» »

Džabest od jutri 19€ in samo 100MB vključenega prenosa

Džabest od jutri 19€ in samo 100MB vključenega prenosa

««
«
1 / 14
»»

bond007 ::

Torej za vse - nove in obstoječe uporabnike se bo 1.8 podražal paket džabest na 19€. Zmanjšali bodo tudi vključeno količino prenosa podatkov iz 1GB na 100MB. Komentarji?

Edit: v naslovu piše, da se jutri podraža - jutri bodo samo uradno objavljene podražitve, podražitev stopi v veljavo z 1.8.2010
  • spremenilo: bond007 ()

Daren ::

"Da jim jebem mater".

LuGi ::

Slišal od insajderja ki dela tam..

Mislim da je kriv SiMobil in ostali "pedri" ki jim gre to v nos.

Yaqwsx ::

previligirana mladina, cisto prav je tak, zdaj smo mi nad 31 let financirali te pakete ;)

IvoJan ::

nej grejo v p**** materino.

aja pa jutri je 1.7 in ne 1.8
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

LuGi ::

Yaqwsx je izjavil:

previligirana mladina, cisto prav je tak, zdaj smo mi nad 31 let financirali te pakete ;)


Brez skrbi ostali paketi se tudi dražijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Gregor P ::

Ali pa je morda to povezano s tem ker bodo operaterji zaradi EU morali v prihodnje še manj odirati uporabnike pri gostovanju?:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PrimozR ::

Kaj ima pa to veze?!

Yaqwsx ::

sej zato pa so na hrvaskem podrazali med dopusti, kjer eu nemore nic.. prokleta mafija

Steinkauz ::

Jah s 15eur sm bil glih tam tam v primerjavi s prejšno navadno naročnino za 6eur+9eur.
A ni neki fora, da če podražijo paket, da nisi ti več obvezan ostat pr njih tut če maš sklenjeno razmerje za dlje cajta?

PrimozR ::

Steinkauz na to računam tudi jaz :D

SiMobil naj bi baje imel za nekih 20 EUR 2 GB podatkov. Je to res?

Yaqwsx ::

12EUR je 2 giga na simobilu + seveda narocnisko za pogovore

bond007 ::

A ni neki fora, da če podražijo paket, da nisi ti več obvezan ostat pr njih tut če maš sklenjeno razmerje za dlje cajta?

Kolikor mi je znano, lahko res brez pogodbene kazni prekineš naročnino. Ampak, če imaš sklenjen aneks za telefon, moraš vseeno odplačati telefon (sorazmerno razliko do polne cene). Naj me kdo popravi, če se motim...

PrimozR ::

Če nimaš telefona itak nimaš kazni?
Oz. Itak nisi nič dolžan?

Yaqwsx ::

kazni ni,naj bi pa bli neki stroski odklopa, ki jih bos zdaj presparo

IvoJan ::

nej grejo v rit. bom na simobilu uzel iZame :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Gregor P ::

PrimozR je izjavil:

Kaj ima pa to veze?!

Saj lahko da nima, zato pa sprašujem. Le čudno se mi zdi, da ukrepa tako prikladno sovpadata. Torej operaterji bodo na račun gostovanja zaslužili manj, obenem pa operaterji dražijo cene paketov in to zgleda oboje na 1.7.2010:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

barakus ::

OMG, a simobil bo njegov ekvivalent mobitelovemu dzabestu tudi podrazal?

tattoo ::

To pa je malo z logiko skregano, upam da se Simobil ne podraži :)

lexios ::

Jst pa upam, da se podraži vse po spisku, od cene kur.be dalje... Pa kaj, gremo na morje!

slatncan ::

sem upal da so tole kake babje čenče...ampak po pogovoru s kolegom ko dela na naročninah v BB je res...če hočeš prekinit morš plačat pogodbeno kazen za subvencioniran telefon...ni vedo točno ampak po vsej verjetnosti do polne cene telefona...

je*e se naj mobitel...

Bananovec ::

Kje so kaki vri za to? Kje?
So se že parkrat najdli modeli, ki so vedeli, da se bo naročnina podražila.
Kaj je bilo na koncu iz tega? Nič, zgleda so imeli insajderske informacije.

slatncan ::

niso neke insajderske...kolega mi je zaj reko ko dela na naročninah v BB da so dobli od mobitela dans...jutr bo oznanjeno...

ALT ::

pa ajd, da dvignejo ceno bi se razumel. ampak spustit na 100mb? pa sem mislu ravno v kratkem na mobitel presaltat :(

PrimozR ::

Na IRCu (#ST) je TribesMan rekel, da je enake informacije dobila njegova punca v mobitelovemu centru. Tako 19 EUR kot 100 MB. Če bi bilo samo prvo je itak vseeno. Po novih standardih bi bil moj tomesečni račun 80 EUR.

Keyser Soze ::

Hm, zgleda da bo treba mal premislit o menjavi operaterja.

Upam, da se jim je splačalo dvignit ceno in HKRATI znižat prenos zaradi katerega sem sploh imel ta paket, ker bodo imeli sedaj najverjetneje dve naročnini manj.
OM, F, G!

c00L3r ::

Sem mislil prestopit iz Simobila k Mobitelu, ravno zaradi večjega prenosa podatkov 1gb (Itak Džabest) v primerjavi za 100mb (Orto u Nulo). Cena je bila tudi ista 15EUR džabest proti 10EUR (orto u nulo) + 5EUR (opcija mobilni).

Bom kar lepo ostal pri simobilu. Prenos podatkov bo isti, samo cena bo nižja :)

hojnikb ::

Še dobro da mam še vedno predplačniško ... ;)
#brezpodpisa

slatncan ::

mene samo zanima če si lahko to legalno privoščijo...obstoječim naročnikom zamenjat...ker zaj berem tule aneks ki sem ga podpisal 2 tedna nazaj ko sem vzel desire...in ne najdem nič da si mobitel pridržuje kakršno koli pravico do spremembe paketov...če se motim naj me nekdo popravi

jJack ::

Na mobitelovi strani zaenkrat še nič ne piše. Če bo to res, grem k SiMobilu. Mislim pa, da bi mogli obvestit svoje uporabnike na mobitelu, če ne bo piz*arija.

#000000 ::

Sej ne vem če sploh lahko podražijo ? Recimo nekdo je sklenil anex za 2 leti in sedaj bodo oni zadevo podražili, se prav lahko vsi z aneksom odstopijo od pogodb zadržijo aparate in ne plačajo evra penalov ? Ker oni niso odstopili od pogodbe ampak je mobitel prekršil pogodbo ker je dvignil cene, edino če nimajo kakega drobnega tiska, nej da kdo sken aneksa sem gor.

slatncan ::



evo moj aneks izpred 2h tednov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slatncan ()

jurcek ::

Od 1.8. se res podraži džabest na 19 eur in zmanjša se zakupljena količina podatkov na 100mb. Dodala se bo brezplačna uporaba integrala, neowlan in mobilne tv do konca leta 2010.

Tudi vsi ostali paketi povezani se bodo podražili, preimenovali, vsi bodo vključevali nekaj prenosa podatkov in pa ukinil se bo paket povezani 55 in ga nebo mogoče več skleniti po 1.7.2010. aja...pa neporabljene količine se nebodo več prenašale v naslednji mesec...

Vse bo objavljeno jutri na strani od mobitela, tudi glede prekinitve naročnine,...

slatncan ::

js jih bom tožo ti rečem :D

jurcek ::

slatncan je izjavil:



evo moj aneks izpred 2h tednov



mi je pa znan ta aneks :)

Em....potrebno je pogledati v pogodbo...v splošne pogoje....

c00L3r ::

Podražitev prenosa podatkov ni veliko presenečenje. Vedno več je telefonov, ki so sposobni zraven brskanja po spletu, pošiljat e-pošto, gledat youtube, se pogovarjat preko IM storitev, telefonirat preko interneta. V prihodnosti bo ves mobilni promet šel preko podatkovnih povezav. "Klasične" storitve se bodo vedno manj uporabljale. Seveda bomo še vedno klicali, ampak pač preko VoIP in tudi sporočila bomo pošiljali. Samo sporočilom pač ne bomo več rekli SMS, ampak nekaj drugega.

Zato bo na koncu meseca važno samo, kolikšno količino podatkov si uporabil oz. zakupil.

Keyser Soze ::

Jp, malo pregledal, in mislim, da bo kar cela familija prekinila naročnine pri Mobitelu. Mater bo veselo.

Pet folka naenkrat tam. :D
OM, F, G!

slatncan ::

jurcek je izjavil:

slatncan je izjavil:



evo moj aneks izpred 2h tednov



mi je pa znan ta aneks :)

Em....potrebno je pogledati v pogodbo...v splošne pogoje....


hja :D

jurcek ::

ok...da neboste preveč iskali vsi povprek:

tukaj je link do splošnih pogojev: http://itm.siol.net/_m/media/_docs/splo...

kar se tiče ravno zgoraj napisanega,....je na strani 7, točka 3.15

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurcek ()

bond007 ::

Bolj kot ne, so si s splošnimi zavaroval svoje riti pri mobitelu... Verjetno se ne splača vračat telefona, ki mora verjetno biti v "mint" stanju, da ga sploh uzamejo. Sicer ti vrnejo kupnino, ampak verjetno mastno zaračunajo uporabnino...

Keyser Soze ::

bond007 je izjavil:

Bolj kot ne, so si s splošnimi zavaroval svoje riti pri mobitelu... Verjetno se ne splača vračat telefona, ki mora verjetno biti v "mint" stanju, da ga sploh uzamejo. Sicer ti vrnejo kupnino, ampak verjetno mastno zaračunajo uporabnino...

No, ne sme biti polomljen oz. neuporaben. Ampak če ima znake normalne obrabe...

Me zanima koliko bi se upali komplicirati.
OM, F, G!

slatncan ::

đabes pa pomojem nima kake opcije doplačila za prenos podatkov?ker cena 19EURme še ne skrbi...bol me tistih 100mb ki se na HTCju kr hitr poznajo...

DuleKrtola ::

pa ajd, da dvignejo ceno bi se razumel. ampak spustit na 100mb? pa sem mislu ravno v kratkem na mobitel presaltat


+1. Glih zaradi kvalitete omrežja in tega gigabajta sm hotu it na mobitel in preplačat samsung spico za 60EUR. Škoda, samo podražitev bi drugače že prenesu ...

lambda ::

10 let sem na Mobitelu, ampak če tole naredijo, spokam od njih takoj ko mi poteče aneks in me nič ne zanima s kakšnimi ugodnostmi si bodo takrat popravljali lepo ime. In tega ponavadi ne narediš sam, običajno gre še marsikdo s tabo.

In ja - problem je prenos podatkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

PrimozR ::

Keyser Soze je izjavil:

Hm, zgleda da bo treba mal premislit o menjavi operaterja.

Upam, da se jim je splačalo dvignit ceno in HKRATI znižat prenos zaradi katerega sem sploh imel ta paket, ker bodo imeli sedaj najverjetneje dve naročnini manj.

Dve?!? o_O

Ja, svet se vrti okrog tebe. Pa za dve naročnini tudi prdnejo ne na mobitelu. Se mi zdi da bodo posledice precej hujše :P

c00L3r je izjavil:

Podražitev prenosa podatkov ni veliko presenečenje. Vedno več je telefonov, ki so sposobni zraven brskanja po spletu, pošiljat e-pošto, gledat youtube, se pogovarjat preko IM storitev, telefonirat preko interneta. V prihodnosti bo ves mobilni promet šel preko podatkovnih povezav. "Klasične" storitve se bodo vedno manj uporabljale. Seveda bomo še vedno klicali, ampak pač preko VoIP in tudi sporočila bomo pošiljali. Samo sporočilom pač ne bomo več rekli SMS, ampak nekaj drugega.

Zato bo na koncu meseca važno samo, kolikšno količino podatkov si uporabil oz. zakupil.

Sej zato je 100 MB toliko bolj nesmiselna poteza...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

c0dehunter ::

Heh, glede da ma ful folka tale paket se jim bo pomojem kar poznalo. Do zdaj sem zmeraj bil pri Mobitelu in sem bil zadovoljen. Zgleda da bo drug mesec treba poiskat alternative.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

LapD ::

bolj me skrbi to, da ima zdej tud simobil prosto pot do podražitev :S
web&motion designer

Relanium ::

Sem mislil da ga samo tušmobil serje s temi podražitvami, sem začel malo razmišljat spet o čem drugem
pa vidim da je drugod enako

kmetek ::

Končno.

Pesimist ::

Moj Desire je kot novi, star max 2 mesca. Obrabnino pa mi zaracunajo kolko 400EUR ce mam sreco? Pickajimmaterna. Takoj zahtevam vodjo tistega oddelka da ga na picko vdarim.

Jaz definitivno grem bek.
««
«
1 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tušmobil neomejeni mingl (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13635514 (30365) Bobr123
»

Simobil podražil naročniške pakete (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
534144981 (124482) Lonsarg
»

Mobitel bo podražil in spremenil naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22460653 (52780) nekikr

Itak Džabest - podražitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5210948 (8767) Gandalfar

Več podobnih tem