» »

Kateri avtomobil naj kupim?

Kateri avtomobil naj kupim?

«
1
2

Johan55 ::

Razmišljam o nakupu avtomobila. Na dan bi naredil cca 200 km relacijske vožnje (CE-NM-CE, via Zidani most, skupaj letno cca 45-50.000km). Gledam za rabljenim, tam do cca 10.000Eur, kvaliteta in mala poraba, dizel.
Hvala za pomoč.

amigo_no1 ::

Letnik ? Limuzina, karavan ?
Za take vožnje priporočam nekaj večjega (brez posebnega vrstnega reda): Volvo S60, VW Passat, Citroen C5, Audi A4/6, Bmw serije 5...

Poraba na taki vožnji izven mestni bo pri vsakem vozilu mala.

Relacija CE, Zidani most, KK, naprej po AC do NM ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

carota ::

Si pomislil, da bi se preselil? 2h življenja na dan samo za vožnjo ... Just thinking.

Johan55 ::

Hvala za pomoč. Lahko karavan ali limuzina... Tam do 110KM.
Gledam za letnik 2009 naprej.

Kako je s predelavo na plin, se bi izplačalo?
Kako se pozna pri avtomobilu pri porabi pr. 140KM ali 100KM?

Jebiga, šiht mam vrhunski, pa še na prevozu bi nekaj dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Johan55 ()

djordjevic ::

Če boš šel v Volvo/Ford/PSA vode, ti zna priti prav 106-konjski 1.6 dizel. Menda je zelo varčen. Morda ni odveč omeniti tudi, da bi bili tudi Renaultovi 1.5 dizli na tej relaciji 4l-šparovčki, brez heca. V vsakem primeru ne moreš veliko faliti, ker so take relacije najbolj hvaležne. Pelji avto na dober pregled, s kilometri se ne obremenjuj, kupi, tankaj in vozi. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

SaXsIm ::

Ne 1.6 diesla, gre menda za peugeotov 1.6 HDI, sem pred časom našel ene tri volvote v50, ki so se prodajali kot vozila v okvari, pokvarjene pa naj bi bile šobe.
SaXsIm

amigo_no1 ::

Renaultovi 1.5 dizli imajo probleme z ležaji na ojnicah (nekaj takega).

Pojdi na http://www.avto.net , napredno iskanje, vpiši kriterije, ceno, letnik... in poglej ponudbo.

Ne vem kako pričakuješ, da bomo drugi nekaj izbrali zate, verjetno nisi tako nesamostojen v RL ? Vsak ima svoj okus, eni so nori na nemške karavane, drugi na italijanske kupeje.

Samo ne kupiti nekega malega jajca.

djordjevic ::

Tisto glede ojničnih ležajev naj bi veljalo bolj za 1.9 dci. Pri 1.5 je bila en čas problematična pumpa za gorivo, vendar so potem nekje 2006 zamenjali dobavitelja, tako da si na tej fronti lahko miren.
No grave is deep enough to keep us in chains.

bdoxx ::

za 10k dobiš novi avto, pa ga predelaš na plin.

Johan55 ::

Avto. net imam že cel teden odprt in sem aktiven...
Ali se splača kupiti avto zdaj pred zimo ali spomladi?

amigo_no1 ::

maticko:

Za 10k in močjo do 85kW dobiš novo (dizel):
Renault Twingo Trend 1.5 dCi 75
Dacia Sandero 1.5 dCi Story
Seat Altea 1.6 TDI

Od bencinarjev dobiš tole:
Nissan Note 1.4 16V
Škoda Citigo 5V Ambiente 1.0 MPI 75 KM
Škoda Fabia 1.2 TSI Ambition
Volkswagen Polo 1.2 TSI ALL INCLUSIVE

Skratka mlinčke.

Če bi se s tem rad vozil po njegovi relaciji v službo in nazaj si mazohist.

OP
Preveč kompliciraš, saj ne gremo na Mars s kombajnom in USS Nimitz letalonosilko hkrati !
In kaj si gledal na a netu ?

Na manj kot 5L porabe ne boš prišel, tudi z dizlom ne (motorji so res da varčni, ampak je šla masa vozil gor).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

bdoxx ::

evo best buy
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=633...

//oz. ne se ne splača, dela preveč kilometrov na dan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bdoxx ()

amigo_no1 ::

Zakaj bb ?

Johan55 ::

Dopade se mi Scenic 1.5 dci ali Megane grandtour isto 1.5

Hvala vsem za pomoč

francek1 ::

Če vzameš nekaj takega, ne moreš falit.
Izogibaj se Renaulta...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

bdoxx ::

amigo_no1 je izjavil:

Zakaj bb ?

popravil, nisem dobro prečital prvega posta (relacije)

duque ::

SaXsIm je izjavil:

Ne 1.6 diesla, gre menda za peugeotov 1.6 HDI, sem pred časom našel ene tri volvote v50, ki so se prodajali kot vozila v okvari, pokvarjene pa naj bi bile šobe.


1.6 HDI je fordov dizel - okvara šob je klasika pri tem. Če gledaš PSA/Ford/Volvo, potem je 2.0HDI (dizel) boljša izbira - je pa Peugeotove zasnove in ima (za forde ne vem) 6. prestavo.

Mi je pa zanimivo, da mi 407-ica z 2.0HDI (l.2007 100kw) žre cca 6,8-7 l/100km, 508-ica (l.2011 z 2.0HDI 103kw) pa 6,2-6,4 na isti relaciji. Oba sta karavana - SW, razlike v teži praktično ni.

Johan55 ::

Kaj pa kak Opel?
Kako se pozna pri avtomobilu pri porabi pr. 140KM ali 100KM, razen dražjega zavarovanja?

francek1 ::

Praktično nič; pogosto močnejši porabijo celo manj. Vse pa na koncu zavisi od tvojega stila vožnje.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

djordjevic ::

amigo_no1 je izjavil:


Na manj kot 5L porabe ne boš prišel, tudi z dizlom ne (motorji so res da varčni, ampak je šla masa vozil gor).

Če spravim jaz svojega 1.9 dcija na dolge proge (beri lagano sportski na morje s tempomatom na 120) na 5,2, ni hudič, da ga na magistralki ne bi pod 5. Oziroma vem, da bi ga. 1.5 dci 82 v cliu mi je pil po jadranski magistrali 3,6. Vem, vem - razlika v teži, ampak po naših magistralkah imam trenutno porabo pri 70-90 od 4-4,8. Pa vozim čisto po omejitvah, bognedaj, da bi bil nepremičnina.

Skratka, da se. ;)

Je pa res, da drugače Renault ni glih neki presežek od avta, poleg tega pa se na podeželskih cestah hitro razvije cricket surround system. :(
No grave is deep enough to keep us in chains.

amigo_no1 ::

Njegova relacija ima do Sevnice polno različnih omejitev, potem gre verjetno skozi tiste hribe in vasice (spet polno različnih omejitev) da preseka pot in pride na AC pri Smedniku (gledam ruto CE - NM http://www.viamichelin.com ), tako da njegova pot ni Jadranska magistrala.
Po AC pa tudi ne bo imel porabe 5l, razen če se misli jajcati 70 kmh za tovornjakom.

3.6 je bila poraba po BC ali izračunano ?
Na relaciji Kočevje, Delnice (po stari cesti), Krk je imel sosed z golfom 4 sdi (brez klime) normalna vožnja porabo 4.5 litre (izračunano).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

djordjevic ::

Takrat sem se fijakal od Vira do Pule, je pa res, da je bila po BC, ki pa, kolikor se spomnim, ni ravno pretirano lagal. Tisti clio je dejansko bil šparovček in pol.
No grave is deep enough to keep us in chains.

sasli ::

evo moj predlog je nekako v smislu tegale http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=640...

vorantz ::

po moje raje namesto nacivagna raje škodo (isti šmorn samo bol poceni)
recimo octavia
http://tinyurl.com/9lwhpqj

amigo_no1 ::

Renoja bo kupil, se je že odločil (Scenic 1.5 dci ali Megane grandtour 1.5).

djordjevic ::

Dam glas za grandtoura - na račun nižje višine vozila bo zaradi nižjega količnika zračnega uporaba tudi poraba manjša, s svojimi 500 l prtljažnika pa je prav toliko uporaben kot enoprostorec.
No grave is deep enough to keep us in chains.

francek1 ::

amigo_no1 je izjavil:

Renoja bo kupil, se je že odločil (Scenic 1.5 dci ali Megane grandtour 1.5).

Sožalje...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

djordjevic ::

Govoriš iz izkušenj?
No grave is deep enough to keep us in chains.

first_line ::

Ma pri rabljenih avtih je zmeraj glavni faktor sreča. Meni pri vsakem avtu isto crkne (prebita dihtnga pa homokinetični zglob).
Pomemben faktor je tudi kakšen folk srečuješ na cesti. Ni ga lepšega kot da se voziš po relacijah posejanih z nedeljskimi vozniki, busi, kolesarji... avto pa ne skoči iz 10km/h na 190km/h v 0,3s :(

toxius ::

djordjevic je izjavil:

Govoriš iz izkušenj?

+ 1

sovražim izjave brez utemeljitve!

Imel sem že kar nekaj Renault - ov in z njimi prevozil n kilometrov in lahko samo rečem, da so to samo predsodki. VSAK avto (ne glede na znamko) bo deloval OK, če boš REDNO delal servise in SPROTI vzdrževal! Trenutna 2,0 dci mašina ima v 4 letih 160.000 prevoženih in razen REDNIH servisov ni bilo ENE SAME napake

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toxius ()

amigo_no1 ::

djordjevic je izjavil:

Tisto glede ojničnih ležajev naj bi veljalo bolj za 1.9 dci. Pri 1.5 je bila en čas problematična pumpa za gorivo, vendar so potem nekje 2006 zamenjali dobavitelja, tako da si na tej fronti lahko miren.

Tudi pri 1.5 dci
http://www.renault-klub.si/forum/viewto...

ter Delphijev sistem vbrizgavanja goriva:
http://www.renault-klub.si/forum/viewto...

djordjevic ::

Glej, sej ne rečem, ampak tole je tudi govora bolj ali manj o avtih do letnika 2005. Za budget avtorja teme dobi komot letnik 2010 in navzgor.
No grave is deep enough to keep us in chains.

oo7 ::

Jaz pa nimam teh problemov kateri avto bom kupil:))ker moj prvi in drugi avto sta bila BMW zdaj imam tretjega je pa tudi BMW.In,ko se bom spravil kupovat četrtega bo tudi BMW:)

Tako,da jaz ti lahko priporočim samo BMW.Nisem imel nikoli nobenih večjih problemov(razen 1x totalka) glede na to,da vedno kupim rabljenega BMW-ja,ker novi so predragi za moj žep.Pa,če kupujes rabljenega je fino,da vzameš nekoga,ki se spozna na avte,da malo pogleda:)

amigo_no1 ::

Ti si kvečjemu nerazgledan in si na to še ponosen (tipičen bmw fahrer ?).

oo7 ::

amigo_no1 je izjavil:

Ti si kvečjemu nerazgledan in si na to še ponosen (tipičen bmw fahrer ?).


Če ti tako praviš bo že držalo:))

Utk ::

Če je bmw tako dober, in če imaš četrtega, pomeni, da si star 48, če si prvega kupil pri 18. Pa dvomim da je prvo in drugo res. Če bi bil avto res avto kot mora bit, ne bi imel razloga ga menjat kar tako.

francek1 ::

djordjevic je izjavil:

Govoriš iz izkušenj?

Ah, kje pa, pri 32 letih vozniških izkušenj sem šele lani avto menjal...do takrat mi Katrca odlično služila, predvsem pleh je bil full kvaliteten...

P.S. A ve slučajno kdo za kakšno glavo za Clia DCI? So kolegu bati ventile srečali...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

oo7 ::

Utk je izjavil:

Če je bmw tako dober, in če imaš četrtega, pomeni, da si star 48, če si prvega kupil pri 18. Pa dvomim da je prvo in drugo res. Če bi bil avto res avto kot mora bit, ne bi imel razloga ga menjat kar tako.


Ne trenutno imam tretjega BMW-ja.Napisal sem,ko bom kupoval četrtega bo tudi BMW.Star sem 28 let nevem zakaj bi moral bit 48????Prosim razloži???
Prvi avto sem kupil pri 19 letih in to od mami(BMW3 letnik 1992),ker je ona kupovala drugega.Potem sem prodal ta avto in kupil drugega Bmw-ja serijo 3 e 36,ki sem ga nažalost razbil.Zdaj imam pa BMW 330d e-46 letnik 2004.

In kaj tukaj ni možnega?Lepo prosim razloži???

Utk ::

Sori, sem narobe prebral, da imaš že četrtega. Ampak vseeno, če nekdo menja avte na 3 leta, težko reče da so kvalitetni in da z njimi ni problemov. Tudi če pred prešo rešiš starega fiata bo 2 leti verjetno zvozil tudi če mu niti olja ne zamenjaš, kaj bo potem je pa drugo vprašanje.

francek1 ::

Kot sem že napisal v podobni temi:

1. Vsakdo ponavadi navija za "svojo" znamko(sam osebno nikoli ne bi kupil italijana ali francoza).
2. Pri "svoji" znamki namerno ali nenamerno pozabi na vse nevšečnosti, ki jih je imel z vozilom.
3. Večina je menjala premalo vozil, da bi objektivno presojala.
4. Pri novem tipu avta ali rabljenem ne veš, kaj te čaka.
5. Ne veš, katero mnenje tistih, ki ti svetujejo, je merodajno.
6. Zavede te zunanjost/oprema vozila, ki je marsikdaj zavajujoča in ne vpliva na zadovoljstvo pri uporabi.
7. Pri nakupu malokdo upošteva problem pri prodaji tega istega vozila.
8. Cena in dosegljivost rezervnih delov je močan faktor.
9. Oziraš se na sosede/znance (big fail!!!)
10. Misliš, da je dražji /mlajši avto vedno boljši (še večji fail!!!)
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Map ::

Ti priporočam, da kupiš kakšno leto strejši avto in za enak denar kot 2009 letnik pa slabši avto dobiš boljši avto. Priporočam ti BMWja 320d in po možnosti še xd. Druga možnost je Audi A4, se mi zdi, da ti je A6 predrag. Tretja možnost pa je Volvo ali VW. Volvo je dober avto, tako kot tudi VW, ampak dostkrat čujem da VW ni glih zanseljiv. Sploh pozimi ko je mrzlo radi crkujejo šponerji za ketno. So hidravlični on ko olje še či ogreto ne delujejo najbeljo in ketna za kak zob ali dva preskoči. Priporočam ti pa, da kupiš nemca. Ne kupuj pa kakih francozov itd.

Mesar ::

Jaz bi vzel na tvojem mestu nekaj od Tata Motors, pa lahko vsako leto menjaš avto.
Your turn to burn!

Map ::

M-XXXX ::

Pa veš, da vsi predlagate avtomobile z 200 000 km, vmes so bile pa celo ideje o novih? Nekaj v tej logiki ne štima....

oo7 ::

Utk je izjavil:

Sori, sem narobe prebral, da imaš že četrtega. Ampak vseeno, če nekdo menja avte na 3 leta, težko reče da so kvalitetni in da z njimi ni problemov. Tudi če pred prešo rešiš starega fiata bo 2 leti verjetno zvozil tudi če mu niti olja ne zamenjaš, kaj bo potem je pa drugo vprašanje.



Moj prvi avto je bil,ki sem ga kupil od mami in sem ga imel 2 leti.Delal sem od 18 leta in sem si zaželel malo novejšo trojko in jo kupil,ki sem jo na žalost razbil na vožnji v službo(totalka-prodal po delih kar se je dalo).Tako,da sem kupil svoj tretji BMW tega,ko imam zdaj.
Kar hočem povedat,da nisem imel nikoli večjih problemov z avtom,da bi ga imel pri mehankarju.

Za prvega Bmw sem dal 200.000 sit za drugega Bmw-ja 5500 eur za tretjega Bmw,ki ga imam zdaj pa 8,500 eur.

Sem pa vozil tudi že druge avte od drugih družinskih članov od prijateljev če sem bil najbolj trezen:)) tudi službenega in kaj naj rečem kot,da mi je Bemfl najbolj všeč zato ga tudi imam.Sploh sem se navadil na zadnji pogon in oblika avta BMW mi je nekaj posebnega.

Vsak ima pač svoj okus kaj čmo:)

Utk ::

Bmw je že super, ampak predlagat človeku da da letno plačo za avto z 200 jurji na števcu (pa še vprašanje če je res) pa ni čisto resno, sori. Lahko sam tvegaš, drugim pa ne predlagaj neumnosti.

XtodaZ ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=652...

osebno se tega nebi branil (pod pogojem da bi malo spustil ceno)

RejZoR ::

Mesar je izjavil:

Jaz bi vzel na tvojem mestu nekaj od Tata Motors, pa lahko vsako leto menjaš avto.


Jaguarja?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

oo7 ::

Avti od leta 2010 naprej do 10.000 eur.Je velika izbira.:)

http://www.avto.net/_AVTO/results.asp?z...

Mesar ::

RejZoR je izjavil:

Mesar je izjavil:

Jaz bi vzel na tvojem mestu nekaj od Tata Motors, pa lahko vsako leto menjaš avto.


Jaguarja?


Če ga bo sposoben vzdrževat če ne pa raje...

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=390...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=355...
Your turn to burn!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
32685157 (50701) lucky13

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33157301 (50686) bluefish
»

Renault Grand Scenic predvideni servisi?

Oddelek: Na cesti
73192 (2985) GrimReaper
»

Nakup prvega rabljenga avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10020376 (16350) vorantz
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227059 (24668) amigo_no1

Več podobnih tem