» »

katera tuna v olivnem olju ?

katera tuna v olivnem olju ?

1 2 3
4
»

tomlin ::

Tale skuša je res dobra. Če drži cena, ki jo navajaš, bom šel v nabavo:)

mkk20 je izjavil:

Ganon je izjavil:

Unchancy je izjavil:

Skuša v konzervi hands down je najboljša Delamarisova. Dejansko je okusna.


Potrjujem.



Če je kdo velik potrošnik omenjene, priporočam obisk cash&carry Mercator. Jih imajo po 1.28€ (pa še na blagaji imaš vedno 4%... Mercator jih ima 2.69 :o, Spar, če niso v akciji, za okoli 2€.
Aja, redno kupujem kot fizična oseba ...v zadnjem letu niso spremenili cene.

Ganon ::

tomlin je izjavil:

Tole je verjetno najboljša tuna, kar sem jih jedel


Ojoj.

mojsterleo ::

tomlin je izjavil:

Kar se pa sardin tiče so najkvalitetnejše pločevinke narejene v dalmatinskih (manjših) tovarnah, ker jih praktično edini znajo pripraviti po starih načinih. Eden glavnih pointov je da sardelo zelo na kratko skuhajo oziroma poparijo, glavni point pa je, da tako poparjene sardine primerno (ne preveč) osušijo , dajo v konzervo ter zalijejo z po močnosti z olivnim oljem. Vlaga, voda, če ostane v konzervi pokvari okus in povzroči neprijeten vonj. Okus cenenih sardin iz Maroka greni in je slab, so pa res poceni 50 do 70 centov.8-):)
Ne vem če so hrvaške sardine res vredne take hvale. Poskusil sem vse njihove brende, kar se jih da dobiti (EVA, AQ, Dugi otok - Sali). EVA in Sali so zelo mehke, do te mere da v konzervi razpadejo. Preslane in preveč olja.
Adriatic Queen in milijon njihovih derivatov (Sardine Srce, Spar, Eurospin - Blue King, Tuš, Mercator) so pravzaprav povsem oz. še najbolj solidne. Riba je čvrsta in ni veliko olja, tudi preveč slane niso. So mi pa EVA boljše z zelenjavo.

Maroške sardine so atlantske sardine, so tudi malce drugačnega okusa kot jadranske. Vse je sicer odvisno od priprave ribe preden jo konzervirajo. Za moje pojme so Maroške za svojo ceno povsem solidne kakovosti. Ne morejo se primerjati s Portugalskimi ali Francoskimi. Ko smo že pri Francoskih, le - te so po mojem edine ki jih dejansko spečejo predno jih konzervirajo, ker so skoraj praviloma bolj čvrste (npr. Connetable, Mouettes d'Arvor, Parmentier).

tomlin ::

njam



glavno pri konzerviranju sardin je znanje in stoletne izkušnje, Dalmatinci to obvladajo že stoletja, prej so jih pripravljali v steklenih in keramičnih kozarcih, odkar so v uporabi pločevinke jih uporabljajo, jasno.
Sardina d.o.o. majhna tovarna ribjih konzerv s tradicijo od 1907.

Malo več znanja prosim.

https://www.sardina.hr/en/

Ganon je izjavil:

tomlin je izjavil:

Tole je verjetno najboljša tuna, kar sem jih jedel


Ojoj.


Ah no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

tomlin ::

BTW večina delamarisovih konzerv je itak narejenih v Dalmacijih. Skoraj na vsaki delamaris piksni lahko prebereš sicer z malimi črkami Postira...

tomlin ::

Sardina d.o.o. kar 70 % svojih izdelkov proda na tujih trgih (Japonska, ZDA, Kanada, Avstralija, Avstrija, Italija, Švica, Madžarska, Švedska, Rusija, Češka, Slovaška, Slovenija!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, BiH, Srbija, Makedonija, Kosovo in Črna Gora Gora).


https://jatrgovac.com/sardina-iz-postir...

mojsterleo ::

tomlin je izjavil:

BTW večina delamarisovih konzerv je itak narejenih v Dalmacijih. Skoraj na vsaki delamaris piksni lahko prebereš sicer z malimi črkami Postira...
Delamarisove sardine pripravlja Conex trade iz Trilja.
Skuše in tune pripravljajo v Pivki.
Če so vam dobre sardine is Postire (Adriatic Queen), potem lahko prišparate če kupite katero od trgovinskih znamk. Žal so jih imeli v oljčnem olju samo v Eurospinu, sedaj pa tudi to ne več.

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

tomlin je izjavil:

Tole je verjetno najboljša tuna, kar sem jih jedel, celi kosi za razliko od rio mare žaganja. Toda draga kot žafran 3,29€ v Mercatorju.

https://d17zv3ray5yxvp.cloudfront.net/v...


Tole je bolj kot ne žnj klasa, As do Mar je pomojem najboljše kar v EU lahko dobiš, rio mare so ble pred leti na 10 mestu med konzerviranimi tunami, se prav koščki tune oz. žaganje :)

tomlin ::

Conex trade iz Trilj je enaka tehnologija. Kot sem rekel, svoje čase so bile mnoge naše konzerve nekvalitetne zaradi "ribje juhe"- tekočine, ki je ne bi smelo biti, to so tako imenovane "mehke sardine", Vsaka sardina mora biti primerno čvrsta, ne pa spužvasta. Še najcenejše Maroške iz Hoferja so, kar se kompaktnosti tiče, v redu.

Hypathia ::

mkk20 je izjavil:

Ganon je izjavil:

Unchancy je izjavil:

Skuša v konzervi hands down je najboljša Delamarisova. Dejansko je okusna.


Potrjujem.



Če je kdo velik potrošnik omenjene, priporočam obisk cash&carry Mercator. Jih imajo po 1.28€ (pa še na blagaji imaš vedno 4%... Mercator jih ima 2.69 :o, Spar, če niso v akciji, za okoli 2€.
Aja, redno kupujem kot fizična oseba ...v zadnjem letu niso spremenili cene.

Še nikoli nisem bila v cash&carry Mercatorju, v čem je fora, da je toliko ceneje? Večja količina, ki jo moraš kupiti, koliko natančno? Obvezno plačilo z gotovino?
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

rjavolaska ::

Ganon je izjavil:

harvey je izjavil:

Instalatissima Messicana je dobra, vendar občutno predraga za toliko kolikor je tune, fižol in koruza sta zelo draga tam notri. Enostavno si jo narediš sam iz kvalitetne tune, če te že prime.



Vse te mešanice so čisti nateg na suho. Tune za vzorec, ostalih sestavin pa ogromno. Raje kupim navadno tuno in si doma naredim jed po želji.



kot vecina stvari kjer placujes znamko?
pejd v spin pa 2x vec not

dunda ::

Sem ravno pred dnevi razmišljal, koliko se je zmanjšala količina tune v teh (konkretnih) konzervah.
Včasih je bilo veliko več mesa, sedaj pa samo poceni zelenjavo notri porivajo. Čedalje več je koruze. Prav rad bi primerjal s konzervo iz (recimo) leta 1995.
https://www.kacnje.eu

otago ::

Shrinkflation. "Akcija" v Sparu. Calvo. Prej standard 80g tunina. Zdaj 65g.

kixs ::

Tole sem videl in vzel en pack v Mercatorju (3x 120g). Nimam pojma kaksna je kvaliteta.


 x

x

redtech ::

otago je izjavil:

Shrinkflation. "Akcija" v Sparu. Calvo. Prej standard 80g tunina. Zdaj 65g.


Pa olje do vrha?

mitkos ::

A gledate kaj ribolovna območja tune, le ta morajo biti označena na embalaži? FAO 61, 67, 71, 77, 81 in 87 označujejo radioaktivna območja Tihega oceana...

hunter01 ::

Boš svojo trditev s kakšno verodostojno povezavo podkrepil, da ne bo samo rekla kazala?

Mislim, da je 8 let po Fukušimi v ribah bistveno več drugih škodljivih stvari (težke kovine), predvsem v ribah roparicah (tuna), kot pa je same radioaktivnosti, tukaj pa nisi omejen samo na Tihi ocean.

Ampak, bom pa z veseljem, kakšen link prebral, če ga imaš.

mojsterleo ::

otago je izjavil:

Shrinkflation. "Akcija" v Sparu. Calvo. Prej standard 80g tunina. Zdaj 65g.

Žal tudi EVA prehaja iz 115g pločevink na 100g pločevinke. Zmanjšuje se % predvsem količina ribe.
Pred meseci so začeli s 100g sardinami, sedaj pa uveljavljajo tudi 100g tune in skuše. Pri tem cena ostaja ista. Še mal pa bomo na Delamarisovih picikato pločevinkah. ;((

kixs je izjavil:

Tole sem videl in vzel en pack v Mercatorju (3x 120g). Nimam pojma kaksna je kvaliteta.


 x

x


Poskusil sem tuno s fižolom od te znamke in je bila precej dobra. Delež tune se mi sicer ni zdel ful velik.... pa konzerva je pri odpiranju fejst špricnila. Obvezna oprema za deminiranje.

Zgodovina sprememb…

mitkos ::

hunter01 je izjavil:

Boš svojo trditev s kakšno verodostojno povezavo podkrepil, da ne bo samo rekla kazala?

Mislim, da je 8 let po Fukušimi v ribah bistveno več drugih škodljivih stvari (težke kovine), predvsem v ribah roparicah (tuna), kot pa je same radioaktivnosti, tukaj pa nisi omejen samo na Tihi ocean.

Ampak, bom pa z veseljem, kakšen link prebral, če ga imaš.


Nimam, ker nisem kaj dosti iskal in se poglabljal. Nekoč sem to prebral in zato sprašujem, če morda še kdo to "nepreverjeno informacijo ve" in preverja embalažo, oziroma morda kaj več ve o tem. V današnjem svetu je pa več ali manj vse rekla kazala.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere ribe v konzervi? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14216977 (2225) TheTrick
»

Količinski popusti v Mercatorju/Sparu/Tušu...

Oddelek: Loža
396268 (4428) fosil
»

Lidl kvaliteta...? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19156294 (43743) darkolord
»

Ribe z zelenjavo

Oddelek: Loža
205870 (5273) whatever

Več podobnih tem