» »

katera tuna v olivnem olju ?

katera tuna v olivnem olju ?

«
1
2 3 4

#000000 ::

OK. morda ni ravno problem človeštva :) je pa dokaj blizu za nas SLOVENE.

Katera tuna iz naslova se vam zdi naj naj naj ?

Meni as do mar, in calvo, ampak ga ni za dobit pr nas že nekaj let.

Ima kdo kak prdelog kaj bi bilo za dobro ceno in dokaj užitno ?

chucki ::

Calvo, ker rio mare mi je nekako preveč suh :) Zraven pa še domača mlada čebula, pa je zadah popoln :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

barakus ::

Hofer in Lidl imata ok tune, vecje kose (ne samo neka kaša) in predvsem bistveno manj slane.

Tilen ::

Rio Mare v steklenem kozarcu, ker ima največje kose.

 RM

RM



Alternativno prideta v poštev še:

 Eva Gold 115g

Eva Gold 115g



 Adriatic Queen 105g

Adriatic Queen 105g

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

vostok_1 ::

chucki je izjavil:

Calvo, ker rio mare mi je nekako preveč suh :) Zraven pa še domača mlada čebula, pa je zadah popoln :D


mmm...nikol pomislu na to, sliši se okusno, moram poskusit. Mogoče še paradajz češnjevec zravn. Fuck i'm hungry now.

barakus je izjavil:

Hofer in Lidl imata ok tune, vecje kose (ne samo neka kaša) in predvsem bistveno manj slane.


Kje si ti te našel? Jz dobim samo neke proklete kaše.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Apofis ::

Iz hofra mi je super..pa čeprov se mi zdi, da je vsako leto več olja, pa manj tune :/ Lohk pa, da me občutek vara...

mihec87 ::

vostok_1 je izjavil:

chucki je izjavil:

Calvo, ker rio mare mi je nekako preveč suh :) Zraven pa še domača mlada čebula, pa je zadah popoln :D


mmm...nikol pomislu na to, sliši se okusno, moram poskusit. Mogoče še paradajz češnjevec zravn. Fuck i'm hungry now.

barakus je izjavil:

Hofer in Lidl imata ok tune, vecje kose (ne samo neka kaša) in predvsem bistveno manj slane.


Kje si ti te našel? Jz dobim samo neke proklete kaše.


Ja ene so koščki(tu je bol drobno) ene pa kosi oz fileji al neki takiga...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

youPlonker ::

Omeniti velja še Eurospin tuno v oljčnem olju Ondina.

vostok_1 ::

Moram it pogledat.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

perci ::

Tazelena riomare - v extra virgin olju.

Fizikalko ::

Agree, zelene RM FTW.

fujtajksel ::

perci je izjavil:

Tazelena riomare - v extra virgin olju.


Men tud tazelena RM najbolj tekne. Ampak mislim da je stvar okusa.
ZPS je enkrat imela test in so študirali nevemkakšne lastnosti olivca in tune, so imeli eni cenejši najboljše rezultate, kao bolj extra olivca itd. Sem kupil konzervo za sprobat in ostal pri tazeleni RM, hebeš laboratorij.

Tilen ::

Najprej se je potrebno vprašati, kaj v konzervi tune sploh kupujete. Če kupujete olje, potem nekaj ne štima. V tem primeru kupite naravno tuno v lastnem soku, sperite (sol) pod tekočo vodo, odcedite in prelijte s poljubnim oljem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

vostok_1 ::

Nope. V lastnem soku mi je bljak. Mora bit olje...olivno.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Tilen ::

Si sploh prebral odgovor do konca? Na koncu preliješ z oljem, ki je tebi najbolj po godu. Dvomim, da imaš doma slabše olje, kot je v konzervi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

vostok_1 ::

Ni isto.
V konzervi se dlje časa marinira v olju in je vsa prepojena z kousem. Če samo poliješ gor ni isti okus.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Tilen ::

Verjamem, da ni isto. V konzervi je slabše. Sicer pa vsakemu svoje. Hočem samo reči, da kdor v konzervi tune kupuje olje, nekaj ne dela prav.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

vostok_1 ::

Meh. Stvar okusa.
Če je dobro olje potem je isto. RM pa načeloma ima solidno olivno olje, četudi ne ekstra deviško.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

urli ::

youPlonker je izjavil:

Omeniti velja še Eurospin tuno v oljčnem olju Ondina.


Ena izmed najcenejših in najboljših (z olivnim oljem), vsaj zame. Iz Lidla mi pa ni dobra, vsaj tista s sončničnim oljem ne. Vem da mi je bilo ene par serij dobra, potem sem pa dobil eno, ki je bila katastrofa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

Tilen ::

Adriatic Queen

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

chort ::

Tilen je izjavil:

Adriatic Queen


+1, to je bivša Sardina Postira z Brača. Faking dobro! Kje se da to pri nas kupit, včasih smo jih vozili v domovino s počitnic.

Tilen ::

Mercator.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

chort ::

thanks, polepšal večer!

Tilen ::

Lahko tudi online naročiš.

Fileti tunine v oljčnem olju, Adriatic Queen, 105 g - 2,89EUR

Sardina je bistveno cenejša.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

fujtajksel ::

Tilen je izjavil:

Najprej se je potrebno vprašati, kaj v konzervi tune sploh kupujete. Če kupujete olje, potem nekaj ne štima. V tem primeru kupite naravno tuno v lastnem soku, sperite (sol) pod tekočo vodo, odcedite in prelijte s poljubnim oljem.


Erhm, jaz to itq dam v rukzak, doma konzerve ponavadi ne odprem.

Tilen ::

No, saj tuna ni samo za v sendvič. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mare2 ::

Ima katera manj soli not? Včasih me kar stisne v ustih.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Tilen ::

Najbolje, da pogledaš kar na embalažo.

Eva Tuna - 0,4 g / 100g
Adriatic Queen - 0,9 g / 100g
Tunina v oljčnem olju Rio Mare - 1,1g / 100g

Razlike so ogromne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Glugy ::

Jz mam pa rad da je ribje olje. Mislim da v Hoferju celo posebej prodajajo ribje olje ker je tok zdravo, v Lidlu pa če se ne motim je tuna z ribjim oljem dražja kot tista z sončničnim oljem. Ribje olje res da ni okusno ampak če se ga navadš pa velik zdravih omega 3 maščobnih kislin dobiš vase. To je dobr za srce. Jz edino tune v sončničnem olju ne maram tok; pa ne zarad okusa ampak ker ni tok zdrav.

Dobro tuno se najbolj splača kupovat v Eurospinu k maš 12 tun v oljčnem olju za 8 evrov. Pa dobre tune so. Najrajš jih imam.

Na drugo mesto bi dal tune iz mercatorja v pakiranju 5+1 ; te imajo sicer še mal več olja, ampak če je sila je to druga izbira.

Lidl me ni navdušil pri tuni. Mislm da imajo pakiranje po 3 ..cena pa ni nabolj ugodna če se prav spomnim.
Pri Hoferju-Lidlu bi jz dvakrat pogledu preden bi kupu ker imam občutk da tm cena/kos ni najboljša za tuno.
Mislm da je pri Hoferju kvaliteta tune mal boljša. Že dolg nism imel tune z tistih dveh trgovin tak da lahk se je že kej spremenil v tem času.

barakus ::

Tisti, ki omenjate Hofer/Lidl, ali ste sprobali tiste ta veecje konzerve, ki jih kupis po 1 komad? V lidlu mislim da je brand "Nixe" v Hofru pa ne vem.

Me pa zanima, ali so te tune iz Eurospina podobno slane kot rio mare ali podobno neslane kot tiste iz Hofer/Lidl ?

Tilen je priporočil fine zadeve, ampak so kar precej dražje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

Carmack ::

Ondina (v olivnem olju) iz Eurospina ima 1,1g soli na 100g.

lp,
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

shotalick ::

chucki je izjavil:

Calvo, ker rio mare mi je nekako preveč suh :) Zraven pa še domača mlada čebula, pa je zadah popoln :D


Točno tako. Mlada čebulca nasekljana poleg in malenkost posuto s poprom....mmmmmm :). Tuno pa vzamem v Hoferju ali pa Calvo.

Fizikalko ::

Tilen je izjavil:

Najbolje, da pogledaš kar na embalažo.

Eva Tuna - 0,4 g / 100g
Adriatic Queen - 0,9 g / 100g
Tunina v oljčnem olju Rio Mare - 1,1g / 100g

Razlike so ogromne.


Rio mare navadna ima 0.5 g / 100g,

zelena pa 0,45 g /100g.

http://www.riomare.com/en/products/tuna...
http://www.riomare.com/en/products/tuna...

Ne vem, kje si ti svoje podatke dobil.

Tilen ::

Fizikalko je izjavil:


Ne vem, kje si ti svoje podatke dobil.

http://www.riomare.si/izdelki/tunina-v-...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jusv ::

Uf, meni je tunina iz Eurospina čist preveč slana (da me kar stisne), podobno je z Lidlovo. Rio Mare in Eva pa sta čist drug okus. Pa izpostavil bi Rio Mare s čilijem, za vse ljubitelje rahlo pekoče hrane.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

fosil ::

Največjo ponudbo po ugodnih cenah ima po moje eurospin.
Imajo veliko različnih variant od vrečk do kozarcev in vse pod svojo znamko.
V tistih večjih konzervah od standardnih dobiš notri res velike kose.
Tako je!

Smurf ::

+1 za Adriatic queen, solidna je tudi EVA gold, ostalo je bolj kot ne soder (rio mare, calvo).

Tr0n ::

Eva Gold je kr ok ja, ostalo pa vse plava v olju in s tem odplava tudi okus.

paraboŁa ::

Tudi moj nasvet je, da kupite tuno v lastnem soku in nato dodate olje po želji. Običajno so ta "olivna olja" v konzervah zelo cenena. Razen, če je cena izdelka temu primerna, pa še to vprašljivo. Vsebnost natrija lahko malce zmanjšate s tem, da tuno preplaknete z vodo na cedilu.

facepalm ::

A Safcol tuno se da se kje dobiti, oz belo tuno nasplosno?

opeter ::

Mare2 je izjavil:

Ima katera manj soli not? Včasih me kar stisne v ustih.


Jaz zato pijem dosti vode ;)

V zadnjih letih dosti jem tune v lastnem soku. Je pa to dokaj suha zadeva, zato moraš zraven pit ali pa dodat olje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

#000000 ::

OK. hvala za nasvete :) sem vzel par paketov As Do Mar plave za gušt ker so itak TOP nad vsemi in par Athena v olivnem olju, teh še nisem probal pa da vidm.

Aja pa se razumemo, tisto v KOZARCIH je FILE TUNE in ne KOŠČKI tune v olivnem olju, če kdo hoče FILE naj najde takle teglc pa je zmagu, ampak men file ni, ker mam preveč dela za narest namaz je bolj da vzamem koščke, pa še precej ceneje konc koncev :)



harvey ::

Ondina v oljčnem olju / Eurospin / solidna
 Ondina

Ondina

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

harvey ::

#000000 je izjavil:

ampak men file ni, ker mam preveč dela za narest namaz je bolj da vzamem koščke, pa še precej ceneje konc koncev :)

Naredi si zdele, ko bo mlada čebula kot solato, da ne bo skoz namaz pel. Tuna, del koščkov in pa narezano mlado čebula na tanke kolobarje, premešaš, malo popopraš, posoliš in limonov sok, premešaš, po vrhu pa lepo filete položiš in pokapaš z oljčnim oljem in limono, če je premalo sveže. Poleg pa kak svež kruh in kozarec vina.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

vostok_1 ::

Samo kot opozorilo. Ne jest preveč tune in ne jo dajat malčkom.
Je kar močno onesnažena. (odvisno od lokacije seveda)
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

fosil ::

Ja, tuna ima veliko težkih kovin.
Pojedel naj bi največ 1 konzervo na teden.
Tako je!

spenstar ::

Jejte raje sardine, skuse. Tune so roparice in samo akumulirajo vse tezke kovine.
SPENSTAR--builder

#000000 ::

fosil je izjavil:

Ja, tuna ima veliko težkih kovin.
Pojedel naj bi največ 1 konzervo na teden.


Sicer se strinjam, ampak poznam eno firmo ki nočni smeni ene tri noči zaporedoma daje po dve piksni na osebo za malico ? in tko že kr leta traja baje.

Glugy ::

Česen pomaga pri izločanju težkih kovih ( ni pa to edina rastlina ki pomaga ). Poleg tega so pa močni indici da selen kot mineral preprečuje zadrževanje težkih kovin v telesu. Torej če ga dobiš dovolj s hrano te to brani pred težkimi kovinami. V članku je sicer omenjen selen v "določenih" ribah ampak to ni bistveno. Bistveno je da se ga dobit tud drugje in obenem uživat v tuni.

"Pregnant Women Should Eat Fish After All, Experts Urge" "The Group also recognized that selenium, an essential mineral found in certain ocean fish, accumulates and appears to protect against the toxicity from trace amounts of mercury."

https://www.sciencedaily.com/releases/2...

Žal ne najdem na spletu ampak enkrat sem gledal slovensko oddajo ko so šli vzorčit tuno za laboratorij. V laboratoriju so pogledal za težke kovine različnih tunskih konzerv. Pa povedal so da so tune v konzervi bolj pod nadzorom kot tiste ki se prodajajo kot sveže po kosih. In je za to možnost da se preseže z težkimi kovinami v bistvu mnogo manjša kot bi si potrošnik mislil.

Tole z strašenjem z kovinam men zveni mal pretirano. Normalno da ne morš tega vsak dan jest ampak na vsakih par dni pa kamot. Še posebej če ješ jajca ki imajo selen, pa če ješ česen pa še kkšno drugo zelenjavo.

fosil ::

Ja tuna pa česen je super za zajtrk preden greš v službo, ali za malico, imajo še drugi kaj od tega :D
Hruške naj bi tudi pomagale pri izločanju težkih kovin.
1 konzerva na teden se mi zdi kar v redu mera, saj tudi preveč konzervirane hrane ni dobro.
Tako je!
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere ribe v konzervi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15719335 (862) c3p0
»

Količinski popusti v Mercatorju/Sparu/Tušu...

Oddelek: Loža
396309 (4469) fosil
»

Lidl kvaliteta...? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19156675 (44124) darkolord
»

Ribe z zelenjavo

Oddelek: Loža
205909 (5312) whatever

Več podobnih tem