» »

Duhovnost

Duhovnost

«
1
2 3

333333 ::

Elow

Zanima me ce se Slo-Techovci kaj ukvarjate s duhovnostjo in kaksne so vase izkusnje na tem podrocju?
Kar se mene tice se je moja pot zacela z samo zdravljenjem, po tem Theta Healing (ki je neumnost oz sekta zadeve sicer delujejo ampak... na napacen nacin) po tem pa sem zacel delati svoje metode ki se najbolj funcjonirajo... Kaksne pa so vase izkusnje na tem podrocju?
Spiritual

jype ::

Pri skrbi za mentalno zdravje se zatekam predvsem k črnemu humorju. Samokontrolo in samodisciplino vadim vsak dan skozi vse kar počnem. Privoščim si tudi kako neumnost, recimo pisanje prispevkov v ta forum.

Wox ::

Tako kot Jipetu mi je v neizmerno veselje trolat tu gor. Sicer pa masturbiranje večkrat dnevno (za prostato), pitje alkohola 2 krat do 4 krat mesečno (za dušo) in tek ter kolesarjenje (za telo).
Commodore 64

Mipe ::

Kadar se mi zahoče duhovnosti, grem ven v naravo. Sicer pa se po forumih posmehujem naivnežem, ki nasedajo raznim "duhovnim šolam".

globalna80 ::

Zanimam se za duhovnost, alternativni pogled na svet, filozofijo, reinkarnacijo, astrologijo, obsmrtna doživetja, izventelesne izkušnje, regresijo, skrite modrosti in tisočletna znanja, necenzurirana zgodovina in informacije, življenje na splošno...
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Wox ::

globalna80 je izjavil:

Zanimam se za duhovnost, alternativni pogled na svet, filozofijo, reinkarnacijo, astrologijo, obsmrtna doživetja, izventelesne izkušnje, regresijo, skrite modrosti in tisočletna znanja, necenzurirana zgodovina in informacije, življenje na splošno...

Po domač povedan, se iščeš, pa se ne moreš najt.
Commodore 64

genesiss ::

Ja, mindfulness meditacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

333333 ::

Wox kaj imas od tega ko obsojas druge? Zabavo? Te to izpopolnjuje? Si frajer? Se pocutis mocnejsega? Boljsega? etc... Al nabijas ego na suho za brez veze :) se 1x kratko v cem je problem?
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

blackbfm ::

Ja poglej kakšen folk se ukvarja s temi alternativnimi teorijami pa ti bo vse jasno v čem je problem. Vedno gre ali za totalni nateg ali pa manipulacijo naivnežev, pa stalno neke nelogične fore, izmišljotine, vse je en bullshit..


No kakorkoli, glasba je ena izmed stvari al kako naj rečem, ki se dobro ujemajo z mojo definicijo duhovnosti.

jype ::

poe_T> Wox kaj imas od tega ko obsojas druge? Zabavo? Te to izpopolnjuje? Si frajer? Se pocutis mocnejsega? Boljsega?

Po moje vse hkrati.

poe_T> se 1x kratko v cem je problem?

Ni problema, he's just having fun.

Wox ::

333333 je izjavil:

Wox kaj imas od tega ko obsojas druge? Zabavo? Te to izpopolnjuje? Si frajer? Se pocutis mocnejsega? Boljsega? etc... Al nabijas ego na suho za brez veze :) se 1x kratko v cem je problem?

Te ne obsojam. Gre le za stigmatizacijo v pero lahki kategoriji.
Vse dobro.
Commodore 64

globalna80 ::

@Wox

Tako je bilo na začetku. Samo zdaj sem že nekaj let na višji stopnji zavedanja in počasi nadgrajujem zavest. Vem kaj so moje naloge in se zavedam svojih talentov in znanj iz "junk" DNk iz prejšnjih življenj.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Mavrik ::

Dvignite nivo debate prosim.
The truth is rarely pure and never simple.

globalna80 ::

Duhovnost ni logika. Kot že veste, je za logiko odgovoren del leve polovice možganov. Intuicija pa v desni polovici možganov. Lepo je če ima človek razviti obe polovici možganov.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

To sicer drži, ne more pa biti opravičilo za nakladanja (večinoma skrito komercialna) o obsmrtnih izkušnjah, parapsihologiji, čudežni medicini, dobrohotnih in vse rešujočih alienih itd.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

globalna80 ::

Seveda ne. Imam pa take izkušnje, da "tapravi" jasnovidci in zdravilci opravljajo dobra dela zastojn in dostikrat skrivajo svoj dar, ker se potem preveč ljudi zbira pred vrati, od tega pa finančno nima nič. Vsaj moje izkušnje so take.

Drugače pa vidijo auro okoli ljudi in vidijo preteklost in prihodnost, vsaj tiste momente, ki so za osebo usojeni že pred rojstvom. Če pa imaš npr. zlomljeno roko ti jo prime, občutiš nekakšno toplino in naslednji dan nimaš več bolečin. Drugače pa dolgo let noben ni vedel da ima te sposobnosti. Skrivajo se.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

Wox ::

Mavrik je izjavil:

Dvignite nivo debate prosim.

Sej... Jest se umikam v svojo matrico. Bi samo še pripomnil, da mi ni jasno, zakaj ti ljudje, ki zaznavajo in so zmožni manipulirat z vsemi temi meni neznanimi energijami, še vedno uporabljajo tako primitivna omrežja, kot je internet in njegove spletne servise, kot je npr. Facebook. To mi res ni jasno.
Commodore 64

donfilipo ::

Če pa imaš npr. zlomljeno roko ti jo prime, občutiš nekakšno toplino in naslednji dan nimaš več bolečin


Na to lahko rečemo samo dvoje:

-bullshit in pokažite mi enega nagrada (ki je 1miljon $:) ni toliko pomambna kot zavest, da o vesolju vemo samo ščepec in to pretežno NAROBE!...ali pa

-nekaj dejansko te ljudi sili v anonimno, skrivanje in pod sloves že razkrinkanih številnih prevarantov.

No placebo efekt, ki nedvomno deluje tudi ne velja pozabiti, ni pa ravno za resne debate izven obče srčne cerkve in mita.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

gzibret ::

Velik problem duhovnosti je, da je tukaj veliko junk-a. Vsak, ki ne ve, kaj početi, ali je užival malo preveč psihoaktivnih substanc ali pa je že po naravi malo zblojen, in ima vsaj malo žilice bluzenja se ukvarja z "duhovnostjo" in se proglasi za guruja (razvidno tudi iz te teme). Res pa rabiš nekaj izkušenj, da ločiš zrnje od pleveli. Začetnika lahko prav vsak nateg**. In to grdo, celo tako, da daje ogromne denarce ali celo prepiše svoje premoženje.

Vsakemu priporočam, da se prvo sam malo izobrazi, vsaj osnove.. Recimo Taimni - self culture, ali pa Bhagvat Gita (pa tudi tukaj je treba pazit, ker pod tem naslovom prodajajo svašta..., je ena dobra izdaja izpred 30 let od Mladinske Knjige in se splača v kaki knjižnici to sposodit), ali pa knjiga o kakšnih kodeksih borca, kakšnega Patanjalija ipd.... Obstaja pa veliko BS-ja.... Morda lahko kdo tudi pogugla Theosophy, pa tudi tukaj je kar nekaj junka, čeprav bistveno manj, kot "na splošno".
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

333333 ::

gzibret Glede duhovnosti je tak da ima vsak clovek tukaj svojo pot in svojo resnico ki jo doumneva po svoje in jo razume skozi svoje izkusnje ki jih je imel na poti do sedaj. Taimnija poznam oz njegove metode ampak nekak ne rezonirajo z mano, sploh pa meditacija in te zadeve me vrzejo iz srca v um... sicer sem umirjen.. itd. ampak nisem ZIV. tak da to kar je dal on skoz je bila njegova pot in njegova resnica in verjamem da lahko koristi marsikomu ampak sprejet nekaj za sveto kar je naredil nekdo drug... in sploh razlagat da je to edina stvar ki je "prava" pa ni ravno najboljse zraven tega pa je tukaj vsaj po mojih spoznanjih najboljsi ucitelj ki ga lahko imas tvoje zivlenje, skozi njega skozi izkusnje ti je bilo pokazano vse kar moras vedet da lahko duhovno zrastes pa ce se ukvarjas s tem ali ne in za to ne rabis prebrat nobene knjige, meditacije... tralal sem in tja. Ampak se 1x poudarjam to je moja pot in moje spoznanje ni nujno da rezonira s tabo oz vem da ne ampak ljudje smo si razlicni in car je ravno v tem da znamo sprejemat en drugega in se ne preseravat v smislu ene resnice in ene poti ker je enostavno ni. Poti je vec... vsak ma svojo in vsiljevanje svoje poti ali poti nekoga drugega nekomu kot sveto in edino resnico... je nesmisel. prej se tega zavemo boljse bo.
Spiritual

333333 ::

Pa se ena stvar glede Gurujev (duhovnih uciteljev, zdravilcev..:) itd... Zame osebno je to neumnost. Sploh da se clovek razglasi da je nekaj vec kot ostali ce pa pogledam to iz duhovnega nivoja pa ti ljudje samo lepijo folk nase jim s tem odvzemajo njihovo moc... ker se ljudje k njim obracajo po odgovore in po resnico, ali zdravljenje ali karkoli. Na tak nacin nikoli ne bodo nasli sebe in svoje resnice oz nikoli ne bodo vspostavili stika z tem kar so ker jim je ta moc na tak nacin odvzeta in ti ljudje na ta nacin zelo lepo sluzijo mastne denarce plus tega njihova duhovna moc raste ker jim jo drugi dovajajo. Tako da kar se mene tukaj tice se nimam za nic vec in tudi nic majn kot vsa ostala bitja na tem planetu vsak ima en glas in vsi glasovi so isti. I hope that you get my drift if not pa ze more bit tak :)
Spiritual

kr1ženska ::

Sem že miljon krat rekla, da bom enkrat poizkusila z meditacijo. Zakaj pa ne? Nikoli ne veš, mogoče mi bo pa všeč ;)

Ko smo že ravno pri duhovnosti. A je že kdo probal hojo po žerjavici? Baje da te prej nekako duhovno pripravijo, da te ne opeče.
in, kdo ve kje se to v Slo. izvajajo? (še ena stvar na mojem Bucket listu) :):P

pegasus ::

O hoji po žerjavici največ zveš v lekarnah, kjer so z zadevo vnaprej seznanjeni, da se lahko založijo s žavbami za opekline blažit.

kr1ženska ::

pegasus je izjavil:

O hoji po žerjavici največ zveš v lekarnah, kjer so z zadevo vnaprej seznanjeni, da se lahko založijo s žavbami za opekline blažit.

Resno? Sem enkrat gledala Preverjeno kjer so se šli te fore. So kazal sam črne noge od pepela, nič opečene. Al ti veš kaj več o tem?

Jst ::

Hoja po žerjavici je en mit. Na žerjavici se v minuti zgoraj naredi pepel in če s celim stopalom mirno stopaš počasi, ti je pač vroče. Ni tu neke duhovnosti zadaj. Treba pa folk pripraviti, da ne naredijo kakšne neumnosti, recimo, da jih zagrabi panika in se odrinejo - takrat pa nogo porineš direkt v žerjavico.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kr1ženska ::

A to ti je ta logika! Zdej pa vem :) Hvala Jst. No, jst bom šla vseeno enkat skakat okol žerjavice, pa mal po žerjavici. Bom k jamski človeček še zraven mal duhove poklicala, al kva so že delal v tistih časih. :D Pomoje bo kr luštno ;)

genesiss ::

Če koga zanima meditacija, priporočam to stran: http://www.audiodharma.org/series/1/tal...

Ni bullshita. Vsaj v teh posnetkih ki sem jih linkal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

kr1ženska ::

genesiss je izjavil:

Če koga zanima meditacija, priporočam to stran: http://www.audiodharma.org/series/1/tal...

Ni bullshita. Vsaj v teh posnetkih ki sem jih linkal.

Nice... evo, zdej je pa že res čas, da se spravim to izvajat ;)

judoka ::

donfilipo je izjavil:

To sicer drži, ne more pa biti opravičilo za nakladanja (večinoma skrito komercialna) o obsmrtnih izkušnjah, parapsihologiji, čudežni medicini, dobrohotnih in vse rešujočih alienih itd.



Evo ti dober filter. Če ućitelj/šola/organizacija za svoje "znanje" zahteva kakršnokoli plačilo je velika (99%) šansa da
je vse skupaj nateg.

Pravo (duhovno)znanje je na voljo zastonj.

judoka ::

333333 je izjavil:

gzibret Glede duhovnosti je tak da ima vsak clovek tukaj svojo pot in svojo resnico ki jo doumneva po svoje in jo razume skozi svoje izkusnje ki jih je imel na poti do sedaj. Taimnija poznam oz njegove metode ampak nekak ne rezonirajo z mano, sploh pa meditacija in te zadeve me vrzejo iz srca v um... sicer sem umirjen.. itd. ampak nisem ZIV. tak da to kar je dal on skoz je bila njegova pot in njegova resnica in verjamem da lahko koristi marsikomu ampak sprejet nekaj za sveto kar je naredil nekdo drug... in sploh razlagat da je to edina stvar ki je "prava" pa ni ravno najboljse zraven tega pa je tukaj vsaj po mojih spoznanjih najboljsi ucitelj ki ga lahko imas tvoje zivlenje, skozi njega skozi izkusnje ti je bilo pokazano vse kar moras vedet da lahko duhovno zrastes pa ce se ukvarjas s tem ali ne in za to ne rabis prebrat nobene knjige, meditacije... tralal sem in tja. Ampak se 1x poudarjam to je moja pot in moje spoznanje ni nujno da rezonira s tabo oz vem da ne ampak ljudje smo si razlicni in car je ravno v tem da znamo sprejemat en drugega in se ne preseravat v smislu ene resnice in ene poti ker je enostavno ni. Poti je vec... vsak ma svojo in vsiljevanje svoje poti ali poti nekoga drugega nekomu kot sveto in edino resnico... je nesmisel. prej se tega zavemo boljse bo.


Oprosti, ampak znanje pridobivaš skozi intelekt in ga apliciraš skozi "trening" - meditacija, joga, vaje,..Kot športnik ne pride na OI
samo z željo, tudi tebi zgolj ta, ne pomaga pri duhovnem napredku. Je pa jasno kaj so prioritete naše civilizacije in posledice materijalizma
so očitne.
Resnica je po logiki lahko samo ena. Ampak je lahko sporočena na x načinov. Smo pač roboti z zaklenjenimi umi in potrebujemo
repeticijo da se nam kaj premakne v glavi.
Duhovnosti se lahko lotiš na čisto znanstven način, torej z testiranjem teorij, ki jih intelektualno razumeš.
Ni potrebe po plavanju v oblakih. Problem je ker si v tej sferi lahko nekaj dokažemo samo sami sebi, zato toliko skepticizma. Plus
večina nas je ujetih v nek verski sistem, ponavadi privzgojen od otroštva, ki pa ponavadi nima neke vrednosti, ker verovanje brez prakse
ne pomeni veliko. Skratka, it s a lonely road.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

judoka ::

333333 je izjavil:

gzibret Glede duhovnosti je tak da ima vsak clovek tukaj svojo pot in svojo resnico ki jo doumneva po svoje in jo razume skozi svoje izkusnje ki jih je imel na poti do sedaj. Taimnija poznam oz njegove metode ampak nekak ne rezonirajo z mano, sploh pa meditacija in te zadeve me vrzejo iz srca v um... sicer sem umirjen.. itd. ampak nisem ZIV. tak da to kar je dal on skoz je bila njegova pot in njegova resnica in verjamem da lahko koristi marsikomu ampak sprejet nekaj za sveto kar je naredil nekdo drug... in sploh razlagat da je to edina stvar ki je "prava" pa ni ravno najboljse zraven tega pa je tukaj vsaj po mojih spoznanjih najboljsi ucitelj ki ga lahko imas tvoje zivlenje, skozi njega skozi izkusnje ti je bilo pokazano vse kar moras vedet da lahko duhovno zrastes pa ce se ukvarjas s tem ali ne in za to ne rabis prebrat nobene knjige, meditacije... tralal sem in tja. Ampak se 1x poudarjam to je moja pot in moje spoznanje ni nujno da rezonira s tabo oz vem da ne ampak ljudje smo si razlicni in car je ravno v tem da znamo sprejemat en drugega in se ne preseravat v smislu ene resnice in ene poti ker je enostavno ni. Poti je vec... vsak ma svojo in vsiljevanje svoje poti ali poti nekoga drugega nekomu kot sveto in edino resnico... je nesmisel. prej se tega zavemo boljse bo.


Oprosti, ampak znanje pridobivaš skozi intelekt in ga apliciraš skozi "trening" - meditacija, joga, vaje,..Kot športnik ne pride na OI
samo z željo, tudi tebi zgolj ta, ne pomaga pri duhovnem napredku. Je pa jasno kaj so prioritete naše civilizacije in posledice materijalizma
so očitne.
Resnica je po logiki lahko samo ena. Ampak je lahko sporočena na x načinov. Smo pač roboti z zaklenjenimi umi in potrebujemo
repeticijo da se nam kaj premakne v glavi.
Duhovnosti se lahko lotiš na čisto znanstven način, torej z testiranjem teorij, ki jih intelektualno razumeš.
Ni potrebe po plavanju v oblakih. Problem je ker si v tej sferi lahko nekaj dokažemo samo sami sebi, zato toliko skepticizma. Plus
večina nas je ujetih v nek verski sistem, ponavadi privzgojen od otroštva, ki pa nima neke vrednosti, ker verovanje brez prakse
ne pomeni veliko. Skratka, it s a lonely road.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

JesusChrist ::

jype je izjavil:

Pri skrbi za mentalno zdravje se zatekam predvsem k črnemu humorju. Samokontrolo in samodisciplino vadim vsak dan skozi vse kar počnem. Privoščim si tudi kako neumnost, recimo pisanje prispevkov v ta forum.


torej tvoji neumnosti ni konca :))
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Wox ::

JesusChrist je izjavil:

torej tvoji neumnosti ni konca :))

Človeška neumnost je seveda neskončna entiteta. Ena redkih, če ne edina. Mnogi smo tudi prav zaradi nje pristali v tem prostoru in času.
Commodore 64

gzibret ::

Tu se strinjam z obema. Vsak ima neko svojo pot. Kot enemu ustreza kolesarjenje (pa smo spet pri peciklih ;), lahko drugemu tek in tretjemu motokros. Tako je tudi tukaj. Obstaja več poti, od bhakti joge, karma joge pa do jnana joge, pa še milijon poti vmes.

Vendar, kot je rekel judoka, se je pa vseeno potrebno malo izobrazit. Tudi, če se odločiš, da boš začel kolesarit, boš rabil kolo, pa nekaj znanja o cestnoprometnih predpisih, pa morda kaj znanja o maksimalnem srčnem utripu in aerobnih vajah ipd..., tako je tudi tukaj. Moraš nekaj vedet o različnih tehnikah, osnovo jogijske filozofije, poznat nekaj meditacijskih in dihalnih tehnik... Je pa res, da je 10 minut meditacije vredno več, kot pa 10 ur branja knjig. Treba je probat, ne le brat.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

7982884e ::

duhovnost je za povpovprečno inteligentne ljudi srednjih let, po možnosti z osebnostnimi in drugimi težavami, ki iščejo rešilno bilko pred realnostjo in se zato zatekajo v nerealnost. ostali pa se ne zatekajo k duhovnosti, ampak kvečjem "krepijo telo induha", torej psihično in fizično počutje, brez nadnaravnih natolčevanj. svet je poln, čudovit brez astrologije, božanstev, mističnih efektov in podobnega sranja, ki verjetno mnogim nudijo uteho, jim pa zato tudi naserjejo pamet z nepotrebnim in škodljivim balastom.

pa ne mi zbrisat komentarja ker "podpovprečno inteligenten" ni žaljivka.

Yosh ::

genesiss je izjavil:

Če koga zanima meditacija, priporočam to stran: http://www.audiodharma.org/series/1/tal...

Ni bullshita. Vsaj v teh posnetkih ki sem jih linkal.



Duhovnost izhaja kot beseda pove iz notranjosti duha; bitja, jaza.
Gre za notranjo težnjo človeka da se umakne iz zunanjih dražljajev, da skrije in ponotranji notranja čutila in jih obrne navznoter, da doseže resnico. Katero? Lastno, edino, intrapersonalno, izkustveno; samega sebe, da sprejme lastne strahove in da dozori v smislu lastnega zavedanja; interakcije sebe z okolico.

Torej, posnemati metode drugih, torej da te nekdo nauči kako to doseči je zavajajoče.
Če gre za zgolj radovednost potem kaj več kot užitek, ne boš imel od tega.
Spoznavati sebe pomeni pripraviti se na smrt. Kajti ta dualnost obstoja in smrti je vedno prisotna, tako pa tudi strah, ki izhaja iz obstoja in smrti. Pa vidiš da ni neke velike razlike več. Zato najdes notranje ravnotežje in mir.
Pa naj te ne vodi pretiran fanatizem in pretirano vzhičenje ki je hitra posledica te prakse. Pa tudi razna umska stanja ki nastanejo kot posledice. Pasti je veliko, hitro se ujameš. Razum je bistvo. Saj preko njega, se "slečeš" navlake in oblečeš nove, ki pa niso vezane na tvojo individualnost, saj preko notranje izkušpanja dojemaš raznolikost, vsebovanost in ničevost.

Kar hočem reči, kakšen je tvoj cilj? Kaj želiš od poti v katero se podajaš.
Če je močna težnja iskanja, potem si že tam.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

judoka ::

7982884e je izjavil:

duhovnost je za povpovprečno inteligentne ljudi srednjih let, po možnosti z osebnostnimi in drugimi težavami, ki iščejo rešilno bilko pred realnostjo in se zato zatekajo v nerealnost. ostali pa se ne zatekajo k duhovnosti, ampak kvečjem "krepijo telo induha", torej psihično in fizično počutje, brez nadnaravnih natolčevanj. svet je poln, čudovit brez astrologije, božanstev, mističnih efektov in podobnega sranja, ki verjetno mnogim nudijo uteho, jim pa zato tudi naserjejo pamet z nepotrebnim in škodljivim balastom.

pa ne mi zbrisat komentarja ker "podpovprečno inteligenten" ni žaljivka.



Res me zanima, kako bi ti vzdržal inteligenčno primerjavo z recimo dalajlamo. Torej se maš za bolj brihtnega, kot milijarde ljudi, med katerimi so garant
tudi astrofiziki, zdravniki, inženirji, ...zgolj zato, ker te nekaj ne zanima :)

Če te nekaj ne zanima, tvoja stvar. Če te pa nekaj ne zanima in o tem dejansko nimaš pojma in nikakršnih izkušenj, ter za vse udeležene trdiš da so "manj inteligentni", tako...na uč...potem zgolj dokažeš da si sam ne-inteligenten.

7982884e ::

nimam izkušenj ker nisem nikoli mel razloga da bi v tak bullshit verjel, in glej ga zlomka, uradna znanost se z menoj strinja. tudi nekateri astrofiziki so verni (večina jih ni in večina je glede stvari iz te teme hudo skeptičnih, ker so v velikem nasprotju z logičnim mišljenjem ki pride z napredno znanostjo), kar ne pomeni da ima vera kaj večjo kredibilnost

kako pa sploh dobim izkušnje? se moram udeleževat teh mitingov z zdravilci, učitelji duhovnosti, brat knjige o tem? moram met near-death izkušnjo? kako bi sploh lahko imel kej pojma o čem takem, če pa je vse en bullshit. da se razumemo, ker ne vem kaj ti tretiraš kot duhovnost - zame to nima nobene zveze z duševnostjo in duševnim zdravjem, psihičnim počutjem, zavestjo in tem stvarem. mende so te stvari resnične. bullshit so pa razne karme, povezave zvezd s človekovimi miselni procesi, življenjske sile in energije, zdravljenje z nekimi nedefiniranimi mističnimi silami/energijami, povezave posameznika s "preteklimi življenji", napovedovanje prihodnosti, pridobivanje informacij iz mističnih sil, "višja stopnja zavedanja" in podobne traparije.

Zgodovina sprememb…

judoka ::

Lej, nima smisla ti karkoli razlagat, ker si očitno mentalno zaklenjen in do vrha napolnjen z predsodki. Ironično, glede na to, da se imaš za uber inteligentega.

"Napredna znanost" na vprašanja nastanka vesolja, življenja, človeka odgovarja z teorijami. Ne glede na
to kakšna zakomplicirana matematika je za temi teorijami in ne glede na to koliko znanih in priznanih asov
stoji za njimi, še vedno jim moraš verjet. Torej si vernik.

Point: Ne pametuj o stvareh, katerim v celem življenju nisi namenil več kot 10 min možganske energije. Predsodke
in večrednostni kompleks probaj zadržati zase, ker izpadeš točno tak, za kakršnega imaš, recimo temu, duhovno radovedne ljudi. Ne-inteligenten.

Nahrbtnik ::

Torej:
1. Človek se začne ukvarjati z duhovnostjo, ko pri njemu nekaj ni v redu. Žal. Redko kdo drug zmore takšno samodisciplino. Razlog? Ego in napuh, katerega je (mimogrede) videti polno tudi na tem forumu.
2. Duhovnost je nekaj lepega. Človeka izpolnjuje in mu daje notranji mir. Drugačen mir od antidepresivov, 'hormonov sreče' ipd.
3. Nobena znanost, nobene knjige predvsem pa nobenega New age-a ne rabiš za to. Ti in On v tišini tvoje sobe.

Jaz sem vstopil zaradi Ad 1.) in sem bil presenečen nad rezultatom in predvsem nad silovitostjo odziva. Ne vem zakaj, ampak deluje.

Eni komentraji zgoraj pa, če že drugega ne, žalijo mojo akademsko izobrazbo...

blackbfm ::

Lej, nima smisla ti karkoli razlagat, ker si očitno mentalno zaklenjen in do vrha napolnjen z predsodki.


Eno so ljudje z logičnim in kritičnim razmišljanjem aka uradna znanost, drugo so pa bedaki in ovce ki nasedajo vsemu bullshitu, potem pa še težijo da so normalni ljudje mentalno zakljenjeni:))

Res me zanima, kako bi ti vzdržal inteligenčno primerjavo z recimo dalajlamo.


sej ne da je imel privat šolanje in vse, že od zelo zgodnjega otroštva

judoka ::

Zamenjal nick?:D

Daj ko tako logično in kritično razmišljaš, razloži kako točno se uradna znanost neposredno tepe z duhovnostjo?

Da vidim ta uber intelekt v praksi..

Mipe ::

Še vedno čakam odgovor na sledeče vprašanje: če so telepatija in vse to možni, zakaj za vraga moški še ne moremo razumeti žensk?

judoka ::

Mogoče zato, da niso zadeve prelahke in da jih znamo cenit..:D

blackbfm ::

Daj ko tako logično in kritično razmišljaš, razloži kako točno se uradna znanost neposredno tepe z duhovnostjo?


Če za duhovnost smatraš stvari ki jih je 7982884e izpostavil v prejšnjih postih, v bistvu ni tu kaj dosti za razlagat, rabiš samo malo zdravega razuma.

Ampak zgleda da je to veeelik problem za določene ljudi.

Mipe ::

Dejstvo je, da celo v dobi informacijske tehnologije ni ne duha ne sluha o parapsiholoških aktivnostih. Ni več nobenih gurujev, ker so njihovi triki postali tako prozorni, da jih pogrunta še prvošolček. Ni več čarovnikov, so se prekvalificirali v "iluzioniste". Ni več čarovnic, so samo še jezljive babe iz soseščine, ki v velikem loncu kuhajo nogavice. Ni izventelesnih izkušenj vsem "pretresljivim izpovedim" navkljub. Ni duhov, ki bi jih ujeli na digitalni medij. Ni nezemljanov, so samo nerazločne packe in neslane šale. Ni Boga ne hudiča, so samo ljudje, ki izkoriščajo vero za zavajanje mase ljudi oziroma za beg iz resničnosti.

Duhovnost? Meni duhovnost pomeni samo eno: notranji mir. Jaz svojega najdem na sprehodu v bližjem gozdu.

judoka ::

blackbfm je izjavil:



Če za duhovnost smatraš stvari ki jih je 7982884e izpostavil v prejšnjih postih, v bistvu ni tu kaj dosti za razlagat, rabiš samo malo zdravega razuma.

Ampak zgleda da je to veeelik problem za določene ljudi.


:))

To kar je mojster zgoraj omenjal pod "duhovnost" so njegovi ( in očitno tvoji, če si slučajno druga oseba) predsodki, ne moje mnenje.
Ne bi malo pomagal nam siromakom z svojim uber razumom? Se ukvarjaš z politiko? Ker na direktno vprašanje odgovoriš z meglo.

7982884e ::

judoka je izjavil:

Lej, nima smisla ti karkoli razlagat, ker si očitno mentalno zaklenjen in do vrha napolnjen z predsodki. Ironično, glede na to, da se imaš za uber inteligentega.

"Napredna znanost" na vprašanja nastanka vesolja, življenja, človeka odgovarja z teorijami. Ne glede na
to kakšna zakomplicirana matematika je za temi teorijami in ne glede na to koliko znanih in priznanih asov
stoji za njimi, še vedno jim moraš verjet. Torej si vernik.

Point: Ne pametuj o stvareh, katerim v celem življenju nisi namenil več kot 10 min možganske energije. Predsodke
in večrednostni kompleks probaj zadržati zase, ker izpadeš točno tak, za kakršnega imaš, recimo temu, duhovno radovedne ljudi. Ne-inteligenten.
napredne teorije so plod logičnih zaključkov zelo pametnih ljudi. jest nisem študiral teh stvari, da bi jih razumel, in ja, zatorej jim morem verjet. verjamem pa jim zato, ker verjamem v sposobnost teh zelo pametnih ljudi, in zato, ker alternative ni. duhovnost nima nobenega odgovora na te stvari. tudi sam si lahko izmislim eno pravljico o nečem, kar je za znanost še neznano in tako posilim znanost in uboge znanstvenike, ki se celo življenje ubadajo s tem problemom. vse, kar je potrebno, je dat eno izmišljeno mistično razlago, ki se primitivnemu umu vsaj deloma zdi logična, recimo stvarnika, prejšnja življenja itd.

tem stvarem pa sem sicer v življenju bržkone namenil več kot 10 minut.

te bullshit je v vsej svoji veličini nekompatibilen z uradno znanostjo, zato je bullshit. definicija bullshita je, da je nekompatibilen z uradno znanostjo. horoskop, astrologija, karma, prejšnja življenja, življenjske sile, aure in podobno so ali nekompatibilne z uradno znanostjo, ali pa so "not proven to exist", kar pomeni da so jih ustvarjalci/avtorji priredili na tak način, da se znanosti ne dotikajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

korenje3 ::

kr1ženska je izjavil:

Sem že miljon krat rekla, da bom enkrat poizkusila z meditacijo. Zakaj pa ne? Nikoli ne veš, mogoče mi bo pa všeč ;)

Ko smo že ravno pri duhovnosti. A je že kdo probal hojo po žerjavici? Baje da te prej nekako duhovno pripravijo, da te ne opeče.
in, kdo ve kje se to v Slo. izvajajo? (še ena stvar na mojem Bucket listu) :):P


nima tukaj "duhovna priprava" nobene vloge. vse je fizika.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

judoka ::

7982884e je izjavil:

napredne teorije so plod logičnih zaključkov zelo pametnih ljudi. jest nisem študiral teh stvari, da bi jih razumel, in ja, zatorej jim morem verjet. verjamem pa jim zato, ker verjamem v sposobnost teh zelo pametnih ljudi, in zato, ker alternative ni. duhovnost nima nobenega odgovora na te stvari. tudi sam si lahko izmislim eno pravljico o nečem, kar je za znanost še neznano in tako posilim znanost in uboge znanstvenike, ki se celo življenje ubadajo s tem problemom. vse, kar je potrebno, je dat eno izmišljeno mistično razlago, ki se primitivnemu umu vsaj deloma zdi logična, recimo stvarnika, prejšnja življenja itd.

tem stvarem pa sem sicer v življenju bržkone namenil več kot 10 minut.

te bullshit je v vsej svoji veličini nekompatibilen z uradno znanostjo, zato je bullshit. definicija bullshita je, da je nekompatibilen z uradno znanostjo. horoskop, astrologija, karma, prejšnja življenja, življenjske sile, aure in podobno so ali nekompatibilne z uradno znanostjo, ali pa so "not proven to exist", kar pomeni da so jih ustvarjalci/avtorji priredili na tak način, da se znanosti ne dotikajo.




Tvoj ego je res ogromen, glede na to da priznavaš, da si vernik. In to, ortodoksen vernik.
99% new age materiala je resnično...bullshit. Duhovnost ni enako new age. Kakšen procent znanstvenih teorij se bo v bodoče izkazal kot bullshit?
Kaj je znanost vedela pred 300 leti? Kaj bo poznala čez 300 let? Zakaj bi si sploh mislil, da je to kar VEMO danes sploh kakšen big deal?
Glede na to, da zastrupljamo sami sebe in prostor v katerem živimo, se pobijamo in kregamo in živimo v egocentričnem, sebičnem svetu,...
zakaj bi si mislil da sploh nekaj vemo? Ali da smo pametni? Logično je, da vemo malo, praktično nič. Kaj če znanost odkrije nove dimenzije izven koncepta evklida in časa? Se ne zdi, da to trenutno spada v domeno duhovnosti?

Ali verjameš da smo nastali iz opic...ali da nas je ustvaril Bog...ali da so nas posejali marsovci..same thing. Verjameš. Če verjameš in ne veš, avtomatsko
odpade opcija pametovanja drugim. Ne glede na to, kakšne diplome in nagrade stojijo za neko teorijo, še vedno je teorija in kot taka, kandidat za obsoletnost.

Knjige kot so Bhagavad Gita ali Egipčanska knjiga mrtvih so študirali tudi ljudje, kot je bil Einstein. Le zakaj?

Point: znanost in duhovnost se ne izključujeta.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Duhovnost & Spolnost

Oddelek: Loža
414073 (3494) vostok_1
»

Kako dokazati klasičnega Boga? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
935142825 (101596) next3steps
»

Verjamete v karmo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14716195 (14121) Aston_11
»

Religija in znanost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14927508 (25572) Saladin
»

Duša (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25016811 (13082) DarwiN

Več podobnih tem