» »

Youtube začel upočasnjevati uporabnike z ad blockerjem

Youtube začel upočasnjevati uporabnike z ad blockerjem

«
1
2

pero50 ::

Evo, končno se je youtubova represija dotaknila tudi mene. Z oglasi do sedaj nisem imel težav, sem pa včeraj opazil, da je youtube začel delat zelo počasi, nakar nekje na spletu vidim novico, da to delajo namenoma.

sicer ne visim na youtubu toliko, da bi me ganilo in rajši gledam load screen 30 sekund, oziroma vmes gledam kaj drugega kot pa oglase.

Ima kdo kakšno rešitev, recimo drug blocker, ali pa mogoče v brave?

wcpapir ::

Na mobilnem telefonu - android, zaenkrat dobro deluje ReVanced zadeva. Tako Youtube kot Youtube Music.

pero50 ::

revanced tudi meni zaenkrat še deluje brez problemov

Miki N ::

Počasi v kakšnem smislu? Preklaplanje med videi? No to dela z reklamami še počasneje. ;)

Machete ::

pero50 je izjavil:

Evo, končno se je youtubova represija dotaknila tudi mene. Z oglasi do sedaj nisem imel težav, sem pa včeraj opazil, da je youtube začel delat zelo počasi, nakar nekje na spletu vidim novico, da to delajo namenoma.

sicer ne visim na youtubu toliko, da bi me ganilo in rajši gledam load screen 30 sekund, oziroma vmes gledam kaj drugega kot pa oglase.

Ima kdo kakšno rešitev, recimo drug blocker, ali pa mogoče v brave?


Na operi z ublockorigin + adblockplus vse po starem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Bergyb ::

Iz Opere sem šel na Brave, tam dela brez težav.

Devinos ::

Miki N je izjavil:

Počasi v kakšnem smislu? Preklaplanje med videi? No to dela z reklamami še počasneje. ;)


Jaz sem se ravno včeraj spraševal, zakaj se youtube konstantno zatika. Dejansko omejijo hitrost prenosa na način, da se ti video vsakih 15 sekund ustavi in nalaga (precej časa). Kar pomeni, da je praktično nemogoče spremljat vsebino.
Vendar zanimivo, pri bolj popularnih videih te “anomalije” ni bilo, če pa sem šel gledat kaj bolj specifičnega z manj ogledi sem se preselil nazaj v leto 2005.

Sem potem zanalašč dal na najvišjo resolucijo, mutal video in pustil, da se je vseeno v celoti pretočil. ***** google.

velikBrokoli ::

7 eur na mesec in nimam nikjer teh težav. Youtube uporabljam vsak dan, mi ni žal tega denarja.

ReRMh ::

velikBrokoli je izjavil:

7 eur na mesec in nimam nikjer teh težav. Youtube uporabljam vsak dan, mi ni žal tega denarja.

ja, saj za to gre... samo moraš se odločiti, če ti odtehta...

GizmoX ::

Na telefon si daj NewPipe - skopiraš naročnine iz YT, pogledaš le tisto kar te zanima, in kar naenkrat ni več brezveze zapravljenih večerov, ko ti paše samo nekaj malega pogledat ...
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Djole ::

pero50 je izjavil:

revanced tudi meni zaenkrat še deluje brez problemov

Vama deluje autoplay normalno? In vsakic? Meni ne. Nekaj sem sicer poskusal, kar mi je google vrgel ven kot resitev, ampak zaenkrat neuspesno.

D3m ::

velikBrokoli je izjavil:

7 eur na mesec in nimam nikjer teh težav. Youtube uporabljam vsak dan, mi ni žal tega denarja.


Fajn.

Upam, da pogruntajo še za sranje in scanje pa boš še to plačeval. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

velikBrokoli ::

Zakaj bi moral biti Youtube zastonj? Če ga želiš zastonj, potem glej oglase. Eni pa res mislite, da vam vsaka stvar pripada. Nič ni zastonj.

wahaxi ::

velikBrokoli je izjavil:

Zakaj bi moral biti Youtube zastonj? Če ga želiš zastonj, potem glej oglase. Eni pa res mislite, da vam vsaka stvar pripada. Nič ni zastonj.

In če oglasov ni, pač oglase ne gledaš. Kaj ne razumeš?

s1m0n ::

Če bi imel na začetku posnetka tista dva oglasa še bi se strinjal... A imaš na koncu v 20 minutnem videu 6 ali več oglasov :)

Samael ::

velikBrokoli je izjavil:

Zakaj bi moral biti Youtube zastonj? Če ga želiš zastonj, potem glej oglase. Eni pa res mislite, da vam vsaka stvar pripada. Nič ni zastonj.

Glej, če lahko tebe zastonj beremo, pa si velikBrokoli, ne vem zakaj tam nekega YouTuba ne bi.
Kaj si mislil s tem, da nič ni zastonj? Svoj živ dan nisem Brokoliju nič plačal, pa te vseeno tu berem brezplačno. Tudi kadar mi ni do tega :(
Samael != Samuel

mtosev ::

Kdor dosti gleda yt se mu izplačila plačati tistih 7€ na mesec in si brez reklam.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Glugy ::

velikBrokoli je izjavil:

Zakaj bi moral biti Youtube zastonj? Če ga želiš zastonj, potem glej oglase. Eni pa res mislite, da vam vsaka stvar pripada. Nič ni zastonj.


A ti jz povem zakaj. Mi uporabniki nismo imel potrebe po YouTubu, ampak ker je bil zastonj, priročen smo se ga navadil. Ustvarili ste nove potrebe na podlagi zastonjkarstva. Če zdej zastonjkarstvo uničite oziroma ovirate oziroman naredite nepraktično / neuživantsko potem pa res nimate kej jamrat če uporabniki želimo to kar je do zdej veljalo imet še naprej. Sej nismo mi postavil YouTuba. YouTube je sam privabil nas z neko čist drugačno miselnostjo kot jo zdej kaže.

Najlaži je pa umetno nove potrebe ustvarjat pol pa to izkoriščat pa nategovat folk da to pol plačuje. Internet se je razširil kolikor se je zarad proste miselnosti, svobode. Zdej k so ga pa ljudje osvojil kot nekaj pozitivnega bi ga pa pokvarl z raznimi plačljivimi bedarijami.

Ja glej ne moreš pričakovat da se bo folk postavljal v vlogo podjetja pa razmišljal kako je težko to za podjetje. To je problem podjetja. To ni problem uporabnika. Pa opažam da je tega v današnjem času vse več. Da morajo zaposleni razmišljat namest podjetja namest da bi razmišljal zase. Kako se podjetje znajde je stvar podjetnika, ekonomista, sej je za to izobražen madona.

velikBrokoli ::

Slišim samo izgovore, ker vam je pretežko plačati 7€ za super storitev :))

Nekdo mora plačati infrastrukturo, z oglasi ali naročnino bodo to potrebo pokrili. Ali tudi za kabelsko televizijo plačujete 0€?

Miki N ::

Čaka se še mtosev, da pove, da je on s plačljivim Youtubom zadovoljen .. nakar lahko zapremo.

Mato989 ::

velikBrokoli je izjavil:

Slišim samo izgovore, ker vam je pretežko plačati 7€ za super storitev :))

Nekdo mora plačati infrastrukturo, z oglasi ali naročnino bodo to potrebo pokrili. Ali tudi za kabelsko televizijo plačujete 0€?



Seveda nam je, to je tako kot bi se ti vsak dan sprehajal po parku, pol bi pa ti en dan nabili vstop v park 10 EUR in bi ti rekel da je to ok... in če ponovimo to za čisto vsako pizdarijo boš prvi ki se boš pizdil...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SmeskoSnezak ::

Kdo lahk malce na hitro razlozi tole komando za ublock?
www.youtube.com##+js(nano-stb, resolve(1), *, 0.001)

A nek javascript zakasnitev al kaj tocno na nanosekundo postavis?
LP, Smeskica
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

D3m je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

7 eur na mesec in nimam nikjer teh težav. Youtube uporabljam vsak dan, mi ni žal tega denarja.


Fajn.

Upam, da pogruntajo še za sranje in scanje pa boš še to plačeval. :D

It's called Komunala.
Life is as complicated as we make it...

NuMaN ::

Če bi se dalo bi kasirali še vsak orgazem in izliv, če smo že pri tem ...

To je trenutno zastonj.

urli ::

Zastonkarji spet jokcajo, sami pa bi pa za svoje storitve aka dimnikarski pregled, polaganje ploščic... računali klt da gre za jedrsko fiziko. Zakaj zaboga eni mislite, da bi moralo biti na netu vse zastonj? A to vse se naredi samo od sebe? A mislite, da vse dejansko gosti na oblakih (na nebu) in je free al kaj?! Plačaj ali pa jezik za zobe.

Pithlit ::

NuMaN je izjavil:

Če bi se dalo bi kasirali še vsak orgazem in izliv, če smo že pri tem ...

To je trenutno zastonj.

V bistvu ni, ampak ok. No, razen če si v razmerju z Desanko ali njeno sestro...
Life is as complicated as we make it...

NuMaN ::

Ni nujno - lahko da živiš v dokaj skladnem razmerju in si finančno vsaj na istem.

Res pa je, da potem kake puščavniške ideje odpadejo.

velikBrokoli ::

Pa dejansko je lahko zastonj, le nekaj oglasov je treba pogledati. Saj veste kako gre tisti pregovor: "No such thing as a free lunch".

Google je najbrž leta in leta delal minus z youtubom, dokler niso dodali oglasov. Adblockerji jim pa seveda žrejo v te profite.

Pa ne me razumeti narobe, tudi meni grejo oglasi blazno na živce, zato jim plačujem tistih 7 evrov na mesec. Na živce mi grejo pa spletne strani, ki te opcije ne ponujajo in se oglasom ne moreš izogniti, razen če uporabiš adblocker.

Zgodovina sprememb…

OutOfTheBox ::

Youtube se je ob prevzemu kopal v rdečih številkah (leta 2006). Šele okol 9 let pozneje, cca 2015 naj bi začel bit profitabilen (source: analitiki, ker Google sam nikoli ni povedal kdaj naj bi začeli biti profitabilni).

Zgodovina sprememb…

raceboy ::

zaenkrtat chrome z ublock origin dela ok. z ad block-om pa je stekalo

sbawe64 ::

Yt v Google skupini prispeva cca 15% vseh prihodkov sem nekje zasledil.
2020 is new 1984
Corona World order

segedin740 ::

Da fuk, tudi sam sem opazil par dni nazaj je vse skupaj počepnilo v Chromu, in glej ga zlomka, enako 2 dni nazaj pri kolegu. Strani se nalagajo normalno, a ko odpreva YT, vse skupaj počepne. Oba imava ad blockerje. Hvala za informacijo kaj se dogaja.

Inštaliral sem Epic private browser brskalnik, tam YT laufa normalno, tako da res mi ni bilo jasno zakaj v Cromu štrajka. In vseeno nimam oglasov, mislim da ima Epic nek svoj interni ad blocker? Tko da uporabljam Epic za YT surfanje sedaj, Chrome pa za ostalo.

IL_DIAVOLO ::

velikBrokoli je izjavil:

7 eur na mesec in nimam nikjer teh težav. Youtube uporabljam vsak dan, mi ni žal tega denarja.


No shit
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

mailer ::

urli je izjavil:

Zastonkarji spet jokcajo, sami pa bi pa za svoje storitve aka dimnikarski pregled, polaganje ploščic... računali klt da gre za jedrsko fiziko. Zakaj zaboga eni mislite, da bi moralo biti na netu vse zastonj? A to vse se naredi samo od sebe? A mislite, da vse dejansko gosti na oblakih (na nebu) in je free al kaj?! Plačaj ali pa jezik za zobe.
Ne rabi bit zastonj, naj bo vezano na višino dohodkov, da se bodo bogatuni še bolj pizdili.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Miki N ::

YT z reklamami je neke vrste Univerzalni Temeljni Youtube (UTY). Saj tako bo z vsem. :8)

Horas ::

Pithlit je izjavil:

D3m je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

7 eur na mesec in nimam nikjer teh težav. Youtube uporabljam vsak dan, mi ni žal tega denarja.


Fajn.

Upam, da pogruntajo še za sranje in scanje pa boš še to plačeval. :D

It's called Komunala.


dejansko bi moglo bit odplakovanje dražje kot ogrevanje ampak...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

cortez ::

Brave dela ok, na Chromu pa melje, kot da maš spet P-133.

link_up ::

se malo pa boste lahko zopet gledali vizualizacije na mp3jih.
In and Out

KTr1sk ::

Jaz sem opazil samo pri Firefoxu štekanje Youtube in sem preizkusil brez ublock origin pa je posnetek se vmes enako počakal, kao da loada. Na Edge nisem zaznal težav, pravtako DuckDuckGo brskalnik Freetube player delajo brez težav. Zaenkrat tudi Revanced za mobi in SmartTube za TV deluje kot mora :). Zanima me samo kaj bo potem ko bo se bo spremenil manifest v2 v v3. Verjetno ne bom nikoli uporabljal Chrome ali Edge ;) pa bo stvar rešena :)

GizmoX je izjavil:

Na telefon si daj NewPipe - skopiraš naročnine iz YT, pogledaš le tisto kar te zanima, in kar naenkrat ni več brezveze zapravljenih večerov, ko ti paše samo nekaj malega pogledat ...

Tudi odlična ideja in tudi NewPipe verjetno zna vsak poiskat in inštalirat, ...razen če raje kupi ;).
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

bajcert ::

Prave ovce!!!
Več kot 15 let ste bili produkt in ste lahko gledali YT zastonj, da je Google lahko izpilil platformo sedaj pa je čas za zakol??

Ne razumem tistih, ki mislite da je s plačilom kaj drugače...

Jaz želim zastonj YT ker sem jim dovolil, da sem produkt!!

KTr1sk ::

@bajcert: se strinjam s tabo, saj če bi bila samo plačljiva verzija bi tudi sigurno bile sčasoma kakšne reklame, podobno kot plačujemo za televzijske programe in so vseeno reklame, celo med previjanjem so jih dodali.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Invictus ::

Jaz ne opazim nobene pavze...

Pa tudi, še vedno bolje kot gledati reklame.

Edino en account si bom najbrž plačal, da gledam YouTube na TVju brez reklam.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Pithlit ::

bajcert je izjavil:

Jaz želim zastonj YT ker sem jim dovolil, da sem produkt!!

Sej ga imaš.
Life is as complicated as we make it...

KTr1sk ::

@Invictus: včeraj in danes tudi jaz ne opazim ničesar, ravno na TVju dela skoz brez težav z aplikacijo SmartTube
https://smarttubeapp.github.io/
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Invictus ::

KTr1sk je izjavil:

@Invictus: včeraj in danes tudi jaz ne opazim ničesar, ravno na TVju dela skoz brez težav z aplikacijo SmartTube
https://smarttubeapp.github.io/

Thanks za tole...

Bom sprobal... Če bo v redu, nakažem še nekaj keša...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

KTr1sk ::

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

OutOfTheBox ::

To je drgač anticompetitive in na dolgi rok ni variante da bo šlo to skoz.

Pithlit ::

Seveda bo šlo. Ljudje s temi problemi so pač v konkretni manjšini. Alternative, vsaj pametne, pa itak ni.
Life is as complicated as we make it...

s1m0n ::

Kot, da Google ni omejeval hitrosti prenosa iz Google Drive na ostali brskalnikih... Zadnje čase tega več ne opažam.

KTr1sk ::

Pithlit je izjavil:

Seveda bo šlo. Ljudje s temi problemi so pač v konkretni manjšini. Alternative, vsaj pametne, pa itak ni.

Bodi optimističen, do zdaj so še alternative, ki delujejo ;). Bolj kot bodo zaostrili zadeve bolj bodo računalniški mojstri delali na drugem področju ;), kot miš in maček ;).
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

YouTube stopnjuje boj proti blokadi oglasov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
26920872 (3287) KTr1sk
»

Blokiranje oglasov v YouTubu ni dovoljeno (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
32729863 (7958) Mato989
»

YouTube začel preganjati blokado oglasov, na Irskem že pritožbe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10410543 (504) gansta
»

Konec brskanja brez oglasov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9115068 (5380) ales85
»

youtube oglasi

Oddelek: Loža
355800 (4451) bf4ed

Več podobnih tem