» »

Raspberry Pi

Raspberry Pi

««
73 / 91
»»

opeter ::

Jaz sem pred kratkim naročil pri Galagoju. RPi 3 B stane 43 EUR.

Razmišljel sem sicer, da bi naročil iz tujine, a ja cena poštnine enostavno previsoka in si potem na koncu na istem (ali pa je celo dražje).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Xlatan ::

Mogoce ve kdo kje bi rpi dobil DANES? Imam se zdaj cas ko je podaljsan vikend za en hobi projekt. Sem iz maribora.

Zibrex ::

Pozdravljeni,

rad bi naredil laptop iz raspberry pi-ja, pa nevem kako bi uredil polnjenje, da bi lahko polnil in uporabljal hkrati. Ideja je, da bi uporabil 18650 celice iz prenosnika. Testiral sem (zaenkrat s telefonom, RPI še nisem kupil) Xiaomi powerbank, ki sicer lahko polni in prazni hkrati, a ob priklopu kabla za trenutek odklopi napajanje. Gledal sem razna poceni polnilna vezja, a večinoma zmorejo samo 1A in verjetno ne podpirajo sočasnega polnjenja in uporabe.

Obstaja kakšno že narejeno vezje z želenimi funkcijami, ki zmore več kot 2 ali 3A,
ali pa bi moral zvezati navadno polnilno vezje preko diode ali česa podobnega?

hojnikb ::

zakaj bi se jebal z rpi ? Nabavi pinebook, pa maš poceni arm laptop
#brezpodpisa

OvCa77 ::

Zibrex je izjavil:

Pozdravljeni,

rad bi naredil laptop iz raspberry pi-ja, pa nevem kako bi uredil polnjenje, da bi lahko polnil in uporabljal hkrati. Ideja je, da bi uporabil 18650 celice iz prenosnika. Testiral sem (zaenkrat s telefonom, RPI še nisem kupil) Xiaomi powerbank, ki sicer lahko polni in prazni hkrati, a ob priklopu kabla za trenutek odklopi napajanje. Gledal sem razna poceni polnilna vezja, a večinoma zmorejo samo 1A in verjetno ne podpirajo sočasnega polnjenja in uporabe.

Obstaja kakšno že narejeno vezje z želenimi funkcijami, ki zmore več kot 2 ali 3A,
ali pa bi moral zvezati navadno polnilno vezje preko diode ali česa podobnega?

Tudi jaz delam enako, jaz razmišljam o lipo chargerju in zaščitnem vezju za baterije.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

OvCa77 ::

OvCa77 je izjavil:

Zibrex je izjavil:

Pozdravljeni,

rad bi naredil laptop iz raspberry pi-ja, pa nevem kako bi uredil polnjenje, da bi lahko polnil in uporabljal hkrati. Ideja je, da bi uporabil 18650 celice iz prenosnika. Testiral sem (zaenkrat s telefonom, RPI še nisem kupil) Xiaomi powerbank, ki sicer lahko polni in prazni hkrati, a ob priklopu kabla za trenutek odklopi napajanje. Gledal sem razna poceni polnilna vezja, a večinoma zmorejo samo 1A in verjetno ne podpirajo sočasnega polnjenja in uporabe.

Obstaja kakšno že narejeno vezje z želenimi funkcijami, ki zmore več kot 2 ali 3A,
ali pa bi moral zvezati navadno polnilno vezje preko diode ali česa podobnega?

Tudi jaz delam enako, jaz razmišljam o lipo chargerju in zaščitnem vezju za baterije.

Če rabiš za eno baterijo priporočam ml-102, najdeš na gearbestu.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zibrex ::

Ta pinebook zgleda kar zanimivo, bom še razmislil. Želel sem sam narediti, ker me take stvari veselijo.

Če bi sam delal, sem mislil uporabiti okoli 6 18650 celic, ali obstaja kaj podobnega ml-102 za tak namen?

hojnikb ::

lahko probaš tudi kakšen diy powerbank...
#brezpodpisa

Zibrex ::

Ima kdo doma pa lahko stestira?
Ker moj Xiaomi powerbank sicer to podpira, a za trenutek odklopi napajanje ko ga vštekaš v vtičnico, kar je verjetno zadosti, da rpi crkne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zibrex ()

AgiZ ::

Zanimivo. Sem tudi sam malo pogledal kako bi to izvedel, pa sem prisel do tega:
http://www.ebay.com/itm/5V-UPS-Power-Di...
http://www.ebay.com/itm/3-7V-4-2V-18650...
Sicer ne vem če bi to delovalo, izgleda pa zanimivo. Edino par zadev me na prvi pogled motijo:
- Charging current : 0-1A - premalo za bolj univerzalni UPS, pa tudi za RPi2,3 nisem prepričan da bi bilo ok.
- Discharge conversion efficiency : 78%-90% - samo toliko?

Ima kdo kaj boljšega?

hojnikb ::

lahko probam svoj diy powerbank ce zna to..

testiral; ista zgodba...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Zibrex ::

Bi se dalo to rešiti s kondezatorjem ali čim podobnim?

hojnikb ::

AgiZ je izjavil:

Zanimivo. Sem tudi sam malo pogledal kako bi to izvedel, pa sem prisel do tega:
http://www.ebay.com/itm/5V-UPS-Power-Di...
http://www.ebay.com/itm/3-7V-4-2V-18650...
Sicer ne vem če bi to delovalo, izgleda pa zanimivo. Edino par zadev me na prvi pogled motijo:
- Charging current : 0-1A - premalo za bolj univerzalni UPS, pa tudi za RPi2,3 nisem prepričan da bi bilo ok.
- Discharge conversion efficiency : 78%-90% - samo toliko?

Ima kdo kaj boljšega?

thx za tole; bo prfektno za orange pi 2g-iot :)
Sn ugotovil, da dejansko nima li-ion podpore, čeprav je listano kot podprto. Škoda sicer ker nima battery protectiona vgrajenga.
#brezpodpisa

AgiZ ::

pa bo 1A izhodne moči dovolj?
Sem prepričan da je kaj boljšega "zunaj", samo nisem šel raziskovat. Zato pa me zanima če je kdo našel kaj boljšega?
Je pa res da ceneje kot s kakim podobnim DIY vezjem ne prideš skozi nikjer :)

hojnikb ::

za 2g-iot bo ziher dovolj; še nisn vidu več k 0.3A porabe :) Zadevca idla pr cca 0.05A.

Me pa jezi, ker nima že onboard podpore za li-ion, čeprav so pini na boardu in tudi označi as is. Ni pa dejanskega hardware-a za steup in filanje lion. Pač 10$ board..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

AgiZ ::

Ja, za tako uporabo je tole res prava stvar, ja.
Bi pa rad videl nekaj za normalnega RPi2/3, torej vsaj 2A outputa.

hojnikb ::

defenitivno, pa da ma še vgrajeno zaščito za li-ion (linnkani ga nima). Se priporočam, če kdo najde kaj ugodno :)
#brezpodpisa

AgiZ ::

Kako ne? V drugem linku ima charge+discharge protection. Vse kar rabiš za zdravje baterije (razen termometra, ki pa ga praviloma ne bi smel rabit).

hojnikb ::

ja, ampak je posebaj board za zaščito; to bi lahko bilo že na ups boardu.
#brezpodpisa

AgiZ ::

Predpostavljaš da bi priključil samo eno baterijo. Tole je uporabno v tem pogledu da vsak board priključiš na svojo baterijo, katere vzporedno povežeš na centralni board. Kot jaz vidim win-win. Imaš lahko več baterij, po želji.

hojnikb ::

sj tudi ce je zascita gor, mas lahko vec celic gor...

sicer ni nek big deal, zascita se pac kupi posebi oz.ponuca od drugot.
#brezpodpisa

AgiZ ::

Za charge/discharge je bolje da so celice ločene, na svojih vezjih, ker so lahko različne. Ampak ok, tudi tvoj pristop bi deloval.
Ne bom več smetil teme, se pa priporočam za rešitev z 2A outputom in več celic v vezju (RPi2/3). :)

hojnikb ::

kaj pa ce das vsak tak board na svojo celico (kot ti omenjas), bi pol tut tok mogu it gor al rabis se kej vmes ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

AgiZ ::

Ne bi smel biti problem če jih več vzporedno povežeš (piše do 10, jih pa vseeno ne bi toliko povezal skupaj).

zzbil ::

Za kakšne stvari uporabljate respberry pi? Server,...?

AgiZ ::

Predvsem kot home cinema napravo in servercek za igrackanje.

Daniel ::

Eden Laufa Kodi (v3) , Drugi DietPI z OpenVPN in PIhole (v2) , tretji je pa za RaspberryPI cam (v1).

mzakelj ::

udpxy (rpi1) , drugi za octoprint (rpi2) , ostalo so pa banane (NAS) in orangi (iptv-client) :D

zzbil ::

Me zanima, če se da hostat dinamično spletno stran z respberry, banana ali orange pi, ali je zadeva prešvoh? - stran bi imela 5gb slik, možnost komentarjev... Pa tam okrog 10 uporabnikov na enkrat maximum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zzbil ()

mzakelj ::

Probaj ? Orange pi te stane 17 € od kineza.

zzbil ::

kok bol švoh pa je orange od respberrya?

hojnikb ::

orange pi pc2 je dejansko isto hiter k rpi3 (isti a53 proc), je pa dosti bolši I/O wise (4 samostrojni usb kontrolerji, dedicated giga mreza)...

dejansko je rpi ok samo iz stališča sw podpore, kjer noben kinez ne pride blizu...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

          ::

zzbil je izjavil:

Za kakšne stvari uporabljate respberry pi? Server,...?


Home avtomation. Z njimi sem spravil v mrežo kar nekaj naprav, ki same tega ne zmorejo.

zzbil ::

Iz kje pa kupujetr orange pi/respberry?

d4vid ::

Orange pi iz alieexpressa, RPI pa iz tam kjer je najcenejsi.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

aycabron ::

zzbil je izjavil:

Za kakšne stvari uporabljate respberry pi? Server,...?


Server,
mediacenter,
emulator (špile iz prvih par generacij konzol),
SSH client.

opeter ::

zzbil je izjavil:

Za kakšne stvari uporabljate respberry pi? Server,...?


Igralna konzola.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

_pobesneli_ ::

          je izjavil:

zzbil je izjavil:

Za kakšne stvari uporabljate respberry pi? Server,...?


Home avtomation. Z njimi sem spravil v mrežo kar nekaj naprav, ki same tega ne zmorejo.


A lahko poveš kaj več o tem?

Jaz sem se sicer sedaj ravno preselil v novo stanovanje, tako da so rpi zapakirani zaenkrat. Drugače pa jih uporabljam kot KODI, domoticz, web cam, server, kot dashboard z rpi zaslonom, pa še enih 6 jih imam za razno igračkanje in preizkušanje raznih stvari.
Gregor

krneki ::

Jaz mam Pi-je za merjenje temp./vlage na različnih koncih, temp. zmrzovalnika na remote lokaciji, en ir termometer. Potem imam pa gor še razne releje s katerimi vklaplam določene el. naprave.

tigrr ::

rpi2 za logitech-ov squeezePlayer client, rpi3 za recalbox konzolo in kodi.

Iščem pa en čim bl simpl sistem za še en rpi, na katerem bi tekel webcam recorder oz nadzorni sistem/server, ki bi mi snemal in serviral RTSP streame iz več kamer..

hojnikb ::

vse oranžade in rpi1 trenutno čepijo na polici... Too much toys, too little time i guess
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tigrr ()

AvtoR ::

Na Rpi2 poganjam PicorePlayer. Squeezebox server in Squeezebox predvajalnik v eni napravi:D

Crossfire ::

Eden RPi3 imam kot Octoprint server za remote upravljanje s 3D printerjem. Drugi pa trenutno ždi v NES ohišju kot Retropie.

Tomay ::

tigrr je izjavil:

rpi2 za logitech-ov squeezePlayer client, rpi3 za recalbox konzolo in kodi.

Iščem pa en čim bl simpl sistem za še en rpi, na katerem bi tekel webcam recorder oz nadzorni sistem/server, ki bi mi snemal in serviral RTSP streame iz več kamer..


Si poskusil zoneminder. Jaz sem ga probal samo za ip kamere mislim pa, da podpira tudi usb.
Voodoo 4Ever

          ::

_pobesneli_ je izjavil:

          je izjavil:

zzbil je izjavil:

Za kakšne stvari uporabljate respberry pi? Server,...?


Home avtomation. Z njimi sem spravil v mrežo kar nekaj naprav, ki same tega ne zmorejo.


A lahko poveš kaj več o tem?


Eden krmili kurilnico (ventili, črpalke, peč na olje, TČ) in bere razne senzorje (en kup raznih temperatur, monoksid, dim). Drugi komunicira z alarmno napravo. Tretji pa z vremensko postajo. Za četrtega se išče primerno ohišje, da bo z nameščenim displejem pribit na steni v dnevni sobi služil kot dashboard za vse te sisteme.

mn ::

          je izjavil:

_pobesneli_ je izjavil:

          je izjavil:

zzbil je izjavil:

Za kakšne stvari uporabljate respberry pi? Server,...?


Home avtomation. Z njimi sem spravil v mrežo kar nekaj naprav, ki same tega ne zmorejo.


A lahko poveš kaj več o tem?


Eden krmili kurilnico (ventili, črpalke, peč na olje, TČ) in bere razne senzorje (en kup raznih temperatur, monoksid, dim). Drugi komunicira z alarmno napravo. Tretji pa z vremensko postajo. Za četrtega se išče primerno ohišje, da bo z nameščenim displejem pribit na steni v dnevni sobi služil kot dashboard za vse te sisteme.


Kakšne ventile uporabljaš? Jaz bi tudi rad kako naprednejšo logiko v kurilnico implementirtal, vendar me skrbijo ventili. Kaj kupuiti?

d4vid ::

Za kurilnico mas svoj softwer ali kakega opensource? Tole bi rad videl kako je narejeno. Za ohisje se pa priporocam, tudi mene zanima.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

          ::

Ventila imam dva od Firšta, eden se samo odpira in zapira, drugi je rotodivert. Krmiljenje je enostavno, če imata na enem vhodu napetost, se postavita v en položaj, sicer v drugega. Krmilita se z 230V~. Imata tudi izhod (230V), ki indicira določen položaj. Tretji je mešalni ventil, ki je nek star Danfossov, ki pa se krmili s 24V~. Ima pa dva vhoda, z enim mu določiš smer vrtenja, z drugim pa ga poženeš. Ko pride do končne pozicije se sam ustavi.
Softwer sem naredil sam. Nič posebnega: različni režimi delovanja, samodejna izbira med pečjo na olje ali drva, polnjenje in praznjenje zalogovnika, po potrebi gretje sanitarne vode ter krmiljenje mešalnega ventila glede na ogrevalno krivuljo.
Nekaj težav sem imel s temperaturnimi senzorji DS18b20, ki jih imam na treh lokacijah. RPi omogoča priklop W1 naprav samo na enem pinu, zato sem moral uporabiti Arduinota, da sem senzorje razdelil v tri veje. Arduino in RRPi komunicirata prejo I2C vodila.

d4vid ::

          je izjavil:

Ventila imam dva od Firšta, eden se samo odpira in zapira, drugi je rotodivert. Krmiljenje je enostavno, če imata na enem vhodu napetost, se postavita v en položaj, sicer v drugega. Krmilita se z 230V~. Imata tudi izhod (230V), ki indicira določen položaj. Tretji je mešalni ventil, ki je nek star Danfossov, ki pa se krmili s 24V~. Ima pa dva vhoda, z enim mu določiš smer vrtenja, z drugim pa ga poženeš. Ko pride do končne pozicije se sam ustavi.
Softwer sem naredil sam. Nič posebnega: različni režimi delovanja, samodejna izbira med pečjo na olje ali drva, polnjenje in praznjenje zalogovnika, po potrebi gretje sanitarne vode ter krmiljenje mešalnega ventila glede na ogrevalno krivuljo.
Nekaj težav sem imel s temperaturnimi senzorji DS18b20, ki jih imam na treh lokacijah. RPi omogoča priklop W1 naprav samo na enem pinu, zato sem moral uporabiti Arduinota, da sem senzorje razdelil v tri veje. Arduino in RRPi komunicirata prejo I2C vodila.


Tole nebi blo slabo, ce bi prestavil cel sistem, s slikami tako strojnega kot programskega dela. Spisano je v cem, pythonu?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

tigrr ::

@Tomay: hvala za link, bom sprobal. Za android sem sicer našel tinyCam (pro), kjer out-of-the-box lepo dela DVR, motion detection, web server interface, local/mail/ftp/cloud shranjevanje, minus je pa, da se ne da kej dost tweakat vsega skupaj in da androida ne morem povezat na fiksno mrežo.. mogoče bi šlo s kako OTG mrežno kartico, to obstaja ?
««
73 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205250817 (10033) pierch
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832340 (6678) xgeorgex
»

Orange PI (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29650808 (14116) hojnikb
»

Raspberry Pi za HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
486109 (5408) GTX970
»

Prodali že dva milijona Raspberry Pi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8824576 (19473) hojnikb

Več podobnih tem