» »

DESNI vs. LEVI

DESNI vs. LEVI

1
2
»

MadMicka ::

infectiphibian, bi reku, da ti ne veš, kaj trobiš...

že v osnovni šoli so učil, da npr. ob prehodu iz sužnjelastniškega sistema v fevdalni, je bil to korak naprej, čeprav je danes vsakomur jasno, da je fevdalni sistem ene zgrešena zadeva...

enako so bili tedaj komnistične sile napredne v primerjavi s sistemom in običaji, ki so tedaj, to je pred in zaradi mene med II. sv. vojno veljali pri nas, da pa se je stvar oz. komunizem potem izrodil, je pa nekaj drugega..

in spet taktika, ki jo uporablja Thomas... Kje zaboga sem zapisal, da so bili komunisti naslednjih 50 let napredni???

Enostavno marsikdo na tem forumu gleda na stvari preveč črno - belo, kar je napak, če vemo, da so stvari ponavadi sive....

Tr0n ::

Moja filozofija: zivljenje je prekratko, da bi se delil v predalcke :).

Thomas ::

> enako so bili tedaj komnistične sile napredne v primerjavi s sistemom in običaji, ki so tedaj, to je pred in zaradi mene med II. sv. vojno veljali pri nas

"V teoriji" že mogoče. Mogoče celo za večino komunistov.

Toda za Ožjo stranko je bilo zelo očitno, da je sistem monstruzen. Videli so, kaj se je dogajalo v Sovjetski zvezi. Večina njihovih tovarišev iz moskovskih let je končala v mučilnicah in gulagih.

TO so vedeli. Samo jim ni bilo preveč pomembno v primeri z brezrazredno družbo, ki so jo hoteli doseči.

Ali pa vsaj v primeri njihovo oblastjo, ki so jo pa dosegli.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Koci ::

MadMicka
Komunizem je takrat pomenil za napredke približno toliko kot protireformacija za srednji vek. A je mogoče to, da smo v zadnjih pedesetih letih vsaj za dvajset do trideset let zaostali za Evropo napredek.
Mogoče je komunizem vsaj v začetku res pomenil neko novost, ker je bil nekaj novega, samo se je potem pošteno izpridil. Govoriti o komunizmu kot novosti, torej "ja", kot nosilcu napredka pa, "popolnoma zgrešeno".
Panta rei!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koci ()

Koci ::

||_^_|| to je razprava, kaj bi bilo, če bi bilo. Prav tako ne more biti to, "sej bi druga stran naredila isto", opravičilo.
Panta rei!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koci ()

Pepe ::

Pa se vrnimo v sedanjost.
Bilo je nekaj govora o trgih.
Enostavno ne razumem, zakaj se "desnica" boji nastopanja na področju bivše Juge in dalje.
Ali res niso naši politiki(vsi skupaj) sposobni prestopit nekih okvirjev in dognat, da gospodarsko sodelovanje še nikakor ne pomeni ponovne skupne države(ekstremno gledano), ampak realno možnost zaslužka. Mene ne moti, če tudi na Balkanu.
Bomo kaj manj Slovenci? Tisti, ki to razumejo, tržijo.
Vsi blebetajo samo o evropskem trgu. Je to res kar iščemo. Koliko izmed zagovornikov bajnega evropskega trga se je vprašalo, kakšna je cena nastopanja na takem trgu. Nimam nič proti evropskemu trgu, ampak zakaj nebi prodajali še drugje? Večji je trg, več je možnosti. Ampak tukaj ne smemo pozabit na cene. Kdo jih narekuje na zahodu in kdo na vzhodu?
Formula je po mojem taka, velike količine se prodajo na zahod, ampak "zasluži" pa se na vzhodu.
Poglejmo še odnos na zahodu. Zakaj Gorenje ni pisalo na embalažo Made in Slovenia.
LP
Kaj je?
Ti samo pridi, ti mater!

Thomas ::

Ti pa si Pepe.

Trenutno izvozimo v Srbijo za 300 milijonov dolarjev.

Oni k nam za 50 milijonov dolarjev.

Torej imajo 250 milijonov primankljaja.

Question: Kje bodo dobili denar, da bodo krili primankljaj?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> ||_^_|| to je razprava, kaj bi bilo, če bi bilo. Prav tako ne more biti to, "sej bi druga stran naredila isto", opravičilo.

Good point, Koci!

Ta špekulacija, kdo BI nekaj naredil v drugačnih okoliščinah, je popolnoma brezpredmetna.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jackass ::

Pepe: Zahod vsaj plača za opravljene stroritve oz. za nekaj kr jim dovajaš!

Pa poglej Hrvate kolk ns zajebavajo! Tiste elektrike ne bodo nikol plačal!

Sicer pa naša podjetja kr velik, mogoče še preveč vlagajo na jug! Maš na Hrvaškem tolk diskontov, nakupovalnih središč SLOVENSKIH PODJETIJ! Še posebej Janković hiti gradit in vlagat čim več na jug, tko da mislm da se tle ni za bat!

Ker so si cerkveniki, lepo vse kupili
Ker duhovniki po mojem mnenju sodijo med največje zaslužkarje na "črno"...


To je pa tipična LDS-ovska! Kolk mi je to zanimiv k ljudje lapajo neki, o čemer popolnoma nč ne vejo!

Nej ti neki povem!
Cerkev, duhovščina so bili ravno tako kot plemstvo tudi fevdalci! To pomeni, da je Cerkev jasno imela veliko posesti! In jst ne vem kaj je s tem narobe! Mnogi ljudje so Cerkvi zapustili vse imetje oz. darovali le-tej zelo veliko, zato ni čudno, da si je Cerkev nakopala veliko bogastvo!

Seveda so imeli tudi krizna obdobja kr se tiče križarskih vojn, odpustkov itd., ampak tut Cerveni dostojanstveniki, duhovniki so samo ljudje! Pa ne bomo zdej o tem!

Črni zaslužkarji...
Nej ti neki povem. Duhovniki niso bogataši če to mislš! Je pa res da veliko ljudi duhovnikom kaj podarijo! Ampak to so darovi!

Zdej bo kdo reku, da pri vsaki maši poberajo dnar! Ja ga! Ampak kam gre ta denar? - Porabi se za obnovo cerkva, karitas itd. Vemo pa vsi da je Karitas velik bolj učinkovit kot pa npr. Rdeči križ!

Če kdor koli misli, da je kej od duhovnika se moti!
Ja, pa ker hud avto ma!! - Ja, ampak po njegovi smrti ta avto ostane župniji, Cerkvi... V bistvu ga nima kdorkoli podedovat, ker župnik nima potomcev in si zato ne spravljajo skp kšnga bogastva!

Večina duhovnikov živi zelo skromno!

Zdej nej še kdo prbije, da so duhovniki pedofili, pa smo tm! Ampak to je tko v naši državi:
Če rečeš neki čez Cerkev si car, pa tut če zaradi dveh izjem posplošiš nekaj na celo institucijo!
Ampak muslimanom bi pa liberalci gradil džamije, čeprov le-te niso samo versko, temveč tudi politično središče! In da se v teh načrtujejo razni teroristični napadi, kot npr. 11 sept, mislm da se tut zavedate!
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

MadMicka ::

Jackass, dej razlož dve stvari:

prva, zakaj je muslimanska cerkev versko in politično središče, krščanska cerkev pa samo versko?

in druga, zakaj sploh je ločena cerkev od države?

Thomas ::

Ker muslimanske države NE poznajo ločitev cerkve od države.

Naprimer.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Narobe.

To gotovo ni razlog. Namreč, politika ni vezana ozko na vlada in parlament. Politika gre na vsak način močno preko teh meja. Rode pogosto pravi, kako je cerkev del družbenega dogajanja in zato ima pravico in mora zavzemati stališa do javno-perečih vprašanj. In to je politika (javno zavzemanje za določene širše družbeno politične rešitve)!

p.s.: tale zadeva gre tud v Thomasov arhiv povsem zgrešenih odgovorov :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Thomas ::

Absolutno sem proti, da se zgradi islamski center, ki naj bi jim ga v celoti plačala "neka islamska država". Verjetno Saudska Arabija.

Lahko si pa naredijo molilnico.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

Jackass: Madonca, pol morjo bit pa teli ki podarjajo kr dost bogati sm pa tja..poznam pajaca ki je župnik in se vozi v M5.

Koci & Thomas: tisto nikakor ni bilo mišljeno kot opravičilo, bolj kot dejstvo da po končani vojni stran ki je zgubila najebe.

Jackass ::

MadMicka:

Da si popolnoma neizobražen se vid iz teh besed:
prva, zakaj je muslimanska cerkev versko in politično središče, krščanska cerkev pa samo versko?


Cerkev z VELIKO ZAČETNICO = institucija (npr. Rimo-katoliška Cerkev, Pravoslavna cerkev) To so krščanske institucije

cerkev z MALO ZAČETNICO = zgradba, kjer verniki molijo. samo krščanska molilnica oz. prostor za krščanske obrede je cerkev

molilnice oz. prostori za obrede ostalih verstev imajo svoja imena kot so džamija itd.

Vsekakor pa to ni muslimanska cerkev al whatever!

Ne vem čist točn kje to piše, ampak muslimanom to prov nekje piše, da je džamija tut politično središče! Ne vem pa čist točn kje!

Mislm, da so islamske države mal drugač podrejene veri/Islamu kot pa evropske, kjer sta Cerkev in država popolnoma ločeni.

Jst sm tut proti temu, da se gradi džamija!!!!!!!!!!!!!!!!;(( ;((
jAcKaSS

Pepe ::

Sem Pepe, ja.
Ampak povej mi več o Krki!
Kje dobijo denar? Vsake toliko prodajo kakega od svojih politikov! Pa tudi Amerika bo kak cvenk pristavla, seveda za dobrobit demokracije.>:D
Hm kako je pri nas glede religij, po ustavi mislim?

Jaz nevem o čem govorim. Ko vaški župnik reče toliko in toliko BOSTE dali, nevem več al je to tisti DAR. O imenih pa nebom.
Potem pa tisti, ki kupujejo župnikom Audije, BMWje in VWje jamrajo kak jim gre hudo.
In če že praviš, da niso "bogataši", prosim uporabi besedo navzen, ali morda poznaš vsakega posebej. Ne trdim pa, da so vsi enaki, tisti ki so po mojem dobri, pa so ponavadi tarča napadov in klevet, tako vernikov (tistih blaznih), kot šefov.
Malo si preračunaj kolko kaj samo nedeljske maše cvenka prinesejo, pa boš verjetno šel na teologijo. In ker so tako brez dnarja, potem morajo "bogi">:D verniki zbirat za nove zvonove. Potem pa je zopet vse tako drago v trgovini, le tistih par 10kilo ni bil strošek.>:D

-Večina duhovnikov živi zelo skromno!
A zato, ker imajo samo po eno zlato ketno:\
-Jst sm tut proti temu, da se gradi džamija!!!!!!!!!!!!!!!!
Pa začni zbirat podpise.

BTW Jaz nimam nič z LDS, nevem od kod si jemleš pravico, in me tlačiš v neko stranko.
LP

P.S. Kolikor vem Hrvaška ni več tako interesantna kot je bila, razen za nakupe.
Saudska- a ni tudi od tam šli Američani nad Irak, jaz sem pa mislo, da so tile dobri, ko se pa ja z Amiji družijo8-O :\
Bo treba mau skalpel nabrusit?|O Ti najprej moj cel post razbij, potem pa uporablaj moj vzevek kot žalitev.:P 8-O :P
Kaj je?
Ti samo pridi, ti mater!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pepe ()

MadMicka ::

hja, Jackass, kaj naj rečem? Nekaj moram. Najprej glede izobrazbe, bi reku, da mam po stopnji vsaj tako kot ti, ker višjo že skor ne moreš met:) ...

Nadalje glede velike začetnice cerkve; to je net, in ne test pravopisa.

In na koncu glede vprašanja, kje piše, da je džamija

(napisal si z malo za razliko od vsemogočne krščanske cerkve :D , ti cepec neizobražen, če sm lahko malo neolikan, seve, zgolj zaradi kontre)

politična zadeva, ti lahko pomagam; to je pisal v cajtngu, k je povzel izjavo Rodeta :)

Pa še glede izgradnje džamije, hja, tko je to, če je zadosti pripadnikov te vere, potem ok, vendar naj bo to zgrajeno tam, koder večina le-teh prebiva, tj. ne v centru mesta, temveč v naseljih, kjer so množično prisotni, to je pameten kompromis, bi temu reku....

p.s.: dej zaupaj že javnosti, zakaj sta v razvitem svetu cerkev in država ločena?

Jackass ::

Pepe:
Prosm ne mi govort glede Cerkve, ker mam o tem močno dost pojma in zgleda velik več kot ti!

Nej ti neki povem: 2× letno se pri maši zbira denar za župnika, ostalo gre za druge stvari kot sem že napisov. Pa ne glih govort, da so stroški popravil in obnovitvenih del majhni, ker niso! Poglej si kakšn predračun pa boš vidu!

Cerkve so po celi Evropi največji kulturni spomeniki in če bi ti vsaj mal vedu kolk stane renoviranje ene freske, bi vedu, da za tak podvig zberajo dnar po več 10 let!

Ko so eni v moji žlahti, ki žvijo v nekakšnem "gradu", ki ima kapelo, za obnovitev le-te (ta kapela ma 2m2) dal celo premoženje, kolk more pol šele stat renoviranje cele cerkve!

Ja to gre vsm tolk v nos, če kšna stara mama kup župniku audija! Ja, če ji paše, zakaj pa ne!

Sicer pa tut ne vem, kaj je narobe, če ma kšn slučajno mal več dnarja?! Sej človk dela, zakaj pa ne bi smel met denarja!

Js te nism nč tlaču v LDS, sam pravm, da je tvoja izjava tipično značilna za to stranko!

MadMicka:
Ja ti si izgubljen primer, ki nezna niti brat!

džamija ni institucija, ampak zgradba in se zato piše z MALO ZAČETNICO!!!!
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

Pepe ::


Seveda nimam pojma.|O

-Pa ne glih govort, da so stroški popravil in obnovitvenih del majhni, ker niso!
Kje sem to trdil.

-2× letno se pri maši zbira denar za župnika, ostalo gre za druge stvari kot sem že napisov.
Kdo pa ima pregled nad zbranim denarjem?:\
Pa naj 2X letno plača davek na prihodek.

-Ja to gre vsm tolk v nos, če kšna stara mama kup župniku audija! Ja, če ji paše, zakaj pa ne!
Ja! Gre mi v nos, da taki med drugim pridigajo o skromnosti.
Slabo bereš al ne razumeš? Naj mu ga kupi, ampak potem naj ne jamra kolk je vse drago.:O

-Sicer pa tut ne vem, kaj je narobe, če ma kšn slučajno mal več dnarja?! Sej človk dela, zakaj pa ne bi smel met denarja!
Naj ga ima, ampak ali ga potrebuje toliko? Nebom pa predpisoval. koliko naj ga ima.

Predlagam, da Cerkev postane d.d., da vidimo ali je res tako solidna firma.
Tolk veš o cerkvi, pa pozablaš kako je Jezus izgledal, je rabil zlati križ?

LP
Amen
Kaj je?
Ti samo pridi, ti mater!

Pepe ::

Moram, dodatek!
Sem spregledal.

-ker župnik nima potomcev

Ha ha. In potem se zgodi, da hodi s sončnimi očali naokoli, ker je potreba bila prevelika in šreča premajhna. Domov je prišel mož!>:D
Pa na kuharce ne pozabimo, ki so se prekomerno zredile, se razume v trebuh!>:D

Ampak v takih primerih iz zatirancev postanejo ljudje. Kajti motiti se je človeško.;((

LP

P.S. Ponovno pa pravim, da ne trdim da so takšni vsi, ali pa 3/4, jih je pa vsekakor več kot se zdi.
Kaj je?
Ti samo pridi, ti mater!

Jackass ::

Ok, ta t druga je mal bolna!
jAcKaSS

Pepe ::

In kaj je tako bolnega?

So to konstrukti ali resnica.
Ko pride mož... - če je avtoprevoznik, še ni nujno, da je resnično na vožnji...
Od tu naprej pa boš moral verjet na besedo, ker nebi rad, da se kdo prepozna oziroma, da kdo koga prepozna.

LP

P.S. Jaz sem hodil k verouku, tako dolgo/kratko, dokler nisem spoznal, da to ni zame.
Kaj je?
Ti samo pridi, ti mater!

Koci ::

Sej je že Jackass vse povedal kar je treba.
Sm tolk kaj se avta tiče: treba je vedet, da vsa župnik vsak dan naredi nekaj sto kilometrov, da se jih velik potuje v tujini, da se nekajkrat tedensko vozijo v Ljubljano itd. in potem je logično, da se glih ne more vozit v enem fičkotu. Že zaradi varnosti ne.
Sm pa proti temu, da se recimo nek župnik vozi v TT-ju. Tukaj mislim, da bi morala Cerkev predpisati, tako kot ma recimo Benediktinski red, da je najboljši avto, ki ga lahko imajo recimo golf.
Panta rei!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koci ()

Pepe ::

-Sm tolk kaj se avta tiče: treba je vedet, da vsa župnik vsak dan naredi nekaj sto kilometrov, da se jih velik potuje v tujini, da se nekajkrat tedensko vozijo v Ljubljano itd. in potem je logično, da se glih ne more vozit v enem fičkotu.

Ampak obstajo tudi taki in so še zdaj živi.8-O

LP
Kaj je?
Ti samo pridi, ti mater!

Koci ::

ah Pepe, malo si zgrešil point, ki sm ga hoto povedat.
Panta rei!!

Pepe ::

Saj se strinjam s tabo glede predpisa o naj. avtu.
LP

P.S. Hotel sem te samo spomnit, da se da tudi z fičkom.
Kaj je?
Ti samo pridi, ti mater!

Koci ::

da, samo že tedensko narediš nekaj tisoč kilometrov ni ravno najbolj varno kaj šele hitro. Sploh v današnjem času.
Panta rei!!

Pepe ::

Teh nekaj tisoč km mi enostavno ne gre v račun.
LP
Kaj je?
Ti samo pridi, ti mater!

Pepe ::

Lep pozdrav.
Tisti, ki ste tako proti prodiranju na "južne" trge, a mi lahko prosim razložite naslednje.
Baumax je nekaj časa imel v MB Baumaxu zaposlenih kar nekaj ljudi, ki so govorili hrvaško. Nič proti njim, bili so na nivoju.:)
Na njihovih priponkah pa je pisalo, da so na usposablanju za trgovine, ugani kje, ja točno za Hrvaško.
Za Baumax je Hrvaška sprejemliv trg, le za Slovence ni.
Nekaj mi ne gre skupaj.

LP

Dodatek za MR. T V kolikor tvoje številke držijo, vrjetno že, je to prava pot. Še par takih držav pa smo na konju, pod pogojem, da denar dobimo.
Kaj je?
Ti samo pridi, ti mater!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pepe ()

Jackass ::

Js nč ne vem, da bi kdo govoru kej proti temu, da bi naša podjetja prodirala na južne trge!

Men se zdi to čist v redu, če je poslovanje na neki profesionalni ravni! Ampak naši gospodarstveniki in politiki kaj radi odpustijo našim južnim sosedom dolgove!

Pol se bo spet kšn spomnu, da zaprejo mejo za Merkatorjeve al pa Unionove tovornjake, pa smo tm!

Sej Union je mel tovarno na hrvaškem, pa so jo ti naši vrli sosedje kr za svojo vzel!

...in veste kaj mi je najbl zanimiv? - To, da so nam hrvatje dolžni kr se tiče elektrike že skor za pol nuklearke, zdej nm bodo pa oni izstavl račun, ki ga bo naša vlada seveda plačala, pa še plačal jim bomo pol za njihovo novo nuklearko! Zanimivo!

In te naše politike se js bojim!
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Evharistični kongres + mučenec Alojzij Grozde (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24550771 (46308) kuglvinkl
»

Mitja Ribičič, Ozna, povojni poboji (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
454102328 (95073) jype

Opravicevanje kolaboracije z okupatorjem je nesmiselno. (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Problemi človeštva
71533941 (20363) IgorGrozni
»

Zločini KP

Oddelek: Loža
382305 (1851) Koci

Več podobnih tem