» »

Podražitve v trgovinah

Podražitve v trgovinah

Temo vidijo: vsi
1
2
3

energetik ::

Ne vem, kako vam je tuna iz Hoferja boljša od drugih. Poskusil sem jo že 2x v roku 2 let, pa je vedno imela notri polno koščic in okus po sardelah. To je ena od redkih stvari, ki jih v Hoferju ne kupim.
Delamaris je OK.

djordjevic ::

energetik je izjavil:

Poskusil sem jo že 2x v roku 2 let, pa je vedno imela notri polno koščic in okus po sardelah.

Jap, potrjujem.
No grave is deep enough to keep us in chains.

iso2000 ::

49106 je izjavil:

Pozimi pa?

Pozimi je čisto vseeno kje boš kupil paradižnik, ker bo povsod bolj kot ne plastičen. Poreklo Nizozemska. Pomeni, da raste v kakšni plastični hišici pod umetnim soncem. Verjetno niti ne v zemlji.
Tako, da je vseen drek ali ga kupiš pri Hoferju ali pri Tušu ali pa pri šiptarju. Če ni seveda uvožen iz kakšenga Egipta, ampak tam bi bila pa cena malo bolj premium, se bojim...

LeQuack ::

A RioMare tune hrani z zlatom, da so po 3€ na eno majhno konzervo? S tem da ko olje odliješ je samo še 2/3 teže.
Quack !

djordjevic ::

Pa kje vi kupujete tune, bog vas nima rad? Jaz jih običajno kupim pakirane po 7 komadov, ko je kaka akcija v Leclercu, in to za 4-5 evrov. Še tiste neke fensi variante ala tunine solate ne stanejo po 3 evre na konzerve, s tem da jih je tudi po 150g+.
No grave is deep enough to keep us in chains.

krneki0001 ::

-valvoline- je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

V tujini je gorivo še dražje, zakaj pa imajo oni potem nižje cene za iste izdelke?

Nič ni cenejše,cene so tam-tam. Jogurti 50% cenejši? Kaj se hecaš? Meso je za 50-100% dražje,kruh tudi.Sadja in zelenjave da sploh ne omenjam saj so doloceni izdelki tudi do 5x drazji k pr nas.


Ogromno stvari je orenk cenejše (jogurti in mleko še posebej), meso in mesni izdelki so dražji (če bi prebral cel sestavek, ne samo prvega stavka, bi videl da sem to tudi napisal). Sem skoraj vsak teden enkrat v celovcu.

Tudi športni rekviziti so cenejši kot pri nas (sports expert trgovina), da o kakih tehničnih zadevah ne govorimo.

djordjevic ::

Kaj pa vem glede tehnike. Spletne trgovine, ja, običajne pa ... Ne najbolj. Big bang imo v cenah pogosto šije Mediamarkt (kar se tevejev tiče, recimo). Gotovo pa se najdejo izdelki ali cel segment njih, ki so cenejši. Sploh ob kakih akcijah, ki jih imajo itak konstantno.
No grave is deep enough to keep us in chains.

energetik ::

krneki0001 je izjavil:

Ogromno stvari je orenk cenejše (jogurti in mleko še posebej), meso in mesni izdelki so dražji (če bi prebral cel sestavek, ne samo prvega stavka, bi videl da sem to tudi napisal). Sem skoraj vsak teden enkrat v celovcu.
Porabiš pa za vsaj 20€ bencina, ki ti zelo verjetno izniči ves morebitni prihranek.

pingo76 ::

Ker pojem ene 4 do 7 piksen tune na teden vam priporočam da poskusite tunino iz une garaže ki ji pravijo Eurospin pod blagovno znamko Athena. 150g piksna tunine v deviškem (beri Castrol) oljčnem olju (ali obalno pravoverno olivnem olju :) ). za euro ali cent gor dol. Zelo dobra "socialna" tuna. Riomare v slo? Hahaha! V italiji morda res pri nas pa dobiš notri oko ali ritno luknjo tune! :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

RejZoR ::

jest10 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Ganon je izjavil:

Rio Mare je zame neužiten zdriz. Slabše tune v življenju še nisem jedel.


Nisem mislil, da bom kdaj to rekel, ampak fak no ste eni presrani. Neužiten zdriz bi bila sardele, ki so en teden stale na toplem, ne pa povsem normalna tuna, ki pač ne odgovarja tvoji fini riti. Stvar okusa, ni pa zato treba pisat da je "neužitni zdriz".


Daj poizkusi kdaj še kaj drugega, poleg Rio Mare. >:D


Verjemi sem poizkusil že marsikaj. Tud file tune, ki ni iz konzerve. In Rio Mare prav nič ne fali kot tud ne fali nič tuni iz Lidla. Za Hofer ne vem kakšno ima. Edino kar moraš te gledat je to, da je v olivnem ali lastnem soku ter da gre za kose. Enkrat sem vzel mlete koščke pa ima okus precej drugačen in tud sama textura mesa je bila povsem drugačna. Nikakor pa ne bi okronal zadeve kot neužitni zdriz. Pač mi ni odgovarjalo. Je pa nekako logično, da so pri teh mletih koščkih verjetno "nižjekakovostni" kosi mesa, celih verjetno ne bi šli mlet, ampak pač uporabijo "ostanke", ki ostanejo od onih kjer dajejo v konzerve cele kose.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krneki0001 ::

energetik je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Ogromno stvari je orenk cenejše (jogurti in mleko še posebej), meso in mesni izdelki so dražji (če bi prebral cel sestavek, ne samo prvega stavka, bi videl da sem to tudi napisal). Sem skoraj vsak teden enkrat v celovcu.
Porabiš pa za vsaj 20€ bencina, ki ti zelo verjetno izniči ves morebitni prihranek.


Nič ne izniči. Če na en voziček prišparaš 50 evrov, avto porabi pa recimo 12 do 13 litrov do celovca in nazaj, sem na dobičku in to velikem. Če pa še gor povhen tank tankam, je pa poraba še manjša in avto še tišje dela.

Kolega, ko je dobil otroka je kupoval milupa mleko za otroka v avstriji. Celomesečna zaloga tega mleka ga je prišla 80 evrov ceneje kot v sloveniji.

Evo še ena primerjava;
ženska pohodniška jakna jack wolfskin s podlogo iz velurja(2 jakni v eni) je bila v Sport Expert v celovcu 169 evrov. Cena je bila znižana zato, ker je bil to lanski model. Identična (enaka) jakna v sloveniji v gigasportu je bila 369 evrov, prodajali so jo pa kot najnovejšo kolekcijo jack wolfskina.
Lansko leto jeseni je bilo to, ko sva za ženo nabavljala jakno in v soboto sva jo kupila v SE, v ponedeljek (2 dni kasneje) sem jo gledal v gigasportu.

Če to niso hude razlike, potem pa ne vem kaj. pa je celovec samo 80km stran od ljubljane in potrebuješ 45 minut do tja.

Predvidevam, da to vedo tudi v gigasportu, pa so šli jakne kupit v avstrijo, potem so pa ceno nabil za 200 evrov na jakno in jo pri nas prodajal kot najnovejšo kolekcijo.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Akcije so tut pr nas,mogoče da omenjeno jakno ko je razprodaja dobiš tle ceneje k gor. Ni mi jasno kje si vidu cenejše mleko tja,maximalno par c na liter. BTW v MB interspar vsak vikend kar mrgoli hrvatov(ki so tradicionalni at shoping migranti) pa tudi avstrijcev,ki so še posebej navdušeni nad cenami mesnih izdelkov in zelenjavo iz MB tržnice.
Konc je cajtov k se je splačalo hodit v AT po nakupih.Kvecjemu se situacija obrača v prid domačih trgovcev.

mojsterleo ::

pingo76 je izjavil:

Ker pojem ene 4 do 7 piksen tune na teden vam priporočam da poskusite tunino iz une garaže ki ji pravijo Eurospin pod blagovno znamko Athena. 150g piksna tunine v deviškem (beri Castrol) oljčnem olju (ali obalno pravoverno olivnem olju :) ). za euro ali cent gor dol. Zelo dobra "socialna" tuna. Riomare v slo? Hahaha! V italiji morda res pri nas pa dobiš notri oko ali ritno luknjo tune! :/

athena je kr dobra ja.sicer je niso tesirali ampak po moje bi bila dost visoko uvrscena.res pav eurospin ne zavijem prav pogosto,razen ko grem po makarone,ker imajo dost impresivno ponudbo in poceni.
kar se koscic v hofer tunini tice HALO jes ribe valda da bo vsak izdelek iz rib lahko imel kaksno koscico (ki je mehka da se v ustih kar stopi). tko kot sardine moj necak jih ne mara ker domnevno vsebujejo KOSTI. HALO v sardinah ni niti 1 kosti...
a mislis da jih v rio mare ni? itak da so sam ker je masa v rio mare fino zmleta jih ne opazis. da ne omenjam pretirano slan okus s priokusom po olju. ampak pustmo to.
kosckov tune pa tudi sam ne maram. to je pa res najbolj ogaben ribji izdelek.en smorn zmletih ribjih kosckov (niti ne bi upal trditi da so od tune). ce bi bil klosar bi to pustil v trgovini majke mi.

krneki0001 ::

-valvoline- je izjavil:

Akcije so tut pr nas,mogoče da omenjeno jakno ko je razprodaja dobiš tle ceneje k gor. Ni mi jasno kje si vidu cenejše mleko tja,maximalno par c na liter. BTW v MB interspar vsak vikend kar mrgoli hrvatov(ki so tradicionalni at shoping migranti) pa tudi avstrijcev,ki so še posebej navdušeni nad cenami mesnih izdelkov in zelenjavo iz MB tržnice.
Konc je cajtov k se je splačalo hodit v AT po nakupih.Kvecjemu se situacija obrača v prid domačih trgovcev.



Lej, kolikokrat je treba še povedat to kar je bilo že napisano - V AVSTRIJI SO MESO IN MESNI IZDELKI, ter siri mnogo dražji kot pri nas in seveda so potem avstrijci zadovoljni z našimi cenami.

Meni osebno se pa gabijo zadeve, ki jih nekateri tukaj v sloveniji prodajajo, še posebej kako meso iz tuša, ki je stalo 10 let v hladilnici na madžarskem, potem so ga pa v slovenijo prodal (pri nas se take stvari stran vrže), ker slovenci pa vso svinjarijo požremo. (je bila par mesecev nazaj afera, ki pa je hitro potihnila)
Tudi zelo ceneno vodo z okusom je tuš poizkusno pripeljal v slovenijo. Na češkem so polnili flaše v polnilnici z vodo iz pipe, dodali malo malinovega sirupa in je bila proizvodna cena s prevozom do slovenije 9 tolarjev, če ne še manj za flašo liter in pol, prodajal jo je pa po 45 tolarjev in smo vse pokupili slovenci. (to je pa bilo javno, pa kot test, kaj slovenci vse požremo, samo da je poceni).
Slovenci bi drek pojedl, sam da je poceni pa lepo zapakiran. Na žalost.

mojsterleo ::

ti mesas dva izraza: 'poceni' in 'normalna cena'.
v nemskem lidlu stane zobna pasta dentolux (zmagovalka zadnjega VIP testa btw) 55 centov. pri nas je 99 centov.
v nemciji je prva po normalni ceni, medtem ko je druga pri nas poceni. stekas foro? ni vse dobro kar je drago in ni vse zanic kar je poceni.
zalostno je dejstvo ki ga nekateri izpostavljate, da avstrijci k nam pridejo kupovat MESO IN SIRE. to pomeni da je v drzavi s 3x visjim standardom roba cenejsa kot pri nas (razen mesa in sirov). se nikomur ne zdi, da s tem nekaj ne stima? kam ponikne ves dodaten denar ki ga izmolzejo iz naivnih slovenceljnev? pa ne mi rect da prevoz ene zobne kreme iz nemcije podrazi izdelek za 50%?

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

-valvoline- je izjavil:

Sadja in zelenjave da sploh ne omenjam saj so doloceni izdelki tudi do 5x drazji k pr nas.

Ti pa še nisi izven Mercatorja nosa izvlekel, a?

Konkretno: Melona.
Kila (drugi razred) pri lokalnem šiptarju: €2.7
Kila (drugi razred... očitno pre zrela, da ne rečem gnila) lokalni Mercator: €0.99
Kila (drugi razred) lokalna trgovinica: €1.29
Kila (prvi razred) italijanska trgovinica z zelenjavo in sadjem: €0.79

Če pa pogledamo razne solate, paprike, paradižnik pa še kaj... je v italiji najmanj na pol cene. Poleg tega una mala trgovinica kamor zahajam drži skoraj izključno italijansko robo prve klase (če pa temu ni tako te pa prodajalec opozori preden se odločiš za nakup). Zakaj te opozori... ker mu ni vseeno kaj o njem govorijo stranke. In glede na to, da zalaga ogromno gostiln od v okolici čedada ter še kar nekaj na slovenski strani. Ima prav.

Ne ti meni da so stvari v tujini dražje. Dokler imamo pri nas take cene mi 'dol visi' za razne 'kupujem slovensko' akcije. Grem raje v italijo in kupujem italijansko (a je mogoče v sloveniji kje sploh kupit česen ki ni kitajski?). S tem dobim kvaliteto za primerno ceno.

Pa ni samo zelenjava opazno cenejša (in boljša). Alkohol (če ti pač to sede) je bistveno cenejši. Prav tako razne slaščice (piškoti, nutela, čokolada...), detergenti, razni izdelki za osebno nego, testenine, riž... Za mleko in ostale mlečne izdelke ne vem, ker se omejujem na to kar mi nudi melkarna Planika (pa recimo domače stvari lokalnih kmetov). Meso in ribe pa imajo ceno tam-tam. Je pa res da je lokalno meso boljše. Ribe pa nabavljam direkt pri ribiču in prišparam maržo trgovca (0.8kg rombo za €12, recimo).

Rada jem dobro, kvalitetno in relativno poceni. Ne boš me prepričal da je to možno pri slovenskih (in 'slovenskih') trgovcih.
Life is as complicated as we make it...

Steinkauz ::

Italija ima žgane pijače res smešno poceni. Amareto 0,7l najcnej pri nas 8 eur(v hoferju je bil 6 dokler so ga mel), v italiji 3,5eur. Jst sm bil sam 8-O
Nižje trošarine i guess

darkolord ::

Pithlit: kje pa je ta italijanska trgovinca?

gendale ::

najcenejša alkoholna pijača (cena za g alkohola) je pri nas kako poceni vino al pa rum

aja, škoda da nimamo ameriških cen mesa

tisto je pa skoraj zastojn v primerjavi z nami (recimo 0.454kg piščanca za 3€)

Pithlit ::

darko: Čedad. Drugač pa je Italija polna takih trgovinic.
Life is as complicated as we make it...

Mr Hilter ::

jalovec09 je izjavil:

Grem danes slučajno v Perutnino Ptuj po meso pa vidim, da so pišč.fileje pakiran po 2.5kg podražil na 5.99/kg. Vedno so boli po 4.99 evrov/kg, če si vzel 2.5kg v kup. Ne gledam TV-ja in malo berem novic, ali so spet podražil.
Potem pa govorijo, kako je slabo SLO gospodarstvo, greš pa v Hofer pa vsaka stvar je cenejša in KVALITETNA, pri njih, kar sem kupil še vedno je bilo OK. Nisem zbirčen le za tistih nekaj evrov hočem, da je roba OK.


So podražali že kakšna dva do tri mesece nazaj :(

Fizikalko ::

krneki0001 je izjavil:



Kolega, ko je dobil otroka je kupoval milupa mleko za otroka v avstriji. Celomesečna zaloga tega mleka ga je prišla 80 evrov ceneje kot v sloveniji.



No, pretiravat res ni treba. Sam sem za otroka, ki je v prvem letu popil precej tega mleka, mesečno (ista firma in po slovenskih cenah) zapravil manj kot 80 EUR, kaj šele, da bi bila razlika 80 EUR... Razen, če ga v AT zastonj talajo.

Alamar ::

Ker pojem ene 4 do 7 piksen tune na teden vam priporočam da poskusite tunino iz une garaže ki ji pravijo Eurospin pod blagovno znamko Athena.
Res so najboljše, kar sem jih sprobal in to za normalno ceno. Ampak 7 piksen na teden? A veš, da to ni preveč zdravo.
Ogromno stvari je orenk cenejše (jogurti in mleko še posebej)
To je bulšit. niso cenejši. Potem bi bili logično tudi siri cenejši, ker so iz iste surovine.
Aja pa glede lešnikovih namazov. Nikoli jih nismo marali, tudi nutelle že dvajset let nazaj. Nutoko pa z veseljem uporabljamo. Toliko o nutelli, kot najboljšem namazu. Okusi so različni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

krneki0001 ::

Fizikalko je izjavil:

krneki0001 je izjavil:



Kolega, ko je dobil otroka je kupoval milupa mleko za otroka v avstriji. Celomesečna zaloga tega mleka ga je prišla 80 evrov ceneje kot v sloveniji.



No, pretiravat res ni treba. Sam sem za otroka, ki je v prvem letu popil precej tega mleka, mesečno (ista firma in po slovenskih cenah) zapravil manj kot 80 EUR, kaj šele, da bi bila razlika 80 EUR... Razen, če ga v AT zastonj talajo.


Kdo pretirava?
400g milupa aptamil začetno mleko stane pri nas od 12 do 15 evrov in ker njegova žena ni mogla dojit, je moral stalno kupovat to mleko. Edino kjer si ga občasno ceneje dobil, je bil miler, kjer je bil kdaj pa kdaj v akciji po 9 evrov.
V avstriji pa je cena za isto pakiranje 6 evrov.

Zgodovina sprememb…

PALOMINO ::

Dejstvo je, da imamo slovenceljni v glavo vcepljeno da Hofer, Lidl in Eurospin so za reveže.
Ker pa seveda slovencelj ne mara, da ga sosed vidi v kakšni izmed teh trgovin "za reveže" bo raje hodil v bližnji Mercator, Tuš ali Spar. Tako to je.
Sam sicer čedalje pogosteje zahajam v Lidl in Hofer, ne rečem da imajo vse ok. Ampak je ugodneje in boljše kot kakšen Spar, ki BTW sploh ni več poceni in je že skoraj na nivoju Mercatorja. Tudi vse te kartice, pike in ostala jajca mi gredo na kurac, ker ljudi vodijo kot ovce, da jih potem šišajo...ker naivneži pridejo kao nekaj prišparat.

Sicer pa, nakupovalne navade so stvar okusa, kot bi rekla opica, medtem ko je lizala drek...

jest10 ::

krneki0001 je izjavil:

Fizikalko je izjavil:

krneki0001 je izjavil:



Kolega, ko je dobil otroka je kupoval milupa mleko za otroka v avstriji. Celomesečna zaloga tega mleka ga je prišla 80 evrov ceneje kot v sloveniji.



No, pretiravat res ni treba. Sam sem za otroka, ki je v prvem letu popil precej tega mleka, mesečno (ista firma in po slovenskih cenah) zapravil manj kot 80 EUR, kaj šele, da bi bila razlika 80 EUR... Razen, če ga v AT zastonj talajo.


Kdo pretirava?
400g milupa aptamil začetno mleko stane pri nas od 12 do 15 evrov in ker njegova žena ni mogla dojit, je moral stalno kupovat to mleko. Edino kjer si ga občasno ceneje dobil, je bil miler, kjer je bil kdaj pa kdaj v akciji po 9 evrov.
V avstriji pa je cena za isto pakiranje 6 evrov.

900g pakiranje stane v Merkatorju malenkost čez 16€

RejZoR ::

PALOMINO je izjavil:

Dejstvo je, da imamo slovenceljni v glavo vcepljeno da Hofer, Lidl in Eurospin so za reveže.
Ker pa seveda slovencelj ne mara, da ga sosed vidi v kakšni izmed teh trgovin "za reveže" bo raje hodil v bližnji Mercator, Tuš ali Spar. Tako to je.
Sam sicer čedalje pogosteje zahajam v Lidl in Hofer, ne rečem da imajo vse ok. Ampak je ugodneje in boljše kot kakšen Spar, ki BTW sploh ni več poceni in je že skoraj na nivoju Mercatorja. Tudi vse te kartice, pike in ostala jajca mi gredo na kurac, ker ljudi vodijo kot ovce, da jih potem šišajo...ker naivneži pridejo kao nekaj prišparat.

Sicer pa, nakupovalne navade so stvar okusa, kot bi rekla opica, medtem ko je lizala drek...


Mene boli falus kje me vidijo sosedje. Hrano vglavnem kupujem v Lidlu, zelo zelo redko zaidem v kakšen Mercator in Spar. V Tuš Cash & Carry vglavnem kupujem kozmetičen stuff, ker tega Lidl nima veliko. Pa ker imam ta Tuš ene 400 metrov stran od službe in mi je praktično spotoma, ko grem domov.
Za večino pa mora bit na dvorišču VW Golf, vidit te morajo v najdražjih štacunah kako nabavljaš najdražji stuff in okoli ust moraš bit vedno od zenfa. The Slovenian way.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mr.B ::

Za mesečno fasungo, večinoma Avstrija. In če tam nekaj stane enako kot tu, seveda nima nikakršne deklaracije za bolgarijo in Polsko, ter ostali trg. Kvaliteta je očitna kot če primerjaš Nutello iz Milerja in Nutelo iz Merkatorja. In seveda ko primerjajo Nutelo ki jo prodajajo v Merkatorju, je slabše kvalitete kot tista od hoferja ali Lidla. Prav tako isti proizvajalec dela z recimo Paprikin Namaz za Merkator, kot tudi za Lidl. Samo pri nas mora pisati Natureta, z lesenimi feferonu. Da smo si na jasnem Radesnka 1.5 litra stane v avtriji 0.5€, v lidlu 0.57€, v Merkatroju pa ?
Sadje ki ga kupujeete v Merkatroju prihaja iz borze v Italiji, nima nikakršne veze s Slovensko. Glede na prezaposlenost Inšpektorjev, bi rekel, da je hrana v Lidlu in Hoferju bolj pod nadzorom, kot pri najboljšem sosedu. Še večja vrjetnost je da je Slovensko v pravem pomenu besede.

Sicer pa ko je že poletje, se spomnite lanskoletnih testov krem za sončenje, tistih namenjenih za Bolgarski trg v Merkatorju, in tistih za Slovence No name v Hoferju in Lidlu ?
V glavnem kupujte v Merkatorju, in plačujte za specialitete v povprečju 2x toliko, kot le ti stanejo v Metroju. In verjemite kvaliteti, ki jo tam plačate, nekdo pač mora odplačati kredite za nepremičnine, in družinske nakupe, kot pomoč prijateljem.
Sicer zadnji obisk v Češki trgovini, mislim Češki kot državi, sem bil presenečen, koliko izdelkov prihaja iz Češke, in koliko izdelkov ima v deklaraciji, kak drug jezik kot Češki.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

RejZoR ::

Imam občutek, da imajo tile nemški trgovci zelo strogo kontrolo kakovosti in tud če zadeva roma na poljski in češki trg zarad tega ne dopuščajo šlamparije. Vsaj tak občutek imam, ko bereš okol o teh firmah.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ganon ::

RejZoR je izjavil:

Ganon je izjavil:

Rio Mare je zame neužiten zdriz. Slabše tune v življenju še nisem jedel.


Nisem mislil, da bom kdaj to rekel, ampak fak no ste eni presrani. Neužiten zdriz bi bila sardele, ki so en teden stale na toplem, ne pa povsem normalna tuna, ki pač ne odgovarja tvoji fini riti. Stvar okusa, ni pa zato treba pisat da je "neužitni zdriz".


Smešen post. Napisal si tako, kot da je Rio Mare najcenejša tuna na trgu in me sedaj označuješ za "presranega", ker mi ta ogaba ni všeč. Ker jaz pa jem le najboljše in najdražje stvari. Rio Mare je ena najdražjih tun v naših trgovinah in za tak denar bi resno pričakoval (najboljšo) kvaliteto, ne pa da dobim neužiten zdriz, ki ni ničemur podoben in ki se skrije skoraj pred vsemi ostalimi tunami na trgu.

RejZoR ::

Ganon je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Ganon je izjavil:

Rio Mare je zame neužiten zdriz. Slabše tune v življenju še nisem jedel.


Nisem mislil, da bom kdaj to rekel, ampak fak no ste eni presrani. Neužiten zdriz bi bila sardele, ki so en teden stale na toplem, ne pa povsem normalna tuna, ki pač ne odgovarja tvoji fini riti. Stvar okusa, ni pa zato treba pisat da je "neužitni zdriz".


Smešen post. Napisal si tako, kot da je Rio Mare najcenejša tuna na trgu in me sedaj označuješ za "presranega", ker mi ta ogaba ni všeč. Ker jaz pa jem le najboljše in najdražje stvari. Rio Mare je ena najdražjih tun v naših trgovinah in za tak denar bi resno pričakoval (najboljšo) kvaliteto, ne pa da dobim neužiten zdriz, ki ni ničemur podoben in ki se skrije skoraj pred vsemi ostalimi tunami na trgu.


Eni pač ne znate cenit hrane kakršnakoli že je. Ne bom ti zdej začel pridigat z lačnimi v afriki ampak so verjetno tud pri nas ljudje, ki bi bili v sedmih nebesih če bi lahko jedli že ta tvoj neužitni zdriz.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jest10 ::

In zakaj bi morali ceniti izdelek, ki s kvaliteto ne upraviči svoje cene?

Brane2 ::

Meni je tudi Hoferjeva tuna zakon. €0,5x za 180 g pakungo IIRC.

Rio Mare nima za burek.
On the journey of life, I chose the psycho path.

žana ::

Nutella se lahko skrije proti tem evrokremu, ki ga imajo v Lidlu :)


pa lep dan :D
Play music with real instruments.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

RejZoR ::

Pismo kako da tegale še nisem videl? Bo treba probat. Jezst ponavadi jemljem tole:

Choco Nussa

Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

gendale ::

nemška nutella za rjavo, bela linolada za belo je od teh namazov meni najbolse

mojsterleo ::

lol rejzor za ceno ene riomare plocevinke dobim v hoferju skoraj dve, in za razliko od nekega napol fasiranega zdriza z okusom po olju in slanem, ima hofer tuna vsaj okus po ribi, aftertaste je pa oljnat. o (pre)slanem pa ne duha ne sluha.
@aqua ne mores primerjat evrokrema z lesnikovim namazom. ga pa imajo tudi v lidlu ,pozabil ime (nekaj v smislu nutessa), ampak je v taki zeleni pakungi. mislm da mora imet najmanj 13% lesnikovega contenta da se lahko tako prodaja sploh.

blackbfm ::

da je katera tuna boljša od rio mare, je samo metanje peska v oči:D folku gre v nos samo cena, zato tako pljuvajo.

mojsterleo ::

reklame delajo cudeze ane blackclw?

RejZoR ::

In kdo te sili kupovat Rio Mare? Pač ti ne odgovarja. Big f deal. Ampak še vedno ni neužitni zdriz. Pač teb ne odgovarja, ni pa zato neužitni zdriz. Kolikokrat ti moram še ponovit, da boš dojel?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

blackbfm ::

mojsterleo je izjavil:

reklame delajo cudeze ane blackclw?

Nevem kakšno vezo ima reklama sploh tu. Poglej če bi bila tuna slaba jo sigurno ne bi zagovarjal. Sem pa že rekel, da imaš zdaj konkurenčne izdelke, ki niso toliko slabši kot so cenejši..tako da če gledaš na keš je že smiselno vzet cenejšo alternativo. Je pa riomare še vedno na vrhu.

mojsterleo ::

ce ti denar ni ovira, zakaj potem raje ne kupis safcol, ki je dejansko najboljsa tuna v konzervi??
das 2€ za 80g in uzivas v de facto najboljsi tunini...
rejzor kje sem rekel da je rio mare 'neuziten' zdriz? samo to, da je prevec zmlet, preslan in prevec oljnat. poleg tega vecina rio mare produktov ni iz italije, kot reklamirajo. ta podatek je sicer ocitno drzavna tajna, ker ga na redkih rio mare paketih imajo napisanega. pogosto ni tega niti na sami plocevinki, ampak izvor vsebine izves po stampiljki ali kaki drugi subtilni oznacbi.
made in R.S.A. HM kaj je to? south africa? south alaska? ........
za sardine je mal lazje k so v grobem v evropi ene 4 fabrike ki to delajo. maroko, francija in hrvaska (2). sam da odprem ribo ze v grobem vem odkod je.

Ganon ::

blackbfm je izjavil:

mojsterleo je izjavil:

reklame delajo cudeze ane blackclw?

Nevem kakšno vezo ima reklama sploh tu. Poglej če bi bila tuna slaba jo sigurno ne bi zagovarjal. Sem pa že rekel, da imaš zdaj konkurenčne izdelke, ki niso toliko slabši kot so cenejši..tako da če gledaš na keš je že smiselno vzet cenejšo alternativo. Je pa riomare še vedno na vrhu.


Haha.

blackbfm ::

MojsterLeo ti si zih jedu kaksen fejk riomare.

Alamar ::

Zanimivo, me je pa tunina (vse različice) iz Hoferja od ogabne do povprečne in je ena redkih stvari, ki jo ne kupujem tam. Rio Mare je odlična, a prav tako je odlična Athena iz Eurospina za pol cene RM. Še enkrat, okusi so različni.:)

Še glede izvora sadja in zelenjave, ki gre nekaterim v nos. Recimo sadje in zelenjava je v Lidlu skoraj komplet uvoz, v Hoferju je nekaj več slovenskega (jabolka, paradajz...), v Mercatorju je pa v sezoni veliko slovenskega porekla. Ravno včeraj sem bil tam in sem kupil SLO kumare, bučke, solato, krompir, kolerabo in breskve. Čebula je bila iz Italije, rdeča paprika iz Madžarske, slive iz Hrvaške in česen presenetljivo iz Španije. To je sedaj v sezoni, pozimi je itak tuto kompleto iz uvoženih rastlinjakov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

krneki0001 ::

jest10 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Fizikalko je izjavil:

krneki0001 je izjavil:



Kolega, ko je dobil otroka je kupoval milupa mleko za otroka v avstriji. Celomesečna zaloga tega mleka ga je prišla 80 evrov ceneje kot v sloveniji.



No, pretiravat res ni treba. Sam sem za otroka, ki je v prvem letu popil precej tega mleka, mesečno (ista firma in po slovenskih cenah) zapravil manj kot 80 EUR, kaj šele, da bi bila razlika 80 EUR... Razen, če ga v AT zastonj talajo.


Kdo pretirava?
400g milupa aptamil začetno mleko stane pri nas od 12 do 15 evrov in ker njegova žena ni mogla dojit, je moral stalno kupovat to mleko. Edino kjer si ga občasno ceneje dobil, je bil miler, kjer je bil kdaj pa kdaj v akciji po 9 evrov.
V avstriji pa je cena za isto pakiranje 6 evrov.

900g pakiranje stane v Merkatorju malenkost čez 16€


Ja, milupa nadaljevalno mleko, za starejše od 12 mesecev. Ne pa milupa aptamil začetno mleko.

jest10 ::

krneki0001 je izjavil:

jest10 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Fizikalko je izjavil:

krneki0001 je izjavil:



Kolega, ko je dobil otroka je kupoval milupa mleko za otroka v avstriji. Celomesečna zaloga tega mleka ga je prišla 80 evrov ceneje kot v sloveniji.



No, pretiravat res ni treba. Sam sem za otroka, ki je v prvem letu popil precej tega mleka, mesečno (ista firma in po slovenskih cenah) zapravil manj kot 80 EUR, kaj šele, da bi bila razlika 80 EUR... Razen, če ga v AT zastonj talajo.


Kdo pretirava?
400g milupa aptamil začetno mleko stane pri nas od 12 do 15 evrov in ker njegova žena ni mogla dojit, je moral stalno kupovat to mleko. Edino kjer si ga občasno ceneje dobil, je bil miler, kjer je bil kdaj pa kdaj v akciji po 9 evrov.
V avstriji pa je cena za isto pakiranje 6 evrov.

900g pakiranje stane v Merkatorju malenkost čez 16€


Ja, milupa nadaljevalno mleko, za starejše od 12 mesecev. Ne pa milupa aptamil začetno mleko.

Aptamil 1. Začetno mleko. 16,xx€

Terman ::

Glede šiptarjev na tržnicah je pa tako: itak, da imajo izven sezone isto sranje kot megamarketi. Če že kupuješ pri šiptarjih kupuj sezonsko in še to le pri šiptarju, ki mu zaupaš. Jaz sem odkril en zelo dober test: ko ti ponuja kaj za pokusit, poizkusi izbrati kakšen drugi sadež. Če reče, da tisti pa ni za poizkušanje...

Drugače pa obstajajo tudi bio trgovine in tržnice, ki me niso še nikoli razočarale. Cena je sicer zasoljena, vendar je hrana res kot s kmetije (imam doma kmetijo, tako da vem kaj govorim). Edini problem je, ker nisem še navajen, da mi kupljene stari začnejo gnit :)

Fizikalko ::

Loocas ::

Glede tune in podobnega. Meni je najboljš tunina solata ALmare Seafood iz Hoferja. Konzerve pakirane po 280g.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera tuna v olivnem olju ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16832974 (2188) mitkos
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347103812 (40270) zmaugy
»

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18649768 (28166) gruntfürmich
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28462319 (56393) ...:TOMI:...
»

Lidl kvaliteta...? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19156138 (43587) darkolord

Več podobnih tem