» »

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

««
7 / 24
»»

Icematxyz ::

Odprtokodni deluje, a je počasnejši.


Ah.

Ravnotako ne uspe narediti ponovnega zagona in dumpa nek log. Ponovna namestitev gonilnika ne pomaga.


Se pravi sedaj se ti Ubuntu več ne zažene? Verjetno posledica nameščanja in odstranjevanja AMD lastniškega gonilnika. Preizkusi sledeče štiri ukaze:

sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.old
sudo apt-get purge fglrx*
sudo apt-get autoremove
sudo apt-get install fglrx fglrx-amdcccle


In znova zaženi računalnik.

mjolnir ::

Jst imam pa en zelo čuden problem pri 12.04. Ko je računalnik v stanju nedejavnosti se iz njega sliši moteč, visokofrekvenčen zvok. Takoj ko prižgem npr. nastavitve za zvok pa ta izgine. Mogoče kdo ve kako bi se lahko znebil tega zvoka brez da bi moral prižigati/imeti prižgane nastavitve za zvok?

js osebno ::

Meni to dela grafična, ko nima kaj za početi. Že samo scrollanje po spletni strani je dovolj, da piskanje izgine. Na čase, ko me stvar moti, imam v ozadju odprt youtube.

mjolnir ::

Meni pa pomojem procesor. Samo nastavitve od ubuntuja mi prekinejo to piskanje, tko da rabim eno dokončno rešitev.

BigWhale ::

Icematxyz je izjavil:


sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.old
sudo apt-get purge fglrx*
sudo apt-get autoremove
sudo apt-get install fglrx fglrx-amdcccle


In znova zaženi računalnik.


Jaz tukaj ponavadi nardim se find /usr -name "*fglrx*" --exec rm {} \;

Samo, to je zlo zlo nevarno. :>

poweroff ::

To je adrenalinsko! Pol pa sam še dd poženeš, pa dobiš serotonina za teden dni...
sudo poweroff

5er--> ::

Ali pa glavobol.

Aston_11 ::

Sem namestil ubuntu-restricted-extras in sem pri pojavnem oknu, kjer te za fonte vpraša, če se strinjaš, kliknil kar nekaj in mi teh fontov ni zmetalo gor. Sem odstranil extras in jih ponovno namestil, vendar teh fontov ni več. Verjetno bi moral "še bolj odstraniti" in ponovno namestiti, verjetno iz terminala ali kaj?

Gapi ::

apt-get purge ubuntu-restricted-extra probi to odstrani tudi konfiguracijske datoteke.
Medtem ko apt-get remove odstrani samo program ne pa tudi konfiguracije.

Removal commands

apt-get remove package_name

This command removes an installed package, leaving configuration files intact.

apt-get purge package_name

This command completely removes a package and the associated configuration files. Configuration files residing in ~ are not usually affected by this command.
+ operator

If you want to remove package1 and install package2 in one step:

apt-get purge remove package1 package2

HowTo ubutu wiki
No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

Iatromantis ::

Icematxyz je izjavil:

Odprtokodni deluje, a je počasnejši.


Ah.

No mogoče ni toliko počasnejši, a je občutek drugačen. Vseeno nisem veliko testiral odprtokodnega, bolj iz 'gut filinga' glede delovanja, zato bom ob teh težavah malo presedlal nazaj, pa da vidimo..

Icematxyz je izjavil:

Se pravi sedaj se ti Ubuntu več ne zažene?

Ne kot sem dejal, deluje odlično, le preko funkcijskih tipk ne morem spreminjati osvetlitve na lastniških gonilnikih, kar je prej delovalo (alpha) in deluje v 10.04 - ter druga težava, torej neuspešnost ponovnega zagona in tisti flgrx dump ko dam restart in imam npr. v aktivni seji odprto še okno brskalnika. Če le-to ni odprto, se ponovni zagon izvede brez težav. Kot tudi z odprtokodnimi gonilniki.

Iatromantis ::

Se opravičujem, to verjetno res ni najbolj jasno: zgolj funkcija ponovnega zagona skrešira računalnik, če je ob podajanju tega ukaza odprt tudi brskalnik. Računalnik se seveda po trdem resetu ponovno postavi brez problema s katerimkoli gonilnikom.

A to me niti ne moti tako, saj sem lahko pazljiv ob ponovnem zagonu. Bolj neprijetno je polna osvetlitev ekrana. Tudi dokler so funkcijske tipke delovale, pa si npr. ni zapomnil nastavitve osvetlitve po ponovnem zagonu, kar je tudi pogosta napaka, kot vidim iz googla.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

A se da kje v nastavitvah bližnjice na tipkovnici popravit? Za sleep je namreč tipka ravno nad ESC in ko premikam tipkovnico pogosto udarim po njej pa gre comp v hibernate to je bilo vedno pod tipkovnične bližnjice za nastavljat in sem lahko sklopil, sedaj pa tega hudiča ne najdem več...najdem za muziko volume up, down, play stop, next...samo sleep ne najdem da bi izklopu :S

kdor se je izmislil tipkovnico z bližnjico za sleep ga je za streljat...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Icematxyz ::

Verjetno bo to zaleglo:

gsettings set org.gnome.settings-daemon.plugins.power button-suspend "nothing"

Povrnitev na privzeto nastavitev:

gsettings set org.gnome.settings-daemon.plugins.power button-suspend "suspend"

šernk ::

Ne pomaga...to se ne gre za prenosnik temveč za bližnjice na tipkovnici od PCja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Tear_DR0P ::

namesto upgradea sem se lotil namestitve from scratch, zadeva dela skoraj super. V 11.10 je Ubuntu box samodejno zaznal MFP (Samsung SCX 4500) in mi v desnem zgornjem meniju pod attached devices ponudil tako tiskanje, kot skeniranje, zdaj teh priročnih bližnjic ni. Prav tako mi Windows kište ne zaznajo mrežnega tiskalnika, čeprav je deljenje vključeno - in je v 11.10 tudi delalo brez težav. Po namestitvi sambe, pa redno ob loginu prejmem report o sesutju sambe.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Icematxyz ::

@šernk

Da, zadevo sem testiral na klasični (PC) tipkovnici in je delovalo. Preizkusi še sledečo opcijo:

gsettings set org.gnome.settings-daemon.plugins.power button-sleep "nothing"

Privzeto:

gsettings set org.gnome.settings-daemon.plugins.power button-sleep "hibernate"

@Tear_DR0P

Privzeto za tvoj modela tiskalnika nudi podporo najverjetneje splix gonilnik. Zdaj če ne deluje mrežno tiskanje je morda zadeva povezana s novejšo različico CUPS v Ubuntu 12.04. Lahko odstraniš tiskalnik in ga še enkrat dodaš preko CUPS lahko pa zaženeš LiveCD/LiveUSB in v CUPS dodaj tiskalnik in preveri delovanje:

http://localhost:631

Po dodajanju tiskalnika bo morda potrebno storiti še sledeče:

sudo service cups stop
sudo service cups start


Če ne boš dosegel rezultata lahko poskusiš še zaprto kodni gonilnik, ki ga nudi Samsung. Tukaj bi morda lahko namestitev izvedel na način opisan v tej temi s pomočjo LiveCD/LiveUSB in če slučajno ne privzet ali naknadno nameščen zaprto kodni gonilnik ne bi delovala boš verjetno tudi pomoč našel v omenjeni temi. V temi je tudi opisano, kako usposobiš optični bralnik, če slučajno ne deluje.

Iatromantis ::

Hvala Icematxyz, sudo apt-get purge fglrx* je odpravil vse probleme. Ne vem zakaj nisem prej našel tako preprostega nasveta.

Icematxyz ::

Super, samo da deluje!

Icematxyz ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

šernk ::

gsettings set org.gnome.settings-daemon.plugins.power button-sleep "nothing"


zadeva se je izboljšala na način da sedaj ga miška prebudi...prej je bilo potrebno power gumb stisnit. Tudi hibernate opcijo sem sprobal...najbližje pridem temu da sedaj računalnik zbudi miška (ne vem kaj je to hibernate al suspend...)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Aston_11 ::

Ej, kako rad bi imel google desktop nazaj.... recoll ne pozna spregatev...

Icematxyz ::

@šernk

Poskusi sledeče:

gsettings set org.gnome.settings-daemon.plugins.power button-suspend "nothing"
gsettings set org.gnome.settings-daemon.plugins.power button-sleep "nothing"
gsettings set org.gnome.settings-daemon.plugins.power button-hibernate "nothing"
gsettings set org.gnome.settings-daemon.plugins.power button-power "nothing"


Po tem postopku predvidevam, da pritisk na gumb ne bo več sprožil prehoda v stanje pripravljenosti.

@Aston_11

?

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Samo nostalgija po google desktop searchu - sicer sem ga uspel namestiti tudi na 11.10, vendar je vzel skoraj 100% procesorja zase.

Icematxyz ::

Informativno me na primeru zanima kaj ne gre in je podpiral Google Desktop. To mislim.

Aston_11 ::

Iskalnik je imel boljši - podpiral je slovenske spregatve. To mi sedaj manjka. Npr. iskanje po imenu - našel je vse variante imena. Recoll, ki ga sedaj uporabljam, tega ne zmore.

Icematxyz ::

Recoll, ki ga sedaj uporabljam, tega ne zmore.


To seveda ne drži, manjka pa podpora za krnjenje besed za slovenski jezik.

Zgodovina sprememb…

lampa ::

Na enem netbooku sem nadgradil ubuntu iz 11.10 na 12.04. Vse dela priblizno kot prej,mam pa en tečen problem. Namreč ,če program maximiram mi izginejo gumbi za zapiranje, pomanjšanje in maximiranje. Zgoraj levo prostor za gumbe je,gumbi pa niso vidni,so pa aktivni.Če kliknem na ta prostor se akcija zgodi odvisno kako zadenem. Nimam pojma kako to popraviti, nekaj sem že googlal,pa nisem nič našel.

Lp

Zvezdica27 ::

hm.

64bit

HDM sploh ne zazna monitorja, ko pa, so pa barve čist mim. zvok nima HDMI output - popravljeno. Driver issue

par tečnih stvari, ker se zadeve odpirajo kar na drugem workspacu... Compiz se mi sesuva. Par internal errorjev kr tko na random.

hm. mislim da bo treba 32bit probat, če ne pa, žal, leti dol dokler se to ne porihta, upam da ne bo treba spet unofficial intel PPA dodajat...

grem se še igrat.

zz

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

lp,

nič, potreboval bom vašo pomoč. probal sem stari 11.04 CD in 11.04 lepo prikaže zunanji LCD TV in barve, črna je črna.

12.04 ni variante, črna je sprana, barve kot da bi bile "inverted". Sedaj sem porihtal HDMI, da zazna, tudi zvok, samo barve so čist kontra. Color management - ni bistvenega efekta. nastavive na TV so bolj pljuek v temo.

Pomoč.

Prosil bi tudi za pomoč, ker če je drugi monitor priklopljen, mi programe odpira nanjemu, ne glede na nastavitve v CCSM. Tudi tega 11.04 ni delal.

Pomoč.

hvala,

zz

Icematxyz ::

@lampa

Če ustvariš drugega testnega uporabnika in se vpišeš v račun testnega uporabnika se dogaja enako?

@Zvezdica27

Strojna oprema, gonilnik za grafično kartico... in če imaš kakšno težavo in jo odpraviš je z vidika drugih uporabnikov, ki bi lahko imeli podobno težavo dobro to tudi navesti. V CCSM se pa ne nastavlja nastavitev za zaslone, ampak v sistemskih nastavitvah, oziroma nadzorni plošči zaprto kodnega gonilnika. Tako da najprej osnovni podatki o strojni opremi in potem opis težave.

Zvezdica27 ::

yes.

Računalo je system76, pangolin performance, torej sandy bridge i5 in intel hd3000 grafa. driverji najnovejši od system76. Ostalo ni bistveno.

V CCSM nastavljam kako se obnašajo okna, samo odpiranje se še vedno vrši na drugem displayu, če tega ni pa včasih celo na drugem workspacu (to ne več, ker sem nekako izklopil v CCSM, da se odpira v oknih kjer je miš, samo za drugi disply to zgleda ne velja več).

poikusil se tudi neuradne intel driverje iz PPA na ubuntu straneh - brez uspeha.

Lahko probam še kak stari kernel, spomnim se, da sem imel na 11.04 3.1 verzijo, ki je delala OK. Probam ali ne?

zz

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Samo brez panike, to je povezano s Compiz in ne Linux jedrom.

Preizkusi sledeče:

CCSM -> General -> General Options -> zavihek Dislay Settings -> Overlapping Output Handling

Testiraj obe opciji namesto privzeto nastavljene Smart mode.

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

lp,

OK, to pomaga zaenkrat glede odpiranja oken. hvala, točno tega nisem videl, sem vedno window management štelal.

Kar se tiče displaya, je driver (lspci ter grep vga): 00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)

pod settings pa pod graphics piše: Intel(R) Sandybridge Mobile (preden sem pa dal system 76 driverje pa je samo neki v stilu standard vga pisalo, se ne spomnim, lahko pa se v live usb vržem pa napišem).

zz

lampa ::

Ma sem zrihtal, banalen problem, mi je kar nerodno da sem kaj napisal. Problem je bil v tem, da je zgornja vrstica bila črna in tudi gumbi so bili črni. Tako se seveda niso videli, funkcije pa so imeli. Sem menjal temo in zdaj se vidi.
Me pa nekaj drugega zanima, ali je mogoč direkten upgrade iz 10. 10 na 12. 04? Meni ponudi samo nadgradnjo na 11. 10 drugega ne. Dvakrat ne bi rad nadgrajeval, ker to traja precej časa.


Lp

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

5er--> ::

Ne. Upgrade je možen le iz 10.04 in 11.10.

Icematxyz ::

OK, to pomaga zaenkrat glede odpiranja oken. hvala, točno tega nisem videl, sem vedno window management štelal.


Super.

Glede težave s HDMI, če ne bo rešitve zadevo podrobno opiši, ampak moj prvi nasvet bi bil, da neposredno vprašaš za tehnično pomoč na System76.

Support Questions

Nenazadnje tudi za to si kupil njihovo strojno opremo in pa da vidimo, kakšen bo njihov odziv.

Ma sem zrihtal, banalen problem, mi je kar nerodno da sem kaj napisal. Problem je bil v tem, da je zgornja vrstica bila črna in tudi gumbi so bili črni. Tako se seveda niso videli, funkcije pa so imeli. Sem menjal temo in zdaj se vidi.


Lepo, da si uredil.

Icematxyz ::

Glede HDMI, če še nisi preizkusi najprej to:

-Priključi TV preko HDMI pred zagonom računalnika in če ne bo nič bolje izključi/priključi HDMI kabel, ko je prenosnik in TV že prižgan.
-Če slučajno imaš na voljo drug HDMI kabel, preizkusi še tega in za test, če je na voljo drug HDMI TV preizkusi delovanje na tem področju še tam.

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

lp,

sem vprašal tudi tam (na ubuntu forums majo svoj support).

HDMI kabel je ok, ker dela na 11.04 )recimo včeraj, pa na live cd, ki ga gonim da pogledamokak film ;). Način priklopa nima veze. ampak just to be safe bom probal še z enim, zdi se da gre samo za popolnoma napačen colour output... hvala,

zz

Icematxyz ::

Na LiveCD od Ubuntu 11.04 ali tudi normalno deluje na LiveCD od Ubuntu 12.04?

Se pojavljajo v redkih primerih določene težave na Intel strojni opremi na tem področju, ampak če se ne motim že od Ubuntu 11.04 naprej torej verjetno ne gre za to zadevo, ki pa še ni odpravljena v jedru. Preizkus z drugim kablom ne bi škodil, če je to možno in pa če je možno tudi test na drugem televizorju in bo tako lažje razumeti kaj se dogaja.

Drugače pa sam bi se prijavil na njihov portal in odprl tam vprašanje.

Zvezdica27 ::

lp,

live cd ubuntu 11.04 dela normalno.

Noben live usb 12.04 (probal kubuntu) ne dela.

Zadevo sem sicer rešil:

1) (suspend)
2) turn on
3) barve normalne

po restartu spet isto. Problem sem v bistvu rešil ko sem na battery power probal drug HDMI kabel in ga je pač suspendiral (in ker je nova inštalacija sem to pustil vklopljeno ker drugače ne maram suspenda). NIma veze, na štromu ali na bateriji, samo po suspendu dela OK.

hehe...

zz

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Zanimivo in ne vem kaj ti to povzroča. Morda še prilepi sem izpis ukaza po zagonu, ko TV ne deluje dobro in po prehodu iz stanja pripravljenosti, ko deluje:

xrandr

Blinder ::

Poročam probleme na mojem ubuntu 12.04 64: flash se skreša vsako tolko. Amsn ni več na voljo, emesene pa je defo, krneha delat in pol če se ga hoče spet uporablat treba rebootat. Flightgear pa je 100x prezahteven za intelovo hd2000.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

panteist ::

Mene že tudi gredo na živce problemi s Compizem v 12.04 32bit. Trenutno imam 4x4 workspaces in se pojavlajo takšni flickerji, ko se s Ctrl+Alt+Arrows sprehajam med namizji.

Icematxyz ::

flash se skreša vsako tolko


Kako si namestil Flash?

Amsn ni več na voljo


Preveč časa (let) niso razvijalci odpravili resne varnostne pomanjkljivosti in je padla odločitev, da aMSN privzeto več pač ne more biti na voljo in pa pri "multi protokol" IM rešitvah imaš na voljo dovolj ponudbe od privzete, ki deluje dobro naprej...

ales85 ::

Jaz imam pa "oviro" pri uporabi Alt+F2. Ob pritisku in ko napišem ukaz in pritisnem Enter se ukaz zažene (na primer "gnome-cal", sam dokonča oziroma najde spodaj). Če pa želim takoj zatem še enkrat zagnati kalkulator zopet stisnem Alt+F2 in je besedilo še vnešeno "gnome-cal" ter označeno s svetlo, tipke Enter, levo, desno, ... pa ne delujejo. Če želim zagnati moram ali na novo napisati ali pa stisniti Ctrl+Enter. Je to normalno obnašanje?

Zvezdica27 ::

http://nxadm.wordpress.com/2012/05/06/s...

system76 pravi da je tu napisana rešitev za moj problem. Pravijo, da določeni screeni imajo magenta feel in da je to X in intel driver zadeva. Sem v službi, se javim, ko pridem dam in probam - če bosta otroka očetu dovolila tiste pol urice za tole. Tko da če to ne bo delalo bomo pač X ali upgradali na kak dev (ali downgradali), isto z intel driver. Al pa kar kernek na 3.4 rc5.

Skratka, trajne rešitve na vidiku.

zz

Blinder ::

Icematxyz je izjavil:

flash se skreša vsako tolko


Kako si namestil Flash?

Amsn ni več na voljo


Označil sem pri inštalaciji install third party software.
No en dan ko sm gledal live stream se je scrashal vsakih 5 min. Zdaj če pomislim youtube ne šteka sploh.

Amsn ustvarjalci delajo zdaj amsn2, ki ni še na voljo.
Tale empathy messenger deluje, tko da ql.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Truga ::

Blinder je izjavil:

Označil sem pri inštalaciji install third party software.
No en dan ko sm gledal live stream se je scrashal vsakih 5 min. Zdaj če pomislim youtube ne šteka sploh.

Tkakle mamo s flashom na linuxu. Vecina popularnih vsebin bo ok (namely, youtube, vimeo, niconico, itd), ce gres pa malo stran od tega (do pred kratkim je meni twitch.tv delal tako grozno da joj), se pa zadeva zacne hitro deteriorirat. Vcasih do te mere da enostavno ne mores gledat.

Zakaj se adobe bolj ne potrudi pa je seveda mystery. Jaz imam chrome gor, pa ga pozenem kadar mi kak flash 2x zapored crasha firefox.

Icematxyz ::

@ales85

Da, menim da je obnašanje normalno, se pravi, če želiš znova zagnati aplikacijo pritisneš Ctrl + Enter, če želiš pobrisati vsebino iskalnega polja pa pritisneš preslednico in vpišeš nov iskalni pojem. S tem da v Unity 3D se sam lahko pomikam s smernimi tipkami brez težav. Morda še nasvet za iskanje uporabi pritisk na sistemsko tipko ali za aplikacije sistemska tipka + A.

@Zvezdica27

Super. Škoda bi bilo, če ne bi najprej povprašal za tehnično pomoč na System76. Tudi sam predvidevam, da je vzrok kombinacija prenosnika + TV zaslona, ampak končna rešitev se mora najti v okvirju "stock" Ubuntu 12.04.

@Blinder

Da, ko bo aMSN ali aMSN 2 na voljo in ko ne bo več resnih varnostnih pomanjkljivosti bo se spet aplikacija znašla v USC. Glede Flash pa če ti razen v enem primeru, ki si ga imel delujejo Flash vsebine OK se zaenkrat ne bi s tem preveč ukvarjal.

Icematxyz ::

Ubuntu 12.04:

Upravljalnik posodobitev



Prve posodbitve/popravki za Unity/Compiz v Ubuntu 12.04 so tukaj.

Razvoj programske opreme:

CyanogenMod Prevajalnik



QuickList Integracija



Home & OMG

Pisarniški paketi:

Na voljo je Apache OpenOffice 3.4.0:

Apache OpenOffice



In Writer Guide za LibreOffice:

Writer Guide



Igre:



Vibes & Desura

Tiberium Alliances



Lord of Ultima



V programskem središču Ubuntu sta se znašli dve brezplačni igri podjetja EA.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()
««
7 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1066315895 (1407) polozweii
»

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18947127 (37751) MrStein
»

[Ubuntu 10.04] Problem z zvočno kartico (mikrofon)

Oddelek: Operacijski sistemi
92005 (1906) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435815 (28958) panteist
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813182096 (148035) Icematxyz

Več podobnih tem