» »

Poraba, nasvet pri nakupu

Poraba, nasvet pri nakupu

«
1
2

fraising ::

Torej iščem poceni, majhen, varčen avto.

Na avto.net sem zasledil naslednje ponudbe, ki so mi všeč, me pa zanima koliko bi bile približne porabe pri navedenih avtomobilih.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=633...

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=633...

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=615...

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=627...


Hvala,

Lp

Samurai ::

http://www.poraba.com/

Ne kupuj Fiata ali Renoja, sama jajca z rabljenimi.

energetik ::

Tukaj imaš podane teoretične porabe pri različnih režimih vožnje, praktično za vse avte. Če hočeš merjene podatke, pojdi na spritmonitor.de
Na koncu pa boš itak imel neko svojo porabo, ker je poraba največ odvisna od tvojega načina vožnje in relacije, ki jo delaš.

Predvsem pa se ne zanašaj na podatke posameznikov na forumih in kolegov, ker nimajo neke statistične teže.

Sicer pa je splošno navodilo za čim manjšo porabo, da je:
- avto majhen in lahek
- po možnosti turbodizel
- voziš čim bolj enakomerno, se izogibaš semaforjem in gneči
- voziš zmerno, na AC do max 110km/h

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Tukaj imaš spletno stran s približkom.

http://www.poraba.com/
|HP EliteBook|R5 6650U|

Samurai ::

Predvsem pa se ne zanašaj na podatke posameznikov na forumih in kolegov, ker nimajo neke statistic(ne teže.


Komediant. :D

D3m ::

Clio 1.5dci, ker je med izbranimi novejši letnik.
|HP EliteBook|R5 6650U|

energetik ::

Samurai je izjavil:

Predvsem pa se ne zanašaj na podatke posameznikov na forumih in kolegov, ker nimajo neke statistic(ne teže.


Komediant. :D
??

Blinder ::

D3m je izjavil:

Clio 1.5dci, ker je med izbranimi novejši letnik.


pa si opazu da stane 3x tok ko punto?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

D3m ::

Sem.
Na podlagi njegovega vprašanja sem mu tudi podal odgovor.
Kaj pa ti?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Blinder ::

js mu ne dam predloga ker nevem kaj želi.

1.5 dci iz teh letnikov so se kvarli. zdej lahko da se je pokvaru sam 1 na 50. Problem je ki če na tem avtu grejo injektorji al common rail pumpa.. je za na odpad, ker pride popravilo dražje kolkor je vreden avto.
skiro, če ne delaš velik kilometrov lahko gledaš za benzinskim avtom. sej te mičkene kantice tut če so bencinske ne porabijo tok goriva.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

fraising ::

Nevem kaj se kvalificira za veliko kilometrov, ampak cca 1300 mesečno.

Blinder ::

15k na leto. Pri novem avtu bi lahko že razmišljal o dizlu za to kilometrino. Gorivo se draža. Novi diesel te stane recimo 2000€ več kot bencin. Pri rabljenih paje razlika manjša,torej + za dizla. Lahko pa kupiš dizla zaradi navora, nekaetrim je dosti lepša vožnja z dizlom.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mr1two ::

1.4 16v ni ravno varčen(tko da po mojem poljak odpade). Glede na kilometre, ki jih misliš delati, bi izbral kaj cenejšega od izbranega Clia, je pa res da ima od vseh najnižjo porabo in najcenejše gorivo. Jaz bi pretehtal med Cliom 1.5dci in pa puntom. Ali daš več in se voziš, pa te ne briga če nardiš tudi kak kilometer več, imaš še klimo poleg itd; al pa vzameš najbolj ugodno varianto. Pri tem ti še polagam, da če se vozakaš vsak dan recimo po 15 km naenkrat, vzemi raje bencinca- ga je manj škoda. Če pa delaš po 30 km fure se pa tudi dizlu ne bo nič hudega zgodilo.
LP
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

energetik ::

Blinder je izjavil:

sej te mičkene kantice tut če so bencinske ne porabijo tok goriva.
O pa ja. Pejt se z bencinskim 1,2 Cliotom peljat 130km/h po AC in si izračunaj porabo. Tak mlinček se vrti pri 130 z 4000rpm in več, kar ne vpliva ravno ugodno na porabo.

Utk ::

Pri 10 let staremu cliotu je razlika v porabi med 1,2 16V in 1,5 dci zadnja stvar, ki bi koga morala skrbet.

Blinder ::

energetik je izjavil:

Blinder je izjavil:

sej te mičkene kantice tut če so bencinske ne porabijo tok goriva.
O pa ja. Pejt se z bencinskim 1,2 Cliotom peljat 130km/h po AC in si izračunaj porabo. Tak mlinček se vrti pri 130 z 4000rpm in več, kar ne vpliva ravno ugodno na porabo.


pri 130 bo tist dci imel 3200 rpm kar tudi verjetno ni več idealno za dizla


4500 rpm pri 180 kmh, praktično 40 kmh pri 1000 rpm
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

amigo_no1 ::

pri 130 bo tist dci imel 3200 rpm kar tudi verjetno ni več idealno za dizla

Koliko pa je idealno za dizla ?

kixs ::

Med 1500 in 2000 obrati.

Sicer pa varcen in poceni bi lahko bil Fiat Punto 1.3 JTD - model pred Grande Puntom. Ali pa Grande Punto, vendar ta je malo tezji in vecji in je poraba posledicno malo visja. Ampak to se bolj pozna, ce imas dosti meste in voznje, kjer nimas konstante hitrosti. Na avtocesti ni take razlike zaradi teze. Ce lepo vozis, se pogovarjamo o porabi okoli 4L/100km. Ce nimas prevec lepih relacij, pa nekje do 5L/100km. Ob ne prevec sparovni voznji pa okoli 6L/100km.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

amigo_no1 ::

Za minimalno porabo ali za kaj ?

fraising ::

Naj se razjasnim, AC-ja ne bo! Vozilo se bo 5x na teden po ca 50km dnevno.

Utk ::

Za vse. Ne kupuj 10 let starega dizla v tem razredu za 15 kkm letno, za boga milega. Več kot 200 evrov letno boš težko prišparal na gorivu, lahko si pa hitro v globokem minusu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

amigo_no1 ::

Hmm, pri dolgotrajni penzionistični vožnji je motor zamorjen.

energetik ::

Ker?

amigo_no1 ::

Očitno se motor pri taki vožnji ne segreje dovolj.

energetik ::

Pri penzionistični se prav lepo ogreje, problem je lahko le kratkotrajna vožnja.

amigo_no1 ::

Nope, moja soseda se je vozila lagano penzionističko dnevno 20 km (in nazaj), avto ni šel po pol leta nikamor.
Ko ga je dobil v roke njen mož (polurna vožnja 3x na teden po AC do 160 kmh) se je zgodba spremenila.
Vozilo R Megane bencinar 1.6.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

fraising je izjavil:

Naj se razjasnim, AC-ja ne bo! Vozilo se bo 5x na teden po ca 50km dnevno.


Diesel odpade. Tudi bencinar 16V odpade. Kupi si Puntota 1.2 8v in to je to. Pred nakupom preveri, da nima servo volan kaksnih tezav - rad je crknil en rele na elektromotorcku in posledicno je zajebaval ali cisto odpovedal (popravilo pri neuradnem serviserju - elektroniku, okoli 100€, ce najdes prave releje, pa lahko tudi sam zamenjas za cca 3€). Poraba ti bo znasala okoli 5L/100km lepe voznje.

lp

Blinder ::

zakaj ne 16V? kaj ima veze?

če pride bencinar na 5L/100 km, bi tist dci naprimer za enako vožnjo porabil 4 litre al še manj 8-) kar pa je le en liter razlike
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

kixs ::

Navor je drugace razporejen, je precej visje kot pri 8v in ce rabis avto za normalno voznjo in se to ne po AC, potem veliko raje 8v.

Sem v prejsnjem postu napisal glede porabe. Toliko razlike pride le pri dovolj veliki razdalji. Ce delas kratke relacije, pod 10km, je razlika dosti manjsa med bencinarjem in dieselasom in se vecinoma diesel sploh ne izplaca.

Ce bo avto delal le cca 13kkm letno, potem ni variante, da se kupi diesla.

lp

GrimReaper ::

kixs je izjavil:

fraising je izjavil:

Naj se razjasnim, AC-ja ne bo! Vozilo se bo 5x na teden po ca 50km dnevno.


Diesel odpade. Tudi bencinar 16V odpade. Kupi si Puntota 1.2 8v in to je to. Pred nakupom preveri, da nima servo volan kaksnih tezav - rad je crknil en rele na elektromotorcku in posledicno je zajebaval ali cisto odpovedal (popravilo pri neuradnem serviserju - elektroniku, okoli 100€, ce najdes prave releje, pa lahko tudi sam zamenjas za cca 3€). Poraba ti bo znasala okoli 5L/100km lepe voznje.

lp

Jest sem mel ekstrema na en tank 5,9 in 8,4l, skupno povprečje pa 7,2l. 5l lahko dosežeš, ampak samo če je povsem ravna cesta brez klancev (recimo Lesce-Jesenice) in voziš 80-90, drugače pa ne.
Pa Punto je drgač če hočeš več servisirat kot pa se vozit, jest delam mal kilometrov pa ni zdržal niti 5000 brez enga servisa.
Zdej pri Oplu je pa glih obratno, samo voziš in tankaš, pa tist olje na 2 leti zamenjaš.

Razporeditev navora pri 1.2 8V nima veze, ker ima 1.4 16V ali močnejši več navora tut pri manjših obratih. Pri isti prostornini pa velja, da je 8V boljši za tiste ki vozijo samo do 3000 obratov, 16V pa za tiste ki vozijo hitreje. Pa še tukaj je vprašanje, recimo Clio 1.6 8V 90KM ima max 130Nm pri 2500 obratih, moj 1.6 16V 105KM ima tolk že pri 2000, in max 150Nm pri 3900.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

DimmniBurek ::

Olje na 2 leti? 8-O
Olje se menja vsako leto ALI na #k km.
There Is No Stronger Drug Than Reality

GrimReaper ::

Jah, tako piše v manualu, kao long life (mislim da ma tut Škoda tako), vem da je najbolje na 1 leto, ampak dokler bo avto šel bo šel, ponavad gre itak prej kaj drugega, zato tut motorja ne šparam in ne čakam da se ogreje.
Do 70k km in 7 let starosti je prišel z dveletnimi menjavami olja, in pomoje ima še vsaj enkrat toliko pred sabo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

DimmniBurek ::

GrimReaper je izjavil:

Jah, tako piše v manualu, kao long life (mislim da ma tut Škoda tako), vem da je najbolje na 1 leto, ampak dokler bo avto šel bo šel, ponavad gre itak prej kaj drugega, zato tut motorja ne šparam in ne čakam da se ogreje.

Bravo. Res pametno ravnaš z avtom.

Itak gre prej kaj drugega? Pri tebi bo šla prvo turbina-če maš dizla, če ne pa itak kej druzga. Joooj, pol pa pošten človk kupi od takega avto in po 10k km alpa še prej use pocrka.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Meizu ::

pomoje ima še vsaj enkrat toliko pred sabo.


Dizel bi moral držat veliko več kot le 140kkm. Če ti bo riknu pri 140kkm si delal nekaj hudo narobe.

kmetek ::

Kaj je pa recimo zame? 50km na dan - AC 15km v eno smer, cca 15.000 letno.....želje nekje 2000€ max.

amigo_no1 ::

Neogretega dizla tiščati je strel v koleno.

GrimReaper ::

DimmniBurek je izjavil:

GrimReaper je izjavil:

Jah, tako piše v manualu, kao long life (mislim da ma tut Škoda tako), vem da je najbolje na 1 leto, ampak dokler bo avto šel bo šel, ponavad gre itak prej kaj drugega, zato tut motorja ne šparam in ne čakam da se ogreje.

Bravo. Res pametno ravnaš z avtom.

Itak gre prej kaj drugega? Pri tebi bo šla prvo turbina-če maš dizla, če ne pa itak kej druzga. Joooj, pol pa pošten človk kupi od takega avto in po 10k km alpa še prej use pocrka.

Nimam turbine, navaden bencinar.
Še vedno mislim da ne delam nič narobe, ni zastonj v manualu tako napisano.
Kakšne probleme bo imel drugi lastnik pa res ni moja stvar, sej je lepo v knjižici napisano kdaj so bili delani servisi.

Neogretega dizla tiščati je strel v koleno.

Zakaj so potem naši službeni TDI že pri 100k km in jih skoraj vsak tišči mrzle?
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Zakaj so potem naši službeni TDI že pri 100k km in jih skoraj vsak tišči mrzle?

Bom takole odgovoril: veš kateri avto gre 140 kmh po makadamu ? Službeni :D.

Good Guy ::

kup azijca... za male pare dobiš vse....

fr4nc ::

GrimReaper je izjavil:


Zakaj so potem naši službeni TDI že pri 100k km in jih skoraj vsak tišči mrzle?

100k km je malo... Za dizla je realno pričakovat vsaj 250k km in to brez nekih večjih problemov - seveda v primeru, da je za volanom nekdo, ki zna "pravilno" vozit dizla.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr4nc ()

GrimReaper ::

fr4nc je izjavil:

GrimReaper je izjavil:


Zakaj so potem naši službeni TDI že pri 100k km in jih skoraj vsak tišči mrzle?

100k km je malo... Za dizla je realno pričakovat vsaj 250k km in to brez nekih večjih problemov - seveda v primeru, da je za volanom nekdo, ki zna "pravilno" vozit dizla.

Lp

Sej vem, ampak sam nebom nikol naredil z enim avtom več kot 100k km (prej sem mel rabljenega 9 let starga pa sem ga glih pri 100k prodal, sam sem jih od tega naredil komaj 20k), tukej mi pa pravite naj ga še šparam in delam servise na vsakih 6k km kolker jih nardim letno.
Ni zdej da ga poteram do blokade takoj ko speljem, čeprav sem tud že to delal pri vseh dosedanjih treh avtomobilih in ni blo z nobenim problemov povezanih z motorjem, ampak do 4000 ga pa le potegnem.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

RejZoR ::

Službenih avtomobilov noben ne merka, zato so pa vsi zbogani in zgonjeni. Sploh če je dizel. Tud dvomim da pri bencinarjih kdo gleda, da se mašina segreje na delovno preden se ga pohodi v mal višje obrate. Pomoje nihče. Sej ni njihov avto ane?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fr4nc ::

GrimReaper je izjavil:


Sej vem, ampak sam nebom nikol naredil z enim avtom več kot 100k km (prej sem mel rabljenega 9 let starga pa sem ga glih pri 100k prodal, sam sem jih od tega naredil komaj 20k), tukej mi pa pravite naj ga še šparam in delam servise na vsakih 6k km kolker jih nardim letno.
Ni zdej da ga poteram do blokade takoj ko speljem, čeprav sem tud že to delal pri vseh dosedanjih treh avtomobilih in ni blo z nobenim problemov povezanih z motorjem, ampak do 4000 ga pa le potegnem.


Logično, da nisi imel nobenih problemov, če si ga dejansko prodal tik preden bi se ti problemi začeli pojavljati - po 100k km...
Vprašaj svoje dosedanje kupce če imajo kaj problemov - če seveda še majo avto...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

jype ::

RejZoR> Službenih avtomobilov noben ne merka, zato so pa vsi zbogani in zgonjeni. Sploh če je dizel. Tud dvomim da pri bencinarjih kdo gleda, da se mašina segreje na delovno preden se ga pohodi v mal višje obrate. Pomoje nihče. Sej ni njihov avto ane?

Jaz nisem nikoli službenih avtomobilov vozil drugače kot bi lastnega. Čemu bi?

Isotropic ::

zato, ker je tvoj lastni slucajno?
drugace ima pa rejzor prav, nasa astra (z opevanim 1.9 jtd) zre olje ko nora, pa ima samo 220kkm.

RejZoR ::

jype je izjavil:

RejZoR> Službenih avtomobilov noben ne merka, zato so pa vsi zbogani in zgonjeni. Sploh če je dizel. Tud dvomim da pri bencinarjih kdo gleda, da se mašina segreje na delovno preden se ga pohodi v mal višje obrate. Pomoje nihče. Sej ni njihov avto ane?

Jaz nisem nikoli službenih avtomobilov vozil drugače kot bi lastnega. Čemu bi?


Fajn, to sva pol dva taka. Ostalim 30 pa dol visi v firmi. Zdej če je majhen privat z 2 vozili je stvar drugačna kot pa če gre za veliko firmo kjer ima floto 30 avtombilov, ki se jih redno izmenjujejo. In za tak primer govorim. Tam praktično nihče ne bo pazil.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

Isotropic> zato, ker je tvoj lastni slucajno?

Ne, ni bil. Ne vidim razloga, da bi s predmetom ravnal neodgovorno, ne glede na posledice.

V čem je sploh finta vozit tako, da se avto kvari? A eni v tem uživate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

fr4nc ::

jype je izjavil:


Ne, ni bil. Ne vidim razloga, da bi s predmetom ravnal neodgovorno, ne glede na posledice.

V čem je sploh finta vozit tako, da se avto kvari? A eni v tem uživate?

Se strinjam!

Tudi mene zanima kaj imate od tega? V čem je fora?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Invictus ::

GrimReaper je izjavil:


Pa Punto je drgač če hočeš več servisirat kot pa se vozit, jest delam mal kilometrov pa ni zdržal niti 5000 brez enga servisa.

To je samo eno nabijanje nad Fiatom, ker ljudje ne znajo vozit avta.

Moj punto je naredil 260.000 km z servisom enkrat na leto. Je pač tako da ti Italijani ljubijo visoke obrate, ne pa drekanje v nizkih obratih. To pri vsakem starejšem bencinarju na koncu vodi do problemov. Če pa že tako voziš, je pa najcenejša rešitev vožnja enkrat na mesec po avtocesti da se avto malo "spuca". V visokih obratih.

Drugače ima Fiat pri vseh svojih avtih od leta 96 pocinkan pleh. Nič slabši od Švabov. Da ne govorim Francozov. Moj ni bil nič rjav, razen na havbi, kjer je bilo poklepano.

Punto ima tudi poceni rezervne dele. Tudi za tiste iz letnika 1999 in starejše. Pozabi to pri Renaultu.

GrimReaper je izjavil:

Jah, tako piše v manualu, kao long life (mislim da ma tut Škoda tako), vem da je najbolje na 1 leto, ampak dokler bo avto šel bo šel, ponavad gre itak prej kaj drugega, zato tut motorja ne šparam in ne čakam da se ogreje.
Do 70k km in 7 let starosti je prišel z dveletnimi menjavami olja, in pomoje ima še vsaj enkrat toliko pred sabo.

S temi menjavami olja long life je tako, da je to za ljudi ki delajo veliko kilometrov. Tako da ga zamenjajo najkasneje v enem letu ali pa še prej.

Olje se menja največ na 15.000 km. Notri se naberejo nečistoče, ki ti potem uničujejo motor. Šparanje na napačnem koncu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Fizikalko ::

No, jaz sem pri svoji Škodi ravno prišel do 245.000 km in še zmeraj nobenega irednega servisa, kaj šele rje itd... dizel, seveda.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri avto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6110960 (9368) zez
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14526240 (22042) krneki0001
»

Zakaj sploh bencinarja? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Na cesti
743187760 (152773) Spajky
»

Kateri avtomobil naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719784 (17658) RejZoR
»

Ko ima avto 200.000km + ga noben noče kupit. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12534516 (30209) Zheegec

Več podobnih tem