» »

Kateri avto?

Kateri avto?

1
2
»

Utk ::

KAVINSKY je izjavil:

Drugega se ne da pričakovati. Iz EVja za 38 jurjev smo prišli na Dacio za 11 jurjev brez avtoradia. Za vožnjo po avtocesti 150km dnevno. Škoda da ekofašisti ne predlagate oni Axion avtov z motorjem od mopeda. Aja, mišela svinja okolje.

Naj pubec kupi novega C-elyse, imaš vsaj nekaj od avta:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......

Za 15 pa že dobi Astro:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......

Elektricni za 35 ima radarski tempomat in v zastojih pelje, speljuje, sam. 75 km avtoceste je 40 min v eno smer. Za to je res potreben najmanj audi a8. Ce nima avtomatika, radarja itd., je pa cist vseeno ce to zvozi z dacio in si cez 5 let kupi pravi avto za to, ce danes ne more sfinancirat.

IL_DIAVOLO ::

Meni ni treba, ker jaz poznam razliko med dizlom in hibridom. Ti je več kot očitno ne.

Zgodovina sprememb…

aborko ::

Jst sem kr načeloma proti dizlom, ampak za 150km AC dnevno, s tako omejenim budgetom kaj druga skoraj ne preostane. Npr. kakšnega novega cliota za 11k 1.5dci. Mali avti tudi ceno najbolje drzijo. Za po AC bo mali avto sicer kompromis in bi večja ladja bolj udobna, a za omejen budget je to dolgorocno najboljsa izbira se mi zdi. So pa tudi clioti malo zrasli zadnjih par generacij. Plin v daciah - ne vem no, v teoriji je ok zadeva, sploh tovarniški LPG, ampak se mi zdi, da bo zadeva na AC pri 140 kr glasna, končni strošek pa verjetno tam tam z dizlom?

KAVINSKY ::

hojnikb je izjavil:

mislim, pluvas po dacii in v istem stavku priporocas celyse......


Vsaj električni pomik stekel dobiš :D

BigWhale ::

darkolord je izjavil:

Pri 120k ne moreš reči, da je avto ze kr zgonjen, razlika v varčnosti pa je minimalna. Mogoče ima nov avto malo močnejši motor, porabi pa tam-tam.


Precej je odvisno od tega kdo je avto vozil in kako. Lahko je se ok, ni pa nujno.

smacker je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Zakaj bi pa moral imeti EV ali pa hibrida, da bi poznal prednosti in slabosti teh vozil?

Put your money where your mouth is ;) Or stop trolling.


Z EVji sem se dost prevozil, da vem kako se jih pelje in kaj dobis za svoj denar. Ne rabis imet EVja, da bi videl razliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

BigWhale ::

aborko je izjavil:

Jst sem kr načeloma proti dizlom, ampak za 150km AC dnevno, s tako omejenim budgetom kaj druga skoraj ne preostane. Npr. kakšnega novega cliota za 11k 1.5dci.


Po 200.000km je razlika v ceni med dizlom in bencinarjem za priblizino 6000 EUR, ce prvi zre 5.8l/100km drugi pa 7.8l/100km. Pri trenutnih cenah goriv je to 14.000 EUR vs 20.000 EUR za gorivo. Kolk zrejo moderni bencinarji pa nimam pojma. Pri porabi 6l/100km je razlike samo se 1500 EUR v prid dizla.

Stikalo ::

@Ekozaver

Lahko kupiš moj avto. Na boljo bo čez približno dva meseca, ko dobim novega VW Tourana.

Letnik 2009, 150 kkm, 2.0 TDI 105 kW, xenon žarometi, dobri sedeži, poraba 5,3 L/100 km z zelo dinamično vožnjo. Če se voziš po avtocesti 110 km/h prideš na 4-4,5 L/100 km. Avto je vizuelno kot nov, praktično ni vidnih znakov uporabe, nikoli zaleten (samo podrgnjen in popravljen blatnik). Vse stvari brezhibno delujejo. Vožen ni bil vsak dan in tudi veliko daljših razdalj. 100 % realni kilometri.
V 10 letih so bili izredni stroški samo čiščenje filtra pumpice - drugače brez okvar.

Cena je okoli 6,5 k€ - nisem še veliko gledal.

Evo še eno sliko:
 Bmw 1

Bmw 1

jest10 ::

BigWhale je izjavil:

aborko je izjavil:

Jst sem kr načeloma proti dizlom, ampak za 150km AC dnevno, s tako omejenim budgetom kaj druga skoraj ne preostane. Npr. kakšnega novega cliota za 11k 1.5dci.


Po 200.000km je razlika v ceni med dizlom in bencinarjem za priblizino 6000 EUR, ce prvi zre 5.8l/100km drugi pa 7.8l/100km. Pri trenutnih cenah goriv je to 14.000 EUR vs 20.000 EUR za gorivo. Kolk zrejo moderni bencinarji pa nimam pojma. Pri porabi 6l/100km je razlike samo se 1500 EUR v prid dizla.

Moderni bencinar bo spil ene 0,5l-1l več kot dizel ob primerljivi vožnji.

Gr8t ::

Ja, če voziš tako kot je andrejn rekel, 110 po AC (ali pa 70 po regionalki, pedalo za plin pa ne pritiskaš s stopalom, ampak s pereščkom), potem pa več gasa, več bo razlike, oba z 2l prostornine je razlike pri max obremenitvi nekje 9 proti 13l.
Kakorkoli, moj 1.6T 200 pije v dveletnem povprečju kak deci čez 10l, bencina ne šparam niti malo, pazim pa da ne teram mrzlega. Clio 3 2.0 RS je s tako vožnjo pil 12,5l, Alfa Mito 1.4T 135 pa 10,7l, tako da ima 1.6T očitno najboljše razmerje med močjo in porabo. Kar sem vozil službenega Superba 2.0 TDI 140, seveda tega teral tudi mrzlega, sem imel vedno 7,x l, niti enkrat 8,x l, toliko o razliki 0,5l, lol.
Sicer se pa to itak vidi vsak dan na cesti, večina hoče dizel porabo z bencinarjem, ne bo šlo.

Moderni bencinarji, od kje vam to, a zdaj so se kar naenkrat naučili čarati? Ja, seveda 1.0T pije manj kot 1.6 16V, že zaradi tega ker za isto moč rabiš vsaj 1000rpm manj, ampak še vedno 7l in ne 6l. Jaz bi imel pa za šalo 8l, se pravi praktično enako kot z 1.6 16V.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

ziga1990 ::

moderni bencinarji imajo pri 130km/h porabo pod 5l/100km
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

jest10 ::

Gr8t je izjavil:


Moderni bencinarji, od kje vam to, a zdaj so se kar naenkrat naučili čarati? Ja, seveda 1.0T pije manj kot 1.6 16V, že zaradi tega ker za isto moč rabiš vsaj 1000rpm manj, ampak še vedno 7l in ne 6l. Jaz bi imel pa za šalo 8l, se pravi praktično enako kot z 1.6 16V.


Lej lolek, ti ne znaš normalno voziti, zato imaš porabo kot jo imaš.

Jaz se ne vlečem, spodobno pospešujem, vozim po omejitvah ali malo čez njih, po AC če se le da imam tempomat na 140km/h itd.
Trenutno povprečje 5,73L z modernim malim bencinarjem.

zez ::

Mi imamo povprečno porabo pri novem Polotu, 1.0 95 konjev okrog 5.5 L, s tem da ga vozijo družinski člani, ki jim je varčna oz. umirjena vožnja deveta vas. Po avtocesti do 115 km na uro se da brez problema voziti pod 5 L, s tem da ima naš samo 5 prestav, s 6 ki ji ima malo močnejši model bi bila poraba po mojem še nižja.

Glede avtomobila za avtorja teme pa, kaj pa mogoče kakšen Clio? Nov pride v 2-3 mesecih, bo varnostno in na splošno zelo pameten ter napreden je pa res da bo cena zato gotovo višja kot pri trenutnem. Vendar mogoče še bolj zanimivo, s prihodom novega Clia bo v prodaji ostala tudi stara generacija, ta bo najverjetneje zelo dobro založena z opremo, cena pa bo vseeno po mojem kar ugodna, glede na to da je to "stari" model. Pa v teh 6 letih prodaje so zagotovo že popravili vse porodne in poporodne težave...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15521712 (17215) matobeli
»

Slabe/dobre izkusnje z avto prodajalci

Oddelek: Na cesti
408916 (6953) LeQuack
»

Audi vs Mercedez nakup (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17830541 (23469) Gambino
»

Koliko zdržijo novodobna vozila? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7316636 (13844) bambam20

Več podobnih tem