» »

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin

««
6 / 24
»»

Icematxyz ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

šernk ::

Dvomim da je problem v driverjih, ker peka CDjev mi ne dela več od posodobitve biosa neodvisno a imam ubuntu ali XP. Točno določenega modela telefona tudi nisem mogel povezati z računalnikom ne glede na sistem, pri 11.10 mi je računalnik sklapljalo ob igranju hedgewars in če je v ozadju banshee predvajal muziko (ugasnil banshee izklopa ni bilo), sedaj v 12.04 pa ugasne že če želim sprintati eno stran iz PDFja. Izklopi so izjemno nepovezani in popolnoma nelogični, zadeva mi da skozi vse stres teste brez težav, brez pregrevanja brez nič. Sem se pač sprijaznil z unity 2D stroškov si ne mislim delat in sivih las tudi ne več, ker je bilo stestirano praktično vse že razen matične.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Aston_11 ::

Meni mi unity ne prikaže nič, ko kliknem zgornjo ikono. Samo prazno polje in ikonco, ki meša...

Icematxyz ::

@šernk

pri 11.10 mi je računalnik sklapljalo ob igranju hedgewars


Da, spet verjetno gre za gonilnik za grafiko ali pa je morda kakšna komponenta okvarjena, ampak ker s Unity 2D praviš, da nimaš kakršnihkoli težav, potem dvomim.

Glede BIOS-a in "peke CD-jev". Teorijo zlahka preveriš, če testiraš prejšnji BIOS, če je zadeva podprta in to lahko storiš, bolj verjetno se mi zdi, da gre za težavo s samim "pekačem" ali kakšnim priklopom le tega.

@Aston_11

Nisi natančno opisal težave:

Poskusi sledeče in se odjavi/prijavi v sejo:

cd
mv .local/share/zeitgeist/activity.sqlite .local/share/zeitgeist/activity.sqlite.old


Torej v primeru, če si mislil na Dash in da ne prikaže nič in če je nadgradnja/profil še iz časov Ubuntu 11.04.

Icematxyz ::

Sicer popolnoma neuradna podpora, ki morda v prihodnje v Ubuntu 12.04 ne bo več na voljo, ampak prvi PPA za Dodge Windows zmogljivost v Unity je že tukaj. Se pravi gre za enako delovanje, kot v Ubuntu 11.10.

panteist ::

Še ena izmed dobrih stvari, ki so jo z updejtom umaknili. Pozabil si še opozoriti, da ta rešitev v linku povzroči migetanje ikon na namizju, če jih imate kaj...pač v trenutku, ko se launcher skrije.

Icematxyz ::

Še ena izmed dobrih stvari, ki so jo z updejtom umaknili.


Da, obe si torej že našel.

Pozabil si še opozoriti, da ta rešitev v linku povzroči migetanje ikon na namizju, če jih imate kaj...pač v trenutku, ko se launcher skrije.


Ne, ta druga rešitev (PPA) ne povzroči tega, gre v bistvu za klasičen Dodge Windows, kot si ga poznal in dodana je zmogljivost, kjer pritisk na zaganjalnik odprtega programa v Unity Launcher pomanjša okno programa.

panteist ::

Uh, se oproščam. Kakšno urco prej sem ravno našel nekaj za Dodge Windows in so med komentarji vsi napisali, da jim ikone na namizju nekaj zamigetajo, ko se launcher skrije. Tvojega linka sploh nisem dobro pogledal...je res čisto druga zadeva.

Kiborg ::

Ima še kdo problem da se mu okna vseh programov nikoli ne odprejo čez cel zaslon, tudi če dejansko pokrivajo cel zaslon? Seveda lahko vedno pritisnem gumbek za cel zaslon ampak sama po sebi se pa vedno odprejo pomanjšana. To pomeni, da zgoraj niso del orodne vrstice ampak so ravno pod njo. Sicer to ni nekaj groznega je pa nadležno. Drugo vprašanje pa je kaj je SCD5 in zakaj mi ga je uspelo povsem napolniti pri velikosti 18gb? Se ga da kako izprazniti ali pa povečati?

Icematxyz ::

Uh, se oproščam. Kakšno urco prej sem ravno našel nekaj za Dodge Windows in so med komentarji vsi napisali, da jim ikone na namizju nekaj zamigetajo, ko se launcher skrije. Tvojega linka sploh nisem dobro pogledal...je res čisto druga zadeva.


Da, prva rešitev je "bash izvršilna datoteka", ki preklaplja Unity Launcher, druga rešitev je pa privzeta Unity lupina + dodana Dodge Windows zmogljivost, ki je bila odstranjena.

Ima še kdo problem da se mu okna vseh programov nikoli ne odprejo čez cel zaslon, tudi če dejansko pokrivajo cel zaslon? Seveda lahko vedno pritisnem gumbek za cel zaslon ampak sama po sebi se pa vedno odprejo pomanjšana. To pomeni, da zgoraj niso del orodne vrstice ampak so ravno pod njo. Sicer to ni nekaj groznega je pa nadležno.


Najprej bo potrebno to nekoliko raztolmačiti. Se pravi uporabljaš Unity 3D in rad bi da se okna privzeto odpirajo povečano (maximized)?

Drugo vprašanje pa je kaj je SCD5 in zakaj mi ga je uspelo povsem napolniti pri velikosti 18gb? Se ga da kako izprazniti ali pa povečati?


Verjetno misliš sdc5? To je oznaka za razdelek na enem izmed podatkovnih nosilcev, ki ga imaš priključenega v računalnik, lahko gre tudi za kakšen USB ključ. Pritisni sistemsko tipko + A in vpiši Diskovna orodja. V GUI orodju preveri za kateri podatkovni nosilec gre in potem v Nautilus preveri s čim si ga zapolnil.

BigWhale ::

panteist je izjavil:

Še ena izmed dobrih stvari, ki so jo z updejtom umaknili. Pozabil si še opozoriti, da ta rešitev v linku povzroči migetanje ikon na namizju, če jih imate kaj...pač v trenutku, ko se launcher skrije.


Dodge Windows je delal dolocene probleme in ni deloval tako kot so sprva mislili da bo deloval. Zato so ga tudi odstranili.

Mavrik ::

Problem je le, da sta zdaj obe alternativi občutno slabši :(
The truth is rarely pure and never simple.

poweroff ::

OK, na kratko za nevedneže: kaj je to Dodge Windows, kaj naj bi delal in kakšno je sedaj stanje?
sudo poweroff

BigWhale ::

Dodge Windows setting za launcher je naredil to, da se je launcher avtomatsko skril, ce je kaksno okno prislo v blizino launcherja. Problem je pa nastajal pri maximiranih aplikacijah.

poweroff ::

Se pravi je sedaj launcher oz. zaganjalnik stalno viden? Se ne umika več stran?
sudo poweroff

Icematxyz ::

Da.

Alternativna nastavitev, ki je privzeto še na voljo je ta, da je Unity Launcher vedno skrit. Kakorkoli, zaenkrat torej še obstajata dve neuradni možnosti, kako povrniti Dodge Windows zmogljivost v Ubuntu 12.04 in bomo videli, kaj bo iz vsega skupaj nastalo v prihodnje!

brodul ::

Zdele sem installiral Ubuntu 64 12.04 LTS.

In moram reci, da meni osebno stvari delajo. Install je sel cez kot pri 11.10, brez problemov. Razen da mi je napacno zaznalo (obskurno) wifi kartico (kernel bug ki je v latest pofixan). Trenutno mam probleme pri installaciji dodatnih driverjev za ATI/AMD. Nekaj pocasi se progress bar premika (nazalost ne nudi detailov tako da ne vem kaj se dogaja). Ko se bo to istaliralo porocam naprej (trenutno je zaslon malo out of range, ker se ni driverjev).

Installiram pa na Zbox zotac AD08, zaslon je pa sony bravia 40' => dost obskuren hardware.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Icematxyz ::

Če se indikator poteka premika pa tudi če počasi potem je vse OK. Verjetno je tudi sama strojna oprema bolj šibka in bo zato trajalo dalj časa.

Glede prikaza na televizorju pa je včasih potrebno na televizorju nastaviti ustrezen vhod, oziroma sedaj počakaj na namestitev zaprto kodnega gonilnika in če ne bo vse OK potem preveri še te nastavitve. Se pravi preveri nastavitve v izbirnikih na televizorju.

Zgodovina sprememb…

Kiborg ::

Icematxyz je izjavil:

Uh, se oproščam. Kakšno urco prej sem ravno našel nekaj za Dodge Windows in so med komentarji vsi napisali, da jim ikone na namizju nekaj zamigetajo, ko se launcher skrije. Tvojega linka sploh nisem dobro pogledal...je res čisto druga zadeva.


Da, prva rešitev je "bash izvršilna datoteka", ki preklaplja Unity Launcher, druga rešitev je pa privzeta Unity lupina + dodana Dodge Windows zmogljivost, ki je bila odstranjena.

Ima še kdo problem da se mu okna vseh programov nikoli ne odprejo čez cel zaslon, tudi če dejansko pokrivajo cel zaslon? Seveda lahko vedno pritisnem gumbek za cel zaslon ampak sama po sebi se pa vedno odprejo pomanjšana. To pomeni, da zgoraj niso del orodne vrstice ampak so ravno pod njo. Sicer to ni nekaj groznega je pa nadležno.


Najprej bo potrebno to nekoliko raztolmačiti. Se pravi uporabljaš Unity 3D in rad bi da se okna privzeto odpirajo povečano (maximized)?

Drugo vprašanje pa je kaj je SCD5 in zakaj mi ga je uspelo povsem napolniti pri velikosti 18gb? Se ga da kako izprazniti ali pa povečati?


Verjetno misliš sdc5? To je oznaka za razdelek na enem izmed podatkovnih nosilcev, ki ga imaš priključenega v računalnik, lahko gre tudi za kakšen USB ključ. Pritisni sistemsko tipko + A in vpiši Diskovna orodja. V GUI orodju preveri za kateri podatkovni nosilec gre in potem v Nautilus preveri s čim si ga zapolnil.


Uporabljam Unity 3D in v verziji 11 so se okna odpirala, ali pomanjšana na del zaslona (če sem jih taka zaprl) ali pa maximized. Sedaj se mi večina oken odpira čez cel zaslon a ne maximized, kar pomeni, da je pod vrstico z uro še ena vrstica, ki je del odprtega okna in tam imam gumbe za to okno. Seveda to ni nekaj groznega je pa sitna bedarija.


V drugi točki pa ja, mislil sem sdc5, sem se zatipkal :) Verjetno gre za neke vrste swap? Vem del katerega diska je a ga v Nautilusu ne vidim. Pozabil sem omeniti da gre za ext4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kiborg ()

Icematxyz ::

Sedaj se mi večina oken odpira čez cel zaslon a ne maximized, kar pomeni, da je pod vrstico z uro še ena vrstica, ki je del odprtega okna in tam imam gumbe za to okno. Seveda to ni nekaj groznega je pa sitna bedarija.


1.) Odpri Nautilus in ga povečaj, zapri in spet odpri. Se odpre okno povečano ali na način, kot ga opisuješ?

2.) Če opisane težave s Nautilus nimaš potem povej ime programa, ki ti povzroča to težavo.

Pozabil sem omeniti da gre za ext4.


Ne, potem ne gre za swap razdelek. Kaj vrne sledeč ukaz:

df -h

pegasus ::

Že kdo zgruntal workaround za i915 oops ko zalaufaš google earth na sandy bridgeu?

Icematxyz ::

export hiz=false
google-earth

Kiborg ::

df -h
vrne sledeče:

Dat. sist. Vel. Upor. Prost Upo% Priklopljeno na
/dev/sdc5 19G 14G 4,1G 78% /
udev 2,0G 4,0K 2,0G 1% /dev
tmpfs 791M 1,1M 790M 1% /run
none 5,0M 0 5,0M 0% /run/lock
none 2,0G 160K 2,0G 1% /run/shm
/home/kiborg/.Private 19G 14G 4,1G 78% /home/kiborg
/dev/sdb1 466G 344G 123G 74% /media/Veliki
/dev/sdc6 163G 38G 125G 23% /media/Disk
/dev/sdc2 49G 31G 18G 64% /media/2A94D21A94D1E879
/dev/sdc1 100M 25M 76M 25% /media/Rezerviran sistem
/dev/sda1 299G 286G 13G 96% /media/Počasn

Če tole pravilno berem sem imel težavo ko se mi je zapolnil /dev/sdc5

Mavrik ::

poweroff je izjavil:

Se pravi je sedaj launcher oz. zaganjalnik stalno viden? Se ne umika več stran?


Da... kar je trenutno nekoliko tečno, če hočeš pridobiti dodaten plac pri maksimiranih oknih, auto-hide pa je (vsaj pri meni) bil hudo hroščat (včasih se launcher ni skril, včasih se ni hotel pojavit, zamik je tudi precej dolg etc.)
The truth is rarely pure and never simple.

Icematxyz ::

Če tole pravilno berem sem imel težavo ko se mi je zapolnil /dev/sdc5


Na /dev/sdc5 si namestil Ubuntu in ker rad uporabljaš Ubuntu si že dodobra zapolnil razpoložljiv prostor + 5% prostora je rezerviranega in tako si dobil opozorilo, da se že bližaš zgornji meji razpoložljivega prostora.

Možne rešitve:
-Potrebuješ večji razdelek za Ubuntu OS.
-Podatke iz uporabniške mape (tudi namizje) shranjuj drugje.
-Uporabi Ubuntu Tweak in preveri, če je kaj rezerve:

UT Janitor



Vir slike


Namestitev:

sudo add-apt-repository ppa:tualatrix/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install ubuntu-tweak


Poiščeš program v Dash.

Pri jedrih pusti zadnje jedro in tako boš imel tisto, ki ga uporabljaš in prejšnje jedro v primeru kakšne težave. Na koncu prevri še s ukazom:

df -h

Koliko dodatnega prostora si iztisnil s tem postopkom iz /dev/sdc5.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Icematxyz ::

Ubuntu 12.04 v živo na spletu:

Ubuntu.si predstavlja spletni ogled Ubuntuja

Prav vsaka črka prav vsake besede se znajde pod lupo prevajalcev:

Prevodi
Tudi prevodi so v ciklu Ubuntu 12.04 po zaslugi prostovoljcev, ki v svojem prostem času brezplačno prevajajo Ubuntu in sorodne prevode, močno napredovali. Prevajalci smo se prevajanja z vso vnemo lotili že na v zgodnjem delu cikla, ki ni popustila vse do izida.


Posledično je tudi tokrat privzeta namestitev Ubuntu 12.04 prevedena do zadnjega niza. Ker smo s prevajanjem Ubuntuja 12.04 končali že dober mesec pred izidom, smo se lahko osredotočili na zagotavljanje kakovosti (pregledovanje nizov in popravljanje napak ter na izrazoslovno usklajenost prevodov), pri čemer smo nadaljevali na zelo dobrih temeljih prevodov v Ubuntuju 11.10. Pregledali smo vse pomembnejše dele sistema in skupno tekom pregleda naredili več kot 500 popravkov, predvsem manjših slovničnih napak in tipkarskih ter čudno zvenečih nizov, ki so posledica pomanjkanja podatkov o mestu, kjer se niz v programu nahaja.


Skupaj z drugimi jezikovnimi ekipami pa smo našli lepo število programerskih napak, ki so povzročile, da določeni prevodi niso bili vidni. Veliko večino so razvijalci do izida uspešno odpravili, kar zagotavlja še boljšo uporabniško izkušnjo.


Na novo smo prevedli/pregledali tudi številne nove programe med katerimi sta pomembnejša wine in dokumentacija programov Gnome. Precej boljšo prevedenost pa bodo opazili tudi uporabniki Kubuntuja. Prevodi bodo kmalu našli pot v KDE 4.9 in bodo tako na voljo tudi uporabnikom drugih distribucij. Uspešno so bili prevedeni tudi vsi novi nizi v LXDE, namiznem okolju distribucije Lubuntu.


Tako so slovenski prevodi v Ubuntuju 12.04 med najboljšimi na svetu in so po kakovosti in količini primerljivi s komercialnimi operacijskimi sistemi, ki jih prevajajo profesionalci.


Tega uspeha ne bi bilo brez posameznikov, ki so številne ure prostega časa namenili prevajanju in pregledovanju. Za slovenski Ubuntu se je poleg prevajalcem Ubuntuja treba zahvaliti tudi prevajalcem številnim t.i. upstream projektov, ki jih Ubuntu vključuje, predvsem Gnome, Firefox in LibreOffice.


Prevajanje je neprestano dirkanje s časom, saj se programi (in s tem prevodi) nenehoma spreminjajo. Kot je bilo že omenjeno, je prevajanje prostovoljski projekt, zato se pogosto zgodi, da postanejo prevajalci zasedeni s kratkoročnimi obveznosti (izpiti, delo) ali pa spremenijo življenjski slog (drugi hobiji, družina in otroci) zaradi česar jim za prevajanje ostale malo (ali nič) časa. Seveda s tem ni nič narobe, prej nasprotno, vendar si zato za nadaljnje zagotavljanje številnih in kakovostnih prevodov prevajalci želimo novih članov. Če bi bili pripravljeni nekaj svojega prostega časa nameniti slovenskemu Ubuntuju, stopite v stik z nami (forum, IRC, andrejzAFNAubuntu.si).





iLove

techfreak :) ::

https://www.ubuntu.si/ogled/sl/
Pripravljeni na prejem?

Zapomnite si, to je samo predstavitev. Morali boste prejeti in uživati v pravi stvari!

Prejmite Ubuntu

Očitno so prevajalci Microsoftovih produktov le vredni svojega denarja.

deadbeef ::

Kiborg je izjavil:

df -h
vrne sledeče:

Dat. sist. Vel. Upor. Prost Upo% Priklopljeno na
/dev/sdc5 19G 14G 4,1G 78% /
udev 2,0G 4,0K 2,0G 1% /dev
tmpfs 791M 1,1M 790M 1% /run
none 5,0M 0 5,0M 0% /run/lock
none 2,0G 160K 2,0G 1% /run/shm
/home/kiborg/.Private 19G 14G 4,1G 78% /home/kiborg
/dev/sdb1 466G 344G 123G 74% /media/Veliki
/dev/sdc6 163G 38G 125G 23% /media/Disk
/dev/sdc2 49G 31G 18G 64% /media/2A94D21A94D1E879
/dev/sdc1 100M 25M 76M 25% /media/Rezerviran sistem
/dev/sda1 299G 286G 13G 96% /media/Počasn

Če tole pravilno berem sem imel težavo ko se mi je zapolnil /dev/sdc5


Škoda ker ne uporabljaš LVM :>

technolog ::

Icematxyz je izjavil:

Ubuntu 12.04 v živo na spletu:

Ubuntu.si predstavlja spletni ogled Ubuntuja


Kaj je to za eno sranje? Nobene funkcionalnosti - IMO ta stvar bo ljudi odvrnila od uporabe.

Pričkoval sem broadway ali pa kak VNC.

http://www.webupd8.org/2011/09/gtk-32-r...

Icematxyz ::

techfreak :) je izjavil:

https://www.ubuntu.si/ogled/sl/
Pripravljeni na prejem?

Zapomnite si, to je samo predstavitev. Morali boste prejeti in uživati v pravi stvari!

Prejmite Ubuntu

Očitno so prevajalci Microsoftovih produktov le vredni svojega denarja.


Denarja koga so vredni se naj odloči vsak sam. Da bo pa odločitev lažja bo najprej treba prejeti in uživati v pravi stvari!

Prejmite Ubuntu

Kaj je to za eno sranje? Nobene funkcionalnosti - IMO ta stvar bo ljudi odvrnila od uporabe.


Lahko pa kdo prilepi povezavo do konkurence in zadevo primerjamo. Drugače pa bo najprej treba prejeti in uživati v pravi stvari!

Prejmite Ubuntu

pegasus ::

Icematxyz je izjavil:

export hiz=false
google-earth

ali intel_reg_write 0x2120 0x1206800

... mislim wtf, kam gre ta linux ... Zdej čist jasno razumem OpenBSDjevce, ki se pizdijo, da sprinkling magic numbers over some registers does not equal documentation.

Icematxyz ::

Torej predvidevam da deluje?

.. mislim wtf, kam gre ta linux ...


Trenutno še na namizja, ostalo je pa zaenkrat pod streho.

Zdej čist jasno razumem OpenBSDjevce, ki se pizdijo, da sprinkling magic numbers over some registers does not equal documentation.


Some of the key features of OpenBSD 5.1 include:

- Intel Sandy Bridge graphics support (it appears to be back-ported to UMS right now rather than Intel KMS on OpenBSD).



OpenBSD 5.1 Released


In morda, če je kdo spregledal. Da bo pa odločitev lažja bo najprej treba prejeti in uživati v pravi stvari!

Prejmite Ubuntu

poweroff ::

No, da še jaz podam svoje poročilo o prehodu. Imam nekoliko bolj zapleten setup, ker imam šifrirane diske in seveda cel kup različnih programov, med drugim tudi crosscompiler za ARM, itd.

Pred nadgradnjo sem naredil backup in izključil screensaver. Nato sem zvečer zagnal nadgradnjo, ki je šla dokaj dobro skozi - le edino enkrat ob 4h zjutraj me je očitno vprašal ali naj restarta neke servise in ker sem spal, me je vprašanje počakalo do zjutraj. Tukaj je potrebno malo kritike - vprašanje je bilo skrito v konzoli, se pravi ko si kliknil na "podrobnosti" nadgradnje. Če tega ne bi vedel, bi lahko čakal v nedogled...

Po restartu pa so se pojavila tri sesutja. Najprej Python, nato Skype, nato še enkrat Python. Problem sem hitro našel - nameščen sem imel skype-wrapper, ki je seveda letel dol, saj se sedaj Skype zna pravilno prikazovati v "tray" vrstici.

Prehod je torej uspel brez težav, moram reči, da je novi sistem bolj izpiljen kot prejšnja različica (se vidi, da so bili pozorni na podrobnosti), slovenski jezik je fenomenalen - prevedeno je praktično vse, razen konzole, zelo všeč so mi privacy nastavitve, čeprav imam tukaj že nekaj idej kaj bi se še dalo narediti, skratka - izkušnja je pozitivna.
sudo poweroff

Icematxyz ::

Skype Topologija



Skype omrežje se po desetletju uporabe spreminja. Doslej je omrežje tvorilo okrog 48.000 supervozlišč, ki so se oblikovala na strani odjemalca, kadar so bili izpolnjeni določeni kriteriji (ustrezna pasovna širina, razpoložljivost CPU ciklov in drugo). Ta supervozlišča so izmenjevala podatke s ostalimi supervozlišči na način P2P.

To omrežje sedaj nadomešča na tisoče Linux strežnikov, ki skupaj tvorijo 10.000 supervozlišč in jih gosti podjetje samo. Supervozlišča na strani odjemalca se tako sedaj več ne tvorijo.

Ars

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

šernk ::

A ni skype pod microsoftom? Kako sedaj uporabljajo linux strežnike? 8-O
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

panteist ::

Samo zaradi prevzema ne bodo šli menjat OSa na 10000 serverjih z manj zanesljivim :-)

Icematxyz ::

Da, OS uporabljen na strežnikih je seveda lahko predmet razprav, ampak sprememba je pa tudi ta, da se je Skype omrežje centraliziralo.

poweroff ::

Hmm, to mi ni všeč. Centralizacija enega večjih telefonskih operaterjev. Zdaj nas reši lahko samo še GNU Telephony.
sudo poweroff

technolog ::

Tole pravi Arch Linux o Skypeu:

There are a couple of reasons you might want to restrict Skype's access to your computer:

  • The skype binary is disguised against decompiling, so nobody is (still) able to reproduce what it really does.

  • It produces encrypted traffic even when you are not actively using Skype.

  • ...

Tero ::

Imam instaliran ubuntu server 12.04 in deluje vse normalno. Kaj me pa moti da se mi zdijo downlaod strežniki izredno počasni. Na začetku sem mislil da pač zato ker so serverji obremenjeni ker vsi upgrejdajo. Samo zdaj pa je že kar nekaj dni minilo. Recimo ko napišem "sudo apt-get update" vidim da se mi nalaga iz serverja si.archive.ubuntu.com
tisti "si" spredaj sem vedno mislil da pomeni Slovenija. Ampak ko traceroutam strežnik sploh ni ta v Sloveniji?! Sem mislil da ima arnes mirror strežnik za ubuntu. Kaj nima več? Kako se da ročno nstavit drug mirror in kateraga bi se nastavilo?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Icematxyz ::

sudo cp /etc/apt/sources.list /etc/apt/sources.list.backup
sudo nano /etc/apt/sources.list


Official Archive Mirrors for Ubuntu

poweroff ::

Upravljalnik posodobitev - Nastavitve - Programi Ubuntu (zavihek) - Vir prejema.
sudo poweroff

panteist ::

Tole je tudi priročno: Repo Generator

arjan_t ::

nvidia končno podprla randr: http://www.phoronix.com/scan.php?page=n...

dux ::

techfreak :) je izjavil:

https://www.ubuntu.si/ogled/sl/
Pripravljeni na prejem?

Zapomnite si, to je samo predstavitev. Morali boste prejeti in uživati v pravi stvari!

Prejmite Ubuntu

Očitno so prevajalci Microsoftovih produktov le vredni svojega denarja.


AFAIK je izbira besede prejmite/prejem namerna, saj trenutno uveljavljen izraz prenos nič ne pove o smeri prenosa podatkov, kar v določenih programih povzroči težave.

transfer - prenos
download - prejmi
upload - pošlji

Več na: https://wiki.lugos.si/slovenjenje:pojmo...
Upanje je v nasih odlocitvah

Zvezdica27 ::

lp,

OK. Čas da probam, se oglasim čez nekaj dni, za začetek bomo probali kar 64 bitno pa da vidimo.
recimo da bom do ponedeljka lahko podal mnenje, v službi pa bom ostal na 10.04 (if it ain't broken...).

zz

Iatromantis ::

Sam ga posodabljam že od alfe2 in uporabljam hkrati, saj je vseskozi zelo stabilen, zdaj so odpravili tudi večino motečih napak. Razen ene. Nekje v beti sem namreč izgubil sposobnost zatemnitve zaslona in nikakršen vodič po težavah mi ni pomagal, vse od kernel parametrov, do ročnega vklopa v Xorg datoteki.. Mogoče kaj v povezavi s Toshibo, nekaj o takšnem bugu sem zasledil - namreč OSD veselo poroča, da spreminjam nastavitve osvetlitve ekrana, a zgodi se ne nič.

Uporabljam pa lastniške ati gonilnike (post-release ne deluje).

Icematxyz ::

Se pravi verjetno misliš na spreminjanje osvetlitve zaslona s funkcijskimi tipkami na tipkovnici?

-Model prenosnika?
-Odprto kodni gonilnik si preizkusil, oziroma zagnal Ubuntu 12.04 LiveCD/LiveUSB in preizkusil delovanje na tem področju.

Iatromantis ::

Odprtokodni deluje, a je počasnejši. Prenosnik pa je Satellite L550 z VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI M96 [Mobility Radeon HD 4650].

Nekje v beti sem imel težave z njim in od tedaj ne deluje. Ravnotako ne uspe narediti ponovnega zagona in dumpa nek log. Ponovna namestitev gonilnika ne pomaga.

Iatromantis ::

Očitno je težava s ponovnim zagonom povezana z delujočo instanco kroma. Dmp1 in dmp2.

Zgodovina sprememb…

««
6 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1066316243 (1755) polozweii
»

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18947189 (37813) MrStein
»

[Ubuntu 10.04] Problem z zvočno kartico (mikrofon)

Oddelek: Operacijski sistemi
92011 (1912) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435861 (29004) panteist
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813182315 (148254) Icematxyz

Več podobnih tem