» »

Džabest od jutri 19€ in samo 100MB vključenega prenosa

Džabest od jutri 19€ in samo 100MB vključenega prenosa

««
12 / 14
»»

Gregor P ::

Mobi, to je domnevam od Mobitela; ko sem bil pred nekaj dnevi tam, mi niso ponudili te možnosti za prenos podatkov:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

mih3lic ::

 Mobitelov drobni tisk k odstopu pogodbe

Mobitelov drobni tisk k odstopu pogodbe

Pesimist ::

Hardstyle je izjavil:

itak da e63!

Seveda lahko prekineš pogodbo z mobitelom brez plačila penalov. Če pa si vzel pri njih telefon pa moraš le tega odplačati, beri prejšne strani kako in kaj.

Kljub temu, da imam orto u nulo in džabest se ne mislim pri nikomur vezat zaradi telefona. Če si ga ne morem privoščit si ga pač ne morem. Raje si nabavim kitajsko jajco, ki omogoča dve sim kartici naeenkrat in je to to. Če pa imaš naročnino zato da si glavni na vasi z novim telefonom potem pa sploh nimaš kaj jamrat zaradi 4EUR.


Vsak telefon omogoca dve sim kartici ce dual sim adapter kupis.

Dr_M ::

ja ze res,samo nista obe aktivni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jebac18 ::

mene neki zanima kaj ce se bi jaz odjavu od đabesta mislm da bi se odjavu pa pol nazaj su na đabest po kaki ceni bi lahko uzeu ta tlfon imam namrec zdj ankes cifra14/2005 http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

Pesimist ::

Dr_M je izjavil:

ja ze res,samo nista obe aktivni.


sta sploh v kerem?

jan01 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

Hardstyle ::

Pesimist je izjavil:

Dr_M je izjavil:

ja ze res,samo nista obe aktivni.


sta sploh v kerem?


V vseh kitajskih jajcih =) +GPS + WIFI

Škoda je samo to da še ni android telefona (kitajskega) z DUAL možnostjo.

lebang1 ::

Dr_M ::

Samo kaj ti bo 1000 minut v simobil omrezje?
Jaz porabim mogoce 5 minut na mesec za druga omrezja.
Nekako dvomim, da ima kdo toliko poznanih, ki so pri simobilu, da bi lahko porabil vec, kot pa za klicanje v mobitel omrezje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CoolBits ::

Jaz imam vse pri simobilu recimo...
V druga omrežja me pride nekako 1EUR na mesec... raje kličem stacionarno kjer imam tudi 1001 minut vključenih v naročnino.

Hardstyle ::

Dr M trenutno se moraš vprašati koliko ljudi bo "prebegnilo" k simobilu v tem času.

Dr_M ::

Dr M trenutno se moraš vprašati koliko ljudi bo "prebegnilo" k simobilu v tem času.


Vecina od teh bo spoznalo, da so naredili veliko napako in bodo prej ali slej nazaj prisli.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Hardstyle ::

Zakaj že? Simobil imam že od vsega začetka, pred slabe pol leta sem si nabavil tudi džabest (brez vezave) tako da imam oboje. Sedaj bom mobitel odjavil in spet imel samo simobil. Dosti hodim po sloveniji in res malo kje se zgodi da omrežja zmanjka, tam kjer splho nisem dosegljiv pa ima tudi mobitel težave (ena črtica). Simobil deluje v celotni štajerski regiji (razen v "jamah" za gozdom),prekmurju,osrednji sloveniji in na primorskem.

Tisti časi ko je bila pokritost slaba so mislim, da mimo in je samo še mit.

In ja, kje piše da se moraš vezat??? Pač boš še eno leto imel "(eno leto) star telefon" in to je to. Če pa hočeš vsako leto menjat telefon pa se tistih 4 oz 10EUR pri džabestu z 1GB prenosom nebo poznalo v denarnici.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

LeQuack je izjavil:

Za primerjavo si oglejmo T-Mobile v UK:
http://www.t-mobile.co.uk/shop/pay-mont...

Kaj dobiš za 35GBP (42EUR) z vezavo za 24 mesecev:

  • Telefon Samsung Galaxy S zastonj

  • 1200 minut klicev v vsa omrežja

  • 500 sporočil

  • Neomejeno interneta

Ti telefoni pri T-Mobile, Vodafone, Verizon etc. so vsi brandani in zaklenjeni. Pol Marketa ni dostopnega, ne da se ga nadgraditi in podobne fore. Če nisi stručko, da si ga odkleneš, zrootaš in nadgradiš, moraš nekoga plačati da ti to naredi.

Mobitelovi telefoni (razen Itak Founda) niso brendani in niso zaklenjeni zato so tudi subvencionirane cene včasih toliko višje napram ostalim ponudnikom.

mih3lic ::

Tudi vsi Simobilovi telefoni se lahko odklenejo na licu mesta na samem prodajnem mestu!!!

Jebac18 ::

simobil ma zaklenjene telefone ze od nekdaj edino za androide sem slisal da naj bi bili odklenjeni

projektor ::

Simobil bo nehal prodajat zaklenjene telefone v roku parih dni. Že sedaj pa ti ga odklenejo, če rečeš.

Ramon dekers ::

BlaY0 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Za primerjavo si oglejmo T-Mobile v UK:
http://www.t-mobile.co.uk/shop/pay-mont...

Kaj dobiš za 35GBP (42EUR) z vezavo za 24 mesecev:

  • Telefon Samsung Galaxy S zastonj

  • 1200 minut klicev v vsa omrežja

  • 500 sporočil

  • Neomejeno interneta

Ti telefoni pri T-Mobile, Vodafone, Verizon etc. so vsi brandani in zaklenjeni. Pol Marketa ni dostopnega, ne da se ga nadgraditi in podobne fore. Če nisi stručko, da si ga odkleneš, zrootaš in nadgradiš, moraš nekoga plačati da ti to naredi.

Mobitelovi telefoni (razen Itak Founda) niso brendani in niso zaklenjeni zato so tudi subvencionirane cene včasih toliko višje napram ostalim ponudnikom.



35.00 pound a month (24 months)
tole si pozabil prilepiti!

Zgodovina sprememb…

mailer ::

Gledal sem simobilovo ponudbo mobilnikov, za ugodno ceno dobiš kvalitetn mobilnik Nokia X6 pri paketu orto u nulo za 160EUR, medtem ko je cena E52 200EUR pri istem paketu, da ne govorim koliko je razlika v ceni. Če bi bili fer bi na vse mobilnike dali enak odstotek popusta pri vezavi. Glede na to, da ne rabim fancy oh in sploh telefona s touch zaslonom in ne vem kakšno resolucijo. V primerjavi z mobitelom ima simobil telefone dosti bolj ugodne cene na pakete z vezavo.

projektor ::

Jah, res je tako, da so subvencije na ORTO višje kot na ZAME (SMART) paketih. Enostavna marketinška politka pač. Mladim daš mal ceneje pametni telefon zato, ker veš, da bo v povprečju kuril veliko več podatkov.

cimo ::

PS:
Simobil lahko odklene telefon po preteku enega leta, če imaš naročniško razmerje....droben tisk na pogodbi...

djordjevic ::

Simobil po novem odklepa vse aparate, ki so še zaklenjeni, ostali pa, razen blackberryjev, v bodoče naj ne bi bili. Zadnjič sem nesel svojo E71, pa me niti vprašali niso, kdaj sem jo kupil.
No grave is deep enough to keep us in chains.

BlueRunner ::

Če še koga zanima/tangira...

Prenos številke iz Mobitela je šel gladko, kot je tudi bilo za pričakovati. Je pa bila danes natisnjena novička v Delu, kjer Mobitel ugotavlja, da je besedilo nekoliko nerodno zapisal, zaradi česar so uporabniki mislili, da številke ne morejo prenesti. Kar je seveda nebuloza. Druga stvar pa je, če je bilo besedilo zavajajoče namenoma ali slučajno. Konretno novičko si lahk prebere tudi vsak sam.

Glede uporabnine se je cenik "magično" pojavil v vseh poslovalnicah, potem ko se je začelo groziti z inšpekcijami. Končen rezultat je, da Mobitel meni, da to ni del "uradnega" cenika oziroma nekaj, kar se prodaja, temveč možnost, ki jo dopušča OZ, da se upošteva vrednost predmeta zmanjšano zaradi izrabe (odprta škatla, odprte vrečke, garancija, ki že teče, ...). Končen izplen zame osebno je ta, da bi po poračunu moral dobiti še nekaj denarja nazaj (odštela se je vrednost, ki sem jo plačal pri sklenitvi aneksa), vendar pa se bo vse skupaj kompenziralo tako, da bo sedaj zadnji račun ustrezno nižji. Končen izplen za vse ostale pa je, da je sedaj jasno navedeno kako se ta famozna "uporabnina" zaračunava. Tega prej ni bilo, sedaj je in že to je IMHO uspeh celotne zgodbe.

Kaj dosti več pa nimam za dodati. Moj novi ponudnik bo predvidoma cenejši (duh!), uporaba interneta je zamrznjena do nadaljnjega (torej tudi ne rabim več pametnega telefona), čakam pač na boljše čase. Lahko bi trošil več, zagotovo pa ne bom plačeval za stvari, ki jih ne potrebujem, samo zato, da bi imel stvari, ki si jih želim.

Lonsarg ::

Pa kaj je res tok težko se pač navadit na WI-FI. Da bi zaradi dražjih prenosov podatkov jaz nehal uporablati smarhptohone se mi zdi smešno:)

Aja bluerunner, celotna računica je še vedno, da si plačal zelo veliko, res da si zdajle dobil denar nazaj, ampak koliko si pa takrat dal za telefon? še tisto prištej, pa boš ugotovil pomoje, da bi prišel ceneje skozi, če počakaš do izteka vezave, in potem prodaš telefon na bolhi. Namreč vsa fora vezav je, da poskrbijo, da če se že da prekinit, se ti ziher ne splača.

Poldi112 ::

Wifi imaš navadno dostopen doma in v službi, drugje ga pa močno iščeš. To je mogoče uporabno za študente...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Lonsarg ::

In 95% časa si itak doma in v službi... ostalih 5% časa ti pa 100MB zadostuje. Sicer pa je tle govora o Džabest, torej študentskem paketu. Zato sem tudi sklepal, da imaš Džabest paket.

BlueRunner ::

@Azgard: Sem naredil računico. Če bi čakal 22 mesecev do izteka vezave, bi samo na račun doplačila za 1GB/mesec aparat preplačal, osnovna cena paketa pa bi bila zame neuporaben in drag balast, ker zelo malo kličem ali pošiljam SMS-je.

Sem pač profil uporabnika, ki je za svoje komunikacijske potrebe že preklopil na IP storitve. Če se to sedaj pri Mobitelu več ne splača, se pač več ne splača. Sem se že preselil in prihranil.

WiFi pa je zame neuporabna opcija oziroma ekvivalentna neuporabi interneta. Je pač tako, da sem za javni promet v Sloveniji srečen, da sploh obstaja, kaj šele, da bi omogočal dostop do interneta kot dodano vrednost k osnovni storitvi.

Lonsarg ::

Jaz sem tudi mislil, da bom dokupil 500Mb za 4.5 EUR na mesec. Vendar sem ugotovil da mi bo za silo ratalo priti skozi, če se mi doma in na faksu poveše na WiFI z 100MB. Samo na vožnji z avtobusom je pomoje težko 100MB preseč, bom videl ko bom v praksi sprobal, ponavadi RSS novice berem in odpiram občasno kako stran med vožnjo.

Alternative bi pa zame bil Tušmobil, vsekakor pa ne, da neham smarthphone uporablat, že 3 leta nisem MSNja drugače kot na mobitelu uporablal, ne grem en korak nazaj:)

Dr_M ::

Uzames 100MB za 2EUR, pa si zmagu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bubbles ::

zdravo,

je še kdo dobil mobitelovo položnico za julij z naročnino (brez ddv-ja) 15,83??

šernk ::

Bubbles je izjavil:

zdravo,

je še kdo dobil mobitelovo položnico za julij z naročnino (brez ddv-ja) 15,83??


pri đabestu plačuješ naročnino za naslednji mesec.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

XtremeX ::

pomoje se vam bol splače vzet tušmobil vesolje. Sam se mi zdi da je to kakšna fora ker so ravno zdj spustli ceno za vesolje ko bo mobitel podražu Đabest potem pa bodo zvišali ceno. Z tušmobilom sicer nisem izkušen ker ga še nisem imel pa tudi za signal mislim da ni najboljši v krajih kjer ima mobitel 1 črtico tušmobil nima nič to vem ker ima moj prijatel tušmobil.

mojsterleo ::

jst morm ploskat konkurenci, k so res dobr naplahtal mobitel. ta je moral objaviti podrazitev/poslabsanje paketov in s tem sprozil gnev uporabnikov, oba konkurenta sta ga pa prehitela po desni s casovno dobro umescenimi akcijskimi ponudbami. mislm da bo mobitel zdej zgubil kr dost uporabnikov, ne glede na to, kaj klopotajo v javnosti.

tusev paket vesolje je pa s pocenitvijo dejansko postal isto, kot je bil prej stari dzabest (s tem da ni niti omejen na mlade). se bo sedaj mobitel pritozil morda?:D. edino vprasanje je, kaj bo s tusem pocel novi lastnik...

projektor ::

Odvisno od tega kdo je lastnik.

Tody ::

Če nimaš UMTS tudi 2 GIGA nimaš kej porabit.

lisjak ::

Če se ne motim... sploh niso znižali cene... ampak samo bolj reklamirajo. Ker normalna cena je še vedno 20 EUR ... cena s popustom pa 15 EUR v primeru, da se vežeš za 2 leti in NE vzameš telefona. To pa je že stara finta.

XtremeX ::

Tody je izjavil:

Če nimaš UMTS tudi 2 GIGA nimaš kej porabit.


ja je res težko ker z GSM boš obupo nad hitrostjo

Ph4nt0m ::

Jap, pri Tušmobilu je 15EUR, če ne vzameš telefona, s telefonom je še vedno 20. Kar se tiče omrežja pa nimam pripomb. Nisem doma v mestu niti ne v neposredni bližini kakšnega mesta pa 3G deluje brez problema. So pa zgleda širili UMTS omrežje ali pa ga še, ker je prej marsikje bilo le EDGE omrežje, zdaj pa je že UMTS.
www.kartusatoner.si

lisjak ::

Ve kdo kako insajdersko info. kdo bo kupil tušmobil ? al pa če dobijo kake nove telefone v kratkem ?

Ramon dekers ::

super bi bilo če bi bil kak tujec. Potem bi bila na trgu večja in močnejša konkurenca, mobitel pa bi se končno pobral s trga.

BlueRunner ::

A tako, kot je bil Western Wireless z Vego?

Dajmo najprej počakati, da bomo videli kdo to bo in kaj bo počel, preden preveč upamo.

Druga stvar pa je, da zadnje leto naši pobirajo ideje s "poštenimi uporabami" ravno od tujcev. Tako, da sem sam do tovrstnih nakupov zaenkrat čisto ravnodušen.

Ramon dekers ::

vego sem imel sam, zanimivo mi je pa bilo kako je bil narod butast. Imel je najnižjo tarifo pogovorov znotraj vege. Takrat si lahko torej govoril za 1 minuto 1 tolar. To je veljalo tudi na predplačniških paketih. Tako da ne bi ravno šinfal vege.

BlueRunner ::

Vega je samo domač primer kako tujec ne pomeni nujno rešitve za težave s katerimi se uporabniki naprednih mobilnih storitev srečujemo danes. Tujci niso nič boljši, slabši, sposobnejši ali pa nekaj tretjega samo zato, ker so tujci. Tudi pri njih bo vse odvisno od dejanj in ničesar drugega.

Že samo dejstvo, da se o temu uradno ne sme nič govoriti pa mi da za misliti... zunaj se resne firme tega lotevajo drugače. Bolj transparentno.

Ali pa se to samo meni zdi.

Ramon dekers ::

to je samo tvoje mišljenje!
Glej, dejstvo je da imajo tujci definitvno v rokah več kapitala kot slovenci. Ka se vege tiče, so bili krivci tudi slovenci ker so mu onemogočali poslovanje. Zato je mobitel plačal tudi kazen. Kar se tiče domačih podjetij je bolje da se jih vse po spisku proda, saj je dejstvo da jih lastniki samo izčrpavajo tako kot se to dogaja pri prevenut.Res je da tudi tujci lahko zajeba... podjetje tako kot je to storil egiptovski prevzem iskre, ko je obljubil da nebo odpuščal, pa je kljub temu. Se zgodi, je pa večja možnost da bo tujec vodil boljše podjetje kot domači lastnik.

BlueRunner ::

to je samo tvoje mišljenje!

Seveda, saj nisem papiga, da bi avtomatično ponavljal mišljenja drugih.

je pa večja možnost da bo tujec vodil boljše podjetje kot domači lastnik.

To je pa samo tvoje mišljenje.

Zgodovina sprememb…

lisjak ::

jaz navijam za T-mobile.

PrimozR ::

Ramon dekers je izjavil:

super bi bilo če bi bil kak tujec. Potem bi bila na trgu večja in močnejša konkurenca, mobitel pa bi se končno pobral s trga.

Ker je (tehnično gledano) najboljši ponudnik?

gslo ::

a niste vidl kako je simobil nagovoril naročnike. poletje ni čas za podražitev.. 50% cenejši orto paket do konca življenja oz. dokler boste to sami hoteli...

to kar kliče po zgodbi, ko bo zimski ali že jesenski čas že primeren za podražitve pri simobilu. dviglni bodo ceno blizu mobitela, raja bo norela, tisti s 50% off bodo še mal zadovoljni ker bodo mel vseen cenejš, če boš hotu boš pa lahk odstopu brez penalov, a te bodo ocurili za telefonček - mobitel way.

če bi mel jajca bi s kakšnimi konkretnimi besedami uletel, ta jajca pa sam kažejo da bodo še 2,3 mesce cuzal uporabnike iz mobitela, potem pa podražl. 2x v 6-10 mesecih se pa marsikomu ne bo dal menjat operaterja. to je evil plan od simobila. :P

Ramon dekers ::

PrimozR je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

super bi bilo če bi bil kak tujec. Potem bi bila na trgu večja in močnejša konkurenca, mobitel pa bi se končno pobral s trga.

Ker je (tehnično gledano) najboljši ponudnik?



od kje ideja da je najboljši ponudnik? Subvencionirane cene telofonov so minimalne, paketi ki jih ponujajo so dražji od konkurence, njihova stran za plačevanje računov je v piz... in se moras jajcat s tistimi certifikati (skratka totalno unuser friendly) odns do naročnik je v podnu tako v naročniški kot reklamacijski službi...torej kaj je že dobrega na mobitelu?
Na simobilu je že odnos tisti da ti da jasno vedeti da so oni tam ker so plačani da pomagajo, ti dajo kakšen evro dobropisa če vejo da so zajeba... in da si ti njihov naročnik in bos tako se ostal.

Zgodovina sprememb…

««
12 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tušmobil neomejeni mingl (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13635514 (30365) Bobr123
»

Simobil podražil naročniške pakete (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
534144984 (124485) Lonsarg
»

Mobitel bo podražil in spremenil naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22460656 (52783) nekikr

Itak Džabest - podražitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5210948 (8767) Gandalfar

Več podobnih tem