» »

Problem z najemodajalcem

Problem z najemodajalcem

1 2
3
»

St235 ::

Isotropic je izjavil:

St235 je izjavil:

MadMicka je izjavil:

Lakotnik, in kako si ti predstavljaš, da bo najemodajalec vrgel najemnika, s katerim nimata pisne pogodbe, čez noč iz stanovanja? A ti to misliš po pravni plati al bl tko po domače? Pustmo po domače, ker gre lahko v eno ali v drugo smer, glejmo raje po pravni plati. Kaj bi policijo klical, češ vlomilca imam v stanovanju, bi šlo za motenje posesti al kako?


Zelo enostavno. Naslednjič ko bodo prišli domov bodo menjane ključavnice in njihove stvari pred vrati.

enjoy you're tožba

tony1 je izjavil:

Včasih sem mislil, da je moj stanodajalec fašist, ker mi je v pogodbo napisal, da v stanovanju ne smem imeti domačih živali. Počasi se mi svita, da je bil samo, khm, previden. 8-O

cisto prav imo.
jaz bi sicer imel kaksno mucko, kaj vec pa skoraj ne...
pa verjetno se zna omehcati scasoma, ce ni problemov s tabo.


Člen v pogodbi, ki prepoveduje domače živali je ničen.

algo ::

Seveda je ničen, če so pa najemniki v Sloveniji zaščiteni kot kočevski medvedje. Potem si pa še golobe izmislijo pa jim nič ne moreš. Only in Slovenia.

tony1 ::

Lakotnik: lahko poveš kaj več, zakaj? Obstaja sodna praksa pri nas, ki je poprla takšno stališče?

St235 ::

Najemodajalec ne more diktirat in določat življenskega sloga najemnika, ravno tako mu ne more z določili najemne pogodbe kratit pravice do svobode izbire. Tako ti najemodajalec ne more na noben način omejit kako boš živel v najetem stanovanju dokler se spoštuje veljavno zakonodajo in se ne povzroča škoda. Vsakršne klavzule o hišnih ljubljenčih, otrocih in barvah nogavic so kot takšne nične.

Najemodajalec lahko v najetem stanovanju počne vse kot bi počel v lastnem z izjemo določil stanovanjskega zakonika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

T-h-o-r ::

amen
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

LeQuack ::

Ne vem zakaj se toliko najemodajalcev pritožuje saj so jim pravila posla jasna preden gredo v to, nobeden jih ne sili v oddajanje, glede na zelo malo pobranih davkov je to še vedno eden izmed najbolj donosnih poslov, sploh če si stanovanje dobil zastonj ali poceni. Torej po eni strani državi ne bi plačevali davkov, po drugi pa hočejo od države pomoč pri urejanju težav z najemniki, ali samo jaz vidim to dvoličnost?
Quack !

algo ::

Gre se za to, da najemodajalec ni pravi naslov za reševanje socialnih stisk. So v Sloveniji previsoki davki, da bi opravljali naloge države. Če najemnik nima denarja, če najemodajalec svoje nepremičnine ne misli več oddajati ima, da najemnik v max. dveh mesecih spakira kufre. Pri nas ti pa lahko stanovanje razsuje, ne plačuje stroškov, ima notri golobe pa rabiš 1 let, da se ga znebiš. Seveda še posebaj v primeru, da imaš vse prijavljeno, plačuješ davke, hočeš delati vse po črki zakona. Ni tu dvoličnosti. Če oddajaš na črno ga imaš pač možnost skozi zaprto okno vreči ven, če kaj muti.

Go-ahead ::

LeQuack je izjavil:

Ne vem zakaj se toliko najemodajalcev pritožuje saj so jim pravila posla jasna preden gredo v to, nobeden jih ne sili v oddajanje, glede na zelo malo pobranih davkov je to še vedno eden izmed najbolj donosnih poslov, sploh če si stanovanje dobil zastonj ali poceni. Torej po eni strani državi ne bi plačevali davkov, po drugi pa hočejo od države pomoč pri urejanju težav z najemniki, ali samo jaz vidim to dvoličnost?


Ker bi na vezano vlogo v vrednosti nepremičnine dobil več od obresti, kot prejmejo z najemnino.
Danes je posest nepremičnine, ki je ne rabiš breme in ne biznis (razen redkih izjem)!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

Utk ::

Prodaj, rentaj, ali bodi pa tiho. Večina stanovanj je bilo kupljenih po petkrat nižjih cenah kot jih bi danes lahko prodali, ampak niti to ni dovolj, hočejo 8krat več.

Go-ahead ::

Utk je izjavil:

Prodaj, rentaj, ali bodi pa tiho. Večina stanovanj je bilo kupljenih po petkrat nižjih cenah kot jih bi danes lahko prodali, ampak niti to ni dovolj, hočejo 8krat več.


Saj tudi plače so bile petkrat nižje, tako da ne vem kaj te moti.
Sicer pa če se šenkujejo fabrike sem vesel, da so vsaj nekateri(mene ni med njimi) na enostaven način prišli do poceni stanovanj.

nejcek74 ::

Najprej realen davek na nepremicine, potem pa se pogovarjajmo naprej. Zaradi mene pavsalno ovrednotenje letnega donosa, pa obdavcitev kot z ostale kapitalske donose.

Go-ahead ::

nejcek74 je izjavil:

Najprej realen davek na nepremicine, potem pa se pogovarjajmo naprej. Zaradi mene pavsalno ovrednotenje letnega donosa, pa obdavcitev kot z ostale kapitalske donose.



Kaj ti ni jasno?
Če imaš v nepremičnini 100000 Eurov in letno dobiš od najemnin 5000 Eurov boš obdavčil kaj?

Utk ::

Go-ahead je izjavil:

Utk je izjavil:

Prodaj, rentaj, ali bodi pa tiho. Večina stanovanj je bilo kupljenih po petkrat nižjih cenah kot jih bi danes lahko prodali, ampak niti to ni dovolj, hočejo 8krat več.


Saj tudi plače so bile petkrat nižje, tako da ne vem kaj te moti.
Sicer pa če se šenkujejo fabrike sem vesel, da so vsaj nekateri(mene ni med njimi) na enostaven način prišli do poceni stanovanj.

Pa ja da. 1000 mark je bila solidna plača, manj kot 300 pa ni imel nihče, stanovanja so pa kupovali za 10-20,000 mark. Sej mene to ne moti, kar je je, moti me jamranje brez osnove. Če ima 100 jurjev vredno stanovanje 5 jurjev letnega donosa od najemnine, morda pač ni vredno 100 jurjev.

St235 ::

algo je izjavil:

Gre se za to, da najemodajalec ni pravi naslov za reševanje socialnih stisk. So v Sloveniji previsoki davki, da bi opravljali naloge države. Če najemnik nima denarja, če najemodajalec svoje nepremičnine ne misli več oddajati ima, da najemnik v max. dveh mesecih spakira kufre. Pri nas ti pa lahko stanovanje razsuje, ne plačuje stroškov, ima notri golobe pa rabiš 1 let, da se ga znebiš. Seveda še posebaj v primeru, da imaš vse prijavljeno, plačuješ davke, hočeš delati vse po črki zakona. Ni tu dvoličnosti. Če oddajaš na črno ga imaš pač možnost skozi zaprto okno vreči ven, če kaj muti.


Pa kaj še. Dom/bivališče... je eden od ključnih elementov za večino ljudi. Daj si prestavljaj sistem, kjer se lahko najemodajalcu dvigne in izseli v dveh meseci družino z enomesečnim otrokom zato, ker ne mara otrok v svoje stanovanju. Ali pa ti po 14 dneh pove, da se je premislil in v bistvu ne bo oddajal tako da lahko kar začneš nazaj pospravljat robo. Problem je v tem, ker vas večina na najemanje stanovanj gleda skozi izkušnje študentov, kjer je blo vse od danes na jutri, pogodbe pa nekaj za podkurit. Imaš pa ogromno situacij kjer gre za dogloročne najeme in si ljudje v najetih stanovanjih ustvarijo dom. S tega vidika je tudi samovolja najemodajalca precej omejena. Se pa strinjam, da bi se morala stanovanjska vprašanja na sodiščih leševat po prioritetnem postopku.

tony1 ::

St235 je izjavil:

Najemodajalec ne more diktirat in določat življenskega sloga najemnika, ravno tako mu ne more z določili najemne pogodbe kratit pravice do svobode izbire. Tako ti najemodajalec ne more na noben način omejit kako boš živel v najetem stanovanju dokler se spoštuje veljavno zakonodajo in se ne povzroča škoda. Vsakršne klavzule o hišnih ljubljenčih, otrocih in barvah nogavic so kot takšne nične.

Najemodajalec lahko v najetem stanovanju počne vse kot bi počel v lastnem z izjemo določil stanovanjskega zakonika.


Super, hvala za odgovor :)

Tear_DR0P ::

St235 je izjavil:

Se pa strinjam, da bi se morala stanovanjska vprašanja na sodiščih leševat po prioritetnem postopku.

problem je v tem, ker imamo preveč reči, ki bi se jih moralo reševati po prioritetnem postopku :)

drugače pa ni tako težko oddajati stanovanja, kakor ga pod določenimi pogoji ni tako težko najemati. kot najemodajalec moraš predvsem paziti, da v stanovanje ne spustiš ljudi, ki ti bodo razsuli stanovanje - kjer imaš predvsem to prednost, da si do sporazuma o oddaji lahko zmišljuješ in ljudi izbiraš po kateremkoli kriterjiu ti paše, pozneje pa ne. kot najemojemalce imaš pa problem, če se ti zelo mudi dobiti stanovanje, v drugem primeru gre pa tudi super - postaviš si seznam kriterijev, ki jih mora stanovanje zadovoljevati in si poiščeš stanovanje za razumno visoko ceno, četudi v centru LJ, bo pa trajalo par mesecev.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najemodajalec - začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717655 (7423) St235
»

Najemna pogodba - neposredna izvršljivost

Oddelek: Loža
367546 (6260) mat xxl
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30363368 (56284) Ishmael
»

Izselitev najemnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8722636 (19203) MrStein

Več podobnih tem