» »

Kako vi vidite istospolno usmerjene?

Kako vi vidite istospolno usmerjene?

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3
...
5

draciel ::

Mogoče malo delikatna tema. Upam da se bo pogovor normalno razvil in moderator ne bo zaklenil teme.
Malo čekiram medover forum in sem dobil par tem, kjer fante v zgodnjih letih - pa tudi punce skrbi ali so istospolno usmerjeni.

Meni se to zdi pač nekaj "normalnega", zato ker nobeden posameznik si pač ni kriv če ugotovi, da ga privlačijo istospolni partnerji. Zato se mi zdi zelo napačno, ker nekateri ljudje obsojajo istospolno usmerjene. Moj bivši sodelavec, tako sovraži homoseksualce da jih ne more niti videti.(če si homoseksualec pri njemu nimaš kaj iskati). Meni se pač to zdi nekaj "normalnega". V to se je pač človek razvil. Lahko bi bil tudi moj sodelavec homoseksualec in kako bi se počutil če bi ga drugi obsojali? Itak si človek ne more pomagati če ga je narava takega naredila.
Kaj mislite? Vsa mnenja so zaželjena vendar prosim brez žaljivk..

jype ::

draciel> Kaj mislite?

Da gre počasi na bolje in družba temu posveča vedno manj nepotrebne pozornosti, hkrati se pa počasi a vztrajno zakonodaja prilagaja temu, da lahko vsak z vsakim počne svašta, če so vsi za.

komar88 ::

Mene ne moti, so ravno tako ljudje.

Sicer pa je tudi Freddie Mercury imel partnerja pa ga je oboževalo in še vedno ga ogromno ljudi.
MAN UTD <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: komar88 ()

draciel ::

in kaj misliš ali je to zate prav? Men je kar kul mislim..

Recimo nekaj časa nazaj sem po radiu poslušal pogovor o istospolno usmerjeni ženski(oseba A), ki je bila v vezi z drugo žensko(oseba B) ki je že imela otroka.

Enkrat je otrok te ženske zbolel in oseba B ni imela priložnosti dobiti bolniške ker je bila na službenem potovanju, zato je za bolniško zaprosila oseba A. Nakar so jo odvrnili.

Sicer ok .. vendar jaz mislim da kakor si rekel ti jype, pomoje bi se mogli malo hitreje temu prilagajat. Nisem istospolno usmerjen vendar imam sočutje do ljudi. Noben si ni kriv da se tak rodi.

Invictus ::

Vidim jih kot ljudi.

Mi jih je pa zabavno opazovat in komunicirat z njimi. Zveš marsikaj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

draciel ::

Invictus je izjavil:

Vidim jih kot ljudi.

Mi jih je pa zabavno opazovat in komunicirat z njimi. Zveš marsikaj.


Recimo?

Jaz nisem imel veliko priložnosti komunicirati s takimi.. :D mogoče še kaj zvem novega :P

jype ::

draciel> in kaj misliš ali je to zate prav? Men je kar kul mislim..

Pojma nimam kaj naj bi to imelo opraviti z menoj.

flood ::

kako pa reagirate, če vidite dva moška, ki se zalizujeta?
imate isto reakcijo kot pri hetero parih?
če se dve ženske itak z veseljem opazujemo :D
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

draciel ::

flood je izjavil:

kako pa reagirate, če vidite dva moška, ki se zalizujeta?
imate isto reakcijo kot pri hetero parih?
če se dve ženske itak z veseljem opazujemo :D


Ja za nas tipe ni ravno kul ko vidimo dva tipa pri poljubljanju. Vendar je potrebno vprašati tudi ženske kaj si o tem mislijo.

Sicer kot zanimivost moram povedati da moji punci je nagnusno videti dva tipa pri poljubljanju, ampak dve punci pa ne :D

para! ::

draciel, ti zdej to pišeš tko kot "sej si noben ni kriv, da se rodi brez roke". Ja, res je, ampak kljub temu bi raje videl, da bi imel roko, ane.

Pri gejih pa ni videt, da bi jim bilo žal, ker so "nestandardno" spolno usmerjeni. Očitno jim je všeč tako. Zato ne rabijo sočutja glede spolnosti. Glede na to, da je spolnost zadeva intime, pa tudi ne rabijo posebne obravnave.
Death before dishonor!

plavko61 ::

Mislim da smo že do onemoglosti seznanjeni z zadevo me še samo dolgočasi. Hollywood je že vse predelal kaj je tukaj za vedeti in povedati. :-D
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

jype ::

flood> kako pa reagirate, če vidite dva moška, ki se zalizujeta?

Isto kot če vidimo moškega in žensko. Mimo gremo.

flood> če se dve ženske itak z veseljem opazujemo :D

Niti ne. Pa ne, da bi bilo s tem karkoli narobe - enostavno je nevljudno strmeti v ljudi, ki si izkazujejo naklonjenost, ker gre za zasebne zadeve. Če so ekshibicionisti je seveda OK, ampak dokler ne pokažejo svoje ekshibicionistične izkaznice jaz nočem tvegat.

draciel> Ja za nas tipe ni ravno kul ko vidimo dva tipa pri poljubljanju. Vendar je potrebno vprašati tudi ženske kaj si o tem mislijo.

Aja? Zakaj pa ni kul? A _moraš_ gledat?

draciel ::

para! , imaš sicer point. Vendar človek brez ene roke v večini ne more opravljati normalno določenih stvari v življenju.

Homoseksualec po drugi strani pa ni prikrajšan k nobeni stvari ( če pustimo zakone po katerih so naveliko prikrajšani, pri strani ) vendar gledano kar se tiče občutkov in ljubezni , po moje čutijo isto kot mi. Ne vem..

sam mogoče imaš prav. Nekatere je pomoje tudi sram da se taki rodijo. Nekateri si temu ne morejo pomagati in nočejo biti taki, vendar njihova notranja volja je drugačna.

Isotropic ::

Invictus je izjavil:

Vidim jih kot ljudi.

Mi jih je pa zabavno opazovat in komunicirat z njimi. Zveš marsikaj.

povej se kaj nam

jype ::

draciel> če pustimo zakone po katerih so naveliko prikrajšani, pri strani

Ah, naveliko pa niso več. Predvsem gre zdaj za enakopravno obravnavo, ki je temelj sodobne družbe. V resnici gre samo za bedast zadnji branik nekih smešnih verskih predsodkov in ko bo tega konec ne bo nihče več razumel, v čem naj bi sploh bila težava.

draciel ::

jype je izjavil:




draciel> Ja za nas tipe ni ravno kul ko vidimo dva tipa pri poljubljanju. Vendar je potrebno vprašati tudi ženske kaj si o tem mislijo.

Aja? Zakaj pa ni kul? A _moraš_ gledat?


Ne. Nikoli nisem gledal nobenega, ki je bil pri svojem dejanju. Govora je o tem da osebo zgolj opaziš med dejanjem in si potem misliš svoje.

jype ::

Ja no, jaz sem tudi ponesreči že videl moške, ki so se poljubljali, pa ne morem reči da sem ravno trpel.

Vsaj ne toliko kot ko sem videl ljudi, ki si delajo luknje v kožo, da potem gor obesijo nakit :|

para! ::

draciel je izjavil:

para! , imaš sicer point. Vendar človek brez ene roke v večini ne more opravljati normalno določenih stvari v življenju.

Homoseksualec po drugi strani pa ni prikrajšan k nobeni stvari ( če pustimo zakone po katerih so naveliko prikrajšani, pri strani ) vendar gledano kar se tiče občutkov in ljubezni , po moje čutijo isto kot mi. Ne vem..

sam mogoče imaš prav. Nekatere je pomoje tudi sram da se taki rodijo. Nekateri si temu ne morejo pomagati in nočejo biti taki, vendar njihova notranja volja je drugačna.

Sej to je bistvo. Geji niso prikrajšani zaradi svoje spolne usmeritve (ta je čisto ok in jim ustreza), ampak zaradi družbene stigmatizacije, ki pa je je vse manj, glede na to, da je vse več out-of-the-closet gej parov. Posebna obravnava pa je oblika stigmatizacije, ane.
Death before dishonor!

draciel ::

jype je izjavil:

draciel> če pustimo zakone po katerih so naveliko prikrajšani, pri strani

Ah, naveliko pa niso več. Predvsem gre zdaj za enakopravno obravnavo, ki je temelj sodobne družbe. V resnici gre samo za bedast zadnji branik nekih smešnih verskih predsodkov in ko bo tega konec ne bo nihče več razumel, v čem naj bi sploh bila težava.


Aja si me spomnil tudi na to. Kar se tiče verskih predsotkov. Hmm zanimivo , zanimivo. Jaz izhajam iz verne družine. Moja stara mama je zelo zelo verna in s tem ( istospolno usmerjeni ) se nikakor ne strinja in je odločno proti. Jaz sem tudi veren in spoštujem verske zakone, vendar po pravici povedano mene ne moti nič če imamo homoseksualce v družbi. Npr, moja stara mama pomoje ni razmišljala kako bi bilo če bi se rodila istospolno usmerjna heh. As i said. Noben ni kriv da se tak rodiš.

Looooooka ::

Hmm sej dokler ne cuti neke potrebe, da svojo spolno usmerjenost enaci z nekim stilom oblacenja in potrebo po provokacijah sploh ne mores opazit, da je nekdo homoseksualec.
Na tiste, ki sledijo nekim stereotipom pa gledam isto kot na straight osebe, ki sledijo nekemu crednemu nagonu in se temu primerno oblacijo/obnasajo...attention seeking whores.
Torej na splosno so res cisto isti kot smo mi :)

para! ::

Torej na splosno so res cisto isti kot smo mi :)

Ne razumem od kje sploh dvom v to?
Death before dishonor!

Looooooka ::

jype je izjavil:

Ja no, jaz sem tudi ponesreči že videl moške, ki so se poljubljali, pa ne morem reči da sem ravno trpel.

Vsaj ne toliko kot ko sem videl ljudi, ki si delajo luknje v kožo, da potem gor obesijo nakit :|

Poljubljanje...who cares.
Lizanje v dolocenih situacijah je pa nadlezno pa ce to pocneta 2 zenski, 2 tipa ali pa tip in zenska.
V teh primerih je prevec homoseksualcev sveto prepricanih, da jih ljudje grdo gledajo samo zato, ker so drugace usmerjeni.
Moznost neprimernega in kulturnega obnasanja preveckrat prezrejo.
Torej so SPET...cisto enaki kot mi!
:)

jype ::

para!> Ne razumem od kje sploh dvom v to?

Problem identitete. Če ne moreš pokazati razlik med sabo in nekom, potem te lahko upravičeno skrbi, da si mu dovolj podoben, da sta enaka.

Zato so pa nacisti tripal na arijsko raso, čeprav je bil firer žgoljavi patuljak, ki z arijci ni imel prav veliko skupnega.

Looooooka> Lizanje v dolocenih situacijah je pa nadlezno

No ja... Lahko gre tudi predaleč, ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Looooooka ::

para! je izjavil:

Torej na splosno so res cisto isti kot smo mi :)

Ne razumem od kje sploh dvom v to?

Ja ne vem...prasaj tistega sodelavca gor.
Vecina moskih nima nobenih problemov z gledanjem 2 zensk...2 moska se jim pac ne zdita tako eroticna.
No...in normalno vzgojen moski, ki ne dvomi v svojo usmerjenost pac zadevo ignorira.
Vsi ostali pa cutijo potrebo po zgrazanju in obsojanju.
Se mi ze nekaj let niti ne da vec ubadat z ljudmi. Vazno, da niso nasilni in nesramni do drugih...pa naj majo kakrsno koli mnenje hocejo.
Sam da je mir.

jype ::

Looooooka> 2 moska se jim pac ne zdita tako eroticna.

Za to obstaja zelo jasen razlog: Lousy director of photography.

mcgeek ::

Če se navežem na prvi post.
Nevem zakaj bi nekoga skrbelo ali so oz. bodo istospolno usmerjeni ali ne. Saj to nima nobene veze z odločitvijo.
Tak se rodiš. Edina odločitev, ki jo lahko sprejmeš je ta, da tega ne boš povedal svetu in se skriješ pred realnostjo, tako da se pretvarjaš da si raznospolno usmerjen.
Družba je tista, ki vrši pritisk na določeno osebo - in s tem pogojuje kako svobodna bo tista oseba.
Nekateri se požvižgajo na to in živijo srečno življenje, tako kot vsi ostali.
Drugi pač ne - in jih je strah priznati kdo so. Še huje, sami sebi nočejo priznati kdo so. Tako imaš ljudi, ki so out-irani od mladosti - in ljudi, ki so se s tem sprijaznili kot starejši.
Ampak družba se spreminja. Danes v večini to sploh ni več problem. Se pa vedno najdejo posamezniki, ki ti zagrenijo kako minuto. Take se ignorira.

Jaz sem gej.
Z veseljem odgovorim na kako vprašanje.
Hkrati pozivam moderatorje, da vzdržujejo nivo pogovora. Brez razpihovanja nestrpnosti.

draciel ::

mcgeek je izjavil:

Če se navežem na prvi post.
Jaz sem gej.
Z veseljem odgovorim na kako vprašanje.
Hkrati pozivam moderatorje, da vzdržujejo nivo pogovora. Brez razpihovanja nestrpnosti.


Nisem si predstavljal da bo tudi kakšen tak na slo-tech. Sem res presenečen glede na to da kjer jaz živim, gejev najbrž skoraj ni.

Kako se pa ti počutiš če smem vprašat? A te kdaj kdo obsoja?

mcgeek ::

Kako pa veš, da tam kjer živiš ni gejev?
Tam nekje med 5-10% svetovne populacije je gej.. Nekaj od teh % jih ni odkritih oz. sami pri sebi to zanikajo.
Sicer pa nevem zakaj bi nam moralo na čelu pisati kdo smo :-)

Kako se počutim? Nič drugače kot ti, normalno. Mrzlo je ker dež pada. :-)
Če me kdo obsoja? Nihče, ki se je kdajkoli pogovarjal z mano. Če je kdo, ki to počne za mojim hrbtom, verjetno tudi nima stikov z mano. To pa je potem že njihov problem.

Obsojajo ponavadi tisti, ki so varno skriti pod krinko anonimnosti. Zelo majo je takih, ki ti bodo v obraz povedali, da je s tabo nekaj narobe - zato ker sami niso kaj preveč prepričani v svojo usmerjenost.

genesiss ::

Si sexal z žensko? Kako ti je blo?

mcgeek ::

genesiss je izjavil:

Si sexal z žensko? Kako ti je blo?

Nisem. Ker me ne privlačijo.

D3m ::

Ali si se rodil gej? Ali je bila to poznejša odločitev?
|HP EliteBook|R5 6650U|

mcgeek ::

D3m je izjavil:

Ali si se rodil gej? Ali je bila to poznejša odločitev?

Ne poznam geja ali lezbijke, ki bi se za to odločil/a. Tak se rodiš. Ljudje, ki so običajno proti, ponavadi menijo, da je to odločitev. Ni. Sem se pa odločil, da tega ne bom skrival.
Vprašaj sam sebe, si se ti odločil, da boš imel rad ženske?
Običajno pa se ljudje zavejo svoje spolnosti, ko pridejo v puberteto.

Sicer pa ne obstajajo le samo heteroseksualci in samo homoseksualci.
Alfred Kinsey je v prejšnjem stoletju sestavil lestvico, na kateri se lahko najdeš:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mcgeek ()

D3m ::

Torej si takoj, ko si prijokal na svet vedel, da si gej?
|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

D3m> Torej si takoj, ko si prijokal na svet vedel, da si gej?

Lih ene tok kot si ti vedu, da si hetero.

mcgeek ::

D3m je izjavil:

Torej si takoj, ko si prijokal na svet vedel, da si gej?

Povej mi ali si ti takoj, ko si prijokal na svet, vedel da si strejt?
Kolikor se spomnim, so se vsi fantje v šoli zmrdovali nad puncami, dokler niso prišli v puberteto.

D3m ::

Torej se človek rodi gej vendar mu v poznejšem času "pomagajo" hormoni?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: marvin42 ()

para! ::

Torej se človek rodi gej vendar mu v poznejšem času "pomagajo" hormoni?

Človek se rodi spolno nedozorel, in ko dozori se začne zanimat za njemu privlačnejši spol, to pa se zgodi, ko pride v puberteto.

Tvoj sklep je pa absurden.
Death before dishonor!

D3m ::

Ni sklep ampak samo mišlenje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

mcgeek ::

Nisem ravno zdravnik. Ampak zdrava pamet mi pove, da če res na izvajaš kakih čudnih genetskih poskusov na osebi - je tvoj genom zapisan že pred rojstvom. Tudi hormoni, ki nevem kak vpliv bi imeli na to, na kar ti meniš. Znanstveno ni potrjeno nič.
Ne bom te prepričeval v ničesar. Imej svoje mnenje. Če meniš, da postaneš gej kasneje oz. da je to odločitev, ok.
Jaz ti povem iz prve roke, da ne poznam take osebe. Verjetno pa jih poznam veliko več kot ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mcgeek ()

D3m ::

Torej je naravno in sprejemljivo? Oz. vsako bitje ima drugačno spolno usmerjenost?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

mcgeek ::

D3m je izjavil:

Torej je naravno in sprejemljivo?

Jaz se ne počutim čisto nič nenaravno.
Če je pa sprejemljivo (predvidevam da ljudem, ki so strejt), pa ima lahko vsak svoj pogled na to.

>>><<< ::

Nimam nič proti, dokler nimam sam problemov z njimi. Jaz bi ga vžgal na gobec, če se ga z lepo besedo ne bi dalo odpraviti...

Problem istospolnih partnerjev vidim v tem, da jim med otroštvom manjka eden izmed staršev oziroma od njega ne dobijo potrditve, da so sposobni, pametni - navadne pohvale pač in jo v odrasli dobi iščejo v takšni in drugačni obliki. Fuj in fej kakšna družba smo postali lahko samo rečem!

P.S. Baje se v gej barih zadržujejo dobre punce, ker imajo tam mir. Lahko kdo potrdi to? :) /sarkazem off
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

D3m ::

Meni se zdi, da je mogoče krivec genom oz. neuron.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

mcgeek ::

>>><<< je izjavil:

Nimam nič proti, dokler nimam sam problemov z njimi. Jaz bi ga vžgal na gobec, če se ga z lepo besedo ne bi dalo odpraviti...

Problem istospolnih partnerjev vidim v tem, da jim med otroštvom manjka eden izmed staršev oziroma od njega ne dobijo potrditve, da so sposobni, pametni - navadne pohvale pač in jo v odrasli dobi iščejo v takšni in drugačni obliki. Fuj in fej kakšna družba smo postali lahko samo rečem!

P.S. Baje se v gej barih zadržujejo dobre punce, ker imajo tam mir. Lahko kdo potrdi to? :) /sarkazem off

Žalostno je, da si tako nestrpen do tega. Grožnje z nasiljem bodo kvečjemu pritegnile pozornost moderatorjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mcgeek ()

galu ::

>>><<< je izjavil:

Nimam nič proti, dokler nimam sam problemov z njimi. Jaz bi ga vžgal na gobec, če se ga z lepo besedo ne bi dalo odpraviti...

Problem istospolnih partnerjev vidim v tem, da jim med otroštvom manjka eden izmed staršev oziroma od njega ne dobijo potrditve, da so sposobni, pametni - navadne pohvale pač in jo v odrasli dobi iščejo v takšni in drugačni obliki. Fuj in fej kakšna družba smo postali lahko samo rečem!


Wait... Is that for real?

Kiro paradoksalno mnenje... Vau.8-O
Tako to gre.

D3m ::

mcgeek je izjavil:

>>><<< je izjavil:

Nimam nič proti, dokler nimam sam problemov z njimi. Jaz bi ga vžgal na gobec, če se ga z lepo besedo ne bi dalo odpraviti...

Problem istospolnih partnerjev vidim v tem, da jim med otroštvom manjka eden izmed staršev oziroma od njega ne dobijo potrditve, da so sposobni, pametni - navadne pohvale pač in jo v odrasli dobi iščejo v takšni in drugačni obliki. Fuj in fej kakšna družba smo postali lahko samo rečem!

P.S. Baje se v gej barih zadržujejo dobre punce, ker imajo tam mir. Lahko kdo potrdi to? :) /sarkazem off

Žalostno je, da si tako nestrpen.


Ni nestrpen, samo omejeno strpnost ima. Tako, kot vsak. Sam se imam za strpnega vendar imam limit.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

para! ::

Jaz bi ga vžgal na gobec, če se ga z lepo besedo ne bi dalo odpraviti...

A odpravit ga je pa treba na vsak način? Zakaj?

D3m je izjavil:

Meni se zdi, da je mogoče krivec genom oz. neuron.

Nehi trolat, da se ti možgan mal ohladi.
Death before dishonor!

jype ::

Ko bo gejev več kot kretenov, bomo končno stopili v 21. stoletje :|

D3m ::

Torej si nestrpen do kretenov? In ti naj bi bil strpen? Sramota.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mcgeek ::

jype je izjavil:

Ko bo gejev več kot kretenov, bomo končno stopili v 21. stoletje :|

Ne skrbi. Ne ganejo me negativne pripombe. Jih ignoriram.
Vedno se najde folk, ki bo izkoristil vsako priložnost za to, da bo dokazal kako zelo strejt je.
Po mojih izkušnjah so to ponavadi ljudje, ki po tisti Kinsey-jevi lestvici niso čista '0' in poskušajo na vsak način zatreti svoja čustva - tako da se spravijo nad svoj 'problem'.
«
1
2 3
...
5