» »

Džabest od jutri 19€ in samo 100MB vključenega prenosa

Džabest od jutri 19€ in samo 100MB vključenega prenosa

««
3 / 14
»»

lambda ::

Orto u nulo (10EUR)
Opcija mobilni (5EUR)
Mobilni internet 2GB (12EUR) + opcija ti dodatno zniža nakupno ceno nekaterih aparatov (recimo Milestone potem namesto 320EUR stane 220EUR)

Skratka alternative za velike porabnike podatkov so. Sicer zgoraj našteto znese 27EUR/mesec, brez opcije mobilni pa 22EUR/mesec, ampak kaj boljšega pri Mobitelu trenutno ne vidim.

Keyser Soze ::

mailer je izjavil:

Če bi recimo zmanjšali samo porabo minut na 500 v lastnem omrežju, 100 v drugih in 500MB podatkov bi bilo to dobro.

Se strinjam.
OM, F, G!

vstrac ::

Prepoceni storitve glede na visok nivo dovršenosti omrežja in stanje duha uporabnikov "kjerkol sm, lahk vlečem z neta, itak sm plaču!!!!!"...

Podražitve neizogibne :>

lp

Keyser Soze ::

vstrac je izjavil:

"kjerkol sm, lahk vlečem z neta, itak sm plaču!!!!!"...

Tole si se pa verjetno malček štorasto izrazil.

Razen če živiš po eni čudni logiki, kjer ti jaz posredujem št. svojega TRR in mi nakažeš par tisoč EUR. Sej če si jih zaslužil, še ne pomeni, da so tvoji.
OM, F, G!

lambda ::

Problem ni v tem stanju duha uporabnikov. Problem je v nudenju storitev, ki so uporabnikom obljubljene in so vezani na njih za določeno obdobje. Sedaj se nivo storitev zmanjša, cena se poveča, za prekinitev pogodb pa veljajo oderuški pogoji.

vstrac ::

Če sem prav razumel, lahko prekineš pogodbo brez penalov. Če si pa kupil telefon za 50 EUR, ki sicer stane 500 EUR, pa je nekako logično, da bo Mobitel hotel ta denar/aparat nazaj, al ne?


Tole si se pa verjetno malček štorasto izrazil.


Verjetno jim gre v nos tudi obremenjenost omrežja. Po simobilovem otroškem priznanju, da niso sposobni ponudit dovolj pasovne širine za vse, je Mobitel očitno izbral drugo pot.

lp

lambda ::

vstrac je izjavil:

Če sem prav razumel, lahko prekineš pogodbo brez penalov. Če si pa kupil telefon za 50 EUR, ki sicer stane 500 EUR, pa je nekako logično, da bo Mobitel hotel ta denar/aparat nazaj, al ne?


Pogost primer: telefon v prosti prodaji 200€, mobitel ga prodaja za 150€ v paketu z vezavo, ampak pogodbena ugodnost pa znaša ne le 50€, ampak kar 200€, ker ga oni cenijo na 350€ - bolje da ne vemo še tega po kakšni ceni ga oni dobijo, ko nabavijo v tako velikih količinah. Temu jaz rečem oderuštvo. In ja, uporabniki bi morali prebrat pogoje uporabe in se odločit ali bodo tvegali ali ne. Tu nimam kaj pripomnit, pač vse kar počnejo je popolnoma legalno, je pa preračunljivo in upam le, da so ljudje dovolj tržno usmerjeni.

In vse to s pogodbenimi obveznostmi nobenemu ne gre v nos, dokler ti na sredi vezave ne spremenijo pogojev. Naredili bi tako, da bi uporabniki imeli možnost na trenutnih pogojih ostat do konca vezave, pa jih novi pogoji potem doletijo ali pa prekinit vezavo brez penalov, če mobitel tega ne more dopustit. To bi bil zame fer odnos, ker potem imaš možnost, da greš h konkurenci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

oracle ::

Se povsem strinjam z nubes-om.

Zanimivo kako so se mi smejali, ko sem se pred mnogimi leti (so bli še tolarji) smejali, ker sem šel k simobilu. "boš že videl, sedaj so te dobili, potem bojo pa cene navili". No, cene so se res spremenile, navzdol. Ironično je sedaj mobitel prav grdo analno posilil vse svoje đabestovce... Moram priznati, s tem ko so izenačili simobilovo ponubo (in ponudili 10krat več prenosa podatkov), sem že skoraj dobil nazaj spoštovanje do njih. Pa so hitro poskrbeli, da se mi spet gnusijo:D Še edini opravek, ki sem ga imel z mobitelom je nakup pofukanega wifi-usb ključa, ki pri njih stane se mi zdi 30€, pa je vreden mogoče 8€. Kaj je finta? Samo njihov dela na siolovih modemih!

Barabe! Kar težko verjamem, da so to naredili iz golega pohlepa. Prav tako ne vidm možnosti, da bi za to bila lahko kriva kakršnakoli tožba. Bolj pa se bojim, da so sklenili s simobilom dogovor o kolektivni podražitvi, in bomo čez mesec dni debatirali o podobnih ukrepih simobila:8)

Jebac18 ::

če se bo pa to zgodilo pol pa noben sploh nebo več na naročnino ampak bojo usi spet na kartice :D

Wox ::

Pa sej ne rabiste mobitela. Uporabite dimne signale, za ostalo poskrbijo feromoni.
Commodore 64

mihco ::

Ok .
Mi zna kdo povedati(izracunati), koliko bi moral doplacati, ce prekinem 1 mesec strao pogodbo sklenjeno za 2 leti-paket Itak dabest, ce sem vzel telefon Nokia 5230 za 70 EUR.
Oz. koliko kupnine mi vrnejo ce ga odnesem nazaj na Mobitel?
Hvala.

_koki_ ::

NAROČNIKI DŽABESTA - zberimo se na kup ter vložimo skupinsko tožbo proti celi družbi mobitel (posameznik ne more narediti nič, grupa ljudi pa lahko spravi celotno družbo na kolena)!!! Hočejo študente lužit katere so si pridobili na svojo stran s temi paketi (ko so bili na dnu) in so jih vezali za par let, sedaj pa spreminjajo pogoje in to je PROTIPRAVNO!!! Jaz sem prvi v vrsti da gremo v to, če ima kdo kake veze pri kakem dobrem odvetniku za kak brezplačen pravni nasvet okrog tega naj me kontaktira preko ZS!!!

blackwing ::

_koki_ je izjavil:

NAROČNIKI DŽABESTA - zberimo se na kup ter vložimo skupinsko tožbo proti celi družbi mobitel (posameznik ne more narediti nič, grupa ljudi pa lahko spravi celotno družbo na kolena)!!! Hočejo študente lužit katere so si pridobili na svojo stran s temi paketi (ko so bili na dnu) in so jih vezali za par let, sedaj pa spreminjajo pogoje in to je PROTIPRAVNO!!! Jaz sem prvi v vrsti da gremo v to, če ima kdo kake veze pri kakem dobrem odvetniku za kak brezplačen pravni nasvet okrog tega naj me kontaktira preko ZS!!!


jaz se strinjam! :)

Neumnost ::

@ koki

PODPIŠEM!

vstrac ::

Ampak, podpisali ste pogodbo, po kateri se strinjate s tovrstnimi odločitvami Mobitela.

Zdaj pa tožba?

lp

_koki_ ::

Najdi mi člen kjer piše da si pridružujejo pravico do sprememb, nikjer v pogodbi tega nisem našu in v PRAVNI državi ne moreš spreminjat pogojev v pogodbah s katerimi si pridobiš stranke ko se utapljaš, potem jih pa hočeš OBRAT!!!
Potem bi vsak naredu svoje omrežje in pridobil stranke z naročnino 5EUR za vse to kar maš v džabestu potem pa čez 3 mesece 500% podražil storitve a je to PRAVNO upravičeno???

IvoJan ::

ko sem jaz podpisal ni nič takega pisalo.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Lonsarg ::

Saj ni Džabest čisto edini paket z velikim prenosom, so alternative, če se bo na 100MB spustilo. Recimo Mobitel:
9EUR za 500MB
12EUR za 1GB
Simobil:
8EUR za 200MB
12EUR za 2GB

To so doplačila k izbranim paketom, tisti z 500MB kar fajn zgleda, pa lepo en enotni paket za 3EUR na mesec, telefonirat pa SMS pa itak skor nič, pa bo približno enako 15EUR na mesec, kot je bilo do sedaj zame.

K bi le Google voice kmalu prišel v slovenijo:)

Dr_M ::

Najdite pravnika, ki bo pregledal pogodbe in vam bo svetoval, kar se da in kaj se ne da nardit. Ne pa nekaj po amerisko grozit s tozbami.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

nejcpirc ::

Nočem delat neke raklame za spodnje portale ampak mogoče bi se za začetek lahko obrnili po strokovno pomoč sem:

www.pravninasveti.si
www.pravniki.info
www.pravozatelebane.com

bender rodri ::

Kje pa je na mobitelovi uradni strani kaj objavlenega o tem?

edit: Se opravičujem za prenaglo vprašanje... že našel tukaj
guez

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Spretno in premeteno ni obešeno na veliki zvon. Imaš pa malo višje en link.
OM, F, G!

techfreak :) ::

_koki_ je izjavil:

Najdi mi člen kjer piše da si pridružujejo pravico do sprememb, nikjer v pogodbi tega nisem našu in v PRAVNI državi ne moreš spreminjat pogojev v pogodbah s katerimi si pridobiš stranke ko se utapljaš, potem jih pa hočeš OBRAT!!!
Potem bi vsak naredu svoje omrežje in pridobil stranke z naročnino 5EUR za vse to kar maš v džabestu potem pa čez 3 mesece 500% podražil storitve a je to PRAVNO upravičeno???

Vsak ponudnik storitev ima ponavadi v pogodbi napisano, da lahko spremeni cenik. In nobeden ponudnik ne bi šel spreminjati cene brez tega.

Poldi112 ::

_koki_ je izjavil:

NAROČNIKI DŽABESTA - zberimo se na kup ter vložimo skupinsko tožbo proti celi družbi mobitel


Slovenija ne pozna skupinske tožbe. Sploh pa imaš možnost odstopa od pogodbe brez kazni.

Dr_M je izjavil:

Hehe, bedni simobil in tusmobil sta povzrocila totalno sranje. Folk pa naiven hitro k simobilo in tusu, uni jih bodo pa na suho nategnili.>:D


Zakaj naiven? Sicer je storitev slabša, ampak račun pa občutno nižji, odkar sem pri tuš-u.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

XsenO ::

Hmm verjetno bom to zbrko izkoristil za jim vrnit omnio2, a mi lahko priporočate kakšeno dobro zamenjavo :)
1 + 1 = 1

hotlips ::

Če me spomin ne vara je že bil enkrat podoben primer (pa ne tako drastičen), ko so ob podražitvi paketa imeli vsi uporabniki, ki so sklenili paket po prejšnjih pogojih imeli možnost odstopa od pogodbe brez penalov oz. nekaj takšnega. Se pa ne spomnem točno kater operater je bil takrat na tapeti.

lp.hl

c0dehunter ::

_koki_ je izjavil:

NAROČNIKI DŽABESTA - zberimo se na kup ter vložimo skupinsko tožbo proti celi družbi mobitel (posameznik ne more narediti nič, grupa ljudi pa lahko spravi celotno družbo na kolena)!!! Hočejo študente lužit katere so si pridobili na svojo stran s temi paketi (ko so bili na dnu) in so jih vezali za par let, sedaj pa spreminjajo pogoje in to je PROTIPRAVNO!!! Jaz sem prvi v vrsti da gremo v to, če ima kdo kake veze pri kakem dobrem odvetniku za kak brezplačen pravni nasvet okrog tega naj me kontaktira preko ZS!!!


Če je kakšna možnost za uspeh (potrjeno s strani verodostojne osebe), sem absolutno zraven.
Res se mi zdi podlo kot prvič zvišat ceno paketa, nato pa hkrati zmanjšati še količino na 100MB. Problem je ker sem veliko v gibanju in rabim čimboljšo pokritost, seveda pa tudi vsaj 1GB prenosa; pri konkurenci trenutno kaj tekega ni (predvsem zaradi pokritosti).
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Poldi112 ::

PrimozR je izjavil:

A niso pred časom pri Tušu skenslali Mobitel in šli na svoje? Za kar je bila posledica OBUPNA pokritost.


Niso. Edino v Ljubljani, kjer že imajo dobro pokritost, ne dovolijo več, da bi se priklopil na Mobitel.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

black ice ::

Očitno bodo morali menjati tudi ime paketa, saj več ni đabe ampak samo (da)best - pa še to ne.

vstrac ::

Zakaj naiven? Sicer je storitev slabša, ampak račun pa občutno nižji, odkar sem pri tuš-u.


A soft-handover že majo na Tušu?

techfreak :) ::

c0dehunter je izjavil:

Res se mi zdi podlo kot prvič zvišat ceno paketa, nato pa hkrati zmanjšati še količino na 100MB.

Imaš vso pravico odstopiti od pogodbe.

c0dehunter ::

Seveda imam, ampak povišanje cene in znižanje količine se mi še zmeraj zdi podlo ;)
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Dr_M ::

To je zato, ker nimamo prostega trga in mobitel tukaj ne more nic naredit. Sm preprican, da bi oni z veseljem obdrzali trenutno stanje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

techfreak :) ::

Poldi112 je izjavil:

PrimozR je izjavil:

A niso pred časom pri Tušu skenslali Mobitel in šli na svoje? Za kar je bila posledica OBUPNA pokritost.


Niso. Edino v Ljubljani, kjer že imajo dobro pokritost, ne dovolijo več, da bi se priklopil na Mobitel.

V Celju se tudi ne morem priklopiti na Mobitel s Tuševo SIM.

Lonsarg ::

A ma kdo Androida na Tušu? A zazna android kot roaming, če si na mobitelovih antenah, namesto tuševih? Namreč prenos podatkov tisti ki je vključen velja samo za na Tuševih antenah, če se telefon avtomatsko na net poveže tudi, če si na mobitelovih, potem je to samo čakanje 500EUR računa konec meseca...

Pesimist ::

splosni pogoji 3.15 so en vlki nateg. Ce se kdo misli na to sklicevat, kar pozabite.

Ph4nt0m ::

Lonsarg je izjavil:

A ma kdo Androida na Tušu? A zazna android kot roaming, če si na mobitelovih antenah, namesto tuševih? Namreč prenos podatkov tisti ki je vključen velja samo za na Tuševih antenah, če se telefon avtomatsko na net poveže tudi, če si na mobitelovih, potem je to samo čakanje 500EUR računa konec meseca...

Jaz ga imam, sicer nisem nikoli uporabljal mobitelovega omrežja, sem pa zdaj preveril in imaš zraven ikone za jakost signala R, pa tudi obvesti te, da nisi več v lastnem omrežju.
www.kartusatoner.si

techfreak :) ::

Lonsarg je izjavil:

A ma kdo Androida na Tušu? A zazna android kot roaming, če si na mobitelovih antenah, namesto tuševih? Namreč prenos podatkov tisti ki je vključen velja samo za na Tuševih antenah, če se telefon avtomatsko na net poveže tudi, če si na mobitelovih, potem je to samo čakanje 500EUR računa konec meseca...

Nastavitve za internet pobrišeš in potem bo internet deloval samo takrat, ko si na Tušmobil omrežju.

sgdjkdlsugi4 ::

Socialci, ki "potrebujete" prenos podatkov nad 100Mb jamrate, medtem ko bodo tisti ki res RABIJO vec pac doplacali, ker se jim ta drobiz ne pozna.

Ph4nt0m ::

techfreak :) je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

A ma kdo Androida na Tušu? A zazna android kot roaming, če si na mobitelovih antenah, namesto tuševih? Namreč prenos podatkov tisti ki je vključen velja samo za na Tuševih antenah, če se telefon avtomatsko na net poveže tudi, če si na mobitelovih, potem je to samo čakanje 500EUR računa konec meseca...

Nastavitve za internet pobrišeš in potem bo internet deloval samo takrat, ko si na Tušmobil omrežju.

Lahko pa odkljukaš možnost za prenos podatkov, če si v roaming načinu in se tudi ne poveže :)
www.kartusatoner.si

lambda ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Socialci, ki "potrebujete" prenos podatkov nad 100Mb jamrate, medtem ko bodo tisti ki res RABIJO vec pac doplacali, ker se jim ta drobiz ne pozna.

Ja, res smo socialci, ker sploh uporabljamo internet. Če še nisi slišal, nekateri živijo na področjih, kjer ADSL sploh ni možen ali pa ni prostih paric.

Lonsarg ::

Ph4nt0m je izjavil:


Lahko pa odkljukaš možnost za prenos podatkov, če si v roaming načinu in se tudi ne poveže :)


No to me je zanimal, če roaming kljukica v nastavitvah tudi omogoči/onemogoči data na mobitelovih antenah, no to je pol fajn, mogoče pa grem kar na Tušmobil 15EUR, lepo 1GB prenos podatkov, pa še popust 25% uveljavim, ko ne rabim novega aparata, pa dam samo 11.25EUR! Oziroma če si stalni naročnik tuša imaš 30%, pa daš samo 10EUR, pa tale tuš je res ugoden, pač nimaš prenosa podatkov, če nisi v večjem naselju, ampak jaz itak 99% časa sem. SMSi in klici pa vključeni veljajo tudi če si na mobitelovem:)

sasoz ::

Evo, dns opazu da se bo itak džabest podražil in možnosti imaš da:

1.) Obdržiš obstoječi paket...
2.) Si probaš prilagoditi paket s kakimi opcijami ali pa zamenjati paket (pri menjavi paketa je v določenih primerih lahko tudi pogodbena kazen)
3.) Prekiniti pogodbo in plačati pogodbeno kazen
4.) Prekiniti pogodbo in vrniti telefon, ki si ga vzel v akciji.

Podpisal pa sem pogodbo, da se bom zavezal za 24 mesecev, in plačeval 15EUR/mesec, zdraven sem pa še vzel telefon v vrednosti 230EUR. Sedaj pa 19? To si ne morej privoščiti.

šel sem na mobiel center predlgagal prekiniti pogodbo in vrniti telefon. (mislim sem si da bom dal telefon in nekaj dobil zanj nazaj) Naslednji dan bi se ponovno sklenil narčniško razmerje in bi imel možnost uzeti nov telefon.

Ampak so mi izračunali da bi moral vrniti telefon (ob sklenitivi dal 230EUR) + plačati 260EUR obrabnine

To je skupaj 230EUR + 260EUR + telefon bi dal njim. Dal bi 500EUR pa še brez telefona bi bil?????? Kje je tukaj logika?? Kreteni gnili mobitelovi !!!!!!!!!
www.technopc.si
Servis in prodaja računalniške opreme
031574661

LapD ::

pa to skor ni mogoče ... že če vse skup prekineš, jih pošlješ nekam in obdržiš telefon ne vem če bi imel take penale
web&motion designer

Lonsarg ::

Če tolk obranino računajo sem prepričan, da bi plačilo razlike v subvenciji te manj prišlo. Če si dal 230EUR za telefon, ga oni v najslabšem primeru cenijo v prosti na kake 430EUR, in daš torej 200EUR kazni.

Keyser Soze ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Socialci, ki "potrebujete" prenos podatkov nad 100Mb jamrate, medtem ko bodo tisti ki res RABIJO vec pac doplacali, ker se jim ta drobiz ne pozna.

Res ja. Kje sem živel do sedaj? Račun za GSM je pa ja edini pravi pokazatelj, kakšno je gmotno stanje posameznika. Mater sem socialc, ker mi ni všeč kar so naredili na mobitelu. Grem jest travo. Blagor se tebi, ker greš lahko v McDonalds. :|
OM, F, G!

Pesimist ::

meni so obrabnino izracunali na 250EUR. Pogodbeno kazen pa 160EUR. Najrejsi bi placo 250EUR pa jim telefon v steni raztresco. Samo bi pol verjento 600EUR zahtevali ker sem ga vnico.

Kaj pa tista fora ko ga prodajo za v Afriko? Tam moram jaz tudi 300EUR placat da ga lahko oni v afriki za 100$ prodajo?

sasoz ::

Telefon v prosti prodaji je bil 499EUR, toliko bi tudi plačal in jim pustil telefon!
www.technopc.si
Servis in prodaja računalniške opreme
031574661

techfreak :) ::

Kreteni gnili mobitelovi !!!!!!!!!

In takšni so 1 mesec nazaj in še pred tem govorili, kako je Mobitel super.

aaaaa93 ::

Takole bo sedaj : Džabest sem mel le zaradi nate zdej pa ta drek ker sem ga na mesec porabil samo 900mb..Saj med poukom ni nič za delat..:)

mesečna naročnina 19 EUR
Klici in videoklici v Mobitelovo omrežje 1000 minut
Klici v druga slovenska omrežja 200 minut
SMS-sporočila, MMS-sporočila 1000 sporočil
GPRS-/UMTS-podatki 100 MB
Integral do konca leta 2010 brezplačno
NeoWLAN do konca leta 2010 brezplačno
Mobilna TV do konca leta 2010 brezplačno
Cene nad vključeno količino za paket Itak Džabest, veljavne od 1. 8. 2010:

Pogovori in storitve Cena
Klici in videoklici v Mobitelovo omrežje 0,10 EUR/min
Klici v druga mobilna omrežja 0,14 EUR/min
Klici v stacionarna omrežja 0,14 EUR/min
Klici v Mobitel IP 0,14 EUR/min
SMS-sporočila 0,10 EUR/SMS
MMS-sporočila 0,10 EUR/MMS
GPRS-/UMTS-podatki 0,00021 EUR/kB
««
3 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tušmobil neomejeni mingl (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13635513 (30364) Bobr123
»

Simobil podražil naročniške pakete (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
534144981 (124482) Lonsarg
»

Mobitel bo podražil in spremenil naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22460651 (52778) nekikr

Itak Džabest - podražitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5210948 (8767) Gandalfar

Več podobnih tem