» »

Simobil podražil naročniške pakete

Simobil podražil naročniške pakete

««
8 / 11
»»

nevone ::

Mogoče bi bilo v prijavi smisleno navesti da gre tu predvsem za naročnike, ki so vezani.

Ker dejansko jim same podražitve ne moreš očitat, ker glede na to, da imajo tudi konkurenco, jih vedno lahko zapustiš in greš k ugodnejšemu ponudniku.

Tako da mislim, da samo dodatno zaračunavanje neke storitve ne bo dovolj za ukepanje TIRS-A.

Ampak z vezavo so pa dejansko v ugodnješem položaju.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

BladE_ ::

Poslano! Upam, da bo kej iz tega...
Akcija - Reakcija

kmetek ::

So dobili email, ravno dobil potrdilo.

djordjevic ::

Jaz tudi, pravkar. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

zee ::

Mogoče bi bilo v prijavi smisleno navesti da gre tu predvsem za naročnike, ki so vezani.

Ker dejansko jim same podražitve ne moreš očitat, ker glede na to, da imajo tudi konkurenco, jih vedno lahko zapustiš in greš k ugodnejšemu ponudniku.


Se en strinjam, kajti stroske z upravljanjem narocniskega razmerja so imeli ze prej in so jih ocitno nekako "prinesli noter". 10 EUR/leto za storitve, ki jih bo uporabila zgolj manjsina uporabnikov, je bistveno prevec. Te storitve bi morale biti obracunane posamic (zamenjava SIM kartice, sprememba obracunskega intervala, ...), ne pa tako pavsalno.

So dobili email, ravno dobil potrdilo.


Tudi jaz.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BladE_ ::

djordjevic je izjavil:

Jaz tudi, pravkar. :)


+1 :)
Akcija - Reakcija

kmetek ::

danes doživljajo spam :))

tommy boy ::

že dobil odgovor, da bodo preučili zadevo. :)

DonMatejo ::

poslano in poslano tudi vsem na email listi. Ma da jih zasuje.

Ted ::

http://www.ti.gov.si/si/splosno/cns/nov...

Tržni inšpektorat RS je v zadnjih dneh prejel večje število prijav zoper Si.mobil d.d. zaradi uvedbe nadomestila za upravljanje z naročniško številko. Zoper družbo Si.mobil d.d. je bil že začet inšpekcijski postopek. O ugotovitvah in ukrepih, v kolikor bodo ugotovljene nepravilnosti, bo javnost obveščena preko medijev.



Ne glede na uvedbo inšpekcijskega postopka in ugotovitve le-tega, uporabnike, ki zaradi napovedanih sprememb želijo odstopiti od naročniške pogodbe, opozarjamo, da zanje teče 30-dnevni rok za morebiten odstop od naročniške pogodbe (odstop je možen do vključno 18. 9. 2011), v nasprotnem jih spremembe zavezujejo.
Mah...

mared ::

poslano

zee ::

Lepo, da na inspektoratu delajo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Gokeiken ::

Sem se že prestavil na tusmobil, trenutno brez vezave, da se sam prepričam o storitvah, ki jih ponujajo. Priklopnine mi ni bilo potrebno plačati, ker sem naročil kupon za brezplačen priklop. Edini strošek bo prenos številke in sicer naj bi bil 5€ s strani simobila, to je pa tudi zadnje plačilo (+ zadnja položnica), ki ga bodo prejeli od mene do takrat, ko bo pri njih znova boljša ponudba, če bo.

kmetek ::

teh 5€ ne sme biti stroškov do 18.9.

St235 ::

Glede na to da so enostransko spremenili pogodbo ti NE smejo zaračunat ničesar!

bond007 ::

@Gokeiken: tisti kupon za brezplačno priključnino velja samo, če se vežeš za 2 leti, sicer moraš priključnino plačati.

tado6 ::

Res je. Si se vezal s popustom?

Ashrack ::

kmetek je izjavil:

teh 5€ ne sme biti stroškov do 18.9.

Prenos cifre je ekstra storitev zato se jo obracuna, IMO

bond007 je izjavil:

@Gokeiken: tisti kupon za brezplačno priključnino velja samo, če se vežeš za 2 leti, sicer moraš priključnino plačati.

S kupunom je prikljucnina brezplacna ob vezavi ali brez.
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

tado6 ::

Od kdaj?

Ashrack ::

tado6 je izjavil:

Od kdaj?

jaz osebno sem mislil da ze od nekdaj drugace sem pa ravno poklical in so mi to potrdili
....

Manu ::

Spisal sem ugovor, ki je namenjen Simobilu. Čas za podajo ugovora je mislim, da še do 19. avgusta. Lahko se ga pošlje preko e-pošte, pisno (s povratnico), preko telefona ali si.asistenta.

Če bo komu pomagalo. Lahko ga tudi popravi in dopolni.

Tisti, ki imate Fecebook račun ga objavite še na strani "proti uvedbi letnega nadomestila".


Ugovor zoper uvedbo "nadomestila za naročniško številko"

Ugovarjam uvedbo "nadomestila za naročniško razmerje" zaradi nepoštene poslovne prakse, kršitve načela vestnosti in poštenja, zaradi izkoriščanja ugodnejšega položaja v pogodbenem razmerju z namenom, da (Simobil) sebi pridobi posebno korist za katero ni opravičljivega razloga.

Z "nadomestilom za naročniško številko" do mene kot potrošnika uporabljate nepošteno poslovno prakso na način:
- da povzroča znatno neravnotežje v pogodbenih pravicah in mojih obveznostih in da je izpolnitev pogodbe znatno drugačna od tega kar sem utemeljeno pričakoval saj sem naročniško pogodbo podpisal v veri, da sestoji iz klicev (ter SMS-a, MMS-a in prenosa podatkovnih paketov) in naročnine, ne pa tudi "nadomestila za naročniško uporabo",
- da povzroča, da je izpolnitev pogodbe neutemeljeno v mojo škodo in nasprotuje načelu vestnosti in poštenja, saj ostale storitve, ki spadajo pod "nadomestilo za naročniško uporabo" in so bile doslej plačljive (npr. menjava in ponovni vklop kartice SIM v primeru kraje ali izgube telefona itd...) nisem nikoli uporabljal in bi v primeru uvedbe tega nadomestila za te storitve plačal tudi, če jih ne bom koristil.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Manu ()

CaqKa ::

Uradne poti "ugovora" očitno pri simobilu ne jemljejo najbolj resno.. jaz sem dobil nazaj kar nek standarden copy paste odgovor :>.
nima veze, dovolj časa da gre zdaj zadeva naprej na APEK, pa še na tržni inšpektorat.

kar se tiče zaračunavanja nadomestila... v kolikor TIRS uspe... simobil nič ne ovira, da ponovno spremenijo pogoje. s tem mislim da no da jih nič ne ovira da naročnine še za en evro povečajo.
kaj smo pa potem naredili s pritožbami?

od prejšnjega tedna je zaradi zgornjega pomisleka meni boljša ideja, da se raje uporabnikom svetuje kako si pogledajo koliko stane kater, pa kater je cenejši, pa da se jim pomaga da se s čimmanj stroški stresejo simobila, kot pa da se dela neka "skupinska tožba" za tole uvedbo nadomestila.
če bodo uporabniki šli k konkurenci bo to bolj vsekalo po žepu.

broken/link ::

prenos številke se je od vedno plačal 5EUR. To je pr vseh operaterjih isto, je pa tako, da nekateri operaterji (recimo t-2 [nevem če še, pol leta nazaj so 100% vračali]) ponujajo povračilo stroškov ob prenosu mobilne številke (če pač ustrezno zaprosiš).

bluefish ::

kar se tiče zaračunavanja nadomestila... v kolikor TIRS uspe... simobil nič ne ovira, da ponovno spremenijo pogoje. s tem mislim da no da jih nič ne ovira da naročnine še za en evro povečajo.
kaj smo pa potem naredili s pritožbami?
To, da bodo v drobnem tisku skriti stroški povsem jasni in bo končna višina naročnine znana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Yaqwsx ::

finta bo, ko bo simobil ukinil teh dodatnih 10€ in vsem dvignil narocnino za dodaten 1€. te storitve, ki pa so zdaj zajete v 10€ bojo pa pol placljive dalje. torej nakoncu si na slabsem :)

MaCoFaCo ::

@Yaqwsx: jaz se bi bolj strinjal, če bi naredili tako kot si napisal. Ne pa na takšen prikrit in nepravičen način kot so naredili (se vidi lepše na papirju da je bila podražitev 16% čeprav je v resnici 25% -> tako je vsaj konkretno na mojem primeru).

Bomo videli kaj pravi tržni inšpektorat ;)

nale77 ::

Vsi so se spravili na podražitev Simobilovih storitev, me zanima če bodo oz. boste enako naredili, ko bo storitve podražil tudi Mobitel oz.Telekom....vem iz prve roke, to se ob zgodilo septembra ali oktobra....

Lonsarg ::

Mobitel bo podražil za 3EUR, namesto 2EUR+10EURletno in bojo vsi srečni:)

MaCoFaCo ::

Kot sem napisal zgoraj: naj mirno podražijo naročnino tudi za 5 EUR, vendar naj to ne poskušajo prikrivati z nekimi letnimi stroški za uporabo storitev, ki jih velika večina uporabnikov ne bo nikoli koristila!

Če bodo s podražitvami pretiravali pa se lahko zgodi, da se bodo približali cenam Mobitela (oz. jih celo presegli?). Ker ima Simobil slabšo pokritost signala kot Mobitel to pomeni prednost za Mobitel in pač sklenem naročniško razmerje pri njih :) Simple as that...

OrkAA ::

Glede mobitela..

Oni so si kaksno leto nazaj ze privoscili eno nesramno podrazitev, ko so spremenili paket dzabest:

15 ojro -> 19 ojro
1000MB podatkov -> 100MB podatkov

Zaradi te nesramnosti, sem jih takrat zapustil in pristal pri... simobilu. It never ends.

CaqKa ::

bluefish je izjavil:

kar se tiče zaračunavanja nadomestila... v kolikor TIRS uspe... simobil nič ne ovira, da ponovno spremenijo pogoje. s tem mislim da no da jih nič ne ovira da naročnine še za en evro povečajo.
kaj smo pa potem naredili s pritožbami?
To, da bodo v drobnem tisku skriti stroški povsem jasni in bo končna višina naročnine znana.

Ha? kaj za en banalen razlog. to itak že morajo sedaj naredit, ker jih zekom k temu obvezuje.
kolkor sem pa gledal današnji pro-et-contra iz večera pa je v ozadju to kar sem si mislil. http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/d...
nimajo namena naročnine dvakrat zaračunavat, ampak so jo samo prestavili na posebej lokacijo v to nadomestilo, mesečna plačila pa bodo zajemala samo še storitve. v bistvu so dejanskemu stanju prilagodili račune.
nekaj let nazaj si imel na računu posebej postavko naročnina, pa impulze posebej razčlenjene. in je naročnina bila vsak mesec enaka, končni znesek pa je variiral glede na impulze. potem so pa začeli uvajat zakupljene minute, še vedno pa so na računu imeli napisano postavko naročnina... le da tokrat več ni bila denarno ovrednotena, poleg postavke naročnina imamo pa na trenutnih računih še koliko minut smo porabili.. pa zadeva spet ni denarno ovrednotena, ker gre za paket v celoti. sedaj bodo pa to naredili da bo naročnina extra enkrat letno, storitve pa boš plačeval vsak mesec.

kar pomeni, da bodo vse pritožbe ki se sklicujejo na to da bo simobil začel dvakratno zaračunavat naročnino splavale po vodi. edino na kar bi se še sedaj lahko skliceval, je to da so otežili primerjavo paketov... ampak to pa je itak že sedaj naloga potrošnikov da si preberemo drobni tisk.

ni mi jasno zakaj je simobil skrival, da mislijo računski model spremenit in so samo rekli da bodo uvedli neko novo nadomestilo. kot da želijo nekaj prikrit. in ta neodkritost jih bo zdaj stala uporabnikov.

iz zgornjega članka pa je najbolj smešno to, da je za brat kot da so vsega krivi iphoni, ki rabijo drugačno sim kartico :>

Sc0ut ::

Ja, nonstop omenjajo ta iPhone, ki ga pa ima itak največ 500 uporabnikov Simobila.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Yaqwsx ::

se je ze kdo pozanimal kaksna je kazen na tusmobilu, ce vzames 25% popusta pri narocnini z 2 letno vezavo in predcasno prekines vezavo.

amigo_no1 ::

Premosorazmerna (24 - X_mesecev * razlika_naročnina-25%) predčasni prekinitvi ?

Primer:
BREZMEJNIH 1000
Mesečna naročnina
19,90 €

Mesečna naročnina-25%
14,925 €

razlika
4,975 €

Prekineš po 3 mesecih - ostane jih 21 (24-3).
21 * 4,975= 104,475 €

http://www.tusmobil.si/paketi/popust.ht...
Pogoji ponudbe [...]
V primeru da stranka prekine popust po 14. dneh od aktivacije popusta, mora plačati sorazmerni znesek preostale ugodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Bor H ::

Razen če spremenijo pogoje verjetno, ker ti niso dali kredita.

Yaqwsx ::

ce spremenijo pogoje pa hoces vstran, bos moral to verjetno tud odplacat. ker to je pac neke vrste subvencija.
tak, da je nakoncu isto ce vzames telefon al pa to.

Lonsarg ::

Sam če vzameš popust 25%, pa podražijo za 33%, torej v najslabšem primeru. Si na istem, kot da sploh ne bi vzel popusta, tak da nevezava je dražja.

amigo_no1 ::

Vezava je lahko cenejša kot nevezava, vendar je potrebno pri vsaki vezavi (6/12/24 m) zelo temeljito premisliti, kaj bo potegnila za sabo.
Odtehta tistih par E možnost, da greš jutri h konkurenci iz X razloga ? To si mora vsak sam razčistiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Lonsarg ::

Če izbereš paket, ki je zate najbolj ugoden že sam po sebi in potem usekaš 25% popust. Potem si lahko prepričan, da Konkurenca ne bo zadosti znižala cen, da bi se ti kar naenkrat tja splačalo iti. Da bo za več kot 33% podražil en Tuš, ki rabi porabnika pa tut ni šans, mogoče čez 5 let, ko jih bo imel več, ne sedaj.

broken/link ::

eno vprašanje glede simobila, če slučaj kdo ve odgovor.
V primeru prekinitve naročniškega razmerja me zanima, ali imajo dnevni ali mesečni obračun.
primer: če imam obračun od 1 do 31 v mesecu in prekinem pogodbo 15 v mesecu, ali zračunajo celotno naročnino za cel mesec, ali samo polovico naročnine?

koyotee ::

a je tok težko poklicat na številko za pomoč naročnikom?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

CaqKa ::

sale19 je izjavil:

29.7. sem dobil sms citiram" Obveščamo vas, da vam je potekla aktivna vezava pri Simobilu in da si lahko ponovno izberete nov telefon ali popust na mesečni račun" in tako naprej. Tudi darilo me kao čaka. V petek sem dal to številko prenest na T2 in danes domim sms od Simobila, da jim bom dolžan 50€ brez Ddv zaradi prekinitve pogodbe z njimi.
Samo v vednost kajti pizdarije še nisem rešil ker kao po 10.8. bodo sploh imeli program, kajti kakega vračila aparata sploh ne poznajo.

kekci.. pa idi na simobil pa vprašaj.. sicer pa imaš na moj simobil gor anekse.. pa si lahko pogledaš za kak dolgo si ga podpisal. če ti aneks poteče ti nimajo zdaj ko so pogoje spremenili nič za kasirat. pa če ti je aneks poteko, ne rabiš nič telefona vračat... pač na aneks si poglej, da se niso pri smsu zmotli.

CaqKa ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Ob razvezi pogodbe je temeljno načelo vračanja vzajemnih izpolnitev. Vse, kar je stranka pridobila od druge, mora povrniti. Kupec simobilu telefon, simobil kupcu kupnino.

Simobil bo - ne glede na svoje SPP - zelo težko utemeljil odločitev, da kupnine ne vrne oziroma ne pobota z uporabnino.

uraden odgovor od simobila pa še povdarili so da je odgovor končen, je da mi 300€ kupnine ne bodo vrnili.
zadevo sem pred nekaj minutami oddal na inšpektorat.
Ziga po katerih pravnih aktih je to da se tako vrnejo te zadeve? pa kakšna je v tem zvezi podlaga da si zakasirajo uporabnino? Da ne omenjam da uporabnina temelji na vrednosti sklenjenega aneksa in nikakor ne na ceni telefona...

Ziga Dolhar ::

Na hitro, Obligacijski zakonik [poudarek na 2. in 4. odstavku]:

Učinki razvezane pogodbe
111. člen


(1) Če je pogodba razvezana, sta obe stranki prosti svojih obveznosti, razen obveznosti za povrnitev morebitne škode.

(2) Če je ena stranka popolnoma ali deloma izpolnila pogodbo, ima pravico do vrnitve tistega, kar je dala.

(3) Če imata obe stranki pravico zahtevati vrnitev danega, veljajo za vzajemno vračanje pravila, ki veljajo za izpolnitev dvostranskih pogodb.

(4) Vsaka stranka dolguje drugi povračilo za koristi, ki jih je medtem imela od tistega, kar je dolžna vrniti oziroma povrniti.

(5) Stranka, ki vrača denar, mora plačati obresti od dneva, ko je prejela izplačilo.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

Ashrack je izjavil:

Sem napisal JAVA programcek kjer ti iz Simobil XML specifikacije izlusci in prikaze koliko minut si skupno govoril na Simobil, stacionarno ter ostala omrezja.
http://dl.dropbox.com/u/18460465/Simobi...

glede na to da si pripravil v tem programčku skupno število enot... bi opozoril še nekaj.. namreč ko zadevo pripravljaš za tušmobil je potrebno upoštevat da ima tušmobil v nekaterih primerih obračunski interval 60s, v nekaterih 30s. dočim so simobilovi računi obračunani z 60/1
skratka upoštevaš to?

jaz sem si anredil račun v excelu pa sem ugotovil da je 60s interval cca 1,15*60/1 interval. s tem da to je pri moji porabi. nekdo ki bo imel zelo dosti majhnih klicev se mu to mogoče nebo poznalo, tistim ko pa imajo vglavnem daljše klice pa se bo poznalo.

CaqKa ::

Ziga Dolhar je izjavil:

BR,

"pobotanje" pomeni le, da se vzajemne [istovrstne in zapadle] terjatve medsebojno "poračunajo" - torej, SiMobil ti je dolžan 400 EUR kupnine, ti si SiMobilu dolžan 300 EUR uporabnine (ali obratno). In ti je po pobotu dolžan 100 EUR oz. si mu toliko dolžan ti.

Mimogrede - prispevek sem napisal le zaradi tega, ker so nekateri uporabniki omenjali, da jim niso vrnili kupnine za telefonski aparat.

Če jim je "res niso", potem to "ni kul". Prav mogoče pa je, da so znesek že upoštevali in ga odšteli iz uporabnine. (Čez palec rečeno bo uporabnina za telefon za 2 leti zagotovo višja od prodajne cene telefona.)

ne v enačbi niso upoštevali tega čeprav zgleda tak butasto.
enačbo so objavili tukaj: http://www.facebook.com/simobil/posts/1...
(Redna cena – cena ob nakupu aparata)*30% + (((redna cena – cena ob nakupu aparata)*70% / 24 mesecev vezave)*število mesecev v vezavi)

Danilo, redna cena je cena aparata v prosti prodaji (tržna maloprodajnoa cena), subvencionirana cena ali cena ob nakupu aparata, pa je tista katero plačate na prodajnem mestu, ko opravite nakup aparata ob vezavi za 24 mesecev (cena zaradi sklenitve te pogodbe).

"Redna cena - cena ob nakupu aparata" je dejansko vrednost subvencije.
kar pomeni da je enačba sledeča:
subvencija*0,3+subvencija*0,7/24*št.mescev.obstoječevezave
iz te enačbe sledi, da v primeru da bi odstopil zadnji mesec, plačaš polno subvencijo kot uporabnino. Če pa si v prvem mescu in želiš telefon vrnit pa plačaš 30% subvencije.

CaqKa ::

djordjevic je izjavil:

Imo se najbolj splača vesolje.

Od primerjave vesolja in brezmejnih ne kje zgoraj...
brezmejni ti dajo to da se ti roaming v mobitelovem omrežju šteje v kvoto ki jo zakupiš. pri paketu vesolje pa NE. Za vsak MB, klic, sms, mms, ki ga opraviš v mobitelovem omrežju boš DODATNO na 19,99 plačal.
pa se še enkrat vprašaj če je vesolje tako bolj ugoden?

kmetek je izjavil:

STATISTIKA ZADNJIH 4 MESECEV

Klici znotraj Si. mobilovega omrežja 45,5
Klici v druga mobilna omrežja 17,5
Klici v stacionarna omrežja 3,25
Sporočila SMS/MMS 4,25

brezmejni 200 vrh glave?

recimo
simobil 50-70 enot
druga 20-30 enot
stacionarna 5
sms 10-20
= 95-125
in mi ostane še 75-105 za net?

hmm, upoštevaj 60s interval ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Lonsarg ::

CaqKa je izjavil:


Od primerjave vesolja in brezmejnih ne kje zgoraj...
brezmejni ti dajo to da se ti roaming v mobitelovem omrežju šteje v kvoto ki jo zakupiš. pri paketu vesolje pa NE. Za vsak MB, klic, sms, mms, ki ga opraviš v mobitelovem omrežju boš DODATNO na 19,99 plačal.
pa se še enkrat vprašaj če je vesolje tako bolj ugoden?


Si pa čisto narobno obveščen. Klasika paketi so dražji(veliko), vendar nima veze a si na Tušmobil ali Mobitel omrežju. VSI ostali paketi(tudi brezmejni) pa v zakupljene količini štejejo izključno klici, vse ostalo se doplača, če si v roaming.

Tako da vesolje je MNOGO ugodnejši. 200/2000/2000 za klic/sms/MB. Namesto 1000 vsega skupaj pri brezmejnih. EDINO klicev imaš pri brezmejnih 1000 lahko 500, napravm 200 na vesolju. Za vse, ki porabijo manj kot 200 minut dobiš pa v vesolju trikrat več za isto ceno.

Da ne omenjam za okoli 50EUR več subvencije na mobitele pri paketu vesolje. Ali recimo trenutne akcije 3 mesece brezplačno do konca avgusta, kar je 60EUR, skupaj kar 110EUR manj, če le porabiš manj kot 200 minut.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

thramos ::

CaqKa, si res dobil potrjeno od Simobila, da ne vračajo kupnine?

CaqKa ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Na hitro, Obligacijski zakonik [poudarek na 2. in 4. odstavku]:

Učinki razvezane pogodbe
111. člen


(1) Če je pogodba razvezana, sta obe stranki prosti svojih obveznosti, razen obveznosti za povrnitev morebitne škode.

(2) Če je ena stranka popolnoma ali deloma izpolnila pogodbo, ima pravico do vrnitve tistega, kar je dala.

(3) Če imata obe stranki pravico zahtevati vrnitev danega, veljajo za vzajemno vračanje pravila, ki veljajo za izpolnitev dvostranskih pogodb.

(4) Vsaka stranka dolguje drugi povračilo za koristi, ki jih je medtem imela od tistega, kar je dolžna vrniti oziroma povrniti.

(5) Stranka, ki vrača denar, mora plačati obresti od dneva, ko je prejela izplačilo.

a za odstavek 5 se smatrajo zamudne obresti, ki so bile lani in letos okrog 9% letno?
kaj a računam jih obrestno obrestno na mesec ali na dan?

thramos je izjavil:

CaqKa, si res dobil potrjeno od Simobila, da ne vračajo kupnine?

tako kot si ti formuliral ne. so mi pa odgovorili da mi mojih 300€ kupnine ne bodo vrnili/upoštevali pri obrabnini. glede na njihov odgovor je tudi smiselno sklepati, da tista kupnina ni obračunana in zajeta v obrabnini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()
««
8 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14034720 (19824) Veron
»

Veliki problemi z nategunskim Tušmobilom (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
30058013 (46528) Lonsarg
»

Džabest od jutri 19€ in samo 100MB vključenega prenosa (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
674217953 (185413) šernk
»

Mobitel bo podražil in spremenil naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22460653 (52780) nekikr

Več podobnih tem