z miško, oziroma se overlay pokaže šele ko sem z miško čist v robu videa kjer pa itak ne morem nič kliknit. Bližnjice z tipkovnico delujejo.

yoco ::

Ko dpreš YT, takoj pod iskalnikom imam jaz ena okenčka "All, Laptops, PvP, Music" itd. Kako se temu pravilno reče? So to "tags"? Se da to upravljat, ker polovica mi kaže, kar me ne zanima.

levcek84 ::

Ali se še komu dogaja, da ima v zgodovini ogledov vide, ki jih ni nikoli gledal in ko jih preveriš so še celo "lajkani" s tvoje strani? Sem opazil, da če imam odprtih več zavihkov, se mi na enem kar začne predvajati nek naključni video, ampak ga na tistem zavihku ne moreš videti, samo slišiš ga v ozadju (čeprav že gledaš nek drug video) in na zavihku se pokaže zvočnik, ki kaže, da se tam nekaj predvaja; kateri video se predvaja lahko potem vidiš samo v zgodovini ogledov. Stvar je zelo nadležna, saj predvaja neke arabske videe ipd., ki se potem pojavljajo tudi med predlogi na domači strani. Predvaja pa mi tudi videe, ki so povezani z mojimi preteklimi ogledi. Sicer redno brišem te videe iz zgodovine, ampak to se ne bi smelo dogajati na takšni strani kot je YouTube. Pozna kdo rešitev za ta problem, saj jo na spletu ne najdem?

ales85 ::

levcek84 je izjavil:

Ali se še komu dogaja, da ima v zgodovini ogledov vide, ki jih ni nikoli gledal in ko jih preveriš so še celo "lajkani" s tvoje strani? Sem opazil, da če imam odprtih več zavihkov, se mi na enem kar začne predvajati nek naključni video, ampak ga na tistem zavihku ne moreš videti, samo slišiš ga v ozadju (čeprav že gledaš nek drug video) in na zavihku se pokaže zvočnik, ki kaže, da se tam nekaj predvaja; kateri video se predvaja lahko potem vidiš samo v zgodovini ogledov. Stvar je zelo nadležna, saj predvaja neke arabske videe ipd., ki se potem pojavljajo tudi med predlogi na domači strani. Predvaja pa mi tudi videe, ki so povezani z mojimi preteklimi ogledi. Sicer redno brišem te videe iz zgodovine, ampak to se ne bi smelo dogajati na takšni strani kot je YouTube. Pozna kdo rešitev za ta problem, saj jo na spletu ne najdem?

Imaš vključen Autoplay?

levcek84 ::

Autoplay ne bi smel imeti veze s tem, da predvaja naključne videe, ki jih nikoli ne bi gledal in jih tudi "lajka". Pa potem takem, bi te videe vsaj videl ko se predvajajo, tako pa jih vidiš potem samo v zgodovini.

ales85 ::

Za "lajke" res ne, za naključne videe pa seveda ja, saj predvaja kar nekaj, kar sledi.

PARTyZAN ::

Za začetek izklopi oz. odstrani vse dodatke, ki jih imaš nameščene v brskalniku. Sliši se kot neka zlonamerna razširitev, ali virus.

levcek84 ::

Gre se za službeni računalnik na katerem ne morem kaj dosti spreminjati, pa tudi za varnost naj bi bilo dovolj poskrbljeno. Zdaj v dobrih dveh urah se je npr. v zgodovini pojavilo 10 videov, ki jih nisem gledal pa tudi slišati ni bilo, da bi se predvajali kje v ozadju.

ZveeZ ::

levcek84 je izjavil:

Gre se za službeni računalnik na katerem ne morem kaj dosti spreminjati, pa tudi za varnost naj bi bilo dovolj poskrbljeno. Zdaj v dobrih dveh urah se je npr. v zgodovini pojavilo 10 videov, ki jih nisem gledal pa tudi slišati ni bilo, da bi se predvajali kje v ozadju.

ce je sluzbeni racunalnik, naj ti ITjevec porihta.

levcek84 ::

ITjevec je rekel, da ni težava v računalniku, ampak je očitno na Youtube.

ales85 ::

 PEBKAC? :D

PEBKAC? :D

undertacker ::

Imam nenavaden problem na YouTube. Namreč vse reklame na YouTube se mi vrtijo na Poljskem jeziku čeprav imam v nastavitvah označeno nemški jezik oz. Država Avstrija, tega problema na YouTube telefonu ni,.... sem probal dati že restore aplikacijo na tv pa je problem še vedno prisoten
Hvala

xseki ::

Pobriši cookije in preveri, če morda nimaš Poljskega IPja

undertacker ::

Kje to na tv-ju naredim?

xseki ::

Poglej če imaš pod nastavitve > apps > Youtube > kje možnost "Clear Data" ali kaj podobnega.

undertacker ::

Zdaj sem opazil da ko sem na YouTube in grem pod App version mi piše
Jezik : nemški
Mesto : PL (polska)

Zdaj me zanima če kdo ve kako to spremenit oziroma zbrisati? Tv je lgC1

Hvala

OK.d ::

Spremeni na tv-ju lokacijo, verjetno je bil ta tv namenjen nemškemu tržišču.
LPOK.d

undertacker ::

Sem spremenil lokacijo na Avstrija ( živim tu) jezik nemški, vendar je problem enak, sem tudi probal restore aplikacijo pa se ne spremeni nič. Na začetku je bilo vse ok potem pa iz samega nič se spremenil jezik na Poljsko

OK.d ::

Potem pa izklopi lokacijo na tv-ju, če se kje da.
LPOK.d

bozicek ::

Se da kako zakleniti ekran na telefonu ko gledaš video?
Ko ponesreči kam klikneš medtem ko gledaš da se ne aktivira (timeline, preskok na naslednji video in podobno)
Darila letos samo za poredne

undertacker ::

Sem probal tudi ponovno reset TV ja pa je zadeva enaka,

BCSman ::

Youtube po novem ne prikazuje več prve strani s priporočenimi posnetki, če imaš izklopljeno zgodovino.
V bistvu sem še vesel, ker mi sedaj ne prikazuje neke random greznice, ampak grem direktno klikat na naročnine da vidim če je kaj novega.

BCSman ::

Danes se je prvič pojavilo obvestilo da adblocker ni dovoljen, bo kmalu naročnina neizbežna?

c0ck4m0u53 ::

Enako pri meni, sprva je bilo moč pojavno okno zapreti, od danes moram počakati 5 sekund, da se pojavi križec za zapreti obestilo.

Zadeva je menda vezana na račune in jih čisto random flagajo. Več info tukaj. Glede na poste se je to obvestilo določenim uporabnikom začelo pojavljati že 3 mesece nazaj.

Rešitev za uporabnike Mozille je namestitev razširitve Youtube Anti Adblock Bypasser Negativna stran tega je, da onemogoči full screen playback
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

ZveeZ ::

To pomeni, da bo potrebno ustvarit nove accounte vsakic, ko te dajo na piko?;)

Jaz trenutno, ce kaj pogledam, pogledam preko vanced app ali preko brave browserja.
Sem danes preveril in ni ne duha ne sluha o kakem obvestilu. Mogoce ga brave blokira :))

PARTyZAN ::

Horas ::

še en korka proti prisilnemu plačevanju premium naročnine.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

vinkop ::

narbolš kupit na črnem trgu premium in mirna bosna....brez tega je youtube sploh na teveju neuporaben. Zdaj pa gre muzika za muziko brez prekinitev cel dan, če hočeš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vinkop ()

PARTyZAN ::

Za YouTube na AndroidTV obstaja SmartTube, ki ima tudi integriran SponsorBlock.

KTr1sk ::

Zaenkrat na firefox-u še nisem zasledil nobenih reklam, uporabljam "ublock origin" in "SponsorBlock - Skip Sponsorships on YouTube". Tudi na telefonu deluje Youtube revanced enako brez reklam....naj tako ostane :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

BCSman ::

c0ck4m0u53 je izjavil:

Enako pri meni, sprva je bilo moč pojavno okno zapreti, od danes moram počakati 5 sekund, da se pojavi križec za zapreti obestilo.


Jap, v enem tednu so prešli iz 0 na 5 sekund, bo naslednji teden čakanje na možnost zaprtja enako dolgo kot trajanje oglasa?

c0ck4m0u53 ::

To še ni vse, so izvirni:)

Video player will be blocked after 3 videos

It looks like you may be using an ad blocker. Video playback will be blocked unless YouTube is allowlisted or the ad blocker is disabled.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

KTr1sk ::

Verjetno tudi nimajo vsi posnetki na youtubu enake dolge reklame preden se začne predvajati? Zelo uporabno je tudi med vmes med gledanjem, da ni reklam, da preskoči, zankrat še deluje "SponsorBlock - Skip Sponsorships on YouTube". Komu pa je začelo predvajati reklame...da pri meni še vse deluje...lahko kdo da link kateri začne pred posnetkom predvajati reklame?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

subscriber ::

KTr1sk je izjavil:

Zaenkrat na firefox-u še nisem zasledil nobenih reklam, uporabljam "ublock origin" in "SponsorBlock - Skip Sponsorships on YouTube". Tudi na telefonu deluje Youtube revanced enako brez reklam....naj tako ostane :)

Če bodo preveč stisnili, bomo Youtube prenehali uporabljati. Vsi, ki jih redno spremljam, so tudi na Rumble ali Odysee.

BCSman ::

Kot sem predvidel, sedaj je tretji teden, novo stopnjevanje, po 3 videotih youtube grozi da bo blokiral predvajalnik. Smešno da se grejo neke psihološke eksperimente s stopnjevanji. So pa tudi zelo hitri z njimi, očitno neučakani.

BorutK-73 ::

Dela brez reklam na firefoxu z ublock. Jeba je pa gledanje na smart TV-ju;(.
Čakam da še zjebejo reVanced:|

mtosev ::

Jaz pa gledam YouTube malo pa me reklame kaj dosti ne motijo Nimam jih blocked
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

mtosev je izjavil:

Jaz pa gledam YouTube malo pa me reklame kaj dosti ne motijo Nimam jih blocked


Torej nimaš težave s tem, da ti kradejo čas, ki ga nikoli ne boš dobil nazaj?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

Premalo videjev gledam, da bi to vplivalo na moj čas na srečo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

RockyS ::

opeter je izjavil:

mtosev je izjavil:

Jaz pa gledam YouTube malo pa me reklame kaj dosti ne motijo Nimam jih blocked


Torej nimaš težave s tem, da ti kradejo čas, ki ga nikoli ne boš dobil nazaj?


Ti pa nimaš težav da brezplačno (iz)koristiš njihov produkt? Torej ne plačuješ nobenih storitev? Ne zdravstvenih, ne finančnih, ne pravnih, ne javnegs prevoza... Kje živiš da lahko koristiš VSE storitve brezplačno?

ZveeZ ::

Dejansko, ce bi imel youtube normalno kolicino oglasov, bi vecina izklopila adblock in imela mir.
Tak youtube, kot ga vidimo danes, pa je brez adblocka ali narocnine, neuporaben.
No, meni je neuporaben tudi z adblockom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

free_rider ::

opeter je izjavil:

Torej nimaš težave s tem, da ti kradejo čas, ki ga nikoli ne boš dobil nazaj?


Pa sej s tem vpisom tudi ti zgubljaš čas. A je vredno? Boš avtorju predhodnega vpisa izstavil račun?

Ne vem, a nas je res toliko malo potrpežljivih ljudi še ostalo na svetu.
A ste vsi tako nestrpni in hočete vse, takoj, zdaj? Od tistih par 10 sekund čakanja ne boste umrli.

opeter ::

RockyS je izjavil:

Ti pa nimaš težav da brezplačno (iz)koristiš njihov produkt? Torej ne plačuješ nobenih storitev? Ne zdravstvenih, ne finančnih, ne pravnih, ne javnegs prevoza... Kje živiš da lahko koristiš VSE storitve brezplačno?


Malo neumno vprašanje, se ti ne zdi? Primerjaš Googlove storitve z državnimi/javnimi storitvami, katere moramo državljani tako ali drugače plačevati? Nekatere stvari se direktno odbijejo od plač (če si zaposlen), tako da ... je čisto brezpredmetno.

Drugače pa odgovor na tvoje vprašanje: plačujem internetno/telekomunikacijsko povezavo, iz katerega marsikdo kasira in se marsikaj odvaja, ne samo davek.

Aja in nič ni brezplačno, saj Google živi od zbiranja podatkov, katere veselo prodaja naprej. Ti pa jim z brskanjem po raznih vsebinah, ogledih posnetkov itn. lepo (pazi to! BREZPLAČNO !!!) daš te podatke na razpolago. Sploh, če si prijavljen. Pa tudi če nisi prijavljen, pravilom dobijo določene podatke (IP-številka, država, ura/čas brskanja itn.).

Brez skrbi, zaradi izklopa reklam ne bodo potonili. Še ne.

free_rider je izjavil:

Od tistih par 10 sekund čakanja ne boste umrli.


V redu, postavim drugačno vprašanje: če imaš možnost blokiranja oglasa, zakaj ne bi to uporabljal/koristil?
Ne gre za potrpljenje ali pomanjkanje tega, temveč za čisto enostavno človeško obnašanje.

Če lahko do cilja prideš po polni cesti z zastojem ali pa po prazni bližnjici, katero boš izbral?

ZveeZ je izjavil:

Dejansko, ce bi imel youtube normalno kolicino oglasov, bi vecina izklopila adblock in imela mir.
Tak youtube, kot ga vidimo danes, pa je brez adblocka ali narocnine, neuporaben.
No, meni je neuporaben tudi z adblockom.


Tako. Podpis.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

BCSman ::

Googlemaps je tudi zacel tezit pred pol leta ce nimas vklopljene zgodovine aktivnosti. Zaenkrat se se da zaobiti da mas vklopljen gps in nekaj funkcionalnosti nimas, ampak tudi tam predvidevam bo obvezno imeti vklopljene vohunske storitve da ti bodo omogocili uporabo.

BlaY0 ::

Ne vem če to drži... malo offtopic pa vseeno... v Google računu pod privacy settings lahko nastavljaš ali izklopiš Chrome, YouTube ter lokacijske aktivnosti.

BorutK-73 je izjavil:

Dela brez reklam na firefoxu z ublock. Jeba je pa gledanje na smart TV-ju;(.

Naloži si SmartTube... zna blokirat praktično vse... od reklam, začetkov/koncev video spotov ko ni muzike, do sponzorskih vložkov in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

android youtube v ozadju je možno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
558438 (364) stevemcq_
»

YouTube stopnjuje boj proti blokadi oglasov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
26920578 (2993) KTr1sk
»

Blokiranje oglasov v YouTubu ni dovoljeno (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
32729213 (7308) Mato989
»

YouTube namenoma počasnejši, če nimate Chroma (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
16711004 (3706) Zimonem
»

youtube oglasi

Oddelek: Loža
355740 (4391) bf4ed

Več podobnih tem