» »

Blokiranje oglasov v YouTubu ni dovoljeno

Blokiranje oglasov v YouTubu ni dovoljeno

OutOfTheBox ::

Po tvoje je morala to, da jaz naklapam nek content skupi, vrzem nekam na net in moram za to bit plačan


To da ti klikaš na low value content oz. nerelevantent content je problem v tebi ne v kreatorju.

sass628 ::

OutOfTheBox je izjavil:

Po tvoje je morala to, da jaz naklapam nek content skupi, vrzem nekam na net in moram za to bit plačan


To da ti klikaš na low value content oz. nerelevantent content je problem v tebi ne v kreatorju.


Brez da bi se logiral na svoj profil, kakšen content ti je ponujen s strani yt na prvi strani.. low value al high value?>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sass628 ()

OutOfTheBox ::

Zame low, ker ne gledam mainstream sranja. Lahko pa algoritem hitro naučiš svojih preferenc, kar v veliki meri odstrani mainstream zadeve.

Kar je na prvi strani youtuba, je samo ogledalo današnje družbe (algoritem pač servira kar folk gleda).

Zgodovina sprememb…

Kodrnusa ::

OutOfTheBox je izjavil:

Po tvoje je morala to, da jaz naklapam nek content skupi, vrzem nekam na net in moram za to bit plačan


To da ti klikaš na low value content oz. nerelevantent content je problem v tebi ne v kreatorju.

Spet en k misli da je boljši od drugih, in da kar on gleda je svetinja, ostali smo pa bedaki ker gledamo samo drek. Kompleksi pa to.
Pa ne uci se algoritem od tebe, ampak on tebe trenira kot opico, da boš čim več časa preživel online.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Malcolm_Y ::

Kaj sploh gledate na YT? Osebno bi čisto komot živel brez.

Enitor ::

Jaz sem jim zagrozil z totalno blokado youtube domene v lokanem omrežju, to tudi storil in jim poslal screenshot, da so sedaj čisto blokirani v lokalni mreži in noben ne more več gledati youtube-a, niti gosti.

Sedaj so me unblokali in mi več ne gnjavijo za adblockerje, vseeno kateri ad blocker uporabljam.
Izgleda, da jim ni vseeno če jih globalno blokiram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Enitor ()

nokken ::

:)):)):)):)) Ja ravno to bo. Ustrasili so se da jih bos ti blokiral in so ti odprli vse. Se 1000 premium accountov so ti dali za povrhu.

Webmojster ::

Enitor je izjavil:

Jaz sem jim zagrozil z totalno blokado youtube domene v lokanem omrežju, to tudi storil in jim poslal screenshot, da so sedaj čisto blokirani v lokalni mreži in noben ne more več gledati youtube-a, niti gosti.

Sedaj so me unblokali in mi več ne gnjavijo za adblockerje, vseeno kateri ad blocker uporabljam.
Izgleda, da jim ni vseeno če jih globalno blokiram.


Stari ti si legenda!

DarwiN ::

Čas prve prijave: 10.09.2023

Drgač pa je AdBlocker Ultimate včeraj zvečer spet naenkrat zatajil, danes pa ponovno vse lepo blokira.

Res se grejo "vlečenje vrvi" v ozadju. Ampak bodo nazadnje zmagali blockerji.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

judoka ::

Tole deluje, ce ni se noben postal:

https://www.reddit.com/r/youtube/commen...

Horas ::

kaj točno? instantly refresh? refresh čega?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Fsegula62 ::

Nobeden problem mi nebi bilo pred začetkom pogledat reklamo 5-10 sekund, kot je bilo včasih. Sedaj ko pa so reklame že 25 sekund in za njo še ena 15 sekund.
Seveda nobene ni mogoče preskočit, kar je pa že preveč in izven razuma.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

D3m ::

Pa ko bi vsaj bile zabavne reklame.

Recimo :D

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zvezdica27 ::

Brave!

OutOfTheBox ::

Fsegula62 je izjavil:

Nobeden problem mi nebi bilo pred začetkom pogledat reklamo 5-10 sekund, kot je bilo včasih. Sedaj ko pa so reklame že 25 sekund in za njo še ena 15 sekund.
Seveda nobene ni mogoče preskočit, kar je pa že preveč in izven razuma.


Bojkotirat oglaševalce ki dajo “non skippable” reklamo. Dva nadlezna:

1. Jysk
2. Old spice

Dr_M ::

Za vsako googlovo sranje se bo najdla resitev. Ze kaj nekaj casa se trudijo blokirat vanced, ampak dobri ljudje vedno najdejo resitev za googlovo objestnost in nesposobnost.
Youtube brez ad blockerjev je totalno neuporaben, 80% casa se vrtijo neke brezvezne reklame.
Folk ki dela dober content in ki ga redno spremljam, pa tako ali tako podpiram z narocnino.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Webmojster ::

- Za android: BraveBrowser + AdGuard (ki blokira še te nadležne reddit oglase)
- PC: Chrome + Adguard (zaenkrat deluje ok)

smeezz ::

Dr_M je izjavil:

Za vsako googlovo sranje se bo najdla resitev. Ze kaj nekaj casa se trudijo blokirat vanced, ampak dobri ljudje vedno najdejo resitev za googlovo objestnost in nesposobnost.
Youtube brez ad blockerjev je totalno neuporaben, 80% casa se vrtijo neke brezvezne reklame.
Folk ki dela dober content in ki ga redno spremljam, pa tako ali tako podpiram z narocnino.


Si prepričan? https://www.eff.org/deeplinks/2023/08/y...

Pač verificirali vam bojo browser in preprečili dostop ostalim browserjem (razen, če bojo preverjanje podprli).

Edina rešitev je, da se ljudje masovno uprejo z bojkotiranjem plačnikov reklam in ne prihajanjem na youtube.

Ampak vsi vemo, kaj se bo zgodilo, mar ne? Ta "moderni" bojo na veliko kupovali naročnino na youtube, google jo bo pa veselo dvigoval, potem bo fragmentiral licence itd.

Kot se je že dogajalo pri streaming ponudnikih, mar ne?

In kaj so se ljudje naučili od takrat? POPOLNOMA NIČ! Tako, da se kar pripravite na plačevanje naročnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smeezz ()

2dark ::

Fsegula62 je izjavil:

Nobeden problem mi nebi bilo pred začetkom pogledat reklamo 5-10 sekund, kot je bilo včasih.
Seveda nobene ni mogoče preskočit, kar je pa že preveč in izven razuma.


10 sekund pred vsakim videoom? Ti pa si. Reklam ni, če uporaljaš ad blokerje in na fonu brskalnike tipa brawe, firefox, vanced..

Dr_M je izjavil:

Za vsako googlovo sranje se bo najdla resitev. Ze kaj nekaj casa se trudijo blokirat vanced, ampak dobri ljudje vedno najdejo resitev za googlovo objestnost in nesposobnost.



Tole me zanima, ker vanced bi naj že prenehal delat pa še vedno dela. Včasih pa celo ne dela. V čem je hec?


Siljenje ljudi v nekaj, kar ne želimo ni dobro.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Zimonem ::

V trenutku ko se ne bo dalo spucat reklam , sta zame Google in yt mrtva.

2dark ::

Zimonem je izjavil:

V trenutku ko se ne bo dalo spucat reklam , sta zame Google in yt mrtva.


Google že grozi z ukinitvnijo GMAil računov. ROfl. Kot da so edini mi..u jim.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zimonem ::

Gmail imam itak za spam naročnine. Yt je a itak veš cenzuriran. Počasi tik tok ni več slaba alternativa.

HotBurek ::

Problem je, da so nekateri samo na YT (npr. HÖR BERLIN). Self hostanje pa imajo tako, da so YT embedal.

To ni rešitev. Content bi moral imet še na svojem serverju.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

opeter ::

trololololo je izjavil:

druga opcija je, da surfate po youtube brez prijave.


Tudi brez prijave dobiš to sporočilo.
uBlock sicer poskuša blokirati popup okno, ampak se vseeno pokaže.

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

Aja, pozabil sem prilepiti:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

D3m ::

Hmmmmm

Doma FF + uBlock ne prikazuje

Služba Chrome + uBlock prikazuje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

Sam pri FF in uBlock teži pri prvem odprtem videu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

strom_15 ::

Tudi v Sloveniji konec YouTuba, kot ga poznamo?

Na spletni strani YouTube se je uporabnikom, ki imajo nameščene vtičnike za blokiranje oglasov, zdaj tudi v Sloveniji začelo prikazovati sporočilo, da blokiranje oglasov na YouTubu ni dovoljeno. Najverjetneje gre za enega zadnjih ukrepov, preden bo YouTube v brskalnikih z nameščenimi orodji za blokiranje oglasov morda preprosto onemogočen. Končni cilj tovrstnega opozarjanja je seveda znan: uporabnike prisiliti ali v gledanje oglasov ali pa predvsem v nakup naročnine za YouTube Premium, ki oglasov nima.

Prva opozorila, da blokiranje oglasov na spletni strani YouTube ni dovoljeno, so se v omejenem obsegu pri določenih uporabnikih začela pojavljati maja letos, približno pet mesecev pa je trajalo, da se je novost prebila tudi do uporabnikov v Sloveniji.

Ko uporabnik odpre spletno stran youtube.com in klikne na želen videoposnetek, bo začetek predvajanja prekinilo pojavno okno z opozorilom in pojasnilom, da je prikazovanje oglasov ključno za delovanje YouTuba in da lahko uporabnik, če jih ne želi več gledati, sklene naročnino za plačljivo storitev YouTube Premium. Ta v Sloveniji stane 7,19 evra mesečno.

Pojavno okno je, ko preteče nekaj trenutkov, sicer mogoče zapreti in nadaljevati predvajanje videoposnetka, nihče pa ne ve, kako dolgo bo to še mogoče storiti. Za zdaj se sicer zdi, da se opozorilo, da blokiranje oglasov ni dovoljeno, pojavlja samo v dominantnem spletnem brskalniku Google Chrome, katerega uporabniki so namestili enega od vtičnikov za blokiranje oglasov, kot sta uBlock Origin in Adblock Plus.

YouTube si resnično želi, da ga začnete plačevati

Google, ki upravlja spletno stran YouTube, je v zadnjem obdobju uvedel ali pa vsaj preizkušal več sprememb, katerih končni cilj je oglasov site gledalce vsebin razdražiti do te mere, da bodo priznali poraz in se naročili na YouTube Premium. Največja prednost tega je najbrž ta, da pred in med predvajanjem videoposnetkov ne prikaže nobenega oglasa.

Vodstvo YouTuba je maja letos napovedalo, da v aplikacijo YouTube za pametne televizorje prihajajo 30-sekundni oglasi, ki bodo prikazani pred začetkom predvajanja vsebin in ki jih ne bo mogoče preskočiti na noben način (razen z YouTube Premium). TV-zasloni so z vidika prihodkov od oglaševanja najverjetneje YouTubova najpomembnejša platforma. Po njihovih lastnih navedbah si gledalci najbolj priljubljenih vsebin na YouTubu, to je zgornjih pet odstotkov vseh videoposnetkov glede na njihov doseg, kar 70 odstotkov oglasov ogledajo prav na TV-zaslonih.

30-sekundni oglasi, ki jih ne bo mogoče prekiniti po petih sekundah predvajanja, se bodo na začetku predvajali prav pred videoposnetki, ki jih ima YouTube za priljubljene. V prvi vrsti prihajajo kot zamenjava za trenutne možnosti, kot je predvajanje enega daljšega oziroma enega ali več zaporednih krajših oglasov, ki pa jih je v večini primerov zdaj mogoče preskočiti.

Še ena napovedana novost, s katerimi YouTube gledalce potiska proti kliku na gumb za sklenitev naročnine na YouTube Premium, bo uvajanje prikazovanja oglasov takrat, ko videoposnetek pred predvajanjem začasno zaustavimo oziroma ga "damo na pavzo".

Oktobra lani je YouTube potrdil, da so nekateri uporabniki spletne strani vključeni v preizkus pogojevanja dostopa do videoposnetkov v ločljivosti 4K oziroma 2160p z naročnino na YouTube Premium.

Septembra lani pa so številni uporabniki potarnali, da jim YouTube pred predvajanjem videoposnetkov prikazuje ne samo dva, ampak kar do deset oglasov, ki jih ni mogoče prekiniti. Pri YouTubu so kasneje potrdili, da ni šlo za napako, temveč res za novo oglaševalsko taktiko, ki pa je niso bili deležni vsi uporabniki.

Opozorilo se med našim preizkusom ni pojavilo na YouTubu v brskalnikih Microsoft Edge, Brave in Mozilla Firefox. Gre sicer za brskalnike, ki imajo skupno manj kot desetodstotni tržni delež, kar zadeva spletne brskalnike za osebne računalnike, Chrome pa kar dvotretjinskega.

vir: https://siol.net/digisvet/novice/tudi-v...

D3m ::

Great.

Čakamo na alternativo. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Machete ::

Na operi še vse clean. Če bo suffer kupim premium. YT gledam veliko, oglase mrzim, kaj veliko za naredit očitno ne bo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

AgJ1 ::

Ching Chong spyware Opera ne prikazuje youtube oglasov.

Machete je izjavil:

Na operi še vse clean. Če bo suffer kupim premium. YT gledam veliko, oglase mrzim, kaj veliko za naredit očitno ne bo.

Ampak tako upočasni moj ipad da samo bog ve, kaj vse počne ta spyware v ozadju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgJ1 ()

Gregor P ::

A pa mislijo tud še kaj ponuditi gledalcem ali jih bodo samo izsiljevali z oglasi?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

2dark ::

strom_15 je izjavil:



Opozorilo se med našim preizkusom ni pojavilo na YouTubu v brskalnikih Microsoft Edge, Brave in Mozilla Firefox. Gre sicer za brskalnike,


Raje dam zgornjim po 10e na mesec, kot požrešnemu googlu.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

wcpapir ::

Sedaj se Vanced ne dela več.

starfotr ::

Saj bodo uredili slej ko prej.

2dark ::

wcpapir je izjavil:

Sedaj se Vanced ne dela več.

Yt dela direkt v Braveu ali FireFoxu.. oboje brez oglasov...
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

pero50 ::

wcpapir je izjavil:

Sedaj se Vanced ne dela več.

Meni ne dela že kako leto.

Hint. Pogooglaj revanced. Mislim da je tisti z .io končnico najboljši :)

2dark ::

pero50 je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Sedaj se Vanced ne dela več.

Meni ne dela že kako leto.

Hint. Pogooglaj revanced. Mislim da je tisti z .io končnico najboljši :)



Vanced dela, ne dela, dela.. Zakaj se to dogaja nimam pojma..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

_Denny_ ::

pero50 je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Sedaj se Vanced ne dela več.

Meni ne dela že kako leto.

Hint. Pogooglaj revanced. Mislim da je tisti z .io končnico najboljši :)

Apk si patchaš sam oz. vzameš vnaprej patchanega s preverjenega vira:
https://xdaforums.com/t/app-guides-unof...

Downloadov iz kar enih xy strani z vrha Googla, ki so tam samo zaradi SEO manipulacije, bi se jaz izogibal.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

jan_g ::

2dark je izjavil:

strom_15 je izjavil:



Opozorilo se med našim preizkusom ni pojavilo na YouTubu v brskalnikih Microsoft Edge, Brave in Mozilla Firefox. Gre sicer za brskalnike,


Raje dam zgornjim po 10e na mesec, kot požrešnemu googlu.


Ampak zgornji ti ne morejo ponuditi YT. Njim lahko daš 10EUR za, kaj pa vem, brskalnik, ne pa video streaming.

IgorCardanof ::

Sem ful proti temu kar dela google. Torej navija cedalje daljse in hujse oglase, hkrati pa povisuje narocnino na premium. Ampak so mi sli ti oglasi tok na kurac, posebej v avtu, da sem podlegel in placal premium.

Ce se pa organizira skupinski bojkot, da sesujemo korporacije, se vam pa pridruzim v bitki takoj.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

jan_g ::

A to za muziko? Spotify ima tudi naročnino okrog 7EUR. Isto Apple music, če se ne motim.

Miki N ::

Pa kaj so to ene šlomo fore? Mar nismo že preplačali s tem, ko zbirajo naše podatke .. zdaj bi pa še denar? ;(

link_up ::

Dobri ste, imeli bi zastonj, G pa naj placa vso infrastrukturo. :)
In and Out

Utk ::

Ampak so mi sli ti oglasi tok na kurac, posebej v avtu, da sem podlegel in placal premium.

Pussy.

Jaz jim ne dam, iz principa. Pa tudi 100 evrov na leto je enostavno preveč, to je praktično enako kot netflix ali hbo, ki vseeno tudi dela neko vsebino, ne samo prikazuje tujo. Več je reklam, manj gledam vse skupaj, kar je samo pozitivno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Miki N ::

Pa saj ti nič "nimaš" ... G kmetuje z očkami ovčk, niti nisi njihova stranka. Če bi oglaševalci želeli zastonj objavao reklam ok, legit. Ovčke pa Gju delajo uslugo, da sploh vržejo uč na karkoli, ne samo reklame.

Ja upajmo, da bo število ogledov pomembno padlo - samo bi moral biti kar konkreten padec - samo kaj ko so se nekateri že navlekli in bodo težko nehali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

49106 ::

Utk je izjavil:

Ampak so mi sli ti oglasi tok na kurac, posebej v avtu, da sem podlegel in placal premium.

Pussy.

Jaz jim ne dam, iz principa. Pa tudi 100 evrov na leto je enostavno preveč, to je praktično enako kot netflix ali hbo, ki vseeno tudi dela neko vsebino, ne samo prikazuje tujo. Več je reklam, manj gledam vse skupaj, kar je samo pozitivno.


Jaz imam argentinski premium, ki me trenutno stane 1.1 eur mesečno. Najverjetneje smo naslednji na tapeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Miki N ::

Dokler nimaš kolumbijskega je ok.

IgorCardanof ::

Utk je izjavil:

Ampak so mi sli ti oglasi tok na kurac, posebej v avtu, da sem podlegel in placal premium.

Pussy.

Jaz jim ne dam, iz principa. Pa tudi 100 evrov na leto je enostavno preveč, to je praktično enako kot netflix ali hbo, ki vseeno tudi dela neko vsebino, ne samo prikazuje tujo. Več je reklam, manj gledam vse skupaj, kar je samo pozitivno.


Je problem ko poslusas glasbo v avtu, potem ti pa dajo 3 minutni oglas. Ni pa ravno najbolj odgovorno sedaj ta oglas prekinjat med vožnjo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Utk ::

Jaz sem preklopil na (zastonj) spotify. Že itak mnogo bolje kot youtube, sploh v kombinaciji z android auto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

YouTube Premium (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35049748 (3403) Nikonja
»

YouTube stopnjuje boj proti blokadi oglasov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
26920836 (3251) KTr1sk
»

YouTube začel preganjati blokado oglasov, na Irskem že pritožbe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10410539 (500) gansta
»

Konec brskanja brez oglasov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9115063 (5375) ales85
»

youtube oglasi

Oddelek: Loža
355800 (4451) bf4ed

Več podobnih tem