» »

Poraba, nasvet pri nakupu

Poraba, nasvet pri nakupu

1
2
»

GrimReaper ::

Olje se menja največ na 15.000 km.

Kaj bi bil pa res tisti max na leta, je leto in pol še ok?
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Invictus ::

Zaradi mene lahko olje menjaš na 10 let. Sam ne mi potem jamrat kako je (vstavi poljubno znamko avta) zanič.

Olje je za delovanje motorja ravno tako potrebno kot gorivo. In ker se ga ne pokuri, ga je potrebno menjati.

Če pa nimaš tistih 50 EUR/leto da si zamenjaš olje, potem se pa vozi s kolesom ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GrimReaper ::

Pri olju se ne gre tolk da nimam denarja (čeprav sem trenutno res v krizi, ampak ker glihkar kupujem grafično za 300EUR mi ne gre ravno slabo), ampak ker je proizvajalec predpisal da se menja na 2 leti. Pa mal mi je škoda menjat na vsakih 6k km, na dve leti pride ravno 12k km. Pa pri Puntu sem menjal na eno leto, pa nisem imel od tega nič, ker je blo polno drugih problemov, zarad katerih je blo treba menjat avto.

Za Puntota bom pa kr mal bol podrobno napisal kaj je blo.
Seveda bi bilo gotovo povsem drugače, če bi ga sam od začetka vozil, kupil sem 7 let starega z 80k km.
Pri 85k km že prvi udarec, za zamenjat diske in ploščice, očitno prejšnji lastnik ni znal zavirat z motorjem, je šlo 110€.
Potem čez zimo so bli problemi z akumulatorjem, ampak to sem si sam kriv, ker sem sam vezal avtoradio, oz. je vseeno kriv Fiat ker ni uporabil standardne ISO konekcije.
Pri 89k km oz. letu in pol in 8k km od zadnje menjave olja sem naredil servis.
Zraven sem menjal še sklopko (so me nategnil, kao da bo odpravilo škrtanje v tretjo prestavo), pa škripalo mi je pri zavijanju, tko da so menjali še nosilec amortizerja. Vse skupaj 460€, kar je za te kilometre občutno preveč, in kaj takega pomoje pri boljših firmah ne doživiš.
Pri teh kilometrih je iz motorja že kar fejst ropotalo, tko da sem šel pri 90k km spet na servis, ampak samo ker sem mel preveč denarja, nujno ni bilo.
Menjali so neke ležaje, ampak ni bilo nič bolje, takoj zatem so potem še nastavili ventile, ampak problema niso odpravili, mehanik mi je nazaj rekel da je normalno da mal ropota (kurc normalno, zdej mam 7 let starga Opla pa še nič ne ropota). 100€ vrženih brezveze, tukej sem se tud naučil da se v star avto, ki je hitro pokvarljiv ne splača vlagat nič razen res nujnih stvari.
Pri 95k km je šla zavorna cev, domov sem prišel počasi s samo dvema delujočima zavorama.
Pri 96k km sem imel tehničnega, je bla za zamenjat žica ročne zavore ter komplet zadnji bobni, spet zahvale prejšnjemu lastniku.
Pri 99k km je šel potisni ležaj sklopke, čeprav naj bi mi menjali celo sklopko pri 89k, ampak očitno niso, in so dal tisti poceni komplet brez potisnega ležaja, kar je pa očitno glavni del, ker prva sklopka je bla še čist dobra in so mi jo itak brezveze menjal.
Pri 100k km sem pa končno prodal avto, če je z vsem Punti tako, potem je do 80k km ok (na starih računih je blo samo olje, tut ko sem ga kupil je šel 5k km kot nov), potem pa samo hitro prodaš.

Pa to še niti nisem naštel vseh problemov, so še tisti katere sploh niso mogl odpravit:
-cvilil motor pri hladnem zagonu
-avto ugasnil čez par metrov vožnje, na srečo samo ene dvakrat
-enako ni gas prijel v dveh primerih
-hladilno tekočino je blo treba dolivat vsake 3 mesece
-servo volan crknil ene 2x med vožnjo pri ostrem zavijanju
-servo volan se ni prižigal, to je bil zlo pogost problem, si moral še enkrat vžgat avto
-šel desni brisalec, pritrdil z vezicama
-šipe znotraj so zmrzovale, tko da sem moral še znotraj led drgnit
-voda v prtljažniku, čez zimo se jo je nabralo do vrha

Sej zdej z Oplom tut ni brez problemov, ampak bolj pozimi, sklopka trese pri speljevanju in menjalnik je trd, ampak to ni nič v primerjavi s Puntom, za tega sem vsaj brez skrbi da me bo brez problema pripeljal na cilj.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

eh kaj boš menjaval olje na 6k...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri avto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6110963 (9371) zez
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14526243 (22045) krneki0001
»

Zakaj sploh bencinarja? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Na cesti
743187772 (152785) Spajky
»

Kateri avtomobil naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719785 (17659) RejZoR
»

Ko ima avto 200.000km + ga noben noče kupit. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12534520 (30213) Zheegec

Več podobnih tem