» »

Youtube začel upočasnjevati uporabnike z ad blockerjem

Youtube začel upočasnjevati uporabnike z ad blockerjem

1
2
»

Pithlit ::

Delujejo ja. To ne pomeni da so v redu alternativa.
Life is as complicated as we make it...

KTr1sk ::

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

valdo ::

KTr1sk je izjavil:

@Invictus: včeraj in danes tudi jaz ne opazim ničesar, ravno na TVju dela skoz brez težav z aplikacijo SmartTube
https://smarttubeapp.github.io/

ko zaprem pokrov se "ugasne"
-kje se da nastaviti predvajanje v ozadju(nisem prijavljen z racunom)
Hvala!
Lp

Webmojster ::

Torej AD blocker extension je bil kriv, ne youtube koliko sem zasledil

sbawe64 ::

KTr1sk je izjavil:


Verjetno vezano na "User agent'.

def check_before_loading_video:

If User_agent Chromium:
go full speed

else:
wait 5000
2020 is new 1984
Corona World order

KTr1sk ::

Webmojster je izjavil:

Torej AD blocker extension je bil kriv, ne youtube koliko sem zasledil

Ja tako piše, čeprav meni je pri Firefoxu ni bilo razlike z ali brez ublock origin, na Chrome in Edge z ublock origin pa je delalo gladko, zdaj pa dela spet tudi na Firefoxu, se gredo mačke in miši. Najbolj bo zanimiv z junijem, ko naj bi prišel manifest v3, kaj bo potem na Firefoxu.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

recmajkemi ::

Je kdo opazil, da zadnje čase yt (tudi twitter) doda unikatno kodo na povezavo, ko pritisneš gumb za deljenje vsebine?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

SVGA ::

Windows 10 x64 22H2, Firefox x64 123.0, uBlock Origin 1.56.0 z zadnjimi posodobitvami filtrov - ampak danes mi je začel Youtube "štekat", video lahko pogojno gledam pri 360p, še včeraj 4K brez problema. Zdaj se samo loada v nedogled. Če izklopim uBlock Origin pa dela tako kot včeraj.

Pozna kdo rešitev? Gledanje reklam ali Youtube Premium ne pride v poštev.

Pithlit ::

SVGA je izjavil:

Windows 10 x64 22H2, Firefox x64 123.0, uBlock Origin 1.56.0 z zadnjimi posodobitvami filtrov - ampak danes mi je začel Youtube "štekat", video lahko pogojno gledam pri 360p, še včeraj 4K brez problema. Zdaj se samo loada v nedogled. Če izklopim uBlock Origin pa dela tako kot včeraj.

Pozna kdo rešitev? Gledanje reklam ali Youtube Premium ne pride v poštev.

Nehaš uporabljat?
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Samael je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Zakaj bi moral biti Youtube zastonj? Če ga želiš zastonj, potem glej oglase. Eni pa res mislite, da vam vsaka stvar pripada. Nič ni zastonj.

Glej, če lahko tebe zastonj beremo, pa si velikBrokoli, ne vem zakaj tam nekega YouTuba ne bi.
Kaj si mislil s tem, da nič ni zastonj? Svoj živ dan nisem Brokoliju nič plačal, pa te vseeno tu berem brezplačno. Tudi kadar mi ni do tega :(

Samo je brokoli tisti ki odloca ali lahko zatonj beres ali ne. Zakaj torej youtube in ustvarjalci tam ne smejo imet te izbire? Zakaj tocno lahko ti odlocas o tem kako ravnajo s svojimi avtorskimi deli?

c23po ::

St235, dobro napisano! Le misel o lastništvu avtorskih del bi treba izostriti.
V nadaljevanju pa tudi: zakaj uporabniki, ki ne želijo gledati reklam in so sposobni to preprečiti, to tudi ne bi počeli? Dejstvo je, namreč, da se Youtubu ne moreš izogniti, saj ga - razen Youtuba - vsiljujejo tudi drugi ponudniki informacij. ST poglej! Pisanih navodil za rešitve problemov ni več (HotBurek je izjema). Vse "vadnice" so tam. In, ko rešujem razpadajoči disk, prav gotovo ne rabim reklam.
Računalniki nimajo spominov.

St235 ::

Se povsem strinjava, ampak pri tem pac ne gre ignorirat dejstva da ti ponudnik ni dolzan omogocit ali pa kakorkoli olajsat dostopa in ima vso pravico monetizirat vsebino.

Je pa vsekakor bistveno bolj problematical drugi del in sicer to da ima youtube v veliki meri monopol in ne avtorji ne uporabniki nimajo realne alternative in ta monopol je bi v veliki meri dosezen ravno na racun tega da so bile vsebine brezplacno na voljo. Ampak zaba se pocasi kuha in smo prisli iz tega, da si lahko oglase filtriral na nivoju dns, do tega da rabis vsak teden drug namenski program ce zelis blokirat oglase.

Zato sem osebno proti kakrsnim koli "brezplacnim" storitvam, ki jih nudijo korporacije. Ker pac there is no free lunch in slej kot prej nekdo pojaca ogenj, da se zaba do konca skuha. Osebno storitev ce rabim pac placam, ce nocem plcat ocitno ni nekja kar bi rabil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

c23po ::

Ne bi prepovedoval "brezplačnikov". Cena za uslugo so naši podatki, zato ni nič narobe, če "glihamo". Po moje je problem v tem, da je Googlu ni dovolj le prodaja podatkov o strankah. Zato želi povečati prihodke s prodajo našega časa.
Računalniki nimajo spominov.

KTr1sk ::

SVGA je izjavil:

Windows 10 x64 22H2, Firefox x64 123.0, uBlock Origin 1.56.0 z zadnjimi posodobitvami filtrov - ampak danes mi je začel Youtube "štekat", video lahko pogojno gledam pri 360p, še včeraj 4K brez problema. Zdaj se samo loada v nedogled. Če izklopim uBlock Origin pa dela tako kot včeraj.

Pozna kdo rešitev? Gledanje reklam ali Youtube Premium ne pride v poštev.


Seveda obstaja brez adblocka in brez reklam:
1.DuckDuckgoBrowser https://duckduckgo.com/windows?source=gl
2. MotionMonkey youtube predvajalnik https://omega.gg/MotionMonkey/
3. Freetube youtube predvajalnik https://freetubeapp.io/

Če želiš uporabiti Firefox in ti youtube šteka, samo kopiraš link v drug predvajalnik/browser.
DuckDuckGo se lahko normalno prijaviš v Google račun in ti odpira tvoje priljubljene.
Pri MotionMonkey in Freetube pa se ne moreš prijavit v svoj Google račun, lakho pa si narediš svoj novi seznam ali če kopiraš link od izbranega videa.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

SVGA ::

Hvala ti! Pa še tole sem našel: https://piped.video/

Danes mi pa tudi YT, zaenkrat, dela spet OK, tudi z blockerjem.

delavec44 ::

Zakaj pa na Chrome + uBlock Origin ni problema? Bi si mislil, da bo prvi padel, če je od Googla.

KTr1sk ::

@SVGA: ponavadi si pomagamo, ne pa da ne gre, kolikor izgleda bo vedno obstajala pot, da bo delovalo :). Na Chromu + ublock Origin pa naj bi prenehalo delovati Junija 2024, ko razšeritve ne bodo več delali na novo verziji, ker pride Manifest V3, Firefox pa ne misli preidet na novi Manifest in bo še deloval, razen kolikor ga bo Google hotel blokirat, bomo pa uporabljali posebne predvajalnike ali brskalnike ;)
https://arstechnica.com/gadgets/2023/11...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

tomlin ::

Youtube mi dela bp cel popoldne, še najbolje na linuxu. V vseh browserjih, reklame so pa nujno zlo, v glavnem so v začetku, počakam, da napad mine in kliknem preskoči. Ampak koliko jih je šele na rtvslo. Sreča, da so mi tu na slotech le ob strani.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Horas ::

kak mesec nazaj mi je enhanced blocker javil da ne bo več deloval in od takrat sem vklopil ublock na mozilli in dela kot urca, niti enrkat še nism dobu opozorila al blokiranja. so nehali na youtubu tžeit?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Miki N ::

Meni je preprosto boljši občutek, če Youtube "kradem". To je pa tudi veliko vredno.

nokken ::

Saj ga ne krades. Kaj se na MOJEM racunalniku prikazuje, kaj pa blokiram je moja, povsem legalna odlocitev. Lahko Google poskusa najti nacin, da ne bom mogel blokirati stvari, ampak to da na svoji napravi blokiram tisto kar mi ne pase, je povsem legalna in niti malo nemoralna stvar. Precej manj legalno je vso sledenje, ki ga prav tako na moji napravi Google opravlja, ceprav je direktno v nasprotju z zakoni in ga za povrhu ne mores izklopiti tudi ce ga "izklopis" in poklikas, da tega ne smejo delati.

Miki N ::

nokken je izjavil:

Saj ga ne krades. Kaj se na MOJEM racunalniku prikazuje, kaj pa blokiram je moja, povsem legalna odlocitev. Lahko Google poskusa najti nacin, da ne bom mogel blokirati stvari, ampak to da na svoji napravi blokiram tisto kar mi ne pase, je povsem legalna in niti malo nemoralna stvar. Precej manj legalno je vso sledenje, ki ga prav tako na moji napravi Google opravlja, ceprav je direktno v nasprotju z zakoni in ga za povrhu ne mores izklopiti tudi ce ga "izklopis" in poklikas, da tega ne smejo delati.


Se čisto strinjam. Plus, saj so ti ONI SAMI dostavili robo "as is" v tvojo šatuljo, kako z njo telovadiš ni več njihov problem. Tako da tukaj tudi odpadejo vse gusarske vzporednice (pa že tisto je dostikrat pravno strašenje otrok). Si pa predstavljam, da jih moti samo spet... to je njihov problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Lonsarg ::

Ja manjše kršitve pogojev porabe res ponavadi niso ilegalne.

Čeprav če bi Google res hotel vsa pravna sredstva izkoristit bi lahko ti poslal račun za plačljivo verzijo če zazna da si reklame izklopil in bi pomoje v določenih državah uspel na sodišču ta račun iztožit od strank. Ker so pač preko izklopa storitev dejansko uporabljali Premium verzijo storitve zastonj. Seveda ne bo tega naredili zaradi slabe reklame in težke dokazljivosti, ampak pravno gledano bi najbrž lahko to dosegli.

Me pa pravzaprav čudi da ne vgrajujejo reklame v sam stream, torej server-side generiranje streamov z vgraviranimi reklamami, to bi bilo potem unblockable. Mislm lahko bi blokiral sam prikaz, še vedno pa bi moral počakati določeno število sekund predno bi prišla naslednja non-add slika in bi bla to velika demotivacija v uporabo add-blockerja, če bi moral gledat bel zaslon dokler ni reklame konec.

OutOfTheBox ::

nokken je izjavil:

Saj ga ne krades. Kaj se na MOJEM racunalniku prikazuje, kaj pa blokiram je moja, povsem legalna odlocitev. Lahko Google poskusa najti nacin, da ne bom mogel blokirati stvari, ampak to da na svoji napravi blokiram tisto kar mi ne pase, je povsem legalna in niti malo nemoralna stvar. Precej manj legalno je vso sledenje, ki ga prav tako na moji napravi Google opravlja, ceprav je direktno v nasprotju z zakoni in ga za povrhu ne mores izklopiti tudi ce ga "izklopis" in poklikas, da tega ne smejo delati.


lol še en ki bi rad užival vse pravice a za njega pravice ne veljajo. svašta

Miki N ::

Lonsarg je izjavil:

Ja manjše kršitve pogojev porabe res ponavadi niso ilegalne.

Čeprav če bi Google res hotel vsa pravna sredstva izkoristit bi lahko ti poslal račun za plačljivo verzijo če zazna da si reklame izklopil


Mogoče ja še bolj ne - ker pazi: saj ti oni niso dostavili plačljive verzije, ki jo ti nisi plačal - dostavili so ti free verzijo, z reklamami, ki si jih pač si ti pri sebi odstranil - lahko bi šel pa vmes tudi srat in je to odstranjevalnje s "časovnim zamikom", karkoli. Gre za dva čisto različna "produkta" - nimajo ti kaj pošiljati računa za nekaj, kar nisi naročil.

St235 ::

Kar pa seveda ne pomeni, da te pri odstranjevanju reklam ne smejo ovirat ali da ti morajo to kakorkoli omogočat. Tako, da pri vsem tem je v prvi vrsti butasto predvsem to da nekateri na vse pretege jokajo kako je krivično, da se to dogaja.

Lonsarg je izjavil:

Ja manjše kršitve pogojev porabe res ponavadi niso ilegalne.

Čeprav če bi Google res hotel vsa pravna sredstva izkoristit bi lahko ti poslal račun za plačljivo verzijo če zazna da si reklame izklopil in bi pomoje v določenih državah uspel na sodišču ta račun iztožit od strank. Ker so pač preko izklopa storitev dejansko uporabljali Premium verzijo storitve zastonj. Seveda ne bo tega naredili zaradi slabe reklame in težke dokazljivosti, ampak pravno gledano bi najbrž lahko to dosegli.



Ta s tožbo nekako ne pije vode. Tudi ponudniki na TV nimajo osnove da te tožijo če preklopiš kanal, greš scat ali pa preprosto gledaš s zamikom in zato ne vidiš reklam. Mogoče bi se dalo diskutirat pri recimo vsebinah kot je youtube music, kjer dejansko brez naročnine nimaš dostopa, ampak za klasičen youtube pa pač ne gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

tomlin ::

Zamik je res enkratna zadeva, da preskočiš vse lidle, spare etc.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Pithlit ::

Lonsarg je izjavil:

Me pa pravzaprav čudi da ne vgrajujejo reklame v sam stream, torej server-side generiranje streamov z vgraviranimi reklamami, to bi bilo potem unblockable. Mislm lahko bi blokiral sam prikaz, še vedno pa bi moral počakati določeno število sekund predno bi prišla naslednja non-add slika in bi bla to velika demotivacija v uporabo add-blockerja, če bi moral gledat bel zaslon dokler ni reklame konec.

Zato ker pri googlu ne delajo idioti in raje ne grejo kršit praktično vseh avtorskih pravic na tem svetu.

Ti pa kar izvoli vzet neko avtorsko delo in ga pejt predelat brez dovoljenja.
Life is as complicated as we make it...

Miki N ::

St235 je izjavil:

Kar pa seveda ne pomeni, da te pri odstranjevanju reklam ne smejo ovirat ali da ti morajo to kakorkoli omogočat.


Vsekakor, 100% legit- in nihče ne trdi, da je to problem. Normalno, da bodo probali kar se da da ti bo nepraktično, samo še vedno .. robo so ti dostavil tako kot je z vsemi cakami in fintami... tukaj se pravno gledano njihova pot konča.

c23po ::

Pithlit je izjavil:

...
Zato ker pri googlu ne delajo idioti in raje ne grejo kršit praktično vseh avtorskih pravic na tem svetu.

Ti pa kar izvoli vzet neko avtorsko delo in ga pejt predelat brez dovoljenja.

Moje mnenje: pri Googlu niso idioti in vedo, da reklame morajo biti personalizirane. Problem avtorstva je rešen v drobnem tiksu, ki ga nihče ne bere. Jaz tudi ne, sram me je.
Računalniki nimajo spominov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c23po ()

redtech ::

Jaz imam Brave browser na kompu, tablici, telefonu deluje OK, Youtube brez reklam.

tomlin ::

iz drobnega tiska:

Zakonodaja v EU zahteva, da Google pridobi vaše soglasje za povezavo nekaterih Googlovih storitev. Če so povezane, lahko delijo podatke med seboj in z drugimi Googlovimi storitvami za nekatere namene. Povezane Googlove storitve lahko na primer sodelujejo pri osebnem prilagajanju vsebine in oglasov glede na vaše nastavitve.

Storitve, ki jih lahko povežete
Na tem seznamu Googlovih storitev lahko izberete, katere storitve želite povezati:

Iskanje
YouTube
Google Play
Oglasne storitve
Chrome
Google Nakupovanje
Google Zemljevidi
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Lonsarg ::

Pithlit je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Me pa pravzaprav čudi da ne vgrajujejo reklame v sam stream, torej server-side generiranje streamov z vgraviranimi reklamami, to bi bilo potem unblockable. Mislm lahko bi blokiral sam prikaz, še vedno pa bi moral počakati določeno število sekund predno bi prišla naslednja non-add slika in bi bla to velika demotivacija v uporabo add-blockerja, če bi moral gledat bel zaslon dokler ni reklame konec.

Zato ker pri googlu ne delajo idioti in raje ne grejo kršit praktično vseh avtorskih pravic na tem svetu.

Ti pa kar izvoli vzet neko avtorsko delo in ga pejt predelat brez dovoljenja.
Kako modificiranje neki, a vsi TV ponudniki modificirajo ker vstavljajo reklame v stream lol! To je switch med različnima vsebinama ne pa modificiranja halo.

Saj tehnično sta to lahko celo komot dva ločena strema. Ko je na vrsti reklama začne pošiljati stream z reklamo in server za določeno ševilo sekund in dokler ni skip add klikljen ne pošlje streama z vsebino. Client bi pač združil oba streama en za drugim. Dejansko ultra simpl za naredit, nobenega fizičnega združevanja/reencoding vsebine ne rabiš za to implementirat preko dveh switchable streamov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

c23po ::

Seveda gre za modifikacijo avtorskega dela. Časovna komponenta je bistveni del audio/video izdelka.

Začne se že z dolžino dela: 4x4 štiričetrtiski takti, ponovljeno dvakrat, z vmesnim prehodom, vseskupaj ponovljeno 4 krat, zahtevano trajanje 4:10... Pa še nič o sami glasbi nismo povedali. In ti potem nek Youtube algoritem točno na polovici krešenda, ki poudarja smrt belega laboda, useka reklamo za ... strešnike?
Računalniki nimajo spominov.

Lonsarg ::

A boš pokazal kako tožbo kjer so avtorji masovno tožili TV ponudnike zakaj med vsebino dajejo reklame?

Poleg tega pa, Youtube že sedaj če nimaš ad-blocka in nimaš premium ti vstavi reklamo. Torej če kaj kršijo, potem kršijo to že sedaj, vsi n samo youtube.

Če tehnično implementacijo v ozadju menjajo da to delajo fizično z pavziranje streama vsebine na server strani, namesto s client kodo, ni to pravno nobene razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

nokken ::

Lonsarg je izjavil:

Ja manjše kršitve pogojev porabe res ponavadi niso ilegalne.
Čeprav če bi Google res hotel vsa pravna sredstva izkoristit bi lahko ti poslal račun za plačljivo verzijo če zazna da si reklame izklopil

To bo pa precej tezko izvedljivo da bo nekdo kar racun poslal, ce bom jaz na svojem racunalniku sam dolocal kaj spustim skozi filter. Seveda pa lahko youtube zaklenejo in ostane zgolj placljiva verzija. In piratiziranje tega pa bi bilo nelegalno. Ampak glede na to, da tega (se) niso naredili, jim verjetno ni ravno v pretiranem ekonomskem interesu imeti zaprtega sistema zgolj z narocninami. Za ostalo pa kot sem napisal, na moji napravi je moj problem kaj filtriram in kaj ne, tako da je stvar povsem legalna.
PS: Krsitve pogojev? Kaksnih pogojev?

Lonsarg ::

Pogojev se mi sicer ne da brati, ampak google search pravi da je po pogojih blokiranje prepovedano:
https://www.quora.com/Does-using-Adbloc...

In ja to govorim zgolj teoretično, itak da v praksi ne bodo na sodišču testiral tega preko pošiljanja položnic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

feryz ::

A poop tv je pri vseh popustil s tem anti add blokerjem?
Ker že nekaj časa normalno dela, brez reklam.

KTr1sk ::

Copiot: Ali je dovoljeno uporabiti adblocker na youtubu? (more precize)
Uporaba adblockerja na YouTube ni izrecno prepovedana v njihovih pogojih storitve1. Vendar pa je Google začel izvajati eksperimente, ki omejujejo uporabnike, ki imajo na YouTube omogočen adblocker2. Pojavilo se je opozorilo, ki pravi, da adblockerji niso dovoljeni na YouTube3. Uporabniki, ki uporabljajo adblocker, ne bodo mogli gledati videoposnetkov na platformi, razen če omogočijo oglase na YouTube ali se naročijo na YouTube Premium23.
Vendar pa je treba opozoriti, da je to trenutno le "majhen eksperiment" in ni stalna politika2. Zato je možno, da se bodo pravila v prihodnosti spremenila. Vedno je priporočljivo preveriti najnovejše pogoje storitve na YouTube.


ChatGPT:
Uporaba adblockerja na spletnih mestih, vključno z YouTubeom, ni prepovedana z vidika zakona ali pravil YouTubea. Vendar pa lahko uporaba adblockerja vpliva na dohodek ustvarjalcev vsebin na YouTubeu, saj preprečuje prikazovanje oglasov, ki so ključen vir njihovega zaslužka.
YouTube ima pravila in pogoje, ki jih je treba upoštevati pri uporabi njihove platforme. Medtem ko adblockerji sami po sebi ne kršijo teh pravil, lahko kršite pravila, če se poslužujete drugih metod, ki omogočajo oglaševanje ali monetizacijo vsebin brez dovoljenja YouTubea.
Na koncu je odločitev o uporabi adblockerja osebna in etična. Medtem ko lahko adblockerji izboljšajo uporabniško izkušnjo z odstranjevanjem motečih oglasov, je treba upoštevati tudi posledice, ki jih lahko imajo za ustvarjalce vsebin.


Gemini:
Z vidika YouTuba:

Uporaba adblockera preprečuje prikazovanje oglasov, ki so vir prihodkov za YouTube in ustvarjalce vsebin.
YouTube ima uradno politiko proti uporabi adblockerov, vendar je ne uveljavlja strogo.
Obstajajo alternativni načini za podporo ustvarjalcem, kot so naročnine, donacije in nakupi kanalov.

Z vidika uporabnika:

Adblockeri lahko izboljšajo uporabniško izkušnjo z blokiranjem motečih in vsiljivih oglasov.
Uporabniki imajo pravico do izbire, kako želijo gledati videoposnetke na YouTubu.
Obstaja veliko različnih adblockerov z različnimi funkcijami in možnostmi.

Zaključek:

Ni enoznačnega odgovora na vprašanje, ali je dovoljeno uporabljati adblocker na YouTubu. Odločitev je odvisna od vaših lastnih vrednot in prioritet. Če vas motijo oglasi, lahko uporabite adblocker, vendar se zavedajte, da s tem vplivate na prihodke YouTuba in ustvarjalcev vsebin.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

delavec44 ::

Kdaj sem se pa jaz s kakšnimi pogoji YT strinjal? Odpreš URL in gledaš. Še registracija ni potrebna.

KTr1sk ::

Ja ne vem zakaj se nekaj obremenjujejo, če kdo hoče naj kupi premium, drugi bomo že našli rešitev če bomo hoteli ;). Vsi so že pozabli pred Youtubom kako smo uporabljali Napster in si .mp3 snemali, danes nobeden več ne sprašuje kje dobiti kakšno pesem, vsak lahko iz Youtuba posname....večina ima na usb ključkih in zmeraj manj cdjev in celo kaset (ko smo še snemali na kasete iz radija :P).
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

St235 ::

Lonsarg je izjavil:

Pogojev se mi sicer ne da brati, ampak google search pravi da je po pogojih blokiranje prepovedano:
https://www.quora.com/Does-using-Adbloc...

In ja to govorim zgolj teoretično, itak da v praksi ne bodo na sodišču testiral tega preko pošiljanja položnic.

Krsenje pogojev ima za sankcijo lahko ukinitev racuna ali pa blockade dostopa, ne pa pravne sankcije v obliki kazni in placil odskodnine. V EU je bilo ze vec sodb kjer sonpodjetja poskusalq uveljavljat stvari na podlagi EULA in niti priblizno ni slo cez.

KTr1sk je izjavil:

Ja ne vem zakaj se nekaj obremenjujejo, če kdo hoče naj kupi premium, drugi bomo že našli rešitev če bomo hoteli ;). Vsi so že pozabli pred Youtubom kako smo uporabljali Napster in si .mp3 snemali, danes nobeden več ne sprašuje kje dobiti kakšno pesem, vsak lahko iz Youtuba posname....večina ima na usb ključkih in zmeraj manj cdjev in celo kaset (ko smo še snemali na kasete iz radija :P).

Na koncu vedno pride do tega da balansiras med energijo/casom, ki ga moras v nekaj vlozit in denarjem. Za 7 eur na mesec (ali se manj) dobis youtube premium in youtube music in odpade vse igrackanje, vkljucno s tem da bi "na roke" presnemoval glasbo. Dobesedno v zameno za dve kave na mesec zadeva deluje na vseh napravah in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

tomlin ::

No, zdaj sem pa tam. Odkar sem na slotechu čivkal o kriptovalutah, se mi vsakih pet minut pojavi tip "zamudili boste enkratno priložnost...". Ne da se ga niti na preskoči. Shit pa še kripto....
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

YouTube stopnjuje boj proti blokadi oglasov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
26920881 (3296) KTr1sk
»

Blokiranje oglasov v YouTubu ni dovoljeno (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
32729881 (7976) Mato989
»

YouTube začel preganjati blokado oglasov, na Irskem že pritožbe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10410554 (515) gansta
»

Konec brskanja brez oglasov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9115068 (5380) ales85
»

youtube oglasi

Oddelek: Loža
355801 (4452) bf4ed

Več podobnih tem