» »

Duhovnost

Duhovnost

1
2
3

PacificBlue ::

7982884e
"napredne teorije so plod logičnih zaključkov zelo pametnih ljudi. jest nisem študiral teh stvari, da bi jih razumel, in ja, zatorej jim morem verjet. verjamem pa jim zato, ker verjamem v sposobnost teh zelo pametnih ljudi, in zato, ker alternative ni."

Potem si vernik?

To je najvecja napaka ljudi, da sledijo nekim idejam ali teorijam, ne da bi imeli sami kaksne izkusnje s tem oz da bi to uvideli sami. Taksni delajo se vecjo skodo, kot pa ljudje, ki v miru meditirajo, spoznavajo chi energijo in odkrivajo resnico v sebi..

7982884e ::

judoka je izjavil:

Tvoj ego je res ogromen, glede na to da priznavaš, da si vernik. In to, ortodoksen vernik.


Potem si vernik?

To je najvecja napaka ljudi, da sledijo nekim idejam ali teorijam, ne da bi imeli sami kaksne izkusnje s tem oz da bi to uvideli sami. Taksni delajo se vecjo skodo, kot pa ljudje, ki v miru meditirajo, spoznavajo chi energijo in odkrivajo resnico v sebi..
ne, nisem vernik. verjamem, da jutri ne bo -30 stopinj zunaj, ampak zato nisem vernik. zato nisem, ker se potem taki kot sta vidva, obešajo na take izraze. potemtakem je vsak človek ortodoksen vernik, tud največji modrec, ker sklepam da ni vse sam pogruntal ampak je moral nekej verjet svojim kolegom.
Ali verjameš da smo nastali iz opic...ali da nas je ustvaril Bog...ali da so nas posejali marsovci..same thing. Verjameš. Če verjameš in ne veš, avtomatsko
odpade opcija pametovanja drugim. Ne glede na to, kakšne diplome in nagrade stojijo za neko teorijo, še vedno je teorija in kot taka, kandidat za obsoletnost.
enako velja glede tele bedastoče. tud teorija o gravitaciji je teorija, pa to ne pomeni, da jabolka proti tlem vleče skrivna mistična inteligentna sila.

gzibret ::

Meni je bilo fascinantno, ko sem bral Teozofe iz konca 19. stoletja (Blawatski), ki so že leta 1882 trobili, da ni razlike med materijo in energijo, da je to eno in isto ter da lahko eno prehaja v drugo in bratno. Poleg tega so govorili o obstoju orožij, ki pobijejo 30.000 vojakov v 1 sekundi in ki je svetlo kot sonce.

No, po drugi strani pa so hkrati v taisti knjigi trobili nebuloze. Samo vseeno.... da misliti...


Se pa najbolje strinjam z eno mislijo, pa ne vem več, kje sem jo prebral:

"Duhovnost pomeni naučiti se umreti še predno nastopi biološka smrt."
Vse je za neki dobr!

7982884e ::

še nekej, pacificblue, ker vem kakšen kaliber si ti. vsak človek ima svoj belief system, kar je naravno. nekim idejam ali teorijam sledi vsakdo, s tem da eni sledijo teorijam, ki imajo pravo znanstveno podlago, drugi pa enim idejam brez prave znanstvene podlage. a si slučajno kdaj videl okroglo zemljo? mislim da nisi, ker dvomim da si astronavt. zakaj potem verjameš, da zemlja ni ploščata? a si vernik? a se zato ne smeš udeleževat debat o ploščati vs okrogli zemlji?

Mipe ::

Poleg tega so govorili o obstoju orožij, ki pobijejo 30.000 vojakov v 1 sekundi in ki je svetlo kot sonce.


Tako orožje že obstaja, no, ni ravno orožje, ki bi ga obvladovali. Gre namreč za povsem naraven pojav: eksplozijo meteorja. Nekdo je videl to, videl posledice, videl zažgana trupla nesrečnih vaščanov, nato je šel blebetat drugim.

PacificBlue ::

7982884e je izjavil:

še nekej, pacificblue, ker vem kakšen kaliber si ti. vsak človek ima svoj belief system, kar je naravno. nekim idejam ali teorijam sledi vsakdo, s tem da eni sledijo teorijam, ki imajo pravo znanstveno podlago, drugi pa enim idejam brez prave znanstvene podlage. a si slučajno kdaj videl okroglo zemljo? mislim da nisi, ker dvomim da si astronavt. zakaj potem verjameš, da zemlja ni ploščata? a si vernik? a se zato ne smeš udeleževat debat o ploščati vs okrogli zemlji?


Kaksen kaliber pa sem jaz?.44?:)

Kako pa ti sledis znanstvenim teorijam, ce ocitno nimas nekega pojma o znanosti? Znanost do zdj se ni dala dokoncnih zakljuckov glede marsicesa, saj smo se vedno v fazi raziskovanja..tudi znastveniki si niso enotni med sabo in marsikje so nasprotja in razlicni zakljucki in spoznanja. Jaz ne nasprotujem znanosti, ker olajsa zivljenje ljudi. Mi je pa fascinantno kako lahko tebi otezijo zivljenje drugacni pogledi in verovanja..saj te noben ne sili v nicesar. Boga pa tudi nisi prijel za jajce da bi imel tako velik ego. Jaz verjamem v kar pac verjamem..in tole tvoje pisanje me se samo utrdi v veri..ali razmisljanju.

Zgodovina sprememb…

judoka ::

7982884e je izjavil:

enako velja glede tele bedastoče. tud teorija o gravitaciji je teorija, pa to ne pomeni, da jabolka proti tlem vleče skrivna mistična inteligentna sila.



Kakšna mistična sila? O čemu govoriš? Gravitacija je preverljivo dejstvo. Naravni zakoni so preverljivo dejstvo. Kdo sploh trdi drugače?


Si tipičen vernik. Iz pogovora izluščiš 1 ali 2 stavka na katera si sposoben (ne prav logično) replicirat.
Vse ostalo ignoriraš, ker ni kompatibilno s tvojim programom.

Očitno ni najboljši dan za tvoj, na veliko reklamiran intelekt.

7982884e ::

PacificBlue je izjavil:

Kako pa ti sledis znanstvenim teorijam, ce ocitno nimas nekega pojma o znanosti? Znanost do zdj se ni dala dokoncnih zakljuckov glede marsicesa, saj smo se vedno v fazi raziskovanja..tudi znastveniki si niso enotni med sabo in marsikje so nasprotja in razlicni zakljucki in spoznanja. Jaz ne nasprotujem znanosti, ker olajsa zivljenje ljudi. Mi je pa fascinantno kako lahko tebi otezijo zivljenje drugacni pogledi in verovanja..saj te noben ne sili v nicesar. Boga pa tudi nisi prijel za jajce da bi imel tako velik ego. Jaz verjamem v kar pac verjamem..in tole tvoje pisanje me se samo utrdi v veri..ali razmisljanju.
napisal sem, da stvari nisem študiral, a si jih ti? bomo vprašali ljudi, ki so študirali fiziko, pa da vidimo kdo ima prav. znanstveniki si niso enotni zgolj in samo v znanosti, ki še nastaja, v cutting edge znanosti torej, ne pa nekje na sredi znanosti, v nečem na čemer bi ostala znanost temeljila.
Kakšna mistična sila? O čemu govoriš? Gravitacija je preverljivo dejstvo. Naravni zakoni so preverljivo dejstvo. Kdo sploh trdi drugače?


Si tipičen vernik. Iz pogovora izluščiš 1 ali 2 stavka na katera si sposoben (ne prav logično) replicirat.
Vse ostalo ignoriraš, ker ni kompatibilno s tvojim programom.

Očitno ni najboljši dan za tvoj, na veliko reklamiran intelekt.
sej če bi znal brat, bi videl, da sem dal primerjavo gravitacije z mistično inteligentno silo, ker si se v prejšnjih postih obešal na znanstvene teorije, češ da so zgolj teorije. tud teorija gravitacije je zgolj teorija in dokler tvoja psevdoznanost ne sproducira boljšega modela, ki bi bolje razlafal efekte gravitacije, bo tvoja psevdoznanost zgolj psevdoznanost.

na ostale bedastoče nisem repliciral ker sem nanje repliciral že v prejšnjih postih in ker se mi ne da.

če sem jest vernik, je vsak človek vernik. ampak vidim da ne bomo daleč prišli s to debato, zato si raje izberi eno področje kvaziznanosti in mal povej o tem, ker si očitno precej izobražen in ti intelekta za razlaganje ne manjka.

oziroma dej povej sploh o čem točno se pogovarjamo kle, ker ne vem. a se pogovarjamo o tem, da se znanost moti? da kvaziznanost ni kvaziznanost ampak je znanost? da je katera izmed telih reči resnična: horoskop, lifeforce, aura, karma, afterlife, alternativna medicina? al se pogovarjamo o tem, če je joga dobra za mentalno počutje ljudi? ker verjetno je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

judoka ::

7982884e je izjavil:

če bi znal brat, bi videl, da sem dal primerjavo gravitacije z mistično inteligentno silo, ker si se v prejšnjih postih obešal na znanstvene teorije, češ da so zgolj teorije. tud teorija gravitacije je zgolj teorija in dokler tvoja psevdoznanost ne sproducira boljšega modela, ki bi bolje razlafal efekte gravitacije, bo tvoja psevdoznanost zgolj psevdoznanost.

na ostale bedastoče nisem repliciral ker sem nanje repliciral že v prejšnjih postih in ker se mi ne da.

če sem jest vernik, je vsak človek vernik. ampak vidim da ne bomo daleč prišli s to debato, zato si raje izberi eno področje kvaziznanosti in mal povej o tem, ker si očitno precej izobražen in ti intelekta za razlaganje ne manjka.


OK zadnjič, po korakih, da bo tvoja funkcionalna pismenost dohajala.

- Point omenjanja teorij ni bil da bi se šel znanost vs. duhovnost, ker itak poudarjam da se to dvoje ne izključuje.
- Point je bil v temu, da ti pokažem, da si si (v smislu nastanka vesolja-življenja-človeka,..) izbral verski sistem.
- Tvoj verski sistem, v zgoraj omenjenem smislu so znanstvene teorije.
- Ker teorije niso dejstva, si vernik. Tako kot vsi (ogromna večina) ljudje na temu planetu.
- Ker si vernik spadaš v isto skupino ljudi, za katere trdiš da so ti intelektualno inferiorni, čeprav veš isto kot vsi ostali. Praktično nič.
- Glede na tvoj nivo komuniciranja si verski skrajnež, saj očitno nimaš tolerance do drugače mislečih. Zate so drugače misleči pač
umsko šibki ljudje, čeprav sam ne pokažeš nobene intelektualne širine niti z replikami, ker se ti kao "ne da". Hehe.
Teorije drugih lahko prebere in ponavlja vsak in to ne dokazuje, da je ta človek inteligenten. To samo dokazuje da zna brat.

7982884e je izjavil:


oziroma dej povej sploh o čem točno se pogovarjamo kle, ker ne vem. a se pogovarjamo o tem, da se znanost moti? da kvaziznanost ni kvaziznanost ampak je znanost? da je katera izmed telih reči resnična: horoskop, lifeforce, aura, karma, afterlife, alternativna medicina? al se pogovarjamo o tem, če je joga dobra za mentalno počutje ljudi? ker verjetno je.


Torej prideš v temo sporočit da so ljudje, ki jih zanima duhovnost intelektualno šibki, ampak sploh ne veš o čemu teče tema?

i rest my case.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

Wox ::

"Tisti trenutek, ko bo znanost začela proučevati nefizikalne pojave, bo v desetih letih napredovala bolj kot v vsej svoji zgodovini."

Nikola Tesla, srbsko-ameriški elektroinženir, izumitelj, fizik, kemik in matematik (1856-1943)
Commodore 64

blackbfm ::

dvomim da je tesla to izjavil

judoka ::

blackbfm je izjavil:

dvomim da je tesla to izjavil


Se ne sklada z programom?

http://ceur-ws.org/Vol-822/DR.pdf


Tale je še bolj primeren tej temi, isto od Tesle:


Of all the frictional resistances, the one that most retards human movement is ignorance, what Buddha called 'the greatest evil in the world.' The friction which results from ignorance ... can be reduced only by the spread of knowledge and the unification of the heterogeneous elements of humanity. No effort could be better spent.

7982884e ::

judoka je izjavil:

- Ker si vernik spadaš v isto skupino ljudi, za katere trdiš da so ti intelektualno inferiorni, čeprav veš isto kot vsi ostali. Praktično nič.
- Glede na tvoj nivo komuniciranja si verski skrajnež, saj očitno nimaš tolerance do drugače mislečih. Zate so drugače misleči pač
umsko šibki ljudje, čeprav sam ne pokažeš nobene intelektualne širine niti z replikami, ker se ti kao "ne da". Hehe.
Teorije drugih lahko prebere in ponavlja vsak in to ne dokazuje, da je ta človek inteligenten. To samo dokazuje da zna brat.
še enkrat, da boš dohajal: verjetje v znanost je pametna stvar za počet, verjetje v kvaziznanost je neumna stvar za počet. to je vsa umetnost, da trdim nekaj takega ne rabim imet doktorata iz fizike, matematike ali katere druge panoge znanosti, ampak zgolj logično mišljenje, ki deluje na podlagi belief systema oziroma, ker imaš take probleme s to besedo (verjeti, namreč), bom reku strukturiranega znanja. kot vernik takega tipa si pridržujem pravico do klasificiranja ljudi, ki verjamejo v kvaziznanost, kot ljudi z ne najbolj pamentimi prepričanji. ali verjameš znanosti ali pa kvaziznanosti, vmesne variante pri posameznih področjih ni. je pa razlika, da ena stvar je preverljiva, sloni na dejstvih, eksperimentih, deluje v praksi in je odgovorna za tehnološki napredek, zaradi česar danes dobro živimo in ne umiramo od lakote in volkov. druga stvar pa je potuhnjena za mističnimi dejstvi, nima oprijemljivih dejstev razen hudo sumljivih subjektivnih izražanj posameznikov, še ni videla praktične uporabe razen komercializacije storitev kjer se zlorablja to ali ono stvar za to da ljudje plačujejo. ena zadeva se sklada z opažanji opazujočega, z globalnim modelom delovanja stvari, druga stvar je potuhnjena v stvareh, ki jih ne moremo razložiti, a vseeno dela lastne razlage in ugotovitve ravno na podlagi tega, da te specifične stvari ne moremo razložiti. lahko je o neznanem bluziti - maneverskega prostora je ogromno, znanstveni zaključki pa tja ne sežejo. po tvoji logiki pa nihče, ki ni bil na krovu apollov in torej ni videl zemlje kot kroglo, ne sme debatirati o tem, ali je zemlja okrogla ali ne in astrofiziki zgolj verjamejo meritvam instrumentov, a zato ne morejo reči, kaj se dogaja tam, kjer golo oko ne seže in ljudem, ki mislijo da tamkaj letijo samorogi ne morejo očitati, da so mal blesavi.
poenostavljeno en belief system pravi, da leti okrog saturna kamen, drug pa, da okrog njega leti čajna žlička. noben človek nima direktnega dejstva o enem ali drugem, definitivno pa lahko pristaš kamna reče pristašu žličke, da bluzi.

zdaj bi pa rad slišal tvoje akademske izkušnje z duhovnostjo, ker v nasprotnem primeru po tvoji logiki o tem ne bi smel pisati po internetu.


Torej prideš v temo sporočit da so ljudje, ki jih zanima duhovnost intelektualno šibki, ampak sploh ne veš o čemu teče tema?

i rest my case.
ne. rekel sem, da so ljudje, ki verjamejo v horoskop in podobne zadeve, mentalno šibki. ne vem pa, o kakšni duhovnosti točno se midva pogovarjava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

svenica ::

Uh, si kar težek. Zdi se mi, da jemlješ duhovnost kot preveč banalno
(redukcija na horoskope) in jo enačiš z religijo. Duhovnost ni noben
'belief system', prej način ravnanja, delovanja, prioritet in vrednot
in nikakor ne izključuje znanosti. Širok pojem in predvsem aspekt,
ki spet ne izključuje že apriori drugega. Ljudi s to komponento oklicati
za mentalno šibke in manjvredne, pa ti, milo rečeno, ni ravno v čast.

judoka ::

Če nisi opazil, sploh ne pametujem v kaj naj nekdo verjame. Spotaknil sem se zgolj ob tvojo egocentrično izjavo, iz katere
je nastal cel šmorn, ker me na vsake tolk časa pač z-iritira nek neznanec na netu (my mistake).

- Predvsem je pametno to, da si človek ne zaklene mind set v nespremenljivo entiteto (verski skrajnež), ampak da dopušča možnost, da se moti.
- Tehnološki napredek nima veze z duhovnostjo (zato se znanost ne tepe z duhovnostjo)
- Komercializacija storitev nima veze z duhovnostjo (zato se znanost ne tepe z duhovnostjo)
- Tudi v znanosti je ogromno manevrskega prostora, vključno z splošno obravnavanimi "cutting edge" teorijami. Tudi v znanosti so subjektivna mnenja.
- Moja logika ti ni jasna, ker to da je zemlja okrogla je preverljivo dejstvo. Zadostuje posnetek iz vesoljske postaje. Nastanek človeka NI
preverljivo dejstvo.
- Moje izkušnje z duhovnostjo so moje..osebne...tebi ne koristijo nič. Spet bi bil na principu verjamem/ne verjamem.
- Če te to zanima (sicer je očitno da te ne), do your home work.
- Horoskopi in magični talismani so storitve. Beri tretjo alinejo. RKC je institucija, ki prodaja religijo. Jasen point?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

333333 ::

An atheist professor of philosophy speaks to his class on the problem science has with God, The Almighty.

He asks one of his new students to stand and .....

Prof: So you believe in God?
Student: Absolutely, sir.

Prof: Is God good?
Student: Sure.

Prof: Is God all-powerful?
Student: Yes.

Prof: My brother died of cancer even though he prayed to God to heal him. Most of us would attempt to help others who are ill. But God didn't. How is this God good then? Hmm? (Student is silent.)

Prof: You can't answer, can you? Let's start again, young fellow. Is God good?
Student: Yes.

Prof: Is Satan good?
Student: No.

Prof: Where does Satan come from?
Student: From...God...

Prof: That's right. Tell me son, is there evil in this world?
Student: Yes.

Prof: Evil is everywhere, isn't it? And God did make everything. Correct?
Student: Yes.

Prof: So who created evil?
Student does not answer.

Prof: Is there sickness? Immorality? Hatred? Ugliness? All these terrible things exist in the world, don't they?
Student: Yes, sir.

Prof: So, who created them?
Student has no answer.

Prof: Science says you have 5 senses you use to identify and observe the world around you. Tell me, son...Have you ever seen God?
Student: No, sir.

Prof: Tell us if you have ever heard your God?
Student: No, sir.

Prof: Have you ever felt your God, tasted your God, smelt your God? Have you ever had any sensory perception of God for that matter?
Student: No, sir. I'm afraid I haven't.

Prof: Yet you still believe in Him?
Student: Yes.

Prof: According to empirical, testable, demonstrable protocol, science says your GOD doesn't exist. What do you say to that, son?
Student: Nothing. I only have my faith.

Prof: Yes. Faith. And that is the problem science has.

Student: Professor, is there such a thing as heat?
Prof: Yes.

Student: And is there such a thing as cold?
Prof: Yes.

Student: No sir. There isn't.
(The lecture theatre becomes very quiet with this turn of events.)

Student: Sir, you can have lots of heat, even more heat, superheat, mega heat, white heat, a little heat or no heat. But we don't have anything called cold. We can hit 458 degrees below zero which is no heat, but we can't go any further after that. There is no such thing as cold. Cold is only a
word we use to describe the absence of heat. We cannot measure cold. Heat is energy. Cold is not the opposite of heat, sir, just the absence of it.
(There is pin-drop silence in the lecture theatre.)

Student: What about darkness, Professor? Is there such a thing as darkness?
Prof: Yes. What is night if there isn't darkness?

Student: You're wrong again, sir. Darkness is the absence of something. You can have low light, normal light, bright light, flashing light....But if you have no light constantly, you have nothing and it's called darkness, isn't it? In reality, darkness isn't. If it were you would be able to make darkness darker, wouldn't you?

Prof: So what is the point you are making, young man?
Student: Sir, my point is your philosophical premise is flawed.

Prof: Flawed? Can you explain how?
Student: Sir, you are working on the premise of duality. You argue there is life and then there is death, a good God and a bad God. You are viewing the concept of God as something finite, something we can measure. Sir, science can't even explain a thought. It uses electricity and magnetism, but has never seen, much less fully understood either one.

To view death as the opposite of life is to be ignorant of the fact that death cannot exist as a substantive thing. Death is not the opposite of life: just the absence of it. Now tell me, Professor. Do you teach your students that they evolved from a monkey?

Prof: If you are referring to the natural evolutionary process, yes, of course, I do.

Student: Have you ever observed evolution with your own eyes, sir? (The Professor shakes his head with a smile, beginning to realize where the argument is going.)

Student: Since no one has ever observed the process of evolution at work and cannot even prove that this process is an on-going endeavor, are you not teaching your opinion, sir? Are you not a scientist but a preacher? (The class is in uproar.)

Student: Is there anyone in the class who has ever seen the Professor's brain? (The class breaks out into laughter.)

Student: Is there anyone here who has ever heard the Professor's brain, felt it, touched or smelt it? No one appears to have done so. So, according to the established rules of empirical, stable, demonstrable protocol, science says that you have no brain, sir. With all due respect, sir, how do we then trust your lectures, sir?

(The room is silent. The professor stares at the student, his face unfathomable.)

Prof: I guess you'll have to take them on faith, son.

Student: That is it sir... The link between man & god is FAITH. That
is all that keeps things moving & alive.

this is a true story, and the student was none other than.........Dr. APJ Abdul Kalam, once president of India

Drugace pa Ljudje dajte se nehat naganjat lepo prosim, vsak ma svoj prav to je to every body happy :D
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

SplitCookie ::

Wox je izjavil:

"Tisti trenutek, ko bo znanost začela proučevati nefizikalne pojave, bo v desetih letih napredovala bolj kot v vsej svoji zgodovini."

Nikola Tesla, srbsko-ameriški elektroinženir, izumitelj, fizik, kemik in matematik (1856-1943)


Kot nefizikalne pojave je zelo verjetno mislil obstoj integriranih vezij, nevronskih mrež in pojav supercomputinga
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

pegasus ::

SplitCookie je izjavil:

Kot nefizikalne pojave je zelo verjetno mislil obstoj integriranih vezij, nevronskih mrež in pojav supercomputinga

Eh?

Wox ::

SplitCookie je izjavil:

Kot nefizikalne pojave je zelo verjetno mislil obstoj integriranih vezij, nevronskih mrež in pojav supercomputinga

Ah dej no. To ti je navadna matematika, tehnika in gumarabika.
Commodore 64

7982884e ::

svenica je izjavil:

Uh, si kar težek. Zdi se mi, da jemlješ duhovnost kot preveč banalno
(redukcija na horoskope) in jo enačiš z religijo. Duhovnost ni noben
'belief system', prej način ravnanja, delovanja, prioritet in vrednot
in nikakor ne izključuje znanosti. Širok pojem in predvsem aspekt,
ki spet ne izključuje že apriori drugega. Ljudi s to komponento oklicati
za mentalno šibke in manjvredne, pa ti, milo rečeno, ni ravno v čast.
kakopak z duhovnostjo nisem mislil aspekta zavesti, psihe, mentalnega počutja, ker sem tudi sam človek in se tudi sam zavedam teh aspektov. letelo je pa na ene poste v začetku teme, ki so omenjali razna alternativna zdravljenja in podobno.

poe T: tale copypaste sem nazadnje videl na fanpagu alojza urana na facebooku. bojda je to logična razlaga, zakaj bog obstaja. je pa dosti bolj zabavno, če besedo bog zamenjaš s flying spaghetti monster.

Mipe ::

@poe_T: ne strinjam se s študentom v tvoji zgodbi. Preverimo namreč lahko, da ima profesor možgane. Samo žago rabimo, da odpremo lobanjo. Preverimo lahko tudi, da hlad obstaja tako, da nečemu odvzamemo toploto. Tudi evolucijo se da preveriti (mapiranje in kategorizacija genoma živalskih podvrst).

Ne moremo pa preveriti, da Bog obstaja.

tiltedman ::

Meni se je življenje začelo postavljati na bolje, ko sem spoznal, da obstajata 2 poti reševanja problemov ali želja.

Ena je usmeritev mentalne energije in švicanje za dosego cilja.
Druga pot je usmeritev mentalne energije v iskanje izgovorov, zakaj stvari ne narediti.

Delovanje po prvi definiciji mi pomaga izoblikovati karakter in samozavest. Delovanje po drugi definiciji me je pripeljalo na rob družbe in na rob hujših mentalnih zapletov.


Najbolj ironično pri vsem skupaj je to, da na koncu pravzaprav niti ni pomemben cilj, kot je pomembna pot. Kar pomeni, da se s tem, ko začnemo delati nekaj koristnega na sebi, se postavimo na pravo pot, kar nam že takoj lahko da "immediate gain", ker delamo nekaj koristnega.

Brez dela in brez družbe pa je težko imeti karakter. Načeloma je karakter nepombemben, če je oseba ves čas izolirana od ostalih.



Razumem, da ima OP malo drugačen problem. Denar ima. Nima pa družbe in dekleta. Ne strinjam se s tem, da bi OP poskušal z osvajanjem na delovnem mestu na način, da bi zaposlil mlado dekle. Razen, če ponudi job za GF experience. :)

korenje3 ::

jaz sem enkrat vidu v hosti v tivoliju eno žensko, ka je sedela kot buda in neki držala roke kot v japonskih animih. tam mojih let...
res ne vem kva je z ljudmi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Okapi ::

Ko slišim za besedo duhovnost, sežem po pištoli.;)

O.

jype ::

Okapi> Ko slišim za besedo duhovnost, sežem po pištoli.;)

Pa z drugo primeš za denarnico.

poe_T> Student: Since no one has ever observed the process of evolution at work and cannot even prove that this process is an on-going endeavor, are you not teaching your opinion, sir? Are you not a scientist but a preacher? (The class is in uproar.)

To ne drži, btw. Proces evolucije smo ne le videli, celo že ponovili smo ga.

poe_T> Student: Is there anyone in the class who has ever seen the Professor's brain? (The class breaks out into laughter.)

Ne. Dejstvo, da se s profesorjem lahko pogovarjaš ti pove, da ima možgane, ker se sice ne bi mogel. Če ti to ni dovolj, vedno lahko izmeriš aktivnost njegovih možganov, na voljo pa imaš tudi rentgen, magnetno resonanco in tomografijo, da se zelo natančno prepričaš o strukturi vsebine njegove lobanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

SplitCookie ::



this is a true story, and the student was none other than.........Dr. APJ Abdul Kalam, once president of India

Drugace pa Ljudje dajte se nehat naganjat lepo prosim, vsak ma svoj prav to je to every body happy :D


Še prejšnji teden je bil spodaj podpisan kdo drug kot Einstein
....

Drugače pa ne. Nima vsak svoj prav. In verniki ga načeloma nimajo.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

333333 ::

Njet. Dokazov ali teorij v tem je razlika. Ce bog obstaja ali ne ne more bit dokazano sicer pa je moje skrmno mnenje tukaj da moramo 1. vspostaviti stik z nasim visjim jazom po tem sele lahko gremo dalje do boga in tudi moje verovanje je da si mi sami kreiramo naso realnost... z nasimi mislimi itd... tako to kar ima vsak clovek v svojem zivljenju je njegova kreacija je pa tukaj tudi res da so ljudje ponavadi naravnani tako da gledajo na boga... ali na vzroke svoje nesrece... izven sebe in obtozujejo stvari izven sebe... ta mi je naredil to, ta me je prizadela tu... in se trudijo spremeniti svet izven sebe namesto da bi spremenili sebe in pogled na svet. Ena stvar v katero sem 100% preprican pa je, spremeni se in tvoj svet se bo spremenil... Kar pa se zgodbice tice pa je taksna kot je point te zgodbe je svet dualnosti in point te zgodbe je tudi da verjamemo stvarem izven sebe... ki so nam povedane.. kao dokazane... ampak ce pogledamo tukaj zgodovino... so vcasih govorili da je zemlja ravna (tudi dokazovali to z tralal sem in tja) .. govorili so tudi da je zemlja center vesolja... po tem so nekak ugotovili da je sonce center... in da se zemlja vrti okoli njega... ampak to so vse stvari ki so vam podane izven vas in ce to povejo priznani znastveniki... in to kao pokrepijo z "znanstvenimi" dejstvi (katera so se v zgodovino ze xxyz krat izkazala da so to samo teorije ki jih nova spoznanja vedno ovrzejo) in temu verjamete? Nebi rajs verjeli temu kar je v vas, kar pride iz vas? ne temu kar vam okolica govori.... Mogoce samo v razmislek. Moja debata v tej temi je s tem zakjucena ker res nima smisla se naganjat tukaj naprej oz ne pridemo nikamor. Hvala vsem in lep pozdrav ;)
Spiritual

Mipe ::

Bluz.

7982884e ::

333333 je izjavil:

so vcasih govorili da je zemlja ravna (tudi dokazovali to z tralal sem in tja) .. govorili so tudi da je zemlja center vesolja... po tem so nekak ugotovili da je sonce center... in da se zemlja vrti okoli njega... ampak to so vse stvari ki so vam podane izven vas in ce to povejo priznani znastveniki... in to kao pokrepijo z "znanstvenimi" dejstvi (katera so se v zgodovino ze xxyz krat izkazala da so to samo teorije ki jih nova spoznanja vedno ovrzejo) in temu verjamete? Nebi rajs verjeli temu kar je v vas, kar pride iz vas? ne temu kar vam okolica govori.... Mogoce samo v razmislek. Moja debata v tej temi je s tem zakjucena ker res nima smisla se naganjat tukaj naprej oz ne pridemo nikamor. Hvala vsem in lep pozdrav ;)
a ti slučajno namiguješ, da bo znanost čez 100 let odkrila, da je zemlja res ravna, da je sonce res središče vesolja in podobno? bluziš tako kot kreacionisti, kar ni cool.

pa mislim da si do takih zaključkov prišel bolj po zaslugi nasičenosti dezinformacij na internetu, torej od drugih, kot pa od lastne pameti.

judoka ::

Njegov point je da se znanstvene teorije spreminjajo. Vezano na to temo, predvsem tiste o nastanku vesolja/človeka/življenja.
Skratka, da tisto kar ni dokazljivo in preveljivo dejstvo, ostaja teorija in kot taka zahteva določeno mero vere.

Fakt je eno, teorija je drugo. Evolucija je fakt. To da je človek nastal iz opice preko evolucije je teorija.

Sicer pa opažam, da je razgljabljat o duhovnosti na tipično geekovskem forumu podobno, kot razgljabljat o znanosti na
krščansko-kreacionističnem forumu. Pointless.

SplitCookie ::

Znanstvene teorije se ne spreminjajo. Se samo dopolnjujejo.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

judoka ::

A ne? Zemlja je center vesolja/ravna...to se je dopolnilo?

SplitCookie ::

Ja. Ravna je samo v majhnem radiju okoli opazovalca in ne povsod.

Center vesolja pa že dolgo - ni nič
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

judoka ::

SplitCookie je izjavil:



Center vesolja pa že dolgo - ni nič



V temu je point. "Že dolgo". Koliko teorij bo čez 100-200 let "že dolgo" obsoletnih?
Vse kar se trenutno smatra pod "znanstvena teorija" se bo zgolj dopolnjevalo?

genesiss ::

Je tisto takrat bila znanstvena teorija?
Očitno ti enačiš današnjo znanost s cerkvenimi pravljicami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

SplitCookie ::

Vse kar se trenutno smatra pod "znanstvena teorija" se bo zgolj dopolnjevalo?

Pretty much.
Kaj dlje od osnovnih energetskih zakonov ne moreš

Poglej si glede kvarkov in teh hecov "how deep can you go"

Bedaste teorije strun odpadejo in to je to. Tisto kar pa lavfa pa samo veča preciznost
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

judoka ::

genesiss je izjavil:

Je tisto takrat bila znanstvena teorija?
Očitno ti enačiš današnjo znanost s cerkvenimi pravljicami.



V tistem času se je to smatralo pod znanost. Se ni? Vidiš v prihodnost in veš kaj bodo čez 300 let pravljice?
Verjetno bo nek procent aktualnih teorij čez xxx let veljal za pravljice. Verjetno bomo mi našim zanamcem v smislu znanja
relativno primitivni ne? cca 50 let nazaj so sovjeti experimentirali z transfuzijami...target: super-sovjet . Je bila to v tistem času in mestu znanost?
Kako izpade ta znanost zdaj?

Category:Obsolete scientific theories @ Wikipedia
Superseded scientific theories @ Wikipedia

SplitCookie je izjavil:


Pretty much.
Kaj dlje od osnovnih energetskih zakonov ne moreš

Poglej si glede kvarkov in teh hecov "how deep can you go"

Bedaste teorije strun odpadejo in to je to. Tisto kar pa lavfa pa samo veča preciznost


Torej, se vendarle najde teorija ki odpade in se kasneje smatra za psevdoznanost? Thats all i m saying.
Dlje od energetskih zakonov ne moreš. Kaj pa dlje od 3 dimenzij? Kakšni so naravni zakoni v zaenkrat, hipotetičnih, drugih dimenzijah?
To kar je zdaj hokus pokus/ pravljica je lahko čez 100 let dejstvo. In obratno.

Znanost v smislu dokazov-experimentov-zakonov...znanstvena orodja in dejstva---->absolutno
Znanost v smislu "zaklenjenih opcij"-----> ne

WarpedGone ::

V tistem času se je to smatralo pod znanost. Se ni?

Ne, ni se. Smatralo se je za Sveto Resnico v katero moraš verjet in zaupat, zato ker ti to nalaga od boga dana ustanova.
Pojem 'znanost' je bil takrat neobstoječ.

Verjetno bo nek procent aktualnih teorij čez xxx let veljal za pravljice.

Ne, ne bo. Veljal bo za teorije, katere so naknadna dognanja postavila izven polja možnega.

Verjetno bomo mi našim zanamcem v smislu znanja relativno primitivni ne?

S takšnim pojmovanjem znanosti, kot ga tule izkazuješ, se jim boš sigurno zdel primitiven.
Nam se kak pitagora, eratosten in ostala falanga grških mislecev sploh ne zdi kej zelo primitivna. Razmišljali so bistveno bolj ostro kot večina ljudi danes.

cca 50 let nazaj so sovjeti experimentirali z transfuzijami...target: super-sovjet . Je bila to v tistem času in mestu znanost? Kako izpade ta znanost zdaj?

Znanost kot enota sploh ne obstaja - obstaja le znanstvena metoda:
- opazuj
- analiziraj
- ugotovi pravilo
- napovej
- preizkusi napoved
- ponovi

In obstajajo osebe, ki se trudijo to metodo izvajat in čimbolj izključit lastne želje in verovanja. Nekaterim uspeva bolje, drugim slabše.

Torej, se vendarle najde teorija ki odpade in se kasneje smatra za psevdoznanost? Thats all i m saying.

Psevdoznanost nima nič skupnega s teorijo, ki se izkaže za napačno/nepopolno.
Zbogom in hvala za vse ribe

7982884e ::

joj judoka, ti si res kot kreacionist. newtonova teorija ni nič obsoletna s z einsteinom in se še zmerej uči v šolah in se bo tudi čez 200 let. popolnoma enako je z vso ostalo znanostjo, ki ni ali v nastajanju, ali pa se dotika stvari ki jih eksperimentalno še ne moremo preverjati/stvari ki so zaenkrat samo še v teoriji. trdit da bodo stvari, ki ne spadajo v tole zadnjo skupino čez 1000 let pravljice, je neumno glih tako kot rečt da so newtonova spoznanja pravljice. ni samo neumno, tudi žalitev je. in če bi dejansko vedel o čem tupiš, ne bi tupil o tem, kako je znanost kdaj govorila da je zemlja ravna, ker ni. v ravno zemljo so verjeli commonerji, v sferično pa recimo pitagora, ki je najboljši približek znanstvenika tistega časa. kasneje so sicer odkrili, da niti popolna krogla ni, ampak ni zato ta ideja pravljica.

judoka ::

- 7982884e
Očitno si funkcionalno nepismen. Ni mi jasno kje najdeš negacijo Newtona ali Einstein-a. Ne da se mi več s tabo.



- WarpedOne

Ne, ne bo. Veljal bo za teorije, katere so naknadna dognanja postavila izven polja možnega.


Čista semantika. Fancy words with same meaning.

S takšnim pojmovanjem znanosti, kot ga tule izkazuješ, se jim boš sigurno zdel primitiven.
Nam se kak pitagora, eratosten in ostala falanga grških mislecev sploh ne zdi kej zelo primitivna. Razmišljali so bistveno bolj ostro kot večina ljudi danes.


Jaz sploh nisem pomemben in nisem in ne bom noben faktor niti v sedanjosti niti v prihodnosti. Če hočeš pumpat svoj ego...izvoli.
Intelekt posameznikov ali skupin nima dosti v veze z stanjem človeštva-ljudi. Dejstvo je da smo primitivni. Zdaj in skozi vso zgodovino, katero poznamo.
Napredujemo v tehnološkem (industrija, medicina, ...) smislu. V tehnološkem smislu bomo še naprej napredovali. Čim pogledamo izven te sfere, torej aplikabilne znanosti, pridemo do teorij. Moderna tehnologija, bo čez 100-200 let primitvna/zastarela/whatever. Ja?
Ne napredujemo kot ljudje. Kot vrsta, smo skozi celo zgodovino na podobnem nivoju. Ženejo nas eni in isti motivi. Psihološko smo na istem nivoju, kot
pred 1000, 2000, 3000 leti. Zakaj?

BTW, če že omenjaš Pitagoro. On ni imel problema z duhovnostjo.



Znanost kot enota sploh ne obstaja - obstaja le znanstvena metoda:
- opazuj
- analiziraj
- ugotovi pravilo
- napovej
- preizkusi napoved
- ponovi

In obstajajo osebe, ki se trudijo to metodo izvajat in čimbolj izključit lastne želje in verovanja. Nekaterim uspeva bolje, drugim slabše.


Znanost definitivno obstaja kot enota v smislu establishmenta, v smislu množice ljudi ki se ukvarjajo z znanostjo. Ker so znanstveniki ljudje, v njej obstaja politika. Vemo kaj politika potegne za sabo. V znanosti se (tudi)ignorira stvari, ki ne pašejo v postavljene/znane okvirje.
So znanstveniki vedno racionalni? niso. Je njihov motiv vedno izkanje resnice? Ni. So znanstveniki boljši ljudje? Niso.

Znanstvene metode-->absolutno
Znanstveniki----> Potencialno isti problem, kot drugje.

Psevdoznanost nima nič skupnega s teorijo, ki se izkaže za napačno/nepopolno.

Semantika.

7982884e ::

judoka je izjavil:

- 7982884e
Očitno si funkcionalno nepismen. Ni mi jasno kje najdeš negacijo Newtona ali Einstein-a. Ne da se mi več s tabo.
ma ja in pol sm jest funkcionalno nepismen. v zgornjih postih si več kot očitno bluzil o tem kako so znanstvene teorije danes vprašljive in bodo v prihodnosti pravljice, kar je popolnoma ista zadeva kot s klasično mehaniko in posebno relativnostjo. ena dopolni drugo in s tem druga ne postane ne obsoletna, ne pravljica.

AmokRun ::

poe_T:
Kar se mene tice se je moja pot zacela z samo zdravljenjem, ...

Česa si se pa ozdravil?

globalna80 ::

V zahodnem svetu je problem za duhovnost, ker v šolskem načrtu razvijajo predvsem levo polovico možganov. Edina alternativa pri nas je Waldorfska šola, ampak tudi tam so stroge direktive.

je pa res da današnji zahodni kapitalistični oziroma kar korporativistični sistem je zasnovan na uporabi leve polovice možganov in ni nič čudnega če se Waldorfski otroci ponavadi ne znajdejo najbolje v njem. Se pa znajdejo bolje na drugih področjih.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

donfilipo ::

Globalna razloži za vraga kaj naj bi ta tvoja populistična psihologija pomenila?

Leva polovica možganov logika?
Desna polovica možganov kreativnost, intuicija?

In potem kaj naj bi natanko poučevale šole, da bi bilo to duhovno?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Bedaste teorije strun odpadejo in to je to. Tisto kar pa lavfa pa samo veča preciznost


Aha. Ako posle dugih godina....:))

Izpod mize so s čeladom?

Ne klapa standardni model. Ne klapa v neko širšo sliko.
Zato poizkusi pojasnitve s teorijo strun.
Ki pa je seveda daleč od pravih možnosti predvidevanja in testiranja.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

globalna80 ::

Dobil sem vtis od nekaterih, da se čudijo v smislu - če obstaja Bog ali Stvarnik, zakaj za vraga je ustvaril Satana ali negativno silo???

Po mojih raziskavah je vesolje oziroma vse kar obstaja sestavljeno iz pozitivne in negativne sile. Negativna sila naj bi bila ustvarjena zato, da napredujemo. Če ne bi bilo negativne sile bi stagnirali. Ostali bi na mestu in nebi nič napredovali saj bi nenehno uživali in bi bili brez motiva. Tako pa nas negativna sila nenehno sili k novim rešitvam, idejam, ki omogočajo razvoj, fizični in duhovni, fizični organi in nefizični subtilni, duhovni organi.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Dobil sem vtis od nekaterih, da se čudijo v smislu - če obstaja Bog ali Stvarnik, zakaj za vraga je ustvaril Satana ali negativno silo???


Ja no to so nekako naivni ugovori, k nezdružljivosti lastnosti kot je vsemogočen in absolutno dober bog, ki nas ima rad.

Očitno je, da gre taka ljubezen in moč lahko samo v neke druge simbolične okvirje, kjer z ostalimi simboli in simbolnimi pravili sokreira našo etiko in moralo.

Ali če postavimo v teološke termine na moderen način, tisto kar vidi bog, je precej več od tega, kar vidimo mi. Delno pojasnilo bi recimo bilo revolucionarno dejstvo, da smo kot trdijo neke religije, v jedru v virtaulni realnosti neke super izvedbe, kjer se življenje ne konča s smrtjo, ...samo kot eno tako prebitje strahov in omejitev (po drugi strani pa morda nevaren nepreverljiv izziv:) naših meja v splošni kulturi. Če to dejansko verjamemo preko meja naravnega vlivanja nekih nevrotransmiterjev radi tolažbe (podobno kot izziv fetiša:), taka osebna konstrukcija realnosti, lahko bistveno spremeni naše vedenje. Večina pač religijo jemlje samo kot izročilo, kulturo, prave korenine kjer so res cenjeni in ne zaničevani in zatirani, prikrajšani,....dejansko pa v čudeže ne verjamejo funkcionalno.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

AmokRun ::

Po mojih raziskavah je vesolje oziroma vse kar obstaja sestavljeno iz pozitivne in negativne sile.

Kje pa lahko preberemo tvoje raziskave?
Ostali bi na mestu in nebi nič napredovali saj bi nenehno uživali in bi bili brez motiva.

Tako kot v raju. Ali pa nas bo tudi v raju preganjala negativna sila? Kaj pravijo tvoje raziskave? :D

tiltedman ::

Meni se je zaradi takšnih in drugačnih duhovnosti in religij in teorij zarot in pickup women teorij totalno zblodil belief system. Je trajalo dolgo, da sem dojel vse skupaj (recimo da je bilo 10 let kritično), ampak ko sem dojel, sem se neverjetno hitro resetiral nazaj. V 10ih letih sem se natereniral v ekspert idiota. Na srečo sem se precej izogibal socialnim stikom, tako, da si prevelike sramote nisem naredil (prevečkrat).

Daleč največjo škodo mi je naredilo branje "kako osvojiti dekle", saj je v bistvu pisalo, da je treba bit res velik idiot, zato, da osvojiš dekle. No in jaz sem ves vesel prebral ogromno tega sranja, saj tak, kot sem, če me ena stvar zanima, potem pač čisto padem v to in si veliko stvari preberem.

Vseeno pa mislim, da mi je zdaj nekako ratalo kontaktirati nazaj z "old me", in to me zares osrečuje. Kot sem rekel, ko se je moja zmota začela kristalizirati, sem neverjetno hitro lahko uvidel "big picture" in tudi, zakaj je do tega prišlo.

Its like 3 days from the critical point.


opomba
Predhodnji post https://slo-tech.com/forum/t533917/p371... sem pomotoma dal v to temo, sicer sodi v temo https://slo-tech.com/forum/t533913/49 Ah to življenje

tiltedman ::

U bistvu sem hotel reči, da se 3 dni počutim jaz svoj stari jaz. Približno tako.

Se pravi, začelo se je recimo pri 19ih, ko sem potem napredoval v vedno večjega idiota, tam pri ene 25ih sem pa začenjal dojemati, da je nekaj narobe, ampak sem potem še malo teorije zarote gledal in Russia TV, no sledilo razčiščevanje z religijo, dojel sem, da je krščanstvo bullshit, potem je sledilo razčiščevanje glede teorij zarot, ki je ratalo razmeroma hitro, čeprav sem še vedno verjel enemu idiotu, ki je nekaj bluzil o 911, dokler nisem potem razčistil še tega, za chemtraile in illuminati in podobne mi je blo jasno že malo prej, nekredibilne vire so zamenjali bolj kredibilni viri, ko pa sem si ogledal še neka predavanja kritičnega razmišljanja, so mi postale jasne določene stvari, ki mi prej niso bile jasne. Opazil sem kar nekaj napak v mojem belief systemu, torej je bilo treba slaba prepričanja nadomestiti s pravilnimi prepričanji. Ko mi je "the invisible gorilla" povedala, da vidimo pravzaprav tiste stvari, ki jih iščemo, torej, če jaz iščem, da bo foter nekaj beden, bom hitro našel stvar za jezikanje, da je jasno beden. Torej je pač treba nehat iskat negativne stvari, in iskat pozitivne.

Ko sem dojel, da se človek lahko loti problemov na 2 načina, ali se ga loti, ali pa išče izgovore, zakaj se ga ne loti. No, hitro sem dojel, da pri meni izgovori predstavljajo ogromen del možganskega pomnilnika, in da jih je izredno težko koherentno obdržati skupaj. Ampak, ko veš, da so izgovori samo izgovori, so popredalčkani, in jih ne rabiš več. In tako se je sprostilo ogromno možganskega pomnilnika, ki zdaj lahko skrbi še za kaj drugega, kot razmišljanje o bullshitu, s katerim so bili moji možgani okupirani pred tem.

1+1 = 3 in kar od enkrat smo se s starši spet zastopili, jaz pa samo razmišljam, kakšen idiot sem bil.

Ampak uredu, ni bil ves čas vržen preč. Idiot sem bil predvsem v zvezi s tem, kako sem se obnašal z ljudmi. Ko sem bil sam, nisem imel težav. In tudi s trenutno partnerico nisem imel težav, ampak ona se pač strinja v vsem z mano, tako da kaj dosti ni "challengala" koherentnosti mojega belief systema. Ta se je porušila prevečkrat, in takrat so nastopala negativna čustva jeze, agresije in bla bla bla.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Duhovnost & Spolnost

Oddelek: Loža
414070 (3491) vostok_1
»

Kako dokazati klasičnega Boga? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
935142670 (101441) next3steps
»

Verjamete v karmo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14716166 (14092) Aston_11
»

Religija in znanost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14927438 (25502) Saladin
»

Duša (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25016793 (13064) DarwiN

Več podobnih tem