» »

Podražitve v trgovinah

Podražitve v trgovinah

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

jalovec09 ::

Grem danes slučajno v Perutnino Ptuj po meso pa vidim, da so pišč.fileje pakiran po 2.5kg podražil na 5.99/kg. Vedno so boli po 4.99 evrov/kg, če si vzel 2.5kg v kup. Ne gledam TV-ja in malo berem novic, ali so spet podražil.
Potem pa govorijo, kako je slabo SLO gospodarstvo, greš pa v Hofer pa vsaka stvar je cenejša in KVALITETNA, pri njih, kar sem kupil še vedno je bilo OK. Nisem zbirčen le za tistih nekaj evrov hočem, da je roba OK.

bluefish ::

Če ti cena v eni trgovini ni všeč, greš v drugo. Simple as that.

BALAST ::

Trgovci regulirajo marže, proizvajalci imajo vsi približno podobno velenabavno ceno. Npr. sosed prideluje puranje meso in prodaja po 3€/kg očiščeno.

mojsterleo ::

da ne omenjam kave santana. 250gramska je bila okrog 1,7 eur sedaj je 2,6!!??? mercator in spar sta podrazila prav vse t.i. zaklenjene cene.
so pa podrazili tudi v hofer/lidl. zeleni caj je bil 69,sedaj je 99. druga pakunga,isto sranje, visja cena.
pa tudi vecina ostalega je sla za dobrih 10 centov gor. se vedno so najcenejsi ampak relativno gledano je vse skupaj zelo drago.

jalovec09 ::

bluefish je izjavil:

Če ti cena v eni trgovini ni všeč, greš v drugo. Simple as that.


Se strinjam, ampak ali so sploh napovedal podražitve, ker je vse šlo v Perutnin gor.

Meni so te trgovine, kot monopoli pa čeprav tega ne moreš reči.

bluefish ::

Se strinjam, ampak ali so sploh napovedal podražitve, ker je vse šlo v Perutnin gor.
Zakaj bi ji morali?

jalovec09 ::

Niti ne, ampak kakr se spomnejo

jype ::

frnikola1> Niti ne, ampak kakr se spomnejo

Kaj sploh hodš v Hofer? A se ti zdi prav, da se lahko kr spomneš pa greš v Hofer, če maš pa Perutnino pred nosom?

Samuel ::

Kaj si že spet našel nekaj frnikola, da boš lahko jamral.. đizus no.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

Mare3 ::

Smo že predebatirali o tem kdo ma kakšno robo in ugotovili da ima hofer kvalitetnejše in cenejše od merkatorja in interšpara...

Tilen ::

Ne samo to. Hofer ima tudi najhitrejši pretok na blagajni ter najvišji nivo "kulture" do stranke. Nisem še namreč videl v Šparu, Merkatorju ali Tušu, da bi blagajničarka začela obračunavati naslednjemu kupcu šele, ko bi jaz dal zadnji artikel v vrečko. Hoferju štejem v plus tudi to, da nimajo pik, bonusov, značk, jokerjev in podobnih oslarij. Zaradi slednjih se v drugih trgovinah včasih predhodnike čaka dlje časa, da najdejo tisti pildek ali kartico, kot pa samo obračunavanje izdelkov. Hofer je zakon.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

petrus ::

Se čudim zakaj je še vedno takšna gužva v Merkatorjih, sploh kjer je zraven Lidl, Hofer ali celo oba. Za ceno enega vozička bi dobili v diskontu dva, ampak ne...
stati inu obstati

49106 ::

Mare3 je izjavil:

Smo že predebatirali o tem kdo ma kakšno robo in ugotovili da ima hofer kvalitetnejše in cenejše od merkatorja in interšpara...


To velja le za nizkocenovno hrano. Izbira blagovnih znamk je v lidlu in hoferju katastrofa. Jaz njihove izdelke uvrščam med no-name, in kot taki so verjetno res eni izmed boljših.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Wox ::

Osebno mi je diskont cool, ker mi ni treba razmišljat katero firmo kupit. Grem recmo po vložene kumarce, se odločim al naj bojo velike ali male, jih dam voziček in to je to. V klasičnih trgovinah samo za kumarce porabim vsaj 5 minut dragocenega časa, da se odločim katere vzet. Ni kakšne brezvezne muske notr, kvaliteta izdelkov je pa večinoma dobra. OK. Kakšnih suhomesnatih izdelkov itak da ne, ker jodlarji nimajo pojma to delat. Edini minus je, da nimajo spletne štacune.
Commodore 64

RejZoR ::

49106 je izjavil:

Mare3 je izjavil:

Smo že predebatirali o tem kdo ma kakšno robo in ugotovili da ima hofer kvalitetnejše in cenejše od merkatorja in interšpara...


To velja le za nizkocenovno hrano. Izbira blagovnih znamk je v lidlu in hoferju katastrofa. Jaz njihove izdelke uvrščam med no-name, in kot taki so verjetno res eni izmed boljših.


In zakaj rabiš nek brand, da je živilo dobro? Da preplačaš znano ime?
Sem probal že cel kup stvari iz Lidla, ki so za svetovno merilo no-name brandi (napram npr Coca Coli, Nutelli, THOMY itd itd). Ampak so vse stvari vseeno preklemano dobre in če nisi zadrt izbirčnež, ki hoče obvezno imet Nutello in samo Coca Colo ne vem kakšnega tipa so to čist fajn stvari. Stvar je samo v tem kolk si prilagodljiv na spremembe okusa. Nekdo bo prec začel zavijat z očmi če ne bo dobil točno tistega branda, ki ga je že ves čas. Sam pa rad probam tud kakšne druge stvari. Velikokrat najdeš tud kakšne nadomestke, ki so celo boljši. Ampak to je čist stvar odprtosti za novosti. Eni ne bojo mogli it mimo dejstva, da zadeva ni original in jim bo že zarad tega po defaultu "o fuj".
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mojsterleo ::

49106 je izjavil:



To velja le za nizkocenovno hrano. Izbira blagovnih znamk je v lidlu in hoferju katastrofa. Jaz njihove izdelke uvrščam med no-name, in kot taki so verjetno res eni izmed boljših.

izdelki iz hoferja in lidla na vseh testih zasedajo najvisja mesta, zato je tvoj argument bolj slab. tudi no name nio saj imajo pod lastno blagovno znamko. in so cisto lepo zapakirani in opremljeni z etiketo.
je sicer res da so okusi razlicni, ampak za povprecen okus mi zadostuje vecina njihove robe. ce rad 2 uri hodis po trgovini in obrnes vsako konzervo dvakrat okrog , potem se diskontov res raje izogni.

RejZoR ::

Čeprav to tud spet ni čist res. Imajo neko svojo izbiro ampak asortima ni pretirano globok. Recimo v Lidlu imaš 3 vrste čokoladno lešnikovega namaza. Nutello in 2 njihova lastna. Sklepam, da imaš v npr Mercatorju ene 6 vrst če ne celo več. Potem npr tunino. Lidl ima ene 2 proizvajalca in ppri tem ponujajo v kosih, zmlete v olivnem, lastnem in sončničnem olju. Mercator bo ponujal najmanj 2x toliko proizvajalcev, kakšne tipe posameznih imajo pa nimam pojma. In tko je za veliko večino izdelkov. Imajo nek izbran asortima, ki ni preveč globok in ne preširok. Kar je po svoje ok, ker vsi vemo, da preveč izbire ne pomaga ampak kupce samo dodatno zmede.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

AngelOfDeath ::

49106 je izjavil:

Mare3 je izjavil:

Smo že predebatirali o tem kdo ma kakšno robo in ugotovili da ima hofer kvalitetnejše in cenejše od merkatorja in interšpara...


To velja le za nizkocenovno hrano. Izbira blagovnih znamk je v lidlu in hoferju katastrofa. Jaz njihove izdelke uvrščam med no-name, in kot taki so verjetno res eni izmed boljših.




Lidl in Hofer imata precej dobro izbiro blagovnih znamk. Sicer imajo drugačna imena ampak so še vedno delane v isti tovarni.

mojsterleo je izjavil:

49106 je izjavil:



To velja le za nizkocenovno hrano. Izbira blagovnih znamk je v lidlu in hoferju katastrofa. Jaz njihove izdelke uvrščam med no-name, in kot taki so verjetno res eni izmed boljših.

izdelki iz hoferja in lidla na vseh testih zasedajo najvisja mesta, zato je tvoj argument bolj slab. tudi no name nio saj imajo pod lastno blagovno znamko. in so cisto lepo zapakirani in opremljeni z etiketo.
je sicer res da so okusi razlicni, ampak za povprecen okus mi zadostuje vecina njihove robe. ce rad 2 uri hodis po trgovini in obrnes vsako konzervo dvakrat okrog , potem se diskontov res raje izogni.




Hofer in Lidl nimata kaj preveč lastnih znamk. Vsa ta imena imajo ponavadi v lasti veliki proizvajalci, ki jih v drugih trgovinah srečaš pod bol znanimi imeni...
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

49106 je izjavil:

Mare3 je izjavil:

Smo že predebatirali o tem kdo ma kakšno robo in ugotovili da ima hofer kvalitetnejše in cenejše od merkatorja in interšpara...


To velja le za nizkocenovno hrano. Izbira blagovnih znamk je v lidlu in hoferju katastrofa. Jaz njihove izdelke uvrščam med no-name, in kot taki so verjetno res eni izmed boljših.


Ne veš, o čem govoriš. Pa se niti ne bom trudil pojasnjevat. Še naprej kupuj v Mercatorju tretjerazredno poljsko robo, jaz bom odšel pa v Lidl (ali kam drugam) po nemško oz. tisto, ki je delana za zahodni trg.

djordjevic ::

OK, predaleč pa le ne it. Ne rečem, kupim marsikaj v lidlu ali hoferju, samo govorit, da sta afri-cola ali coca cola primerljiva ali nutoka ter nutella, pa je vseeno malo far out. Pa ne mi zdaj o zahtevnih okusih ...
No grave is deep enough to keep us in chains.

_Dormage_ ::

Prosim te ne mi o hoferju in KVALITETI.
Sadje se prodaja v faking plastiki in je tudi samo plastično.
A sploh veš kakšen okus ima paradižnik?
bolano! Da kupuješ tam je ok, pač nimajo vsi denarja za na tržnico, ampak da temu rečeš kvaliteta si pa nor.

AngelOfDeath ::

_Dormage_ je izjavil:

Prosim te ne mi o hoferju in KVALITETI.
Sadje se prodaja v faking plastiki in je tudi samo plastično.
A sploh veš kakšen okus ima paradižnik?
bolano! Da kupuješ tam je ok, pač nimajo vsi denarja za na tržnico, ampak da temu rečeš kvaliteta si pa nor.



Jem domače pridelan paradižnik.
edit: Slovnica

49106 ::

Pozimi pa?

djordjevic ::

_Dormage_ je izjavil:

Prosim te ne mi o hoferju in KVALITETI.
Sadje se prodaja v faking plastiki in je tudi samo plastično.
A sploh veš kakšen okus ima paradižnik?
bolano! Da kupuješ tam je ok, pač nimajo vsi denarja za na tržnico, ampak da temu rečeš kvaliteta si pa nor.

Opa. Tole pa si si zdajle grdo izmislil. V Hoferju sem kupoval paradižnik tako avstrijskega kakor slovenskega izvora in je bil slasten. Ajde, ne ravno tako kot volovske srce z domačega vrta, ampak občutno boljši od robe v Tušu, Sparu ali Mercatorju. In ja, tudi pri Šiptarju. Za 1,39 evra si dobil kilo tako lepega in dobrega paradižnika, da mi je srce igralo. Za razliko od gnilega ali zelenega paradižnika v 'prominentnih' trgovinah. Načeloma velja, da so zelenjava in sadje v Hoferju in Lidlu precej boljše kakovosti in običajno še cenejša od tistih v ostalih trgovinah.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ganon ::

_Dormage_ je izjavil:

Prosim te ne mi o hoferju in KVALITETI.
Sadje se prodaja v faking plastiki in je tudi samo plastično.
A sploh veš kakšen okus ima paradižnik?
bolano! Da kupuješ tam je ok, pač nimajo vsi denarja za na tržnico, ampak da temu rečeš kvaliteta si pa nor.


Hahaha, facepalm. Sadje in zelenjava je po večini v VSEH trgovinah že leta kot plastika, če tega še nisi opazil. Paradižnik je sploh na vrhu seznama. Če ga primerjaš z domačim je kot noč in dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

_Dormage_ ::

Šiptariji imajo dober paradižnik.
Primerjal pa nisem Hoferja in Merkatorja, pravtako nisem primerjal Hoferja in Tuša.
Supermarketi so v splošnem na psu z zelenjavo in ne favoriziram enega ali drugega.
Samo ne govorit, da je kvalitetno!
Tisto kar zraste na vrtu pa nebo nemoreš rečt, da je slabše od plastike iz supermarketa.

Opa. Tole pa si si zdajle grdo izmislil. V Hoferju sem kupoval paradižnik tako avstrijskega kakor slovenskega izvora in je bil slasten.

Se vidi, da ne veš kakšen okus ima paradižnik. :))

djordjevic ::

Neee, kje pa. Ni po naključju moj najljubši sadež. Vem, kakšen je dober paradižnik. Brez skrbi. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Ganon ::

_Dormage_ je izjavil:

Šiptariji imajo dober paradižnik.


Kupil že pri večih, ista plastika kot v vseh ostalih trgovinah. Sicer pa, kdo je govoril o sadju in zelenjavi? To si sam začel.

_Dormage_ ::

Ganon je izjavil:

_Dormage_ je izjavil:

Šiptariji imajo dober paradižnik.


Kupil že pri večih, ista plastika kot v vseh ostalih trgovinah. Sicer pa, kdo je govoril o sadju in zelenjavi? To si sam začel.

Začetek teme je omenjal kvaliteto dobrin, ki jih prodaja Hofer.
Jaz sem samo izpostavu sadje in zelenjavo, ker mi je to najbolj blizu in sem probal plastiko, ki jo Hover po novem prodaja kot kvaliteto. :8)
Tisto ni kvaliteta, daleč od tega!

mojsterleo ::

hm kje bi zacel? :)
@rejzor hoferjeva nutoka in tunina sta po testih sodec na zelo visokem nivoju. zakaj bi se torej zafrkaval z desetimi blagovnimi znamkami ki so drazje in ponujajo enako ali manj? razen ce RES RES moras imeti nutello (italijansko iz name,ki je ista kot nemska iz mullerja za pol ceneje) oz. rio mare ribe ki so po testih majn kvalitetne kot hoferjeve.
@angelofdeath kaj so pa potem milfina,linessa,vitakrone,oceansea ce ne blagovne znamke? je pa res da gre vecinoma za prepakiran kvaliteten izdelek ,a to je se toliko bolje.
glede paradajza pa bo domaci vedno boljsi, ker ga potrgas ko je zrel.
za namene prodaje pa ga prej potrgajo in dozori v zorilnicah. zato ne akumulira toliko snovi iz zemlje in ima prazen okus. to velja se posebej ko je izvensezonski. mislim da trenutno je na policah vsaj soliden paradajz, ker ga verjetno bolj zrelega potrgajo ce je iz slovenije/italije, in gre skoraj isti dan na police. trznice pa niso vec to kar so bile,ker tudi oni nakupujejo vecino robe preko retailerjev in pol prodajajo kot domaco ... dejansko sem bil na trgu ze veckrat zelo razocaran pri nakupih. sam namrec zelo dobro vem kaj je dober paradajz a se mi vedno nekak izmuzne. ok pa dost o tem.
@djordjevic ok testi pac pravijo da je nutoka enako dobra kot nutella (celo boljsa) . ce tebi bolj odgovarja nutella ki je pol drazja, go ahead ...

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

mojsterleo je izjavil:

@djordjevic ok testi pac pravijo da je nutoka enako dobra kot nutella (celo boljsa) . ce tebi bolj odgovarja nutella ki je pol drazja, go ahead ...

Ah, testi testi. Menda ne kupuješ stvari, katere izključni smisel je okus, sodeč po testu. Za mleko, ustekleničeno vodo in podobne se že lahko ravnaš po testih, da bi kupil nutoko, ker je po testu baje boljša kot nutella ... Mimogrede, kaj so pa merili? Ker nutelle ne kupujem zaradi x vsebnosti sladkorja ali mletih lešnikov in kakava, pač pa zato, ker je preprosto najboljši namaz, kar jih je, in se itak bolj je na žlico kot kako drugače. ;) Lahko bi potemtakem rekel, da si butec, če kupiš BMW-ja. Kie so itak tudi avti in po testih zanesljivosti boljše, zatorej si tele, če preplačaš BMW-ja ... (karikiran primer, preden se komu prižgejo rdeči alarmi)
No grave is deep enough to keep us in chains.

RejZoR ::

_Dormage_ je izjavil:

Prosim te ne mi o hoferju in KVALITETI.
Sadje se prodaja v faking plastiki in je tudi samo plastično.
A sploh veš kakšen okus ima paradižnik?
bolano! Da kupuješ tam je ok, pač nimajo vsi denarja za na tržnico, ampak da temu rečeš kvaliteta si pa nor.


Dej nakladi no. Kaj ima embalaža veze z vsebino? Lidl ima paradižnik, ki je daleč najbližji domačemu. Ampak ni pa ves tak, ga moraš enostavno povohat in prepoznat po tem. Verjemi, imamo tud domačega in ena vrsta je daleč najbližja od vseh. Drugi pa imajo okus po, no ga nimajo. Ješ pa niti ne ve da ješ paradižnik in slednji začne čez nekaj časa v hladilniku kar smrdet čeprav je na zunaj vidit enak kot prvi dan. Kmalu za tem pa nahitro izgubi vse lastnosti kot bi nahitro propadel.
Kaj vse prodajajo na tržnicah po zasoljenih cenah ker je "s tržnice" pa čeprav je eno in isto sranje kot ta cheap brezokusni paradižnik v večini štacun. Že dolgo kupujem zelenjavo in sadje v teh "diskontih" in je vglavnem zelo visoke kakovosti tud na daljši rok, ko jo hraniš v hladilniku. Za Hoferja ne vem ker ne kupujem tam (mi ni pri roki), ampak tud v raznih testih sta se ta dva nemška trgovca vedno znašla zelo visoko če ne celo najvišje na lestvicah, tko da verjetno držijo nek podoben nivo...

In o tem da je Nutella najboljši namaz. Mogoče tebi, men je pa pač Nutoka boljša. Poleg tega da je okol evro cenejša. Okus seveda ni isti, ampak men ni prav nič slabši niti grozno drugačen. Čist stvar okusa. Tko kot je lahko teb najljubši sadež ananas, nekomu drugemu je pa hruška... Isti drek je pri teh stvareh. Kvalitetno gledano so vse eno in isto sranje, gre se samo za "trende" in stvar okusa. Trendi zato ker nisi kul če ješ Nutoko in ne Nutello, ki jo vsi poznajo, drug pa da ima pač vsak rad drugačne okuse.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

šernk ::

najbrž niso zastonj imeli v intersparu nova gorica precej časa nutello na razprodaji. če se že gremo o kvaliteti. kljub razprodaji je niso mogli prodati na noben način.

namreč narediš 200m in si čez mejo ter kupiš boljšo nutello še 1 € ceneje kot pri nas.

no ko so nabavili nutello iz italije je bila razgrabljena. cen pa nisem primerjal več, ker ko jem nutello pojem 3 v roku enega meseca, potem pa par mesecev se je niti ne dotaknem.

sam ne razumem ljudi, ki za vsako ceno kupujejo čimceneje. saj nekatere stvari so dobre (pogosto kupimo neke piškote v hoferju, kakšno salamo, zamrzjeno pico, kakšen sok). vendar nikoli ne z namenom da prišparamo, temveč ker je boljše kot drugje.

coca cola je v italiji dražja, pa jo še vedno raje kupim čez mejo kot pa pri nas, ker pri nas je coca cola le en navaden cukr.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Wox ::

Mladci (predvidevam) ki uživajo nutelo ali nutoko in pijejo afro ali coca colo. Družbenih vrednot mladina pri nas več nima in očitno jim je tudi prehranjevalna kultura v riti. Ni čudno, da nam zdravstveni sistem propada.
Commodore 64

jalovec09 ::

Zelenjave ne kupujemo, ko je sezona jemo sezonsko in pripravljamo zimnico, saj smo velika kmetija 2 000 kg krompirja bo pa le zadoščalo ter okol 200 zelnatih glav, korenje, peteršilja je bilo za 2 samokolnici, paradižnika že preko 50kg, kumare skoraj gnijejo na vrtu, ker jih sproti ne ponucamo, rdeča pesa, nizki fižol, feferoni, ...mleko, meso.

Jaz sem v prvem sporočilo samo razočarano sporočil, da so podražil na 6 evrov, normalno potem raje v mercatorju vzamem za 6-7 evrov, kot pa hodim 40km stran v PP. Kvaliteta pa je pri Hoferju na prvem mestu.

fosil ::

Ko smo že pri nutelli.
Nutella, ki se prodaja pri nas je drugorazredna in narejena na poljskem.
Kupi jo enkrat v mullerju in primerjaj. Razlika kot noč in dan.
Podobno je z večino izdelkov, ki jih delajo multinacionalke, kot je kozmetika, praški in podobno.
Kar preberte si na embalaži, kje je izdelek narejen.
Pri nas je ta roba iz poljske, romunije, bolgarije. Vse druga klasa.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Steinkauz ::

Najbolš je kupit podoben izdelek v različnih štacunah in potem primerjaš in izločiš tiste, ki ti niso kul.
Pač tisto poješ pa nikol več ne kupiš.
Tiste, ki so ti ok, kupiš tam, kjer je ceneje in to je to.

Vsaj tko jst delam in ko grem v trgovino, točno vem kaj je kul in kaj ni.

Vložena koruza recimo, sm probal mercator, hofer, špar ter ostale branded.
Branded so itak najdražje, kvaliteta kul. Mecator ok, hofer malo manj, od špara mi je pa ogabna, ker je vsa squishy
Kupim v mercatorju. Tuna v lastnem soku v hoferju full dobra, velik bolš k kakšne riomare, pa dobiš tavelko za ceno tamale ostalih firm.
In tako dalje

Dormage na tržnici je 3/4Ć(al pa še več) robe iste kot po trgovinah. Sadje in zelenjava, če hočeš kvaliteto je le doma pridelano ali kupljeno res domače.

Paprika povsod v štacunah ko jo kuhaš ostane skor ista, domača prov lepo razpade in da barvo/okus.
Česen(večino kitajski) moreš dat ene 5x več kot domačega, da dobiš kej okusa.

Pyr0Beast ::

Ko bi bila vsaj druga klasa, pa še to ni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ganon ::

Rio Mare je zame neužiten zdriz. Slabše tune v življenju še nisem jedel.

sss ::

kera tunina je pa dobra?

darkolord ::

Nobena :))

RejZoR ::

Ganon je izjavil:

Rio Mare je zame neužiten zdriz. Slabše tune v življenju še nisem jedel.


Nisem mislil, da bom kdaj to rekel, ampak fak no ste eni presrani. Neužiten zdriz bi bila sardele, ki so en teden stale na toplem, ne pa povsem normalna tuna, ki pač ne odgovarja tvoji fini riti. Stvar okusa, ni pa zato treba pisat da je "neužitni zdriz".
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

blackbfm ::

Ganon je izjavil:

Rio Mare je zame neužiten zdriz. Slabše tune v življenju še nisem jedel.


Ja nevem kaj si ti jedel, mogoče kakšno pokvarjeno.

Še pred kratkim je bila rio mare edina užitna tuna, zdaj je pa tudi večina ostalih postala kul in ni nekih hudih razlik.

krneki0001 ::

fosil je izjavil:

Ko smo že pri nutelli.
Nutella, ki se prodaja pri nas je drugorazredna in narejena na poljskem.
Kupi jo enkrat v mullerju in primerjaj. Razlika kot noč in dan.
Podobno je z večino izdelkov, ki jih delajo multinacionalke, kot je kozmetika, praški in podobno.
Kar preberte si na embalaži, kje je izdelek narejen.
Pri nas je ta roba iz poljske, romunije, bolgarije. Vse druga klasa.


Ravno zato midva hodiva v tujino (avstrija in italija) po stvari ki so prve klase, čeprav se tudi pri njih pozna kriza in imajo že veliko izdelkov iz "vzhodnega bloka". Še vedno pa so jogurti pri avstrijcih v šparu vsaj 50% cenejši kot pri nas v šparu (ko so jih pa oni imeli v akciji, so bili pri njih 14 centov, pri nas pa v akciji 63 centov - enaki jogurti, iste znamke, samo narejeni na drugem koncu evrope), mleko je tudi cenejše, pa še iz slovenije je, ker ga naši kmetje prodajajo v avstrijo, ker dobijo več denarja zanj. Recimo že nora cena je za viski. V avstriji je flaša dimple viskija od 24 do 27 evrov, pri nas je najcenejši v leclerku za 34, drugje pa 39 evrov ali več. Na koncu pripelješ iz avstrijskega špara cel voziček povhen za 70 do 80 evrov, pri nas pa je vsaj za 50% dražji, če greš v tapoceni štacune, v šparu je pa vsaj 150 evrov, če ne več enaka vsebina.

Meso in mesni izdelki, ter siri pa so v avstriji kr dost dražji kot pri nas. Le te pa hodiva iskat v italijo, kjer dobiš slovensko robo za polovično ceno. Slovenski pršuti, slovenski sir je od 30 do 50% cenejši v italiji, tako da se splača.

Uglavnem kupujeva v tujini, tukaj pa samo občasno skočiva po kruh(če domačega - doma spečenega zmanjka).

Cena bencina tudi ni toliko višja v tujini, je pa bencin mnogo boljši od naše brozge. Avto naredi občutno več kilometrov in občutno tišje deluje. Tako da se tudi že sama vožnja v avstrijo ali italijo splača, da ne bo kdo rekel, da porabiš tok goriva, da nič ne prišparaš.


Kar se pa šiptarjev in njihovega sadja tiče, naj pa kdo pride v BTC zjutraj pred lidl, ko se le ta odpira, pa naj pogleda kje kupujejo šiptarji sadje. Tisto sadje, ki ga imajo na dan znižanega v lidlu v btc-ju, ga pokupijo v prve pol ure šiptarji in ga potem na tržnici prodajajo za dvojno ceno. Pa če pride kdo še pred tem ko se odpre lidl in gre malo po tržnici, bo videl, da imajo naoljene krpe in z njimi mažejo jabolka in ostalo sadje s trdo lupino, da se le to sveti in da je dlje obstojno. Svinjarija, da ni večje.

Ma ni pogojev, da bi karkoli kupil od šipcev na tržnici al pa v naših štacunah, dokler je v tujini vse to ceneje. Sadje imamo pa doma, sezonsko, pa zelenjavo tudi. Letos je že okol 50 kozarcev marmelade nakuhano, kr nekaj rožic za čaje nabrano in ogromno zelenajve zmrznjene ali pa vložene.

Pa še anekdota: Sem šel mimo šipca na tržnici in je ena mama spraševala; "Iz kje pa so te breskve?", pa ji šipec čist tekoče slovensko odgovori; "Iz drevesa!".

-valvoline- ::

Prevoz je skoz dražji(beri našpanane cene goriv) seveda to podraži vse,od surovine do izdelke. 1l benza je dražji kot npr 1kg kruha,za ceno 1l benza dobiš 2kg paradižnika,3-4kg krompirja.... skratka absurdno in daleč od nekega normalnega cenovnega razmerja. Realne cene hrane če upoštevamo ceno goriva so najmanj za 50 pa tja do 100% več kot so sedajne.

krneki0001 ::

V tujini je gorivo še dražje, zakaj pa imajo oni potem nižje cene za iste izdelke?

-valvoline- ::

krneki0001 je izjavil:

V tujini je gorivo še dražje, zakaj pa imajo oni potem nižje cene za iste izdelke?

Nič ni cenejše,cene so tam-tam. Jogurti 50% cenejši? Kaj se hecaš? Meso je za 50-100% dražje,kruh tudi.Sadja in zelenjave da sploh ne omenjam saj so doloceni izdelki tudi do 5x drazji k pr nas.

djordjevic ::

Wox je izjavil:

Mladci (predvidevam) ki uživajo nutelo ali nutoko in pijejo afro ali coca colo. Družbenih vrednot mladina pri nas več nima in očitno jim je tudi prehranjevalna kultura v riti. Ni čudno, da nam zdravstveni sistem propada.

Koji K imajo družbene vrednote s tem, kaj zasebno ješ? Pa najsi imaš 60 ali 160 kg? ;(
No grave is deep enough to keep us in chains.

jest10 ::

RejZoR je izjavil:

Ganon je izjavil:

Rio Mare je zame neužiten zdriz. Slabše tune v življenju še nisem jedel.


Nisem mislil, da bom kdaj to rekel, ampak fak no ste eni presrani. Neužiten zdriz bi bila sardele, ki so en teden stale na toplem, ne pa povsem normalna tuna, ki pač ne odgovarja tvoji fini riti. Stvar okusa, ni pa zato treba pisat da je "neužitni zdriz".


Daj poizkusi kdaj še kaj drugega, poleg Rio Mare. >:D

djordjevic ::

Izmed tun, ki sem jih poskusil, torej Rio Mare (ok), Calvo (žagovina), Safcol (ok), se mi je še najbolj dopadla Delamarisova.
No grave is deep enough to keep us in chains.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera tuna v olivnem olju ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16832974 (2188) mitkos
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347103811 (40269) zmaugy
»

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18649768 (28166) gruntfürmich
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28462319 (56393) ...:TOMI:...
»

Lidl kvaliteta...? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19156138 (43587) darkolord

Več podobnih tem