» »

Psihopat - to sem menda tudi jaz

Psihopat - to sem menda tudi jaz

Timurlenk ::

http://www.delo.si/novice/kronika/nimat...


Vse več delodajalcev in psihologov verjame, da so ljudje brez facebook profila »sumljivi«.



Facebook je postal tako pomemben element v naših življenjih, da vse več delodajalcev, pa tudi psihologov verjame, da so ljudje, ki na tem socialnem omrežju nimajo svojega profila, preprosto »sumljivi«.

Spletna stran Forbes poroča, da vse več delodajalcev potencialne zaposlene preverja na facebooku, do tistih, ki nimajo svojega profila, pa so bolj sumničavi. Verjamejo namreč, da lahko to pomeni, da ti ljudje nekaj skrivajo ali pa so na socialnem omrežju počeli kaj takega, da so jih račun zbrisali.

Novinar Fahrad Manjoo je mladim v svojem blogu celo svetoval, naj ne gredo na zmenek z osebo, ki nima svojega Facebook profila.

Na spletnem portalu Der Tagesspiegel pa so z domnevami šli še dlje: če nimate facebook profila, je to lahko prvi znak, da ste psihopat in potencialni množični morilec. Kaj imata skupnega James Holmes in Andres Breivik? Nihče od njiju si bil aktiven na omenjenem socialnem omrežju.

Psiholog Christopher Moeller je za spletni portal Slashdot povedal, da je uporaba facebooka znak, da ste družabni, imate prijatelje in z ljudmi normalno komunicirate.
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.
  • zaklenil: bluefish ()

St235 ::

smo že obdelal, samo z precej slabšim prevodom naslova:
https://slo-tech.com/novice/t528837


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepoved uporabe FB v privat življenju (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5812896 (10877) fizikalac
»

Google+ (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
495125988 (106394) Looooooka
»

Twitter nas spreminja nazaj v otroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5215121 (11586) zmaugy
»

EU začenja preiskavo Facebooka? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
24167080 (62112) Ramon dekers
»

Četudi ga ne uporabljate, Facebook pozna vaše prijatelje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
18552740 (46278) BaToCarx

Več podobnih tem