» »

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

««
16 / 24
»»

poweroff ::

A morda kdo ve s katero apliakcijo bi lahko dostopa do Android telefona (Android 1.5) - do kontaktov in SMS sporočil?

Namreč, ko priklopim telefon z USB kablom na računalnik, lahko mountam SD kartico na telefonu (kjer so fotografije in videoposnetki), ne morem pa mountati internega memorya telefona,kjer so kontakti in SMS sporočila.

Obstaja kakšen software za to?
sudo poweroff

Icematxyz ::

Obstaja možnost, da nadgradiš Android 1.5 na Android 2.1?

poweroff ::

Hmm, verjetno. Mislim, imam v planu, da rootnem telefon že nekaj časa, samo se nekako še nisem lotil...
sudo poweroff

Highlag ::

Sem naredil kar nekaj vklopov, a se mi ne zdi da bi bilo neko posebno pravilo. Mogoče edino, če računalnik prižgem se mi zdi, da je večja možnost, da se Ubuntu pravilno zbudi, kot če reštartam, pa naj bo iz Viste ali pa Ubuntu-ja.
Tule: Delujoči moduli sem pripel eno tabelico. 5 kolon, 2 z ustrezno resolucijo 1280, trije z neustrezno 1024. Vse kar mi zaradi videa štrli je VESAFB, ki je naložen ko resolucija ni ustrezna.
BTUSB je modul za Bluetooth, ki se kljub vztrajnemu ugašanju v Ubuntuju vedno znova prižiga.
Never trust a computer you can't throw out a window

lopov ::

@Icematxyz -- Hvala za link glede AirDroid!

Podvprašanje -- imam simobilov Si.naIP, SIP aplikacijo za windows in bi želel nekaj podobnega za linux. Če ve kdo predlagati nekaj, kar 100% dela in bi po možnost poleg klicev znal pošiljati *in* prejemati tudi SMS (windows aplikacija ne zna oboje).

Rias Gremory ::

Ali kdo ve zakaj imam čisto zmeraj probleme z spaceom v terminalu. Če hočem v kakšno mapo z cd ukazom ne gre; npr "ubuntu test" ima space vmes in vanjo preko terminala NE morem. ;(
Je to normalno in moram pač preimenovati ime datoteke/mape?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

5er--> ::

Space moraš escapeat (znak \), ali pa celo pot dat v navednice.
cd a\ b\ c
cd "a b c"

lopov ::

Tako, kot je napisal 5er-->, lahko pa za dokončanje imen (autocomplete) uporabiš TAB.

Icematxyz ::

@Highlag

Da nekaj takšnega kot sem pričakoval in vidim, da si se potrudil s tabelico, zdaj bova malo preizkušala, kaj bo pač zaleglo:

gksudo gedit /etc/default/grub

Spremeni vrstico in shrani:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"

V to:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash nouveau.modeset=1"

In vpiši v terminal:

sudo update-grub

In znova poženi računalnik in preveri, če še vedno dobivaš "random stanje", če slučajno ne bo bolje preizkusi še vrstico:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="nouveau.modeset=1"

In vpiši v terminal:

sudo update-grub

@lopov

You're welcome.

Glede Si.naIP pa ker storitve ne poznam ti priporočam, da vprašaš ponudnika kako je s podporo na Ubuntu in če lahko uporabiš kakšnega drugega SIP odjemalca in katerega in s kakšnimi nastavitvami. Potem poročaj tudi sem, kako ste zadevo uredili. Verjetno gre za standardno SIP storitev in torej bi se verjetno moralo dati zadevo usposobiti na Ubuntu s kakšnim drugim odjemalcem!

@LinksysOne

Kot pravi uporabnik @5er--> vpiši levo poševnico in bo šlo.

lopov ::

Eh, s simobilom in SIP nimam ravno bleščečih izkušenj, v zadnjem času sem dobil občutek, da jim je celo odveč da sploh nudijo storitev. Na Nokia N900 in N9 dela super, za E7 pa nimajo podpore in ti svetujejo uporabo Fring. Se bo treba samostojno angažirat :)

Pa še eno splošno vprašanje -- navadil sem, se da za strani ne delam zaznamkov, pač pa potegnem in vržem bližnjico v neko mapo, katero sinhroniziram preko dropbox. Na windows uporabljam FF, chrome, opero in IE in tak način deluje OK.

Probleme mi dela ubuntu, zadnja verzija + unity, brkljalnika FF in chrome. Kot prvo imam problem da moram najprej pomanjšati okno brkljalnika in si pripraviti okno nautilusa da vidim oboje, pa še potem mi d'n'd v večini primerov ne deluje, sicer se kurzor spremeni v "roko" a ko spustim, ne ustvari bližnjice. Ponavadi potegnem najprej na namizje, nato pa v željeno mapo.

Kakšen predlog za drugačen "workflow"?

Icematxyz ::

Ponavadi potegnem najprej na namizje, nato pa v željeno mapo.

Kakšen predlog za drugačen "workflow"?


Za FF lahko uporabiš ta dodatek in spet boš imel torej nemoten potek dela:

Vključi: Enable drop url

Rias Gremory ::

Hvala za pomoč. :)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Icematxyz ::

@Highlag

Ali pa če še ti kar napišem opcijo, kjer bi morda deloval tudi zaprto kodni gonilnik.

gksudo gedit /etc/modprobe.d/blacklist-framebuffer.conf

Na konec prilepi sledeče in shrani:

blacklist vesafb

Poženi v terminalu ukaz:

sudo update-initramfs -u

In znova poženi računalnik.

lopov ::

Hoj!

O SIP sem nekaj našel na ubuntu.si forumu a nič takšnega, kar ne bi že vedel (kar s tiče podatkov), je zapisano tudi na simobilovi strani.

Na netu sem zbrskal da naj bi SIP deloval z Empathy (z dodatkom telepathy-sofiasip, namestil preko terminala, kasneje sem našel pod imenom "SIP connection manager for the Telepathy framework"), Ekiga in pa QuteCom, vse dosegljivo preko software centra). Vse skupaj en velik fail, nobenega nisem usposobil. Glede na to, da sem vsakemu programu namenil le slabih 15 minut je to najbrž premalo zato ne bom trdil, da ne delujejo. Najbrž je potrebno nekaj več eksperimentiranja in ne le vnesti znane podatke :)

Z znanimi podatki in "out of the box" deluje starejši program "Twinkle", tudi dosegljiv preko software centra. Edini problem je bilo opozorilo ob zagonu, da je port UDP 5060 že zaseden kar sem rešil z ukazom "sudo netstat -nptul" kateri je izpisal, da se je na port "obesil" asterisk; po vsej verjetnosti sem ga namestil skupaj s programom Ekiga kjer sem spodaj označil kar vse dodatke. Odstranitev je pomagala!

Odhodni in dohodni klici delujejo, prav tako pošiljanje SMS, sprejem pa kot kaže ne (enako kot windows klient, tako da je to najbrž simobilova omejitev).

Edini minus je tako le izgled (heh, letnik 2009) + ni integriran v "okolje" in je hecno, ker kar nekje "plava" majhna zvezdica in ko dobiš klic se samo sliši, ni nobenega vizualnega opozorila.

No, glavno da en dela, ostale bom še skušal usposobiti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Icematxyz ::

Lepo, da si uspel.

Glede SIP odjemalcev tukaj sem po hitrem iskanju našel krajši seznam:

http://askubuntu.com/questions/41970/wh...

Na primer preizkusi sledečega:

SFLphone



Nahaja se v programskem središču in na voljo za zadnjo različico imaš tudi PPA.

P.S. Če boš usposobil in bo delovalo dobro opiši na kratko zadevo za druge, kako to torej doseči!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Highlag ::

Sem dodal prvo predlagano vrstico (GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash nouveau.modeset=1"), in namesto prijavnega okna dobim samo vijoličasti ekran brez vsebine. Vse ostalo deluje kot je treba - pojavi se zvok, ko se pojavi prijavni vmesnik, tudi prijava mislim, da deluje. S konzolo je enako (CTRL+ALT +F1) ni vidna.
Never trust a computer you can't throw out a window

poweroff ::

Meni lepo dela Linphone. Tudi SFLPhone je delal, vendar je zadnja verzija začela nekaj nagajati. Uporabljam pa lastno SIP storitev, ne Simobila.
sudo poweroff

lopov ::

Jitsi dela, a je najbolj počasen in neodziven, Linphone mi ne uspe usposobiti (sicer malo nastavitev, a z vnešenimi podatki ni zadovoljen in ves čas javlja registration failed), SFLphone pa ... heh, spremenil par nastavitev in se sedaj sploh noče zagnati, imam verzijo z neta ki je novejša kot tista v SW centru.

[10687.814104] sflphone-client[25012]: segfault at 30 ip 00007fec04fdcc28 sp 00007fff359fc150 error 4 in libgtk-3.so.0.400.2[7fec04d73000+47a000]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

poweroff ::

Ja, verzija iz neta je meni tudi zabrejkala.
sudo poweroff

Icematxyz ::

Highlag je izjavil:

Sem dodal prvo predlagano vrstico (GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash nouveau.modeset=1"), in namesto prijavnega okna dobim samo vijoličasti ekran brez vsebine. Vse ostalo deluje kot je treba - pojavi se zvok, ko se pojavi prijavni vmesnik, tudi prijava mislim, da deluje. S konzolo je enako (CTRL+ALT +F1) ni vidna.


To preizkusi in poročaj, kako se zadeva obnese.

SFLphone pa ... heh, spremenil par nastavitev in se sedaj sploh noče zagnati, imam verzijo z neta ki je novejša kot tista v SW centru.


Ugasni program:

sudo apt-get remove sflphone-plugins
cd
mv .config/sflphone .config/sflphone-old
sflphone


Sledi čarovniku in poročaj.

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Pozdravljeni,
uporabljam Joli OS, mislim, da je narejen na isti osnovi kot Ubuntu, zanima pa me če je možno, da bi namestil virtualno tipkovnico. Če je možno bi prosil za celoten ukaz oz install postopek.
Hvala

Icematxyz ::

Adding Native Apps to Joli OS

Joli OS is based on Ubuntu. With this in mind, you could expand the OS to whatever Ubuntu has to offer.

1
Open the "Local Settings" app to open the GNOME settings panel
2
Select "Synaptic Package Manager"
3
Use Synaptic to install the program you want from it.


Vir

Anney ::

Ni noter tega sem že gledal.

Anney ::

Anney je izjavil:

Ni noter tega sem že gledal.



Sem že našel, hvala, morem sprobat katera mi najbolj odgovarja :)

šernk ::

Zakaj se je chromium zaustavil pri 18.0 različici???
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Icematxyz ::

šernk je izjavil:

Zakaj se je chromium zaustavil pri 18.0 različici???


Ne vem zakaj se PPA (trenutno) ne posodablja, nisem se torej poglabljal, če pa želiš uporabljati točno Chromium in ti razpoložljiva različica ne odgovarja si pa lahko tukaj snameš latest & greatest gradnjo in torej tudi najnovejši Chromium uporabljaš (poženeš chrome-wrapper).

lapor ::

Primankljaj ljudi:
Benjamin Kerensa reaches out to the community for help with maintaining the Chromium PPAs in Ubuntu, and gives details on how to contact Micahg to get involved.

link (ki pa trenutno ne dela, ker preurejajo stran)

Icematxyz ::

lapor je izjavil:

Primankljaj ljudi:
Benjamin Kerensa reaches out to the community for help with maintaining the Chromium PPAs in Ubuntu, and gives details on how to contact Micahg to get involved.

link (ki pa trenutno ne dela, ker preurejajo stran)


Torej začasno zraven privzetega spletnega brskalnika FireFox, ki nudi odlično integracijo v Ubuntu in se posodobitve vršijo preko upravljalnika posodobitev podobno/enako torej, kot velja tudi za spletna brskalnika Chrome in Opera nas hočejo opomniti s Chromium na dejstvo, da se za to našo udobje nekdo tudi trudi. Kakorkoli verjamem, da bo kmalu na voljo spet PPA in se bodo posodobitve znašle tudi v upravljalniku posodobitev do takrat pa torej, kot sem že napisal prenos statične gradnje s povezave višje, kjer imaš na voljo latest & greatest Chromium.

Naj omenim še dve posebnosti/zanimivosti in sicer 64 bit gradnja je zaenkrat na voljo le za Linux platformo in inženirji so skrbeli tudi za ubdobje uporabnika na način, da mapo pomakneš na želeno mesto v uporabniški mapi in chrome-wrapper poženeš le enkrat, zaganjalnik za Chromium najdeš po tem postopku v Dash in ga lahko premakneš v Unity Launcher in zaganjaš Chromium na tak način brez ročnega izdelovanja zaganjalnika.

Če premakneš mapo z gradnjo pobrišeš zaganjalnik:

cd
rm .local/share/applications/chromium-devel.desktop


In na novi lokaciji ponovno le enkrat poženeš chrome-wrapper in spet je zaganjalnik s posodobljeno informacijo o lokaciji na voljo v Dash!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

LightRead



Še šest dni in The Ubuntu App Showdown bo zaključen.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

News Lens



Informiraj Se

Radio Scope



Quantal: Rhythmbox Radio

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

poweroff ::

Naložil sem neke posodobitve, restartam kišto in voila - miška neha delat. V bistvu na začetku kakšno minuto neha, potem pa enostavno crkne (hvala bogu za touchpad).

Če miško nato izključim in ponovno vključim - spet nekaj časa dela in potem neha delat. Kot da bi jo nekaj izključilo...

Drugi problem je, da imam omogočen Skype indikator v system trayu. Ko računalnik restartam, včasih enostavno izgine. Ko ga ponovno zaženem, pa se pojavi nazaj.

Kako rešit ta dva problema?

Aja, naj dodam, da ps -A pokaže, da skype teče v ozadju. Samo indikatorja ni. In ja, v dconf-editorju se nahaja (Desktop - Unity - Panel, systray-whitelist je dodan 'Skype').
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Icematxyz ::

Glede miške:

Sam te težave na posodobljenem Ubuntu 12.04 ne opazim in torej verjetno gre za kaj specifičnega povezanega z strojno opremo. Testiraj drugo standardno žično miško in vse USB vhode, ki so na voljo na prenosniku.

Glede Skype:

Odstrani vnos Skype v "systray-whitelist" in namesti ustrezne pakete, ki se morda zaradi ročnega nameščanja Skype 4 niso namestili:

sudo apt-get install sni-qt sni-qt:i386

In v nastavitvah za Skype označi opcijo: Start Skype minimised in the system tray in se izpiši/vpiši v Skype, oziroma testiraj scenarij v katerem se indikator za Skype (občasno) ni pojavil.

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

Ali še komu "zmrzuje" Firefox v.13.0.1? Imam vse posodobitve in kernel 3.2.0-26-generic.
Bug lahko poustvarim če hočem (zdaj sem prepričan, da ga lahko skoraj takoj poustvarim, ker sem ga poustvaril ko sem to pisal in sem moral vse še enkrat napisati ;(() vendar ne vem kje/kaj je problem. Kolikor vem se mi to dogaja šele kakšen teden.
Bug poustvarim tako, da premaknem zavihek vendar se bug ne ustvari čisto zmeraj, v tem primeru poskušam še enkrat premakniti zavihek.
Ko se pojavi bug zgleda kot, da mi levi in desni klik na miški ne delujeta vendar kazalec lahko premikam, kazalec pa med bugom zmeraj zgleda kot tista rokica ko poskušam premakniti zavihek. Tipkovnico med tem lahko uporabljam.
Stvar popravim tako, da zaprem vsa okna od firefoxa in potem mi miška spet "dela" (prej mi je imho tudi delala le firefox jo nekako omeji).
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

b3D_950 ::

Rias Gremory je izjavil:

Ali še komu "zmrzuje" Firefox v.13.0.1? Imam vse posodobitve in kernel 3.2.0-26-generic.
Bug lahko poustvarim če hočem (zdaj sem prepričan, da ga lahko skoraj takoj poustvarim, ker sem ga poustvaril ko sem to pisal in sem moral vse še enkrat napisati ;(() vendar ne vem kje/kaj je problem. Kolikor vem se mi to dogaja šele kakšen teden.
Bug poustvarim tako, da premaknem zavihek vendar se bug ne ustvari čisto zmeraj, v tem primeru poskušam še enkrat premakniti zavihek.
Ko se pojavi bug zgleda kot, da mi levi in desni klik na miški ne delujeta vendar kazalec lahko premikam, kazalec pa med bugom zmeraj zgleda kot tista rokica ko poskušam premakniti zavihek. Tipkovnico med tem lahko uporabljam.
Stvar popravim tako, da zaprem vsa okna od firefoxa in potem mi miška spet "dela" (prej mi je imho tudi delala le firefox jo nekako omeji).


Ista težava pri meni, ampak je po enem (nevem katerem) update ta bug izginil.

Poizkusi z:
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

naredi še reboot: sudo shutdown -r now

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Icematxyz ::

@LinksysOne

Če se ne motim si imel tudi v FF 11 nekoliko drugačno težavo z zavihki, katera se je potem z novo različico FF odpravila?

Tudi te težave po hitrem testu ne morem reproducirati in glede na opisano s strani uporabnika @rb750 in vsebino hrošča, ki jo je podal lahko začasno namestiš FireFox 14 (beta) in če težave ne boš imel torej začasno uporabljaš FF 14.

sudo apt-add-repository ppa:mozillateam/firefox-next
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade


Ko bo na slo-tech novica "izšel FF 14" pa počakaj kakšen teden dni in poženi v terminalu:

sudo ppa-purge ppa:mozillateam/firefox-next

In spet boš na privzetem stanju s FF 14 in spet bo za posodobitve skrbel Ubuntu sam!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

I don't see any CERN related things here, so I want to mention how Linux (specifically, Scientific Linux and Ubuntu) had a vital role in the discovery of the new boson at CERN.


Odkrit Higgsov bozon!

poweroff ::

Icematxyz je izjavil:

Sam te težave na posodobljenem Ubuntu 12.04 ne opazim in torej verjetno gre za kaj specifičnega povezanega z strojno opremo. Testiraj drugo standardno žično miško in vse USB vhode, ki so na voljo na prenosniku.


Odkril težavo - problem je bil Jupiter applet, ki je po posodobitvi crknil...

Icematxyz je izjavil:

Glede Skype:

Začel delat normalno po odstranitvi Jupiter appleta...
sudo poweroff

Rias Gremory ::

@Icematxyz
Pa ti si car. Zdaj dela premikanje zavihkov brez problema. 8-)
Icematxyza za predsednika!
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Icematxyz ::

@Matthai

Super, torej dve muhi na en mah sedaj torej manjka le še popravek za Jupiter.

@LinksysOne

Levji delež je opravil uporabnik @rb750. Drugače pa seveda super, da ti spet deluje FireFox tako kot mora in omogoča nemoten potek dela!

poweroff ::

Too much. Po restartu - Jupiter je seveda izključen - so se spet pojavile iste težave. Miška ne dela oz. crkne po par sekundah, Skype ikonice ni.

Kakšna ideja kako pogledati/izpisovati evente v zvezi z miško, da bi videl kaj se dogaja pod pokrovom?
sudo poweroff

b3D_950 ::

poweroff je izjavil:

Kašna ideja kako pogledati/izpisovati evente v zvezi z miško, da bi videl kaj se dogaja pod pokrovom?


Poizkusi s tem in primerjaj izpise, ko vključiš/izključiš miško oziroma spremljaj, kaj se zgodi ko freezne:
lsusb
tail -f /var/log/syslog
dmesg
cat /var/log/syslog | grep usb


Ko ti miš zablokira probaj še to:
1. CTR+ALT+F1
2. Vpiši sudo /etc/init.d/lightdm restart
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Icematxyz ::

@Matthai

Za kakšno miško gre, klasično USB miško s kablom ali kaj drugega? Glede Skype pa sem nekako predvideval, da uporabljaš ročno izdelan "zaganjalnik" za zagon po vpisu v sejo in torej priredi ukaz za zagon Skype in dodaj nekaj sekund zamika in bo najverjetneje težava odpravljena.

b3D_950 ::

Isti problem pri meni - kurzor je obstal. Miško imam vključeno v LCD ekran in do napake je prišlo, če se je ekran izklopil in potem s premikom miške vklopil nazaj, takrat je kurzor obstal. Ampak po nekem upgradeu do teh težav ni več prihajalo.

http://askubuntu.com/questions/130850/m...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

poweroff ::

Icematxyz je izjavil:

@Matthai

Za kakšno miško gre, klasično USB miško s kablom ali kaj drugega? Glede Skype pa sem nekako predvideval, da uporabljaš ročno izdelan "zaganjalnik" za zagon po vpisu v sejo in torej priredi ukaz za zagon Skype in dodaj nekaj sekund zamika in bo najverjetneje težava odpravljena.

Miška je USB s kablom.

Kaj pa misliš glede Skypa? Stvar je v tem, da skype v ozadju teče (ps -A | grep skype), samo v system trayu se ne pokaže...

Bus 002 Device 008: ID 0458:003a KYE Systems Corp. (Mouse Systems) NetScroll+ Mini Traveler / Genius NetScroll 120


[ 1095.488526] usb 2-1.1: new low-speed USB device number 7 using ehci_hcd
[ 1095.977470] input: Genius Optical Mouse as /devices/pci0000:00/0000:00:1d.0/usb2/2-1/2-1.1/2-1.1:1.0/input/input12
[ 1095.977883] generic-usb 0003:0458:003A.0001: input,hidraw0: USB HID v1.11 Mouse [Genius Optical Mouse] on usb-0000:00:1d.0-1.1/input0
[ 1095.977941] usbcore: registered new interface driver usbhid
[ 1095.977947] usbhid: USB HID core driver
[ 1105.254744] usb 2-1.1: USB disconnect, device number 7
[ 1107.496582] usb 2-1.1: new low-speed USB device number 8 using ehci_hcd
[ 1107.596861] input: Genius Optical Mouse as /devices/pci0000:00/0000:00:1d.0/usb2/2-1/2-1.1/2-1.1:1.0/input/input13
[ 1107.597213] generic-usb 0003:0458:003A.0002: input,hidraw0: USB HID v1.11 Mouse [Genius Optical Mouse] on usb-0000:00:1d.0-1.1/input0


Jul 7 23:44:01 cryptopia kernel: [ 1095.977470] input: Genius Optical Mouse as /devices/pci0000:00/0000:00:1d.0/usb2/2-1/2-1.1/2-1.1:1.0/input/input12
Jul 7 23:44:01 cryptopia kernel: [ 1095.977883] generic-usb 0003:0458:003A.0001: input,hidraw0: USB HID v1.11 Mouse [Genius Optical Mouse] on usb-0000:00:1d.0-1.1/input0
Jul 7 23:44:01 cryptopia kernel: [ 1095.977941] usbcore: registered new interface driver usbhid
Jul 7 23:44:01 cryptopia kernel: [ 1095.977947] usbhid: USB HID core driver
Jul 7 23:44:11 cryptopia kernel: [ 1105.254744] usb 2-1.1: USB disconnect, device number 7
Jul 7 23:44:13 cryptopia kernel: [ 1107.496582] usb 2-1.1: new low-speed USB device number 8 using ehci_hcd
Jul 7 23:44:13 cryptopia mtp-probe: checking bus 2, device 8: "/sys/devices/pci0000:00/0000:00:1d.0/usb2/2-1/2-1.1"
Jul 7 23:44:13 cryptopia kernel: [ 1107.596861] input: Genius Optical Mouse as /devices/pci0000:00/0000:00:1d.0/usb2/2-1/2-1.1/2-1.1:1.0/input/input13
Jul 7 23:44:13 cryptopia kernel: [ 1107.597213] generic-usb 0003:0458:003A.0002: input,hidraw0: USB HID v1.11 Mouse [Genius Optical Mouse] on usb-0000:00:1d.0-1.1/input0
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Icematxyz ::

Kaj pa misliš glede Skypa? Stvar je v tem, da skype v ozadju teče (ps -A | grep skype), samo v system trayu se ne pokaže...


To predvidevam, da se zgodi le v primeru, ko računalnik zaženeš znova? Se pravi ključno vprašanje je a poženeš Skype ročno po vpisu v sejo, ko se namizje naloži in je pripravljeno za delo ali imaš (ročno) nastavljeno da se Skype zažene pri vpisu v sejo sam (na primer vnos/ukaz za zagon Skype v Začetni programi...)?

Rias Gremory ::

Ali kdo ve zakaj mi dela internet tako zelo počasi na W7 kot pa na 12.04? So nasplošno boljši driveji?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Icematxyz ::

Če te prav razumem uporabljaš Ubuntu in Windows 7 in v enem od teh dveh OS ti internet deluje bolj počasi?

Kaj točno to pomeni? Nižja hitrost prenosa podatkov?

poweroff ::

Icematxyz je izjavil:

To predvidevam, da se zgodi le v primeru, ko računalnik zaženeš znova? Se pravi ključno vprašanje je a poženeš Skype ročno po vpisu v sejo, ko se namizje naloži in je pripravljeno za delo ali imaš (ročno) nastavljeno da se Skype zažene pri vpisu v sejo sam (na primer vnos/ukaz za zagon Skype v Začetni programi...)?

Da, zgodi se, ko računalnik ponovno zaženem. Skype je pa vpisan med "začetne programe", se pravi se zažene samodejno.
sudo poweroff

5er--> ::

Po mojem se skype zažene prehitro (preden je naložen system tray) in ga zato ni v tray-u. Probaj namesto launcherja dat med začetne programe eno skripto, ki počaka kakšnih 20 sekund in šele nato zažene skype.

poweroff ::

Hm, bravo. Zna biti, da je res tako, ker sem sedaj ubil skype, nato pa ga ponovno zagnal in zadeva deluje.

Bom stisnil prej en "sleep 10s && skype", pa da vidimo.
sudo poweroff
««
16 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1059313141 (65) Ijus
»

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18946833 (37457) MrStein
»

[Ubuntu 10.04] Problem z zvočno kartico (mikrofon)

Oddelek: Operacijski sistemi
91988 (1889) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435551 (28694) panteist
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180781 (146720) Icematxyz

Več podobnih tem