» »

Delujoč reaktor hladne fuzije kmalu v vsakem domu!

Delujoč reaktor hladne fuzije kmalu v vsakem domu!

««
29 / 31
»»

Loocas ::

http://www.22passi.it/downloads/WSEC201...

Dokument star par dni še enega renomiranega raziskovalca LENR, Francesca Celanija (pač Italijani dominirajo pri raziskavah LENR kar je jasno, če se spomnimo, kako je do teh raziskav v začetku 90ih let sploh prišlo). Precej o zgodovini raziskav LENR od 16. strani naprej.

gruntfürmich ::

sj to je tudi največja ironija te teme; da popolnoma nekredibilen človek kot je loocah, ki ne pozna osnov fizike, lapa o zadevi ki premika njene temelje.
in potem ne loči med fisijo in fuzijo v filmčku, kao da to sploh ni pomembno v končni fazi.
je še kar dosti zaloge pri naivnih ljudeh na tem svetu kot vidim...:D:))

Loocas je izjavil:

pač Italijani dominirajo pri raziskavah LENR...

ja, zares dominirajo. ampak jst poznam da dominirajo predvsem pri modi, slabih proizvodih, testeninah, mafiji, korupciji, nogometu, nateganciji, ter mešanju megle.
po prispevku v znanosti pa ne...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Loocas ::

:)) .. ehehe... glavno da ti lapaš mimo; imaš transmutacijo iz niklja v baker... takšno transmutacijo lahko poimenuješ tudi flusija zaradi mene.
tele stereotipe si ti kar nekam zadegaj.. meni so všeč Ferrariji, pa Lamboghiniji.. pa ta klump.. pr fiziki mi pa pade na pamet Enrico Fermi, tko v par sekundah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

Okapi ::

takšno transmutacijo lahko poimenuješ tudi flusija zaradi mene.
Ali pa alkimija.;((

Ne razumem, kako je mogoče, da ti po vsem tem času še vedno ni jasno, da tule nihče kar povprek ne trdi, da je LENR, karkoli že to je, fizikalno nemogoč. Trdimo, da je Rossi prevarant. Ker čisto vse, kar je doslej naredil (in kar ni naredil) to dokazuje, in sicer brez najmanjše sence dvoma.

O.

Loocas ::

In zaradi koga misliš, da se dogaja vsa ta splošna mobilizacija LENR srenje, ki smo ji v zadnjih mesecih priča (in večina teh ljudi je bila v zadnjem letu, dveh v kontaktu z Rossijem, vključno z NASO)?

Mimogrede... Rossijev fijasko izpred 30ih let... zdaj, ko je njegov patent na tem področju že "expired", nekdo v USA na podlagi njegovega patenta postavilja ravno takšno refinerijo, seveda z bistveno boljšo tehnologijo, ki je sedaj na voljo (računalniki, merilne naprave...).

link:
http://beforeitsnews.com/story/1503/241...

"The Plastic2Oil technology can turn this huge amount of waste into a number of different low sulfur fuels, such as diesel, furnace oil, and fuel oil. It can do so in a very environmentally "green" way, while consuming relatively little energy."

Če je nekdo pred časom, še ne pomeni, da je scammer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

Malajlo ::

The Plastic2Oil technology can turn this huge amount of waste into a number of different low sulfur fuels, such as diesel, furnace oil, and fuel oil. It can do so in a very environmentally "green" way, while consuming relatively little energy.

Zmečeš notri 1 tono plastike, dodaš kak kW elektrike iz agregata, ki kuri nafro, pridobljeno iz plastike, preostanek nafte prodaš? Carsko!

Loocas ::

To je Rossijeva ideja/patent iz sredine 1970ih...

gruntfürmich ::

Loocas je izjavil:

imaš transmutacijo iz niklja v baker...

kaj je to transmutacija v jederski fiziki oz. kemiji?
se oproščem, ker tega izraza po pol leta jederske fizike in 4 letih faxa kemije nisem zasledil...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Loocas ::

omfg...še en kemik... pa je to običajno, da se kemiki pa fiziki med sabo dajete?

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

tule nihče kar povprek ne trdi, da je LENR, karkoli že to je, fizikalno nemogoč.


jst trdim da fizikalno ni mogoče, da iz naravnega niklja pridobiš energijo za nastanek bakra.
morda se motim, morda ne. ker nisem do potankosti prekalkuliral vse možne poti in stranpoti od vseh možnih izotopov niklja do bakra.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

Nisem rekel, da je čisto vse, čemur prilepijo oznako LENR, fizikalno mogoče. Niti nihče ne trdi, da je vse nemogoče. Saj si ravnokar videl, da nekateri tudi fisijo notri mečejo. In prav mogoče bodo kdaj v kakšnem CERNu še kaj zanimivega pogruntali. Ne bo pa tega pogruntal, in še manj naredil, nek šarlatan v svoji garaži. In celo če mogoče vseeno bo, bo takoj jasno, a je kaj na vsem skupaj, ali ni. Tako, kot bi moralo biti sedaj že prav vsakomur jasno, da s tem Rossijevim bojlerjem ni nič.

O.

WarpedGone ::

Ne da ne more nek šarlatan tega v garaži narest. Problem je, da ne more zanesljivo tega detektirat in dokazat, da se res dogaja kej tazga. Čisto napačno in premalo kontrolirane okoliščine da bi res lahko trdil kaj vse se sigurno ne dogaja, tako da preostane sam še kaka taka 'eksotična' možnost.
Zbogom in hvala za vse ribe

Loocas ::

o kakšni jebeni garaži govorite?
Večino raziskav med 2007 in 2011 je potekalo z aparaturami v lasti Univerze v Bolognji. Saj je Rossi plačal tako čas fizikov s te univerze kot uporabo opreme.

WarpedGone ::

Slike in filmčki ne zbujajo takega vtisa. Al pa je oprema te univerze na nivoju mojega kivdra.
Zbogom in hvala za vse ribe

Loocas ::

A mi pokažeš kakšno sliko in filmčk, da vidim, kaj sploh misliš.

Pyr0Beast ::

>In zaradi koga misliš, da se dogaja vsa ta splošna mobilizacija LENR srenje, ki smo ji v zadnjih mesecih priča (in večina teh ljudi je bila v zadnjem letu, dveh v kontaktu z Rossijem, vključno z NASO)?

LENR sranja*


Zaradi Plastic2Oil je bil pa že obtožen prevare. Nothing new here ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Loocas ::

Zaradi Plastic2Oil je bil pa že obtožen prevare. Nothing new here ..

Eheh.. hja.. novo je to, da ta njegov postopek star 40 let v bistvu funkcionira... ampak ok.. saj vem, da ne bereš pozorno in da si nič ne zapomniš, Pyro. Verjetno si še en kemik tukaj.... matr ste carji ej..

Pyr0Beast ::

Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Matev ::

Večino raziskav med 2007 in 2011 je potekalo z aparaturami v lasti Univerze v Bolognji.


s to lepotno napako da univerza zavrača kakršnokoli povezavo z rosijem

samo to priznavajo da je nek šarlatan okoli njih hodil in nek boljer želel prodati

Vikking ::

Loocas je izjavil:

o kakšni jebeni garaži govorite?
Večino raziskav med 2007 in 2011 je potekalo z aparaturami v lasti Univerze v Bolognji. Saj je Rossi plačal tako čas fizikov s te univerze kot uporabo opreme.

Eheh.. hja.. novo je to, da ta njegov postopek star 40 let v bistvu funkcionira... ampak ok.. saj vem, da ne bereš pozorno in da si nič ne zapomniš, Pyro


Spet boš reku da se ponavljam, a kaj ko TI pozabljaš. Ali pa se delaš neumnega, oz. upam da boš spoznal da loviš svoj rep in negiraš sam sebe.

1. Univerza iz Bologne, ni sodelovala z njim, je pa pripravljena na sodelovanje (none of the experiments made with E-Cat (including that of 28th October 2011) has been carried out at the University of Bologna or by any of its scientists).

2. Kolikor je znano, je Rossi trdil da mu je uspelo plastiko predelat v olje. Tako je lepo kupoval tudi nevarne industrijske odpadke. Ko so k njemu prišli inšpektorji so ugotovili da je samo kupoval, neprimerno skladiščil, predelal pa ničesar.

Sploh pa mi ni jasno kako si Loocas lahko zgrešil to novičko: http://www.summitsun.com.au/news/nation...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Loocas ::

1. saj ni plačeval univerzi ... plačeval je ljudem zaposlenim na univerzi (a misliš, da je to prepovedano??)
2. ni tako enostavno kot pišeš.. na koncu ni bil obsojen pravzaprav ničesar... bistveno vlogo je imela mafija, ki mu je nagajala kjerkoli mu je lahko

samo to priznavajo da je nek šarlatan okoli njih hodil in nek boljer želel prodati

vir za te neumnosti, ki si jih napisal (poudarek na "šarlatan" in da je hotel prodati bojler univerzi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

Matev ::

1. saj ni plačeval univerzi ... plačeval je ljudem zaposlenim na univerzi (a misliš, da je to prepovedano??)


daj si mal preberi kaj piše na wikipedii (ki je mimogrede malce bolj merodajna zadeva kot tvoje new age sranje strani)

vir za te neumnosti, ki si jih napisal (poudarek na "šarlatan" in da je hotel prodati bojler univerzi)

zokijev odgovor - enak kot prejpnji, nje

če ne znaš uporabljati wikipedie

je tu
The University of Bologna explicitly states that they have not been involved in the demonstrations and none of the experiments were at the university. University of Bologna researchers have attended some E-Cat experiments, but only as observers. The University will begin experiments on the E-Cat as soon as the contract signed with EFA Srl (Andrea Rossi's Italian company) is put into effect.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Loocas ::

eheh.. daj se ti raje drži svojih besed, da ne boš pisal več v tej temi... je že tako ali tako v tej temi preveč dementega folka.

Lion29 ::

ampak full mi zapali... bilo je vse tiho... loocas prilepi filmcek ki dokazuje direktno vpletenost nase...sploh o LENR reakciji z nikljem...

in takoj folk v luft :D

tipicen primer...

prva reakcija... to sploh ni res
druga reakcija..pljuvanje po messengerju
tretja reakcija... delno priznavanje
cetrta reakcija preusmeritev pozornosti na druge (nepomembne zadeve)etc, etc...

in ktog se ponovi...

:D:D

vsakic se sprozi ista reakcija...kot da imate zivljensko misijo da trmasto vztrajate pri svojem in hocete vsem drugim vsiliti vase mnenje in po vasem odpreti nam oci :D


amusing
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Loocas ::

anede... :D

Matev ::

ampak full mi zapali... bilo je vse tiho... loocas prilepi filmcek ki dokazuje direktno vpletenost nase...


loocas je prilepil in naslovil zadevo kot dokaz za cold fusion

ko mu pa povemo da je zadeva fizija - in predvsem nima nobene veze z rosijem

pa reče da je itak vseeno in navaja da univerza v bolonji stoji za rosijem

nakar mu že n-tič razložimo da nima prav

Loocas ::

zdele sem se pa prav na glas zarežal... :))

še, Matev, še!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

Matev ::

saj argumentov itak še ni bilo od tebe

Loocas ::

Ne bom ti še ta petič al šestič ponavljal...

Matev ::

Ne bom ti še ta petič al šestič ponavljal...


kar te ne bo odvrnilo od tega da se boš čez nekaj dni spet blamiral z enakimi trditvami o rosiju in nasi in tudi še n-tič boš mešal fuzijo in fizijo med seboj

ejej

Loocas ::

na konc bo kar malo fisije in malo fuzije... in potem bo debata o pol praznem oziroma o pol polnem kozarcu...
sam mene ne bo takrat pri takšni debati

ZaphodBB ::

Matev ::

na konc bo kar malo fisije in malo fuzije...


očitno ne poznaš niti malo fizike

ker klatiš resnične neumnosti

Loocas ::

eheh.. Defkalion pravi, da naj bi potekalo več procesov.. lahko se fisija in fuzija izmenjujeta.. saj bo jasno kmalu.. malo se strpi no.. :D

Lion29 ::

dobro, da razcistimo in potegnemo crto in se ne lovimo spet kot macka okoli vroce kase


ali verjamete, da bo v naslednjih nekaj mesecih, do 1 leta... zunaj (javnosti prikazan in znanstveno potrjen) produkt ki bo po principu LENR (fizijskem, fuzijskem ali cemerkoli)... uspel sproducirati z majhnim vlozkom energije, velik presezek energije?

ce je odgovor JA,

kaj ima veze od koga pride? Rossi, nasa, defkalion, kaksna druga firma???

Ce je odgovor NE... potem ne zahajate vec v to temo, ker ta tema NI NAMENJENA VAM.


======================================================================
(crta)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

ZaphodBB ::

LENR recept:

Sestavine:
10 dag fuzije,
10 dag fisije,
1 x litoželezna posoda ustrezne velikosti,
100g niklja,
100l utekočinjenega vodika,
1 x avtomobilski katalizator,
100m PVC cevi
1 x fuzijsko/fisijski delilnik,
po okusu dodate vodo.

Recept:
V litoželeuno posodo vsujemo nikelj in vodo, s cevmi priklopimo katalizator, vodo in utekočinjen vodik. Vodik napeljemo preko katalizatorja in preko dveh manjših cevi do delilnika pripeljemo fuzijo in fisijo na koncu priklopimo še delilnik na katalizator.

Še enkrat preverimo vse gradnika, pa je to to. Sedaj izmenično dobimo fuzijo in fisijo v kombinaciji s katalizatorjem in vodikom, pa poteka LENR reakcija.

Tada!

Matev ::

ne enači rosija z naso

nimaš nikakršne podlage za takšno početje

Loocas ::

a vidiš Lion29... še na tako enostavno vprašanje ne morejo odgovort... cccc

Matev ::

kaj je to: velik presežek energije

in kaj je to: fizijskem, fuzijskem ali cemerkoli

Lion29 ::

ZaphodBB je izjavil:

LENR recept:

Sestavine:
10 dag fuzije,
10 dag fisije,
1 x litoželezna posoda ustrezne velikosti,
100g niklja,
100l utekočinjenega vodika,
1 x avtomobilski katalizator,
100m PVC cevi
1 x fuzijsko/fisijski delilnik,
po okusu dodate vodo.

Recept:
V litoželeuno posodo vsujemo nikelj in vodo, s cevmi priklopimo katalizator, vodo in utekočinjen vodik. Vodik napeljemo preko katalizatorja in preko dveh manjših cevi do delilnika pripeljemo fuzijo in fisijo na koncu priklopimo še delilnik na katalizator.

Še enkrat preverimo vse gradnika, pa je to to. Sedaj izmenično dobimo fuzijo in fisijo v kombinaciji s katalizatorjem in vodikom, pa poteka LENR reakcija.

Tada!


sej vcasih me tvoji prispevki namejejo, vcasih pa si ne morem kaj, da se mi ne zasmilis...


sicer je pa to tvoje pisanje izvenelo, kot da v resnici imamo samo 1 atom enega elementa, drugi atom drugega in lahko v danem trenutku pride le do ene reakcije... vedno, cisto..

v naravi pa poteka na miljardo razlicnih reakcij...in niti ne samo kemicnih ali nuklearnih...

ampak jaz (kot ze veckrat povedano) kot laik se ne delam pametnega... se manj pa se posluzujem sarkazma.....

See enrkat... vsi tisti, ki ste svoje mnenje o zadevi povedali ne zahajajte vec sem, ker drugace dajate vtis, da vas zadeva zelo zanima in jo budno spremljate in temu dajate tezo

Matev je izjavil:

kaj je to: velik presežek energije

in kaj je to: fizijskem, fuzijskem ali cemerkoli


kolko si ti star? kot uni otroci, ki nimajo kaj drugega za pocet, kot se spotaknit ob vsako tvojo besedo in tezijo, samo zato, ker zelijo pozornost...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

ZaphodBB ::

sej vcasih me tvoji prispevki namejejo, vcasih pa si ne morem kaj, da se mi ne zasmilis...


sicer je pa to tvoje pisanje izvenelo, kot da v resnici imamo samo 1 atom enega elementa, drugi atom drugega in lahko v danem trenutku pride le do ene reakcije... vedno, cisto..

v naravi pa poteka na miljardo razlicnih reakcij...in niti ne samo kemicnih ali nuklearnih...

ampak jaz (kot ze veckrat povedano) kot laik se ne delam pametnega... se manj pa se posluzujem sarkazma.....

See enrkat... vsi tisti, ki ste svoje mnenje o zadevi povedali ne zahajajte vec sem, ker drugace dajate vtis, da vas zadeva zelo zanima in jo budno spremljate in temu dajate tezo


Meni se pa vedno zasmiliš, ko tako osebno jemlješ naše zajebavanje.

Matev ::

daj loocas raj kak link prilepi

se že nakej minut nisem fajn nasmejal

Lion29 ::

zaphod: problem je v tem, da se tle folk ne zajebava (razen tebe)... drugi se posmehujejo... tretji pa bi radi skrajno resno debato.... cetrti pa modro molcijo...


miks vsega pac izzove razlicne reakcije
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Loocas ::

Tole je verjetno edina tama tle na Slotechu, ki je s strani NASE potrjena, pa je v "Loži", namesto v "Znanost in tehnologija".

Matev ::

Tole je verjetno edina tama tle na Slotechu, ki je s strani NASE potrjena,


mislim da je ta tvoja tema (z ustreznim naglasom) neskončni vir za zbijanje duhovitih opazk

Loocas ::

verjamem ja, da se rad posmehuješ ljudem.... opažamo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Starodavni ()

JamesBond ::

Čudno, da ni blo kake novice v slovenskih medijih, da NASA potrjuje temo na slo-techu.

Vikking ::

Zgornji link ki sem ga prilepil: http://www.summitsun.com.au/news/nation...

citat: "If Mr Bryce, who as a member of the Australian Skeptics has experience testing the scientific veracity of all sorts of weird and wacky things, gives the technology the thumbs-up, Dick Smith will give the group $200,000"

Kaj je ugotovil g. Bryce:
I have just returned from the meeting. I have advised Dick that there are serious concerns about Rossi's claimed cold fusion, including his credibility, the lack of a theory which makes it possible, and the validity of the measurements showing energy gain. Better to put money into known energy sources like solar thermal.

Ian Bryce


Prominent members of the Australian Skeptics

Phillip Adams A.O.
Simon Brown, SF Writer
James Gerrand (co-founder)
Professor Colin Groves
Dr Donald Laycock
Dick Smith
John Stear
David Vernon


Se pravi še ena potrditev kar že skozi skušamo razložit Loocasu. Roosi ni verodostjana oseba, razlaga njegove naprave je čudna prav tako obnašanje, testi niso bili pravilno in kvalitetno izvedeni. Sploh pa ne s strani neodvisnih strokovnjakov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Pyr0Beast ::

Ziher je Bryce plačan od naftnega lobija
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Loocas ::

@Vikking:
1. pa ti sploh veš, da tale Ian Bryce sploh ni nič testiral? Ne veš tega ane.

2. "Se pravi še ena potrditev kar že skozi skušamo razložit Loocasu."
Poanta tega je? Da ne smem več pisat v tej temi, ali kaj?
««
29 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva demonstracija "hladne" fuzije ? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
846144861 (48664) 7982884e
»

MotoGP 2012 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10013206 (10465) Qrents
»

Japonska ugasnila zadnji jedrski reaktor (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
21865995 (57967) gruntfürmich
»

Tudi Belgija bo zaprla svoje jedrske elektrarne (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
24767917 (60599) enadvatri

Brezplačna energija

Oddelek: Loža
394358 (4121) Ziga Dolhar

Več podobnih tem