» »

Delujoč reaktor hladne fuzije kmalu v vsakem domu!

Delujoč reaktor hladne fuzije kmalu v vsakem domu!

««
4 / 31
»»

Loocas ::

Gran says:October 8, 2011 at 3:02 am (UTC 0)

Any type of nuclear reactuon takes tons of activation energy, fission or fusion. The fact that the ecat doesnt simply spring to lfe with the flick of a switch seems in line with a nuclear, not chemical reaction.

vir:
http://www.e-catworld.com/2011/10/nytek...

zee ::

Just wait 20 days since now: the plant will be inaugurated, and it will be clear to you that the plant is able to produce A LOT of energy.


vs.

Ko bom velik in bogat, si bom kupil otok nekje v juznem Pacifiku.


Podobno lahko rece vsak za poljubno stvar, zatorej je prva citirana izjava brezpredmetna.

Any type of nuclear reaction takes tons of activation energy, fission or fusion.


Rekel bi, da ne drzi povsem:
Fission is usually an energetic nuclear reaction induced by a neutron, although it is occasionally seen as a form of spontaneous radioactive decay, especially in very high-mass-number isotopes.

Vir.

The fusion of two nuclei with lower masses than iron (which, along with nickel, has the largest binding energy per nucleon) generally releases energy, while the fusion of nuclei heavier than iron absorbs energy.

Vir.

Pojasnilo:
Nikelj ima atomsko (molsko) maso vecjo od zeleza (58.69 g/mol za Ni vs. 55,85 g/mol za Fe), kar pomeni, da bi fuzija niklja v baker energijo porabljala, ne pa sproscala. Atomska masa bakra je 63,55 g/mol. (Vir.)
Vec o tem je mogoce prebrati v literaturi, ki se ukvarja z nastankom in zivljenjem zvezd.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Loocas ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

zee ::

Tudi v Lozi se zahteva argumentirana debata. Lepljenje povezav do prispevkov brez kakrsnegakoli pojasnila ne sodi v to rubriko.

EDIT: slovnica.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Loocas ::

Izraelski laboratorij z delujočo cold fusion celico in pa en zelo priznan in začuden USA znastvenik, ki lahko potrdi, da zadeva proizvaja več, kot pa prejema.

zee ::

Temu se rece eksotermna reakcija. Ni to neka znanost.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Lion29 ::

@zee: kaj bi sploh rad dosegel v tej debati?da ti mi zdaj dokazujemo, da ecat dela in kako dela?

pac
- ovirno je znanih nekaj bazicnih stvari
- nekaj strokovnjakov je zadevo testiralo,
- pristoni so bili tudi mediji, ki so naredili nek report,
- nobenega negativnega mnenja so far...
- rossi (tako kto vsak pameten clovek) zaradi poslovne skrivnosti (razumljivo) ne daje detajlnih razlag
- znani so casi produkcije in prodaje

torej edino smotrno je pocakat do takrat... trolanje tukaj, rbez dodatnih relevantnih podatkov ne bo prineslo prav nobene dodane vrednosti
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

Razen da se bomo nekateri lahko smejali in rekli "told ya so!"
- ovirno je znanih nekaj bazicnih stvari
- nekaj strokovnjakov je zadevo testiralo,
- pristoni so bili tudi mediji, ki so naredili nek report,
- nobenega negativnega mnenja so far...
- rossi (tako kto vsak pameten clovek) zaradi poslovne skrivnosti (razumljivo) ne daje detajlnih razlag
- znani so casi produkcije in prodaje

- Ja, okvirno je znano, da takšna reč ne more delovati (ekonomično).
- v resnici noben resen strokovnjak ni resno preizkusil zadeve
- novinarje je res težko nategniti
- mogoče na njihovi spletni strani, tule jih je precej;)
- Rossi deluje natanko tako kot klasičen nategator, sadi rožice in prodaja meglo. Če bi imel res kaj v rokah, bi zadevo najprej čisto po tihem patentiral, potem pa šel k Westinghousu ali Hitachiju ali kakšni tretji veliki firmi in se zmenil za milijardo dolarjev.
- ki se bodo nato premikali, z najrazličnejšimi za lase privlečenimi opravičili.

Je pa to v resnici šolski primer za rabo skeptičnega načina razmišljanja. Enkrat imam namen napisati knjigo o tem in mi bo tale tema verjetno še prav prišla.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Loocas ::

Okapi je izjavil:


- Rossi deluje natanko tako kot klasičen nategator, sadi rožice in prodaja meglo. Če bi imel res kaj v rokah, bi zadevo najprej čisto po tihem patentiral, potem pa šel k Westinghousu ali Hitachiju ali kakšni tretji veliki firmi in se zmenil za milijardo dolarjev.
O.


- ne more patentirat, ker ne ve točno kako deluje
- v roku 3-4 tedno ali pa malo več bo postavil 1MW elektrarno v Italiji.
V USA je ne more zaradi ameriške zakonodaje, ki prepoveduje postavljanje lastnih jedrskih central brez dovoljenja (pridobivanje dovoljenj pa lahko traja leta).

Lion29 ::

Okapi je izjavil:

Razen da se bomo nekateri lahko smejali in rekli "told ya so!"


res si pateticen.... tvoje zivljensko gonilo je, da se lahko posmehujes ljudem....


kaj imas za izgubit?
- ce deluje bo prineslo pozitivno revolucijo
- ce ne deluje?? kaj ti bodo zobi odpadli? al ne razumem kaj bi sploh rad dosegel...

no sej, ce ti tvoj posmeh ostalim (nam naivnezem) pomaga skozi tvoje frustracije in zivljenje pol ti kar...

moje zivljenje ne bo nic slabse, ce bo ecat falil in se mi bos ti smejal... ce pa bo uspel, pa se mi utegne spremeniti na bolje (poudarek na utegne)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

res si pateticen....
Ti pa ne veš, kaj beseda patetičen sploh pomeni. Poglej v kakšen slovar.>:D

tvoje zivljensko gonilo je, da se lahko posmehujes ljudem....
Ne, jaz poskušam ljudi izobraževati, da jih ne bo nategnil kar vsak, ki pride mimo in ima pet minut časa. In pri tem nima veze, a si v konkretno to nategancijo tule vložil pet centov, ali nisi. Dejstvo je, da če te tale Rossi lahko nategne, te lahko še marsikdo, ker ne znaš skeptično razmišljati.

O.

Loocas ::

A kaj računaš tole svoje pokroviteljstvo?
Saj se ne pogovarjamo o črni magiji.
Tole je že peti ali šesti poiskus po vrsti. Kot kaže so bili vsi uspešni.

Lion29 ::

Okapi:
- tvojega arogantnega in pokroviteljskega "izobrazevnja" ne potrebuje nihce...
- Ti pa ne veš, kaj beseda nategniti sploh pomeni. Poglej v kakšen slovar.

a zato, ker dopuscam moznost, da je nekaj na tem in se veselim morebitnega uspeha, sem naiven in me je rossi nategnu? :D

please Okapi, s svojim skepticizmom in cinizmom enlighten my way... Ziher bom v zivljenju bolje shajal s cinizmom kot optimizmom... 100% se bom bolje pocutil
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

ker dopuscam moznost, da je nekaj na tem in se veselim morebitnega uspeha, sem naiven in me je rossi nategnu?
Ja. Očitno še tega ne veš, kdaj te kdo nategne;)

Ziher bom v zivljenju bolje shajal s cinizmom kot optimizmom.
Ne ločiš niti med cinizmom in skepso, niti med optimizmom in naivnostjo.

O.

thramos ::

Če je zate izobraževanje smejanje in vpitje "told you so!", potem maš težave že z razumevanjem bolj preprostih pojmov.

Loocas ::

Okapi, čakam, da me še dihat naučiš.

Lahko prideš čim prej.

Okapi ::

Če je zate izobraževanje smejanje in vpitje "told you so!", potem maš težave že z razumevanjem bolj preprostih pojmov.
Če bi spremljal temo, bi videl, da ne počnem samo tega. To pride samo na koncu, za streznitev naivcev, ki bodo zato morda naslednjič upoštevali nasvete o skeptičnem razmišljanju.

O.

thramos ::

Okapi je izjavil:

Če bi spremljal temo, bi videl


In užival ob aroganci in vzvišenosti? :))

Lion29 ::

Okapi je izjavil:

..morda naslednjič upoštevali nasvete o skeptičnem razmišljanju.


in kaj bi meli od tega?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Mipe ::

Pričakujemo dokaze. Če bi hoteli verjeti na besedo, bi se pridružili kateri od religij.

Lion29 ::

Mipe je izjavil:

Pričakujemo dokaze. Če bi hoteli verjeti na besedo, bi se pridružili kateri od religij.


sure, vsi pricakujemo dokaze, nihce ne verjame na besedo... zaenkrat so testiranja pozitivna in zaenkrat lahko pozitivno cakamo na konkretnejse premike...

brez kakrsnega koli dokaza (o failu) pac ne morem neki kr tako dissat, ne?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

in kaj bi meli od tega?
Od tega bi imel to, da bo manjša verjetnost, da te bo nekoč v prihodnosti nekdo nategnil tako, da bo bolelo.

O.

Loocas ::

Cenimo, da želiš javno dobro.
Izvoli v politiko. Saj mogoče pa iz nje prihajaš.


prikaz ideje o hladne fuzije od Fleischmana naprej, če koga zanima:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

Lion29 ::

zakaj Okapi, a sklepas da ce bi meni nekdo zelel nekaj dejansko prodati bi bil tudi tako optimisticno naiven? al imas samo neko neustavljivo notranjo zeljo biti pokroviteljski?

sklepas, da smo okoli tebe sami idioti, ki ne znamo razmisljat s svojo glavo? good for you... verjetno se pocutis kot kralj na svojem vzvisenem prestolu.. kul..

jaz osebno shajam fantasticno brez takega odnosa, ti pa imas s takim pokroviteljstvom verjetno ogromno prijateljev okoli sebe, ki cenijo tvoje bogato in globoko znanje... good for you
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Mipe ::

@Loocas: UFOTV? Si resen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Loocas ::

nima nobene veze z UFOti.. pač je na tem youtube kanalu

pa ni nov dokumentarece ampak kake 10 let star

Okapi ::

a sklepas da ce bi meni nekdo zelel nekaj dejansko prodati bi bil tudi tako optimisticno naiven?
Ja, ker bi v resnici bil, čeprav si tega morda nočeš priznati. Nekdo bi ti sadil rožice, obljubljal bogastvo (ali zdravje, srečo, karkoli) in ti bi si optimistično rekel, ah, saj sto evrov je malenkost, izgubiti ne morem veliko, lahko pa ogromno pridobim. In bi te nategnili.

O.

Lion29 ::

ti si tak car.. kako me dobro poznas.
my hero!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

zee ::

Jaz sem predstavil argumente, zakaj mislim, da je zadeva nateg. Taksnih pravljic tip "to good to be true" sem v zadnjih desetih, petnajstih let videl ze veliko.

H sreci lahko zdaj nategune v fizikalno-kemijskih znanostih zavoham ze na nekaj tisoc kilometrov. :D

Upraviceno pa me skrbi, ker nekateri prakticno na prvo zogo verjamete neki (lazi)znanosti zato, ker so bili zraven mediji, ceprav so vam bili predstavljeni argumenti in najverjetnejsa razlaga procesa, ki poteka.

Ampak to je ze povsem offtopic.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MajorM ::

Se strinjam da je potrebna zdrava mera skepticizma, ampak če bi bili apriori proti vsaki nenavadni ideji potem kje bi bili?
Če nekaj nasprotuje zakonom oziroma prepričanjem, ki jim trenutno večina verjame, to še ne pomeni da so absolutno napačna. Se spomnimo kako so včasi bili prepričani da je zemlja ravna?

Torej, če si vsak po tihem želi da je nekaj na tej ali kateri drugi (za lase privlečeni) teoriji, še ne pomeni da se bo pustil avtomatsko kr nategnit.
Pa tudi če se bo pustil "nategnit" še vedno moraš pustiti možnost osebi da se iz tega kaj nauči. Če pa mu vsiliš, da je to nateg in ga pred tem obvaruješ, kaj si ga s tem naučil? Mogoče si ga rešil tokrat, kaj pa ko se bo naslednič srečal s podobno situacijo in tebe ne bo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MajorM ()

dzinks63 ::

Če je zadeva pozitivna, koliko?, toliko kolikor vodik oksidira (zgori) v vodo? Toliko že najbrž, kaj več pa iz te moke ne bo kruha, če hočemo hladno fuzijo niklja v baker, je potrebno lepiti protone na jedro, to pa ne gre kar tako na lepe oči, kao s pomočjo katalizatorja, to so povsem druge relacije. Če temu rosiju ni jasno kako mu to uspeva, je študiral alkimijo namesto kemije?, nam je že TiO2 demonstriral kako razmišljajo takšni znanstveniki.

Matev ::

e nekaj nasprotuje zakonom oziroma prepričanjem, ki jim trenutno večina verjame,


si ti enden tistih ki je tabletko brihtina pojedel

brihtin od lokalnega čupca - po 5 eura tablet

MajorM ::

Recimo jaz gledam na tole zadevo tako, sem zelo skeptičen ker mi je tako kot Zee-ju "to good to be true", ampak vseeno del mene razmišlja kako bi to pozitivno vplivalo na moje življenje. S cenejšim virom energije bi si lahko lažje privoščil, da me v hiši pozimi ne bo zeblo, in da lahko imam brez slabe vesti prižgano še kakšno električno napravo več.

Matev ::

če je kaj na hladni fuziji
naj dokažejovsaj malce tega kar govorijo

a da ne morejo - da rabijo denar
???

Okapi ::

ampak če bi bili apriori proti vsaki nenavadni ideji potem kje bi bili?
Saj nismo apriori proti vsaki. Samo proti takim, za katere je že od daleč jasno, da so nateg. Smo našteli vsaj enih 5 znamenj, ki bi morala vsakomur, ki zna skeptično razmišljati, jasno povedati, da gre v tem primer za nateg.

O.

hamax ::

Se spomnimo kako so včasi bili prepričani da je zemlja ravna?

In potem je prisel nekdo z idejo, da je okrogla, kako je to ugotovil pa ni zelel povedati, poleg tega ni zraven pustil nikogar, ki bi lahko preveril njegove izracune.
Aja, ne.

MajorM ::

Ja, ampak najprej je moral nekoga nategnit da je dobil denar za ladjo.

Matev ::

Ja, ampak najprej je moral nekoga nategnit da je dobil denar za ladjo.


kolumb ni bil tisti ki je ugotovil da je zemlja okrogla

so že v antiki zadevo izračunali
Eratosten @ Wikipedia

hamax ::

Kdo? Stari Grki? Oni niso rabl ladje, da so izracunal celo obseg zemlje.

MajorM ::

Tudi matematični izračuni in dokazi se spreminjajo. Nekaj kar je kdaj veljalo sedaj ne več.
Kaj hočem povedati je da se stvari spreminjajo.

Meni je bolj interesantno da bi namesto da se ljudje med seboj prerekamo ali je nekaj nateg pač takim inovatorjem pomagamo da pokažejo oziroma dokažejo svojo inovacijo. Če se izkaže za pozitivno stvar ga nagradimo, če se izkaže da je bilo kaj spregledanega in da stvar ne deluje tudi OK pač še eno odkritje kako stvar ne dela, v primeru pa da je želel opehariti ljudi za svojo korist pa ga temu primerno kaznujemo.
In to je to se bi po moje hitro samo-poregoliral trg kvazi izumiteljov (nategunov).

Lion29 ::

hamax je izjavil:

Se spomnimo kako so včasi bili prepričani da je zemlja ravna?

In potem je prisel nekdo z idejo, da je okrogla, kako je to ugotovil pa ni zelel povedati, poleg tega ni zraven pustil nikogar, ki bi lahko preveril njegove izracune.
Aja, ne.


kako lahko primerjas ti dve stvari?

ta rossijeva zadeva je hudo komercialno naravnana in cisto logicno je, da ne bo govoril okoli, dokler zadeve ne bo mogu patentirat...

verjetno, ce bi vi nekaj let nekajn raziskovali in bi prisli do tako potencialno revolucionarnega odkritja... povabli vse znanstvenike in odgovorili na vsa vprasanja?

cammon, get real

sploh ne vem, kaj se sploh se tle debatira... dokler ne bo vec informacij je vsaka debata totalno brezpredmetna
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Matev ::

Kaj hočem povedati je da se stvari spreminjajo.


človeški pohlep in naivnost se ne spreminjata kaj dosti

in to določeni šarlatani dobro vedo

Loocas ::

Če nekaj nasprotuje zakonom oziroma prepričanjem, ki jim trenutno večina verjame, to še ne pomeni da so absolutno napačna. Se spomnimo kako so včasi bili prepričani da je zemlja ravna?


Saj ne nasprotuje zakonom. Hladna fuzija je mogoča. To priznavajo vsi.
Samo, da bi pa to en italjan Rossi ugotovil, ja to pa že ne.

Tako je, kot je napisal Lion29. Njemu se gre, da zadevo proda. Je pa ne more patentirat, ker ne more točno opisat postopka.

In pri prejšnih testih hladne fuzije zadnje par desetletij, če si jih malo pogledate, je bil problem, ker je zadeva delovala v recimo treh poiskusih od desetih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

zee ::

Tudi matematični izračuni in dokazi se spreminjajo. Nekaj kar je kdaj veljalo sedaj ne več. Kaj hočem povedati je da se stvari spreminjajo.


Resno? 1+1=2, tudi za zelo velike vrednosti 1. Govorimo seveda o desetiskem stevilcnem sistemu.

In potem je prisel nekdo z idejo, da je okrogla, kako je to ugotovil pa ni zelel povedati, poleg tega ni zraven pustil nikogar, ki bi lahko preveril njegove izracune.
Aja, ne.


kako lahko primerjas ti dve stvari?


Enostavno. Tale Rossi noce pokazati kompletne vsebine reaktorja, da bi se ugotovila in neodvisno verificirala sestava katalizatorja. "Cherry picking" povabljenih je zgolj razlog vec za smrad.

Relevantno podvprasanje:
Kako bo ta "izumitelj" naslednji teden (sic!) postavil 1 MW elektrarno, ce ne ve, kako njegov "izum" deluje? A resno mislite, da mu kdo izdal ustrezna dovoljenja za obratovanje, ne da bi vedel vpliv "izuma" na okolje?

Preden pisanjem odgovora si se enkrat preberite podvprasanje.

verjetno, ce bi vi nekaj let nekajn raziskovali in bi prisli do tako potencialno revolucionarnega odkritja... povabli vse znanstvenike in odgovorili na vsa vprasanja?


Seveda, saj bi se prej nedvoumno preprical, da izum deluje v 100,0 % primerih, nakar bi zadevo patentiral. Sele po vsem tem bi se lotil glasnega govorjenja in vabljenja medijev.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Loocas ::

joj, zee.. zdele pa že pretiravaš malo no...

1. ne more patentirat, ker ne ve točno kako stvar deluje
2. elektrarno bo postavil hitro, SAJ IMA ŽE VSE POTREBNE FUZIJSKE CELICE

Seveda, saj bi se prej nedvoumno preprical, da izum deluje v 100,0 % primerih, nakar bi zadevo patentiral. Sele po vsem tem bi se lotil glasnega govorjenja in vabljenja medijev.


Tudi, če deluje v 95% primerih je dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

hamax ::

1. ne more patentirat, ker ne ve točno kako stvar deluje

To ni pogoj za patent.

Loocas ::

hamax je izjavil:

1. ne more patentirat, ker ne ve točno kako stvar deluje

To ni pogoj za patent.


noče izdat katalizatorja, ki ga uporablja.. a je treba res vse 100x povedat

hamax ::

noče izdat katalizatorja, ki ga uporablja.. a je treba res vse 100x povedat

Hoce nategnt vlagatelje.. a je treba res vse 100x povedat.

Zakaj nebi patentiral katalizatorja? Ker zadeva ne deluje? Jaz druge moznosti ne vidim.

Loocas ::

S hladno fuzijo se v svetu ukvarja nešteto laboratorijev, ki so finančno precej močnejši od njega. Nekje pač vidi strah. Ima pa delujočo napravo.

hamax ::

Nekje pač vidi strah. Ima pa delujočo napravo.

Strah pred tem, da bi ljudje pogruntali, da je hoax.
Kako pa ves, da ima delujoco napravo? Jaz nisem videl se nobenega testa v kontroliranih pogojih.
««
4 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva demonstracija "hladne" fuzije ? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
846145601 (49404) 7982884e
»

MotoGP 2012 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10013304 (10563) Qrents
»

Japonska ugasnila zadnji jedrski reaktor (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
21866411 (58383) gruntfürmich
»

Tudi Belgija bo zaprla svoje jedrske elektrarne (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
24768443 (61125) enadvatri

Brezplačna energija

Oddelek: Loža
394385 (4148) Ziga Dolhar

Več podobnih tem