» »

ojačevalc+zvočniki

ojačevalc+zvočniki

KOLAPS ::

Imam nemen kupt ojačevalc pa dva zvočnika za največ 120 jurjev in me zanima kaj priporočate??

DOLF ::

Predvidevam da gre za običajn HI-FI ojačevalc potem je zame zakon YAMAHA. Za zvočnike pa boš morda našu kaj na tej strani KODA:D Jst mam model S139. Videt niso bokvekaj ampak to moras slišat!!

sadarj10 ::

kok pa stanejo ti ojačevalci(Hi-Fi)
Bistvo življenja je nabijanje proca,nemaš kej,...???!!!

DOLF ::

Od 60 ksit naprej. Se pa splača tud mal k Majdiču v Celovc pogledat. Ima zmer kej v akciji. In če si pošten pa plačaš cesarju kar mu pripada ;((DDV) te še vedno pride ceneje kot v SLO.

msmiha ::

Madona mate eni PREVEČ denarja:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

tomaz255 ::

Se vam ne zdi škoda denarja za take stvari? Jaz bi si raje priskrbel kako cenejšo stvar.

TESKAn ::

Beh, naredte si ga sami. En čip, par kondenzatorjev, 12V napajanje, pa je.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

sadarj10 ::

Povej kakšne čipe rabiš pa to!

Bistvo življenja je nabijanje proca,nemaš kej,...???!!!

jetam ::

Heh TESKAn si pa razložu kot da je en ojačevalec naredit isto kot pašteto namazat... Je pa že malo bolj komplicirano... in če hočeš narediti orenk zadevo te v končni fazi košta kar precej...
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

KOLAPS ::

Preveč dnarja? Jah eni dajo pač več na zvok eni pa cela premoženja za računalniške komponente zapravte! glede tega da bi sam ojačevalc sestavu... zlimu skup par zvočnikov....no nevem kako bi blo to kej estetsko pa tud tok kvalitetno ne bi blo! Zgleda da neveste kaj je to dober čist zvok bres šumov in tud dost močn da ti strese celo bajto .... ce mislte da če mate stolp al pa računalniške zvočnike da je to fajn zvok vam lahko povem da je proti dobrim komponetam samo hreščanje in piskanje! tko mimgrde dobri ojačevalci se začnejo pr 100 jurjih zvočniki (za par) pa pr 70 jurjih

jetam ::

100k dober ojačevalec...hehe dobra fora. Dober ojačevalec je cenjen med profesionalci in cene se redko spustijo pod 5000 DEM... da o zvočnikih ne govorim. Sploh pa pravo stvar (ojačevalec in zvočnike) LAHKO narediš doma in LAHKO zgleda zelo zelo estetsko ter se tudi sliši kot je treba. Moj El Padre je naredil tako zadevo in moram rečt da stvar seka in tudi zgleda hudo... Ma pa še ene par kolegov ki so stvar doterali do popolnosti in tako HiFi beštijo je užitek poslušat.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

jetam ::

Glede nakupa pa tkole: JBL zvočniki so sigurno eni boljših na tržišču. Jest mam JBL 4301B Control Monitor studijske zvočnike in so zakon pa tudi dragi niso. Ojačevalec pa kakšen Marantz, Linn ali pa Yamaha...
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

sadarj10 ::

al lohk kdo pove kako se nardi ojačevalc.

Al obstaja tud kakšna stran??
Bistvo življenja je nabijanje proca,nemaš kej,...???!!!

MadMax ::

Ojacevalca se ti po moje ne splaca delat. Ce sestejes material, sicer ni dost (recmo ene 15-20 kSIT), vendar preden ga ozivis, pa res lepo ohisje nardis.... Pa na koncu spila kot kak rabljen receiver, ki ga dobis ze za 300 DEM pa mas se daljinca gor...

jetam ::

Se splača če si avdiofil drugače pa verjetno res ne... Ampak da bi pa špilal kot rabljen receiver...kle si pa mal mem useku MM. Seveda moraš dobit prave načrte in se mal ukvarjat z zadevo ampak ko enkrat dela ni več problemov... tko k recimo s kakšnim OSom na kalkulatorju ali pa najnovejšimi drajverji...heh
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

sasox ::

No tuki se najde tud kaksen nacrt za ojacevalec link tukaj

MadMax ::

jetam: do sedaj sem sestavu cca. 20 koncnih stopenj in ene 7 predojacevalcev... Verjemi mi, da nisem mim usekal.

Prej bi to lahko trdil zate (ce si avdiofil), kajti pravi avdiofil naceloma niti ne povoha ojacevalca cenejsega od 3000 DEM. Takega ojacevalca pa niti priblizno ne mores sam nardit...

aja: eden prvih ojacevalcev mi ze 15 let spila b.p., zato se strinjam, da ko enkrat dela, ni problemov:D

pramarko ::

Vsega skupaj sem slisal doma narejeni fersterker sam enkrat, ampak glede na to koliko cajta je tipo vlozil not je bla cista potrata... bi lohk v istem cajtu zasluzu za Marantza. Kolikor se spomnim je vso potrebno drobovje kupil v eni el. starcuni v Celju (konkretno: Zarnica) in sicer elemente iz Grundiga (suxxxx...). Ceprav je zlo verjetno bil tam zvok slab tudi zaradi enih poceni no-name zvocnikov.
Razlike med posameznimi sistemi so pa tudi med dobrimi (in za studentski zep dosegljivi) proizvajalci. Doma je fotr kupu par B&W (veliki, spredaj) in par Missionov (mali, zadaj) poganja jih pa Denon - zvok je super! Glih tk dobr ma bratranc z Marantzom in B&W, Yamaha pa se mi zdi, ad ni za vsakogar ker majo mislim da majo nekako kovinski zvok (ne vem kako bi drugace napisal...) - primerno za ala rave... Primerjave med temi fersterkerji vem, ker smo s kolegi probavali na istih zvocnikih (B&W), kablih in CD (Marantz). Modelov zal ne vem na pamet, sta pa Yamaha pa Denon za cca. 80 jurjev, Marantz pa cca. 110 - 120.
Aja, de se vrnem k temi... cenovno ugodni in dost OK se mi zdijo Onkyo pa Yamaha, ce pa najdes kje poceni Marantza se mi pa zdi, da ne rabis vec razmisljat :)

jetam ::

MM beri poste od začetka. Sem že prej napisal da se cene pravih ojačevalcev redko spustijo pod 5000DEM. In verjemi da se da tako zadevo narediti doma. Mam fotra ki se s tem bavi in stvar ki jo je izdelal je bila ocenjena na veliko več kot 3k(ojačevalec in končna)... Pa ni edini ki je kaj takega naredil v Sloveniji!
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

MadMax ::

Saj ni problem v ceni. En Miha ki dela kot Tubetec, ti bo naredu ojac. ki bo dejansko vreden 10kDEM, ampak ne na racun kvalitete, temvec moci! Par kW koncna stopnja je zelo zazeljena za ozvocenja, ampak o avdiofilski kvaliteti tu ni govora...

btw.: ojacevalc in koncna? Razlozi prosim!

da se pa res marsikaj (npr. stabi & stogi pr gramofonih)- tut v SLO, samo kot pravi pramarko: a se splaca?

ok, spila super. Pa si zadevo primerjal z kako kupljeno take vrednosti prklopljeno na vse ostalo take kvalitete, da slisis razliko? Se pravi fotrov ojacevalc pr enemu "psihotu", ki ma muske za 50kDEM+? Ne pozabi na vpliv podzavesti: ce tak ojac. delas 3 leta in vec, potem NIKAKOR NI IN NE MORE BIT SLAB. Saj razumes...

GinLemon ::

Najbol poceni prides skos ce ga naredis sam..prijatelj....en moj prijatel mi naredi 1500w za 70 jurjov...tak da...malo se pozanimaj
Thiz iz something special 4u!

Jaoo ::

Ja tako bo se najbolj drzalo

pramarko ::

Ne, drugih primerjav nisem imel sanse delati... smrk!...

Glede doma narejega fersterkerja pa se strinjam, da lahko naredis spico!!! Ampak... moras vedeti kaj je pomembno pri konstrukciji (ce gres v detajle npr. vleces kablovje notr tk da se kriza pod 90° ipd... se ne spoznam kaj vse se...), katere dele uporabiti, kako jih skupaj spraviti, kje jih kupiti in na koncu se vprasam zakaj bi taksen strucko spraseval na Slo-Techu (!!!) kako se naredi fersterker...

Mislim, da ga nepoznavalec najlazje naredi tako, da kupi ze predpripravljen set drobovja, ki ga potem z vso zagnanostjo samo se zlota po sabloni (prilozeni), vendar mene osebno taksen sistem doslej se ni preprical. Ceprav ce si tipo misli kupiti poceni zvocnike pol tudi nabava normalno OK in normalno dragega fersterkerja (80k) ni upravicena. Torej, ce si namerava "zusammenbasteln" tudi zvocnike si po moje brez slabe vesti zlota tudi fersterker, ampak zvok ne bo tako dober kot ce kupis komponente za vsega skupaj 90 cukov (en Onkyo + Mission m71 ali B&W302)

MadMax ::

GinLemon: in kaj bi z njim? Mislim, 1500W, za to rabis samo transformator tolki kot varilni aparat... Pa na 3fazno ga bos prstekal, da ne bo vsakic, ko bo bas vseku varovalko ven vrglo... Aja, saj res! Ce primerjam z racunalniskimi zvocniki 150W to res ni hudo...

OK, resno. Za pravih 1500W bi rabu vsaj 2.5kW trafo. To je pa ze res svasaparat. Pa ventilatorjev, da bi se prehladu zraven...


pramarko: se strinjam!

pramarko ::

Da se jaz repliciram GinLemona:

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


A sem kaj pozabil?>:D

Pred temlem popravilom odgovora sem se tako smejal, da mi je smajli tako raztegnil slo-tech, da je naredil Hz skroler....

mojsterpeter ::

meni najljubša kombinacija med ceno in kvaliteto ter odličnim zvokom se glasi ojačevalec Marantz in zvočniki Mission - ter si jo lastim tudi sam - seveda je vse odvisno od posameznikovih ušes - vsak sistem prej poslušaj, preden kupiš in izberi komponente ki najbolje zvenijo in ne tistih ki so najdražje ali najcenejše..
ill communication

jetam ::

OK MM da ti odgovorim. Torej fotr je naredu (ja sem se zmotu: predojačevalec in končna stopnja) vse sam: od načrtov o katerih se je posvetoval z nekim angleškim freakom (heh se še spomnim da jih je na 286 risal), do končne izvedbe. Samo prave komponente (upore, kondenzatorje...) je iskal dobro leto. Kar se tiče testov sistema pa je tako da so se dobili pri enem izmed njegovih prijateljev, ki ima posebno sobo posebej prirejeno za test takšnih beštij in so tam potem na njej izvajali vse mogoče poskuse. Zadevo ni delal za moč ampak za kvaliteto zvoka in končna ugotovitev je bila da je njegov ojačevalec eden najboljših po vseh testih.
Btw. tut če maš za 50k kupljene opreme še ne pomeni da to naredi dober zvok...
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

piko ::

Fantje mau ste fsekali mimo! Tip je zadevo omejil na 120.000sit.
KOLAPS> Cist odvisno kako muziko poslusas!
Ce si mahnjen na sodobne ritme, pol nimas kaj komplicirat: Cerwin - vega! + kak Tehnics.
Ce pa poslusas rarnovrstno muziko (od govedine do stance) pol lahk razmislas o kaki INFINITY RS seriji cca od 35k dalje, ali KEF coda, B&W DM 601 (malenkost drazji), se najboljse razmerje med kvaliteto in ceno pa imajo QUADRALI (v tem cenovnem razredu seveda) pa se bi se kaj naslo. Ojacevalec pa kak Marantz, Yamaha, ONKYO (ceprav meni se ne dopadejo), sam stran od SONY-ja.
O audiofilizmu pa v tem cenovnem razredu nimamo kaj razmišljat, saj toliko stanejo dobri kabli!>:D
H C O C

MadMax ::

piko, zal moram priznat, da mas prou...
:8)

Na sreco pa si s tem potrdil mojo tezo o receiverju za 300DEM8-)

jetam: btw.: dober in za uho prijeten zvok pa ni nujno posledica kvalitete... Zato se strinjam, da 50k ne pomeni nujno tudi dober zvok.

KOLAPS ::

Piko: končno eden k je odovoru na zastavljeno vprašanje! zakwa stran od sony-ja. A kej veste a so eltax zvočniki uredu?

MadMax ::

Vsak zvocnik ima nekaj specificnega. Npr: En ma trde base, drug mehke. Tretji ima pri visokih kovinski prizvok, cetrti pa ne, a zato manj poudarjene. Peti ima poudarek na srednjih tonih....
Spet sm mal skrenu:8)
Navedeni zvocniki so priznani (v takem cen. razredu), vendar zvocnikov NIKOLI ne kupuj po katalogu.
Prej si jih nekje poslusaj (najbolje pr kakmu znancu, kajti v trgovini ponavadi ne zvenijo niti priblizno tako, kot bodo cez pol leta al pa leto, ko se vlaufajo, pri tebi).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava zvočnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10013488 (1625) gorilla
»

[Hi-Fi] - Oprema / naprave (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Zvok in slika
74073307 (5270) MaStr
»

[Hi-Fi] - O zvočnikih (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Zvok in slika
1501187408 (52551) Janac
»

Ozvočenje?

Oddelek: Zvok in slika
475851 (4099) Primož12
»

zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
151539 (1379) kuzifix

Več podobnih tem