» »

Nakazilo plače iz tujine

Nakazilo plače iz tujine

detroit ::

Zanima me, kakšni davki se obračunajo če bi jaz delal za nemško podjetje. Recimo da sem že zaposlen v nekem podjetju. A popopldne oz. čez vikend bi delal še za kolega iz nemčije, kjer ima tudi podjetje. Torej jasno je, da slovensko podjetje plača davke in pa tudi nemško. Ampak kaj ostane meni še da plačam?
Hvala
Skero
  • zaklenil: Mavrik ()

kixs ::

Vsaj se dohodnino.

detroit ::

Aha torej razliko v plačilu dohodnine torej tisto kar že odvaja moj trenutni delodajalec plus tisto, ki bo moralo podjetje mojega kolega? Mogoče je boljš odpret sp pa obema podjetjema izdajat račune?
Skero

mat xxl ::

Variant optimizacije - legalne , da se razumemo je kar nekaj, morda bi bil zate boljši popoldanski s.p., dalje razmišljaj sam..........in ti nemško podjetje potem plača storitve in ne plačo.

S prejemom plače boš samo nenasitni Kožuh Novakovi in drugim zajedalcem z šenkanimi penzijami vplačeval...

detroit ::

bom malo prebral v smeri popoldanski sp hvala obema
Skero

Invictus ::

Popoldanski s.p. ne obstaja več. Nehajte zavajati folk.

Za posle v tujini je bolje imeti tujo formo. Razen če se čutiš dolžnega dat slovenski državi še več denarja kot zdaj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

detroit ::

Invictus še na strani mladi podjetnik (or something similar) sem zasledil izraz popoldanski sp. Kaj je sedaj s tem
Skero

Invictus ::

Kaj ko bi prebral kaj na Ajpesu, ki je edini odgovoren za ustanavljanje in brisanje pravnih oseb?

In tole piše na mladem podjetniku (vsaj za funkcionalno pismene):

Popoldanski s. p. ni pravni oziroma zakonski termin, zato ga ne najdete v zakonih ali pravnih aktih. Gre za pogovorni izraz, ki označuje samostojnega podjetnika, ki opravlja dopolnilno dejavnost in ki si prispevkov za socialna zavarovanja ne plačuje sam, ampak je zavarovan z drugega naslova.

Seveda je tu en grd "catch". Če izgubiš službo iz kateregakoli razloga in imaš zraven tudi s.p., te država avtomatsko polno zaposli na tvoj s.p., kar za sabo potegne višje prispevke in nič nadomestil s strani zavoda.

Dobro premisli, sploh če gre za podjetje iz tujine ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

detroit ::

O ne se jezit:)
Hvala za odgovore.

"Za posle v tujini je bolje imeti tujo formo" si mislil firmo?
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

tonebbb ::

Ojla, detroit to tudi mene že dolgo časa zanima kako bi lahko popoldne legalno fušal (programiral), ker redni šiht sem doma že okoli pol treh. Če imaš še kaj sorodno pametnih inforamcij bi se priporočal. btw če ni skrivnost kakšno dejavnost bi pa opravljal popoldne?

detroit ::

Kucanje logike na tipkovnico hehe
Skero

Invictus ::

detroit je izjavil:

O ne se jezit:)
Hvala za odgovore.

"Za posle v tujini je bolje imeti tujo formo" si mislil firmo?

Ja, firmo. Ali pravno formo da je tuje podjetje zadovoljno >:D.

Ker nobeno tuje podjetje se iz mojih izkušenj noče ukvarjati z birokracijo osebnega dohodka. To prepuščajo svojih podizvajalcem ... ;).

Na žalost je treba biti precej previden pri teh pravnih zadevah ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mavrik ::

Mavrik je premaknil sporočila v Nakazilo plače v tujino.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davki, davki davki. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12821264 (7759) nurmaln
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823162121 (126941) jype
»

Remote programiranje - prejetje plačila (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5114322 (11672) M.B.
»

Kako poiskati zaposlitev oziroma kako legalizirati moje delo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815053 (12343) St235
»

Postal bom podjetnik, kako naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5522994 (17626) K0K0

Več podobnih tem