» »

Delujoč reaktor hladne fuzije kmalu v vsakem domu!

Delujoč reaktor hladne fuzije kmalu v vsakem domu!

««
2 / 31
»»

Aston_11 ::

Ko bo na trgu, jo bo kakšen itak prerezal s fleksom na pol in se bo videlo, kaj je noter.

dzinks63 ::

(velikost reaktorske posode je 50 ml) ? V 18 urnem testu je naprava proizvedla za 270 kWh toplote

Zadeva mora praktično žaret za takšno zmogljivost.

Aston_11 ::

Topla fuzija, potem takem 8-)

floyd1 ::

Brane2 je izjavil:

V mojem balkanskem nosu za nateg pulzira "Warning!" okrog vprašanja "Zakaj je tiskovka ravno v bankrotirani Grčiji ?"

Ker so ravno Grki tisti, ki z NIČ dela lepo živijo in najboljše razumejo to, da nekaj (skoraj) dobiš zastonj ;). Mentaliteta pač.

Mimogrede pa je firma (delno) na Cipru. Alarm?

Keyser Soze ::

A tip ima kakšen patent? Al pa vsaj vlogo v postopku?
OM, F, G!

darkolord ::

Nekaj ima.

Sicer pa, a je kdo razmišljal kakšen je sploh optimalen način za "komercializirat" takšno groundbraking zadevo, v primeru, da stvar res deluje?

Namreč čeprav ne verjamem tistim zarotam, da so naftneži krivi za to, da noben od dosedajšnjih nategov ni bil uspešen, ne gre pričakovati, da bojo v primeru resnične grožnje stali križem rok, ampak bojo napadli z vsemi topovi - and they got lots of 'em.

Rossi je recimo rekel, da ne bo nobenih javnih demonstracij več, ampak samo še demonstracije pri kupcih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

PaX_MaN ::

Namreč čeprav ne verjamem tistim zarotam, da so naftneži krivi za to, da noben od dosedajšnjih nategov ni bil uspešen, ne gre pričakovati, da bojo v primeru resnične grožnje stali križem rok, ampak bojo napadli z vsemi topovi - and they got lots of 'em.

Uh, zgleda da je model pobral ideje iz štirih že objavljenih papirjev in vse skupaj zmetal v en stroj, s precej bogus argumenti:

Grey ::

Tole, če je resnično in ne dvomim, da je, ker zaenkrat niso nič hoteli kakih investirojev, kar bi sicer kazalo na hiter dobiček na račun natega, bo revolucioniralo transport in elektrovozila bodo postala pojem sedanjosti.
Malo preveč se trudijo z demonstracijami in tisto 1MW zadevco pri Defkalionu. Meni zaenkrat kaže na to, da se nekaj nelažnega dogaja, ker se je pojavila konkurenca.

Okapi ::

Vendar ni to štos. Zdej povej!
Jaz sem povedal že prejšnji mesec, da je to čisto navaden nateg, podoben, kot je bil oni s Steornom. Pravzaprav je zanimivo to, da ljudje sploh nasedajo takšnim zadevam. Vsake toliko časa kdo izumi perpetuum mobile in eni še kar upajo, da ga je tokrat pa zares.;)

O.

Thomas ::

To ne bi bil perpetuum mobile, ampak nuklearni reaktor.

Če bi bil, seveda.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

energetik ::

Če bi bil, ja. Jedra moraš spraviti dovolj blizu, in za to rabiš visoko T/tlak. Kako bi to lahko drugače naredil, mi ni jasno.

Tip je po mojem naredil neko baterijo. Naj meritve po nadzorom opravljajo 1 teden, mogoče celo 1 mesec, potem bom pa začel zadevo obravnavati resno. Če bo ta zadeva 1 mesec dajala ven konstantno konkretno moč iz tega malega volumna, potem je zadeva "vroča".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

username ::

Brane2 je izjavil:

V mojem balkanskem nosu za nateg pulzira "Warning!" okrog vprašanja "Zakaj je tiskovka ravno v bankrotirani Grčiji ?"
Morda se tvoj nos ne moti.

Ja pa zanimivo, da če greš na Wikipedijo pogledat kaj piše o niklju, je tam en svetovni zemljevid s pomembnejšimi nahajališči niklja, in v Evropi ga je očitno daleč največ ravno v Grčiji...:
 http://en.wikipedia.org/wiki/File:Nickel_%28mined%292.PNG

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Nickel_%28mined%292.PNG



BTW, cena niklja je pa menda trenutno 52.300 USD za tono, kar pomeni dobre 3 €-cente za gram - zgoraj omenjena 100-gramska polnitev bi torej stala cca 350 EUR, po današnjih (grosističnih) cenah.

Ne bom pa komentiral, koliko je to tehnično sploh verjetno, ker nimam dosti pojma o teh stvareh...


EDIT: vprašanje: kako naredim, da bo lepo na forumu pokazal sliko?
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: username ()

gulfstream ::

3 €-cente za gram - zgoraj omenjena 100-gramska polnitev bi torej stala cca 350 EUR, po današnjih (grosističnih) cenah.


Verjetno misliš 3 evre na 100g?:)

username ::

gulfstream je izjavil:

3 €-cente za gram - zgoraj omenjena 100-gramska polnitev bi torej stala cca 350 EUR, po današnjih (grosističnih) cenah.


Verjetno misliš 3 evre na 100g?:)
... Ups. Ja. 3.50 EUR, če smo natančni :)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

dmok ::

Še en prispevek na temo, meni je par stvari zanimivih, še več pa nerazumljivih: A detailed Qualitative Approach to the Cold Fusion Nuclear Reactions of H/Ni

Kaj pa če je vse res ? 8-)

Thomas ::

Skoraj zagotovo se to da počet. Ampak če je uspešen tale Rossi, je pa vprašanje. Tudi je vprašanje, kako natančno moraš naštimat "katalizatorje" in vodik, da je kaj učinka.

Načelno je pa možno, to pa sigurno. Morda je minimalna velikost mašine za 1 W moči, milijardo ton. Kaj pa vem. Načelno možno pa je.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lion29 ::

jaz sem po naravi zelo optimisticen clovek ... ze za steorn sem mocno upal, da le drzi... sicer vsake tolko dobim se kak email z "novostmi" ampak dokler ne bo kaj konkretnega, ne grem pogledat....

kar se pa tega reaktorja tice, sem nekako tako kot thomas... dam sicer nekaj vec procentov moznosti... verjamem, da je mozno... nisem pa ravno ziher, da je to (ze) temu rossiju uspelo...

no, mocno upam, da mu je! ker to bi bila res OGROMNA revolucija ogromnih razseznosti
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Grey ::

Lion29 je izjavil:

jaz sem po naravi zelo optimisticen clovek ... ze za steorn sem mocno upal, da le drzi... sicer vsake tolko dobim se kak email z "novostmi" ampak dokler ne bo kaj konkretnega, ne grem pogledat....

kar se pa tega reaktorja tice, sem nekako tako kot thomas... dam sicer nekaj vec procentov moznosti... verjamem, da je mozno... nisem pa ravno ziher, da je to (ze) temu rossiju uspelo...

no, mocno upam, da mu je! ker to bi bila res OGROMNA revolucija ogromnih razseznosti

Ob pripombi, "če se le ne bo preveč nanjo usedel kapitalistični duh". V nasprotnem primeru bo samo zelo draga igračka, kar nekako ubije celoten koncept.

rockeye ::

Če je vse skupaj natega, v kar dvomim glede na vpletenost velikega števila ljudi, med njimi predstavnikov vlade in kar nekaj strokovnjakov, potem lahko Rossiju namesto Nobelove nagrade dajo nagrado za nateguna desetletja. Ampak realno pomislimo, kaj bi Rossi imel od tega? Glede na to da je znanstvenik, ki se ukvarja že celo življenje s problemom čiste in poceni energije, bi se po takšnem fiascu moral skriti pod kak kamen in nikoli več prilesti ven.
Če bi hotel na hitro pobrati denar od investitorjev se ne bi trudil najprej narediti 1MW elektrarno za fabriko, ki bo izdelovala njegove reaktorje. Kje je smisel tega? Da nategne sam sebe??
Ena od možnosti za natego bi bila kvečjemu, da zadeva deluje tako kot trdi Rossi ampak je življenska doba reaktorja recimo pol leta, potem gre pa v maloro. v teh pol leta bi pobral mastne denarce in ušel na kak tropski otok.
Kakorkoli je že Rossiju uspelo, pa četudi to ni čista hladna fuzija ampak nekaj tretjega, kar trdi da itak še sam točno ne ve v detajle kako mu je uspelo in kaj se dogaja v reaktorju, če dejansko zadeva deluje tako poceni in tako čisto je to pomembno odkritje. To kar je Rossi izumil je šele prototip, kar sledi bo šele revolucija. Tukaj so možnosti za izboljšanje odprte. Bojim se samo kaj bo vojska naredila s tem odkritjem, upam da ne kakšnega ultra orožja množičnega uničenja s katerim bodo naš ljubljeni planetek Zemlja spremenili v vesoljsko drisko....

gulfstream ::

No, meni smrdi del, kjer pravi, da še sam ne ve kako deluje. Ne pravim da je 100% nateg, ampak sem skrajno skeptičen.

Ponavadi se vse preračuna, potem pa gradi stroj. On pa trdi, da je naredil reaktor, ki kar dela, pa ne ve kako ;)

Okapi ::

Če je vse skupaj natega, v kar dvomim glede na vpletenost velikega števila ljudi, med njimi predstavnikov vlade in kar nekaj strokovnjakov,
Da so zraven predstavniki vlade, ni prav nobeno zagotovilo, pa tudi strokovnjake se da veselo nategnit.

Mladci s foruma se verjetno ne spomnite škandala Elf Aquitaine, ko so vložili 150 milijonov dolarjev v revolucionarno napravo za odkrivanje nahajališč nafte, ki se je izkazala za čisti nateg. Nategnili so vodilne pri največji francoski naftni družbi, za povrhu pa še francoskega predsednika in predsednika vlade.
Great Oil Sniffer Hoax @ Wikipedia

O.

energetik ::

Če se ne motim, pri katerikoli fuzijski reakciji veselo letijo ven gama fotoni, če že ne tudi nevtroni. In on to lepo demonstrira pred novinarji, vse skupaj zaprto v malo kovinsko posodo? Še vedno vsi živi?

Okapi ::

Podobnih nategov, kjer so nategnili vladne uradnike in strokovnjake (mogoče bi bilo bolje napisati "strokovnjake") za težke milijone, je še kar nekaj. Znan je tudi primer enega Kitajca, ki je izumil čudežno tekočino, ki je spreminjala vodo v bencin (v posodo za gorivo naj bi natočil vodo, dodal par kapljic te tekočine, in se peljal).
Hongcheng Magic Liquid @ Wikipedia

Vključno s Steornom imajo vsi ti primeri dovolj skupnih značilnosti, da lahko od daleč prepoznaš nateg tudi v tem zadnjem primeru. Ne 99%, niti ne 99,99%, ampak 100%;)

O.

dzinks63 ::

Da bi iz


dobil


pa ni kar tako, dodati 1 proton in 4 nevtrone v jedro in bi dobil še malo morje energije poleg? Razen, če je čaranje v izotop bakra 65, kar pa je prav tako težko. Kako bi to dosegel, bi popal v jedro devterij in tritij na hladno na lepe oči. Dodati proton ali nevtron jedru ni mala malica, kot prvo ga moraš dobro naciljati, da ga sploh zadaneš, atom je namreč od blizu gledano en velik vakuum in v sredini minimalno jedro in drugič imeti moraš ravno pravšnjo energijo protona in nevtrona da se nalepita na jedro, ker drugače bi ga razbil in imaš popolnoma drugo vrsto reakcije, saj bi namesto fuzije dobil fisijo.

Zadeva je res zelo skrivnostna, vsaj ene toliko, kot so v srednjem veku poizkušali iz svinca narediti zlato, takrat seveda niso točno vedeli kaj delajo in so brezupno poizkušali, dandanes pa temu ni tako. Teoretično je mogoče res marsikaj možno, vendar zadevo spraviti v resnično možno je pa nekaj povsem drugega, sploh pri kao hladnih pogojih. To niso klasične kemiske reakcije podkrepljene z katalizatorji, tu se gre za nekaj povsem drugega.

Pyr0Beast ::

Tako moraš odtrgati stran tiste elektrone iz jedra ter vse skupaj skompresirati v župco iz atomov, nato samo še streljaš pri dovolj velikih energijah, da se začne vse zlivati skupaj. Če ne zadeneš enega boš pa drugega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dzinks63 ::

V jedru ni nobenih elektronov in narediti župico ni kar tako, rabiš toliko energije da se ti zmeša, in potem random streljati vanjo in upati, da boš ven dobil kao baker, no way, le v sanjah, ven bi ti random butnilo karkoli. To bi še v Cernu težko spravili skupaj, ne pa na nekem roštilju na pikniku.

svetovid ::

Mene pa zanima kaj se zgodi ko kaj poči, če proizvaja tako energijo pol te ni več.

Lion29 ::

svetovid je izjavil:

Mene pa zanima kaj se zgodi ko kaj poči, če proizvaja tako energijo pol te ni več.



kolko sem jaz razumel, ne proizvede vse energije naenkrat, logicno
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

AngelOfDeath ::

Lion29 je izjavil:

svetovid je izjavil:

Mene pa zanima kaj se zgodi ko kaj poči, če proizvaja tako energijo pol te ni več.



kolko sem jaz razumel, ne proizvede vse energije naenkrat, logicno



Glede na to da še šefe ne ve kaj točno se dogaja lahko to kar naenkrat naredi bum :)
edit: Slovnica

Pyr0Beast ::

dzinks63 je izjavil:

V jedru ni nobenih elektronov in narediti župico ni kar tako, rabiš toliko energije da se ti zmeša, in potem random streljati vanjo in upati, da boš ven dobil kao baker, no way, le v sanjah, ven bi ti random butnilo karkoli. To bi še v Cernu težko spravili skupaj, ne pa na nekem roštilju na pikniku.



Potrebo po energiji zmanjšaš z zmanjševanjem volumna reakcije, lahko se osredotočiš samo na površinsko.

In zmanjšaš potrebo tudi z večanjem impulza in krajšanjem časa.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

innerspace ::

Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Thomas ::

Ja, žal. Delnice so mu padle globoko.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

andromedar ::

ja, ce je to res, pol lahko kar zakljucimo debato... :)
Eh?

Gandalfar ::

Splosno znanje vseh skupnosti je dosti na istem nivoju. Revolucionarni preboji se ne dogajajo. Vsaj ne na taksen nacin, da se ne bi izkazalo, da je bila na drugem koncu sveta ena druga ekipa, ki je bila tudi par korakov stran od odkritja.

Posledicno je tole nateg, ker bi sicer se nasli tudi drugi labi, ki bi trdili da imajo en del prior researcha/paperjev/patentov objavljenih na tem podrocju in da uspesna aplikacija gradi na njihovem delu (in posledicno s tem dobijo licencnino).

Matev ::

a zadeva deluje ali ne?

Thomas ::

Skoraj zanesljivo ne. Dam še eno promilo, da deluje.

In skoraj 1000 promil, da se nekako pa da.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Bananovec ::

Zdaj, ko si izjavil da šanse so (čeprav enake 0), se pa pazi optimistov. :))
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Matev ::

in zakaj ne deluje?

rockeye ::

Pomoje deluje. Samo znanstveniki zagovarjajo iste teorije že toliko let, da jih sedaj ne morejo kar tako ovreči.
Ljudje smo po naravi nezaupljivi do novih stvari. Vsi ki so bili pionirji svojega časa so imeli težave s tem da jim nihče ni hotel verjeti.
Sicer je pa blizu tale konec oktobra tako da bo kmalu vse jasno.

Matev ::

Pomoje deluje. Samo znanstveniki zagovarjajo iste teorije že toliko let, da jih sedaj ne morejo kar tako ovreči.


o sveta preproščina

milica ::

Mogoče se pa bojijo konkurence.: http://narocanje.dnevnik.si/novice/znan...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: milica ()

rockeye ::

milica je izjavil:

Mogoče se pa bojijo konkurence.: http://narocanje.dnevnik.si/novice/znan...


Govori se, da je možno, da je novi Rossijev partner prav NASA. Torej možno, da govorijo prav o teh tehnologiji :D

Ne razumem pesimistov, ki o tem govorijo s posmehom. Kaj hočejo s tem doseči, a to da bodo še vedno fural in se greli na fosilna goriva in jih drago plačevali ali hočejo na koncu če se izkaže za prevaro reči "sej sem vam rekel".
Tisti ki ni vložil tud centa ne v to, in vse kar lahko dobi je lepša prihodnost, pa še vedno pljuva čez pionirje, ki imajo jajca spremeniti svet na bolje, nima pospravljeno podstrešje.

Upam, da bom tokrat jaz tisti, ki bo rekel "i told you so" :))

Senitel ::

rockeye je izjavil:

Ne razumem pesimistov, ki o tem govorijo s posmehom. Kaj hočejo s tem doseči, a to da bodo še vedno fural in se greli na fosilna goriva in jih drago plačevali ali hočejo na koncu če se izkaže za prevaro reči "sej sem vam rekel".

In kaj hočete beliverji doseč? Kot suho zlato prodajate zadeve, za katere avtor sam trdi, da nima pojma kako dejansko deluje. Generalno gre v takih primerih v 99.9% za nateg. Se spomniš recimo tegale? In za primerjavo tole. Sedaj malo razmisli kaj je razlika med enim in drugim ter kateremu je tale reaktor bolj podoben.

rockeye je izjavil:

Tisti ki ni vložil tud centa ne v to, in vse kar lahko dobi je lepša prihodnost, pa še vedno pljuva čez pionirje, ki imajo jajca spremeniti svet na bolje, nima pospravljeno podstrešje.

Hočeš rečt, da ni vložil nič? Kaj pa ves ta čas, ki ga tisoči ljudi zabijajo za prebiranje novic o revolucionarnih odkritjih, ki bodo rešila svet? Če bi ta čas porabili pametneje, bi nam morda že davno znalo uspet "rešit svet".

rockeye je izjavil:

Upam, da bom tokrat jaz tisti, ki bo rekel "i told you so" :))

Upaš lahko tudi, da te jutri zjutraj ob 6h Marsovci ugrabijo.

rockeye ::

Senitel je izjavil:

rockeye je izjavil:

Ne razumem pesimistov, ki o tem govorijo s posmehom. Kaj hočejo s tem doseči, a to da bodo še vedno fural in se greli na fosilna goriva in jih drago plačevali ali hočejo na koncu če se izkaže za prevaro reči "sej sem vam rekel".

In kaj hočete beliverji doseč? Kot suho zlato prodajate zadeve, za katere avtor sam trdi, da nima pojma kako dejansko deluje. Generalno gre v takih primerih v 99.9% za nateg. Se spomniš recimo tegale? In za primerjavo tole. Sedaj malo razmisli kaj je razlika med enim in drugim ter kateremu je tale reaktor bolj podoben.

rockeye je izjavil:

Tisti ki ni vložil tud centa ne v to, in vse kar lahko dobi je lepša prihodnost, pa še vedno pljuva čez pionirje, ki imajo jajca spremeniti svet na bolje, nima pospravljeno podstrešje.

Hočeš rečt, da ni vložil nič? Kaj pa ves ta čas, ki ga tisoči ljudi zabijajo za prebiranje novic o revolucionarnih odkritjih, ki bodo rešila svet? Če bi ta čas porabili pametneje, bi nam morda že davno znalo uspet "rešit svet".

rockeye je izjavil:

Upam, da bom tokrat jaz tisti, ki bo rekel "i told you so" :))

Upaš lahko tudi, da te jutri zjutraj ob 6h Marsovci ugrabijo.


Jaz vem zakaj trošim svoj čas in moj čas je pač moj, zakaj pa ti trošiš svojega veš ti sam, glede na to ko si si vzel toliko časa, da si vse to spisal bi lahko reševal svet. Zakaj potem bereš ta topic sam veš.

Btw, marsovci so moji kolegi in sem jih že prosil naj te kastrirajo:D
Hec, brez zamere.

gruntfürmich ::

komaj sedaj uzrl to temo, vendar vidim da je kar po starem na tem forumu. stručkota nobenega, da bi vsaj na hitro pogledal če je sploh možno dobiti energijo z fuzijo niklja, ker namreč zadeva se nekako pri železu obrne; pred železom pride v poštev fuzija, po železu pa fisija. da se o detajlih sploh ne govori, kot npr 500°C in 2-20bar, kar bi naj bilo dovolj za fuzijo elementa naprej od železa LOOOOL, ter seveda polno biliverjev, ki so popolnoma brez izobrazbe in totalno zabiti, in ki samo čakajo da jih kdo nategne. še posebej če so v igri TUJI znanstveniki, namreč ti pa resno obvladajo svoj posel...:O
skratka, podn od podna.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Loocas ::

In kako po tvoje ta natega funkcionira?

gruntfürmich ::

ne bi bil presenečen da se kar nikel in vodik kurita...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tarzan ::

Dokler ne vidim, ne verjamem nič. Nikomur, ki bi mi obljubljal kako tako iznajdbo.
Po mojem v neki obliki zadeva je izvedljiva in enkrat bomo prišli do prave kombinacije goriva in katalizatorja, ki bo omogočal vsaj približno hladno fuzijo. Kako daleč je ta dan je pa odvisno od tega, koliko bodo taki nategatorji sprovocirali prave znanstvenike, da se bodo usedli za pisalno mizo in razbijali glavo obnjo, dokler se jim ne prižge žarnica. Četudi (kljub temu, da) je nateg, bi znal motivirati, dati idejo ali kakor koli poriniti kompetentne ljudi, da opravijo korak v pravo smer.

Pyr0Beast ::

Katalizatorja pri fisiji ali fuziji AFAIK NI.

Katalizatorji se uporabljajo le pri kemičnih reakcijah, kjer znižujejo aktivacijsko energijo.

Če se nikelj in vodik lepo parita, zakaj potem NiMh baterije sporadično ne zakurijo hiše ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Loocas ::

Debata v kateri aktivno nastopa tudi Andrea Rossi:
http://www.journal-of-nuclear-physics.c...
««
2 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva demonstracija "hladne" fuzije ? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
846144862 (48665) 7982884e
»

MotoGP 2012 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10013206 (10465) Qrents
»

Japonska ugasnila zadnji jedrski reaktor (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
21865995 (57967) gruntfürmich
»

Tudi Belgija bo zaprla svoje jedrske elektrarne (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
24767917 (60599) enadvatri

Brezplačna energija

Oddelek: Loža
394358 (4121) Ziga Dolhar

Več podobnih tem