» »

Navijanje s softverom

Navijanje s softverom

einstein :P ::

Kaj pa vi menite o tem navijanju s programi? Npr. SetFsb, SysTools...
Je stvar dovolj zanesljiva za kakšno občutno zvišanje frekvence? So kakšne nevarnosti da bi karkoli od strojne opreme crknilo? Če recimo večaš samo FSB in ostalo pustiš čisto pri miru, so lahko kakšne hujše posledice razen to da ti zmrzne in se resetira? Sam sem včeraj preizkusil setfsb, ker imam Hp delovno postajo in v biosu ne moram nič štimati mnogokratnikov, fsbja, voltaže... V glavnem sem v setfsb-ju naštimal moj PLL in seveda, ker se niti ne spoznam sem stvar kaj hitro navil na preveč in mi je samo zmrznilo in nato bluescreen... Na srečo je bilo vse v redu, bi bilo lahko kaj hujšega, če bi še bolj navil? Aja pa pomoje sem naredil napako, ker sem zvišal še PCI-E, ki naj bi bil vedno isti ne? - in zaradi tega je verjetno zmrznilo? Če bi malce navil samo FSB verjetno nebi smelo biti zmrzovanja ampak ker sem še pcie prestavlal... Ko se je stvar zalaufala sem malo zvišal samo fsb (imam 2×xeon dualcore 1.86Ghz) in sem dal da je bilo 1.9GHz, vem, da je to zelo malo ampak sem zvišal samo za 40GHz samo da bi videl če dela kaj hitreje, pa tudi, ker se mi ne splača reskirati, če bi bilo karkoli narobe... Tako kot pri stock frekvenci in pri 1.9GHz je bila temp. v mirovanju 35°C, ko sem s stock frekvenco pognal cinebench se je temperatura povzpela na 47°C, ko pa sem pognal z 1.9ghz je bilo pa 49°C.
Zanima me pa tudi, če se hitrost rama kaj viša s spreminjanjem fsb-ja. Koliko pa mislite, da bi lahko s to zadevo navil moja dva procesorja, dokler bi bilo še stabilno, brez spreminjanja voltaže in pa tudi s spreminjanjem voltaže... Sicer imam stock coolerja ampak mislim, da sta kar dobra, imata noter še bakrene cevke... Seveda pa kot sem rekel ne mislim nič overclockat, ker se mi tudi ne splača in me zanima samo informativno koliko bi se dalo naviti. Se Xeoni sploh dobro navijajo?

Hvala za vsak odgovor. :D

54j0 ::

Software za navijanje se razlikuje od proizvajalca do proizvajalca. Jaz imam ASUS in sem med gonilniki dobil tudi tak program. Stvar je neuporabna, ker je še vedno potreben ponovni zagon PC-ja, da se spremembe uveljavijo. Ali pa sem naredil kaj narobe. Tisto z blue screen, zmrzovanjem ipd. tudi ni nič novega, se mi je dogajalo na prejšnjih mašinah, pri uporabi podobnih programov. Zelo nezanesljivo vse skupaj, po mojih izkušnjah (poizkušal sem že na najmanj štirih sistemih različnih generacij in vedno je bilo nezanesljivo/nesmiselno). Bo BIOS še vedno prava pot. Ko višaš frekvenco FSB, se viša tudi frekvenca RAM-a. To lahko rešiš, če plošča podpira "deljenje frekvenc". Torej, da ram ne deluje na 1/2 fsb, ampak na 1/3 fsb (na primer, obstaja veliko kombinacij, kako rešiti težavo z RAM-om). A nimajo Xeon procesorji odklenjen množilnik? Preveri, če. Navijati z množenjem je najlažje in najbolj zanesljivo.

hojnikb ::

Dečki, ka ne znate brat, človk ma OEM plato, ki nima nobene funkcije navijanja.

@einstein400
Lej na to navijaje pozad, ker itk ne morš spreminjat voltaže in delilnikov, tak da je brezveze.
#brezpodpisa

einstein :P ::

54j0 je izjavil:

Software za navijanje se razlikuje od proizvajalca do proizvajalca. Jaz imam ASUS in sem med gonilniki dobil tudi tak program. Stvar je neuporabna, ker je še vedno potreben ponovni zagon PC-ja, da se spremembe uveljavijo. Ali pa sem naredil kaj narobe. Tisto z blue screen, zmrzovanjem ipd. tudi ni nič novega, se mi je dogajalo na prejšnjih mašinah, pri uporabi podobnih programov. Zelo nezanesljivo vse skupaj, po mojih izkušnjah (poizkušal sem že na najmanj štirih sistemih različnih generacij in vedno je bilo nezanesljivo/nesmiselno). Bo BIOS še vedno prava pot. Ko višaš frekvenco FSB, se viša tudi frekvenca RAM-a. To lahko rešiš, če plošča podpira "deljenje frekvenc". Torej, da ram ne deluje na 1/2 fsb, ampak na 1/3 fsb (na primer, obstaja veliko kombinacij, kako rešiti težavo z RAM-om). A nimajo Xeon procesorji odklenjen množilnik? Preveri, če. Navijati z množenjem je najlažje in najbolj zanesljivo.


Heh, žal se ne da v BIOSU čisto nič v zvezi z navijanjem spreminjat(pač HP delovna postaja). Ravno zato sem probal s setfsbjem...

hojnikb je izjavil:

Dečki, ka ne znate brat, človk ma OEM plato, ki nima nobene funkcije navijanja.

@einstein400
Lej na to navijaje pozad, ker itk ne morš spreminjat voltaže in delilnikov, tak da je brezveze.


No, navijat itak nisem mislil, ker je brezveze, če se kaj pokvari, kje bi dobil nove xeone, ker so bolj redki, pa še dragi... Še vedno me pa tudi zanima koliko bi se teoretično dalo naviti?

Zgodovina sprememb…

54j0 ::

Shit ane :). Bo v tem primeru kr hojnikov odgovor veljal.

einstein :P ::

To sem že takoj vedel, da bo njegov odgovor veljal, ker sem pač videl, da nima možnosti navijanja. Zato sem pač poskusil s setfsb-jem... Torej mogoče kdo ve do koliko bi šlo s setfsbjem ali pa če bi imel pravo plato?

54j0 ::

Jaz ti lahko napišem samo primerjavo, ker xeon-a še nisem imel (in nisi napisal, kateri model xeon-a točno imaš). Npr. Core 2 duo E6300 (2 jedri, 1,86 GHz), so navijali na "obveznih" 2,4 GHz, nekateri menda celo na 3,2 GHz. Praktično nihče ne uporablja setfsb, ker je pač grozno nezanesljiv in imamo navijalci plošče, ki podpirajo potrebne funkcije.

einstein :P ::

Imam 2× Intel Xeon 5120 4Mb L2cache mislim, da 1066FSB

Pa še na kakšen način si mislil, da je nezanesljiv? A se lahko prej kaj pokvari? (temperatura pa je pri original frekvenci 35°C v mirovanju in 47°C pri 100% obremenitvi mogoče pride do 50°C po daljšem času)

Zgodovina sprememb…

54j0 ::

Da pokvariš procesor, moraš biti kar strokovnjak :). Nezanesljiv v smislu, da deluje le z določenimi chipset-i/osnovnimi ploščami. In tudi v primeru, da je tvoj chipset/plošča na seznamu podprtih, se redno dogaja, da sistem zmrzne ali pokaže bsod. Zakaj točno se to dogaja, ne vem. Po vsej verjetnosti zaradi "univerzalnosti" programa (kao dela na ploščah različnih proizvajalcev) in je bugged as hell.


Max. PRIPOROČENA temperatura za tvoj procesor je 65 stopinj C.

Nekaj o navijanju teh proc-ov (ostalo guglaj sam :) ): http://forums.2cpu.com/showthread.php?t...

P.S.: v setfsb nastavi frekvenco fsb z 1066 na 1333 in morda(!) se bo pomnilnik pravilno nastavil. Streljam na slepo, poizkusi, če ti firbec res ne da miru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

einstein :P ::

Pa lahko pri tem naredim kakšno usodno napako ali je res nemogoče, da bi kaj zafrknil? Kolikšna pa naj bi bila frekvenca ko dam na 1333MHz? In temperatura? Moram biti na karkoli bolj pozoren? recimo temperature jeder, ram-ov, hitrost ramov? ali je lahko tudi frekvenca ramov večja od stocka brez kakšnih posledic? Res me zanima samo, če ste ziher, da se ne more nič pokvarit (skurit)? Hvala za nasvete in odgovore. :)

54j0 ::

Preden karkoli narediš, preveri kaj moraš narediti, če se ti nastavitve po spodletelem navijanju NE vrnejo na default. To je lahko tricky. Načeloma ne moreš nič skurit z navijanjem FSB, računalnik se bo nehal odzivati, dokler nastavitev ne vrneš na default. Malo pobrskaj še po forumih, glede setfsb..

einstein :P ::

Misliš, da bi bilo dobro, če bi samo držal gumb za vklop ali pa kar kabel ven potegnil - ali je to že malo pretiravanje? Kakšna naj bi bila frekvenca po tej nastavitvi - 1333MHz?

Klemen86 ::

Ja, ti pa si en einstein. V tem času bi lahko že 100 krat poskusil ali mu ustreza ali ne. Frekvenca bo nekaj čez 2,3 Ghz.

einstein :P ::

jah, malo me skrbi, ker to šele drugič delam(prvič sem samo za 40mhz dvignil) oz sem čisto prvič dal preveč in je bil bsod.
skrbi me pač, da nebi kaj šlo in se moram stokrat prepričat, da ni kakšne nevarnosti. :P seveda me tudi temperatura skrbi...

Klemen86 ::

Potem pa ne poskusi.

einstein :P ::

ja pa bi ti poskusil na mojem mestu? Pa tudi to mi je čudno, ker je mnogokratnik samo 7×

Zgodovina sprememb…

Klemen86 ::

In zakaj bi bil ta bsod kaj drugačen od prejšnjega?

einstein :P ::

Ne vem, prejšnjič sem zaj**** ko sem štimal pcie in se je verjetno zato ugasnil

einstein :P ::

Huh, zadevo sem uspel našponati iz 1862 do 2111MHz, potem sem pa samo osvežil spletno stran in se je lepo ugasnil, ventilatorji so delali ampak na ekranu ni bilo nič... zato sem ročno ugasnil in prižgal, nato je vse ok delalo... bsoda ni bilo, samo ugasnil se je oz. kot bi se hotel resetirati ampak je ostal v nekem položaju in sem ga moral ročno ugasnt in zagnat. vmes pa ni bilo težav, samo zelo sem bil živčen... temperature česarkoli pa so se spremenile le za kvečjemu 1°C. verjetno je pač voltaža bila že prenizka? mislite, da je za prvič dober rezultat? :D

TOP ::

Igrat se z nekim malim navitjem nima smisla,ker pridobil ne boš nič opaznega,samo ego se ti bo bolje počutil in to je tudi vse.

54j0 ::

Glede na to, da navija prvič, je čisto ok. Ne se pustit trolom, Albert :P

einstein :P ::

:D No, glede na to, da voltaže nisem dvigoval in je šlo za 249-250MHz več sem kar zadovoljen, pa tudi temperature so bile smešno nizke, ko sem pognal cinebench pri 2040MHz je prišlo le do 49°C. Če bi bila možnost spreminjanja voltaže, bi verjetno še kar šlo do ene 2.5GHz ali več. Me pa zanima, če bi imel tekoči dušik... Je bilo pa pri nekih izračunih opazno hitreje. No, to kar sem hotel preizkusiti sem preizkusil. Zdaj pač vem koliko gre brez spreminjanja voltaže. Piše pa na Intelu, da gre lahko tudi do 1.5V napetost. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje intel E6750 POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9624813 (20795) PrimozR
»

OC : intel E2140 1.6 GHz

Oddelek: Navijanje
312960 (2549) urbyluzar
»

Kako pravilno naviti samo procesor

Oddelek: Navijanje
483226 (2660) WamPIRe-
»

Navijanje procesorja!

Oddelek: Navijanje
111240 (917) skuti99
»

DFI ultra-d

Oddelek: Navijanje
331880 (1175) gfighter

Več podobnih tem