» »

Blokiranje oglasov v YouTubu ni dovoljeno

Blokiranje oglasov v YouTubu ni dovoljeno

««
«
1 / 7
»»

Fsegula62 ::

Se je že zalečo :) Na vsakih 30 sekund stopa video/komad in tole.
Še kdo naletel na kaj podobnega?



Uproabljam zadnjo verzijo Chrome + ublock origin
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

NuMaN ::

Naredil si klikbajt temo.

Seveda je blokiranje oglasov še vedno dovoljeno. :)

Malce samo trpi uporabniška izkušnja.

Napaka, spregledal ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

nekdoo ::

Poskusi s Firefoxom in uBlock Orign dodatkom. Baje je Chrome (in ostali Chromium based brskalniki) po novem omejuje uporabo adblockov. Meni dela brez težav na računalniku un telefonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekdoo ()

DarwiN ::

AdBlocker Ultimate
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Fsegula62 ::

nekdoo je izjavil:

Poskusi s Firefoxom in uBlock Orign dodatkom. Baje je Chrome (in ostali Chromium based brskalniki) po novem omejuje uporabo adblockov. Meni dela brez težav na računalniku un telefonu.


Do eno uro nazaj tudi meni vedno vse BP, bomo videli če se bodo vtični kaj posodobili oz. prilagodili :)
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

XIIT ::

Preklopiš na enega izmed alternativnih YT frontendov:
https://www.reddit.com/r/selfhosted/com...
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

frenky119 ::

Fsegula62 je izjavil:

Se je že zalečo :) Na vsakih 30 sekund stopa video/komad in tole.
Še kdo naletel na kaj podobnega?



Uproabljam zadnjo verzijo Chrome + ublock origin

Uporabljajte LibreWolf ali pa hardening Firefox.

_Denny_ ::

"Purge all caches" in "Update now" v uBlockovih nastavitvah. Google se več dni zafrkava z novimi metodami blokade adblockov, a uporabniki v roku nekaj minut do nekaj ur najdejo obvoz :))
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Magic1 ::

V Chromu s adblockom mi je tudi meni javilo. V Operi še nič ne jamra.
Magic

D3m ::

Chrome + uBlock Origin javlja.

Kaj naredim?

DarwiN je izjavil:

AdBlocker Ultimate


Pomagalo thx.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

DarwiN ::

Ni še 100% rešitev, D3m. AdBlocker Ultimate je imel včeraj update in je rešil problem... No, zvečer pa se mi je spet pojavilo to nadležno sporočilo.. Danes ga spet ni in vse lepo deluje.

Očitno se res gredo nek tug of war v ozadju. YT proti blockerjem. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

trololololo ::

uporabljajte brave in izklopite ublock origin samo za youtube. brave ima youtube blocker, ki ga youtube še ni napadel.

napadli so tudi vtičnike Enhancer for YouTube™ in SponsorBlock for YouTube - Skip Sponsorships. oboje moraš izklopiti...

lotevajo se pa grupe userjev. jaz sem eden od srečnežev, ki ga targetirajo že več mesecev ... skratka nekaterim lahko dela, drugim pa kar naenkrat ne bo več. na koncu bodo verjetno napadli vse.

druga opcija je, da surfate po youtube brez prijave.

D3m ::

Se pravi, da bo mogoče uBlock dobil update, da bo blokiral dalje?

Ker vojna....

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

trololololo ::

D3m je izjavil:

Se pravi, da bo mogoče uBlock dobil update, da bo blokiral dalje?

Ker vojna....


ublock zgleda da je kar na udaru od googla. google kar hitro zatre prilagoditve na ublock-u. zato alternativci kot so brave delujejo, ker še niso dovolj veliki, da se bi jih lotili...

2dark ::

D3m je izjavil:

Chrome + uBlock Origin javlja.

Kaj naredim?

DarwiN je izjavil:

AdBlocker Ultimate


Pomagalo thx.


Tudi jaz sem dobil prijazno sporočilo od Googla. Sem inštaliral Adblocker ultimnate in zaenkrat deluje.

trololololo je izjavil:



druga opcija je, da surfate po youtube brez prijave.


Tudi to ni 100%, ker se lahko odločijo, da če nimaš računa, da ne moreš uporabljat yt-uba.. Enostavno nisem pripravljen plačevat in gledat oglasov.

Katere strani, kjer se nalagajo videoposnetki so po vaše dobra alternativa youtubu?
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

fikus_ ::

Če že sprašuješ za alternativo (ni ne vem kaj)

https://odysee.com/
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Sindrom ::

fikus_ je izjavil:

https://odysee.com/

Točno tole. Če je tale Youtube postal preveč svinjski, ga pač nehajte uporabljati.
Ljudje so pač preveč zasvojeni z Googlom, zato si pa ta lahko privošči tovrstne neumnosti.
Ali grete na kako alternativno spletno stran ali pa plačajte tisto premium naročnino na youtube, da se vam lahko posmehujem.
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

Vanich ::

fikus_ je izjavil:

Če že sprašuješ za alternativo (ni ne vem kaj)

https://odysee.com/


Imaš še Rumble in pa BitChute.

Je pa zanimivo, da nihče ne more shakati te Android TVje, da bi se lahko naložilo gor Brave ali kaj podobnega kar ukinja reklame na YouTube.

Kodrnusa ::

Vanich je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Če že sprašuješ za alternativo (ni ne vem kaj)

https://odysee.com/


Imaš še Rumble in pa BitChute.

Je pa zanimivo, da nihče ne more shakati te Android TVje, da bi se lahko naložilo gor Brave ali kaj podobnega kar ukinja reklame na YouTube.


Saj imas smarttube za android tv. Deluje brez reklam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

uporabnik97 ::

Smarttube za android tv https://smarttube.app/ Imam nameščeno in je zelo v redu.

Na PC uporabljam librewolf in firefox z ublock origin. Na telefonu android imam newpipe, ki je sicer po mojih izkušnjah malo počasen kar me ne moti ker na telefonu niti ne gledam.

To je to za komplet brez oglasov.

Za vse drugo je tu pihole :)

Zgodovina sprememb…

Vanich ::

Kodrnusa je izjavil:

Vanich je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Če že sprašuješ za alternativo (ni ne vem kaj)

https://odysee.com/


Imaš še Rumble in pa BitChute.

Je pa zanimivo, da nihče ne more shakati te Android TVje, da bi se lahko naložilo gor Brave ali kaj podobnega kar ukinja reklame na YouTube.


Saj imas smarttube za android tv. Deluje brez reklam.


Šele sedaj mi poveš? :))

Vanich ::

A inštalira se pa tale smarttube normalno? Greš na njihovo stran in pritisneš "Download Stable" in to je to? A je treba kaj čarat?

GregiB ::

Je slučajno kdo kdaj bral Zoutubov T&C? Mislim, kaj pomeni... ni dovoljeno? Says who? So kakšne sankcije? Kakšna je razlika med blokiranjem oglasov, preskakovanjem oglasov ali zažmirit, dat prste v uhlje in momljat za pol minute?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

xseki ::

Na vsake toliko posodobi uBlock Origin filter in bo delovalo bp.

Kodrnusa ::

Vanich je izjavil:

A inštalira se pa tale smarttube normalno? Greš na njihovo stran in pritisneš "Download Stable" in to je to? A je treba kaj čarat?

https://www.apkmirror.com/apk/unknown-d...

deco16 ::

Sam da nebo delež chrome uporabnikov padal zaradi youtube :D

a_borlak ::

Super, da želijo služiti na vsakem koraku, če bi bili tako zagrizeni še pri izplačevanju za oglede avtorskih videov, bi pa bilo že kičasto.

OutOfTheBox ::

Iz ene skrajnosti v drugo, imamo pa nekatere ki bi radi vse zastonj.

frenky119 ::

OutOfTheBox je izjavil:

Iz ene skrajnosti v drugo, imamo pa nekatere ki bi radi vse zastonj.

A veste kaj AutOfTheBox. Oni naj objavijo zaslužke, ki jih ustvarijo z zbiranjem in prodajanjem podatkov vsakega logiranega uporabnika. In če iz tega ustvarijo minus, oziroma če naših podatkov ne prodajajo različnim trženjskim agencijam.., sem jim pripravljenjem za določeno storitev tudi plačati. Dokler pa ni slika kristalno čista, bom uporabljal po potrebi različne odvode, oziroma se bom v skrajnem primeru celo odpovedal določenim njihovim storitvam.

BlaY0 ::

A z ReVanced se je kdo že kaj igral?

OutOfTheBox ::

Oni naj objavijo zaslužke, ki jih ustvarijo z zbiranjem in prodajanjem podatkov vsakega logiranega uporabnika.


Zavisi od demografije, je pa to v Sloveniji približno 10€ na leto na uporabnika (tisti ki nima blokiranih oglasov in ne plača za premium). Uporabnik v Sloveniji mora videt 1000 oglasov, da Youtube dobi kakšen eur (drugo gre kreatorjem).

In če iz tega ustvarijo minus,


YT bi samo zaradi Slovenije zagotovo propadel. Da YT v Sloveniji laufa je razlog samo to da v bolj razvitih državah plačajo več (in blokirajo manj reklam).

oziroma če naših podatkov ne prodajajo različnim trženjskim agencijam..,


Te so mi res lovske. Tolikokrat sem že vprašal pa še vedno nisem dobil pametnega odgovora, bom pa vprašal še enkrat. Kaj točno je narobe, če podjetje (kot je npr Google), zbira podatke in na svoji platformi v anonimizirani obliki omogoča "matchanje" s podjetji, ki so pripravljeni nekaj plačat za "srečanje", ki bi dodalo vrednost podjetju in stranki?

sem jim pripravljenjem za določeno storitev tudi plačati.


Ne nisi, če ne bi že.

Dokler pa ni slika kristalno čista, bom uporabljal po potrebi različne odvode, oziroma se bom v skrajnem primeru celo odpovedal določenim njihovim storitvam.


Slika nikoli ne bo kristalno čista, zato ker ljudje po naravi vedno iščemo načine ki nam omogočajo da bomo na koncu prišparali nekaj centov, pa če tudi dobimo za to veliko protivrednost.

Zbiranje podatkov gor ali dol, če ne bi bilo niti ene možnosti "odvoda", bi za to storitev večina rednih gledalcev zagotovo plačala.

Webmojster ::

Ohohohoh, tudi jaz danes prvič vidim

Ad blockers are not allowed on YouTube
It looks like you may be using an ad blocker.
Ads allow YouTube to be used by billions worldwide.
You can go ad-free with YouTube Premium, and creators can still get paid from your subscripti

Kodrnusa ::

BlaY0 je izjavil:

A z ReVanced se je kdo že kaj igral?

Meni še zmeraj deluje vanced na rootanem telefonu.
Revanced je zajebaval skoz

trololololo ::

me zanima do kod bo google pritiskal tole. če mislijo it do konca - je z youtubom konec, kar je škoda, ker je youtube poleg vseh neumnosti, ki jih vsebuje tudi zakladnica znanja.

OutOfTheBox ::

je z youtubom konec,


Ni variante, in to točno zaradi tega kar si napisal

tudi zakladnica znanja.


Ni konkurenčne platforme (kar je sicer škoda). Če folk plačuje za Netflix, mi ni jasno kako jim je težko dat za YT.

Kodrnusa ::

OutOfTheBox je izjavil:

Oni naj objavijo zaslužke, ki jih ustvarijo z zbiranjem in prodajanjem podatkov vsakega logiranega uporabnika.


Zavisi od demografije, je pa to v Sloveniji približno 10€ na leto na uporabnika (tisti ki nima blokiranih oglasov in ne plača za premium). Uporabnik v Sloveniji mora videt 1000 oglasov, da Youtube dobi kakšen eur (drugo gre kreatorjem).

In če iz tega ustvarijo minus,


YT bi samo zaradi Slovenije zagotovo propadel. Da YT v Sloveniji laufa je razlog samo to da v bolj razvitih državah plačajo več (in blokirajo manj reklam).

oziroma če naših podatkov ne prodajajo različnim trženjskim agencijam..,


Te so mi res lovske. Tolikokrat sem že vprašal pa še vedno nisem dobil pametnega odgovora, bom pa vprašal še enkrat. Kaj točno je narobe, če podjetje (kot je npr Google), zbira podatke in na svoji platformi v anonimizirani obliki omogoča "matchanje" s podjetji, ki so pripravljeni nekaj plačat za "srečanje", ki bi dodalo vrednost podjetju in stranki?

sem jim pripravljenjem za določeno storitev tudi plačati.


Ne nisi, če ne bi že.

Dokler pa ni slika kristalno čista, bom uporabljal po potrebi različne odvode, oziroma se bom v skrajnem primeru celo odpovedal določenim njihovim storitvam.


Slika nikoli ne bo kristalno čista, zato ker ljudje po naravi vedno iščemo načine ki nam omogočajo da bomo na koncu prišparali nekaj centov, pa če tudi dobimo za to veliko protivrednost.

Zbiranje podatkov gor ali dol, če ne bi bilo niti ene možnosti "odvoda", bi za to storitev večina rednih gledalcev zagotovo plačala.


Ti nisi out of the box ko take pokaš. Najbrž apple uporabnik. Dokler mi google vsiljuje vso svojo šaro in me trackajo, zbirajo moje podatke o uporabi, geslih, browsanju, mojemu lifestajlu ter to preprodajajo naprej za mastne pare, ter ob tem služijo miljarde, utajajo (legalno rečeno optimizirajo) davke...od mene ne dobijo 0.01€.
Vedno se najde alternativa, oziroma hvala bogu nisem odvisen od teh stvari, da bi tole plačeval.
Ko ne bo šlo več gledat youtuba brezplačno, pač ga ne bomo gledali več.
Prav tako nimamo vec netflixa, ker so pogoltnezi skenslal sharing is caring.
Ne otroc ne zena se ne pritozujejo...

trololololo ::

OutOfTheBox je izjavil:

je z youtubom konec,


Ni variante, in to točno zaradi tega kar si napisal

tudi zakladnica znanja.


Ni konkurenčne platforme (kar je sicer škoda). Če folk plačuje za Netflix, mi ni jasno kako jim je težko dat za YT.


Youtube ne bo skoraj nihče plačeval po teh cenah kot jih imajo v ZDA itd. (če bi bila cena tam 3 evre npr. za SLO mogoče). Začel bo počasi propadati in bo izginil, isto kot myspace itd.

Netflix imajo svoj content in lahko nekako opravičijo ceno, ker morajo plačati produkcijo, igralce itd. Youtubu pa delajo content drugi ljudje in jih plača bistveno manj ...

Zgodovina sprememb…

OutOfTheBox ::

Dokler mi google vsiljuje vso svojo šaro in me trackajo, zbirajo moje podatke o uporabi, geslih, browsanju, mojemu lifestajlu ter to preprodajajo naprej za mastne pare, ter ob tem služijo miljarde, utajajo (legalno rečeno optimizirajo) davke...od mene ne dobijo 0.01EUR.


Mogoče res, mogoče ne. Nisem tukaj da branim korporacije, ker mi dol visi za njih. Mi je pa fascinantno kako je večini ki blokirajo oglase vseeno tudi za tiste, ki kreatorje tudi gledajo istočasno pa se počutijo "prebrisane", ker mislijo da škodujejo samo zlobni korporaciji, ki zbira in preprodaja podatke (v anonimizirani obliki). :)

Skratka, bodi moralen človek in potem takem sploh ne uporabljaj storitev, za katere ne misliš plačat (z denarjem ali časom). Simple as that.


Sicer pa dejmo razčistit. Če bi bilo mogoče in bi vedel da ni dragih penalov, bi se tudi po avtocesti vozil brez vinjete (Dars itak ne dela nič, žepe pa si sam vodstvo polni). Podobnih analogij je dost.

Zgodovina sprememb…

Webmojster ::

Hvala bogu je vedno več alternativ npr. Rumble ipd.

Naj google kar forsira s temi oglasi, bo vedno več ljudi kaj druga uporabljalo. Me še čudi, da več ljudi ne gre z google.com iskalnika, ko imaš na začetku praktično 4 oglase preden prideš k pravim rezultatom (ki pa so zadnje čase tudi zelo vprašljive kvalitete)

Qcube ::

Firefox+Ublock origin vse ok pri meni brez reklam in opozoril.

OutOfTheBox ::

Webmojster je izjavil:

Hvala bogu je vedno več alternativ npr. Rumble ipd.


Rumble je do danes večinoma politično obarvan, plus ravno tako ima oglase.

BlaY0 ::

Kodrnusa je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

A z ReVanced se je kdo že kaj igral?

Meni še zmeraj deluje vanced na rootanem telefonu.
Revanced je zajebaval skoz

Kolikor sem uspel prebrat ti ReVanced v bistvu popeča YouTube.apk ki ga potem inštaliraš. Rabiš še MicroG framework pa Play Protect moraš izklopit. Nisem pa sprobal, ker imam prestar telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jan_g ::

trololololo je izjavil:


Netflix imajo svoj content in lahko nekako opravičijo ceno, ker morajo plačati produkcijo, igralce itd. Youtubu pa delajo content drugi ljudje in jih plača bistveno manj ...


Tudi, če je vsebina naložena od uporabnikov, še vedno ni poceni vzdrževati take platforme. Hosting + streaming stane in to ne malo. Konkreten denar morajo plačevati tudi glasbeni industriji zaradi avtorstva.

Glede oglasov - pač način, kako služijo ob tem, da je za uporabnike brezplačno. Zato ta hajka proti ad blockerjem. Youtube premium je sicer v Sloveniji 7,19 evra, kar se mi zdi malo preveč (npr. v Indiji 2, je pa res v ZDA 14 in na Danskem 16).

trololololo ::

jan_g je izjavil:

trololololo je izjavil:


Netflix imajo svoj content in lahko nekako opravičijo ceno, ker morajo plačati produkcijo, igralce itd. Youtubu pa delajo content drugi ljudje in jih plača bistveno manj ...


Tudi, če je vsebina naložena od uporabnikov, še vedno ni poceni vzdrževati take platforme. Hosting + streaming stane in to ne malo. Konkreten denar morajo plačevati tudi glasbeni industriji zaradi avtorstva.

Glede oglasov - pač način, kako služijo ob tem, da je za uporabnike brezplačno. Zato ta hajka proti ad blockerjem. Youtube premium je sicer v Sloveniji 7,19 evra, kar se mi zdi malo preveč (npr. v Indiji 2, je pa res v ZDA 14 in na Danskem 16).


Sej pravim če bi bila cena nižja (3-4 evre fix, 7 eur npr. familiy plan (ki ga sploh ni v SLO)), bi imeli več naročnikov in več zaslužili. Tako pa se bo večina upirala. Sploh ker vemo, da je ta cena 7 evrov samo začasna in nas bodo začel rubit takoj ko bo malo več naročnikov z 14 in na koncu 20 evri naročnine... pač s tako cenovno politiko nimajo šans

filip007 ::

Kakšen link kje so te reklame, ja na Vivaldi forumu se pritožujejo.
https://forum.vivaldi.net/topic/91379/o...

Še nisem opazil tega.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

2dark ::

Kodrnusa je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

A z ReVanced se je kdo že kaj igral?

Meni še zmeraj deluje vanced na rootanem telefonu.


Vanced je zanimiv. Men enkrat dela, drugič mi ne dela, pa spet dela. Nimam pojma ga mede. Men Vanced dela na nerootanem telefonu, ampak kakšen mesec nazaj mi je napisalo, da je video vsebina nedostopna. To sem najprej reševal tako, da sem se vpisal z dugim rčaunom, pa ni delovalo, potem se bim neprijavljen, pa so tudi to blokirali.

Potem se pa pogovarjam s kolegom, da sm si instaliru firefox na fon, ki nima oglasov in lahko yt poganjaš direkt v brsklaniku in lej ga vrabca.. Vanced po čudežu začne znova delat, čeprav občasno mi tud ne dela.

jan_g je izjavil:

Youtube premium je sicer v Sloveniji 7,19 evra, kar se mi zdi malo preveč (npr. v Indiji 2, je pa res v ZDA 14 in na Danskem 16).


ne dam jim centa. Kaj bo naslednje, naročnina na chrome? barabe majo dobička preko glave. Je pa res, da če bi mi začel zaračunavat gmail pa youtube, jih kenslam in iščem alternativo ...

xseki je izjavil:

Na vsake toliko posodobi uBlock Origin filter in bo delovalo bp.


Bo tole delalo, ker ublock mi je bolj pri srcu kot tale Adblock ultimate.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Kodrnusa ::

OutOfTheBox je izjavil:

Dokler mi google vsiljuje vso svojo šaro in me trackajo, zbirajo moje podatke o uporabi, geslih, browsanju, mojemu lifestajlu ter to preprodajajo naprej za mastne pare, ter ob tem služijo miljarde, utajajo (legalno rečeno optimizirajo) davke...od mene ne dobijo 0.01EUR.


Mogoče res, mogoče ne. Nisem tukaj da branim korporacije, ker mi dol visi za njih. Mi je pa fascinantno kako je večini ki blokirajo oglase vseeno tudi za tiste, ki kreatorje tudi gledajo istočasno pa se počutijo "prebrisane", ker mislijo da škodujejo samo zlobni korporaciji, ki zbira in preprodaja podatke (v anonimizirani obliki). :)

Skratka, bodi moralen človek in potem takem sploh ne uporabljaj storitev, za katere ne misliš plačat (z denarjem ali časom). Simple as that.


Sicer pa dejmo razčistit. Če bi bilo mogoče in bi vedel da ni dragih penalov, bi se tudi po avtocesti vozil brez vinjete (Dars itak ne dela nič, žepe pa si sam vodstvo polni). Podobnih analogij je dost.


Po tvoje je morala to, da jaz naklapam nek content skupi, vrzem nekam na net in moram za to bit plačan. Easy as that. Tako kot Delo, dnevnik zaklepajo oglase najdeš vedno lahko enako ali boljšo alternativo če se potrudiš. Če pa jaz gledam nek video od nekoga mi pa z vseh strani oglasi bombardirajo, pa potem tako kot je nekdo zgoraj napisal da v cromu ti najprej 4,5 oglasov vrze, preden so zadetki ki si jih iskal.
Ni vsaka stvar na netu avtorsko oh in sploh delo za katerega bi moral avtor biti plačan. 95% je greznice in prikritega oglaševanja.
Da pa bi vsak ki skupaj sestavi par minuten video, moral za to bit plačan je pa absurd, ki se lahko meri z influensarstvom, ki je tudi greznica, ki pere možgane mladim in lahkomiselnim kako je zivljenje potica in nič drugega.

a_borlak ::

Ne gre za to, da bi moral biti vsak plačan, gre za to, da YT daje zelo malo denarja recimo temu neodvisnim avtorjem, ki znajo narediti vsebino. Če so se založbe dogovorile za plačilo, ga je v prvem primeru še manj. Ali če pogledaš drugače, milijon ljudi ustvarja vsebino, na kateri večino zasluži YT, kljub ad blockerjem. Da o podatkih, ki jih prodajajo naprej ne govorimo. Skratka za to, da delaš vsebino si večinoma nagrajen z gledanjem reklam.

D3m ::

Reklame so potrata časa.
|HP EliteBook|R5 6650U|

sass628 ::

1. Kreator se sam odloči ali bo svojo vsebino naložil na youtube za maso. Primarno naj bi ustvarjal zato, ker pač želi ustvarjati, deliti znanje, graditi skupnost...ne bom metal vse v isti koš tisti, ki nalagajo poučno vsebino ali umetniško vsebino ter jo delijo free na youtubu pač kapo dol. Ampak ta se je že v štartu odločil da jo bo delil na youtube in ne kot plačljivo vsebino na npr. Udemy,spotify...

2."Kreator" ki objavlja vsakdanji shit svojga lajfa ter se hkrati dere k žival in si ob tem misli, da si zasluži kompenzacijo zato ker je zlepil par posnetkov skupaj vsaj zase lahko rečem da ni subscription worthy. Take nesnage je vedno več na yt,tt...

3. Monetizacija na platformah ni več to kar je bila v zlatih časih in se ne da od tega živet vsaj v Sloveniji ne...to vsak spodoben kreator danes ve. Zato pa se poslužujejo sponzoriranja in sodelovanja s podjetji. Posledično ne ustvarja vsebine zaradi zgoraj naštetih razlogov ampak ker to postane njegov job.

4.Imajo pa vedno od svoje skupnosti možnost prejema donacij. Tiktok je odličen primer kako za rožico delat gluposti v živo.

5. In še mal ranta.. slovenski kreatorji(ne vsi, obstajajo izjeme) so večinoma bruh, production value je 0, karakter on camera se že na daleč vidi da je zaigran...off camera pa bolš da ne omenim kakšen je, ker sem nekatere spoznal pač za kozlat.

6.Skoraj pozabil napisat...Google/YT veliko več zasluži na račun kreatorjev in pa z zbiranjem podatkov, kot pa ima dejansko stroška z vzdrževanjem infrastrukture.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sass628 ()
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

YouTube Premium (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35049749 (3404) Nikonja
»

YouTube stopnjuje boj proti blokadi oglasov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
26920836 (3251) KTr1sk
»

YouTube začel preganjati blokado oglasov, na Irskem že pritožbe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10410540 (501) gansta
»

Konec brskanja brez oglasov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9115065 (5377) ales85
»

youtube oglasi

Oddelek: Loža
355800 (4451) bf4ed

Več podobnih tem