» »

Navijanje ramov

Navijanje ramov

JC Denton ::

Imam 4 palčke 800 mhz DDR2 ramov, vsi enakega proizvajalca in enakih specifikacij 5-5-5-16. Te štiri palčke rama so brez kakršnih težav delovale pri frekvencah od 666 do 860 mhz v sistemu C2D na p35 plati in Athlon 2 x3 na gm785 plati.

Sedaj pa imam to isto hm785 plato od gigabyta in Phenom 2 970t pa mi rami delujejo stabilno samo na dveh frekvencah, 533 mhz in 800 mhz. Če samo za en mhz spremenim frekvenco, se mi v najboljšem primeru sistem sesuje med izvajanjem programa (moder zaslon), v najslabšem pa se mi računalnik sploh ne zažene.

Spreminjanje napetosti ne pomaga. Edino na kar lahko pomislim je, da bi lahko bila kakšna palčka pokvarjena, a mi sistem vseeno kaže 4 gb rama. Glede na to da je plata enaka in drug procesor, bi lahk bil krivec tudi cpu, mal čudno se mi zdi, da bi le-ta deloval samo pri 200 mhz clocku in niti mhz več. Probal sem tudi z višanjem napetosti na cpu in ni razlike.

A ima kdo kakšno idejo?

RejZoR ::

RAM se ne splača navijat ker ne boš nikoli videl nobene razlike. Daj na 800MHz in čaw. RAM navijajo samo hardcore overclockerji kjer se gre za čim višji sintetični score. Za real world uporabo pa je važna samo kapaciteta RAMa. Več kot ga je, bolje je.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

JC Denton ::

Point je taisti rami so mi lavfali v različnih sistemih pri:
-C2d, p35 plata- 3,33 x 343mhz fsb in 4 x 215mhz fsb
-Athlon II x3, gm785 plata- 250mhz clock x 3.33
-Phenom II x4, 785 plata- 200 clock in množilnik 2,66 ali 4 nič drugega ni stabilno. Pomoje je krivec cpu, plata skorajda ne, razen, če bi novejši bios kaj vplival na to.

ni mi pomembno a ram lavfa na 700 mhz ali 850 mhz, važn mi je, da lahk dvignem clock in stem navijem cpu. Kar pa trenutno ne morem.

RejZoR ::

C2D ima memory kontroler v chipsetu. AMD-ji ga imajo v samem procesorju že od Athlon64 obdobja. Tko da je lahko tle problem...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

JC Denton ::

Se bom še zajebaval čez vikend, ko bo dež, pa mal po netu prebrskal za informacijami. Čudno mi, res.

TOP ::

DAj testiraj mal tvoje rame prej,ker 4x1gb je drek od dreka,najbolše je 2x2gb in bolj enostavno.Testiraj z memtestom.

JC Denton ::

4x1gb res ni idealno,sam mi je škoda dnarja, da bi ga zapravljal za neke ddr2 rame. Bolj se mi gre zato, ker vem, da so ti rami delali stabilno pri veliko višji frekvenci pa mi s tem procesorjem ne uspe tega ponoviti. Na c2d mi je celo uspelo pognat par špilov pri nekaj čez 900mhz, je pa bilo sesuvanje zelo pogosto.

Lion29 ::

sorry ce bom malo posmetl temo, ampak ne morem si kaj, da nebi pokomentiral :D

namrec ful smesno mi je, ko stajerci recejo navijanje ram-OV :D cisto vsakic ko slisim, mi gre na smeh :d
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

TOP ::

Ja je možno,da so se ti prej bolje navijali sam sedaj si zamenjal proc in lahko da ma to kaj veze,ker ta novi tvoj ima odklenjen množilnik ne vem kako je z AMD jaz sem mel Intelov proc tam vem kako gre.Pa si stestiral palčke.Če ne probaj samo dve naviti pa jih daj v dual način.

JC Denton ::

Sem se spravil danes dopoldne mal zravn in po dveh urah igračkanja uspel izstisnih tekaj megahercev iz njih, pri množilniku 3,33 sem jih spravil do 747mhz, pri množilniku 4 pa do 840 stabilno. Je pa res da sem moral preizkušati prav vse možne latence in prav VSE nastaviti na najvišje (najpočasnejše) vrednosti.

Je pa zdaj drug problem. Če imam clock nastavljen višje kot 210 mhz, postane cpu pri množilniku nad 18 nestabilen in potrebuje velik več napetosti (1,5v za 3900mhz, prej je potreboval 1,43v).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel pentium dual core e2200 navijanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1265520 (4538) anzel26
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940507 (22049) Dr_M
»

Predlogi za SLO dvoboj AMD proti Intel (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15312819 (8246) bluefish
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936770 (5096) Goldee
»

Problem z navijanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
604870 (3576) Tilen

Več podobnih tem